Strona główna

Forum - Missfashion.pl, gra o modzie dla dziewczyn!

Strony : 1 ... 3 4 5 6 7 ... 15

#101 17-11-2013 o 20h36

Miss'na całego
Roccoco
I am selfish, private and easily bored. Will this be a problem?
Miejsce: Bordeaux
Wiadomości: 483

Na forum jej nie publikowałam, ale gdzieś w starszych zdjęciach gwiazd powinna być. W końcu moja miss miała ją na sobie gdzieś...w sierpniu, dlatego zdziwiona byłam, że ktoś zrobił coś tak podobnego. Ponadto wydaje mi się, że kilka osób, które namiętnie udziela się w "Oceń miss wyżej" będzie ją pamiętać, w końcu paradowałam w niej z dobry miesiąc.

Ah, no i była w moim opisie, dopóki nie postanowiłam przeprowadzić małego remontu.

Znalazłam to zdjęcie, data jest podana:
Link do zewnętrznego obrazka

Ostatnio zmieniony przez Roccoco (17-11-2013 o 20h44)


http://i62.tinypic.com/jt1a87.gifhttp://i58.tinypic.com/qy73nc.gifhttp://i62.tinypic.com/jt1a87.gif

Offline

#102 17-11-2013 o 20h39

Miss'OK
Aria
...
Wiadomości: 1 595

I tu docieramy do sedna. Dlatego ja każdej mojej kochanej stylówie, o którą bym się biła, robię foto i wrzucam na profil, by był dowód. Chociaż i tak najlepszym jest foto z gwiazdą, bo masz datę. Ot, urok naszych czasów.


Spoiler (kliknij, aby zobaczyć)

Offline

#103 17-11-2013 o 21h19

Miss'Żółtodziób
...
Wiadomości: 0

Dowód dowodem ale jakby na to nie patrzeć, po moim przypadku (poinformowana przed chwilą przez YooSti, za co jej serdecznie dziękuję) i zdjęcie stylówki w profilu nic nie daje, skoro i opisy profili kopiują.

Ostatnio zmieniony przez Souseiseki (17-11-2013 o 21h39)

Offline

#104 17-11-2013 o 23h05

Miss'wow
MariaANTONINA
...
Wiadomości: 529

Za dużo tych samych elementów w tym samym kolorze. Według mnie inspiracja jest aż nazbyt oczywista, ale poczekałabym z rzucaniem mocnymi oskarżeniami. W końcu choćby po moim przykładzie widać, że da się takie sytuacje załatwić na spokojnie. /vendor/beemoov/forum/../../../public/forum/smilies/smile.png

Ostatnio zmieniony przez MariaANTONINA (17-11-2013 o 23h06)


//photo.missfashion.pl/pl/1/64/gd/50864.jpg

Offline

#105 18-11-2013 o 18h03

Miss'OK
Metropolice
''Są takie dni, że same lecą łzy i myślisz że to wszystko to bezsens...''
Miejsce: Śląsk, Małopolska
Wiadomości: 1 395

Kaede - Przepraszam, poniosło mnie. Nie mam na celu nikogo obrażać i wydawać wyroki, bo nie ja jestem od tego. Wiem że nie każdy wchodzi tu codziennie, więc poczekajmy na odpowiedź tej miss i jej wytłumaczenia. Zamknięcia wątku nie chcę, ponieważ jest on moim zdaniem potrzebny.
Roccoco dobrze że masz zdjęcie w tym stroju, ponieważ zgodzę się z koleżanką że opisy również często zostają ''ukradzione''. Więc dowody masz że to nie Ty kopiujesz.
A czy za splagiatowanie można zostać ukaranym banem, ostrzeżeniem, czy jakąkolwiek inną karą?

Ostatnio zmieniony przez Metropolice (18-11-2013 o 18h08)


https://encrypted-tbn1.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9GcQ0d0HO3RuARU9WHeMn92t_yhnberNej2-BsqHd5kx4zetzw-KIlg

Offline

#106 18-11-2013 o 18h47

Miss'wtajemniczona
nivata
Seamstress wannabe.
Miejsce: Orc Fortress
Wiadomości: 2 120

Do tej pory wszelkie plagiatowe spory dało się załagodzić bez karania, ale nawet jeśli to chyba tylko wygranie dzięki plagiatowi jest karane.
Swoją drogą zdjęcie z gwiazdą też nie do końca jest 100% pewnym dowodem, ponieważ można z każdą gwiazdą wykonać 5 zdjęć w innych strojach w cenie 1 papieru za zdjęcie, a data zostaje ta z dnia upolowania celebryty, nawet, jeśli fotkę w innych ciuchach zrobimy miesiąc później.


http://i64.tinypic.com/2eg9mdg.gif

Offline

#107 18-11-2013 o 19h20

Miss'Żółtodziób
...
Wiadomości: 0

nivata napisał

Do tej pory wszelkie plagiatowe spory dało się załagodzić bez karania, ale nawet jeśli to chyba tylko wygranie dzięki plagiatowi jest karane.
Swoją drogą zdjęcie z gwiazdą też nie do końca jest 100% pewnym dowodem, ponieważ można z każdą gwiazdą wykonać 5 zdjęć w innych strojach w cenie 1 papieru za zdjęcie, a data zostaje ta z dnia upolowania celebryty, nawet, jeśli fotkę w innych ciuchach zrobimy miesiąc później.

Własnie weszłam w ten wątek, aby to samo napisać - wypróbowałam, poświęcając dwa papiery - "poprawienie" zdjęcia nie zmienia daty "upolowania" gwiazdy, więc nie jest to żaden dowód.

Offline

#108 18-11-2013 o 19h30

Miss'Żółtodziób
...
Wiadomości: 0

Cześć postanowiłam tu napisać. Nie było mnie kilka dni więc nie miałam jak odpisać ani Roccoco ani Kaede. Faktycznie zainspirowałam się nieco tą stylizacją ale nie pomyślałam że może zrobić się jej z tego powodu przykro. Już przeprosiłam i zmieniłam ją na inną. Pozdrawiam

Offline

#109 16-12-2013 o 04h43

Miss'wow
Kaiken
...
Wiadomości: 613

Chciałam was się poradzić, czy kreacja Miryks nie jest zbyt podobna do jednej z moich wcześniejszych. Mam wątpliwości, ze względu na to, że sama sukienka jest bardzo strojna. Ale makijaż, i niektóre dodatki są złudnie podobne do tych, które ja dobrałam. No i do tego kolor włosów identyczny. Nie chce aby ktoś oskarżał o plagiat tylko o poradę czy jest bardzo podobna czy to raczej zbieg okoliczności.

//photo.missfashion.pl/pl/1/17/moy/13469.jpg  //photo.missfashion.pl/pl/1/17/moy/13468.jpg

Offline

#110 16-12-2013 o 06h40

Miss'Żółtodziób
...
Wiadomości: 0

Dla mnie to nie plagiat - w zasadzie, prócz sukienki, identycznie użyła niebieskiej mgiełki, a na to nie trudno wpaść przy tej kiecce, zwłaszcza, że jej kupno jest wymagane do zadania. Sama przez chwilę nosiłam tę kiecę z taką mgiełką (tylko białą), rękawiczkami i białym futrem...

Offline

#111 16-12-2013 o 06h43

Miss'OK
Shillo
Your eyes are empty like your bed...
Miejsce: Poznań
Wiadomości: 1 419

Widze tu sukienke i niebieska mgle... Jak dla mnie to ni jest zaden plagiat. Te stylizacje nawet podobne sie sa. Ot sukienka ta sama ;x

Offline

#112 16-12-2013 o 06h43

Miss'wow
MariaANTONINA
...
Wiadomości: 529

Ja w ogóle nie widzę podobieństwa - poza strojną kiecką ofc. Białe włosy po prostu tutaj pasują, ale i fryzura i dodatki są kompletnie inne. Nawet makijaż dla mnie w ogóle nie jest podobny.


//photo.missfashion.pl/pl/1/64/gd/50864.jpg

Offline

#113 16-12-2013 o 08h35

Miss'wow
Kaiken
...
Wiadomości: 613

Ok, dzięki za odpowiedź. Czyli tak jak sądziłam, to wina samej zbyt strojnej sukienki, która daje takie złudne wrażenie. Sorki za kłopot.

Offline

#114 16-12-2013 o 20h04

Miss'Fuzja
Jessica23
...
Miejsce: Wrocław
Wiadomości: 5 291

Zgadzam się z poprzednimi wypowiedziami, podobna jest tylko sukienka (która jest chyba narzucona przez misję - ta albo 3 inne, ale ta jako jedyna z nich wygląda dość atrakcyjnie), mgiełka jest dość oczywistym wyborem do niej, tak samo jak jasne włosy. Skoro sprawa się już wyjaśniła może usuń ten post? Pozdrawiam! /vendor/beemoov/forum/../../../public/forum/smilies/smile.png


http://i60.tinypic.com/2m7uio7.gif

Offline

#115 16-12-2013 o 20h13

Miss'wtajemniczona
nivata
Seamstress wannabe.
Miejsce: Orc Fortress
Wiadomości: 2 120

Po co ma go usuwać? Właśnie niech zostanie, o to chodzi w tym temacie, abyśmy wspólnie zastanawiali się nad tym, czy jakaś stylizacja/pokój jest plagiatem czy nie, więc tak i stwierdzone kopie jak i zwykłe pomyłki jak najbardziej mają prawo tutaj zostać. Post Kaiken jest dobrym świadectwem tego, że czasem coś jest po prostu podobne i wcale nie oznacza od razu plagiatu.  /vendor/beemoov/forum/../../../public/forum/smilies/smile.png


http://i64.tinypic.com/2eg9mdg.gif

Offline

#116 16-12-2013 o 21h25

Miss'wow
Kaiken
...
Wiadomości: 613

nivata napisał

Po co ma go usuwać? Właśnie niech zostanie, o to chodzi w tym temacie, abyśmy wspólnie zastanawiali się nad tym, czy jakaś stylizacja/pokój jest plagiatem czy nie, więc tak i stwierdzone kopie jak i zwykłe pomyłki jak najbardziej mają prawo tutaj zostać. Post Kaiken jest dobrym świadectwem tego, że czasem coś jest po prostu podobne i wcale nie oznacza od razu plagiatu.  /vendor/beemoov/forum/../../../public/forum/smilies/smile.png

Dziękuję nivata tak jak napisałam w poście miałam wątpliwości, które chciałam rozwiać. Nie nazwałam tej kreacji plagiatem, tylko czy nie jest zbyt podobna do mojej, gdzie zaznaczyłam wyraźnie, że nie wiem czy to jest wina bardzo charakterystycznej sukienki. Otrzymałam odpowiedź, i podziękowałam za rozwianie moich wątpliwości.

Absolutnie nie wymuszam zmiany stylizacji i tak jak nivata nie uważam, że powinnam usunąć post, ponieważ nikogo w nim nie obrażam. Jeśli się mylę, myślę, że któraś z moderatorek forum by już zwróciła by mi na to uwagę.

Uważam, że wątek tej stylizacji jest już zamknięty, dlatego też napisałam że dziękuję za rozwianie moich wątpliwości.

Offline

#117 18-12-2013 o 08h08

Miss'towarzyska
YooSti
Don't judge a book by its cover...
Wiadomości: 2 611

Pokój z dzisiejszych finałów
Link do zewnętrznego obrazka
Pokój Kouki z konkursu deco
Link do zewnętrznego obrazka

Czy ktoś wie kto jest właścicielem pierwszego pokoju,bo to ewidentnie skopiowane jest, jedynie okien i tła nie ma.


             http://i65.tinypic.com/x4kd4g.gif

Offline

#118 18-12-2013 o 08h15

Miss'OK
Lola886
...
Miejsce: Bielsko-Biała
Wiadomości: 1 691

moim zdaniem to niestety jest plagiat:( jest zbyt łudząco podobne: ten sam układ, te same elementy w tym samym miejscu, różni się tylko kilkoma elementami ale to za mało..to poprostu słabsza kopia pokoju Kouki..


..prawdziwa sztuka?..być sobą w dzisiejszych czasach..


Offline

#119 18-12-2013 o 08h22

Miss'wtajemniczona
nivata
Seamstress wannabe.
Miejsce: Orc Fortress
Wiadomości: 2 120

Oj, w tym wypadku rzeczywiście, aż nazbyt nachalna ta inspiracja. /vendor/beemoov/forum/../../../public/forum/smilies/sad.png Niestety nie wiem, kto jest właścicielką tego pokoju...


http://i64.tinypic.com/2eg9mdg.gif

Offline

#120 18-12-2013 o 14h10

Miss'Żółtodziób
...
Wiadomości: 0

Naszukałam się, ale w końcu znalazłam: Milka1894
//www.missfashion.pl/profile/milka1894,s,bureau,38816.htm

Offline

#121 18-12-2013 o 14h15

Miss'OK
Foxglove
Big, bad Fox
Miejsce: Yharnam
Wiadomości: 1 545

Oż faktycznie, uderzające podobieństwo. Trudno powiedzieć, że to przypadek /vendor/beemoov/forum/../../../public/forum/smilies/hmm.png
Zwłaszcza, że jej łazienka jest dość podobna do łazienki Misy...

Offline

#122 18-12-2013 o 14h17

Miss'towarzyska
YooSti
Don't judge a book by its cover...
Wiadomości: 2 611

Właśnie miałam pisać o jej łazience. Fox ubiegłaś mnie /vendor/beemoov/forum/../../../public/forum/smilies/smile.png


             http://i65.tinypic.com/x4kd4g.gif

Offline

#123 18-12-2013 o 14h18

Miss'Żółtodziób
...
Wiadomości: 0

Oj, nieładnie... Plagiat i to aż nazbyt widoczny...

Offline

#124 18-12-2013 o 14h32

Miss'na całego
Lucrecia
...
Miejsce: somewhere in Wonderland
Wiadomości: 262

Czyżby panna H. miała drugie konto? Pamiętam, że też skopiowała łazienkę Misy...


https://media0.giphy.com/media/fwiCi6H3PKrYWDQ77P/source.gif

Offline

#125 18-12-2013 o 14h35

Miss'Żółtodziób
...
Wiadomości: 0

Te same elementy tylko co niektóre w innych kolorach i każde na tym samym miejscu. Na pierwszy rzut oka widać że są bardzo do siebie podobne.

Offline

Strony : 1 ... 3 4 5 6 7 ... 15