Strona główna

Forum - Missfashion.pl, gra o modzie dla dziewczyn!

Strony : 1 2 3 4 5 6 ... 15

#76 20-10-2013 o 09h29

Miss'Żółtodziób
...
Wiadomości: 0

ErinBlack napisał

Masakra napisał

Jednak sądzę, że niekoniecznie, bo jeśli ja komuś narysowałam avatar to mogę sobie nie życzyć używania go przez inne osoby niż ta jedna dla której jest /vendor/beemoov/forum/../../../public/forum/smilies/yikes.png

Sądzę, że w tym wypadku faktycznie byłby to plagiat, bo ty nie chcesz by ktoś inny go używał, a ty jesteś autorem, więc masz prawo żądać zmiany /vendor/beemoov/forum/../../../public/forum/smilies/smile.png

Dokładnie tak - jeśli ja stworzyłabym sobie lub komukolwiek innemu avatar (narysowałabym od początku do końca), to również nie życzyłabym sobie, aby był używany przez kogoś innego, kto go bezczelnie skopiował i używałby jak swój.Wtedy byłby to plagiat, a żądania "autorskie" byłyby uzasadnione.

Offline

#77 20-10-2013 o 09h36

Miss'Sensei
lillchen
Pani Fioletu i Pochodnych
Miejsce: KremLove
Wiadomości: 976

nivata napisał

ErinBlack napisał

Masakra napisał

Jednak sądzę, że niekoniecznie, bo jeśli ja komuś narysowałam avatar to mogę sobie nie życzyć używania go przez inne osoby niż ta jedna dla której jest /vendor/beemoov/forum/../../../public/forum/smilies/yikes.png

Sądzę, że w tym wypadku faktycznie byłby to plagiat, bo ty nie chcesz by ktoś inny go używał, a ty jesteś autorem, więc masz prawo żądać zmiany /vendor/beemoov/forum/../../../public/forum/smilies/smile.png

Plagiat to podpisanie się pod czyjąś pracą, uznanie jej za swoją. Korzystanie z jakiegoś obrazka znalezionego w sieci =/= uznawanie go od razu za swój, więc w przypadku avatara nie byłoby raczej mowy o plagiacie.

Plagiat by to nie był. Byłaby to natomiast kwestia do rozwiązania między uczestniczkami sporu - nową właścicielką avataru a jego autorką, bo jeżeli autorka sobie nie życzy, to używać bez jej zgody obrazka robionego na zamówienie zdecydowanie się nie powinno.
Ale to już inny kaliber i nie można takiego kroku potępiać jako plagiatu.

Offline

#78 24-10-2013 o 15h34

Miss'OK
Shillo
Your eyes are empty like your bed...
Miejsce: Poznań
Wiadomości: 1 419

Właśnie przeglądam halloweenową defiladę i oto:

//photo.missfashion.pl/pl/1/13/moy/9630.jpg

Kabum! Nie jestem pewna czy to faktyczna kopia, raczej zwykły błąd strony, ale wygląda przecudownie /vendor/beemoov/forum/../../../public/forum/smilies/big_smile.png

Offline

#79 24-10-2013 o 15h55

Miss'Złota
nelumi
Miejsce: Pomocnik moderatora
Wiadomości: 14 575

To nie jest ani błąd ani kopia. To jedna osoba wyświetlana parę razy, zakładam że przez brak wystarczającej liczby miss online biorących udział w wycieczce halloween c:

Offline

#80 26-10-2013 o 19h17

Miss'Żółtodziób
...
Wiadomości: 0

nie wiem czy to plagiat, ale Winoa spokojnie mogłaby uchodzic za blizniaczke wczorajszej (czy przedwczorajszej Aeris):
Link do zewnętrznego obrazka

Ostatnio zmieniony przez Lacrimosa (26-10-2013 o 19h17)

Offline

#81 26-10-2013 o 19h43

Miss'wtajemniczona
nivata
Seamstress wannabe.
Miejsce: Orc Fortress
Wiadomości: 2 120

Hmm.. Wydaje mi się, że to może być przypadkowe podobieństwo, acz byłoby super, jakby się same zainteresowane wypowiedziały. /vendor/beemoov/forum/../../../public/forum/smilies/smile.png


http://i64.tinypic.com/2eg9mdg.gif

Offline

#82 28-10-2013 o 22h48

Miss'na całego
Yuki18
...
Wiadomości: 395

//photo.missfashion.pl/pl/1/13/moy/10127.jpg  //photo.missfashion.pl/pl/1/13/moy/10129.jpg

Jeżeli jest to przypadek to dziewczyna ma ogromnego pecha, że wpada na podobne pomysły co Ty...

Na Twoim miejscu zastanawiałam się czy nie mam jakieś zabłąkanej siostry- ta telepatia i prawie identyczny gust... (oczywiście, żartuję). Nauczona ostatnim numerem powinna sprawdzać czy aby nie dubluje.


Link do zewnętrznego obrazka
Alternatywne Wybory Miss Fashion aktywowane! LOL!

Offline

#83 28-10-2013 o 22h55

Miss'OK
Aria
...
Wiadomości: 1 595

Yyy a coś po za makijażem oczu i fryzurą, czy już wpadamy w paranoje?


Spoiler (kliknij, aby zobaczyć)

Offline

#84 28-10-2013 o 22h59

Miss'na całego
Yuki18
...
Wiadomości: 395

Jeszcze bluzka... i krew na szyi?

Jakbym zobaczyła coś takiego u kogoś, kto już raz mnie splagiatował też nie czułabym się fajnie. Bo to miłe nie jest.


Link do zewnętrznego obrazka
Alternatywne Wybory Miss Fashion aktywowane! LOL!

Offline

#85 28-10-2013 o 23h00

Miss'Żółtodziób
...
Wiadomości: 0

Akurat makijaż tego typu jest dość częsty xD no i usta zupełnie inne, to samo z policzkami. Oba wydania są zupełnie różnymi wariacjami na temat. Nie utożsamiałabym tego z plagiatem.

Offline

#86 28-10-2013 o 23h02

Miss'OK
Aria
...
Wiadomości: 1 595

rany boskie, przecież ta krew jest całkiem inna! I  wgl to tak, jakbym oskarżyła kogoś o plagiat, bo ma taką samą spódnicę i powiedzmy, pasek. Mnie by to nie przeszło przez myśl, no ale ja obsesyjnie nie wyszukuje każdego, kto w choćby najmniejszym stopniu mnie przypomina. Paranoja.
Nie Misa, to nie plagiat. Styl, klimat, kolory, wszystko się rożni i za nic bym tego nie powiązała.


Spoiler (kliknij, aby zobaczyć)

Offline

#87 28-10-2013 o 23h13

Miss'na całego
Yuki18
...
Wiadomości: 395

Co nie zmienia faktu, że dziewczyna już raz dopuściła się plagiatu. Może teraz się "inspiruje", a może to przypadek- dość niefortunny.

Misa miała prawo czuć się zaniepokojona i hmm, całe szczęście, że wg opinii ludu- nie słusznie.


Link do zewnętrznego obrazka
Alternatywne Wybory Miss Fashion aktywowane! LOL!

Offline

#88 28-10-2013 o 23h15

Miss'OK
Aria
...
Wiadomości: 1 595

Nie oceniamy tutaj osoby, ale konkretną kreacje. I jak dla mnie "a bo ona ma takie włosy i taki makijaż" jako oskarżenie o plagiat, w porównaniu do np. pokoju z pierwszej strony, to już popadanie w histerię.


Spoiler (kliknij, aby zobaczyć)

Offline

#89 28-10-2013 o 23h20

Miss'na całego
Yuki18
...
Wiadomości: 395

Jak już powiedziałam, całe szczęście, że sprawa się wyjaśniła :]


Link do zewnętrznego obrazka
Alternatywne Wybory Miss Fashion aktywowane! LOL!

Offline

#90 28-10-2013 o 23h23

Miss'całkiem całkiem
Kaede
Królewna z drewna.
Wiadomości: 139

Bez przesady, jeśli to miałby być plagiat, to połowa stylizacji na tej stronie podpadałaby pod tę kategorię. Jak pisała Aria - nie popadajmy w paranoję.

Misa - doskonale wiesz, że pisząc o paranoi nie miałam na myśli Ciebie czy kogokolwiek, a doszukiwanie się plagiatów trochę na siłę, zero personifikacji, a jak chcesz mieć bana to musisz się bardziej postarać  /vendor/beemoov/forum/../../../public/forum/smilies/roll.png

Offline

#91 28-10-2013 o 23h38

Miss'Żółtodziób
...
Wiadomości: 0

Misa, nie bierz tego tak osobiście. Może paranoja to zbyt mocne słowo, w końcu przywiązujemy się do swoich pomysłów dość mocno. Ale właśnie - zbyt dużo elementów jest zmodyfikowanych aby mówić o plagiacie (ogólny styl miss zupełnie inny, a więc to bardziej drobna inspiracja niż kopia).

Offline

#92 30-10-2013 o 16h46

Miss'Fuzja
Jessica23
...
Miejsce: Wrocław
Wiadomości: 5 291

Jak to wszystko czytam to aż mi się słabo robi... Przeglądam swoje stroje i zaczynam popadać w obsesję czy przypadkiem ktoś nie stworzył podobnego kompletu? Stroje często się powtarzają, wybór nie jest nieograniczony, a pewne ciuchy po prostu pasują do siebie idealnie i wiele osób to zauważa. A nazwanie plagiatem podobnej fryzury to już jakaś kpina, biorąc pod uwagę, że fryzur na Halloween jest może z 16? Czy niektóre z was nie podchodzą zbyt poważnie do tej sprawy? To tylko gra, zabawa... Nie prawdziwe życie, gdzie plagiat np. pracy dyplomowej, albo jakiegoś wynalazku, może okazać się dla kogoś życiową tragedią. Chyba mamy tu do czynienia z nadinterpretacją tego pojęcia. Może warto na to spojrzeć z innej perspektywy? Czy to nie jest wyraz uznania, że ktoś zainspirował się waszą pracą? Poza tym! Mimo, że na forum jesteśmy tylko my - staruchy, to w tą grę w większości grają dzieci! Tak dzieci! Też kiedyś niby byłyście WOW. Oskarżanie 11-latki o plagiat, czy to jest poważne? Ona nawet nie wie co to jest i słusznie bo jest dzieckiem i to jest czas na beztroskę i zabawę, a nie na zgłębianie obowiązującego prawa. A co do tego, że temat ten nie ma służyć linczowi, (tylko czemu właściwie? sama jego nazwa na to wskazuje). Może nie wiecie, ale wypisywanie jakichś oskarżycielskich i nieuprzejmych wiadomości przez chmary osób to właśnie jest lincz... Czy właścicielka "skradzionego" pomysłu nie może załatwić tego sama lub po prostu no nie wiem... Odpuścić! Bo ona przecież już dostała nagrodę, a skoro wszyscy wiedzą, że praca innej miss jest tylko kopią to niech na nią nie głosują i problem z głowy. Pewnie teraz wszystkie mnie znienawidzicie i będziecie na mnie wieszać psy, ale trudno... Z pewnością nie będę się wdawać w dyskusję, chciałam tylko wyrazić swoje zdanie, jak każdy mam chyba takie prawo? Ktoś musi stanąć po drugiej stronie... Może to będzie dla niektórych głos rozsądku, choć wątpię, czytając niektóre pełne jadu wypowiedzi. Mogę jedynie wnioskować o usunięcie tego tematu z forum, na którym ponoć nie ma miejsca na agresję. Nie można rozmawiać o polityce i religii, ale lincz jest już dozwolony? Pozdrawiam serdecznie ! /vendor/beemoov/forum/../../../public/forum/smilies/smile.png


http://i60.tinypic.com/2m7uio7.gif

Offline

#93 30-10-2013 o 17h09

Miss'OK
Metropolice
''Są takie dni, że same lecą łzy i myślisz że to wszystko to bezsens...''
Miejsce: Śląsk, Małopolska
Wiadomości: 1 395

Co do pierwszej sprawy z plagiatem: Moim zdaniem ta panienka zgapiła od Winoa'y włosy, rajstopy, ''bluzka'', pasek są takie same, i nie jest to jakieś zainspirowanie.
Druga sprawa: Nie jest to plagiat ponieważ włosy i część make-up'u nie można zaliczyć do plagiatu. Można powiedzieć że znam Hallucinatie i uchodziła za uczciwą osobę, więc myślę że to jest tylko zainspirowanie.


https://encrypted-tbn1.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9GcQ0d0HO3RuARU9WHeMn92t_yhnberNej2-BsqHd5kx4zetzw-KIlg

Offline

#94 30-10-2013 o 17h16

Miss'wtajemniczona
nivata
Seamstress wannabe.
Miejsce: Orc Fortress
Wiadomości: 2 120

Dlatego powstał ten temat - żeby się zastanowić, czy dana stylizacja/pomieszczenie jest plagiatem, czy tylko czymś podobnym. Odnoszę jednak wrażenie, że niektórzy źle z niego korzystają...


http://i64.tinypic.com/2eg9mdg.gif

Offline

#95 31-10-2013 o 00h52

Miss'Żółtodziób
...
Wiadomości: 0

Metropolice nie wiem czego nie zrozumialas z mojego posta. Z lewej jest postać oryginalna (stylizacje Aeris widzialam po prostu dzien czy dwa wczesniej, poza tym po zdjeciach widac ze to ona pierwsza tak ubrala i uczesala swoją miss) zazwyczaj najpierw dziewczyny dają oryginał a dopiero potem kopie, sądziłam, że ta strzałka jest oczywista. C: tyle w temacie c: nikogo nie chciałam urazić, po prostu rzuciło mi sie to w oczy bo dość charakterystyczną jest to stylizacja, amen.

Offline

#96 17-11-2013 o 15h16

Miss'na całego
Roccoco
I am selfish, private and easily bored. Will this be a problem?
Miejsce: Bordeaux
Wiadomości: 483

Cześć dziewczyny! Widzę, że temat już "zastygł", ale mam do was istotne pytanie.
Dzisiaj podesłano mi to:
Link do zewnętrznego obrazka Co z kolei jest łudząco podobne do mojego:Link do zewnętrznego obrazka

Napisałam do Daichi z pytaniem, czy aby przypadkiem nie zainspirowała się moją kreacją, ale nie dostałam odpowiedzi. Postanowiłam was zapytać, czy słusznie podejrzewam ją o plagiat? Wiem, że czasami połączenie niektórych elementów stroju może być przypadkowe, więc kompletnie nie wiem jak mam zareagować. Tym bardziej, że niektóre elementy się różnią, jak np. makijaż, buty, czy brak bransoletki greckiej.

Ostatnio zmieniony przez Roccoco (17-11-2013 o 15h18)


http://i62.tinypic.com/jt1a87.gifhttp://i58.tinypic.com/qy73nc.gifhttp://i62.tinypic.com/jt1a87.gif

Offline

#97 17-11-2013 o 15h43

Miss'OK
Metropolice
''Są takie dni, że same lecą łzy i myślisz że to wszystko to bezsens...''
Miejsce: Śląsk, Małopolska
Wiadomości: 1 395

Lacrimosa mówiłaś że nie wiesz czy to plagiat, więc powiedziałam że można to nazwać plagiatem. Jeśli chodzi o Winoę i Aeris to zamieniłam przez nieuwagę imiona i powinno być ''Moim zdaniem Winoa zgapiła od Aeris włosy, rajstopy, ''bluzka'', pasek są takie same, i nie jest to jakieś zainspirowanie.'' więc spokojnie bo się tylko pomyliłam /vendor/beemoov/forum/../../../public/forum/smilies/smile.png

Roccoco pewnie że to jest plagiat. To że nie założyła bransoletki i kapelusz nie znaczy że się zainspirowała, tylko bezczelnie odgapiła. Buty co prawda są inne, ale reszta ciuchów jest w identycznym kolorze.


https://encrypted-tbn1.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9GcQ0d0HO3RuARU9WHeMn92t_yhnberNej2-BsqHd5kx4zetzw-KIlg

Offline

#98 17-11-2013 o 16h18

Miss'na całego
Kosia1
...
Miejsce: Kraków
Wiadomości: 356

Z tego co kojarze to jest kostium, wiec jesli ktos zalozy taki sam w tym kolorze ktory ty masz to chyba nic zlego, po prostu jest ich ograniczony wybor. /vendor/beemoov/forum/../../../public/forum/smilies/wink.png Tutaj faktycznie, jest jeszcze naszyjnik i kamizelka ktore sa identyczne z Twoimi. Wg mnie to albo bylaby niesamowicie mocna inspiracja albo zwyczajny bezczelny plagiat, szczegolnie, ze tamta osoba Ci nie odpisuje poki co wiec sklaniam sie raczej w strone plagiatu./vendor/beemoov/forum/../../../public/forum/smilies/smile.png

Offline

#99 17-11-2013 o 20h08

Miss'na całego
Roccoco
I am selfish, private and easily bored. Will this be a problem?
Miejsce: Bordeaux
Wiadomości: 483

Rozumiem. Czyli teoretycznie mogę poprosić tą panią o zmienienie stroju? Wolałabym uniknąć zgłaszania jej, bo w końcu to może być jeszcze dziecko. Głupio tak odbierać innym radość z gry, chociaż z drugiej strony ta sytuacja mnie zirytowała, nie powiem. ^_^"


http://i62.tinypic.com/jt1a87.gifhttp://i58.tinypic.com/qy73nc.gifhttp://i62.tinypic.com/jt1a87.gif

Offline

#100 17-11-2013 o 20h27

Miss'całkiem całkiem
Kaede
Królewna z drewna.
Wiadomości: 139

Metropolice - daruj sobie proszę sformułowania typu "bezczelnie odgapiła" i wydawanie sądów. Wątek nie ma na celu piętnowania nikogo, tylko kulturalną dyskusję i wyjaśnianie spraw. Jeśli nie będziecie potrafiły się do tego dostosować, zostanie zamknięty. Dodatkowo, nie każdy loguje się codziennie i nie ma obowiązku sprawdzania co godzinę skrzynki.

Roccoco - czy publikowałaś gdzieś tę stylizację? W profilu/jakimś wątku?

Offline

Strony : 1 2 3 4 5 6 ... 15