Strona główna

Forum - Missfashion.pl, gra o modzie dla dziewczyn!

Strony : 1 2 3 ... 15

#1 07-10-2013 o 10h45

Miss'wtajemniczona
nivata
Seamstress wannabe.
Miejsce: Orc Fortress
Wiadomości: 2 120

Za przyzwoleniem Kaede zakładam Salę Wstydu: miejsce, w którym oficjalnie potępiamy pojawiające się coraz częściej plagiaty cudzych prac, czy to pomieszczeń w Deco, czy to stylizacji, czy nawet opisów w profilach.

Zaznaczyć pragnę mocno i stanowczo, że temat ten nie ma być miejscem napiętnowania użytkowniczek, które się kradzieży dopuściły, ponieważ lincz nie jest rozwiązaniem. Zabronione jest obrażanie się nawzajem, groźby karalne oraz uwłaczanie.

Aby zgłosić plagiat należy udowodnić najpierw, że jest on właśnie plagiatem. W takim wypadku w poście oskarżającym powinny się znaleźć:

- zdjęcie oryginalnego pokoju/stylizacji + nick autorki
- zdjęcie skopiowanego pokoju/stylizacji + nick autorki

Dodatkowo każda osoba oskarżona o plagiat powinna być przez zgłaszającego poinformowana o fakcie, że pojawiła się w tym temacie.

Czasami jest tak, że coś jest tylko podobne do powstałego już pomieszczenia czy stroju, razem więc możemy przedyskutować, czy autorka tylko się zainspirowała cudzą praca, czy też bezczelnie ją skopiowała. Każda użytkowniczka oskarżona o plagiat może się oczywiście bronić i przedstawić swoje stanowisko w sprawie, acz w przypadku stwierdzenia plagiatu pozostaje chyba tylko przeprosić okradzioną osobę, usunąć plagiat i więcej tego nie robić.


To mój zamysł. Jeśli któraś (któryś <3) z Was ma jakiś pomysł wobec tego wątku, to chętnie wysłucham. Dyskusja: start!

Ostatnio zmieniony przez nivata (07-10-2013 o 16h14)


http://i64.tinypic.com/2eg9mdg.gif

Offline

#2 07-10-2013 o 12h26

Miss'wow
MariaANTONINA
...
Wiadomości: 529

No to ja zacznę. /vendor/beemoov/forum/../../../public/forum/smilies/smile.png
Wczoraj dostałam wiadomość prywatną od kochanej nelumi, że w konkursie Deco znalazła kopię mojej nagrodzonej kawiarenki. Dowody w zdjęciach przedstawiam:

Oto moja kawiarenka:
//photo.missfashion.pl/pl/1/9/moy/6581.jpg

A to kawiarenka Vitalis:
//photo.missfashion.pl/pl/1/11/moy/8386.jpg

Napisałam do niej wiadomość, acz nie doczekałam się odpowiedzi. Napisała do niej również Kaede, ale chyba też nie dostała wiadomości zwrotnej. Uważam, że to okropne zachowanie powinno zostać pokazane w tym temacie, bo każdy plagiat to straszny Shame. Nad swoją cukiernio-kawiarnią pracowałam wiele godzin zmieniając co jakiś czas koncepcje i pomysły. Starałam się wszystko ustawić jak najdokładniej i nadać temu miejscu słodki klimat przytulnego miejsca idealnego do schadzek i wypicia popołudniowej kawy. Chciałam, żeby moja wersja miejsca publicznego była oryginalna, a przede wszystkim moja. Wielokrotnie pytałam Was o rady i propozycje, jak mogłabym udoskonalić tę kawiarnię i finalnie powstało to, co widać. Jest mi potwornie przykro, że miejsce, w które włożyłam tyle serca zostało ukradzione. Komuś się to może wydawać dziwne, że tak emocjonalnie podchodzę do wirtualnego biura w grze, ale dla mnie to jest kilka godzin pracy, które Vitalis po prostu sobie przywłaszczyła.


//photo.missfashion.pl/pl/1/64/gd/50864.jpg

Offline

#3 07-10-2013 o 14h14

Miss'OK
Lola886
...
Miejsce: Bielsko-Biała
Wiadomości: 1 691

Faktycznie, ciężko to nazwać zainspirowaniem się..to poprostu kiepska kopia pracy MariiANTONINY:(  to musi być przykre uczucie, kiedy wkłada się swoje serce, czas i MM w zaprezentowanie czegoś ciekawego i oryginalnego, a potem ogląda się nieudolne kopie swojej ciężkiej pracy..bo ktoś wolał pójść na łatwiznę../vendor/beemoov/forum/../../../public/forum/smilies/sad.png
Vitalis, myślę, że powinnaś przeprosić i zmienić wystrój swojego wnętrza..


..prawdziwa sztuka?..być sobą w dzisiejszych czasach..


Offline

#4 07-10-2013 o 14h14

Miss'OK
Metropolice
''Są takie dni, że same lecą łzy i myślisz że to wszystko to bezsens...''
Miejsce: Śląsk, Małopolska
Wiadomości: 1 395

MariaANTONINA Doskonale Cię rozumiem. Też kiedyś urządziłam mieszkanie, a @MissAneta i @Efekt (to są dwa konta tej samej użytkowniczki) ukradła mi pomysł. Gdy do niej napisałam, była tak bezczelna że mnie zablokowała.
Co do ślicznej kawiarenki: Nie przejmuj się. Chyba wiele osób na nią nie zagłosuje, bo widziało Twoje mieszkanie. Nawet gdyby, wygrała deco dostanie bana. Jeżeli się ''odgapiła'' to znaczy że nie ma wyobraźni, swojego pomysłu.


https://encrypted-tbn1.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9GcQ0d0HO3RuARU9WHeMn92t_yhnberNej2-BsqHd5kx4zetzw-KIlg

Offline

#5 07-10-2013 o 14h29

Miss'wow
MariaANTONINA
...
Wiadomości: 529

nivata zwróciła wcześniej uwagę na jedną rzecz, która sprawia, że jeszcze mniej rozumiem to zachowanie. Vitalis jest posiadaczką ciekawego ogrodu, który może jest chaotyczny, ale przy pomocy innych i poświęceniu mu odrobiny czasu na pewno powstałby z niego uroczy zakątek. Szkoda, że zamiast postarać się udoskonalić własny pomysł i nim walczyć o podium Vitalis posunęła się do kradzieży. /vendor/beemoov/forum/../../../public/forum/smilies/sad.png

W dalszym ciągu nie dostałam odpowiedzi na swoją wiadomość, którą ponowiłam. Wydaje mi się, że nie doczekam się wyjaśnień...


//photo.missfashion.pl/pl/1/64/gd/50864.jpg

Offline

#6 07-10-2013 o 14h41

Miss'Sensei
dortnana
T.T
Miejsce: Czarna dziura...
Wiadomości: 870

MariaANTONINA może to kiepskie pocieszenie, ale odrazu na rzut oka widać że włożyłaś wiele pracy swoja kawiarenkę. No cóż najwyraźniej ludzie kpiując czyjąś pracę myślą że nie zostaną oni ukarani. To jest nie do orgarnięcia. Jest mi naprawdę przykro że takie rzeczy mają miejsce.
Nivata dobry pomysł z tym wątkiem. Dzięki niemu ludzie będą wiedzieć na kogo nie zagłosować by przypadkiem nie dostała się na podium.

Offline

#7 07-10-2013 o 14h57

Miss'wow
Kaiken
...
Wiadomości: 613

Taaak, ta kawierenka to chamska kopia, i to jeszcze w złym guście...
Cieszę się, że powstał taki temat /vendor/beemoov/forum/../../../public/forum/smilies/smile.png/vendor/beemoov/forum/../../../public/forum/smilies/smile.png

Offline

#8 07-10-2013 o 16h04

Miss'na całego
Kosia1
...
Miejsce: Kraków
Wiadomości: 356

A ja mam pytanie, dlaczego w takim razie nie można zbanować tej użytkowniczki od razu, tylko dopiero po zakończeniu deco? Administracja w takim przypadku powinna napisać do niej z prośbą o zmiane a w przypadku braku odzewu od razu zbanować lub zablokować jej możliwość udziału w przyszłych konkursach.

Offline

#9 07-10-2013 o 16h07

Moderator
ErinBlack
...
Miejsce: Częstochowa
Wiadomości: 3 992

Gdy przeczytałam o tej kopii w temacie "Luźne rozmowy" zajrzałam na profil tej dziewczyny... Wiecie, co mnie rozbawiło? Prosiła by oceniać ją sprawiedliwie, tak więc napisałam do niej pw, czy jest pewna tego sprawiedliwie, bo gdybym miała ocenić ją w ten sposób, to musiałabym umieć pozbawić ją jej wszystkich punktów Deco. Ciekawa jestem czy mi odpisze /vendor/beemoov/forum/../../../public/forum/smilies/smile.png Raczej wątpię.


"Do not take life too seriously, you will never get out of it alive."

Gdzie możesz mnie znaleźć?
ASK || SF

Offline

#10 07-10-2013 o 16h11

Miss'Żółtodziób
...
Wiadomości: 0

Gratuluję pomysłu - ten wątek jest naprawdę świetną odpowiedzią na coraz większą ilość plagiatów. Sugerowałabym jeszcze, aby  osoba zgłaszająca plagiat swojej (bądź czyjejś) pracy, powiadamiała o zgłoszeniu również potencjalnego sprawcę kradzieży - wtedy osoba, która dopuściła się plagiatu będzie mogła się bronić, lub, w razie, gdyby zarzuty okazały się słuszne, poczytać sobie, co użytkowniczki myślą o takim brzydkim zachowaniu.

Ostatnio zmieniony przez Crewedka (07-10-2013 o 16h12)

Offline

#11 07-10-2013 o 16h13

Miss'wtajemniczona
nivata
Seamstress wannabe.
Miejsce: Orc Fortress
Wiadomości: 2 120

Bardzo dobry pomysł, Crewedko, dopiszę go do wymagań przy zgłoszeniach plagiatów. /vendor/beemoov/forum/../../../public/forum/smilies/smile.png


http://i64.tinypic.com/2eg9mdg.gif

Offline

#12 07-10-2013 o 16h53

Miss'OK
Foxglove
Big, bad Fox
Miejsce: Yharnam
Wiadomości: 1 545

A ja mam pytanie/propozycję, nie wiem jak to nazwać /vendor/beemoov/forum/../../../public/forum/smilies/tongue.png Chodzi o to, żeby były potem przekazywane ostateczne decyzje w związku z plagiatorem. Czyli czy poszło polubownie czy raczej siłowo. Będziemy mieli pogląd faktycznie ile ludzi kopiuje i czuje się bezkarnymi, a ile poszło po rozum do głowy. W aktualnym przykładzie niestety chyba jednak użytkowniczka nie ma zamiaru pertraktować, wnioskując po braku odzewu na wiadomości (a tak właściwie to odznaczone są jako przeczytane?).

Offline

#13 07-10-2013 o 16h58

Miss'wow
MariaANTONINA
...
Wiadomości: 529

Nie są przeczytane, acz wysłałam jej krótkie pytanie, które można było odczytać na podglądzie wiadomości z lewej strony.

I jeśli chodzi o podjęte decyzje to chyba tylko moderatorki mogą coś tu zdziałać...


//photo.missfashion.pl/pl/1/64/gd/50864.jpg

Offline

#14 07-10-2013 o 17h39

Moderator
ErinBlack
...
Miejsce: Częstochowa
Wiadomości: 3 992

U mnie wiadomość, którą jej wysłałam jest odznaczona jako "nieprzeczytana"... Cóż należy poczekać, może się nasza Miss Copy odezwie /vendor/beemoov/forum/../../../public/forum/smilies/smile.png


"Do not take life too seriously, you will never get out of it alive."

Gdzie możesz mnie znaleźć?
ASK || SF

Offline

#15 07-10-2013 o 17h54

Miss'całkiem całkiem
Kaede
Królewna z drewna.
Wiadomości: 139

nivata napisał

Zaznaczyć pragnę mocno i stanowczo, że temat ten nie ma być miejscem napiętnowania użytkowniczek, które się kradzieży dopuściły, ponieważ lincz nie jest rozwiązaniem. Zabronione jest obrażanie się nawzajem, groźby karalne oraz uwłaczanie.

Pozwolę sobie uzupełnić - wszelkie przejawy agresji czy cyberprzemocy w stosunku do osób podejrzewanych czy oskarżanych o plagiat będą karane banem. Absolutnie nie ma na to przyzwolenia. Pamiętajcie, że znaczna część graczy to jeszcze dzieci i mogą nie być do końca świadomi, że robią coś niedozwolonego. Wątek powinien mieć raczej charakter informacyjno-wychowawczy /vendor/beemoov/forum/../../../public/forum/smilies/wink.png

Osobom dokonującym plagiatu, szczególnie w celu odniesienia zwycięstwa w konkursie Deco/Miss przypominam natomiast, że takie działanie jest nie tylko karygodne, ale także bezcelowe - wcześniej wykryty (przed finałami lub w ich trakcie) plagiat powoduje, że tracicie szanse na trofeum, a wykryty nieco później w przypadku zwycięstwa powoduje utratę trofeum, bana i duży wstyd. Zdecydowanie lepiej jest wykazać się własną inwencją i kreatywnością.

Offline

#16 07-10-2013 o 18h19

Miss'OK
Foxglove
Big, bad Fox
Miejsce: Yharnam
Wiadomości: 1 545

Pytanie do moderatorki - czy ten ban jest permanentny z gry czy tylko forum/wiadomości i tak dalej, jak przy innych przewinieniach? Bo nasz klon z podium zaśmierdł jakby nie miał dostępu do gry O_O

Ostatnio zmieniony przez Foxglove (07-10-2013 o 18h20)

Offline

#17 07-10-2013 o 20h19

Miss'całkiem całkiem
Kaede
Królewna z drewna.
Wiadomości: 139

Nie, to był normalny ban, nie blokada konta. Możliwe, że po prostu postanowiła zrezygnować z gry /vendor/beemoov/forum/../../../public/forum/smilies/wink.png

Offline

#18 09-10-2013 o 22h06

Moderator
ErinBlack
...
Miejsce: Częstochowa
Wiadomości: 3 992

Vitalis mi odpisała i jest szczerze oburzona podejrzeniami, bo ona je zrobiła według własnego pomysłu, a że jest podobne to przecież nie jej wina /vendor/beemoov/forum/../../../public/forum/smilies/big_smile.png
A wam coś odpisała?


"Do not take life too seriously, you will never get out of it alive."

Gdzie możesz mnie znaleźć?
ASK || SF

Offline

#19 09-10-2013 o 22h11

Miss'OK
Foxglove
Big, bad Fox
Miejsce: Yharnam
Wiadomości: 1 545

Jak to się na Śląsku mówi: fulać to my, ale nie nos.
Nie mam pytań. Ale trzeba mieć tupet. No ale dziecko, niewinna, nie wie co to plagiaty...

Offline

#20 09-10-2013 o 22h18

Miss'OK
Aria
...
Wiadomości: 1 595

ErinBlack napisał

Vitalis mi odpisała i jest szczerze oburzona podejrzeniami, bo ona je zrobiła według własnego pomysłu, a że jest podobne to przecież nie jej wina /vendor/beemoov/forum/../../../public/forum/smilies/big_smile.png
A wam coś odpisała?

Tak, że nie mam prawa do niej tak mówić i będzie taka łaskawa i mnie nie zgłosi, bo jest MIŁA.
I chyba mnie dodała na Czarną Listę bo nie mogę jej odp.


Spoiler (kliknij, aby zobaczyć)

Offline

#21 09-10-2013 o 22h30

Miss'Sensei
dortnana
T.T
Miejsce: Czarna dziura...
Wiadomości: 870

tak wszyscy zaczeli do niej pisać to nie dziwię się że oburzyła się. Może od samego początku trzeba było innaczej do tej sprawy podejść. Jakby nie patrzeć ona ma dopiero 11 lat i pewnie nie wiedziała co to plagiat i się skończyło że wszyscy sa oburzeni

Offline

#22 09-10-2013 o 22h45

Miss'wow
MariaANTONINA
...
Wiadomości: 529

Dziękuję Wam ogromnie za wsparcie w tej sprawie, ale można ją uznać za zamkniętą. /vendor/beemoov/forum/../../../public/forum/smilies/smile.png Ja sobie z Vitalis wszystko na spokojnie wyjaśniłam. Przyznała się do tego, że spodobała jej się moja kawiarnia i chciała mieć podobną u siebie, ale przeprosiła mnie i uzgodniłyśmy, że zmieni wystawiany na defiladzie pokój, a w profilu doda stosowną notatkę o tym, że zainspirowała się moją kawiarnią. /vendor/beemoov/forum/../../../public/forum/smilies/smile.png Także z mojej strony to chyba wszystko, jeśli chodzi o ten przypadek, jeszcze raz bardzo Wam dziękuję za interwencję. <3


//photo.missfashion.pl/pl/1/64/gd/50864.jpg

Offline

#23 09-10-2013 o 22h48

Miss'całkiem całkiem
Kaede
Królewna z drewna.
Wiadomości: 139

MariaANTONINA napisał

Dziękuję Wam ogromnie za wsparcie w tej sprawie, ale można ją uznać za zamkniętą. /vendor/beemoov/forum/../../../public/forum/smilies/smile.png Ja sobie z Vitalis wszystko na spokojnie wyjaśniłam. Przyznała się do tego, że spodobała jej się moja kawiarnia i chciała mieć podobną u siebie, ale przeprosiła mnie i uzgodniłyśmy, że zmieni wystawiany na defiladzie pokój, a w profilu doda stosowną notatkę o tym, że zainspirowała się moją kawiarnią. /vendor/beemoov/forum/../../../public/forum/smilies/smile.png Także z mojej strony to chyba wszystko, jeśli chodzi o ten przypadek, jeszcze raz bardzo Wam dziękuję za interwencję. <3

Super, że udało się to wyjaśnić. Oby więcej takich rozwiązań, jeśli zajdzie taka sytuacja (oczywiście mam nadzieję, że nie zajdzie) /vendor/beemoov/forum/../../../public/forum/smilies/smile.png

@niżej - jasne, dopilnuję tego /vendor/beemoov/forum/../../../public/forum/smilies/wink.png

Offline

#24 09-10-2013 o 22h53

Miss'wow
MariaANTONINA
...
Wiadomości: 529

Kaede, też się cieszę, że dało się to rozwiązać bez wzajemnych inwektyw i nieprzyjemności. /vendor/beemoov/forum/../../../public/forum/smilies/smile.png Mam tylko do Ciebie prośbę, żebyś zweryfikowała to, czy Vitalis faktycznie zastosowała się do obiecanych zmian. /vendor/beemoov/forum/../../../public/forum/smilies/smile.png


//photo.missfashion.pl/pl/1/64/gd/50864.jpg

Offline

#25 10-10-2013 o 14h20

Miss'na całego
Yuki18
...
Wiadomości: 395

Zmieniła już pokój w konkursie Deco, teraz ma swoją łazienkę.
/vendor/beemoov/forum/../../../public/forum/smilies/smile.png


Link do zewnętrznego obrazka
Alternatywne Wybory Miss Fashion aktywowane! LOL!

Offline

Strony : 1 2 3 ... 15