Strona główna

Forum - Missfashion.pl, gra o modzie dla dziewczyn!

Strony : 1 2 3 4 5 ... 15

#51 17-10-2013 o 19h53

Miss'OK
Aria
...
Wiadomości: 1 595

Misa napisał

Czo ja widzę.... O_O

//photo.missfashion.pl/pl/1/12/moy/9170.jpg

Jak wielkie są szanse na to, że to są bliźniacze przyjaciółeczki?

kiedyś zrobiłam takiego trolla z Foxglove, może o to chodzi?


Spoiler (kliknij, aby zobaczyć)

Offline

#52 17-10-2013 o 19h57

Miss'na całego
Yuki18
...
Wiadomości: 395

i to nie bug?
po wejściu na profile dalej takie same są?


Link do zewnętrznego obrazka
Alternatywne Wybory Miss Fashion aktywowane! LOL!

Offline

#53 17-10-2013 o 19h59

Miss'Żółtodziób
...
Wiadomości: 0

Yuki18 napisał

i to nie bug?
po wejściu na profile dalej takie same są?

Jak weszłam na jedną i drugą, to wciąż tak samo było.

Offline

#54 17-10-2013 o 20h31

Miss'Złota
nelumi
Miejsce: Pomocnik moderatora
Wiadomości: 14 575

Yuki18 nie bug. Również je widziałam w owym momencie i aż ze zdziwienia sprawdziłam profile c:

Offline

#55 17-10-2013 o 21h25

Miss'OK
Foxglove
Big, bad Fox
Miejsce: Yharnam
Wiadomości: 1 545

Trzeba by się zapytać czy to nie zacny troll jak ten co z Arią zrobiłyśmy. Gdzieś w Defiladzie screeny tego wiszą XD

Offline

#56 19-10-2013 o 11h32

Miss'całkiem całkiem
fifi2
...
Miejsce: Fr
Wiadomości: 165

czy do plagiatu moge zaliczyc  avatar ?
Posiadam go od dawna i dzisiaj znalazlam na forum osobe ktora ma dokladnie taki sam!!!!!  /modules/forum/img/smilies/bimbo/en-colere.gif


"Moda to zasada, ze stroj uzupełnia kobietę. Nigdy odwrotnie" Hubert de Givenchy

Offline

#57 19-10-2013 o 11h40

Miss'Żółtodziób
...
Wiadomości: 0

fifi2 napisał

czy do plagiatu moge zaliczyc  avatar ?
Posiadam go od dawna i dzisiaj znalazlam na forum osobe ktora ma dokladnie taki sam!!!!!  /modules/forum/img/smilies/bimbo/en-colere.gif

Znalazłaś w sieci obrazek, wkleiłaś go jako swój avatar i sądzisz, że masz do niego jakieś prawa? Niestety nie. Wyjaśniam - coś, czego nie wykonałaś sama (w twoim przypadku jest to fotografia oka i przeróbka go w programie graficznym) nie jest Twoje, nie masz do niego żadnych praw i nie możesz zgłaszać żadnych roszczeń na polu plagiatu.
Metropolice - chodziło o opisy wykonane samodzielnie. Obrazki zerżnięte z Internetu nie są niczyją własnością, jedynie ich autor może rościć sobie do nich prawa. Praca samodzielna = prawa. Coś zerżniętego z Internetu = nie róbcie sobie jaj i nie zawracajcie ludziom głowy...

Ostatnio zmieniony przez Crewedka (19-10-2013 o 19h15)

Offline

#58 19-10-2013 o 17h44

Miss'całkiem całkiem
fifi2
...
Miejsce: Fr
Wiadomości: 165

Dziekuje  Ci Crewedko za odpowiedz   /vendor/beemoov/forum/../../../public/forum/smilies/smile.png


"Moda to zasada, ze stroj uzupełnia kobietę. Nigdy odwrotnie" Hubert de Givenchy

Offline

#59 19-10-2013 o 19h17

Miss'Żółtodziób
...
Wiadomości: 0

fifi2 napisał

Dziekuje  Ci Crewedko za odpowiedz   /vendor/beemoov/forum/../../../public/forum/smilies/smile.png

Nie ma za co, cała przyjemność po mojej stronie.

Offline

#60 19-10-2013 o 19h32

Miss'Żółtodziób
...
Wiadomości: 0

Chciałabym wyjaśnić całą tą sytuacje . Bo widzę, że doszło do wielu nieporozumień. A więc zatem .. Któregoś dnia napisałam do YooSti czy nie będzie jej przeszkadzać fakt, że będę inspirować się jej stylizacjami, YooSti wyraziła zgodę, jedna ze stylizacji przypadła mi do gustu więc postanowiłam zrobić coś "podobnego" zmieniłam kolory i kilka detali (typu buciki, skarpetki,makijaż itp). Nie zdawałam sobie jednak sprawy z tego, że wyjdzie jak wyszło, nie miałam złych zamiarów i w żadnym wypadku nie chciałam nikogo kopiować. Użytkowniczkę PRZEPROSIŁAM i beż żadnych problemów      stylizację zmieniłam, obiecując, że to nigdy więcej się nie powtórzy. Wyjaśniłyśmy sobie wszystko i myślę, że ten temat można zakończyć /vendor/beemoov/forum/../../../public/forum/smilies/smile.png Również wydaje mi się, że mam nauczkę na przyszłość.

Offline

#61 19-10-2013 o 20h23

Miss'Żółtodziób
...
Wiadomości: 0

lemonka napisał

Chciałabym wyjaśnić całą tą sytuacje . Bo widzę, że doszło do wielu nieporozumień. A więc zatem .. Któregoś dnia napisałam do YooSti czy nie będzie jej przeszkadzać fakt, że będę inspirować się jej stylizacjami, YooSti wyraziła zgodę, jedna ze stylizacji przypadła mi do gustu więc postanowiłam zrobić coś "podobnego" zmieniłam kolory i kilka detali (typu buciki, skarpetki,makijaż itp). Nie zdawałam sobie jednak sprawy z tego, że wyjdzie jak wyszło, nie miałam złych zamiarów i w żadnym wypadku nie chciałam nikogo kopiować. Użytkowniczkę PRZEPROSIŁAM i beż żadnych problemów      stylizację zmieniłam, obiecując, że to nigdy więcej się nie powtórzy. Wyjaśniłyśmy sobie wszystko i myślę, że ten temat można zakończyć /vendor/beemoov/forum/../../../public/forum/smilies/smile.png Również wydaje mi się, że mam nauczkę na przyszłość.

Wiem, że jak już wspomniano, avatary nie powinny być brane pod uwagę, bo to raczej nie są dzieła użytkowniczek, tylko obrazki brane z Internetu, ale może wstawisz coś innego, bo bije po oczach, że kolejny raz coś podpatrujesz i tym razem to jest od Evelyn. Chyba, że wyraziła na to zgodę. Tylko uprzedzam.

Offline

#62 19-10-2013 o 20h34

Miss'Żółtodziób
...
Wiadomości: 0

Misa napisał

Wiem, że jak już wspomniano, avatary nie powinny być brane pod uwagę, bo to raczej nie są dzieła użytkowniczek, tylko obrazki brane z Internetu, ale może wstawisz coś innego, bo bije po oczach, że kolejny raz coś podpatrujesz i tym razem to jest od Evelyn. Chyba, że wyraziła na to zgodę. Tylko uprzedzam.

No cóż...jak już wspominano, avatary nie są brane pod uwagę - jak słusznie zauważyła Crewedka i Ty sama to potwierdziłaś Miso. A posądzanie tej Pani o kradzież zdjęcia od Evelyn jest nie na miejscu. Wystarczy wpisać w grafice google frazę "usta", a ten obrazek wyskakuje w pierwszych pozycjach. Gdyby wszyscy mieli usuwać i zmieniać avatary, to nagle każdy wyskakiwałby z oskarżeniami typu "Zmień ten obrazek, bo już jakaś inna użytkowniczka (najczęściej jedna z popularniejszych, bo przecież nowej i nieznanej miss nikt tak nie będzie bronić) taki ma".

Ostatnio zmieniony przez Daichi (19-10-2013 o 20h36)

Offline

#63 19-10-2013 o 20h38

Moderator
ErinBlack
...
Miejsce: Częstochowa
Wiadomości: 3 992

Popieram Daichi, nie popadajmy w paranoję ^-^""
Gdybym ja zobaczyła mój avek u kogoś innego to cóż, poza tym, że by mnie to zdziwiło, bo sama go wycinałam z rysunku autorki *były tam jeszcze głowy całej masy innych postaci* nie byłabym zła. Nie ja rysowałam, więc i nie mam praw uznawać avka za swój.
Więc to, że Lemonka ma ten sam avek co Evelyn... Cóż obu się podoba i tyle, koniec dyskusji /vendor/beemoov/forum/../../../public/forum/smilies/smile.png


"Do not take life too seriously, you will never get out of it alive."

Gdzie możesz mnie znaleźć?
ASK || SF

Offline

#64 19-10-2013 o 20h39

Miss'Żółtodziób
...
Wiadomości: 0

Nie popadajcie w paranoję (hahaha, ErinBlack nieświadomie cię powtórzyłam) - jeśli na ulicy spotkacie dziewczynę w tej samej sukience/w tym samym płaszczu, to będziecie oskarżać ją o plagiat? Płaszcz/sukienka są dostępne we wszystkich sklepach danej sieci i każdy może z nich korzystać, chyba, że zamawialiście u projektanta.

@Crewedka doskonale wyjaśniła sytuację, więc trochę nie rozumiem takiego czepiania się zaraz pod jej postem.

Być może lemonka zrobiła to nieświadomie, a jeśli celowo... cóż, na to niewiele można poradzić, poza ewentualną uprzejmą prośbą o zmianę.

Ostatnio zmieniony przez Kasyda (19-10-2013 o 20h40)

Offline

#65 19-10-2013 o 20h42

Miss'na całego
Masakra
Leśna Nimfa
Wiadomości: 492

To raczej tutaj rzadkość, ale weźcie pod uwagę, że niektórzy sobie avatar sami mogą narysować. W takich przypadkach chyba jednak autor ma prawo żądać zmiany obrazka :<

Ostatnio zmieniony przez Masakra (19-10-2013 o 20h43)

Offline

#66 19-10-2013 o 20h52

Moderator
ErinBlack
...
Miejsce: Częstochowa
Wiadomości: 3 992

Masakro Crewedka w swojej wypowiedzi napisała, że jeśli ktoś nie stworzył własnego avka nie może żądać zmiany od innej osoby. Więc o wiele wcześniej wzięłyśmy pod uwagę to, o czym chciałaś nam przypomnieć. /vendor/beemoov/forum/../../../public/forum/smilies/smile.png
Jeśli jesteś autorem - masz prawo żądać zmiany.
Jeśli nie jesteś autorem - nie masz żadnych praw do avka.

Ostatnio zmieniony przez ErinBlack (19-10-2013 o 20h53)


"Do not take life too seriously, you will never get out of it alive."

Gdzie możesz mnie znaleźć?
ASK || SF

Offline

#67 19-10-2013 o 22h38

Miss'Żółtodziób
...
Wiadomości: 0

Chryste Panie .. Avek mam odkąd zaczęłam grę. I faktycznie jakis czas temu widziałam użytkowniczkę która ma taki sam. Czy to dziwne? Wątpię! Bardzo łatwo go znaleźć, a to, że akurat mi się spodobał ..no cóź..paranoja.

Offline

#68 19-10-2013 o 22h42

Miss'Żółtodziób
...
Wiadomości: 0

Oj dobrze, dobrze. Przepraszam. To wszystko moja wina, że jest taki rozgarniasz. Nikt nie zawinił w sprawie avka. Po prostu jestem niedokształcona w tej sprawie i już będę siedzieć cicho. /vendor/beemoov/forum/../../../public/forum/smilies/smile.png
Temat ten zamknięty.

Offline

#69 19-10-2013 o 22h52

Miss'Żółtodziób
...
Wiadomości: 0

Juu,koniec /vendor/beemoov/forum/../../../public/forum/smilies/wink.png

Offline

#70 19-10-2013 o 23h30

Miss'na całego
Masakra
Leśna Nimfa
Wiadomości: 492

ErinBlack napisał

Masakro Crewedka w swojej wypowiedzi napisała, że jeśli ktoś nie stworzył własnego avka nie może żądać zmiany od innej osoby. Więc o wiele wcześniej wzięłyśmy pod uwagę to, o czym chciałaś nam przypomnieć. /vendor/beemoov/forum/../../../public/forum/smilies/smile.png
Jeśli jesteś autorem - masz prawo żądać zmiany.
Jeśli nie jesteś autorem - nie masz żadnych praw do avka.

Jednak sądzę, że niekoniecznie, bo jeśli ja komuś narysowałam avatar to mogę sobie nie życzyć używania go przez inne osoby niż ta jedna dla której jest /vendor/beemoov/forum/../../../public/forum/smilies/yikes.png

Offline

#71 19-10-2013 o 23h36

Moderator
ErinBlack
...
Miejsce: Częstochowa
Wiadomości: 3 992

Masakra napisał

Jednak sądzę, że niekoniecznie, bo jeśli ja komuś narysowałam avatar to mogę sobie nie życzyć używania go przez inne osoby niż ta jedna dla której jest /vendor/beemoov/forum/../../../public/forum/smilies/yikes.png

Sądzę, że w tym wypadku faktycznie byłby to plagiat, bo ty nie chcesz by ktoś inny go używał, a ty jesteś autorem, więc masz prawo żądać zmiany /vendor/beemoov/forum/../../../public/forum/smilies/smile.png


"Do not take life too seriously, you will never get out of it alive."

Gdzie możesz mnie znaleźć?
ASK || SF

Offline

#72 20-10-2013 o 00h39

Miss'Super Miss
chorino
...
Miejsce: Gdynia
Wiadomości: 3 752

Przeglądając francuskie, zwycięskie pokoje natrafiłam na  //photo.missfashion.pl/pl/1/12/moy/9346.jpg
nagrodzone 03-08-2012, które jest bardzo podobne do polskiego //photo.missfashion.pl/pl/1/12/moy/9347.jpg
nagrodzonego 27-09-2013

Sądzicie, że może to być plagiat?


  //photo.missfashion.pl/pl/1/61/moy/48157.jpg

Offline

#73 20-10-2013 o 00h42

Miss'Sensei
lillchen
Pani Fioletu i Pochodnych
Miejsce: KremLove
Wiadomości: 976

O ile pamiętam, sprawa została wyjaśniona. Plagiat to nie jest, a autorka polskiej wersji przyznała, że inspirowała się francuskim zwycięzcą. Może pozostał lekki niesmak, ale zapewne nie jest to sprawa na ban czy utratę nagrody /vendor/beemoov/forum/../../../public/forum/smilies/smile.png

Offline

#74 20-10-2013 o 00h44

Miss'Super Miss
chorino
...
Miejsce: Gdynia
Wiadomości: 3 752

Nie jestem na bieżąco /vendor/beemoov/forum/../../../public/forum/smilies/smile.png Dobrze, że sprawa została już wyjaśniona.


  //photo.missfashion.pl/pl/1/61/moy/48157.jpg

Offline

#75 20-10-2013 o 00h51

Miss'wtajemniczona
nivata
Seamstress wannabe.
Miejsce: Orc Fortress
Wiadomości: 2 120

ErinBlack napisał

Masakra napisał

Jednak sądzę, że niekoniecznie, bo jeśli ja komuś narysowałam avatar to mogę sobie nie życzyć używania go przez inne osoby niż ta jedna dla której jest /vendor/beemoov/forum/../../../public/forum/smilies/yikes.png

Sądzę, że w tym wypadku faktycznie byłby to plagiat, bo ty nie chcesz by ktoś inny go używał, a ty jesteś autorem, więc masz prawo żądać zmiany /vendor/beemoov/forum/../../../public/forum/smilies/smile.png

Plagiat to podpisanie się pod czyjąś pracą, uznanie jej za swoją. Korzystanie z jakiegoś obrazka znalezionego w sieci =/= uznawanie go od razu za swój, więc w przypadku avatara nie byłoby raczej mowy o plagiacie.


http://i64.tinypic.com/2eg9mdg.gif

Offline

Strony : 1 2 3 4 5 ... 15