Strona główna

Forum - Missfashion.pl, gra o modzie dla dziewczyn!

Dyskusja zamknięta

Strony : 1 ... 58 59 60 61 62 ... 66

#1476 28-05-2015 o 00h21

Miss'OK
Evelyn
陶磁器人形
Miejsce: Kraków
Wiadomości: 1 617

WYNIKI XXXVI ALTERNATYWNYCH WYBORÓW MISS FASHION pt. Zjawiska paranormalne
Link do zewnętrznego obrazka

/modules/forum/img/smilies/epingle.gifSerdeczne gratulacje dla:/modules/forum/img/smilies/epingle.gif
//photo.missfashion.pl/pl/1/27/moy/21217.jpg
Link do zewnętrznego obrazka
1 miejsce: noriko1999x
Średnia:8,8


Specjalny prezent!
Link do zewnętrznego obrazka


//photo.missfashion.pl/pl/1/27/moy/21218.jpg
Link do zewnętrznego obrazka
2 miejsce: Sartani
Średnia:8,67


//photo.missfashion.pl/pl/1/27/moy/21219.jpg
Link do zewnętrznego obrazka
3 miejsce: Ragnarook
Średnia:8,62

/modules/forum/img/smilies/epingle.gifNa szczególne wyróżnienie zasłużyły:/modules/forum/img/smilies/epingle.gif
//photo.missfashion.pl/pl/1/27/moy/21220.jpg

Tsukiaisuishou
Link do zewnętrznego obrazka
oraz
Iremi
Link do zewnętrznego obrazka




ZDANIEM JUROREK:

Faworytka Anixa:
Moją faworytką tym razem została psychokineza Sartani. Super wykonanie i pomysł. Świetnie opisana stylizacja i opracowany każdy szczegół - gratulacje genialnej stylizacji!
Pracą, która najbardziej spodobała mi się ze względu na swoją oryginalność i wykorzystanie legendy jest za to Lewiatan
Ragnorook. Ciekawe połączenie dwóch nowych strojów ze starymi dodatkami. Oczy Lewiatana są chyba kluczowe w tej stylizacji. Widzę, jak dosłownie zagląda mi w duszę /vendor/beemoov/forum/../../../public/forum/smilies/big_smile.png
Gratuluję wszystkim dziewczynom, które podjęły się tematu obecnej edycji. Wasze stylizacje bardzo nam się podobają /vendor/beemoov/forum/../../../public/forum/smilies/wink.png


Faworytka Evelyn:
Z tłumu zjaw i duchów niezaprzeczalnie wyróżnił się (między innymi /vendor/beemoov/forum/../../../public/forum/smilies/wink.png ) Lewiatan stworzony przez Ragnarook. Praca wydała mi się ciekawa ze względu na pomysł, jak i wykonanie. Gdy pierwszy raz zobaczyłam wykorzystany w stylizacji ogon w ''U Nine'', w mojej głowie zrodziły się myśli związane z mitologią i ''ciemną stroną mocy''. Ogon - niby syreni, ale jakby gadzi. Skąd zatem płetwy? Mam wrażenie, że element ten został stworzony po to, by wykorzystać go w stylizacji właśnie takiej jak twoja. Najbardziej spodobał mi się jednak makijaż, który zamyka w sobie cały charakter legendarnego Lewiatana oraz detal w postaci chmurki, imitującej spienione morskie fale.

Faworytka Ojsa:
Moją faworytką została Iremi. Swoją błotnistą jasnowidzką/cyganką/wiedźmą idealnie odzwierciedliła moje wyobrażenie czarownic. Szczególnie tych z bardziej odległych czasów.  Pierwsze skojarzenie? Stara, spróchniała, drewniana chata w środku lasu, w którym żyje sobie wiedźma-zielarka, do której okoliczni mieszkańcy przychodzą po zioła,maści,rady, wróżby...Przepraszam najmocniej, ale po prostu uwielbiam takie klimaty! Te leśne stonowane kolory... Po prostu arcydzieło. Amulety i rytualny nóż? Na wszystko znalazło się miejsce, bez efektu jakiegokolwiek przeładowania. No i ten make-up. Po prostu odejmujący słowa. Lekko przybrudzona twarz z wypiekami. Serdecznie gratuluję stworzenia tak cudownej stylizacji. Żałuję tylko, że nie zapewniła ci ona miejsca na podium.

Faworytka Saeniver - w roli jurora gościnnego:
Wspaniałych stylizacji było wiele. Na pierwszy rzut oka widać, że dziewczyny włożyły w nie dużo serca, wyobraźni i wysiłku. Po przydługim zastanawianiu się i klikaniu ze strony na stronę w celach poglądowych, stwierdziłam, że najbardziej podoba mi się ''Maggy Żaba'' od Iremi. Stylizacja jest świetna na kilku płaszczyznach. Po pierwsze - jako postać przedstawiającą jasnowidzkę, czarownicę. Iremi bardzo przekonująco wstrzeliła się w temat. Potargane włosy, złowieszcze spojrzenie, tajemniczy medalion u pasa, sztylet w ręce, pióra, chusta - to jest to.  Po drugie - jako cosplay. Jest wyjątkowo udany. Po trzecie - ze względu na uniwersalność. Postać przedstawia Maggy, ale mnie skojarzyła się też z czarownicami z trzeciego sezonu American Horror Story. Poza tym stylizacja jest tak bagienna, że nawet nie będąc Murzynką, może robić za czarownicę voodoo - bądź za inną pomyloną kobietę mieszkającą samotnie w lesie, wróżącą z kuli, z ręki i zwierzęcych wnętrzności, rozmawiającą z duchami, wskrzeszającą zmarłych, rąbiącą drwa na opał nie za pomocą siły rąk, lecz telekinezy, dokarmiającą Nessie czy co tam sobie jeszcze wymyślicie.

ZDANIEM GRAFICZEK:

Faworytka Charlotte5:
Moją faworytką jest HankaPL. Historia i sama stylizacja bardzo mnie zachwyciły. Podoba mi się świetne odwzorowanie postaci, bo wiem, że nie zawsze można wszystko "przedstawić" na naszej miss. Skrzydła bardzo pasują do rogów. Zawsze lubiłam to połączenie w stylizacjach. Nie mogłabym sobie tego lepiej wyobrazić.. Dodatkowy plus jest za to, że odkryta noga zaczyna zmieniać się w kamień, zgodnie z historią.

Mini-nagroda:
Link do zewnętrznego obrazka

Faworytka @dyokira:
Noriko1999x. To mnie zabiło - dosłownie, bo przywołało miłe wspomnienia, gdy się miało 16 lat (nie pytaj, o co chodzi) /vendor/beemoov/forum/../../../public/forum/smilies/wink.png . Monochromatyczność przełamana czerwienią oczu wygrała u mnie, od początku Ci kibicowałam i cieszę się, że jesteś na podium, bo szczerze mówiąc obawiałam się, że Twoja - tak prosta stylizacja - zginie wśród "wymyślnej" reszty. Brawo! ♥

Mini - nagroda (pikselowa ikonka):
Link do zewnętrznego obrazka

Faworytka Solomona:
Zacznę od tego, że Chupacabra Noriko1999x idealnie wpasowała się w temat i najlepsze wykonanie. Ze zjawisk paranormalnych moim ulubionym działem jest kryptozoologia, a ulubionym zwierzęciem potwór z Loch Ness, czyli Nessie. Od zawsze fascynowała mnie ta historia. Nessie jest bliska memu sercu, gdyż imię Nessie jest inną formą mego imienia. Także Lilithia trafiła idealnie w mój gust. A na koniec chciałam dodać, że spodziewałam się kreacji UFO, Yeti czy Wielkiej Stopy. Zabrakło mi tego.

Mini - nagroda (chibi) :
Link do zewnętrznego obrazka

Gratulujemy!
Serdeczne podziękowania za oprawę graficzną dla @dyokira, Solomona i Charlotte5
Anixa/ Evelyn/ Ojsa

**********

Link do zewnętrznego obrazka
Psychika ludzka wciąż skrywa wiele tajemnic. W tym zawiłym labiryncie czai się coś, co spędza Wam sen z powiek. Nie ważne czy  to lęk wysokości, klaustrofobia czy arachnofobia...strach ma wielkie oczy, a licho nie śpi! Każdy z nas się czegoś lęka. A jak wygląda Twój strach?


Wszystkich zainteresowanych serdecznie zapraszamy!
Zgłoszenia przyjmujemy do 12 czerwca (piątek), godz. 23:59.
Wyniki pojawią się w ciągu 2 tygodni od daty zakończenia składania zgłoszeń, tj.26 czerwca.



Jury (w składzie: Ojsa, Evelyn, Anixa) będzie oceniać prace zgodnie z poniższymi kryteriami:
- zgodność z tematem (0/10)
- kreatywność (0/10)
- ogólne wrażenie (0/10), liczone podwójnie
- dopasowanie makijażu (0/10)
- dopasowanie włosów (0/10)
- dodatki (0/10)

i wyłaniać zwyciężczynie na podstawie średniej.



Przewidujemy trzyosobowe podium - a w przypadku szczególnych stylizacji - wyróżnienia.
Podium otrzyma od nas trofea i dyplomy.Pierwsze miejsce dodatkowo zostanie nagrodzone rysunkiem - niespodzianką oraz możliwością bycia jurorem gościnnym w następnej edycji wyborów, zaś miejsca 2 i 3 sygnaturami na życzenie (poza kolejką).
Nagrody sponsorują: @dyokira, Solomona, Charlotte5.

REGULAMIN:

/modules/forum/img/smilies/epingle.gifW konkursie może brać udział tylko jedna stylizacja.
/modules/forum/img/smilies/epingle.gifNiedopuszczalna jest zmiana stylizacji w trakcie trwania konkursu.
/modules/forum/img/smilies/epingle.gifPrac nie można poddawać obróbce w programach graficznych.
/modules/forum/img/smilies/epingle.gifNiedozwolone są pełne komplety od Nine oraz stroje, w których ubrania od danej gwiazdy stanowią zdecydowaną większość całej stylizacji.
/modules/forum/img/smilies/epingle.gifObowiązują ogólne i intuicyjne zasady współżycia społecznego i fair play ( w razie pytań lub skarg należy zgłosić się do jury drogą pw).
/modules/forum/img/smilies/epingle.gifZgłoszenia należy składać w postaci zdjęcia miss w odpowiednim stroju.

Krótkie historie postaci, które mogą ułatwić odbiór stylizacji, mile widziane.


Kto tym razem stanie na podium?
/modules/forum/img/smilies/epingle.gifŻyczymy miłej zabawy! Powodzenia!/modules/forum/img/smilies/epingle.gif
/modules/forum/img/smilies/bimbo/clein-d-oeil.gif
Ekipa AWMF

Ostatnio zmieniony przez Evelyn (28-05-2015 o 00h26)

Offline

#1477 28-05-2015 o 12h11

Miss'Sensei
Ragnarook
...
Miejsce: go to sleep
Wiadomości: 895

bardzo dziękuję za wyróżnienie na podium jest mi niezmiernie miło miejsca na nim 1 i 2 prezentują się wspaniale wyróżnione stylizacje też są wyjątkowo piękne  ;33
ps: o co chodzi z tymi sygnaturkami bo jestem nieco zielona xD

Ostatnio zmieniony przez Ragnarook (28-05-2015 o 12h13)

Offline

#1478 28-05-2015 o 13h04

Miss'nieobczajona
Tsukiaisuishou
...
Wiadomości: 47

Przede wszystkim, pragnę pogratulować zwyciężczyniom i gorąco podziękować za otrzymane wyróżnienie. Naprawę strasznie się cieszę! ^^


//photo.missfashion.pl/pl/1/54/moy/43169.jpg
Akurat wpadł mi do głowy pomysł na stylizację, tak więc zgłaszam się ponownie /vendor/beemoov/forum/../../../public/forum/smilies/smile.png Co prawda nie cierpię na asymetryfobię, czyli strach przed asymetrią... ale uznałam, że jest to na tyle ciekawa fobia do zobrazowania, że warto dać temu szansę. Przeszukałam więc szafę mojej miss i znalazłam kilka pasujących, asymetrycznych ubrań i połączyłam je w tę oto stylizację. Mam nadzieję, że żadna z przesiadujących tu dziewcząt nie ma tej fobii :>

Ostatnio zmieniony przez Tsukiaisuishou (28-05-2015 o 13h05)

Offline

#1479 28-05-2015 o 13h56

Miss'nałogowa
Podoina
Umarłam?
Miejsce: Zimowy pałac Doni
Wiadomości: 2 965

Nyktofobia

Spoiler (kliknij, aby zobaczyć)


Nyktofobia to lęk przed ciemnością. Moja miss miała właśnie przedstawiać ową ciemność. Maska ma symbolizować tajemniczość- to że nie wiadomo co złego czai się w ciemności. Błyszczące elementy sukni to te światełka których nie ma ale widać je w ciemności. Skrzydła miały oddać przytłaczający charakter ciemności, która wydaje się ogromna, nie do zwalczenia.


http://i65.tinypic.com/2mqru4x.gif

Offline

#1480 28-05-2015 o 14h18

Miss'OK
Evelyn
陶磁器人形
Miejsce: Kraków
Wiadomości: 1 617

Ragnarook, po sygnaturki trzeba się zgłosić do Charlotte5. Zostaną wykonane poza kolejką /vendor/beemoov/forum/../../../public/forum/smilies/smile.png

Offline

#1481 28-05-2015 o 17h38

Miss'Fuzja
Jessica23
...
Miejsce: Wrocław
Wiadomości: 5 291

Bardzo ładne podium i nagrody, gratuluję wygranym! /vendor/beemoov/forum/../../../public/forum/smilies/smile.png Nowy temat też spoko.


http://i60.tinypic.com/2m7uio7.gif

Offline

#1482 28-05-2015 o 18h40

Miss'Superstar
Mineo
Feel like nobody else is here.
Wiadomości: 22 855

Bardzo gratuluję wygranym ^^. Przyznam, że pierwsze miejsce podoba mi się najbardziej.




T a n a t o f o b i a
http://i60.tinypic.com/14x1c76.jpg

Tanatofobia to lęk przed śmiercią, który może pojawić się u każdego. Strach ten jest też ciągłym rozmyślaniem o śmierci, unikaniem miejsc z nią związanych oraz skrywaniem własnych emocji. Moja miss nie jest obrazem samej śmierci, ale raczej zawiera wiele poszczególnych elementów będących jej alegorią. Stylizacja specjalnie rzuca się w oczy, przykuwa spojrzenie. Miss, swoją  odważną postawą pokazuje, kto ma nad kim kontrolę, jest wyniosła, dominująca. W ręku trzyma klepsydrę symbolizującą czas, który jak wiadomo, nie gra dla śmierci roli, więc jest dla niej niczym zabawka, która natychmiastowo mogłaby zakończyć czyjeś życie. Takie samo znaczenie ma cień znajdujący się za plecami miss. Uświadamia on, że śmierć nie przychodzi tylko w sposób naturalny - człowiek może być jej nosicielem. Oznacza to, że również człowieka można porównać do śmierci. Podsumowując, moja stylizacja zawiera wszystkie znaki, które pobudzają we mnie uczucie strachu.


We are in noir
https://i.imgur.com/iiebOWg.gif https://i.imgur.com/XfRlwOz.gif https://i.imgur.com/tUzQc3d.gif https://i.imgur.com/7lf3FsO.gif

Offline

#1483 28-05-2015 o 18h52

Miss'Fuzja
KimKas
^ Avatar od Namae :-) Kot kochający wolność... i wiecznie zalatana studentka Miejsce? Pewno WNPiD
Wiadomości: 6 225

Cóż za przerażające podium - gratuluję bardzo wszystkim nagrodzonym /vendor/beemoov/forum/../../../public/forum/smilies/smile.png

A co do nowego tematu - pozwolę sobie przedstawić jedną z (chyba) najpopularniejszych fobii, czyli arachnofobię.
//photo.missfashion.pl/pl/1/50/gd/39912.jpg
Ta stylizacja jest trochę jak wiersz - ma wiele znaczeń i można ją różnie interpretować. Pajęczyca na uwięzi, kobieta którą od tyłu atatkuje ogromny pająk... albo właśnie arachnofobia. Skupmy się na tym ostatnim znaczeniu. Lęk przed pająkami jest tutaj symbolizowany przez łańcuch i zegarek - fobia może człowieka "uwiązać" na długi czas. Łańcuch i zegarek mają też drugie znaczenie - możliwość opanowania ("uwiązania") swojej fobii poprzez branie udziału w terapiach, co może zająć dużo czasu. Ozdoba na głowie to nawiązanie do błyszczących pajęczych oczu. Bransoletki i pierścionki na rękach przypominają pajęczyny, a włosy powinny budzić skojarzenie z włochatymi pająkami (takimi jak np. tarantule czy ptaszniki). Kolorystyka również odgrywa tu rolę - miss ma na sobie ubrania w cielistych barwach, które mogą kojarzyć się z roztoczami lub kleszczami ( one również zaliczają się do pajęczaków).

Offline

#1484 28-05-2015 o 19h13

Miss'OK
MaMiMuMeMo
Bez opisu, bez tragedii..
Miejsce: Tam gdzie przezydentem jest Czekolada
Wiadomości: 1 604

Przed stawiam wam arachnofobię. Tak... KimKas już ją przedstawiła ale ja mam trochę inną wersję.
http://i57.tinypic.com/28s28g1.png
Arachnofobia to lęk przed pająkami. Muszę przyznać, że sama się ich boję ;_; Stylizacja chyba mówi sama za siebie że jest to pająk /vendor/beemoov/forum/../../../public/forum/smilies/tongue.png

Gratuluję wszystkim dziewczynom /vendor/beemoov/forum/../../../public/forum/smilies/smile.png


http://i60.tinypic.com/a9o01j.jpg

Offline

#1485 28-05-2015 o 19h21

Miss'Sensei
Sartani
Shadow of my life
Miejsce: Wygwizdów..
Wiadomości: 1 120

Dziękuję serdecznie za II miejsce. Reszta podium jest niesamowita, aż się dziwię, że zostałam wciśnięta xD

Oto moje kolejne zgłoszenie, pod tytułem Mirmekofobia, czyli strach przed mrówkami. Akurat tu jest ta czerwona, najgorsiejsza z możliwych ;(

//photo.missfashion.pl/pl/1/54/gd/43184.jpg


https://photo.missfashion.pl/pl/1/103/gd/82208.jpg

Offline

#1486 28-05-2015 o 19h52

Miss'Sensei
Ragnarook
...
Miejsce: go to sleep
Wiadomości: 895

kynofobia (dogofobia) – panika, lęk i obawa przed psami
przyszło mi to do głowy po ostatnim spotkaniu z małym kuzynem który panicznie bał się naszego psa i ogólnie każdego psa nie ma znaczenia czy to mały pies czy duży osoba która ich się boi w każdym widzi bestie nawet w tych najsłodszych
//photo.missfashion.pl/pl/1/55/moy/43225.jpg
nawet jeśli pies jest na łańcuchu i ma zabawnie wywalony jęzor z paszczy dla tych ludzi jest panicznie niebezpieczny i przerażający

Offline

#1487 28-05-2015 o 19h53

Miss'Platynowa
Nerra
''Nie jestem szalona. Moja rzeczywistość jest tylko inna niż twoja''
Miejsce: Przystań Lotosów
Wiadomości: 15 684

Ja natomiast chciałabym przedstawić Arsonfobie

https://s-media-cache-ak0.pinimg.com/originals/ce/8c/b6/ce8cb6aa51229dc1bc95e08be5d72579.jpg

Arsonfobia - jest to panika, lęk i obawa przed ogniem. Charakteryzuje się irracjonalnym i niewspółmiernym do sytuacji lękiem przed przebywaniem w okolicy ognia.

Ostatnio zmieniony przez Nerra (28-05-2015 o 20h39)


https://i.pinimg.com/originals/aa/29/0f/aa290fea3c8bc9288430b505cf9d93c7.jpg

Offline

#1488 29-05-2015 o 17h49

Miss'Supersonik
Yubin
╭∩╮(︶︿ ︶)╭∩╮
Wiadomości: 10 824

Link do zewnętrznego obrazka

Koulrofobia – strach przed klaunami


//photo.missfashion.pl/pl/1/101/moy/80588.jpg

Offline

#1489 29-05-2015 o 23h17

Miss'Fuzja
Lajna
Nie być raniony to wspaniałe uczucie tylko kiedy ostatni raz go doznałam?
Miejsce: Każdy kwiat musi w końcu zakwitnąć
Wiadomości: 6 165

Wiem że już było no ale czuje obowiązek żeby to przedstawić skoro sama na to cierpię czyli Arachnofobia.


//photo.missfashion.pl/pl/1/55/moy/43306.jpg


                  "Przyszłość potrafi być bardziej świetlna niż mroczna przeszłość"                                                       
https://s-media-cache-ak0.pinimg.com/originals/ee/08/4f/ee084f654ac406d362ee0db97aa92665.jpg

Offline

#1490 30-05-2015 o 11h07

Miss'Sensei
Rainbow
Ban(an) ^^
Wiadomości: 1 054

//photo.missfashion.pl/pl/1/55/moy/43316.jpg

Są różne fobie na świecie, sama cierpię na tafefobię, która na szczęście niezbyt uprzykrza mi życie. Gorzej, jeżeli ktoś cierpi na fobię, która bardzo się ujawnia, w moim wypadku zimą. Chionofobia to lęk przed śniegiem. Chciałam swoją stylizację jednak trochę inaczej zobrazować, pokazać, że tak naprawdę nic nie jest złego w śniegu, tak naprawdę jest on piękny i niegroźny, o ile nie spędzamy na nim za dużo czasu, bo się przeziębimy. Postanowiłam trochę inaczej, lecz mam nadzieję, że wciąż zgodnie z tematem przedstawić tą fobię.

Offline

#1491 30-05-2015 o 14h49

Miss'na całego
Hetalia
...
Miejsce: Va'esse deireádh aep eigean
Wiadomości: 297

Ja z kolei chciałam przedstawić jak najdziwniejszą fobię. Niestety nie mam na tyle talentu, by przedstawić strach przed ominięciem przystanku albo czosnkiem, więc prezentuję Wam... alektorofobię, czyli lęk przed kurczakami :3

Link do zewnętrznego obrazka

Ostatnio zmieniony przez Hetalia (30-05-2015 o 14h49)


http://i66.tinypic.com/16ay0id.jpg

Offline

#1492 30-05-2015 o 15h21

Miss'Fuzja
Iremi
Pojawiam się i znikam~
Miejsce: #teamFriś
Wiadomości: 6 802


Tym razem opis będzie jeszcze krótszy niż zwykle ;D

Gdy zobaczyłam temat obecnej edycji, zaczęłam przeglądać listę fobii.
Moje poszukiwania skończyły się już na literze "A", ponieważ jedna z fobii zdecydowanie przykuła moją uwagę.

Nie wyobrażam sobie, jak musi wyglądać życie osób posiadających ten lęk,
ponieważ obiekty powodujące ich strach znajdują się dosłownie na każdym kroku, w prawie każdym miejscu.
A co się dzieje, kiedy zasypia?
Czy zamiast duchów w jej koszmarach pojawiają się kwiaty...?




Stylizacja, którą stworzyłam przedstawia koszmar osoby cierpiącej na Antrofobię, czyli paniczny strach przed kwiatami.


//photo.missfashion.pl/pl/1/55/moy/43324.jpg

Ostatnio zmieniony przez Iremi (30-05-2015 o 15h24)

Offline

#1493 30-05-2015 o 22h12

Miss'wow
jula209
...
Miejsce: Kamionka Wielka
Wiadomości: 713

Chromofobia lub Chromatofobia - strach przed jaskrawymi kolorami. Moja miss jest cała w jaskrawych kolorach. /vendor/beemoov/forum/../../../public/forum/smilies/smile.png
//photo.missfashion.pl/pl/1/55/gd/43365.jpg


http://40.media.tumblr.com/4546d6fef90b323bc8c73d7f244c6743/tumblr_mtc85tNQDk1sctigpo1_500.jpg

Offline

#1494 03-06-2015 o 07h43

Miss'nałogowa
Likoris
HWAITING MINEŁO!!!
Miejsce: Byle były żelki!!!
Wiadomości: 2 754

Temat jest tak samo ciekawy jak i trudny ale stwierdziłam, że co to dla mnie. Oczywiście przeliczyłam się i okazało się być to dla mnie czymś w rodzaju "Mission Impossible".
Nareszcie udało mi się wpaść na pomysł, który dopracowuje od 2 dni.
Stylizacje wykonałam na potrzeby tego konkursu /vendor/beemoov/forum/../../../public/forum/smilies/big_smile.png
//photo.missfashion.pl/pl/1/55/moy/43499.jpg
Geraskofobia - strach przed starzeniem się lub Gerontofobia - strach przed starszymi ludźmi/starzeniem się.

Pomyślałam o tej fobii już na samym początku gdyż tak naprawde jest to zjawisko naprawde często spotykane w społeczeństwie, choć na codzień może aż tak bardzo niezauważalne jak inne bardziej charakterystyczne fobie. Ogólnie w naszych czasach, niezliczona ilość kobiet i mężczyzn cierpi w mniejszym lub większym stopniu na te przypadłość. Dlatego powstają coraz to nowsze zabiegi kosmetyczne często związane z chirurgią kosmetyczną, które na celu mają odmłodzić tych, którzy nie chcą się zmarszczyć.

Objaśnienie stylizacji:
Na początku pomyślałam o zrobieniu z miss starszej pani. Jednak szybko wycofałam się z tego pomysłu i postanowiłam wykonać pewnogo rodzaju uosobienie starości lub raczej pokazać to z czym się łączy.

Szare odrosty (co chyba oczywiste) oznaczają siwienie. Srebrne nitki powoli zastępują kolor włosów (brąz w tym wypadku), który posiada się przez większość życia.

Brązowa etola jest porwana bo  słowa "coś starego" często kojarzy nam się nierozłącznie z czymś "zniszczonym"

Postawiłam też na kiecke długą z tyłu i krótką z przodu co oznacza, że w tym tak zwanym jesienią życia okresie na ogół zmieniamy styl ubierania się. Zaczynamy nosić ubrania zakrywające np nogi czy biust (oczywiście są wyjątki)

Plamki na policzkach i udzie miss to plamy wątrobowe, które często mają starsi ludzie.
Dla zobrazowania:

Spoiler (kliknij, aby zobaczyć)



Czaszka przy pasku oznacza nie odrębną część starości czyli śmierć. Jest ona nieunikniona i nie każdemu (niestety) dane jest dożyć starości. Jednak w pewnym wieku ma się świadomość tego, że jest ona coraz bliżej.

Klepsydra (wsumie chyba nie trzeba ale napisze) pokazuje umykający czas. Bo to właśnie przez czas, który płynie nieubłaganie, z osób młodych zamieniamy się w osoby starsze.

Zakryte oko ale i biała żrenica oznacza tracenie wzroku.
Często powoli traci się też słuch ale nie wiedziałam jak to zobrazować.

A rogi. No co na nich jest po prostu pajęczyna so strasznie skojarzyło mie się z czymś starym. Poza tym ciekawie wyglądają.

Z najdziwniejszych elementów to by było na tyle /vendor/beemoov/forum/../../../public/forum/smilies/big_smile.png


//photo.missfashion.pl/pl/1/80/moy/63505.jpg

Offline

#1495 05-06-2015 o 13h36

Miss'ok
KuroiTenshi
...
Wiadomości: 69

Ciekawy temat konkursu, więc i ja się zgłoszę ^^

Filofobia

//photo.missfashion.pl/pl/1/55/gd/43614.jpg

Filofobia czyli strach przed zakochaniem i byciem z drugą osobą w związku. Strach przed miłością. Osoby z tą fobią boją się przekroczyć granicę pomiędzy przyjaźnią a "czymś więcej". Najgorszym aspektem filofobii jest towarzysząca jej samotność..

Offline

#1496 05-06-2015 o 14h28

Miss'Super Saiyen
Pineapple
vanoe canon!!
Miejsce: gdzieś, lecz nie wiadomo, gdzie
Wiadomości: 7 684

No dobra, miałam wstawić tu moją inspirację maniafobią, no ale skoro Ojsa tak ładnie mnie tutaj wygania z moim pawiem i pternofobią, to czemu by nie. ;>

Niektóre osoby boją się ptaków. Nazywamy to awizofobią bądź ornitofobią. Są też osoby bojące się piór - taki lęk też ma swoją nazwę. Pternofobia. Ojeju, spotkanie pawia dla takiej osoby musi być koszmarem. Bo nie dość, że cały jest upierzony (jak każdy ptak zresztą), to do tego ten ogon... Obstawiam, że dla takich osób paw właśnie jest najstraszniejszym ptakiem.

//photo.missfashion.pl/pl/1/55/moy/43453.jpg

Odnośnie samej stylizacji - okularki jednocześnie imitują oczy i pokazują "szpanerskość" tego ptaka. xD No wiadomo, czarne okularki, SWAG, itepe. xD Kolczyczki robią za te białe paski na główce pawia, nogi chciałam dać lepsze, ale nie było jakoś bardziej pasujących. A reszta... Myślę, że już oczywista. /vendor/beemoov/forum/../../../public/forum/smilies/wink.png

Pawik, jeśliby ktoś nie wiedział, jak ów piękny ptak wygląda. :3


/modules/forum/img/smilies/bimbo/amoureuse.gif  /modules/forum/img/smilies/bimbo/bave.gif  /modules/forum/img/smilies/bimbo/bisous.gif /modules/forum/img/smilies/bimbo/en-colere.gif  /modules/forum/img/smilies/bimbo/clein-d-oeil.gif  /modules/forum/img/smilies/bimbo/gros-sourire.gif  /modules/forum/img/smilies/bimbo/langue.gif  /modules/forum/img/smilies/bimbo/malheureuse.gif  /modules/forum/img/smilies/bimbo/smile.gif  /modules/forum/img/smilies/bimbo/rougie.gif  /modules/forum/img/smilies/bimbo/mdr.gif 

Offline

#1497 05-06-2015 o 14h43

Miss'Żółtodziób
...
Wiadomości: 0

//photo.missfashion.pl/pl/1/55/moy/43591.jpg

Naturofobia - Strach przed naturą.

Offline

#1498 06-06-2015 o 17h19

Miss'Fuzja
Sadist
i put the romance into necromancer
Wiadomości: 6 430

Fobia, którą przedstawiłam nazywa się Teratofobia- strach przed zdeformowanymi ludźmi lub urodzeniem zdeformowanego dziecka. Ja akurat zrobiłam zdeformowaną postać ^^

Link do zewnętrznego obrazka

Trzecia ręka nie była przypadniem, chciałam, żeby ciało misski było jak najbardziej zdeformowane. ^^


https://i.postimg.cc/vBBMJPGn/dark-tumblr-grave-Favim-com-6076161.jpg

Offline

#1499 06-06-2015 o 22h12

Miss'na całego
Diduś-Chan
...
Wiadomości: 421

Moja mis przedstawia Nullofobię czyli strach przed odrzuceniem. Sama posiadam w pewnym stopniu ten lęk, tworząc miss w bardzo małym stopniu wzorowałam się na sobie.

http://i60.tinypic.com/257ge8g.png

Naprawdę ciężko jest zaufać ludziom gdy cały czas myśli się, że druga osoba cię nie zaakceptuje. Miss została przedstawiona jako postać żyjąca przeszłością i tym jak wiele razu opuścili ją ważni ludzie, stąd zegarek. Jest stary i przyrdzewiały symbolizując jak stare są jej wspomnienia i jak bardzo nie potrafi sobie z nimi poradzić. Rajstopy i zatrzaśnięta pułapka na ręce przedstawiają uwięzienie w problemie i ból z nim związany. Osoby cierpiące na Nullofobię są nieśmiałe, dlatego miss przykrywa twarz włosami. Chustka za jej głową to są wspomnienia z których pamięta najbardziej to że została odrzucona, te wesołe są praktycznie znikome. Jednak każdy znajdzie osobę której może zaufać jeśli tylko zechce. Kolorowe elementy stroju to wnętrze tej osoby, które może być wesołe lub inne, jednak jest przykryte nieśmiałością i brakiem zaufania do innych.


http://i60.tinypic.com/2vamnn7.jpg

Offline

#1500 06-06-2015 o 23h23

Miss'Żółtodziób
...
Wiadomości: 0

Z początku myślałam, że nie zdążę z projektem ale na szczęście udało mi się całą koncepcję ogarnąć a nowość w sklepie wręcz mi dopełniła całości przy szyi /vendor/beemoov/forum/../../../public/forum/smilies/smile.png

Cóż nigdy fobi nie zrozumiem chyba do końca ponieważ nie posiadam w pełni jakiegoś panicznego strachu a przynajmniej na razie mi o nim nie wiadomo ^^ Jednak postanowiłam jak już się zabrać za jedną to aby była to konkretna i moim zdaniem krzywdząca najbardziej chyba osobę,

Przedstawiam Panofobię bądź Pantofobię jest to lęk przed wszystkim.
Panofobia jest stanem chorobowym, znanym jako "strach niespecyficzny". Pomoc osobie cierpiącej na taką fobię jest procesem złożonym i niełatwym ze względu na fakt, że ofiara doznaje stanu lęku bez znanej przyczyny. Panofobia została opisana jako "niejasny i uporczywy lęk przed nieznanym złem". Panofobom towarzyszy nieustanna, nieustępliwa obawa, że niektóre powszechne, ezoteryczne, złowrogie siły ciągle są razem z nimi. Panofobia pociąga za sobą wszechobecny lęk: nie ważne gdzie osoba idzie, bez względu na to, co robi, każdy aspekt jej życia, każda myśl, każdy przedmiot, każdy związek, interakcja jest nękana przez dokuczliwą myśl, że zła siła unosi się nad jej głową, zbliżając się do niej ze wszystkich stron. Cały czas. Aż do dnia śmierci. Strach ten jest często postrzegany jako drugi objaw schizofrenii.
//photo.missfashion.pl/pl/1/55/moy/43707.jpg

Mogę jedynie spróbować się w takie uczucia wczuć, chociaż wątpię abym jakoś je liznęła w małym ułamku. Stylizacja przedstawia osobę spętaną strachem przed wszystkim. Poszczególne elementy jak harfa, wiewiórka, kieliszek, uciekające papiery, skradający się kot,spadające liście z włosów to elementy dnia codziennego, które taka osoba może postrzegać jako zagrożenie i czyhającą złą siłę w nich zawartą, wspomniana w opisie choroby. Wyróżniłam je na czerwono jako element zagrożenia.Mam nadzieję, że grymas rysującego się niepokoju również udało mi się uchwycić na twarzy.

Offline

Dyskusja zamknięta

Strony : 1 ... 58 59 60 61 62 ... 66