Strona główna

Forum - Missfashion.pl, gra o modzie dla dziewczyn!

Dyskusja zamknięta

Strony : 1 2 3 4 5 ... 24

#51 04-03-2014 o 08h49

Miss'Żółtodziób
...
Wiadomości: 0

Link do zewnętrznego obrazka

przedstawiam słowiańskie święto ognia, wody, słońca i księżyca, miłości, radości, urodzaju i płodności - "noc Kupały". obecnie znamy ją jako "noc świętojańską", "sobótki", czy "palinockę". obchodzona była w najkrótszą noc w roku, gdyż wtedy złe moce miały mniejsze pole do działania. zaczynało się od rozpalenia ognisk, a potem zaczynały się tańce i skoki przez ogniska. wszystko po to, by oczyścić się z grzechów.
ta noc była magiczna nie tylko przez wzgląd, że w czasie jej trwania, można było odnaleźć kwiat paproci. bogowie kojarzyli wtedy pary, a wszystko za pomocą uplecionych z magicznych ziół wianków z płonącym łuczywem, które panny puszczały na wodę. nieco poniżej stali młodzieńcy. której wianek wyłowili, tą mieli wziąć za żonę. takie sobie słowiańskie walentynki. niektóre wierzenia głoszą, że dopiero po kupale można było kąpać się w rzekach, czy jeziorach bez obaw, że zaatakuje wodnik, topielica, czy inny demon.
moja miss to właśnie jedna z tych hożych dziewek, która tańczyła dookoła płomieni. cieszy się na myśl, że za chwilę pozna wybranego jej przez los chłopca, któremu zostanie poświęcona.

Offline

#52 04-03-2014 o 15h36

Miss'Fuzja
Jessica23
...
Miejsce: Wrocław
Wiadomości: 5 291

Oto Zorza czyli żeńskie bóstwo słowiańskie związane z kultem jutrzenki (planeta Wenus widoczna na niebie tuż przed wschodem słońca). Ja wyobrażam ją sobie w ten oto sposób : bardzo kobieca jak to Wenus, spowija ją jeszcze mrok nocy, z dzwonkiem i światłem w ręku wita tych, którym nie dane jest spać do wschodu słońca.

Link do zewnętrznego obrazka


http://i60.tinypic.com/2m7uio7.gif

Offline

#53 04-03-2014 o 18h57

Miss'Sensei
Arwen
...
Wiadomości: 802

Uh.. Dobra, specjalnie roztyłam swoją Miss, więc mam nadzieję, że nie na marne.

Link do zewnętrznego obrazka

W kaszubskich borach, lasach dobrotliwy duch mieszka. Pod swą obronę bierze leśnych zwierząt masę, ptaków ogromną gromadę i ludzi, co w sercach dobroć niosą. Zawsze skora aby rodziców obdarować drobiazgiem dla ich pociech. Zaś jej bratem drogi Bòrówc jest. Już wiesz o kogo chodzi? Tak, to Bòrowô Cotka!

Tak więc przyszłam zaprezentować wam właśnie tego ducha kaszubskiego. Gdy pierwszy raz szukałam u Cioci Wikipedii inspiracji do tej edycji, od razu rzuciła mi się w oczy Bòrowô Cotka. Próbowałam już przed paroma dniami stworzyć stylizację ją przedstawiającą, jednak z marnym skutkiem. Dziś mi się to udało.
Bòrowô Cotka pojawia się w postaci staruszki przybranej w brązowe odzienie, przewiązanej zielonym pasem z igliwia, w wianku z szyszek na głowie i laską do podpierania w ręku. Od razu przed oczami miałam pucołowatą, siwowłosą panią o ciepłym uśmiechu. Ciężko było mi dopasować do siebie poszczególne ubrania nie tyle kolorami, co krojami. Najwięcej trudności miałam z znalezieniem odpowiedniego paska. W końcu zdecydowałam się na ten - choć nie jest z igliwia, to ładnie komponuje się z całością. Laskę także postanowiłam dać zieloną. A czemu akurat laskę? Przede wszystkim aby podkreślić iż Bòrowô Cotka jest duchem borów i lasów.
Jestem zadowolona z ogólnego efektu i mam nadzieję, że wam też przypadnie do gustu.


https://i.imgur.com/c2OaL3K.png

Offline

#54 04-03-2014 o 19h37

Miss'na całego
Maka
...
Wiadomości: 408

Kto nie kojarzy Baby Jagi? Ta występująca w słowiańskich wierzeniach postać ściśle kojarzy mi się z dzieciństwem. Rzadko kiedy słyszy się o dobrych Baba Jagach - nic więc dziwnego, że staruszka jest kojarzona z niedowidzącą jędzą, która mieszka na chatce na kurzej łapce i porywa dzieci, żeby potem je zjeść. Już jako dziecko byłam straszona, że jak będę się oddalać w lesie od dziadków, to przyjdzie Baba Jaga i mnie zje! I wiecie co? Skutkowało! I to na tyle, że gdy widziałam u sąsiadów wiszącą kukłę przypominającą Babę Jagę, to zapierałam się rękoma i nogami, żeby nie wchodzić do pokoju, gdzie znajdowała się kukła tej jędzy... Strach przed tą starą, wredną wiedźmą nie przeszkadzał mi jednak w zabawie "Raz, dwa, trzy! Baba Jaga patrzy!", więc nie są to tylko złe wspomnienia... W każdym razie, oto moja Miss zainspirowana Babą Jagą:

Link do zewnętrznego obrazka

Offline

#55 04-03-2014 o 19h45

Miss'Żółtodziób
...
Wiadomości: 0

Ja poszłam w tą mniej urodziwą stronę xD. Inspiracją był Bies i wszystko co z nim mi się kojarzy od gier po książki i anime.
Ogólnie "Bies" jest szerokim określeniem i ma kilka innych też przydomków.Podam tylko może to co było zamieszczone na wiki dla ułatwienia a pod stylizacją kilka screenów którymi się też posiłkowałam /vendor/beemoov/forum/../../../public/forum/smilies/smile.png
Link do zewnętrznego obrazka
Bies – w przedchrześcijańskich wierzeniach Słowian personifikacja bliżej nieokreślonego złego ducha, demona zła. Nazwa bies wywodzi się z prasłowiańskiego *bĕsъ, od praindoeuropejskiego *bboidh-, oznaczającego "powodujący strach, przerażenie".
Biesy mogły wnikać w poszczególne osoby i kierować ich działaniami (stąd określenie "zbiesiony"), przypisywano im też pilnowanie skarbów ukrytych w ziemi. Bytowały w lasach, bagnach i w głębinach wodnych[1].
Po chrystianizacji Słowiańszczyzny określenia bies zaczęto używać jako synonimu pojęcia diabeł.
Link do zewnętrznego obrazka
Link do zewnętrznego obrazka
Przepraszam za rozmiary zdjęć ale mogę jedynie metodą /img doklejać bo mam bug jak niektórzy z wygasaniem sesji.

Ostatnio zmieniony przez Samira (04-03-2014 o 19h50)

Offline

#56 04-03-2014 o 19h56

Miss'wtajemniczona
nivata
Seamstress wannabe.
Miejsce: Orc Fortress
Wiadomości: 2 120

O kurde, Samira, pojechałaś. /vendor/beemoov/forum/../../../public/forum/smilies/yikes.png GENIALNE!


http://i64.tinypic.com/2eg9mdg.gif

Offline

#57 04-03-2014 o 22h13

Miss'OK
Evelyn
陶磁器人形
Miejsce: Kraków
Wiadomości: 1 617

Samira, ten bies jest rewelacyjny!  /vendor/beemoov/forum/../../../public/forum/smilies/yikes.png

Offline

#58 04-03-2014 o 22h25

Miss'Złota
nelumi
Miejsce: Pomocnik moderatora
Wiadomości: 14 575

Sama na początku chciałam zrobić Biesa, ale nie miałam pomysłu. Samira, jeśli mogę to tak ująć- teraz to dowaliłaś. Genialny jest, cudo!

Offline

#59 05-03-2014 o 11h45

Miss'Żółtodziób
...
Wiadomości: 0

Cieszę się niezmiernie za takie przyjęcie projektu nie będę ukrywała i dziękuję (chociaż to nie dział może pod to i przepraszam za spam od razu założycielki wątku ).Dopiero zaczęłam testowanie warstwy i dalej mam problemy, ale mniej więcej efekt jaki chciałam uzyskałam w tym przypadku uzyskałam. Niestety ale smutna prawda, że bez zabawy warstwami nigdy takiego efektu bym nie uzyskała. Na ogół jestem przeciwna kombinacją poza system gry ale za dużo już projektów porzuciłam przez tą "ułomność", dlatego pewnie będę się posiłkowałam czasami tym sposobem.Dziękuję za przemiłe słowa jeszcze raz /vendor/beemoov/forum/../../../public/forum/smilies/smile.png

Offline

#60 05-03-2014 o 12h11

Miss'Żółtodziób
...
Wiadomości: 0

Samira, Twój bies jest doskonały, genialny, wspaniały, no po prostu piękny /vendor/beemoov/forum/../../../public/forum/smilies/big_smile.png dosłownie najpiękniejsza paskuda, jaką dotąd widziałam na MF /vendor/beemoov/forum/../../../public/forum/smilies/smile.png

Offline

#61 05-03-2014 o 13h29

Miss'OK
Lola886
...
Miejsce: Bielsko-Biała
Wiadomości: 1 691

Link do zewnętrznego obrazka

Przedstawiam Marzannę, słowiańską boginię symbolizującą zimę i śmierć, przez część badaczy uważaną za demona.
Marzanna to również nazwa kukły przedstawiającej boginię, którą w rytualny sposób palono bądź topiono w czasie wiosennego Jarego Święta, aby przywołać wiosnę. Zwyczaj ten, zakorzeniony w pogańskich obrzędach ofiarnych, miał zapewnić urodzaj w nadchodzącym roku. Zgodnie z opisanymi przez Jamesa Frazera zasadami magii sympatycznej wierzono, że zabicie postaci przedstawiającej boginię śmierci spowoduje jednocześnie usunięcie efektów przez nią wywołanych (zimy) i nadejście wiosny.
Kukłę wykonywano ze słomy, owijano białym płótnem, zdobiono wstążkami, kwiatami i koralami. Dlatego moja bogini ma na sobie białe suknie, ozdobione w/w detalami.
Choć bogini przedstawiana była jako Słowianka o typowej, delikatnej urodzie (blada cera, jasne włosy, delikatne rysy), to czaszka w jej dłoni przypomina, czego Panią jest Marzanna - śmierci..


..prawdziwa sztuka?..być sobą w dzisiejszych czasach..


Offline

#62 05-03-2014 o 13h29

Miss'OK
Foxglove
Big, bad Fox
Miejsce: Yharnam
Wiadomości: 1 545

To absolutnie nie jest spam dziewczyny, więc bez obaw ^^ W końcu to konkurs i zgłoszenia jak najbardziej możecie komentować. Sama chętnie bym to zrobiła ale rozumiecie, zasady /vendor/beemoov/forum/../../../public/forum/smilies/wink.png

Offline

#63 06-03-2014 o 10h28

Miss'Sensei
Sartani
Shadow of my life
Miejsce: Wygwizdów..
Wiadomości: 1 120

Samira pojechałaś ze wszystkim! Świetna stylizacja ;]

A oto moja, coś skromniejszego przedstawiającego Raroga. Z mitologii Słowian demoniczny duch ognia, objawiający się pod postacią drapieżnego ptaka

Link do zewnętrznego obrazka


https://photo.missfashion.pl/pl/1/103/gd/82208.jpg

Offline

#64 06-03-2014 o 15h52

Miss'ok
K-pop
"In the most beautiful flowers man gets on his funeral"
Miejsce: Gdańsk : )
Wiadomości: 62

Najlepiej zrobić stylizacje ,,Ogniste".
Dlaczego nikt nie pomyśli o Bogini ognia?  /modules/forum/img/smilies/goutte.gif

Offline

#65 06-03-2014 o 15h54

Miss'OK
Foxglove
Big, bad Fox
Miejsce: Yharnam
Wiadomości: 1 545

K-pop, nic nie stoi na przeszkodzie, żebyś sama ją zrobiła ;] Masz pomysł, tylko go realizować ^^

Offline

#66 08-03-2014 o 11h25

Miss'ujdzie
Ohime
Widzę cię.
Miejsce: Wrocław
Wiadomości: 186

Link do zewnętrznego obrazka
Jest to dusza mojej miss, a ona pełni rolę Zduchacza.  W mitologii Słowian był to człowiek obdarzony mocami nadprzyrodzonymi, którego dusza w trakcie snu opuszcza ciało by walczyć z demonami, odpędzając chmury burzowe.

Offline

#67 09-03-2014 o 19h11

Miss'ujdzie
lupo
Forza Juve!
Miejsce: Storybrooke
Wiadomości: 240

I ja się zgłoszę, tak na ostatnią chwilę, ale co tam. Moja inspiracją stało się kosmiczne drzewo:

Spoiler (kliknij, aby zobaczyć)


A oto moja (szalona) wizja kosmicznego drzewa
Link do zewnętrznego obrazka

Offline

#68 10-03-2014 o 10h29

Miss'OK
Foxglove
Big, bad Fox
Miejsce: Yharnam
Wiadomości: 1 545

Dziękujemy wszystkim za zgłoszenia! /vendor/beemoov/forum/../../../public/forum/smilies/big_smile.png Przypominam, że publiczność nadal może głosować na swoje faworytki - do jutra do godziny 20:00 przesyłajcie prywatne wiadomości z nickiem Waszej faworytki do mnie lub do Lillien
Powodzenia uczestniczkom i miłej zabawy! ^^

Offline

#69 12-03-2014 o 15h31

Miss'wtajemniczona
nivata
Seamstress wannabe.
Miejsce: Orc Fortress
Wiadomości: 2 120

Wow, całkiem szczerze nie mogę się doczekać wyników. /vendor/beemoov/forum/../../../public/forum/smilies/big_smile.png Mnogość ciekawych, misternych i oryginalnych stylizacji na pewno nie ułatwia Wam wyboru, dlatego tym bardziej ciekawa jestem, kto tym razem stanie na podium. Osobiście gorąco trzymam kciuki za Samirę (pewnie nie ja jedna!) i za Marię, mam nadzieję, że jedna z nich zostanie nagrodzona. /vendor/beemoov/forum/../../../public/forum/smilies/big_smile.png


http://i64.tinypic.com/2eg9mdg.gif

Offline

#70 12-03-2014 o 15h51

Miss'wow
Lillien
They call me The Vigilante
Wiadomości: 558

Niv - dziękujemy za komentarz i olbrzymie słowa uznania! ♥ Rzeczywiście, ilość tak wspaniałych zgłoszeń ani trochę nie ułatwia nam pracy przy ich ocenie! Mimo to, udało nam się już wyłonić zwycięską trójkę oraz wszystkie wyróżnienia - dyplomy oraz podium czekają gotowe, obecnie pracuję jeszcze tylko nad nagrodą rysowniczą /vendor/beemoov/forum/../../../public/forum/smilies/smile.png

Pragnę jednak zaznaczyć, że tak jak poprzednio, poziom II edycji był tak wysoki, że nie sposób sprawiedliwie wyróżnić wszystkich stylizacji, które chciałybyśmy uhonorować...

Właśnie dlatego zadecydowałyśmy, że wraz z wynikami, które pojawią się już w piątek (14.03.2014), otrzymacie nasze osobiste wypowiedzi / przemyślenia na temat bieżącej edycji wyborów!

To jedyna słuszna opcja, by nie pominąć wszystkich stylizacji, nawet tych nienagrodzonych -
no i szansa dla Was, by przeczytać, kto i za co otrzymał u nas swoje wyróżnienie! /vendor/beemoov/forum/../../../public/forum/smilies/smile.png

Dziękujemy i zapraszamy już w piątek!

Ostatnio zmieniony przez Lillien (12-03-2014 o 15h54)


//photo.missfashion.pl/pl/1/71/moy/56702.jpg

Offline

#71 12-03-2014 o 16h28

Miss'Żółtodziób
...
Wiadomości: 0

Lillien, muszę przyznać, że jestem pozytywnie zaskoczona Waszym dodatkowym wkładem w wybory i będę czekać z niecierpliwością na Wasze opinie na temat stylizacji. Serio dziewczyny, mega szacun dla Was za takie zaangażowanie, bo przecież mogłybyście poprzestać na podium i nagrodach, tymczasem skupiacie się na ogóle wyborów i nie pomijacie żadnej osoby biorącej udział w wydarzeniu. Aż miło tutaj zaglądać /vendor/beemoov/forum/../../../public/forum/smilies/smile.png

Ostatnio zmieniony przez Ikan (12-03-2014 o 16h29)

Offline

#72 12-03-2014 o 16h34

Miss'Żółtodziób
...
Wiadomości: 0

Ja również jestem bardzo zadowolona z Waszych "Wyborów Stylizacji Inspirowanych" i Waszym zaangażowaniem /vendor/beemoov/forum/../../../public/forum/smilies/smile.png Cieszę się, że informujecie nas na bieżąco, a także dlatego że nikt nie może się czuć pominięty lub niedoceniony /vendor/beemoov/forum/../../../public/forum/smilies/smile.png

Offline

#73 12-03-2014 o 16h37

Miss'OK
Sniezyczka
...
Wiadomości: 1 278

Dziewczyny jestescie niesamowite /vendor/beemoov/forum/../../../public/forum/smilies/smile.png Tak jak napisala Nina, bardzo sie cieszymy, ze macie z nami kontakt i piszecie na biezaco! Od razu widac, ze staracie sie rozwinac konkurs i chcecie zeby byl intereaktywny (nagroda publicznosci) Czekamy z niecpierpliwoscia na wyniki /vendor/beemoov/forum/../../../public/forum/smilies/smile.png Tyle pieknych prac... Nie moge sie tez doczekac nowego tematu /vendor/beemoov/forum/../../../public/forum/smilies/smile.png


Link do zewnętrznego obrazka
Jeśli masz niższy poziom MN bardzo proszę rzuć mi dwa wyzwania bez zakładu /vendor/beemoov/forum/../../../public/forum/smilies/smile.png

Offline

#74 12-03-2014 o 17h27

Miss'wtajemniczona
nivata
Seamstress wannabe.
Miejsce: Orc Fortress
Wiadomości: 2 120

Oo, super pomysł, Lillien! Dzięki temu faktycznie żadna osoba nie zostanie pominięta, a jej wkład w konkurs zlekceważony, to naprawdę ekstra idea. ogromny szacunek za Wasze pomysłu i zaangażowanie, tym bardziej nie mogę się doczekać wyników!


http://i64.tinypic.com/2eg9mdg.gif

Offline

#75 12-03-2014 o 17h46

Miss'Fuzja
Jessica23
...
Miejsce: Wrocław
Wiadomości: 5 291

No ja nie zdecydowałam się na zagłosowanie bo nie mogłam się zdecydować, więc wam nie zazdroszczę /vendor/beemoov/forum/../../../public/forum/smilies/smile.png Ode mnie również słowa uznania za zaangażowanie /vendor/beemoov/forum/../../../public/forum/smilies/smile.png


http://i60.tinypic.com/2m7uio7.gif

Offline

Dyskusja zamknięta

Strony : 1 2 3 4 5 ... 24