Strona główna

Forum - Missfashion.pl, gra o modzie dla dziewczyn!

Dyskusja zamknięta

Strony : 1 ... 11 12 13 14 15 ... 24

#301 10-05-2014 o 18h50

Miss'ujdzie
Moridiana
...
Miejsce: Terra
Wiadomości: 206

Dziękuje Lillien i Foxglove za miłe słowa /vendor/beemoov/forum/../../../public/forum/smilies/tongue.png


If you make a promise to yourself, you have to keep it no matter what.

Offline

#302 10-05-2014 o 18h51

Miss'OK
Hildee
I is the greatest! - No, you ain't! WE IS!
Miejsce: ToonTown
Wiadomości: 1 652

O rany, dziękuję za wyróżnienie a jeszcze bardziej dziękuję wszystkim za nagrodę publiczności /vendor/beemoov/forum/../../../public/forum/smilies/big_smile.png <3 Nie zdawałam sobie sprawy, że moja łajnobomba może się tak spodobać, dziękuję, jest mi strasznie miło!
Podium świetne, naprawdę - poziom w tej edycji był niesłychanie wielki, aż dziw, że w ogóle dało się wybrać jakieś podium /vendor/beemoov/forum/../../../public/forum/smilies/yikes.png

Offline

#303 10-05-2014 o 21h11

Miss'Fuzja
Jessica23
...
Miejsce: Wrocław
Wiadomości: 5 291

Gratuluję wygranych!
Mi do gustu szczególnie przypadły kreacje : Lucreci, Nivaty, Nelumi, Kupeczki, Hildee i Hanki - macie moje serce /vendor/beemoov/forum/../../../public/forum/smilies/wink.png
Nowy temat ciekawy, jak coś fajnego wymyślę to się zgłoszę /vendor/beemoov/forum/../../../public/forum/smilies/big_smile.png


http://i60.tinypic.com/2m7uio7.gif

Offline

#304 10-05-2014 o 22h12

Miss'wtajemniczona
nivata
Seamstress wannabe.
Miejsce: Orc Fortress
Wiadomości: 2 120

Ooo, Chochlik na podium, Chochlik na podium! /vendor/beemoov/forum/../../../public/forum/smilies/big_smile.png Gratulacje, figura szachowa naprawdę przepięknie i kreatywnie wykonana, tak samo eliksir szczęścia. Zacne zwyciężczynie, nie mogło być lepiej! I oczywiście genialna łajnobomba, która dostała nagrodę publiczności, wspaniale!

edit:

Nie byłabym sobą (gdybym była inna lol) gdybym nie wykorzystała tematu o inspiracjach starożytnością stworzeniem mojej ulubionej bogini - Bastet. Większość ludzi kojarzy ją z roli przyjaznej bogini miłości i piękna, niewielu jednak wie, że Bastet była często czczona jako okrutna bogini wojny - Sechmet. Część mądrych ludzi uważa, że Sechmet jest kompletnie inną boginią (kobieta z głową lwa), jednak zgodnie z wierzeniami Egipcjan o tym, że każdy, nawet bóg posiada swoją drugą twarz ja przyjmuję stronę, jakoby Sechmet i Bastet były jedną istotą - czasem łagodną, rozmruczaną kotką, czasem wypełnioną rządzą mordu lwicą.
I tak też ją oto przedstawiam - jako piękną, ale okrutną boginię z czaszką wroga w ręce.

//photo.missfashion.pl/pl/1/28/moy/21632.jpg

Inspo:

Spoiler (kliknij, aby zobaczyć)



fun fact: nie użyłam ani jednego elementu z zestawów egipskich! >: O

Ostatnio zmieniony przez nivata (10-05-2014 o 22h13)


http://i64.tinypic.com/2eg9mdg.gif

Offline

#305 11-05-2014 o 01h58

Miss'Złota
nelumi
Miejsce: Pomocnik moderatora
Wiadomości: 14 575

//photo.missfashion.pl/pl/1/28/moy/21656.jpg

No to ja przedstawiam Wam Arduinnę- celtycką boginię księżyca, polowania, lasów, której atrybutem był dzik. Niestety dzika nijak nawet jakbym chciała odwzorować bym nie mogła, a w samej grze jako dekoracja również nie występuje, więc pozostało mi wersja bez "bonusu". Próbowałam również z wklejeniem wilka z wycieczki halloweenowej koło postaci (no bo co, konie niejednokrotnie były wykorzystywane np w alternatywnych wyborach, a wilki też zwierzęta leśne to kto zabroniłby mi go wykorzystać XD), ale nie wyglądało to zbyt przekonująco i odpuściłam D:
Celtowie byli jednym z plemion tzw Europy barbarzyńskiej, głównie rozwijali się w europie środkowej.
Blizna na brzuchu jest pozostałością po stoczonej walce z dzikim zwierzęciem.


Inspiracja:

Spoiler (kliknij, aby zobaczyć)



Swoją drogą boskie to zdjęcie z inspiracji, poleci pewnie na tapetę mojego pc niedługo XD

Offline

#306 11-05-2014 o 09h34

Miss'całkiem całkiem
...
Wiadomości: 151

Lillien i Foxglove dziękuję za miłe słowa . Ciekawy dobór kolejnego tematu . Ohhh jaka szkoda ,że totalnie brak mi weny twórczej /vendor/beemoov/forum/../../../public/forum/smilies/sad.png

Offline

#307 11-05-2014 o 11h12

Miss'Żółtodziób
...
Wiadomości: 0

Jestem w szoku, że znalazło się dla mnie miejsce na podium. /vendor/beemoov/forum/../../../public/forum/smilies/yikes.png Aż się rumienię, gdy widzę tyle pozytywnych komentarzy na mój temat. /vendor/beemoov/forum/../../../public/forum/smilies/smile.png Dziękuję wszystkim! ♥

Co do nowego tematu, to dopiero wyzwanie! Tyle możliwości, aż się zdecydować nie umiem co by tu zrobić.. /vendor/beemoov/forum/../../../public/forum/smilies/smile.png

Offline

#308 11-05-2014 o 14h42

Miss'ujdzie
Moridiana
...
Miejsce: Terra
Wiadomości: 206

Artemida - w mitologii greckiej bogini łowów, zwierząt, lasów, gór i roślinności; wielka łowczyni. Jej atrybutami były łuk i strzały, a ulubionym zwierzęciem łania. Była córką Zeusa i Leto, siostrą bliźniaczką Apollina. Należała do grona 12 bogów olimpijskich.
Link do zewnętrznego obrazka
Inspiracja:
Link do zewnętrznego obrazka


If you make a promise to yourself, you have to keep it no matter what.

Offline

#309 11-05-2014 o 15h55

Miss'OK
Foxglove
Big, bad Fox
Miejsce: Yharnam
Wiadomości: 1 545

Drogie uczestniczki!

Ponieważ padło do nas pytanie właściwie co podpada pod nasz temat, pędzę z przydatnym linkiem.
TUTAJ macie opis co to jest ta starożytność i co się w nią zawiera.
I przypominamy, że kreatywność jest ważna i starożytni mogli się pochwalić nie tylko bogatą religią ;]

Ostatnio zmieniony przez Foxglove (11-05-2014 o 16h02)

Offline

#310 11-05-2014 o 16h50

Miss'Fuzja
Jessica23
...
Miejsce: Wrocław
Wiadomości: 5 291

Fox Wikipedia zawsze w pogotowiu, co by było gdyby nam ją kiedyś zamknęli! Też miałam pewne wątpliwości, także dzięki za uściślenie tematu /vendor/beemoov/forum/../../../public/forum/smilies/smile.png


http://i60.tinypic.com/2m7uio7.gif

Offline

#311 11-05-2014 o 16h58

Miss'OK
Foxglove
Big, bad Fox
Miejsce: Yharnam
Wiadomości: 1 545

Pff, Wikipedia pomaga tysiącom studentów dostać dyplom. Wierzmy w Wikipedię XD

Offline

#312 11-05-2014 o 23h15

Miss'Sensei
ScarletWitch
...
Miejsce: England / London
Wiadomości: 1 003

Nie będę oryginalna, ale też wybrałam bogini ... Jakoś chciało mi się użyć złotych dodatków ... - ja tam mam wymagania xD

Więc przedstawiam Atene.... Nie sugerowałam się żadnym obrazkiem, raczej opisem xD
Bogini pokoju i słusznej wojny. Uważana za uosobienie wszelkiego rozumu i mądrości.Na świat przyszła w całkowitym uzbrojeniu. Jej atrybuty to: tarcza (egida), dzida, hełm, sowa, drzewo oliwne.

Dzidy tutaj się nie znajdzie, ale za to tarcze i hełm jako taki jest xD ... Sowa też by mogła być, lecz niezbyt fajnie to wygląda ...


//photo.missfashion.pl/pl/1/28/moy/21717.jpg

Offline

#313 12-05-2014 o 12h20

Miss'ok
Anawiga
...
Wiadomości: 56

Harpia - demoniczna kobieta-ptak służąca złym mocom.

//photo.missfashion.pl/pl/1/28/moy/21742.jpg

Offline

#314 12-05-2014 o 17h36

Miss'na całego
Maka
...
Wiadomości: 408

//photo.missfashion.pl/pl/1/28/moy/21762.jpg


Chciałam zrobić kolorowy strój, ale... wyszło jak zwykle. ^^'
Oto Żelazna Dziewica, średniowieczne narzędzie tortur! Strzeżcie się, jeśli nie chcecie wejść w jej objęcia!

Ostatnio zmieniony przez Maka (12-05-2014 o 17h36)

Offline

#315 12-05-2014 o 18h50

Miss'Żółtodziób
...
Wiadomości: 0

Jedną z najbardziej kojarzących się z kulturą Bliskiego Wschodu rzeczą jest taniec brzucha. Już od starożytności był on znany i praktykowany przede wszystkim na zabawach dla najmożniejszych. Często używano do niego szarf, węży, świec i innych rekwizytów.

Link do zewnętrznego obrazka

Offline

#316 12-05-2014 o 19h51

Miss'Sensei
jula1243
...
Miejsce: Gdańsk
Wiadomości: 802

Link do zewnętrznego obrazka

Wątpię że coś wygram patrząc na stylizację poprzedniczek. Ale zawsze można spróbować..........Przedstawiam wam mojego gladiatora.
Mój gladiator jest tak groźny że musiał mieć zaszyte usta ponieważ odgryzał nimi różne części ciała przeciwników./vendor/beemoov/forum/../../../public/forum/smilies/sad.png ( Fuuj...)


https://media.giphy.com/media/M41DGJtFGsGgo/giphy.gif

Offline

#317 12-05-2014 o 21h03

Miss'Sensei
Kirixa
Fus Ro Dah!
Miejsce: Pandora
Wiadomości: 1 247

Ja postanowiłam się do mitologii greckiej i zrobić:

Meduzę
Link do zewnętrznego obrazka

Jest to jedna z trzech gorgon, potwornych córek boga morskiego Forkosa i jego żony Keto.


http://i64.tinypic.com/2qcfgo3.jpg

Offline

#318 13-05-2014 o 15h56

Miss'Żółtodziób
...
Wiadomości: 0

Cóż, odkąd sięgam pamięcią starożytność zawsze zamykała się dla mnie w wspaniałych mitach greckich i moja wyobraźnia za nic nie chciała przyjąć do wiadomości, że był to okres znacznie rozleglejszy jak tylko czasy Greków oraz Rzymian /vendor/beemoov/forum/../../../public/forum/smilies/smile.png W obecnej edycji postanowiłam skupić się na starożytnym Egipcie i jednym z najbardziej rozpoznawalnych symboli tamtych czasów. Oto anch, ankh bądź hieroglif nazywany również "crux ansata" ("krzyż egipski").
//photo.missfashion.pl/pl/1/28/moy/21821.jpg
Obecnie uznawany za znak mistyczny, za czasów egipskiej świetności pełnił rolę symbolu płodności oraz wiecznego życia. Uważa się, że ankh był symbolem zjednania się z bóstwami w zaświatach. Przypisywano mu potężną moc, która chroniła przed złem ówczesnego świata każdego, kto nosił przy sobie owy symbol. Zaokrąglony koniec miał nawiązywać do wiecznego życia, krzyż poniżej do planu materialnego. Najczęściej wytwarzany był z metalu, gliny bądź drewna.
Po więcej informacji odsyłam do kochanego wujka /vendor/beemoov/forum/../../../public/forum/smilies/wink.png

Offline

#319 13-05-2014 o 18h04

Miss'Fuzja
Jessica23
...
Miejsce: Wrocław
Wiadomości: 5 291

Przedstawiam : Wiszące ogrody Semiramidy.
Są tarasy, jest system nawadniania i drzewa o niczym chyba nie zapomniałam /vendor/beemoov/forum/../../../public/forum/smilies/wink.png

Link do zewnętrznego obrazka


http://i60.tinypic.com/2m7uio7.gif

Offline

#320 13-05-2014 o 20h09

Miss'Sensei
Sentis
...
Miejsce: Gdańsk
Wiadomości: 1 226

Tak mnie natchnęło niedawno, więc piszę. Wiele dziewczyn zgłasza się do Waszego konkursu, a w zamian mogą zdobyć uznanie pod postacią nagrody, choć nie zawsze, oraz Wasze krótkie zdanie na temat każdej stylizacji. I o to ostatnie mi chodzi.
Nie będę udawać, że czyta opinię o każdej miss, bo tego nie robię z czystego lenistwa. Czytam tylko to, co dotyczy mnie. Dowiaduję się, że mój pomysł i wykonanie było super ekstra... a nagrody nie ma. I wtedy sobie myślę, że chyba tak super nie było.
Nie chodzi tu o moje żale, że nie wygrywam czy coś. Chodzi mi raczej o to, abyście rozważyły możliwość dodania do opisów również uwag niekoniecznie pozytywnych. Tak, żeby wiedzieć, co poszło nie tak, co poprawić i w ogóle.
Podziwiam Wasze chęci, starania i cały konkurs i w żaden sposób nie chciałam Was atakować. Wolałabym tylko usłyszeć 'całą prawdę', a nie jedynie pochwały. Nie z samych pozytywów składa się życie (ale filozuje...) /vendor/beemoov/forum/../../../public/forum/smilies/smile.png

Offline

#321 13-05-2014 o 20h20

Miss'Fuzja
Jessica23
...
Miejsce: Wrocław
Wiadomości: 5 291

Sentis nagród jest około 6, zgłoszeń z 15 może więcej, nie chcę mi się liczyć dokładnie. To, że nie wygrałaś nie oznacza, że Twoja stylizacja jest zła, tylko że inni byli trochę lepsi. W tym wypadku pisanie miłych rzeczy nie musi być wcale fałszywe. Nie można wszystkich postawić na podium, pozostaje jedynie kilka ciepłych słów.

PS Ja nadal proszę tylko o same miłe rzeczy, wasze komentarze poprawiają mi humor /vendor/beemoov/forum/../../../public/forum/smilies/smile.png


http://i60.tinypic.com/2m7uio7.gif

Offline

#322 13-05-2014 o 20h28

Miss'Sensei
Sentis
...
Miejsce: Gdańsk
Wiadomości: 1 226

Ale w konkursach nie chodzi o miłe słowa, tylko o wygraną XD Możecie mówić, co chcecie, ale ja wolałabym usłyszeć, czy coś było nie tak i co konkretnie.
Nie twierdzę, że te miłe słowa są fałszywe, jednak dla mnie nie wystarczające XD
Decyzja należy do organizatorek /vendor/beemoov/forum/../../../public/forum/smilies/big_smile.png

Offline

#323 13-05-2014 o 20h47

Miss'Żółtodziób
...
Wiadomości: 0

Ja tam podłączam się do propozycji Sentis. Jasne, większości miło poczytać kilka ciepłych słów, ale w każdej stylizacji znajdzie się jakieś niedopatrzenie, coś nieodpowiadającemu odbiorcom i taka wiedza może się przydać na przyszłość - nawet jeśli nie w tym konkursie to żeby móc spojrzeć i powiedzieć "rzeczywiście!" i więcej błędu nie popełnić. Sądzę, że nikt z tego powodu się nie popłacze i nie zaszyje w kącie.

Offline

#324 13-05-2014 o 20h49

Miss'Żółtodziób
...
Wiadomości: 0

Po części podzielam opinię Sentis. Dokładnie, jakby nie patrzeć mamy do czynienia z konkursem,a one zawsze prowadzą się własnymi zasadami. Oczywiście nie ukrywajmy, że komentarze są wspaniałą nagrodą dodatkową i przyznam, że bardzo lubię czytać o swojej kreacji w samych superlatywach, ale wiadomo, nigdy kolorowo nie jest. Dlatego owszem, dlaczegóż by nie pisać również o mankamentach pracy? Weźmy jednak pod uwagę, że nie każdy uczestnik/czka może podejść do "zarzutów" obiektywnie, część może się nie zgodzić, część oskarżyć jury o narzucanie im ich własnych interpretacji do pracy, które mają być - chociaż inspirowane na konkretnych postaciach, przedmiotach, zjawiskach to jednak autorskie przecież. Nie każdy jest przygotowany na tego typu wskazówki co robić na przyszłość by było dobrze. Poza tym czy praktyczne porady na przyszłość wzorowane na danej stylizacji mogą być faktycznie przydatne przy okazji innych stylizacji w nowych odsłonach? I na koniec, czy jury nie wykazuje już dużej inicjatywy przy obecnym konkursie? Uważam, że to co reprezentuje obecnie jest w pełni wystarczające. Poza tym, dla upartego zawsze można poprosić na pw o wyniki punktacji naszej kreacji. To jest jednak moja sugestia, a zważmy na fakt, że w życiu Fox i Lil zachodzą ostatnio duże zmiany, które mogą być dla nich naturalną blokadą do rozbudowywania punktu kulminacyjnego każdej edycji.

Offline

#325 13-05-2014 o 21h20

Miss'wow
Lillien
They call me The Vigilante
Wiadomości: 558

Sentis (i w sumie dziewczyny, tak samo się tyczy to Was wszystkich - dziękujemy za komentarze i ożywioną dyskusję!), dziękujemy za wiadomość! Twoja wypowiedź leży daleko, daleko poza kategorią "atak", a zatem nie martw się, przyjmujemy każdą wątpliwość na tzw. klatę i już tłumaczymy, o co chodzi i jak wygląda kwestia oceniania z naszej strony :D
Sądzę, że ta wiadomość może okazać się pomocna dla wszystkich uczestniczek, a więc zachęcam do lektury i oczywiście ewentualnej dyskusji - tutaj i poprzez wiadomości prywatne - nie mamy nic przeciwko żadnej z form kontaktu!

Jesteśmy otwarte i przygotowane na ewentualną dyskusję - pamiętajcie! Każda Wasza wiadomość jest dla nas wyznacznikiem, co należy poprawić, dopracować czy wyjaśnić, a więc... pytajcie! :)

Po pierwsze - głównym celem wprowadzenia opinii o stylizacjach do konkursu było dodatkowe nagradzenie osób, których skromne podium, niehonorujące miejsc ex aequo (które nota bene są naszym zdaniem niesprawiedliwe), plus trzy wyróżnienia i nagroda publiczności, nie objęły. Kolejne edycje konkursu cieszą się coraz większą liczbą zgłoszeń - w ostatniej edycji otrzymałyśmy ich aż 28! Nietrudno się domyślić, że wspaniałych stylizacji jest więcej niż tych nagrodzonych 6 (+ nagroda publiczności). Gdyby współzawodniczyło ze sobą 12 osób, prawdopodobnie siedem możliwych do rozdania dyplomów by wystarczyło. Matematyka daje do myślenia!
W związku z tym, o wygranej decydują setne miejsca po przecinku. Rywalizacja jest naprawdę zacięta. Czasem decyduje błyskotliwy koncept, czasem oryginalne wykonanie, jednak zasada wciąż pozostaje ta sama - zaskakujcie nas! Nie chodzi o przekombinowane stylizacje. Kreatywne połączenie nawet niewielkiej ilości elementów może zdziałać cuda. Pamiętajcie jednak o estetyce ogólnej, kolorystyce całości, makijażu, włosach i dodatkach, którym ponad wszystko przyświeca konkretny pomysł. Ot, i przepis na wygraną ;D Ni mniej, ni więcej, właśnie to.

Idea tworzenia opinii o wszystkich stylizacjach, które wzięły udział w konkursie, zrodziła się właśnie po to, by podkreślić, że żadna z nich nam nie umknęła. Chcemy poprzez tych kilka ciepłych słów dać uczestniczkom do zrozumienia, jak naprawdę wiele wspaniałych strojów przewija się przez każdą edycję i że nagroda nie jest jedynym wyznacznikiem ich genialności. To niemożliwe, by wyróżnić dyplomem 15 na 28 stylizacji, ale możliwe, by zawszeć nasz zachwyt i przemyślenia w opiniach pod wynikami. Nie wiem jak Wy, ale ja jakoś zawsze widzę elementy, które tak bardzo mi się w pomyśle podobają, że nie mam problemu z komentowaniem obszerniej każdej stylizacji :) Gdyby było to fałszywe, nie ciągnęłybyśmy tej formy konkursu, w jakiej istnieje on aktualnie i raczej zrezygnowałybyśmy z pisania opinii. Na rozgłosie nigdy nam nie zależało, to Wy napędzacie konkurs i sprawiacie, że on żyje. Będę to podkreślać zawsze. Zawsze!

Kwestia krytyki nigdy nie była między nami poruszana z kilku ważnych powodów. Najważniejszy, którego nie trzeba było dyskutować - naszym celem nie jest zniechęcanie do udziału. Nie ma to nic wspólnego ze szczerością lub jej brakiem. Chcemy hołdować zasadzie, że nie tylko dyplom i nie jedynie wygrana powinny dawać radość. Oczywiście, bez wygranych nie byłoby konkursu. Koniec końców, zawsze o to chodzi. Wychodzimy jednak z założenia, że...


...nasza skrzynka jest stale dla Was otwarta. Jeśli chcecie otrzymać wskazówki na przyszłość, możecie zawsze do nas napisać :)

Jeszcze nigdy nie zdarzyło nam się nie odpisać na podobne pytanie, a zatem Sentis - zapraszamy! :D
Nie boimy się krytyki i zdecydowanie nie mamy nic przeciwko niej, jednak chcemy zaznaczyć, że dla nas samych pisanie o tym, co było w stylizacji świetne i zasługiwało na uwagę jest przyjemne na tyle, że wady tracą dla nas znaczenie. Zależy nam jednak, byście się rozwijały wraz z kolejnymi edycjami, zatem zdecydowałyśmy, że nie odmówimy Wam możliwości poznania ewentualnych minusów zgłaszanych do konkursu stylizacji.


Postanowienia ogólne:

Opinie o stylizacjach będą prowadzone w formie dotychczasowej.

Jeśli martwią Cię niedociągnięcia zgłoszonej przez Ciebie stylizacji - nasza skrzynka jest zawsze otwarta!
Ja i Foxglove chętnie odpowiemy na Twoje pytania :)




PS

I nie bójcie się, nie będziecie nas zamęczać, pisząc co edycję i prosząc o odpowiedzi - macie do tego wszelkie prawo. Pamiętajcie, w każdej edycji sprawdza się co innego, nie ma jednej przyjętej reguły. Dobrze tę sprawę nakreśliła Ikan. Zainteresowanych odsyłam do jej komentarza :) [ link ]

Ostatnio zmieniony przez Lillien (13-05-2014 o 21h47)


//photo.missfashion.pl/pl/1/71/moy/56702.jpg

Offline

Dyskusja zamknięta

Strony : 1 ... 11 12 13 14 15 ... 24