Strona główna

Forum - Missfashion.pl, gra o modzie dla dziewczyn!

Strony : 1 2 3 4

#26 12-02-2014 o 17h06

Miss'towarzyska
Peppers
...
Miejsce: Paprysiowe królestwo♥
Wiadomości: 2 260

A co gdyby gazetka była w formie wirtualnej gazetki ?
tak, że można by było przewracać jej strony itp /vendor/beemoov/forum/../../../public/forum/smilies/wink.png
myślę, że wygodniej by się czytało

Offline

#27 12-02-2014 o 18h55

Miss'na całego
Kosia1
...
Miejsce: Kraków
Wiadomości: 356

Peppers,
to forumowa gazetka, więc z racji tego powinna pokazywać się na forum. /vendor/beemoov/forum/../../../public/forum/smilies/smile.png
Dodatkowo ja nie znam żadnej strony na której od ręki możnaby coś takiego zrobić, zazwyczaj takie rzeczy są płatne i to nie jest kwestia wrzucenai tekstu, trzeba by zrobić całą aplikację we flashu. /vendor/beemoov/forum/../../../public/forum/smilies/smile.png

Offline

#28 13-02-2014 o 11h39

Miss'Żółtodziób
...
Wiadomości: 0

Kosia1 napisał

Peppers,
to forumowa gazetka, więc z racji tego powinna pokazywać się na forum. /vendor/beemoov/forum/../../../public/forum/smilies/smile.png
Dodatkowo ja nie znam żadnej strony na której od ręki możnaby coś takiego zrobić, zazwyczaj takie rzeczy są płatne i to nie jest kwestia wrzucenai tekstu, trzeba by zrobić całą aplikację we flashu. /vendor/beemoov/forum/../../../public/forum/smilies/smile.png

Niekoniecznie. Wystarczyłoby zatrudnić kogoś kto w programie graficznym naniesie tekst na grafikę [puste płótno(?)] i zalinkować wszystko poprzez hosting, np.: imgur o;wtedy osoba czytająca miałaby wrażenie, że przerzuca strony, ale zgadzam się z Kosią ^^ to forumowa gazetka i powinna się tu ukazywać.

Offline

#29 13-02-2014 o 16h45

Miss'towarzyska
Peppers
...
Miejsce: Paprysiowe królestwo♥
Wiadomości: 2 260

Solelei napisał

Kosia1 napisał

Peppers,
to forumowa gazetka, więc z racji tego powinna pokazywać się na forum. /vendor/beemoov/forum/../../../public/forum/smilies/smile.png
Dodatkowo ja nie znam żadnej strony na której od ręki możnaby coś takiego zrobić, zazwyczaj takie rzeczy są płatne i to nie jest kwestia wrzucenai tekstu, trzeba by zrobić całą aplikację we flashu. /vendor/beemoov/forum/../../../public/forum/smilies/smile.png

Niekoniecznie. Wystarczyłoby zatrudnić kogoś kto w programie graficznym naniesie tekst na grafikę [puste płótno(?)] i zalinkować wszystko poprzez hosting, np.: imgur o;wtedy osoba czytająca miałaby wrażenie, że przerzuca strony, ale zgadzam się z Kosią ^^ to forumowa gazetka i powinna się tu ukazywać.

Oczywiście ukazywałaby się na forum : ). Wydaję mi się, że było by przejrzyściej ale cóż nie ja zajmuję się tymi sprawami. Przy okazji jak często będzie się ukazywał nowy numer gazetki ?

Offline

#30 13-02-2014 o 17h25

Miss'Żółtodziób
...
Wiadomości: 0

Teoretycznie co dwa tygodnie, jednak oddawanie artykułów do moderacji, sklejenie wszystkiego w całość, zajmowanie się grafiką itp trwa, dlatego gazetka może ukazać się po ponad dwóch tygodniach /vendor/beemoov/forum/../../../public/forum/smilies/smile.png

Offline

#31 14-02-2014 o 21h33

Miss'ujdzie
rkwcz
...
Wiadomości: 235

Trwa jak najbardziej, ale nie jest to też tak pracochłonne jakby wydawac się mogło. Moim zdaniem to też fajny pomysł by zamiast suchego tekstu wszystko było zrobione w formie stron z gazety ładnie ozdobionych graficznie + wszystko zostałoby na forum. Jednak - do tej roboty potrzeba kogoś z głową, zajawką i masą wolnego czasu. Niestety ciężka misja, a serwery hostingowe zazwyczaj po czasie usuwają wrzucone pliki, przez co trzeba tego pilnować. Nam na AW już nie raz zniknęły trofea i tego typu rzeczy. Nie mniej jednak gazetka jest prowadzona w bardzo kreatywny sposób i nie są konieczne ulepszenia jej /vendor/beemoov/forum/../../../public/forum/smilies/smile.png

edit: kto ma chociaż trochę chęci i pasji związanej z grafiką warto próbować. Ja uczyłam się na tego typu stronach dzieki czemu moja przyszlość jest pewna i robie to co lubie /vendor/beemoov/forum/../../../public/forum/smilies/smile.png

Ostatnio zmieniony przez rkwcz (14-02-2014 o 21h37)


Spoiler (kliknij, aby zobaczyć)

Offline

#32 15-02-2014 o 01h25

Miss'OK
Foxglove
Big, bad Fox
Miejsce: Yharnam
Wiadomości: 1 545

Odnoszę wrażenie, że wszyscy tu są zbyt skupieni na głupotach jak przewracanie stron, aniżeli na faktycznym tekście. Ja rozumiem, że to różowa stronka i tak dalej ale ludzie, może nie bądźmy aż tak płytcy i skupmy się na treści. A nie, że wszyscy dookoła są ekspertami od bajerów, ale nikogo nie interesuje co właściwie w gazecie jest napisane. Jasne, możemy poszukać sobie jakiegoś łosia, co nam za darmo zrobi szpanę z przewracaniem stron ku uciesze gawiedzi. Albo kogoś kto dowali brokaty, neony, dwa karły i podkład muzyczny. A nie lepiej jak zwykły obywatel scrollować to co jest na forum/blogu? Palce nie odpadną, bo i tak większość obecnych tutaj najpewniej spędza o wiele więcej czasu w necie niż powinna. Więc po co?
Poza tym - redakcja jest jak najbardziej otwarta z tego co wiem. Jestem pewna, że naczelna przyjmie jednego czy dwóch ekspertów od owych, najwyraźniej niezbędnych do czytania bajerów.

W ogóle Rkwcz - nie jest pracochłonne i wymaga masy czasu? To się chyba wyklucza.

Ostatnio zmieniony przez Foxglove (15-02-2014 o 01h29)

Offline

#33 15-02-2014 o 09h21

Miss'Fuzja
Steno
Odliczanie do samodestrukcji: 10...9...8...
Miejsce: HotHarem- if u know.
Wiadomości: 5 284

Znalazłam chwilkę na odwiedzenie tego tematu i powiedzenie co mi leży na sercu, a musicie mi wybaczyć przeczytanie dopiero połowy 2/go numeru. Nie chce się też bardzo rozpisywać /vendor/beemoov/forum/../../../public/forum/smilies/smile.png. Zacznijmy od tego, że troche przycukrzę xD strasznie, ale to ch%$# podobają mi się wywiady z dziewczynami z podium (Miss i Deco!), ale śmiać mi się chciało jak zobaczyłam wypowiedź Pani z 3-go miejsca xD (temat był już tak przewałkowany, że bezsensu żebym go na nowo odświeżała- tak jakoś, wzbudził we mnie śmiech xD). Stroje z innych wersji językowych są śliczne :> podziwiam (i tu nie wiem kto jest autorem artykułu /vendor/beemoov/forum/../../../public/forum/smilies/sad.png) "panią detektyw" za wyśledzenie tych dziewczyn. Sam pomysł z rekonstrukcją defilady nie jest zły. może wybory miss przestały by byc takie irytujące jak teraz. @Karton kocham Twój strój za 2890MM ! I tu obecnie skończyłam czytanie. Wybaczcie. Jak doczytam resztę to się wypowiem, bo widzę, że cukier chyba mi się skończył i może trochę braknąć na drugą część.
Co do wyglądu gazetki to dobrze jest jak jest. Pamiętam jeszcze tą wydawaną w innej grze FS (nie wiem czy jeszcze gra funkcjonuje), gdzie gazetka wyglądała jak hm...gazetka. Przekręcane strony itp. Tylko co z tego? Czytanie bylo przez to utrudnione i trzeba było powiększać obraz żeby cokolwiek zobaczyć + nazwa działu na pół strony i tyciutko tekstu. A fee z takim pomysłem. Nigdy więcej tej mordęgi.

Ostatnio zmieniony przez Steno (15-02-2014 o 09h22)



https://68.media.tumblr.com/cac66d438ae0420a5c451b84d53428d1/tumblr_oj4p3vhdFM1rkcev7o1_500.gif

Offline

#34 15-02-2014 o 10h03

Miss'na całego
Kosia1
...
Miejsce: Kraków
Wiadomości: 356

Ja rozumiem, że komuś może podobać się takie przewracanie stron i w ogóle, dodałoby to realizmu i ja nie twierdzę, że nie. Ale dziewczyny, jesteśmy w grze, gdzie ubieramy lalki ciuchami zrobionymi w photoshopie czy w jakimś innym programie graficznym, tu nie ma za bardzo realizmu.
Samo złożenie gazetki w takiej formie w jakiej wygląda teraz zajmuje mi jakieś hm... 5 godzin? Powstają dwie wersje - jedna na bloga, druga na forum. Na bloga muszę edytować tekst by ładnie to wyglądało, a na forum na tym edytowanym już tekście dopisuje też znaczniki BBcode, dodaje linki do grafiki etc.
Teraz mam pomoc - Lynn, niedługo mam nadzieję będzie też eufrozyma dzięki czemu chociaż będzie to sprawdzone pod względem merytorycznym oraz tekst będzie też sformatowany.
Ale to nie jest tak, że ja po prostu dam im teksty, powiem by poprawiły i dodały to co trzeba, a będę sobie siedzieć, pić kawkę i czekać aż mi dziewczyny gotowe teksty podeślą, bo ja też się tym zajmuję. Dodatkowo po dziewczynach patrzę jeszcze raz czy formatowanie jest spójne by jeden tekst nie wyglądał tak, a inny siak. No i samo złożenie gazetki to ok. 5 godzin, a ja jeszcze zajmuje się dziewczynami, które podrzucają pomysły nowych działów, piszę z nimi o pomysłach, myślę co by dodać nowego by było ok a co najważniejsze... Ja też gdy włączam komputer i wchodzę na Miss Fashion chcę sobie pograć. /vendor/beemoov/forum/../../../public/forum/smilies/smile.png
Gazetka ma być przyjemnością, a nie przykrym obowiązkiem, ma być dodatkiem do gry. Ja nie ścigam dziewczyn 'oddajcie mi artykuły, już!', bo każdy ma swoje życie, pracę, szkołę, zaliczenia, chłopaka, znajomych I TO JEST WAŻNIEJSZE.
A nie gazetka, która sobie gdzieś tam jest w formie cyfrowej. Ja do CV sobie nie wpiszę potem, że robiłam gazetkę na forum, nieważne czy to w formie takiej jak jest teraz czy w tej z przekładanymi stronami. /vendor/beemoov/forum/../../../public/forum/smilies/smile.png
Ale też nie neguje Waszego pomysłu, dziewczyny. Jeśli tylko chcecie taką gazetkę, to ja dam Wam wszystkie materiały. Grafikę tą którą sama tutaj posiadam, artykuły, pomoc. I po gazetce normalnej byłby odnośnik do tej a'la prawdziwej.
Ja po prostu nie mam czasu ani nie chce mi się wkurzać, że np. temu się nie będzie wyświetlać, tamtemu coś tam, grafika się nie wczyta, tekst się przesunie itd.
Gdybym chodziła do szkoły,a szczególnie do klasy maturalnej, to miałabym czas na takie zabawy i z chęcią bym się tego podjęła.
Ale tak naprawdę mało jest głosów (w sumie to dwa?) żeby stworzyć tą odpicowaną gazetkę, więc i ja nie za bardzo będę się spinać by to zrobić. /vendor/beemoov/forum/../../../public/forum/smilies/smile.png
Natomiast co do wyglądu forumowej gazetki, bo ktoś już wcześniej, wcześniej pisał, że jest za mało 'kolorów' to kwestia tego, że nie chcę by ta gazetka była takim misz-maszem. Że tu podrkeślimy, tu będzie kursywa, a tu podkreślimy, będzie kursywa, pogrubimy i jeszcze dodamy efekt tęczy.
Tak naprawdę to na forum nikt nie pisze z jakimiś bajerami, a i tak tu każdy wchodzi i czyta te wypociny. /vendor/beemoov/forum/../../../public/forum/smilies/smile.png
Co do grafiki typu bannery to jestem otwarta i szukam osoby, która zrobiłaby banner do działów, które go jeszcze nie mają. Ja też postaram się coś stworzyć, ale będzie to w bliżej nieokreślonym terminie.
Trochę tutaj odpłynęłam od głównego tematu, ale mam nadzieję, że post jest w miarę spójny, bo dopiero co wstałam.
Podsumowując - jeśli ktoś ma czas i chęci to dostarcze mu wszystkie rzeczy żeby zrobił gazetkę z tymi przeskakującymi stronami. Ja na to czasu nie mam, wolę się skupić na tym żeby mi się chciało i żeby gazetka miała więcej niż te dwa numery.
Pozdrawiam. /vendor/beemoov/forum/../../../public/forum/smilies/smile.png

Dodatkowo - Steno, dzięki za tyle cukru, mam nadzieję, że to się nie zmieni do końca gazetki, gdy już ją przeczytasz /vendor/beemoov/forum/../../../public/forum/smilies/smile.png

Ostatnio zmieniony przez Kosia1 (15-02-2014 o 10h07)

Offline

#35 15-02-2014 o 10h51

Miss'Żółtodziób
...
Wiadomości: 0

Przecież liczy się treść, przekaz. Lepiej skupić się na tekście, bo to on tu odgrywa najważniejszą rolę. Nikt nie kupuje gazety, bo ładnie wygląda, tylko dlatego, że ma ciekawe artykuły. A ta gazetka ma naprawdę ciekawe artykuły. Mnie wcale nie obchodzi w jakiej formie będzie ona przedstawiona (sama czytam tą na blogu, ale mogłaby być gdziekolwiek chce). Liczy się, że znajdują się tam teksty, nad którymi warto poślęczeć /vendor/beemoov/forum/../../../public/forum/smilies/big_smile.png A jest ich mnóstwo. Też trochę posłodzę, a co. Foxglove znowu rozbawiła i niezmiernie się ucieszyłam, gdy okazało się, że nie będzie żadnego marudzenia na temat walentynek, tylko takie spojrzenie na to święto, jakie sama preferuje. Uwielbiam rysunki Itasagi. Świetnie prezentuje się dział "Jak modnie ubrać miss?", a "Życiowy nie-poradnik" zawsze czytam z bananem na twarzy. Uwielbiam wywiady ze zwycięzcami, to niesamowicie urozmaica same wybory. Nie wymieniłam wszystkiego, ale czytam każdy artykuł i naprawdę każdy mi się podoba i uważam, że są świetnie napisane/narysowane /vendor/beemoov/forum/../../../public/forum/smilies/big_smile.png Wcale nie zwracam uwagi na otoczkę, jakieś bajery, jednorożce czy inne graficzne dodatki. Gazetka już świetnie wygląda, a z takimi redaktorami niczego więcej jej już nie potrzeba /vendor/beemoov/forum/../../../public/forum/smilies/smile.png

Offline

#36 15-02-2014 o 16h35

Miss'ujdzie
rkwcz
...
Wiadomości: 235

Foxglove zrobienie takiej rzeczy moze zajac dwie godziny, a masa czasu z tego tytułu, że dla kogos kto się uczy i ma prace nawet te dwie godziny to zbyt dużo jak na taka ,,glupote". O to chodzi, jak ktos sie nudzi i nie ma obowiązków to jest to zabawa dla niego idealna.


Spoiler (kliknij, aby zobaczyć)

Offline

#37 15-02-2014 o 18h31

Miss'Sensei
dortnana
T.T
Miejsce: Czarna dziura...
Wiadomości: 870

O czym wy piszecie tu? Czy tak estetycznie jest lepiej czy może taka estetyka? Dajcie spokój szkoda czasu na wykłócanie się o coś co tak na prawdę moim zdaniem jest nie potrzebne.
Pomijając to.... Juz to pisałam na blogu, ale tu tez muszę zwrócić na to uwagę.
Gratuluje dziewczyny kolejnego udanego numeru. Jestem naprawdę mile zaskoczona tymi artykułami, które piszecie. Cieszę się, że wasze grono się powiększa i mam nadzieje, że tak pozostanie. Fox twoje artykuły bardzo się wyróżniają z tej gazetki. Piszesz naprawdę jak profesjonalna pisarka.
Kończąc cieszę się, że to właśnie wy zajmujecie się gazetką. Widać wasze starania oraz ten trud, który poświęciłyście by to wszystko było spójne i estetyczne. Oby tak dalej /vendor/beemoov/forum/../../../public/forum/smilies/big_smile.png

Offline

#38 15-02-2014 o 21h59

Miss'towarzyska
Peppers
...
Miejsce: Paprysiowe królestwo♥
Wiadomości: 2 260

A tam mnie to już wszystko jedno jaka ona będzie ; >

Offline

#39 22-02-2014 o 19h58

Miss'na całego
Kosia1
...
Miejsce: Kraków
Wiadomości: 356

Jeśli ktoś chciał coś ode mnie w ostatnich dniach nt. gazetki,a ja mu nie odpisałam to proszę o ponowny kontakt. Właśnie odpisałam na multum wiadomości, ale mogłam coś pominąć.

Dalej czekamy na jakiś pomysł z konkrusem, do tej pory padł tylko 1 pomysł. /vendor/beemoov/forum/../../../public/forum/smilies/smile.png

Najnowszy numer gazetki ukaże się już po 1 marca.

Offline

#40 25-02-2014 o 15h04

Miss'nieobczajona
...
Miejsce: polska
Wiadomości: 30

Jest świetna! /modules/forum/img/smilies/bimbo/amoureuse.gif bardzo mi się podoba.


Proszę o dwa wyzwania z góry za 0 MM
Potrzebne mi są do Levelu :-)
Z góry dzięki ;-)

Offline

#41 06-03-2014 o 18h53

Miss'na całego
Emelia
...
Miejsce: Mam 90 lat. Mieszkam w chatce z piernika, w wolnych chwilach zjadam niegrzeczne dzieci.
Wiadomości: 463

To kiedy kolejny numer? Co do konkursu, to może "Szarmancki tulipan"? W końcu w sobotę Dzień Kobiet i można by zrobić coś w tym temacie. Np. Najczarowniejszy  ubiór mężczyzn, obrazek z jakimś hasłem typu "A czy ty podarowałeś już tulipana swojej pani?"? Taka luźna sugestia  /modules/forum/img/smilies/bimbo/clein-d-oeil.gif

Offline

#42 06-03-2014 o 19h11

Miss'wtajemniczona
Asuu
"Nie księżniczko, nie oddam ci mojego Fiata"
Miejsce: Karpacz (Jelenia Góra)
Wiadomości: 2 247

Emelia nowe wydanie powinno się pojawić jeszcze w tym tygodniu, więc prosimy o cierpliwość. c:
Co do pomysłów na konkurs to nie wiem jak to jest. Na razie przydałyby się osoby tworzące nagrody, a taki temat może być już nie aktualny... Najlepiej konkursy tematyczne zgłaszać wcześniej, a wyniki byłby np. publikowane w dniu danego święta. c: Ale to moja sugestia, nasza naczelna może mieć inne zdanie.


Zapraszam na mojego bloga *Klik*
//photo.missfashion.pl/pl/1/68/moy/54052.jpg  //photo.missfashion.pl/pl/1/68/moy/54053.jpg

Offline

#43 08-03-2014 o 16h36

Miss'wow
Lillien
They call me The Vigilante
Wiadomości: 558

Naprawdę dziwi mnie ten absolutny brak zainteresowania nowym wydaniem. Wiem, że minął ledwo dzień od pojawienia się na stronie trzeciego numeru, jednak mimo wszystko, jest to trochę przykre. Tyle zaangażowania, ile kosztuje wszystkich stworzenie, a później złożenie materiałów w jedną całość, powinno być dużo bardziej promowane.
Wielka szkoda, że info o nowych wydaniach jednak nie jest regularnie publikowane w aktualnościach, i że dział na forum "Miss Fashion newsletter" widnieje gdzieś na szarym końcu, gdzie nikt go nie dostrzega. Podejrzewam, że już sam fakt przeniesienia działu wyżej zapewniłby wiele większą oglądalność, no i po prostu trudniej byłoby go przeoczyć. Poza tym nie dla wszystkich dostatecznie jasnym jest, że komentować wydania można jedynie w tym temacie. Bardzo nieintuicyjną decyzją było zamknięcie dyskusji w wątkach z poszczególnymi wydaniami, skoro info o pojawieniu się nowego wydania newslettera nie pojawia się w aktualnościach. Sama z początku byłam przekonana, że ten wątek służy do ogólnych rozmów organizacyjnych na temat newslettera, a nie do komentowania wydań.

Kończąc na krytyce w tym miejscu, chciałabym zaznaczyć - dziewczyny, chylę czoła, doceniając gigantyczną pracę włożoną w całe to przedsięwzięcie. Nowy numer, chociaż okrojony, zawiera w sobie garść ciekawych artykułów, a różnorodność działów sprawia, że prawie każdy znajdzie coś dla siebie, co jest kolejną rzeczą zasługującą na podkreślenie :)

Taiteilijan, Twój dział z przeglądem cotygodniowych Wyborów Miss Fashion i Deco to kawał dobrej, solidnej roboty. Bardzo podobają mi się mini wywiady/wypowiedzi uczestniczek na temat ich kreacji oraz projektów wnętrz. Ogromnie lubię wiedzieć, czym się ktoś inspiruje i co skłania go do tworzenia :) A ponieważ sama kiedyś zajmowałam się podobnymi przeglądami, wiem, jak wiele wymaga to zaangażowania. To dział niezbędny dla tego newslettera - ma ważny związek z grą, a wyborami chyba wszyscy się w jakimś stopniu interesują :)

YooSti, świetnie poprowadzony dział związany z modą - bo przecież głównie wokół tego się MF kręci :) Większość osób sądzi, że tylko kupując drogie ciuchy można wywołać piorunujące wrażenie, a to nieprawda, i Ty to udowadniasz. Świetna stylizacja to przede wszystkim pomysł, a dopiero później ilość MM do wydania :) oczywiście, w finałach często przewija się wiele drogich sukni, zamiast stylizacji codziennych, ale przecież i takie wygrywają, co jedynie potwierdza moją teorię ;)

Agata112403, "Sala gier" to chyba najpopularniejszy dział na forum, dlatego cieszę się, że nie zabrakło i o nim wątku! Sama nie uczestniczę w zbyt wielu grach na MF, jednak odbierając najnowsze wiadomości na forum nie trudno się zorientować, jak wiele osób bierze w nich udział. Twój wywiad z Foxglove bardzo mi się spodobał - solidne i konkretne pytania, a to się chwali :) Z tego miejsca pragnę również podziękować wszystkim za głosy w sprawie kandydatek w I edycji Wyborów Stylizacji Inspirowanych - nie macie pojęcia, jak wspaniale jest coś takiego przeczytać! Jak się okazuje, ile osób, tyle opinii. Wierzcie mi, taka ilość pięknych zgłoszeń zdecydowanie nie ułatwia pracy przy sprawiedliwej ocenie! ;D
Do gry "Wymyśl Rym" jeszcze nie zdołałam zajrzeć, ale obiecuję, że zrobię to na dniach :)

Bardzo ciekawym pomysłem wydaje mi się też dział "Poznaj nas". Już nie mogę się doczekać, z jakimi osobami Maruki przeprowadzisz kolejne wywiady, bo inicjatywa zapowiada się naprawdę świetnie! :)

Dział z felietonami jest świetnym pomysłem na odskocznię od MF, a jednak podoba mi się szalenie, że jednak i tutaj teksty znajdują swoje zaszczepienie w naszej forumowej rzeczywistości :) Mówię tutaj o felietonach Foxglove, której może nie będę jakoś przesadnie słodzić, bo w końcu czyta mi na bieżąco swoje teksty, gdy wracam do domu z pracy i już zdążyła się nasłuchać, co o jej felietonach myślę ;D Szkoda, że tym razem Evelyn nie znalazła czasu, by napisać choćby krótkiej notki do swojego działu, ale trzymam kciuki, że w kolejnych wydaniach wróci z kolejnym spisem ciekawostek :)

Jeden zgrzyt w całości newslettera to dział Ryuu. Bardzo starałam się znaleźć choć jedną pozytywną rzecz na temat jej tekstów, jednak chaotyczność zapisywanego przez nią na bieżąco strumienia myślowego jest za bardzo rozpraszająca. Ryuu, byłoby dobrze, gdybyś jednak przed napisaniem artykułu zastanowiła się dobrze, do czego w swoim tekście dążysz. Twój dział to nie recenzje książek, więc jeśli chcesz nam opowiedzieć o lekturze, którą ostatnio czytałaś, to zastanów się najpierw dlaczego nam o niej mówisz. Tytuł Twojego działu sugeruje, że opowiesz w nim o swoim życiu, zabawnym i lekkim słowem, a jest wprost odwrotnie. Nie-Poradnik, a żadnych nie-porad w nim nie ma. Szkoda.

Tak jak napisałam przy dziale Agaty na temat "Sali gier" - Asuu, bardzo rzetelnie przygotowany poradnik, który zawiera w sobie mnóstwo ważnych wskazówek. I to takich, które nie tylko cenne są dla osób grających w RPG, ale ogólnie dla tych, którzy piszą. A biorąc pod uwagę zainteresowanie, jakim cieszą się tematy RPG na forum, myślę, że wiele osób uzna Twój dział za niezwykle przydatny samouczek :)

Itasagi, fajnie, że co numer prezentujesz kolejne swoje dzieła, bo dzięki takiej ilości rysunków szybko się rozwiniesz :) Może kiedyś dział z rysunkami się poszerzy i publikować będziecie prace różnych użytkowników? Byłoby naprawdę fajnie, bo garść twórczych osóbek mamy tu na forum, o czym pewnie nie wszyscy wiedzą :)

Mam nadzieję, że Newsletter będzie cieszył się większym zainteresowaniem w przyszłości a w kolejnych wydaniach nie zabraknie równie świetnych materiałów, czego Wam i nam wszystkim życzę. Dziewczyny - jesteście super! :)


//photo.missfashion.pl/pl/1/71/moy/56702.jpg

Offline

#44 09-03-2014 o 17h21

Miss'OK
Evelyn
陶磁器人形
Miejsce: Kraków
Wiadomości: 1 617

Lilien, wierz mi, ubolewam nad tym, że nie zdążyłam z tekstem, ale fizycznie nie dałam rady. Ostatnio mam zwariowany okres. Cieszę się, że mój dział został zauważony i obiecuję, że do następnego numeru na pewno coś skrobnę (a mam już pomysł /vendor/beemoov/forum/../../../public/forum/smilies/smile.png).

Offline

#45 09-03-2014 o 18h45

Miss'Sensei
dortnana
T.T
Miejsce: Czarna dziura...
Wiadomości: 870

Lillien jaka wypowiedź. Widać, że przyłożyłaś się do opinii. Ja niestety w tej chwili nie mogę się wypowiedzieć bo przyznam, że jeszcze nie przeczytałam całego numeru, ale poradnik Asuu czy tygodnik nie kulturalny zostały przeczytane. A jeszcze dział Poznaj nas bo to jednak nowy był, ale na ten temat wypowiem się jutro. Ja tu pisu pisu a chciałam podkreślić to co napisała Lillien na temat Ryuu. To fakt, że pisze chaotycznie, ale mi się to bardzo podoba jej sposób wyrażania myśli (pewnie dlatego, że jestem artystką), ale jest coś co zawsze mi przeszkadza, że one tylko narobią smaczku i nic więcej. Chciałabym poczytać tego trochę dłużej i mieć możliwość wgłębienia się bardziej w to wszystko. Moje jednak interpretowanie jej działu to pisanie o wszystkim i o niczym zarazem. Taki nie-poradnik jako uznanie, że nic w nim nie ma sensownego.
Dobra kończę i jutro napiszę porządną opinię na temat 3 numeru.

Offline

#46 09-03-2014 o 19h23

Miss'OK
Foxglove
Big, bad Fox
Miejsce: Yharnam
Wiadomości: 1 545

Pozwólcie, że się wypowiem jako osoba, która swoje już napisała w życiu do różnych gazet.
Osobiście nieszczególnie rozumiem sens istnienia działu Ryuu, bo ani to felieton, ani notatka, ani właściwie nic, co bym potrafiła sklasyfikować. Czytając jej dział ogarnia mnie właściwie tylko jedno uczucie - irytacja. Jakbym czytała bloga bardzo nierozgarniętej nastolatki. Się może artystą nie nazwę (mam dreszcze jak słyszę określenie "jestem artystą/pisarzem/piosenkarką" bo, uważam że tak to może ktoś z faktycznymi dokonaniami na koncie powiedzieć, ale to tylko moja opinia i nikomu nie odbieram postrzegania siebie), ale po prostu znam podstawowe zasady dziennikarstwa i pisania składnych tekstów. A w tym dziale po prostu tego brak. Może przemawia przeze mnie teraz ten wrodzony służbista ale uważam, że każdy tekst powinien mieć swój założony cel. Oczywiście wiem, że nie celujemy tu w dziennikarstwo na poziomie New York Timesa, ale przydałoby się chociaż pisać o czymś konkretnym, a nie spisywać, jak Lillien dobrze określiła "strumień myśli". To nigdy się nie sprawdza w słowie pisanym, a na pewno 90% czytelników prędzej się zirytuje, aniżeli będzie czuła rozbawiona.
Ja nie wątpię w Ryuu i jej zdolności. Założę się, że gdyby faktycznie założyła sobie o czym chce pisać i mniej więcej rozplanowała swój zamysł, to jej dział by się odbierało o wiele lepiej. Chaotyczna treść i naprawdę malutki rozmiar dają poczucie, że zostało to napisane na kolanie, na zasadzie "hahaha, a teraz opiszę że jem kanapkę, o ptaszek! a o czym to ja?". Ale tak jak mówię, to tylko moja opinia i nie trzeba się z nią zgadzać. Po prostu reszta działów, jak Nowości z Sali Gier, czy Warsztat Pisarski faktycznie są przemyślane i dopracowane (nota bene Asuu, coraz bardziej mnie przekonujesz do dołączenia do jakiegoś RPG, bo wydaje się to naprawdę świetną zabawą, a Twoje porady są konkretne i przyswajalne bez problemu /vendor/beemoov/forum/../../../public/forum/smilies/big_smile.png). Człowiek czyta i wie o czym czyta. A w Nieporadniku ja się osobiście muszę wracać na początek, zachodząc w głowę właściwie co autorka miała na myśli, o ile cokolwiek miała.

A tak poza tym, to Taiteilijan - kolejny raz kawał rzetelnej roboty w opisywaniu wyników wyborów. Podziwiam za ilość pracy jaką wkładasz w ten dział. I uwielbiam wywiady /vendor/beemoov/forum/../../../public/forum/smilies/big_smile.png
Na kolejne rozmowy Maruki będę czekać, bo pomysł na dział naprawdę zacny. I dobrze zadane pytania, można się dowiedzieć ciekawych rzeczy o użytkownikach. W końcu tworzymy społeczność, więc naprawdę świetny pomysł ^^
Itasagi jak zwykle urocze rysunki. Ciekawe co następnym razem nam pokażesz ;]
No a YooSti czaruje świetnymi pomysłami dla ludzi o mniejszym budżecie. Lubię ten dział. Mnie po szale zakupowym często bieda w oczy patrzy i będę pamiętać te  porady /vendor/beemoov/forum/../../../public/forum/smilies/tongue.png

Offline

#47 09-03-2014 o 19h47

Miss'wtajemniczona
Asuu
"Nie księżniczko, nie oddam ci mojego Fiata"
Miejsce: Karpacz (Jelenia Góra)
Wiadomości: 2 247

Cóż Ryuu ma po prostu specyficzny styl pisania. Wydaje mi się, że jej dział i "artykuły" mają być taką odskocznią. Pokazanie życia z innego punktu widzenia. Przyznam się, że jakoś mnie on nie porywa, ale aż tak źle sie nie czyta. Sama jak piszę coś na mojego bloga to nie zawsze widać w nim sens - zwłaszcza jak poruszam tematy związane z moim życiem. xD Tylko nie jest tak chaotycznie jak u Ryuu.
Natomiast kocham twoje artykułu Foxglove, chociaż nigdy nie mam czasu by przeczytać ja na raz. Robię to z kilkoma podejściami. ; ;
Do tego słodzicie mi dziewczyny, że chyba popadnę w samozachwyt. No nie... Tak źle to ze mną nie jest. Lillien pierwotnie mój dział miał obejmować RPG jak i opowiadania indywidualne, ale chwilowo nie wiem co poruszyć w opowiadaniach. Ale staram się zwracać uwagę na rzeczy, które są ważne tu i tam. Chwilowo właśnie tworzę poradniki by pomóc tym, którzy potrzebują jakiegoś wsparcia w danym temacie. Do tego Foxglove z radością ciebie zapraszam do tego działu! <3


Zapraszam na mojego bloga *Klik*
//photo.missfashion.pl/pl/1/68/moy/54052.jpg  //photo.missfashion.pl/pl/1/68/moy/54053.jpg

Offline

#48 10-03-2014 o 13h36

Miss'OK
Hildee
I is the greatest! - No, you ain't! WE IS!
Miejsce: ToonTown
Wiadomości: 1 652

Ja, pomijając komentarze do samej gazetki, chciałabym odpowiedzieć na pytania/zarzuty Lillien co do umiejscowienia i reklamy gazetki na forum.

Dział jest nisko, ponieważ znajduje się w strefie użytkownika, nie w strefie gry. Gazetkę tworzą właśnie użytkownicy, bez udziału kogokolwiek z ekipy Beemoov czy moderacji (nie licząc korekty, której podejmuje się ErinBlack). Właśnie dlatego nie znajduje się ten dział wyżej i również dlatego jego nowe numery nie mogą być ogłaszane w aktualnościach, bo nie są oficjalną gazetką gry Miss Fashion. Nie od nas zatem zależy umiejscowienie działu gazetki i jej reklama, tylko od administracji i jej decyzji.

Forma komentowania gazetki wyszła o ile się nie mylę od samych założycielek z przyklepnięciem przez moderację, bo taka forma wydawała się wszystkim najwygodniejsza i została zaakceptowana potem przez Emmę.

Tyle na razie ode mnie /vendor/beemoov/forum/../../../public/forum/smilies/smile.png

Offline

#49 10-03-2014 o 13h47

Miss'OK
Foxglove
Big, bad Fox
Miejsce: Yharnam
Wiadomości: 1 545

To jest bardzo dziwne, gdyż Słodki Kurier na SF był w aktualnościach i na górze forum, a też był w 100% od graczy dla graczy. Teraz nawet nabór redakcji w aktualnościach był ogłoszony. Wiem, że tam inicjatywa padła po pierwszym numerze, ale tam Beemoov, tu Beemoov, a MFNewsletter traktowany jest po macoszemu w porównaniu do Słodkiego Kuriera /vendor/beemoov/forum/../../../public/forum/smilies/hmm.png
To może tylko moje zdanie, ale inicjatywa użytkowników chyba powinna być doceniona bardziej, a nie że dyndamy na końcu łańcucha pokarmowego na równi z archiwum. Pewnie połowa graczy nawet nie wie, że gazetka istnieje. Kurier padł szybko, ale i tak miał większą poczytność, bo faktycznie był widoczny na forum.

Ostatnio zmieniony przez Foxglove (10-03-2014 o 13h56)

Offline

#50 10-03-2014 o 17h18

Miss'OK
Hildee
I is the greatest! - No, you ain't! WE IS!
Miejsce: ToonTown
Wiadomości: 1 652

Właśnie przez sytuację na Słodkim Flircie i akcją z tamtejszą gazetką, Emma na początku nie była chętna, by w ogóle gazetkę tworzyć. Ale nie było mnie na SF, więc nie wiem, co się wydarzyło i o co poszło. Cieszmy się lepiej z tego, co mamy /vendor/beemoov/forum/../../../public/forum/smilies/smile.png

Offline

Strony : 1 2 3 4