Strona główna

Forum - Missfashion.pl, gra o modzie dla dziewczyn!

Dyskusja zamknięta

Strony : 1 ... 59 60 61 62 63 ... 66

#1501 12-06-2015 o 14h30

Miss'Superstar
Majerankowa
Beemoov ogarnij się
Wiadomości: 27 291

//photo.missfashion.pl/pl/1/55/moy/43931.jpg


Długo zastanawiałam się nad fobią, jaką przedstawić. Głównym powodem jest to, że mam ich naprawdę wiele i niektóre są strasznie uciążliwe. Przeglądając listę "wszystkich" fobii natknęłam się także nad strachem przed kobietami o imieniu Ola i zastanawiałam się nad wstawieniem tu nieco podrasowanej personifikacji swojego imienia, jednak za namową pewnej osoby postanowiłam stworzyć strach przed burzą.

//photo.missfashion.pl/pl/1/55/moy/43932.jpg

Starałam się, aby stylizacja była jak najbardziej zwiewna i ukazywała wiatr, targający drzewa podczas burzy. Czerń i granat to kolory najbardziej kojarzące mi się z tym  zjawiskiem. Makijaż miał pokazywać, że burza jest dla mnie czymś przerażającym i uciążliwym. Gdyby interesowało was, skąd wzięły się te wzorki na ręku - to nic innego, niż "burzowe tatuaże" pojawiające się na ciałach ofiar porażenia piorunem.


https://66.media.tumblr.com/a79585b15b7fc52ce6d27f2f9814a19b/tumblr_inline_op9jh0YOA71t67szg_540.gif

Offline

#1502 13-06-2015 o 00h03

Miss'gadułka
Anixa
I know you, I walked with you once upon a dream
Miejsce: Zielona Góra
Wiadomości: 3 300

Przypominamy, że dodawanie nowych zgłoszeń zostało zakończone! Dziękujemy wszystkim za mega kreatywne prace. Strach się bać kto stanie na podium /vendor/beemoov/forum/../../../public/forum/smilies/wink.png

Offline

#1503 13-06-2015 o 09h35

Miss'Sensei
Sartani
Shadow of my life
Miejsce: Wygwizdów..
Wiadomości: 1 120

Wydaje mi się, że skoro zakończono to można typować ^^
Yubin, Likoris, Sadist i Samira o tak, świetne kreacje


https://photo.missfashion.pl/pl/1/103/gd/82208.jpg

Offline

#1504 13-06-2015 o 09h42

Miss'Platynowa
Nerra
''Nie jestem szalona. Moja rzeczywistość jest tylko inna niż twoja''
Miejsce: Przystań Lotosów
Wiadomości: 15 684

Moje Faworytki to : Yubin, KimKas, Sartani, Majerankowa

Ostatnio zmieniony przez Nerra (13-06-2015 o 09h42)


https://i.pinimg.com/originals/aa/29/0f/aa290fea3c8bc9288430b505cf9d93c7.jpg

Offline

#1505 13-06-2015 o 19h34

Miss'Superstar
Mineo
Feel like nobody else is here.
Wiadomości: 22 855

Jestem totalnie zakochana w stylizacji Likoris T^T!


We are in noir
https://i.imgur.com/iiebOWg.gif https://i.imgur.com/XfRlwOz.gif https://i.imgur.com/tUzQc3d.gif https://i.imgur.com/7lf3FsO.gif

Offline

#1506 13-06-2015 o 19h43

Miss'nałogowa
Podoina
Umarłam?
Miejsce: Zimowy pałac Doni
Wiadomości: 2 965

Lajna Yubin i Ragnarook <- ich stylizacje strasznie mi się spodobały *-*

Ostatnio zmieniony przez Podoina (13-06-2015 o 19h49)


http://i65.tinypic.com/2mqru4x.gif

Offline

#1507 13-06-2015 o 20h04

Miss'Fuzja
Ojsa
Martwa, lecz nieumarła, nieczuła całka nieoznaczona~
Miejsce: Somewhere in the darkness of my room. Under the blanket.
Wiadomości: 5 624

Moje faworytki to ... AH przecież ja nie mogę się wypowiadać D:
Ale muszę wam powiedzieć dziewczyny, że dodałyście tyle przecudownych stylizacji, że mam problem. Tonę w tych cudeńkach. Postarałyście się. Jestem z was dumna. *ociera łezkę wzruszenia*
Przez to, że muszę wybrać JEDNĄ faworytkę chyba nie będę mogła spać, wiecie?
(Ale róbcie tak dalej na prawdę nie pogniewam się *-*)


https://68.media.tumblr.com/c11d596a002e56fcb7da0f3fc671fd61/tumblr_o0dqnnhbw31udhucno1_500.gif

Offline

#1508 14-06-2015 o 20h10

Miss'Fuzja
Jessica23
...
Miejsce: Wrocław
Wiadomości: 5 291

Nie zdążyłam /vendor/beemoov/forum/../../../public/forum/smilies/sad.png Nie zazdroszczę dziewczynom wyboru /vendor/beemoov/forum/../../../public/forum/smilies/big_smile.png


http://i60.tinypic.com/2m7uio7.gif

Offline

#1509 14-06-2015 o 23h24

Miss'Fuzja
KimKas
^ Avatar od Namae :-) Kot kochający wolność... i wiecznie zalatana studentka Miejsce? Pewno WNPiD
Wiadomości: 6 225

Ojejku, jest tyle niesamowitych stylizacji, że wymieniając faworytki musiałabym wypisać wszystkich uczestników konkursu /vendor/beemoov/forum/../../../public/forum/smilies/big_smile.png
Swoją drogą dzięki temu konkursowi poszerzyłam swoją wiedzę - wcześniej nie znałam połowy fobii, które zostały tu przedstawione. Kto wie, może nawet kiedyś zaszpanuję przed kimś tą wiedzą x)

Offline

#1510 17-06-2015 o 01h34

Miss'OK
Evelyn
陶磁器人形
Miejsce: Kraków
Wiadomości: 1 617

KimKas, prawda, że udział w Alternatywnych rozwija? /vendor/beemoov/forum/../../../public/forum/smilies/big_smile.png
Wybór będzie ciężki.

Ostatnio zmieniony przez Evelyn (17-06-2015 o 01h38)

Offline

#1511 23-06-2015 o 11h41

Miss'Fuzja
Sadist
i put the romance into necromancer
Wiadomości: 6 430

Mi bardzo się podobały stylizacje Mineo, Sartani, Yubin, Likoris i Samiry. Ahh, trudny wybór
/modules/forum/img/smilies/bimbo/amoureuse.gif


https://i.postimg.cc/vBBMJPGn/dark-tumblr-grave-Favim-com-6076161.jpg

Offline

#1512 23-06-2015 o 16h48

Miss'OK
Evelyn
陶磁器人形
Miejsce: Kraków
Wiadomości: 1 617

UWAGA, UWAGA!
Z przyczyn niezależnych jesteśmy zmuszone przesunąć termin pojawienia się wyników. Moce ciemności sprzysięgły się przeciwko nam - bojkotujący komputer, przeprowadzki...Również jedna z naszych graficzek wyjeżdża i przez jakiś czas prawdopodobnie nie będzie miała dostępu do Internetu. Z tych względów uprzejmie prosimy o chwilę cierpliwości. Wyniki pojawią się tak szybko, jak będzie to możliwe!
/modules/forum/img/smilies/bimbo/bisous.gif

Offline

#1513 16-07-2015 o 19h54

Miss'Fuzja
Jessica23
...
Miejsce: Wrocław
Wiadomości: 5 291

Zdajecie sobie sprawę, że minął już miesiąc od zakończenia konkursu, a nie ma nadal wyników ani nawet znaku życia... Regulamin dotyczy także regularnych konkursów, a nie przypominam sobie, żeby ktoś do mnie w tej sprawie pisał. Czekam na jakieś wieści.


http://i60.tinypic.com/2m7uio7.gif

Offline

#1514 21-07-2015 o 16h47

Miss'OK
Evelyn
陶磁器人形
Miejsce: Kraków
Wiadomości: 1 617

Link do zewnętrznego obrazka

Witamy serdecznie po dłuższej przerwie! Na początek parę słów gwoli wyjaśnienia...
Zdajemy sobie sprawę, że ''chwila cierpliwości'', o którą prosiłyśmy, bardzo się przeciągnęła. Wybory nie zostały zawieszone - nadal działamy, a następne edycje będą odbywać się w normalnym trybie, bez tego rodzaju opóźnień. Tym razem sytuacja była naprawdę wyjątkowa. Największą przeszkodą okazał się brak/ograniczony dostęp do Internetu. Mój komputer nagle odmówił posłuszeństwa i - jak się później okazało - zamilknął na wieki. Minęło trochę czasu, zanim dowiedziałam się, że nic już z niego nie będzie, bo długo oczekiwał w kolejce na serwisowanie. Wszystko to niefortunnie zbiegło się z moją rekrutacją na studia, a także przeprowadzką Ojsy, która również przez jakiś czas praktycznie nie miała dostępu do sieci. Solomona wyjechała na miesiąc, do miejsca ''na końcu świata''. Uzgodniłyśmy, że zrobi nagrodę główną po powrocie i nikt nie śmiał wtedy przypuszczać, że dołączą się do tego powyższe problemy. To nie koniec czarnej serii - nasza graficzka Charlotte5 także ma ostatnio problemy z laptopem i obecnie przebywa poza domem. Z tego powodu jej opinia oraz mini-nagroda pojawią się później.
Bardzo przepraszamy za opóźnienie i w ramach, chociaż częściowej, rekompensaty, dołączamy nagrody w formie rysunków (w wykonaniu Ojsy) dla miejsc 1-3. Mamy nadzieję, że ta sytuacja nie wpłynie na Wasze chęci uczestniczenia w konkursie i ilość zgłoszeń w następnych edycjach. Po tym przydługim wstępie...czas na wyniki /vendor/beemoov/forum/../../../public/forum/smilies/wink.png


WYNIKI XXXVII ALTERNATYWNYCH WYBORÓW MISS FASHION pt. Fobie i lęki
Link do zewnętrznego obrazka

/modules/forum/img/smilies/epingle.gifSerdeczne gratulacje dla:/modules/forum/img/smilies/epingle.gif
//photo.missfashion.pl/pl/1/27/moy/21217.jpg
Link do zewnętrznego obrazka
1 miejsce: Sartani
Średnia:9,19


Specjalny prezent!
Link do zewnętrznego obrazka

Spoiler (kliknij, aby zobaczyć)




//photo.missfashion.pl/pl/1/27/moy/21218.jpg
Link do zewnętrznego obrazka
2 miejsce: Iremi
Średnia:9,0

Spoiler (kliknij, aby zobaczyć)



//photo.missfashion.pl/pl/1/27/moy/21218.jpg
Link do zewnętrznego obrazka
2 miejsce: Likoris
Średnia:9,0

Spoiler (kliknij, aby zobaczyć)



//photo.missfashion.pl/pl/1/27/moy/21219.jpg
Link do zewnętrznego obrazka
3 miejsce: Mineo
Średnia:8,84

Spoiler (kliknij, aby zobaczyć)



/modules/forum/img/smilies/epingle.gifNa szczególne wyróżnienie zasłużyły:/modules/forum/img/smilies/epingle.gif
//photo.missfashion.pl/pl/1/27/moy/21220.jpg

Hetalia
Link do zewnętrznego obrazka

Sadist
Link do zewnętrznego obrazka


ZDANIEM JUROREK:

Faworytka Anixa:
W tej edycji nasze zadanie jako jurorek było po prostu niewiarygodnie ciężkie. Jest wiele cudnych stylizacji i chciałabym pogratulować m.in. Ragnarook, Sadist, Iremi oraz Likoris. Wszystkie podbiłyście moje serce i naprawdę dziękuję za trud, jaki włożyłyście w te pomysły i wykonanie prac. Są wspaniałe! Moją główną faworytką została jednak Mineo. Pojawiła się na początku edycji, zawładnęła mną i tak już zostało /vendor/beemoov/forum/../../../public/forum/smilies/smile.png
Wszystko przepięknie się komponuje i patrząc na tę stylizację mam wrażenie jedności i realności postaci. Aż sama czuję strach przed śmiercią, jak patrzę w te oczy /vendor/beemoov/forum/../../../public/forum/smilies/big_smile.png Wielkie, wielkie gratulacje i proszę o więcej tak wspaniałych kreacji! /vendor/beemoov/forum/../../../public/forum/smilies/smile.png


Faworytka Evelyn:
Muszę przyznać, że ta edycja była wyjątkowo udana. Pojawiło się wiele ciekawych zgłoszeń i kilka z nich przykuło moją szczególną uwagę. Niekwestionowaną faworytką była jednak Iremi. Antrofobia jest pierwszym w historii (za naszej ''kadencji'' /vendor/beemoov/forum/../../../public/forum/smilies/wink.png ) zgłoszeniem, które dostało ode mnie komplet punktów. Cała stylizacja jest bezbłędna, perfekcyjna w każdym calu, a makijaż mnie powalił! Choć próbowałam, nie miałam się do czego przyczepić. Brawa. Nie mogłabym spać spokojnie, gdybym nie wyróżniła także Samiry - mojej drugiej ogromnej faworytki /vendor/beemoov/forum/../../../public/forum/smilies/smile.png Panofobia jest pomysłem po pierwsze kreatywnym, po drugie bardzo dobrze wykonanym. Szczególnie podoba mi się to, co dzieje się w tle. Myślę, że właśnie taki świat kreuje pod wpływem paranoicznego lęku umysł panofobika. Świetnym rozwiązaniem było użycie bluzki, nieco przypominającej kaftan, bandaże, które symbolicznie obrazują obezwładnienie strachem.
Wybaczcie mi, że nie wymienię pomniejszych faworytek - ta edycja obfitowała w ciekawe pomysły. Serdecznie gratuluję Wam wszystkim /vendor/beemoov/forum/../../../public/forum/smilies/smile.png


Faworytka Ojsa:
Wiem, że już to mówiłam, ale powiem jeszcze raz – wszystkie wasze prace były przecudowne. Jeszcze nie było takiej edycji, żebym była tak bardzo zachwycona! Jedno zgłoszenie przebijało drugie i aż ciężko było się zatrzymać i wybrać tylko jedno jedyne.  Pracą, która zwróciła moją uwagę ze względu na niezwykłą kreatywność, była stylizacja Samiry przedstawiająca panofobię. Jedno spojrzenie i myślisz sobie „co to?”, a potem się przyglądasz i nadal nie wiesz, co widzisz – a Osa lubi takie rzeczy. Pomimo ogromu dziwnych, pozornie niepasujących do siebie elementów, cała stylizacja jest spójna i przyjemna dla oka. No i oczywiście wielki plus za totalną niekonwencjonalność!

Faworytka noriko1999x - w roli jurora gościnnego:
Miło mi, że mogę oceniać tę edycję. Najbardziej spodobała mi się stylizacja Majerankowej przedstawiająca brontofobię. Wybrałam ją chyba z powodu mojego lekkiego strachu przed burzą , co nie zmienia faktu, że jest to moje ulubione  zjawisko pogodowe. Stylizacja tak idealnie ukazuje wygląd burzowego nieba ,aż nie mogę oderwać od niej wzroku.

ZDANIEM GRAFICZEK:

Faworytka @dyokira:
Spodobało mi się podejście do tematu, bo mnie fobie jednak kojarzą się z czymś negatywnym i przygnębiającym - czego nie można powiedzieć o tej stylizacji. Cudowne połączenie kolorów, wszystko do siebie pasuje.

Mini - nagroda (pikselowa ikonka):
Link do zewnętrznego obrazka

Faworytka Solomona:
Tym razem moją faworytką została Mineo i jej tanatofobia. Jej personifikacja lęku przed śmiercią została idealnie przedstawiona - liczne elementy i motywy, wprost wskazują na śmierć. Ponadto cała stylizacja bardzo dobrze się prezentuje i robi wrażenie. Motyw śmierci to mój konik, więc tym bardziej urzekła mnie ta kreacja.

Mini - nagroda (chibi) :
Link do zewnętrznego obrazka

Gratulujemy!
Serdeczne podziękowania za oprawę graficzną dla @dyokira, Solomona, Ojsa
Anixa/ Evelyn/ Ojsa


**********

Link do zewnętrznego obrazka
Jednym z najmocniej kształtujących kulturę świata okresów w dziejach ludzkości była starożytność, której wpływy dostrzegamy do dziś. Zanim zabłądzicie w zakamarkach aleksandryjskiej biblioteki, pragniemy zaprosić Was na wycieczkę do starożytnego Egiptu - wędrówkę po świecie piramid, papirusów...i bogatej mitologii egipskiej. Waszym zadaniem będzie stworzenie stylizacji związanej z kultem religijnym starożytnego Egiptu - a właściwie bóstwami. Mamy nadzieję zobaczyć całą plejadę bogów i bogiń!


Wszystkich zainteresowanych serdecznie zapraszamy!
Zgłoszenia przyjmujemy do 7 sierpnia (piątek), godz. 23:59.
Wyniki pojawią się w ciągu 2 tygodni od daty zakończenia składania zgłoszeń, tj. 21 sierpnia].


Jury (w składzie: Ojsa, Evelyn, Anixa) będzie oceniać prace zgodnie z poniższymi kryteriami:
- zgodność z tematem (0/10)
- kreatywność (0/10)
- ogólne wrażenie (0/10), liczone podwójnie
- dopasowanie makijażu (0/10)
- dopasowanie włosów (0/10)
- dodatki (0/10)

i wyłaniać zwyciężczynie na podstawie średniej.


Przewidujemy trzyosobowe podium - a w przypadku szczególnych stylizacji - wyróżnienia.
Podium otrzyma od nas trofea i dyplomy.Pierwsze miejsce dodatkowo zostanie nagrodzone rysunkiem - niespodzianką oraz możliwością bycia jurorem gościnnym w następnej edycji wyborów, zaś miejsca 2 i 3 sygnaturami na życzenie (poza kolejką).
Nagrody sponsorują: @dyokira, Solomona, Charlotte5

REGULAMIN:

/modules/forum/img/smilies/epingle.gifW konkursie może brać udział tylko jedna stylizacja.
/modules/forum/img/smilies/epingle.gifNiedopuszczalna jest zmiana stylizacji w trakcie trwania konkursu.
/modules/forum/img/smilies/epingle.gifPrac nie można poddawać obróbce w programach graficznych.
/modules/forum/img/smilies/epingle.gifNiedozwolone są pełne komplety od ''U Nine'' oraz stroje, w których ubrania od danej gwiazdy stanowią zdecydowaną większość całej stylizacji.
/modules/forum/img/smilies/epingle.gifObowiązują ogólne i intuicyjne zasady współżycia społecznego i fair play (w razie pytań lub skarg należy zgłosić się do jury drogą pw).
/modules/forum/img/smilies/epingle.gifZgłoszenia należy składać w postaci zdjęcia miss w odpowiednim stroju.

Krótkie historie postaci, które mogą ułatwić odbiór stylizacji, mile widziane.


Kto tym razem stanie na podium?
/modules/forum/img/smilies/epingle.gifŻyczymy miłej zabawy! Powodzenia!/modules/forum/img/smilies/epingle.gif
/modules/forum/img/smilies/bimbo/clein-d-oeil.gif
Ekipa AWMF

Ostatnio zmieniony przez Evelyn (21-07-2015 o 16h52)

Offline

#1515 21-07-2015 o 21h50

Miss'Fuzja
Jessica23
...
Miejsce: Wrocław
Wiadomości: 5 291

Gratulacje dla wygranych i autorek, bo mimo tylu niepowodzeń udało im się ogłosić wyniki!


http://i60.tinypic.com/2m7uio7.gif

Offline

#1516 21-07-2015 o 21h54

Miss'Fuzja
KimKas
^ Avatar od Namae :-) Kot kochający wolność... i wiecznie zalatana studentka Miejsce? Pewno WNPiD
Wiadomości: 6 225

Przepiękne podium i wyróżnienia, gratulacje /vendor/beemoov/forum/../../../public/forum/smilies/smile.png
Nowy temat świetny ♥

Offline

#1517 21-07-2015 o 22h13

Miss'wow
jula209
...
Miejsce: Kamionka Wielka
Wiadomości: 713

@dyokira dziekuję za nagrodę od ciebie. *,* (Chyba to dla mnie, bo ja tylko miałam taka jaskrawą stylizacje /vendor/beemoov/forum/../../../public/forum/smilies/tongue.png) Nowy te,at świetny1 ^^ Już biorę się do roboty. /vendor/beemoov/forum/../../../public/forum/smilies/tongue.png


http://40.media.tumblr.com/4546d6fef90b323bc8c73d7f244c6743/tumblr_mtc85tNQDk1sctigpo1_500.jpg

Offline

#1518 21-07-2015 o 23h23

Miss'Fuzja
KimKas
^ Avatar od Namae :-) Kot kochający wolność... i wiecznie zalatana studentka Miejsce? Pewno WNPiD
Wiadomości: 6 225

Kiedy ludzie zaczęli spiskować przeciw Re, ten wysłał Sechmet aby ich ukarała. Przybrawszy postać krwiożerczej lwicy, zaczęła masowo mordować i pożerać ludzi, także tych niebiorących udziału w spisku. Choć Re rozkazał jej przestać, ta - zasmakowawszy ludzkiej krwi - nie chciała przestać zabijać, nawet rozkaz króla bogów nie mógł jej przeszkodzić. Jednakże Re wpadł na pomysł rozlania nocą ogromnej ilości wina na pustynię - rano Sechmet, widząc ogromne, kojarzące się z krwią czerwone jezioro, zaczęła spijać słodki napój, aż zasnęła spita, co potem wykorzystali bogowie by odczarować lwicę na powrót w boginię.
//photo.missfashion.pl/pl/1/58/gd/46037.jpg
Sechmet (zwana też Sachmet lub Sachmis) była egipską boginią wojny, zemsty i chorób, a także opiekunką Dolnego Egiptu. W dosłownym tłumaczeniu jej imię znaczy "Potężna".
Przedstawiano ją jako kobietę z głową lwicy. Długa, sięgająca kostek, obcisła suknia bez rękawów, szeroki naszyjnik i bransolety to jedyne elementy stroju bogini. Niekiedy na jej głowie umieszczano koronę złożoną ze strusich piór i krowich rogów (w moim wykonaniu w wersji bez rogów).
Kapłani Sechmet tworzyli specjalne zrzeszenie uzdrowicieli, którzy za pomocą magii walczyli z chorobami.

Offline

#1519 22-07-2015 o 10h27

Miss'Sensei
Sartani
Shadow of my life
Miejsce: Wygwizdów..
Wiadomości: 1 120

Nie bardzo rozumiem i trochę mnie to irytuje... Jakim w ogóle prawem dostałam się na I miejsce, skoro nie byłam niczyją faworytką, ani żadna jurorka nie uznała mojej stylizacji, nikt na mnie prawie nie głosował ani nic. Możecie mi to wytłumaczyć? Bo takie podium mi się w ogóle nie podoba, a już szczególnie I miejsce mnie odpycha w tym momencie..


https://photo.missfashion.pl/pl/1/103/gd/82208.jpg

Offline

#1520 22-07-2015 o 11h38

Miss'Superstar
Mineo
Feel like nobody else is here.
Wiadomości: 22 855

Dziękuję za 3 miejsce /vendor/beemoov/forum/../../../public/forum/smilies/big_smile.png Te rysunki są przefantastyczne!


We are in noir
https://i.imgur.com/iiebOWg.gif https://i.imgur.com/XfRlwOz.gif https://i.imgur.com/tUzQc3d.gif https://i.imgur.com/7lf3FsO.gif

Offline

#1521 22-07-2015 o 12h48

Miss'gadułka
Anixa
I know you, I walked with you once upon a dream
Miejsce: Zielona Góra
Wiadomości: 3 300

Sartani opinie są dodatkowym wyróżnieniem. W zasadzie (przynajmniej w moim przekonaniu) są po to, by wyróżnić dziewczyny, które miały zdaniem pojedynczej jurorki bardzo fajną stylizację, a która być może nie dostała I miejsca, bądź w ogóle na podium. Bywa tak, że ja zachwycam się czyjąś stylizacją, a dziewczyny nie bardzo i na odwrót. I choć inne pomysły też mają dobrą punktację to ta jedna chwyta za serce choć np może mieć punkty odjęte za coś innego i nie wygra.
Patrząc na Twoją reakcję, widzę, że opinie dziewczyn są bardzo ważne, za co w imieniu wszystkich jurorek i graficzek dziękuję /vendor/beemoov/forum/../../../public/forum/smilies/smile.png
Dodatkowo powiem, że w tej edycji ja sama dałam chyba z 3 komplety punktów, bo po prostu wasze stylizacje były zabójcze i długo musiałam się zastanawiać kto jest o tą odrobinkę lepszy niż inni /vendor/beemoov/forum/../../../public/forum/smilies/smile.png

Ostatnio zmieniony przez Anixa (22-07-2015 o 12h51)

Offline

#1522 22-07-2015 o 14h54

Miss'Sensei
Ragnarook
...
Miejsce: go to sleep
Wiadomości: 895

ANUBIS

Anubisa łączono z mumifikacją i ochroną zmarłych w ich podróży do zaświatów. Zwykle przedstawiano go jako człowieka szakala lub w postaci czarnego zwierzęcia (psa bądź szakala) . Charakterystyczna czerń, w jakiej wyobrażano to bóstwo, "nie miała nic wspólnego z szakalem, lecz z barwą rozkładającego się ciała i czarną glebą doliny Nilu, która symbolizowała odrodzenie.
W kontekście grobowym Anubis zawsze jest przedstawiany jako towarzysz mumii zmarłego, którego ma strzec. Scena ważenia serca z Księgi umarłych zwykle pokazuje Anubisa dokonującego pomiaru decydującego, czy zmarły może wejść do podziemi – królestwa Ozyrysa.


//photo.missfashion.pl/pl/1/58/moy/46054.jpg

Offline

#1523 23-07-2015 o 21h16

Miss'OK
Evelyn
陶磁器人形
Miejsce: Kraków
Wiadomości: 1 617

Sartani, jest dokładnie tak, jak powiedziała Anixa. Wiadomo, że każda z jurorek ma różne gusta. Oceniamy we 4, licząc z jurokami gościnnymi, po to by ocena prac była jak najbardziej sprawiedliwa i obiektywna. Wyniki są przecież wypadkową punktów uzyskanych od wszystkich jurorek. Opinie są naszymi subiektywnymi odczuciami i niekoniecznie muszą się pokrywać z tym, co jest na podium. Powstały po to, by wyróżnić te prace, które z jakiegoś powodu każdej z osobna wyjątkowo się spodobały.
Od siebie dodam, że twoja praca również bardzo mi się podobała i oceniłam ją wysoko /vendor/beemoov/forum/../../../public/forum/smilies/smile.png

Ostatnio zmieniony przez Evelyn (23-07-2015 o 21h17)

Offline

#1524 26-07-2015 o 16h11

Miss'Superstar
Mineo
Feel like nobody else is here.
Wiadomości: 22 855

http://i57.tinypic.com/2ag56ax.jpg

http://i60.tinypic.com/2reh6c4.jpg

Maat w mitologii egipskiej bogini praw porządku, harmonii i sprawiedliwości w kosmosie i społeczeństwie, małżonka Thota.
Przedstawiana była w ludzkiej postaci ze strusim piórem na głowie. Była Harmonią Uniwersum, niezbędnym warunkiem jego istnienia, Prawdą i Sprawiedliwością, Duszą Faraona.
Maat była jedną z głównych postaci uczestniczących w Sądzie Zmarłych Sądzie Ozyrysa. Składały się nań rodzaj spowiedzi, w czasie której zmarły zaprzeczał, iż popełnił zarzucane mu uczynki oraz (w dalszej kolejności) ważenie jego serca (lub skarabeusza sercowego), które nadzorował Anubis. Na jednej szali kładziono serce osądzanego, na drugiej zaś leżało pióro Maat. Jeśli serce było lżejsze, zmarły zostawał ogłoszony przez Thota maaheru, czyli mówiący prawdę, jeśli zaś serce okazało się cięższe od pióra Maat, zmarłego rzucano na pastwę Ammita Pożeracza Dusz po części krokodyla, lwa i hipopotama.


We are in noir
https://i.imgur.com/iiebOWg.gif https://i.imgur.com/XfRlwOz.gif https://i.imgur.com/tUzQc3d.gif https://i.imgur.com/7lf3FsO.gif

Offline

#1525 26-07-2015 o 20h35

Miss'Fuzja
Sadist
i put the romance into necromancer
Wiadomości: 6 430

Ojeju, dziękuję za wyróżnienie  /modules/forum/img/smilies/coeur.gif
Jestem pozytywnie zaskoczona /vendor/beemoov/forum/../../../public/forum/smilies/smile.png

To do obecnego konkursu też się zgłoszę /vendor/beemoov/forum/../../../public/forum/smilies/big_smile.png
Wybrałam chyba najbardziej rozpoznawalnego egipskiego boga - Ozyrysa
Link do zewnętrznego obrazka
Dobra, trochę przegiełam, zaszalałam XD
Nie było niestety bródki, którą miał Ozyrys, a pióra(?) przy nakryciu głowy zastąpiłam rogami /vendor/beemoov/forum/../../../public/forum/smilies/big_smile.png Efekt moim zdaniem nie jest powalający, ale i tak siem zgłaszam xD


https://i.postimg.cc/vBBMJPGn/dark-tumblr-grave-Favim-com-6076161.jpg

Offline

Dyskusja zamknięta

Strony : 1 ... 59 60 61 62 63 ... 66