Strona główna

Forum - Missfashion.pl, gra o modzie dla dziewczyn!

Strony : 1 ... 3 4 5

#101 01-03-2016 o 07h07

Miss'Superstar
Majerankowa
Beemoov ogarnij się
Wiadomości: 27 291

A dlaczego wy uczycie się rosyjskiego? Włoskiego? Hiszpańskiego? W szkołach raczej tego nie macie, więc musicie robić to z jakichś powodów. Sympatia do kraju, plany na przyszłość... My mamy podobne, serio. ^^ Pewnie osoby uczące się języków poznają też kulturę danego kraju i słuchają ich muzyki. Różni nas może tylko to, że my zwykle zaczynamy od muzyki, a wy pewnie docieracie do niej po pewnym czasie. /vendor/beemoov/forum/../../../public/forum/smilies/tongue.png


https://66.media.tumblr.com/a79585b15b7fc52ce6d27f2f9814a19b/tumblr_inline_op9jh0YOA71t67szg_540.gif

Offline

#102 06-03-2016 o 09h45

Miss'na całego
o2xandra
...
Wiadomości: 339

No to ja jak w sumie każdy uczę się od podstawówki angielskiego, za którym szczerze mówiąc nie przepadam, ale uczę się, bo muszę i po części dlatego, że zapewne się przyda w przyszłości.
Za to po prostu uwielbiam język francuski. Zaczęłam się go uczyć w gimnazjum, nigdy z nim problemów nie miałam. Planuję dostać się do klasy dwujęzycznej, oczywiście z rozszerzonym tymże językiem i może nawet napisać potem rozszerzoną maturę z francuskiego?


//photo.missfashion.pl/pl/1/74/moy/58928.jpg

Offline

#103 06-03-2016 o 19h44

Miss'Złota
nelumi
Miejsce: Pomocnik moderatora
Wiadomości: 14 575

Ja tam kocham angielski /vendor/beemoov/forum/../../../public/forum/smilies/big_smile.png Miałam z nim kiedyś problemy, chodziłam do dodatkowej szkółki angielskiej w podstawówce, potem przestałam i miałam kłopot. Zaczęłam grać w różne gry z serwerami ogólnoeuropejskimi, gdzie chcąc nie chcąc musiałam go używać i znów mi podeszło. Teraz wszystkie egzaminy banał. Korzystam z niego codziennie, bo nałapałam znajomych z różnych stron świata, na skype też się czasami porozmawia, zdarzy mi się używać angielskiego w ciągu dnia więcej niż polskiego, nie wspominając już o notorycznym myśleniu po angielsku /vendor/beemoov/forum/../../../public/forum/smilies/big_smile.png Zresztą, od jakiegoś czasu pojawiła się opcja wyprowadzenia się kiedyś z Polski, więc tym lepiej dla mnie.

Hiszpańskiego chciałam się uczyć, bardziej też samouk bo miałam z niego 5 lekcji "ochotniczo", pojawił nam się hiszpan w szkole i zgodził się zrobić parę zajęć xD

Inne języki mi słabiej podchodzą, bardziej w sumie ze względu na fakt, że może nie chcę się ich uczyć? Do niemieckiego mam taki wstręt, że po 5 latach nauki prawie nie umiem nic, poza materiałem z jednego roku, bo mieliśmy wymagająca nauczycielkę, która nas przycisnęła e-e
A miałam okazję już uczyć się węgierskiego, włoskiego, w tym ten hiszpański, niemiecki, a znam też pojedyncze wyrazy po egipsku x'D

Offline

#104 09-03-2016 o 17h38

Miss'na całego
Pacia69
...
Miejsce: Poznań
Wiadomości: 266

u mnie angielski i niemiecki lecz mam zamiar nauczyć się jeszcze koreańskiego c:


https://media.giphy.com/media/5yLgockeNPYp7trRokw/giphy.gif

Offline

#105 10-03-2016 o 14h22

Miss'Brązowa
eufrozyma
You only live once so don't be afraid of living
Miejsce: Warszawa
Wiadomości: 12 633

Osobiście podobno jestem biegła w angielskim i niemieckim, ale szczególnie w to drugie nie za bardzo wierzę x"D Mimo teoretycznego C2 nie lubię mówić, że biegle znam angielski, bo to takie... dziwne XD Przecież jest tyle kolokwializmów, akcentów i ogółem słów, których jeszcze nie poznałam, że to coś to nie może być biegły x"D Plus moja lektorka ciągle nam powtarza, że "you reached a plateau because you're so proud of yourself and so vain that you don't try to learn anything new" XDDDDDDD Jak tu przy takim zastrzyku sprowadzania na ziemię co kilka dni mówić o biegłości w języku X"D Zawsze nam mówi, że owszem, wszędzie się dogadamy, ale prymitywnym językiem, ale powiedzcie mi, kto normalny mówi "it is contingent on" zamiast "it depends on" X"DDDDDD

W ogóle mój angielski miewa sporo praktyki, bo uwielbiam poznawać Erasmusów i chodzić z nimi na imprezy <3 Czasami też dla zabawy do polskich znajomych mówię po angielsku/niemiecku, gdy idziemy ulicą x"DDDD

Oprócz tego podejmuję próby uczelnia się portugalskiego z duolingo (polecam, przyjemna apka do takiego liźnięcia języka i poznania podstawowych zwrotów :>), skoro za pół roku będę mieszkać w Portugalii. :> Kiedyś chciałam zacząć się uczyć hiszpańskiego, ale po jednej lekcji stwierdziłam, że nauczyciel jest beznadziejny i za wolno przerabia materiał traktując uczniów jak idiotów, a potem nie szukałam żadnego nowego i na tym moja przygoda się skończyła X"D

Ostatnio zmieniony przez eufrozyma (14-03-2016 o 21h52)


Miss Fashion Info – Misje Halloween 2017 | Instagram

Offline

#106 14-03-2016 o 16h09

Miss'nieobczajona
Ewsik
...
Wiadomości: 27

Angielski i Fiński. Można sobie nieźle połamać język. /vendor/beemoov/forum/../../../public/forum/smilies/big_smile.png

Offline

#107 14-03-2016 o 17h15

Miss'Super Saiyen
Pineapple
vanoe canon!!
Miejsce: gdzieś, lecz nie wiadomo, gdzie
Wiadomości: 7 684

Połamać język na fińskim? Język to połamany nie jest, chyba, że masz na myśli samogłoski. Dla większości polaków ich wymowa jest nielada wyzwaniem! xD W moim wypadku bardziej prawdopodobnym jest zagubić w jednym wyrazie... X'''D Ledwo liznęłam, i już takie odczucia mam. xD Ale ćśś, niech chociaż najpierw przynajmniej porządnie podstawy ogarnę, bo na razie Ananas pojedyncze słówka zna, umie się po fińsku przywitać i powolutku policzyć do kilkutysięcy. xD

Ej, powiedz chociaż, na jakim poziomie znasz ten cudny język, bo sama nazwa języka przeciętnemu człowiekowi nic nie mówi. XD

Ostatnio zmieniony przez Pineapple (14-03-2016 o 22h04)


/modules/forum/img/smilies/bimbo/amoureuse.gif  /modules/forum/img/smilies/bimbo/bave.gif  /modules/forum/img/smilies/bimbo/bisous.gif /modules/forum/img/smilies/bimbo/en-colere.gif  /modules/forum/img/smilies/bimbo/clein-d-oeil.gif  /modules/forum/img/smilies/bimbo/gros-sourire.gif  /modules/forum/img/smilies/bimbo/langue.gif  /modules/forum/img/smilies/bimbo/malheureuse.gif  /modules/forum/img/smilies/bimbo/smile.gif  /modules/forum/img/smilies/bimbo/rougie.gif  /modules/forum/img/smilies/bimbo/mdr.gif 

Offline

#108 15-03-2016 o 20h31

Miss'nieobczajona
Ewsik
...
Wiadomości: 27

Póki co uczę się podstaw; słówek, przydatnych zwrotów, gramatyki i jeszcze raz słówek, bo niektóre są zabójcze. W Finlandii opłacę sobie jakiś porządny kurs i jadę z tym koksem na poważnie. /vendor/beemoov/forum/../../../public/forum/smilies/smile.png

Offline

#109 06-11-2017 o 20h06

Miss'wow
Bakteria
иα∂zιєנα
Wiadomości: 511

Ucze się angielskiego, mam w tygodniu pięć lekcji (dodatkowych i nie), oraz niemieckiego. A na własną rękę uczę się rosyjskiego (jeśli do nauki można zaliczyć to, że kiedyś podsłuchałam, jak mój tata tłumaczy bratu, jak się liczy, a ja to zapamiętałam. Teraz mam dość napięty grafik i brak chęci do nauki)

Offline

#110 11-11-2017 o 17h31

Miss'Żółtodziób
Kotoko18
...
Wiadomości: 1

Uczę się angielskiego, niemieckiego, miałam rok hiszpańskiego i sama uczę się koreańskiego.

Offline

#111 17-04-2018 o 19h16

Miss'Sensei
Scooby
...
Miejsce: Magiczna kraina zwana Evaila
Wiadomości: 1 035

W szkole uczę się języka angielskiego, znam kilka zwrotów po portugalsku (mój starszy brat się uczy w szkole tego języka), a na własną rękę uczę się języka arabskiego (od 3 lat).  /vendor/beemoov/forum/../../../public/forum/smilies/smile.png


,,Któregoś dnia uwierzyłam, że będzie pięknie, tego się trzymam i nigdy nie wymięknę! /vendor/beemoov/forum/../../../public/forum/smilies/smile.png"

Offline

#112 02-05-2018 o 13h28

Miss'wow
Hiruko
DOTsim-Hiruko Origin-666Elenix a Discord-Hiruko#6667
Wiadomości: 734

Angielki znam niemal tak dobrze, jak polski. Nie mam też w nim problemu z zapamiętywaniem nowych słów, tak długo, jak długo nam i wymowę i pisownię. Z tego powodu zawsze mam ze sobą notesik na słówka, co bym nie musiała za każdym razem wertolić słownika, jak spotkam się z czymś nowym.
W szkole zaczęłam również przygodę z językiem niemieckim, którego uczyłam się 9 lat. Byłam z niego całkiem niezła, początkowo dużo lepiej mi z nim szło niż z angielskim. Jednak, ze względu na brak praktyczności w używaniu tego języka poza krajami niemieckojęzycznymi i ew. norwegią, baardzo szybko pozapominałam ogromnej większości słówek i zwrotów.
Na własną rękę od 2 lat uczę się japońskiego, a od niedawna próbuję swoich sił również z norweskim /vendor/beemoov/forum/../../../public/forum/smilies/smile.png

Offline

#113 23-05-2018 o 12h30

Miss'ok
Monika123451
Don't make me cry please ♥
Miejsce: Warszawa
Wiadomości: 69

W szkole angielski a na ręke niemiecki /vendor/beemoov/forum/../../../public/forum/smilies/smile.png


Natalia.

Offline

Strony : 1 ... 3 4 5