Strona główna

Forum - Missfashion.pl, gra o modzie dla dziewczyn!

Dyskusja zamknięta

Strony : 1 2

#1 14-11-2015 o 19h25

Miss'Sensei
Saeniver
...
Wiadomości: 1 172

//photo.missfashion.pl/pl/1/66/moy/52799.jpg

Jako że Kraina Halloween ze swoim butikiem okazała się skarbnicą pomysłów, pomyślałam, że może jest to właściwy czas, żeby wykorzystać te wszystkie zwierzęce rogi, łapy, kopyta, futra, skrzydła oraz Waszą bogatą wyobraźnię. Tematem mojego kolejnego konkursu są fantastyczne stworzenia mityczne, pojawiające się w przypowieściach i mitach na całym świecie. Greckie syreny, centaury, harpie, minotaur - to pierwsze, co przychodzi na myśl. Ale północ Europy nie pozostaje w tyle pod tym względem: może ktoś się pokusi o stworzenie kelpie albo smoka? A może sięgnąć do kultury Wschodu - w Chinach mieli swoją własną wersję jednorożca, zwaną qilin (kirin), podobnie jak własne wyobrażenie smoka. Z kolei mtologia japońska jest już worem bez dna jeśli chodzi o stworzenia mityczne: kappa, bakeneko, tengu...

Wujek Google i Ciocia Wikipedia z chęcią pomogą Wam szukać natchnienia (chociaż jestem na 100% pewna, że dużo z Was ma już gotowe stylizacje, zagrzebane gdzieś na dnie szafy - ja mam dobrą pamięć do tego, co nie trzeba i wiem, że je widziałam :>). Na koniec mam dwie prośby: 1) nie wymyślajcie własnych stworzeń, to mają być istniejące mityczne stworzenia; 2) to mają być stworzenia, a nie bogowie (czyli taki Zeus czy Amaterasu odpadają).

W razie jakichkolwiek problemów i pytań - piszcie śmiało! :>

Regulamin:
1. Obowiązuje REGULAMIN FORUM oraz MINIREGULAMIN DZIAŁU KONKURSÓW.
2. Możecie zgłosić 2 stylizacje.
3. Proszę nie używać gotowych kompletów od Nine lub gwiazd - dopuszczam 2-3 elementy, jeśli będą dobrze wkomponowane w całość i nie będą stanowić trzonu stylizacji (np. bluzka+spódnica/sukienka+nakrycie głowy, bo to moim zdaniem pójście na łatwiznę).
4. Stylizacje muszą być zdjęciami z szafy (ikonka aparatu jest w szafie na dole po prawej). W razie problemów, proszę do mnie napisać.
5. Prosiłabym o opis zawierający co najmniej 3 sensowne zdania. Limitu długości opisu nie ma.
6. Na zgłoszenia macie czas do 4. grudnia (piątek) do godziny 00:00, wyniki i nagrody (dyplomy made by moi) pojawią się do 20. grudnia (niedziela). Jury składa się z mojej osoby.



Przykładowa stylizacja:
//photo.missfashion.pl/pl/1/67/moy/52804.jpg
Selkie - kobieta-foka (mitologia szkocka/irlandzka)
[/b]

EDIT
Teraz się skapnęłam, że mam błąd w tytule konkursu: powinno być "Bestiariusz" i taki napis będzie na dyplomach. Gomen -.-'

Ostatnio zmieniony przez Saeniver (15-11-2015 o 10h18)


https://photo.missfashion.pl/pl/1/104/moy/82627.jpg

Offline

#2 14-11-2015 o 21h13

Miss'nieobczajona
Dragon121312
...
Wiadomości: 21

Oki, zgłoszę się. Przedstawiam syrenę grecką.
//photo.missfashion.pl/pl/1/67/moy/52824.jpg
Były to zabójcze stworzenia, które swoją pieśnią budziły największe pragnienia. Natrafił na nie Odyseusz. Kazał się przywiązać do masztu, gdyż baaardzo chciał posłuchać ich muzyki. Kiedy jej słuchał zaczął krzyczeć, aby go uwolnili, co świadczy o mocy syren. Niezłomny żołnierz spod Troi złamał się, słuchając muzyki syren...
Oto moja 2-ga stylizacja:
Kocia bogini (z mitologii egipskiej)
Bastet
//photo.missfashion.pl/pl/1/67/moy/53592.jpg
Przy jej nodze miał stać kot, ale, no właśnie - miał
Jej koci ogon (którym jest część sukni, zasłoniłby go.
Jest to kocia boginii wywodząca się z Egiptu. W przeciwieństwie do innych egipskich bogów zwykle nie miała przy sobie Anch, ani podkreślenia (jakiegokolwiek) swojego pochodzenia.
Dlaczego przedstawiłam ją jako rudą kotkę?
Bo wcale nie wyglądała jak syjam, poza tym w książce o mitoligii którą mam i czytałam również była rugą kocicą - kto mi zabroni?

Ostatnio zmieniony przez Dragon121312 (29-11-2015 o 12h01)


http://media.giphy.com/media/YiBmF9rG8Er5u/giphy.gif

Offline

#3 14-11-2015 o 22h00

Miss'Platynowa
Nerra
''Nie jestem szalona. Moja rzeczywistość jest tylko inna niż twoja''
Miejsce: Przystań Lotosów
Wiadomości: 15 684

Konkurs w sam raz na moją obecną stylizację, choć w szafie znalazło by się pewnie jeszcze kilka innych stylizacji, ale zdecydowałam się na tą
(Głównie by nie wydawać ma zmianę fryzury xd)

Przedstawiam Srebrnego Smoka
https://s-media-cache-ak0.pinimg.com/originals/39/17/3c/39173c3ea5249c3f9c6d6acdc7b3f86f.png

Moją inspiracją był głównie smok, jeśli zaś chodzi o kolor... to po prostu lubię odcienie szarości/srebra, dlatego też mój smok jest Srebrny.
Zdaje sobie sprawę, że pawie pióra zbytnio nie pasują do smoka, ale niestety są one częścią sukienki, która wydaje się łuskowata. Dlatego też jej użyłam.


O smokach


https://i.pinimg.com/originals/aa/29/0f/aa290fea3c8bc9288430b505cf9d93c7.jpg

Offline

#4 14-11-2015 o 23h07

Miss'całkiem całkiem
Dryad
✿✿✿✿✿✿✿✿✿✿
Miejsce: Fantazja
Wiadomości: 154

Hamadriada

http://i64.tinypic.com/iwr9g5.png

Są zawsze młode, śmiertelne lecz długowieczne. Istoty te cechuje wrażliwość, delikatność, czystość i niewinność. Kochają życie w każdej postaci. Hamadriady to uosobienia sił żywotnych przyrody.

Nimfy

Offline

#5 15-11-2015 o 11h01

Miss'nieobczajona
...
Wiadomości: 17

//photo.missfashion.pl/pl/1/67/moy/52844.jpg


Elfy - niesamowitej urody istoty przedstawiane wielokrotnie w mitologii różnych kultur. Bywały małe i frywolne, czasem ludzkich rozmiarów, ale zawsze przepełnione magią i miłością do natury. Zawsze smukłe, piękne i niesamowicie zwinne.
Elf przedstawiony przeze mnie należy do tych niewielkich istot kochających się w kwiatach i ukrywających się wśród nich przed wzrokiem ludzi:3


Słowa są córkami ziemi, czyny - synami nieba.

Offline

#6 15-11-2015 o 15h40

Miss'na całego
Hetalia
...
Miejsce: Va'esse deireádh aep eigean
Wiadomości: 297

Jak to zwykle u mnie bywa, fascynacja kulturą słowiańską dała o sobie znać. Nasza rodzima mitologia aż kipi od fantastycznych stworzeń, demonów i potworów, więc bardzo długo zastanawiałam się, które z nich przedstawić. Na razie wrzucam tylko jedną stylizację, ale ostrzegam, że jeszcze tu wrócę ;3

Nad polem czarne chmury, już deszcz nadchodzić ma
Uważaj chłopcze młody! Tam Południca szła!
I nie patrz jej w oczy, nie słuchaj jej słów
Gdy tylko ja spotkasz, uciekaj co tchu!

                                                             ~Magdalena Przychodzka- ,,Południca"

Powstawała z kobiety, która zmarła tuż przed lub chwilę po własnym ślubie. Chuda, koścista sylwetka, poparzona i pomarszczona skóra, usta wypełnione wielkimi, ostrymi kłami, skołtunione włosy, długie łapy- wszystko to sprawiało, że demon budził wśród wieśniaków przerażenie. Mieszkała południca wśród kłosów dojrzałego zboża. Niewielu śmiałków odważało się wyjść w pole w samo południe, wtedy bowiem południca przemierzała pola w poszukiwaniu ofiar. Napotkanemu człowiekowi łamała kości, dusiła go, zsyłała paraliż, a czasami widowiskowo urywała głowę. Zostawione bez opieki dzieci chowała do wora, zabijała je od razu lub zakopywała żywcem..."

                                                                                   ,,Bestiariusz Słowiański"

http://i66.tinypic.com/10894hy.png

Ostatnio zmieniony przez Hetalia (15-11-2015 o 15h40)


http://i66.tinypic.com/16ay0id.jpg

Offline

#7 15-11-2015 o 16h44

Miss'towarzyska
serowakanapka
(ノ・ω・)ノ・゜゜・
Miejsce: W snach kouhaiow ;>
Wiadomości: 2 467

To ja się z chęcią zgłoszę z moim Pegazorożcem. Nie jest to jego dokładne nazewnictwo ponieważ te stworzenia nie maja swojej specjalnego określenie, można je nazwać również Alicorn-ami xD.
Zatem bez zbędnego przedłużania:

Link do zewnętrznego obrazka

Stworzenia te są najczęsciej przedstawiane w całości białe, jednak niedobra Nine nie zrobiła albinoskiej wersji kopytek :c.
To pociągneło za sobą konsekwencje w postaci czarnej grzywy, chociaż... muszę przyznać ze jestem zadowolona, ponieważ białych włosów za Chiny nie byłoby widać na tle forum ^^.
Alicorny nie zawze były przedstawiane jako sympatyczne, przyjazne ludziom stworzenia,
dlatgo postanowiłam dodać do stroju czaszkę.
Niebieskie elementy przedstawiają wodę, ponieważ nie chciałam robic całej stylizacji w czerni i bieli oraz troszku inspirowałam się poniższym obrazkiem : P

le inspiration, może trochę nie potrzebna, bo każdy wie jak pegazorożec wygląda

Ostatnio zmieniony przez serowakanapka (16-11-2015 o 18h40)

Offline

#8 15-11-2015 o 21h50

Miss'Fuzja
KimKas
^ Avatar od Namae :-) Kot kochający wolność... i wiecznie zalatana studentka Miejsce? Pewno WNPiD
Wiadomości: 6 225

Przedstawię dwie istoty z różnych kręgów kulturowych.

//photo.missfashion.pl/pl/1/67/gd/52877.jpg
Ophis pteretos (ptasi/pierzasty wąż) – mitologiczne stworzenie, występujące w przedislamskich wierzeniach arabskich oraz istniejące w kulturze starożytnego Egiptu. Były to skrzydlate pierzaste węże, które broniły gai kadzidlanych w Arabii.
Herodot opisuje pewne miejsce w okolicach miasta Buto, gdzie istniały niezliczona ilość szkieletów węży z kośćmi ptasich skrzydeł. Miały przylatywać z Arabii na początku wiosny, a karmiły się nimi ptaki ibisy.
Pierzaste węże znane są przeciętnemu człowiekowi głównie z mitologii Tolteków, Azteków i Majów (np. Quetzalcoatl), ja jednak zdecydowałam się na przedstawienie tych z kręgu kultury arabskiej. Mojemu wężowi brak jednego oka - stracił je w walce. To kadzidło przy jego piórach to oczywiście odwołanie do gaiku kadzidlanego, którego strzeże.

//photo.missfashion.pl/pl/1/66/gd/52212.jpg
Kitsune - lis z dawnych japońskich mitów i podań.
Lisy są bohaterami japońskiego folkloru, o cechach podobnych do europejskich skrzatów. W mitologii japońskiej przedstawiane są jako istoty rozumne i posiadające magiczne zdolności, które zwiększają się wraz z wiekiem i zdobytą wiedzą. Przede wszystkim mają one zdolność przyjmowania ludzkiej postaci. Niektóre legendy opisują kitsune wykorzystujące te zdolności do oszukiwania i omamiania. Inne historie ukazują je jako wiernych, opiekunów, przyjaciół, kochanków i żony.
Według podań starożytnej Japonii, lisy i ludzie żyli kiedyś bardzo blisko ze sobą, co doprowadziło do powstania wielu legend o tych stworzeniach. W tradycji japońskiej kitsune są ściśle związane z Inari, bóstwem shintō, któremu służą jako (czasem w postaci duchów) posłańcy. Ta rola wzmocniła nadprzyrodzone znaczenie lisa. Im więcej kitsune posiada ogonów, tym jest mądrzejszym i potężniejszym, aż do najpotężniejszych dziewięcio-ogoniastych lisich duchów. Ze względu na silnie zakorzeniony w kulturze wpływ, niektórzy ludzie nadal składają im ofiary jako bóstwom.

Offline

#9 16-11-2015 o 18h28

Miss'Sensei
Ragnarook
...
Miejsce: go to sleep
Wiadomości: 895

Bies - istota zaczerpnięta z przedchrześcijańskich wierzeń Słowian.
Link do zewnętrznego obrazka
Biesy są czworonożnymi ssakami, prawdopodobnie spokrewnionymi z Silvanami. Kopytne, posiadają poroże oraz troje oczu. Ich najgroźniejszą bronią, oprócz morderczej szarży, są zdolności hipnotyczne - za pomocą środkowego oka potrafią tak zamącić percepcję ofiary, by owa nie widziała nic poza owym okiem. Jest reliktem wraz ze swymi kuzynami - Czartem i Wyjcem.
//photo.missfashion.pl/pl/1/67/moy/52902.jpg

Mitologia słowiańska:
Link do zewnętrznego obrazka
Leszy zwany jest także Borowym lub Lesijem. Wygląd opisywany jest bardzo różnie, jedne opisy przedstawiają leszego, jako istotę o skórze przypominającą korę i włosach wyglądających jak liście, inne natomiast jako istotę podobną do człowieka. Ponoć stwór ten potrafi naśladować świst wiatru, szum liści, pohukiwanie sowy i wiele innych naturalnych odgłosów lasu. Według legend można Leszego usłyszeć na wiosnę, kiedy to stwory te walczą między sobą o władzę. Używają rogów, kamieni, włóczni, maczug, a także mocy żywiołów. Leszy potrafi przybrać postać dowolnego stworzenia, które znalazło schronienie w jego lesie, lub też w formy pośrednie, jak np. w wilkołaka. Domem duszy Leszego jest drzewo, które wyrasta w chwili jego narodzin. W razie opuszczenia swego lasu Leszy musiał znaleźć nowe, nie zajęte przez innego Leszego drzewo, lub zamieniał się w zwykłe zwierzę.
//photo.missfashion.pl/pl/1/67/gd/52903.jpg


info
http://wiedzmin.wikia.com/wiki/Leszy
http://wiedzmin.wikia.com/wiki/Bies

Offline

#10 17-11-2015 o 00h37

Miss'nieobczajona
Natsumi
...
Wiadomości: 32

To i ja się zgłoszę
Gryf – mityczne zwierzę przedstawiane najczęściej z ciałem lwa oraz z głową i skrzydłami orła. Najstarsze przedstawienia pochodzą ze starożytnej Mezopotamii z ok. 3000 p.n.e. Stwory te miały być okrutne i dzikie z natury, często polować na konie, woły i inne duże zwierzęta. Były też rzekomo groźne dla ludzi. Gniazda zakładały wysoko w niedostępnych górach.

Zainspirowałam się posagami tej mitycznej bestii i takiegoż tez gryfa stworzyłam, zamienionego w kamień, udekorowanego zlotem przez ludzi, czekającego na dzień gdy ktoś uwolni go z kamiennego kokonu by znów mógł zapolować na konie, owce a może i na człowieka? 

//photo.missfashion.pl/pl/1/67/moy/52931.jpg


http://i57.tinypic.com/a5f153.png

Offline

#11 17-11-2015 o 06h48

Miss'ok
Mike565553
"I'm not just a picture, I'm a daughter and a sister..."
Wiadomości: 64

ja chciałabym przedstawić harpię
Harpie to demony pochodzące z mitologii greckiej porywające dzieci i dusze oraz uosabiające gwałtowne porywy wiatru. Postanowiłam, że moja harpia będzie nazywała się Aello. Jest to jedna z harpii, której imię oznacza "Wichrowa", "Zawierucha", "Burzliwa".
A oto ona:
//photo.missfashion.pl/pl/1/67/gd/52932.jpg

Offline

#12 18-11-2015 o 11h44

Miss'Supersonik
Yubin
╭∩╮(︶︿ ︶)╭∩╮
Wiadomości: 10 824

Gargulec
Link do zewnętrznego obrazka

Istnieje legenda, tłumacząca pojawienie się gargulców we Francji. Wydarzenie o którym opowiada miało mieć miejsce w siódmym wieku w średniowiecznym mieście Rouen, leżącym nad Sekwaną. Według tej opowieści gargulec był wodnym potworem, który powodował straszne spustoszenie zarówno w statkach jak i ludziach a także samym mieście, które na skutek obecności bestii miało być nieustannie zalewane. Ofiary składane przez mieszkańców gargulcowi nie wystarczały. Wybawicielem okazał się ksiądz Roman, późniejszy święty. Złożył on obietnicę, że jeżeli miasto wybuduje dla niego kościół wybawi ludzi od gargulca. Tak też się stało. Na pamiątkę tego wydarzenia gargulce miały stać się elementem architektury.

Ostatnio zmieniony przez Yubin (18-11-2015 o 11h46)


//photo.missfashion.pl/pl/1/101/moy/80588.jpg

Offline

#13 21-11-2015 o 14h12

Miss'ok
Kinder26
...
Wiadomości: 66

Cóż, moja stylizacja nie jest najlepsza, ale dodam ją, proszę mieć na uwadze, że jestem: leniwa, mam brak umiejętności w projektowaniu i zwykle robię na odwal.
Oto moja Erynia
Czyli demon z Erebu, zrodzony z krwi Uranosa, jak Afrodyta (ekhem, Afrodyta jest ładniejsza [ciekawe czemu, przecież to siostry, dlaczego takie różne?]ekhem)
Były trzy Erynie - demony zemsty, ścigały złych ludzi, tam gdzie stanęły ziemia wysychała,  ich oddech zabijał, a w Erebie, pilnowały więźniów Pól Kar//photo.missfashion.pl/pl/1/67/moy/53080.jpg
Jest ubrana na czarno - tradycyjna Erynia, jest to Alekto. Jej skóra jest szorstka i brzydka, w skutek bycia przez większość istnienia w Erebie. Bywa...
//photo.missfashion.pl/pl/1/67/moy/53141.jpg
Przedstawiam nimfę Minthe - córkę rzeki Kokytos
Gdy Hades był samotny "poderwał ją" i zaniósł na powierzchnię. Gdy doszło do niego, że Persefona jest w pobliżu z matką, przeraził się i zostawił Minthe samą. Wściekła nimfa krzyczała, że jest ładniejsza od Kory i pięknie pachnie. Gdy Persefona to usłyszała zjawiła się w postaci 3-metrowego kolosa i rozgniotła nimfę po wzgórzu, a z ziemi wyrosły małe roślinki, które zmięte wydzielały piękny zapach (Mięta) - pomyślcie teraz, że lody miętowe z czekoladą pochodzą od rozgniecionej nimfy - bon apetit!
Jest to raczej rzadko spotykany mit. Sądzę, że Minthe zaliczy się jednak do stworów i życzę smacznego gdy następnym razem zjecie lody miętowe.


//photo.missfashion.pl/pl/1/77/moy/61580.jpg

Offline

#14 22-11-2015 o 16h46

Miss'Żółtodziób
...
Wiadomości: 0

Zazwyczaj nie mam w zwyczaju wstawiać stylizacji w spoilerach, ale tym razem, cóź, nie chcę żeby raziła w oczy.

Spoiler (kliknij, aby zobaczyć)



Zaprezentuję wodnika, postać z mitologii słowiańskiej. Był demonem opiekuńczym wód śródlądowych. Wodniki zamieszkiwały wszelkie jeziora, rzeki, stawy, a często także studnie i przydrożne rowy.
Wodnik topił przeprawiające się przez rzekę zwierzęta, a także ludzi wykazujących szczególną niefrasobliwość lub wykazujących brak poszanowania dla akwenu zamieszkiwanego przez wodnika.
żródło: Wikipedia

Mój wodnik trzyma w rękach czaszkę człowieka, który niegdyś wypowiedział się nieprzychylnie i domu wodnika. Miss wpatruje się w ciemną noc, obserwując czy na jej terytorium nie pojawi się następny pechowy delikwent. Reszta ubioru moja inspiracja opisem wodnika.


EDYTUJĘ DODAJĄC DRUGĄ STYLIZACJĘ, NIE ZMIENIAM PIERWSZEJ


Więc wcześniej gdzieś indziej dodałam hamadriadę, teraz przyszedł mi pomysł na Mroczną Hamadriadę.

//photo.missfashion.pl/pl/1/67/moy/53305.jpg

Hamadriady to istoty współżyjące z drzewami, które rodzą się i umierają wraz z drzewem. Występowały w greckiej mitologii, były przedstawiane, jako wyłaniające się z drzew dziewczęta.
Ja odeszłam nieco od obrazu roześmianych bawiących na polanach hamadriad i postanowiłam stworzyć jakiś bardziej mroczny, wypaczony byt leśny. Hamadriadę, która zboczyła z rozświetlonej drogi i od tego czasu, tuła się w ponurych, mrocznych zakątkach.

Ostatnio zmieniony przez Lucia33 (25-11-2015 o 16h31)

Offline

#15 23-11-2015 o 20h24

Miss'Fuzja
Lajna
Nie być raniony to wspaniałe uczucie tylko kiedy ostatni raz go doznałam?
Miejsce: Każdy kwiat musi w końcu zakwitnąć
Wiadomości: 6 165

To ja przedstawię od razu dwie stylizacje
Zacznę od  Heiðrún
Opis by Wikipedia : W mitologii nordyckiej, Heiðrún to imię kozy, która żyła na szczycie Drzewa Świata (Yggdrasil) i żywiła się jego liśćmi. Jej mleka Andhrimnir używał do przyrządzania miodu pitnego dla bogów. Koza ta, mimo iż co wieczór skazana była na zagładę, to co dzień rano odżywała.

//photo.missfashion.pl/pl/1/67/moy/53244.jpg

Oto i moja iście potulna koziczka  w trakcie wcinania drzewka.Jestem szczęśliwa bo wie że mimo zbliżającego się końca dnia jutro i tak znowu będzie jadła /vendor/beemoov/forum/../../../public/forum/smilies/big_smile.png


Druga stylizacja to : Yuki-onna
Według Japońskich legend Yuki-onny to piękne młode kobiety które pokazują się podczas śnieżnych dni zazwyczaj w białym kimonie lub nago do tego posiadają bladą cerę , szkarłatne usta i przenikliwe oczy.
//photo.missfashion.pl/pl/1/67/moy/53245.jpg

Moja śnieżna panna jest w towarzystwie niedźwiadka.


                  "Przyszłość potrafi być bardziej świetlna niż mroczna przeszłość"                                                       
https://s-media-cache-ak0.pinimg.com/originals/ee/08/4f/ee084f654ac406d362ee0db97aa92665.jpg

Offline

#16 23-11-2015 o 21h20

Miss'Żółtodziób
...
Wiadomości: 0

Quetzalcoatl - z mitologii azteckiej Pierzasty Wąż, był uznawany również za współtwórcę świata, opiekuna drugiego dnia miesiąca w kalendarzu azteckim, a także  jednego z najwyższych bogów. Tworząc stylizację nie miałam o tym pojęcia, zresztą zależało mi na przedstawieniu stworzenia, a nie boga samego w sobie, dlatego skupiłam się na pierzastym wężu ignorując tą "boskość".

Link do zewnętrznego obrazka
Inspirację czerpałam z wielu źródeł, wszędzie był przedstawiany inaczej..

Offline

#17 05-12-2015 o 09h09

Miss'Sensei
Saeniver
...
Wiadomości: 1 172

Wczoraj skończył się konkurs. Serdecnznie dziękuję za wszystkie zgłoszenia.

Jakieś faworytki? :>


https://photo.missfashion.pl/pl/1/104/moy/82627.jpg

Offline

#18 05-12-2015 o 09h34

Miss'wow
hmurka444
♡♡♡...
Wiadomości: 731

Moją faworytką jest zdecydowanie Yubin, ale bardzo podoba mi się stylizacja Hetalia <3

Offline

#19 05-12-2015 o 15h33

Miss'na całego
Hetalia
...
Miejsce: Va'esse deireádh aep eigean
Wiadomości: 297

Zdecydowanie podziwiam Quetzalcoatla, którego stworzyła @Zupka. Jest przepiękny, kolorowy jak cała Ameryka Łacińska i przykuwa uwagę na tle całej reszty ^^
Równie zachwycający jest gargulec Yubin. Wydaje się wręcz wyciosany w kamieniu.

PS. Trochę jestem na siebie zła, że zapomniałam o konkursie i nie zdążyłam dodać drugiej stylizacji, ale za ignorancję się płaci ;-;


http://i66.tinypic.com/16ay0id.jpg

Offline

#20 05-12-2015 o 19h40

Miss'na całego
Pythia
...
Wiadomości: 485

Gargulec Yubin mi się najbardziej podoba /vendor/beemoov/forum/../../../public/forum/smilies/smile.png

Offline

#21 18-12-2015 o 19h06

Miss'ok
Kinder26
...
Wiadomości: 66

Mogę podbić, czy nie?
Konkurs jest ledwie widoczny, należy o nim przypomnieć.
Czas oddawania prac zakończony, ale co z resztą?
Ragnarook   
Hetalia
Dragon121312
Yubin
Chociaż naprawdę wszystkie są piękne i wyjątkowe, ale te mi najbardziej przypadły do gustu.

Ostatnio zmieniony przez Kinder26 (18-12-2015 o 19h08)


//photo.missfashion.pl/pl/1/77/moy/61580.jpg

Offline

#22 19-12-2015 o 14h41

Miss'Sensei
Saeniver
...
Wiadomości: 1 172

Okej, jutro 20.12., więc czas na...

♫•*¨*•.¸¸♪ WYNIKI ♫•*¨*•.¸¸♪








dyplomy dla uczestniczek konkursu



Dragon121312 - przykro mi, ale muszę zdyskwalifikować Twoje zdłoszenia. Ostatnim razem przymknęłam oko, ale wspominałam wtedy, że to będzie ostatni raz. Edytowałaś posta 2 tygodnie po wstawieniu pierwszej stylizacji, nie pofatygowawszy się o napisanie do mnie wiadomości. Wiem, że tylko dodałaś drugą stylizację, ale cóż z tego? Naprawdę mogłaś napisać całkiem osobnego posta i nic by się nie stało.
Tymczasem, jeśli chce Ci się to czytać:
Pierwsza stylizacja to ciekawa interpretacja stworzenia, jakim jest syrena - nie wabi swoim śpiewem, ale grą na flecie. Podoba mi się wykorzystanie macek, przez co syrena wydaje się unosić na powierzchni wody. Ładnie podkreśliłaś jej groźną naturę poprzez wykorzystanie czerwonych oczu i rogów. Ogólnie to całkiem oryginalna stylizacja, ma dużo zaskakujących elementów.
Druga stylizacja trafiła do mojgo serca, bo kocham koty, a więc przedstawienie zwierzęcej postaci Bastet to pomysł, który bardzo mi się spodobał. Rudy kolor to też oryginalne podejście do tematu - zwykle nie tak wyobrażami sobie koty w starożytnym Egipcie, ale któż zabroni kotu być rudym. Zresztą zawsze uważałam, że rude koty są jakieś takie bardziejsze i mają Aurę Zajedwabistości. Ciekawe jest to, że dzieki temu zestawieniu kolorów i lampionom w barwach prażącego słońca, udało Ci się, przynajmniej w moim odczuciu, przedstawić pustynny charakter i atmosferę Egiptu

Nerra - aaaa, smoczek. Kocham smoki. Bardzo chciałam, żeby ktoś jakiegoś zrobił, a Twój jest śliczny. I nie sądzę, żeby pawie pióra nie pasowały do stylizacji. Jej poszczególne elementy tak dobrze się ze sobą łączą, że bardzo łatwo mozna sobie wyobrazić miss w pełnej smoczej formie, pięknej, majestatycznej i błyszczącej srebrem, z łuskami na zadzie układającymi się we wzór pawich piór.

Dryad - gdy wstawiłaś swoją stylizację, od razu miałam takie GASP! Śliczna jest ta hamadriada, po prostu śliczna, wygląda, jakby dopiero co oderwała się od drzewa. Naprawdę świetne wykorzystanie drewnianych i leśnych elementów od Nine, a do tego perfekcyjny delikatny, ale nieludzki makijaż. Chylę czoła.

Isishi - łał, dzięki za przypomnienie o tym wcieleniu elfów, zupełnie o nim zapomniałam. Stylizacja jest właściwie perfekcyjna w każdym elemencie - niebieski odcień skóry, uszy, czułki, kwiaty, nawet fryzura, a rozwiany szal z tyłu w połączeniu ze skrzydłami i ułożeniem rak sprawia, że wydaje sie, jakby twoja miss wzlatywała właśnie w górę, wychodząc z ukrycia.

Hetalia - kupiłaś mnie wykorzystaniem mitologii słowiańskiej. Mamy tyle świetnych stworów. Twoja południca jest genialna, przerażająca - ale bardzo swojska właśnie. Stylizacja świetnie nawiązuje do niewyidealizowanego, prawdziwego obrazu wsi polskiej - jest jakby przykurzona, a nic nie kurzy się tak jak wiejskie gruntówki, kiedy dłużej nie pada. No i jeszcze ten sierp w kieszeniu obdartego fartucha i zboże oraz makijaż - naprawdę wzorowe połączenie elementów, nic, tylko się od Ciebie uczyć :>

serowakanapka - a to żeś zaszalała, Seruś. Pegazorożec, spełnienie mażeń każdej małej dziewczynki, brakowało mi tylko tęczy w tle, więc dorobiłam takie kolorki na dyplomie :P Ale żeby nie było tak kucykowato, w Twojej stylizacji na ziemię sprowadza ta ludzka czacha w ręce oraz groźny wyraz twarzy- pegazy są miłe, łagodne jednorożce podchodzą tylko do dziewic, ale kto wie, co może wywinąć połączenie? Ja myślę, że to całe bycie sympatycznym to tylko fortel. Stylizacja jest bardzo udana, a dzięki wpleceniu niepokojących elementów (czacha, czarny ogon i grzywa)  porusza wyobraźnię - w każdym bądź razie moją.

KimKas - bardzo ładny pierzasty wąż, choć przyznam, że do tej pory nie słyszałam, żeby Arabowie też takowego mieli. Jak tak patrzę, to stylizacja jest generalnie oszczędna pod względem wykorzystanych elementów - a mimo to robi duże wrażenie. Szczególnego charakteru nadaje jej zwłaszcza makijaż - to jedno, jedyne oko łypiące spod maski, otwarte w grożnym wyszczerzu usta, a nad tym wszystkim - nastroszony pióropusz.
Tyle że Twoja druga stylizacja przebija tę pierwszą jakieś 10 razy. Nawet nie musiałabyś jej podpisywać, to najbardziej kitsunowata stylizacja, jaką widziałam. Wykorzystane barwy, uszka, puszysty ogon, maska, łapy, ten delikatny wzór na kimonie, no i ten lisek u stóp - CUDO.

Ragnarook - zawsze czekam na jakiekolwiek Twoje zgłoszenia do konkursów. Są tak niezwykle staranne i pomimo wykorzystania wielu elementów, zawsze dopięte na ostatni guzik. Chciałabym napisac coś dokładniej na temat każdej z nich, ale jak na nie patrzę, to mogę wyprodukować jedynie "wstfgl" (którego postaci w książkach Pratchetta czasem używają, gdy zaniemówią, z zachwytu bądź zdumienia). Wiedziałam, że któraś musi stanąć na podium, bies wygrał tylko jednym aspektem - makijażem. To też zawsze podoba mi się w Twoich stylizacjach - perfekcyjnie dobrany i przedstawiony makijaż. Ta przerażająca czacha jest jak najbardziej na miejscu i sprawia mega wrażenie - ale w tym przypaku makijaż wygrywa.

Natsumi - zamieniony w kamień gryf, świetny pomysł! Podoba mi się zwłaszcza wykorzystanie tego haczykowatego nosa imitującego dziób. Stylizacja sprawia wrażenie skromnej, ale gdy sie bliżej przyjrzeć, widac, że wykorzystane są prawie wszystkie elementy, są jednak ze sobą tak doskonale zgrane, że wygladają, jakby były były częścią innego (jeśli rozumiesz, o co mi chodzi) - np. bluzka wygląda, jakby prawie jej nie było, albo ostatecznie była częścią tego zwoju i tworzyła razem z nim suknię, podobnie rękawiczka - widać ją dopiero, jak człowiek wsadzi nos w ekran. Strasznie podoba mi się umiejętność takiego wykorzystywania ubrań.

Mike565553  - czekałam, aż ktoś zrobi harpię! Świetnie oddałaś imię harpii - ta bluzka, włosy i stroik na głowie. Najbardziej podoba mi się chyba to, że jest śnieżnobiała, rzadko kto chyba wyobraża sobie harpie w tym kolorze - dzięki temu miss wygląda całkiem niewinnie, dopóki nie spojrzy się na jej twarz, bo bardzo dobrze oddałaś makijażem jej groźną naturę.

Yubin - nielubiemciem, stworzyłaś coś, co myślałam, że nie da się stworzyć na MF, i to pod dwoma względami. Raz, że twoja stylizacja jest tak całkowicie "odczłowieczona" i "odkobiecona", wręcz robalowata, dwa, że wykorzystałaś dwa dość podstawowe elementy z jednego kompletu, ale w ogóle się tego nie dostrzega. Skrzydła, szponiaste ręce i głowa miss tworzą dla nich tak ogromną przeciwwagę, że naprawdę nie rzuca się to w oczy. Brak mi słów, tak idealna jest to stylizacja.

Kinder26  - Twoja Erynia jest straszna i demoniczna, ale tym, co ujęło mnie najbardziej, jest fakt wykorzystania przez Ciebie tej potrójnej maski - i tym sposobem przedstawieniem troistości Erynii w stylizacji tylko jedej z nich. Gdy sobie to uświadomiłam, zrobiłam takie: "ŁO!".
Co do Minthe, nie znałam wcześniej tego mitu (na początku napisałam "mintu", omg...), jest bardzo ciekawy. Udało Ci się bardzo dobrze przedstawić roślinny charakter nimfy oraz dzięki kolorkom jej formę po przemianie. Bardzo podoba mi się też ten smutny, płaczący makijaż - śmierć przez rozdeptanie to straszna śmierć. Zazdrosna bijacz z tej Persefony. Ogólnie za tę stylizację przygotowałam dla Ciebie małą niespodziankę, mam nadzieję, że choć trochę się spodoba.

@Lucia33 - z wielkim żalem muszę stwierdzić, że nie mogę przyjąć Twoich stylizacji do konkursu.. Ja wiem, że nie zmieniłaś pierwszej, tylko dodałaś drugą, naprawdę to wiem, bo Twój wodnik od razu zwrócił moją uwagę i bardzo mi się spodobał, ale miniregulamin konkursów mówi (co zresztą podkreślałam), że sama możesz zmienić posta do 3 minut od jego zamieszczenia, w innym przypadku trzeba pisać do autora konkursu. Jest mi bardzo żal, że do mnie nie napisałaś albo chociaż nie stworzyłaś zupełnie osobnego posta. Niestety, już raz przymknęłam oko na tę zasadę i obiecałam sobie, że w tym konkursie już się nie ugnę.
A szkoda, bo Twój wodnik zasługuje na podium - wydaje mi się, że użyłaś niewielu elementów, a efekt to strzał w dziesiątkę. Najbardziej przykuwają uwagę te ogniki w oczodołach czachy na twarzy, ale podoba mi się właściwie wszystko - i użyta barwa stylizacji, i unoszące się w wodzie włosy, i te drobinki na ramionach...
Druga stylizacja też mi się spodobała, bardzo ciekawa interpretacja. Ta hamadriada jest taka smutna - świetny makijaż. Wykorzystane elementy stylizacji oraz włosy nasuwają mi skojarzenia z ciemnymi, powykręcanymi drzewami na mrocznych bagniskach. Szkoda, że nie mogłam jej wziąć pod uwagę :<

Lajna - obie Twoje stylizacje są świetne. Pierwsza jest tak radosna i przez tę radość tak absurdalna w pewnym sensie, że nie mogłam przestać na nią patrzeć. Ciekawa jest historia tej kozy, kiedyś też zwróciłam na nią uwagę. Świetnie dobrałaś wszystkie elementy - te futerka, gałązka z listkami, różki, świetny pomysł z fryzurą, której osobiście nie cierpię (;P), a makijaż to perełka.
Yuki-onna jest po prostu piękna. Piękna w typowo wschodni, delikatny, nienachalny, ale powalający sposób. Bardzo się cieszę, że zrezygnowałaś z takiego samego makijażu do wszystkich stylizacji - bo masz naprawdę talent do tworzenia. Te różowe policzki, czerwone usta w kształcie płatka wiśni i kreska jakby pociągnięta eyelinerem oraz lodowatobłękitne spojrzenie są po prostu MRRRU.

@Zupka - och, Boże mój, i co ja mam tu napisać? Najchętniej napisałabym po prostu: "PERFEKCJA" i koniec, to oddawałoby wszystkie moje odczucia co do tej stylizacji. Ogólny zamysł, sprawność w operowaniu warstwami i ułożeniu kolorów, makijaż, fryzura, a przy tym umiejętność zachowania pewnej charakterystycznej dla Twoich stylizacji delikatności - wszystko to sprawia, że nie wyobrażam sobie kogoś innego na podium.

Z CAŁEGO SERCA DZIĘKUJĘ WSZYSTKIM ZA WZIĘCIE UDZIAŁU W KONKURSIE.
Jesteście wspaniałe.

Ostatnio zmieniony przez Saeniver (19-12-2015 o 14h42)


https://photo.missfashion.pl/pl/1/104/moy/82627.jpg

Offline

#23 19-12-2015 o 15h31

Miss'Supersonik
Yubin
╭∩╮(︶︿ ︶)╭∩╮
Wiadomości: 10 824

Bardzo dziękuję za pierwsze miejsce ♥ Nie wiem co powiedzieć, bo naprawdę się go nie spodziewałam... Dyplomy są śliczne :3 Gratulacje dla pozostałych uczestniczek, ponieważ spisały się na medal /vendor/beemoov/forum/../../../public/forum/smilies/smile.png


//photo.missfashion.pl/pl/1/101/moy/80588.jpg

Offline

#24 19-12-2015 o 15h34

Miss'wow
hmurka444
♡♡♡...
Wiadomości: 731

Śliczne dyplomy i świetne podium! Gratuluje wszystkim <3

Offline

#25 19-12-2015 o 16h13

Miss'Fuzja
Lajna
Nie być raniony to wspaniałe uczucie tylko kiedy ostatni raz go doznałam?
Miejsce: Każdy kwiat musi w końcu zakwitnąć
Wiadomości: 6 165

Ślicznie podium i w pełni zasłużone ^^
Dziękuje za dwa cudowne dyplomiki. Nie spodziewałam się że moja kózka będzie mieć aż tak zniewalający uśmiech xD
Gratulacje dla każdej uczestniczki bo każda stylizacja była wspaniała /vendor/beemoov/forum/../../../public/forum/smilies/smile.png


                  "Przyszłość potrafi być bardziej świetlna niż mroczna przeszłość"                                                       
https://s-media-cache-ak0.pinimg.com/originals/ee/08/4f/ee084f654ac406d362ee0db97aa92665.jpg

Offline

Dyskusja zamknięta

Strony : 1 2