Strona główna

Forum - Missfashion.pl, gra o modzie dla dziewczyn!

Strony : 1 2 3

#51 10-10-2016 o 10h02

Miss'Fuzja
spsr
Skoro nudzi ci się na tyle, że czytasz ten opis, zrób pracę na konkurs. I'm Espi Nekromanka
Miejsce: Gdynia na zawsze
Wiadomości: 6 728

Mam zamiar sobie tablet graficzny ;3 ale zastanawiam się czy jednak nie lepiej uzbierać na jakiś droższy niż taki za 300zł.. Chciałabym go używać do rysunków, najprawdopodobniej głównie do kolorowania. Doradzicie? ;<


//photo.missfashion.pl/pl/1/102/moy/81086.jpg

Offline

#52 10-10-2016 o 18h25

Miss'towarzyska
serowakanapka
(ノ・ω・)ノ・゜゜・
Miejsce: W snach kouhaiow ;>
Wiadomości: 2 467

Otak, zacznę od tego co mogę polecić: Tablety bamboo, naprawdę trzeba po takim przejechać walcem i zalać wodą morską by się zepsuł. Jedyną ich wadą jest to, że nie wolno gubić od nich rysika, bo są cholernie drogie!
http://allegro.pl/tablet-wacom-bamboo-one-by-medium-ctl-671-eu-i6219818824.html
Ten planowałam kupić w przypadku gdybym nie znalazła rysika, ale już po sprawie xD
Inny wancoma, w cenie która by ci bardziej pewnie pasowała, jednak duuużo mniejszy
https://sklep.wacom.pl/tablet-graficzny-wacom-intuos-draw-s-a6-ctl-490dw-bialy-oprogr-kurs-obslugi-pl-p713

A teraz przestrogi:
Nigdy nie bierz niczego chińskiego z allegro.
Nie kupuj firmy pentagram, to zło, jak sama nazwa wskazuje.
Nigdy nie ufaj tabletom od Manty, na tym można kroić chleb a nie rysować.

Ostatnio zmieniony przez serowakanapka (10-10-2016 o 18h25)

Offline

#53 10-10-2016 o 18h36

Miss'Fuzja
spsr
Skoro nudzi ci się na tyle, że czytasz ten opis, zrób pracę na konkurs. I'm Espi Nekromanka
Miejsce: Gdynia na zawsze
Wiadomości: 6 728

Bardzo dziękuję ;3 Tak się czaiłam na tego wacoma i myślę że to jego kupię, skoro polecasz. Zwłaszcza że jest w Media Markt XD


//photo.missfashion.pl/pl/1/102/moy/81086.jpg

Offline

#54 17-11-2016 o 00h16

Miss'wow
DarkSeaweed
...
Miejsce: Rzeka
Wiadomości: 548

Ja używam Wacom Bamboo Fun Pen&Touch, mimo, że na początku bałam się jego małej wielkości jestem z niego mega zadowolona ♥

Offline

#55 21-11-2016 o 11h23

Miss'na całego
Kharanne
Trust in dreams, for in them is hidden the gate to eternity.
Miejsce: Błąkam się po Trójmieście
Wiadomości: 465

Ostatnio szukam dla koleżanki jakiegoś taniego tabletu na początek. I o ile Wacoom wydawał mi się odpowiednią opcją, to moją uwagę przykuły również ostatnio coraz bardziej popularne tablety firmy Huion. Miał może ktoś z nimi już do czynienia? Wie jak się sprawują?

Korzystając z okazji chciałabym się jeszcze was dopytać o nieco droższe tablety graficzne. O ile pomyślnie uda mi się uzbierać odpowiedni budżet, w okolicy marca/kwietnia planowałam zainwestować w coś, co wyświetla obraz bezpośrednio na tablecie. Z tańszych (ta, takie tanie, że koło 3000-3500 PLN /vendor/beemoov/forum/../../../public/forum/smilies/tongue.png) moją uwagę przykuł Cintiq 13hd, YIYNOVA MSP19U+ oraz HUION GT-220. O ile Cintiq zdaje mi się być marką niemalże niezawodną, tak o pozostałych słyszałam mieszane opinie. Miałyście może z nimi styczność? Który byście poleciły? A może coś jeszcze innego? Dodam tylko, że funkcjonalność "touch" jest dla mnie szczerze powiedziawszy zbędna /vendor/beemoov/forum/../../../public/forum/smilies/tongue.png

Ostatnio zmieniony przez Kharanne (21-11-2016 o 22h12)


https://photo.missfashion.pl/pl/1/105/gd/83475.jpg

Offline

#56 06-07-2017 o 19h12

Miss'nieobczajona
...
Wiadomości: 19

Ja mam wacom bamboo już chyba z 10 lat xD ogólnie to ja się nie znam, ale moja koleżanka ma Huiona i z tego co wiem to jest bardzo zadowolona

Offline

#57 22-08-2017 o 21h55

Miss'całkiem całkiem
Stocking
( ͡~ ͜ʖ ͡°)
Miejsce: Baldur's Gate
Wiadomości: 153

8/10
Bo wszystko, co dziś niemożliwe, jutro możliwym się uczyni.
Andrzej Sapkowski – Sezon burz

Offline

#58 12-09-2019 o 22h38

Miss'nieobczajona
suszi
...
Wiadomości: 18

Myślę, że najlepszą lekcją rysunku jest właśnie wyłączenie kompa i odepchnięcie wszystkich tutoriali i w zależności co chcemy rysować - ustawić sobie martwą naturę lub usiąść przed lustrem i patrzeć. Częste mrużenie oczu, gdy zamazuje sie wtedy obraz, pozwala dokładniej określić światłocień. Są pewne zasady dotyczące kompozycji czy perspektywy, więc myślę, że o tym warto poczytać, ale naprawdę, spróbujcie ostawić tutoriale i patrzeć, jak ktoś rysuje lub każe wam rysować w dany sposób, bo sztuka ma być wasza i przez was wypracowana. A takie wzorowanie się może tylko wyrobić powszechnie niechcianą manierę. Studiuje grafikę na Uniwersytecie Artystycznym w Poznaniu i wiem, co mówię - po prostu patrzcie uważnie i rysujcie dużo, a za 10, 15 lub 20 razem będzie to wyglądało o wiele lepiej. Powodzonka w pracy!

Offline

Strony : 1 2 3