Strona główna

Forum - Missfashion.pl, gra o modzie dla dziewczyn!

Dyskusja zamknięta

Strony : 1 2 3 4 ... 24

#26 24-02-2014 o 13h12

Miss'wow
Lillien
They call me The Vigilante
Wiadomości: 558

CharlotteYork dopiero jesteśmy w trakcie finalizowania pewnych zasad (głównie tych związanych z Nagrodą Publiczności). Przepraszamy więc za zamieszanie - od kolejnej edycji już większość detali powinnyśmy mieć opracowanych :) Pisz do nas śmiało i wysyłaj swoje oceny!


Tymczasem informuję, że głosowanie dla publiczności jest wciąż otwarte -
na Wasze oceny czekamy do 25.02.2014 do godz. 20:00!


Wystarczy, że w wiadomości do Foxglove podasz imię wybranej przez siebie kandydatki - oficjalne wyniki opublikujemy do 28.02.2014.


Dziękujemy za Waszą pomoc i zainteresowanie wyborami!

Ostatnio zmieniony przez Lillien (24-02-2014 o 13h48)


//photo.missfashion.pl/pl/1/71/moy/56702.jpg

Offline

#27 28-02-2014 o 23h06

Miss'OK
Foxglove
Big, bad Fox
Miejsce: Yharnam
Wiadomości: 1 545

Dun dun dun, wszyscy na to czekali /vendor/beemoov/forum/../../../public/forum/smilies/big_smile.png
Link do zewnętrznego obrazka
Link do zewnętrznego obrazka

Link do zewnętrznego obrazka
Link do zewnętrznego obrazka
Nagroda - Chibi w konkursowej stylizacji narysowane przez Lillien
Link do zewnętrznego obrazka

Link do zewnętrznego obrazka
Link do zewnętrznego obrazka
Nagroda - Opis graficzny na profil wykonany przez Shao

Po nagrodę należy zgłosić się do Shao, która wykona opis wedle życzenia laureatki ^^ Prosimy uzbroić się w cierpliwość, Shao wyjechała na weekend i wróci w poniedziałek i po tym terminie będzie mogła ustalać szczegóły nagrody /vendor/beemoov/forum/../../../public/forum/smilies/smile.png

Link do zewnętrznego obrazka
Link do zewnętrznego obrazka
Nagroda - Sygnaturka i dopasowany awatar wykonanie przez Shao

Po nagrodę należy zgłosić się do Shao, która wykona nagrodę wedle życzenia laureatki ^^ Prosimy uzbroić się w cierpliwość, Shao wyjechała na weekend i wróci w poniedziałek i po tym terminie będzie mogła ustalać szczegóły nagrody /vendor/beemoov/forum/../../../public/forum/smilies/smile.png

Link do zewnętrznego obrazka
Link do zewnętrznego obrazka

Link do zewnętrznego obrazka
Link do zewnętrznego obrazka
Serdecznie dziękujemy wszystkim za głosy /vendor/beemoov/forum/../../../public/forum/smilies/smile.png W tej edycji otrzymałyśmy czternaście głosów od publiczności. I liczymy, że będziecie równie zaangażowani w kolejnych edycjach ^^


Wszystkim serdecznie gratulujemy i ogłaszamy, że kolejny temat to...

Link do zewnętrznego obrazka
Cudze chwalimy, a swojego nie znamy ;] Każde z nas na pewno wie niejedno o bóstwach starożytnych Egipcjan czy Greków. Zachwycamy się różnorodnością wierzeń i kultur z dala od nas, a nie zdajemy sobie sprawy, że w naszym domu grasuje złośliwy Stukacz, w kałużach czają się Biali Ludzie, Zmory zsyłają na nas koszmary, a lasu strzeże Dobrochoczy. Mitologia Słowiańska to cała plejada interesujących, przerażających czy zabawnych stworów. Jak i wierzeń, znachorów czy łowców demonów. Więc pokażcie nam swoje strzygi, morowe dziewice, czarty i rusałki. Zaostrzcie kły, odziejcie się w zwiewne sukienki, zaplećcie warkocze, przystrójcie wiankami z kwiatów czy wodorostów i pochwalcie się tym jak nasza własna, kultura słowiańska jest ciekawa i warta uwagi!
I pamiętajcie, że wierzenia słowiańskie to nie tylko demony ;]

Zgłoszenia przyjmujemy do 10 marca do godziny 10:00. Zastrzegamy sobie 4 dni na ocenienie stylizacji i wykonanie nagród oraz dyplomów, więc wyniki pojawią się najpóźniej 14 marca /vendor/beemoov/forum/../../../public/forum/smilies/smile.png

Zasady jak zwykle te same /vendor/beemoov/forum/../../../public/forum/smilies/smile.png Jury składające się z Lillien, Shao i mnie oceni stylizacje na podstawie niżej wymienionych kryteriów:

- Zgodność z tematyką inspiracji: 0/10
- Kreatywność wykonania: 0/10
- Ogół estetyki: 0/10
- Makijaż: 0/10
- Fryzura: 0/10
- Dodatki: 0/10
- Oryginalność pomysłu: 0/3 – to takie punkty ekstra ;] Jak ktoś wyjątkowo zaskoczy jury oryginalnym podejściem do tematu, otrzyma właśnie punkty w tej kategorii ;]

W razie gdy jakaś stylizacja nam szczególnie przypadnie do gustu, ale nie załapie się na podium, otrzyma wyróżnienie /vendor/beemoov/forum/../../../public/forum/smilies/smile.png

Link do zewnętrznego obrazka
Aby nasza publika i same uczestniczki nie czuły się porzucone, honorujemy również Nagrodę Publiczności. Zasady są proste. Wiadomość z pseudonimem faworytki aktualnej edycji należy przesłać do mnie do dnia 11 marca do godziny 20:00. Głosować mogą i uczestniczki edycji i publika /vendor/beemoov/forum/../../../public/forum/smilies/smile.png Na podstawie zsumowanych głosów zostanie wyróżniona stylizacja, która najbardziej przypadła do gustu publiczności.

Po więcej informacji zapraszam do pierwszego posta konkursu.

Kto zostanie następną Miss Stylizacji Inspirowanych? ;]
Link do zewnętrznego obrazka

Życzymy powodzenia w konkursie i miłej zabawy! ^^

Foxglove, Lillien & Shao


Link do zewnętrznego obrazka

Jako, że forum nadal ma problemy z dodawaniem zdjęć do postów (wyskakuje wiadomość "Sesja wygasła"), dajemy instrukcję jak dodać zdjęcie miss do konkursu /vendor/beemoov/forum/../../../public/forum/smilies/smile.png

1. Należy zapisać zdjęcie miss na dysku klikając w Szafie na "Zrób Zdjęcie"
2. Idziemy na jakąkolwiek stronę gdzie można uploadować pliki z komputera. Przykładowo:
http://imgur.com/
http://postimage.org/
http://tinypic.com/
3. Tam postępujemy zgodnie z instrukcjami.
4. Kopiujemy adres bezpośredni do zdjęcia na stronie hostingowej.
5. Wstawiamy adres między w poście (przykładowo http://www.tutatadreszdjęcia/miss.jpg)
6. Ta dah, zdjęcie pojawi się w poście po publikacji /vendor/beemoov/forum/../../../public/forum/smilies/big_smile.png

Ostatnio zmieniony przez Foxglove (01-03-2014 o 12h32)

Offline

#28 28-02-2014 o 23h11

Miss'towarzyska
YooSti
Don't judge a book by its cover...
Wiadomości: 2 611

Gratuluję dziewczyny zasłużyłyście. Nivato tobie w szczególności, twoja burza piaskowa przebijała innych i miałam nadzieję zobaczyć cię na podium,a tu proszę... Nagroda publiczności. Gratuluję również Samirze za jej Niebo.


             http://i65.tinypic.com/x4kd4g.gif

Offline

#29 28-02-2014 o 23h17

Miss'Sensei
ScarletWitch
...
Miejsce: England / London
Wiadomości: 1 003

Eeee? Przeżyłam szok... Fox uduszę cię xD

Wiedziałam, że Nivata wygra, sama na nią głosowałam.Burza piaskowa naprawdę wyszła zjawiskowo, z każdej strony piasek i tylko piasek, po prostu świetny pomysł i wykonanie.
Co to smogu, to nie sądziłam, że jest aż taki w Krakowie... już się boję, bo w środę jadę tam na olimpiadę. Pomysł niebanalny i ta maska tlenowa xD .. Trochę mnie teraz przestraszyłaś, ale ok ;p

Dziękuje jury za 3 miejsce, bo tego się nie spodziewałam.

I demony słowiańskie? Ej co to ma być, Fox to Ty robisz je najlepsze /vendor/beemoov/forum/../../../public/forum/smilies/wink.png

Offline

#30 28-02-2014 o 23h19

Miss'OK
Foxglove
Big, bad Fox
Miejsce: Yharnam
Wiadomości: 1 545

Nie bij nie bij, ja tu jestem potrzebna do ubierania wszystkiego pięknie w słowa i składania XD
Buehehe, moje demony były takim tylko trailerem do konkursu /vendor/beemoov/forum/../../../public/forum/smilies/tongue.png Teraz Wasza kolej ;] Mamy tak bogatą mitologię, że dla nikogo inspiracji nie zabraknie ;]

Ostatnio zmieniony przez Foxglove (28-02-2014 o 23h22)

Offline

#31 01-03-2014 o 00h07

Miss'OK
nisiam
Kobieta jest cudem boskim, szczególnie jeśli ma diabła za skórą.
Wiadomości: 1 452

Gratulacje /vendor/beemoov/forum/../../../public/forum/smilies/smile.png Dwie moje faworytki na podium /vendor/beemoov/forum/../../../public/forum/smilies/smile.png


                                                                                     „Wolę być niedoskonałą wersją samej siebie, niż najlepszą kopią kogoś innego."

Szybko zrezygnowałeś jak na kogoś, kto mówił, że jestem kobietą jego życia
— Guillaume Musso, "Kim byłbym bez Ciebie?"




Offline

#32 01-03-2014 o 00h16

Miss'Sensei
ScarletWitch
...
Miejsce: England / London
Wiadomości: 1 003

A ja się nudziłam i zgłaszam się xD

Przedstawiam wam Pòkuse czyli ducha kusiciela w postaci dziewczyny lub młodzieńca. Jest to duch kaszubski, jest oczywiście duchem wyższego rzędu, a inne podrzędne duchy wspomagają go. Kusząc do podpisania cyrografu i innych złych rzeczy.

Kolory czerwieni i czerni kojarzą mi się zarówno z piekłem jak i seksowną kreacją dla kobiety. A więc połączyłam te dwa wyobrażenia w jedno.

Link do zewnętrznego obrazka

Offline

#33 01-03-2014 o 08h39

Miss'Żółtodziób
...
Wiadomości: 0

moim najbardziej wyczekiwanym osiągnięciem miały być Alternatywne, a tu proszę /vendor/beemoov/forum/../../../public/forum/smilies/big_smile.png
wiedziałam, że Nivata wygra /vendor/beemoov/forum/../../../public/forum/smilies/big_smile.png burza piaskowa była cudowna i to wspaniale, że publika Cię doceniła /vendor/beemoov/forum/../../../public/forum/smilies/wink.png
ScarletWitch, Ty również miałaś genialną stylizację, chociaż jako szóstkowicz z geografii miałabym zastrzeżenia, czy to na pewno zjawisko pogodowe. podium zasłużone /vendor/beemoov/forum/../../../public/forum/smilies/wink.png nie bój nic, w ciągu ostatnich dni śmiało możemy powiedzieć, że Kraków leży w górach /vendor/beemoov/forum/../../../public/forum/smilies/big_smile.png widoczność na Tatry genialna. można powiedzieć, że rycerz Zbyś uśpił smoga /vendor/beemoov/forum/../../../public/forum/smilies/tongue.png
Samira, Tobie również gratuluję /vendor/beemoov/forum/../../../public/forum/smilies/smile.png
Fox, jestem na Ciebie zła za Wodnika xD odebrałaś mi najpiękniejsze wyobrażenie mojego znaku zodiaku! /vendor/beemoov/forum/../../../public/forum/smilies/tongue.png

Ostatnio zmieniony przez Imloth (01-03-2014 o 09h44)

Offline

#34 01-03-2014 o 08h50

Miss'OK
Sniezyczka
...
Wiadomości: 1 278

Podium bardzo mi sie podoba /vendor/beemoov/forum/../../../public/forum/smilies/smile.png Niezwykle oryginalne i kolorowe, jednak moje serce podbila Nivata. Gratluje dziewczyny.

Szkoda, ze nie dam rady wziac udzialu w tej edycji konkursu... Niestety ciezko jest cos wymyslic nie majac eventowych ciuchow :< Ale bede zagladac i kibicowac. Powodzenia


Link do zewnętrznego obrazka
Jeśli masz niższy poziom MN bardzo proszę rzuć mi dwa wyzwania bez zakładu /vendor/beemoov/forum/../../../public/forum/smilies/smile.png

Offline

#35 01-03-2014 o 11h55

Miss'Żółtodziób
...
Wiadomości: 0

Podium jest fantastyczne! Cieszę się, że znalazły się na nim moje faworytki. ♥
Obecny temat jest niemałym wyzwaniem, mistrzyni takowych kreacji nie da się przebić, ale i tak wezmę udział.

Pragnę przedstawić Wiłę. Jest to żeński demon, niekiedy utożsamiany również z rusałką. Pojawiają się nocami, żeby tańczyć (wić się, stąd ich nazwa).Wiłom nie należy wchodzić w drogę, gdyż wiąże się to z obłędem lub śmiercią, ale gdy same nawiązałyby kontakt, należy być wobec nich uczciwym. Są to istoty niezwykle mściwe, gdy złamie się dane im słowo. Twierdzi się iż są to dusze pięknych, młodych kobiet, które były beztroskie lub nie nacieszyły się życiem przez śmierć w młodym wieku. Przedstawia się je jako niewiasty o złotych włosach, nagie lub odziane w białe szaty, niekiedy uskrzydlone.

Link do zewnętrznego obrazka

Ostatnio zmieniony przez Zupka (01-03-2014 o 11h58)

Offline

#36 01-03-2014 o 12h28

Miss'wtajemniczona
nivata
Seamstress wannabe.
Miejsce: Orc Fortress
Wiadomości: 2 120

O_o Zanim wezmę się za drugą rundę - wow! WOW! : O DZIĘKUJĘ! To brzmi tak sucho i nieszczerze, ale serio, nie spodziewałam się, zwłaszcza aż dwóch nagród! Sama zagłosowałam na Samirę i jej wykozaczone, przepiękne i dopracowane niebo, spodziewałam się również na podium przepięknego zachodu słońca Arwen. Gratulacje wszystkim pozostałym nagrodzonym i wyróżnionym, stanie z wami na podium to zaszczyt! Dziękuję potwornie, ale mi miło, muszę się otrząsnąć z szoku. xD


http://i64.tinypic.com/2eg9mdg.gif

Offline

#37 01-03-2014 o 13h10

Miss'na całego
HankaPL
...
Miejsce: I tak znajdę Twoje kaczki!
Wiadomości: 427

Link do zewnętrznego obrazka
Przedstawiam wam Lejle /vendor/beemoov/forum/../../../public/forum/smilies/smile.png

Ostatnio zmieniony przez HankaPL (01-03-2014 o 13h12)

Offline

#38 01-03-2014 o 13h36

Miss'wow
MariaANTONINA
...
Wiadomości: 529

Słowianie wcale nie byli tacy grzeczni! Ba, byli bardzo niegrzeczni. Zwykli składać ofiary całopalne swoim bóstwom, niejednokrotnie z ludzi. Nazywało się to żertwą.

Link do zewnętrznego obrazka

I ja przygotowałam właśnie żertwę - nieszczęsną niewiastę, której czysta dusza poświęcona została bogom, aby ich udobruchać, ułagodzić i przebłagać. Ogień już niemal całkowicie strawił jej ciało i ubranie, lecz kwiaty i liście z wianka na jej głowie, który symbolizował czystość i oddanie bogom, zostały cudownie ocalone. Świadectwo, że bóstwa akceptują i doceniają ten prezent!

Ostatnio zmieniony przez MariaANTONINA (01-03-2014 o 14h01)


//photo.missfashion.pl/pl/1/64/gd/50864.jpg

Offline

#39 01-03-2014 o 15h02

Miss'Żółtodziób
...
Wiadomości: 0

O jak miło i w sumie chyba bez zaskoczenia, że Nivata na pierwszym xD Stylizacja jest naprawdę dopieszczona w detalach prawie do perfekcji /vendor/beemoov/forum/../../../public/forum/smilies/smile.png Imloth i ScarletWitch gratuluję również, na te dwa zjawiska pogodowe bym raczej nigdy nie wpadła pod inspirację.Gratulację /vendor/beemoov/forum/../../../public/forum/smilies/smile.png
Trochę szkoda że Arwen i Lupo nie pojawiły się w wygranych albo wyróżnionych no ale nie wątpię, że jeszcze nas zaskoczą innymi inspiracjami.
Dziękuję za wyróżnienie bo nie spodziewałam się go przy takich zgłoszeniach a miło widzieć, że nawet dawno zrobiona kreacja zrobiona wręcz z już utartych części garderoby miała szansę przykuć uwagę /vendor/beemoov/forum/../../../public/forum/smilies/smile.png
Nie wiem dziewczyny ale wy mnie zmuszacie wręcz do kombinacji z warstwami xD Mitologia słowiańska nie jest domenom "piękności", na ogół dużo w nich demonów potworków i ciężko będzie uzyskać pewne efekty trzymając się systemu gry.Mam nadzieję, że coś uda mi się wymodzić przed upływem terminu /vendor/beemoov/forum/../../../public/forum/smilies/smile.png

Offline

#40 01-03-2014 o 15h47

Miss'OK
Evelyn
陶磁器人形
Miejsce: Kraków
Wiadomości: 1 617

Przed wami Topielica:

Link do zewnętrznego obrazka

Offline

#41 01-03-2014 o 16h40

Miss'Superstar
Majerankowa
Beemoov ogarnij się
Wiadomości: 27 291

Link do zewnętrznego obrazka
Oto Oblakinia. Głównym jej zajęciem było szycie sukien. Czyniła je z płatków śniegu, kropel rosy, strzępów obłoków, mgieł, nici pająków i ozdabiała je różnymi przedmiotami.


https://66.media.tumblr.com/a79585b15b7fc52ce6d27f2f9814a19b/tumblr_inline_op9jh0YOA71t67szg_540.gif

Offline

#42 01-03-2014 o 16h42

Miss'wow
KimDallas
...
Wiadomości: 679

Link do zewnętrznego obrazka

Przedstawiam Sirin, ptaka o głowie pięknej kobiety. Według legendy syriny żyją na "ziemi indyjskiej" w pobliżu raju albo w okolicach Eufratu. Stworzenia te nawiązują do opowieści o syrenach z greckiej mitologii. Śpiewają "święte pieśni", które mówią o szczęściu w przyszłości. Dla człowieka siriny są niebezpieczne: kto słucha ich pieśni, zapomina o ziemskim życiu, spieszy za sirinami i umiera. Siriny symbolizują smutek, cierpienie i rozpacz, są nastawione wrogo do człowieka.

Offline

#43 01-03-2014 o 17h13

Miss'Złota
nelumi
Miejsce: Pomocnik moderatora
Wiadomości: 14 575

Link do zewnętrznego obrazka

Przedstawiam Wam Strzygę- demona dziecię/kobietę. Strzyga była istotą nieco podobną do wampira. Strzygami zostawały dusze ludzi, którzy urodzili się z dwiema duszami, dwoma sercami i podwójnym szeregiem zębów, z czego ten drugi był słabo zauważalny. Uważano także, iż strzygą jest noworodek, który urodził się z wykształconymi zębami. Gdy już rozpoznano strzygę za pierwszego życia, przepędzano ją z ludzkich siedzib. Strzygi ginęły zazwyczaj w młodym wieku, gdy jednak jedna dusza odchodziła, druga żyła dalej i aby przetrwać musiała polować. Strzyga wysysała krew, wyżerała wnętrzności i latała pod postacią sowy po nocach. Zazwyczaj poza polowaniem chodziło o zemstę za krzywdy wyrządzone podczas pierwszego żywota.


Krew na jej ciele to oznaka jej żądnej krwi duszy oraz pozostałości po próbach unicestwienia, ponieważ Strzygi tak jak i inne stwory należało trwale unieruchomić poprzez spalenie bądź powbijanie gwoździ albo pali w różne części ciała.
Niekiedy Strzygi przedstawiane były z porożem. Pnącza liści na jej nogach pozostały od czasu ucieczki przed ludnością miejską, która ją wypędziła. Kolce dość mocno powbijały się w skórę kalecząc nogi demona (szpony również znajdują się w części stroju niestety ciemna chusta na tyłku je zasłania, dokładniej zlewają sie ze sobą p.p ).

Ostatnio zmieniony przez nelumi (01-03-2014 o 17h15)

Offline

#44 01-03-2014 o 20h07

Miss'Sensei
Arwen
...
Wiadomości: 802

Gratuluję wam dziewczyny. Stuprocentowo zasłużyłyście na te wyróżnienia. Nivato, z twoją pracą po prostu nie można było rywalizować. Spodziewałam się, że Samira zajmie miejsce na podium, a tu tylko wyróżnienie.. Dziękuję Nivato i Samiro za docenienie mojej stylizacji. To miłe, jednak wiem, że mogłam ją bardziej dopracować. Nad pracą do tej edycji posiedzę trochę dłużej i postaram się was w pozytywny sposób zaskoczyć ;) .


https://i.imgur.com/c2OaL3K.png

Offline

#45 01-03-2014 o 20h13

Miss'wtajemniczona
nivata
Seamstress wannabe.
Miejsce: Orc Fortress
Wiadomości: 2 120

Znacie legendę o Kwiecie Paproci? Wedle opowieści miał kwitnąć tylko w najkrótszą noc w roku, a znalazcy zapewniał wieczne szczęście, dobrobyt i bogactwo. Poszukiwań mitycznego kwiatu nie było końca, ale wcale nie tak łatwo było go znaleźć. Kwiat Paproci był maleńki, dobrze skryty pośród zielonych liści, a magia letniego przesilenia skutecznie utrudniała ludziom odnalezienie go - upajała ich tajemniczą radością tak, że zapominali o poszukiwaniach bądź wysyłała wilki i niedźwiedzie do jego ochrony.

Link do zewnętrznego obrazka

Moja miss to inspiracja tą legendą. Biel kwiatu jest znikoma przy ogromnej ilości zieleni, ale nie jest niewidoczna - pozwala mieć nadzieję, że jednak ktoś odnajdzie źródło szczęścia! Złote elementy symbolizują bogactwo, którym kwiat obdarowuje szczęśliwych znalazców, a sama miss otoczona jest delikatną aurą magii i mistycyzmu.

Inspiracje:


http://i64.tinypic.com/2eg9mdg.gif

Offline

#46 01-03-2014 o 21h34

Miss'Żółtodziób
...
Wiadomości: 0

W pierwszej kolejności składam gratulację nagrodzonym misskom. Przedstawiłyście  nietypowe a przez to oryginalne inspiracje za co musiałyście zostać nagrodzone.
(nivata skąd Ty bierzesz takie świetne pomysły /vendor/beemoov/forum/../../../public/forum/smilies/smile.png?)

Moja pierwsza zaprezentowana w wyborach inspiracja. Oto Leszy, demon lasu, pan wszelkiej zwierzyny o złośliwej postawie w stosunku do gubiących się w jego królestwie ludzi. Nie raz, nie dwa płatał zagubionym wędrowcom figla karząc im błądzić po swoich leśnych włościach bez nadziei na wydostanie się z dzikiej gęstwiny. Najczęściej przybiera postać wilka, puchacza bądź wichru.

Link do zewnętrznego obrazka

Powyższa inspiracja przedstawia postać dziką i nieskrępowaną. Ogon oraz uszy są symbolem jednej z przemian władcy lasu, sowa z kolei jest okiem nocy dla naszego demona. Ubiór jest luźny by nie ograniczać ruchów przy codziennych obchodach, sama kolorystyka zaś żywa tak jak zróżnicowana roślinność leśna. Leszy porusza się boso by mieć możliwość jak najlepszego podkradania się do intruzów, podkreśla to jednocześnie jego kontakt z naturą. Kij trzymany w jego ręce służy m.in. do niespodziewanych kuksańców jakimi obdarowuje znienacka zbłąkanych podróżnych, drażniąc ich i wprawiając w stan trwogi jednocześnie. Często też nim właśnie pokazuje zła trasę na rozstajach dróg, by móc dłużej cieszyć się zabawą w uprzykrzanie życia ludzkim istotom. Nie jest to jednak jego jedyna rozrywka. Długie zadrapanie na jego boku jest wynikiem jednego z nielicznych sporów jakie przychodzi mu rozstrzygać między mieszkańcami lasu co świadczy o tym, że mimo wszystko jest godnym swojego stanowiska.

Ostatnio zmieniony przez Ikan (02-03-2014 o 07h21)

Offline

#47 02-03-2014 o 12h21

Miss'OK
Sniezyczka
...
Wiadomości: 1 278

Pomyślałam, że bez halloweenowych i innych eventowych ubrań mogę coś wymyślić :3

Każdej z nas mama czytała bajkę o Babie Jadze i była to chyba jedna z pierwszych postaci z mitologii słowiańskiej, którą udało mi się poznać.

Link do zewnętrznego obrazka
Kim jest Baba Jaga? Jest to stara, odrażająca wiedźma mieszkająca w chatce na kurzej stopce w głębi lasu.  Babie Jadze często towarzyszyły czarny kot, kruk, sowa lub wąż. Porywała błąkających się po lesie ludzi (zwłaszcza dzieci), a następnie ich mordowała i zjadała. W przypadku dorosłym dusiła ich przy pomocy obwisłych piersi.Przypisywano jej też zsyłanie chorób i innych dolegliwości. Baba Jaga potrafi latać na piecu, na moździerzu i na miotle lub na kotle. Wtedy używa miotły, żeby zatrzeć swój ślad.

Moja Baba Jaga nosi ubrania czarnego koloru, który symbolizuje śmierć. Chowa siwe pukle włosów i bezzębne usta pod kapturem a welon na jej twarzy symbolizuje niedostępność i tajemniczość. Życie w lesie nie jest łatwe, lecz ona jest na nie przygotowane. Ciepłe, aczkolwiek zniszczone szaty pomagają jej w survivalu. Przemieszcza się za pomocą miotły i porusza się z najlepszym przyjacielem-czarnym krukiem.

Ostatnio zmieniony przez Sniezyczka (03-03-2014 o 19h50)


Link do zewnętrznego obrazka
Jeśli masz niższy poziom MN bardzo proszę rzuć mi dwa wyzwania bez zakładu /vendor/beemoov/forum/../../../public/forum/smilies/smile.png

Offline

#48 03-03-2014 o 14h24

Miss'Fuzja
Jessica23
...
Miejsce: Wrocław
Wiadomości: 5 291

Ja się zgłoszę dopiero jak się "wybielę" bo z moją obecną karnacją chyba będzie trudno zrealizować temat <głupia misja ach... /vendor/beemoov/forum/../../../public/forum/smilies/sad.png>


http://i60.tinypic.com/2m7uio7.gif

Offline

#49 03-03-2014 o 19h01

Miss'Żółtodziób
...
Wiadomości: 0

Moja miss jest elfem wodnym.


Link do zewnętrznego obrazka

Ostatnio zmieniony przez nina208 (05-03-2014 o 14h32)

Offline

#50 03-03-2014 o 22h17

Miss'Electronic
Setarah
♥ "i teraz przypominała sobie, jak ten dotyk grzał ją" ♥
Miejsce: Pomocnik moderatora
Wiadomości: 11 474

A oto Oblakinia w moim wydaniu /vendor/beemoov/forum/../../../public/forum/smilies/smile.png

Link do zewnętrznego obrazka


"kiedy człowiek pierwszy raz się zakochuje, jego życie nieodwracalnie się zmienia i choćby nie wiedzieć jak się próbowało, to uczucie nigdy nie zniknie."


"twoja wartość jest bezcenna"

Offline

Dyskusja zamknięta

Strony : 1 2 3 4 ... 24