Strona główna

Forum - Missfashion.pl, gra o modzie dla dziewczyn!

Strony : 1 2 3 4 5 ... 74

#51 07-01-2014 o 22h48

Miss'Sensei
lillchen
Pani Fioletu i Pochodnych
Miejsce: KremLove
Wiadomości: 976

Dzięki /vendor/beemoov/forum/../../../public/forum/smilies/smile.png Potrzeba mi czegoś dobrego i po polsku, bo straszny wstyd, że dotąd na liście przeczytanych w tym roku mam tylko jedną rzecz po polsku /vendor/beemoov/forum/../../../public/forum/smilies/sad.png( I to jeszcze o Rosji. Nie, ja nie mam obsesji. Żadnej.

Offline

#52 07-01-2014 o 22h50

Moderator
Motionell
Poznańsko-śląska Pyra!
Miejsce: „Potęga wiatru jest do Twej dyspozycji!
Wiadomości: 4 172

lillchen, ja nadal kończę 'Lolitę' ale to już na pewno przeczytałaś /vendor/beemoov/forum/../../../public/forum/smilies/big_smile.png


Geralt, nie będąc pewien, czy czarodziejka magicznie czyta w myślach, czy wyłącznie trafnie zgaduje, milczał, uśmiechając się krzywo. Magia wymaga czasu.

Offline

#53 07-01-2014 o 23h17

Miss'Sensei
ScarletWitch
...
Miejsce: England / London
Wiadomości: 1 003

Ja muszę czytań Lalkę ... Bo po feriach ją omawiamy i znów będzie to wypracowanie i sprawdzian i wszystko na raz ...
Zamęczą nas ... zamęczą jak nie wiem co ... dziś dwa sprawdziany, w czwartek z geografii, w piątek z polskiego. Za tydzień we wtorek spr z Biura rachunkowego, ww czwartek z angielskiego, w piątek z matematyki i pewnie coś wymyślą ... A dopiero co zaczęła się szkoła - cudownie ... dobrze, że mam ferie 20 xD

Offline

#54 07-01-2014 o 23h46

Miss'Sensei
lillchen
Pani Fioletu i Pochodnych
Miejsce: KremLove
Wiadomości: 976

Mnie też męczą, Scarlet. W piątek kolokwium z leksyki, we wtorek kolokwium z angielskiego, w środę kolokwia z tłumaczeń i gramatyki... i skończyły się przedmioty, z których można mieć kolokwia. A tu jeszcze licencjat, lektury na literaturę i w ogóle. Dzisiaj na literaturze zdradzałam objawy ADHD, bo miałam ZA DUŻO do powiedzenia. Na szczęscie R. (nasz ćwiczeniowiec) bardzo mnie lubi i nawet jak gadam od rzeczy, jakoś to przełyka. W ogóle R. jest genialny, na pierwszych zajęciach stresował się bardziej niż my.
Ciekawe, ilu ćwiczeniowców wykończy nasz rok. Przysłali nam Romka świeżo po magisterce - i się chłopak wystraszył bardzo sfeminizowanej rusycystyki (ostatni mężczyzna porzucił nas w połowie zeszłego roku akademickiego xd). Teraz R. przeżywa to samo. Ciekawe, co powie Łukasz w drugim semestrze...
Ktoś się dzisiaj dziwił, że po zajęciach życzyłam R. powodzenia na obronie. Że niby prowadzącemu nie wypada życzyć powodzenia, bo jest to źle odbierane przez grupę... Rany, przecież nasz instytut to jedna wielka rodzina. Nie zliczę, ile razy na dyżurach u kobitek od leksyki zamiast odrabiać zajęcia albo poprawiać pracę, dostawałyśmy herbatkę i ciasteczka /vendor/beemoov/forum/../../../public/forum/smilies/smile.png
Pod tym względem boję się Poznania. Tam może nie być tak rodzinnie...

Offline

#55 08-01-2014 o 12h17

Miss'na całego
Kosia1
...
Miejsce: Kraków
Wiadomości: 356

Scarlet, przecież klasa maturalna to największe błogosławieństwo /vendor/beemoov/forum/../../../public/forum/smilies/big_smile.png To szalone tempo, te fakultety na które każą chodzić (ja się wycwaniłam i jakimś cudem nie zapisałam się na żadne, a na obowiązkowych byłam tyle, co nic), to, że uczysz sie, uczysz, a masz poczucie że tak naprawdę nic nie umiesz. Ach, niby matura to taki straszny czas, a ja wspominam to tak miło. Chyba najlepszy okres w moim życiu, póki co. /vendor/beemoov/forum/../../../public/forum/smilies/smile.png
A Lalkę przeczytaj, jeśli Ci się chce, to bardzo ważna lektura i zazwyczaj na maturce się przydarza. Tak samo Przedwiośnie. /vendor/beemoov/forum/../../../public/forum/smilies/smile.png
Ale z tego co widzę Lillchen ma gorzej... ale nie dane mi było posmakować studiów i raczej już nie zamierzam, więc mogę tylko współczuć /vendor/beemoov/forum/../../../public/forum/smilies/big_smile.png

Offline

#56 08-01-2014 o 12h29

Miss'wtajemniczona
Asuu
"Nie księżniczko, nie oddam ci mojego Fiata"
Miejsce: Karpacz (Jelenia Góra)
Wiadomości: 2 247

Scarlet powiem tyle, że "Lalka" nie jest taką złą lekturą. Wyjątkowo miło mi się ją czytało w porównaniu do innych tekstów jakie były w poprzednich epokach. Może jest gruba, ale nie ma tak epickich opisów jak "Nad Niemnem". Ja już ją czytam mimo, że przerabiamy jeszcze "Lalkę". xD. No i ten chaos i masa sprawdzianów to norma. Ja już wolę nie myśleć o tym co mnie czeka jutro i o zaległościach z dzisiaj. Że też dzisiaj musiałam mieć te cholerne obowiązkowe szkolenie w pracy. .3.
No ale trzeba spiąć poślady i uczyć się bo koniec semestru, a drugi to w większości praktyki zawodowe. ; ;
Co ja przez ten miesiąc będę robić? ; ;


Zapraszam na mojego bloga *Klik*
//photo.missfashion.pl/pl/1/68/moy/54052.jpg  //photo.missfashion.pl/pl/1/68/moy/54053.jpg

Offline

#57 08-01-2014 o 12h41

Miss'Sensei
lillchen
Pani Fioletu i Pochodnych
Miejsce: KremLove
Wiadomości: 976

Kosiu, popieram. Klasa maturalna to było coś! Studniówka, "sukienkę mam, lakier pod kolor mam, partnera mam, idę się uczyć", uciekanie ze studniówki, bo "piiisaaaaać" (miałam wtedy zombie-fazę na pisanie), szlajanie się po księgarniach z miną "szukam tu czegoś do prezentacji", ten wszechobecny chaos, potoki łez po rozszerzonej matmie i foch matematyczki, kiedy odbierałam wyniki i głosiłam na całą szkołę, że idę na studia humanistyczne. To było coś!
Acz nie, teraz nie jest źle. Jak wspomnę minione dwa lata... W porównaniu z nimi mam teraz nieprzyzwoity luz. Naprawdę na dwóch filologiach było dziko i szybko, a jeszcze przedmioty z politologii, które przerabiałam "bo chcę"...
Ale, ale, studia mają jeden zasadniczy plus. Wreszcie nie muszę się martwić o każdy grosz /vendor/beemoov/forum/../../../public/forum/smilies/smile.png

Offline

#58 08-01-2014 o 15h03

Miss'Sensei
ScarletWitch
...
Miejsce: England / London
Wiadomości: 1 003

Kobiety ja dopiero jestem w 2 klasie technikum i to na profilu Ekonomia ... więc jakoś nie rozumiem tej presji przed maturą xD - jeszcze 2 lata .. ale jako, że mam nową podstawę to język polski ustny będzie gorszy ... będę ciągnęła pytania z tematem 15 min przed odpowiedzią ;_;
Ale zawodowe mam już w 3 klasie więc to dopiero masakra ;_;

Offline

#59 09-01-2014 o 13h33

Miss'OK
Hildee
I is the greatest! - No, you ain't! WE IS!
Miejsce: ToonTown
Wiadomości: 1 652

Biedna Scarlet D: ja jak widzę, co sie zmienia w tej maturze, to ja się tak cieszę, że moja wyglądała jak wyglądała XD Powodzenia!

Ej, polećcie jakiś Wasz ulubiony zbiór opowiadań. Stwierdziłam, że taka krótka forma mi mocno opowiada, bo sztuka stworzyć coś, co jest tak niedługie, a zawiera w sobie taką petardę, że długo się o tym myśli. Jak na razie moimi ulubionymi autorami są Dukaj oraz Marquez. Ktoś, coś? /vendor/beemoov/forum/../../../public/forum/smilies/big_smile.png

Offline

#60 09-01-2014 o 13h52

Miss'wow
Lillien
They call me The Vigilante
Wiadomości: 558

Nie wiem, co uznajesz za bombowe i takie, o czym się długo myśli, ale ze zbiorów opowiadań podobał mi się czytany w lecie "Czarny Koktajl" Jonathana Carrolla, a skoro realizm magiczny Marqueza i epickość opisów Dukaja Ci odpowiadały, to ten pisarz chyba też powinien Ci pod gust podejść :) Jego kultowa "Kraina Chichów" była jedną z powieści, o jakich mówiłam na maturze ustnej z polskiego, a potem jeszcze zetknęłam się z "Białymi Jabłkami" i "Zakochanym Duchem". Naprawdę bardzo go lubię :D Poza tym powinny Ci się podobać "Dym i Lustra" oraz "Rzeczy Ulotne" Gaimana. "Szkło, śnieg i jabłka" to jedno z tych jego opowiadań, które wstrząsnęły moim światopoglądem... przerażające i przerażajaco dobre zarazem D:
A jak już przy Gaimanie jesteśmy, a i o Tori Amos niedawno była tu chwilę mowa - "Strange Little Girls" to dobry wybór - seria krótkich tekstów Gaimana, jakie napisał do tej płyty Tori, jest absolutnie genialna :D Polecam z całego serducha!

P.s. Och, zapomniałabym jeszcze o "Sklepach Cynamonowych" Schulza! Senna atmosfera i magia opisów, to też powinno się podobać :)

Ostatnio zmieniony przez Lillien (09-01-2014 o 13h55)


//photo.missfashion.pl/pl/1/71/moy/56702.jpg

Offline

#61 09-01-2014 o 13h57

Miss'OK
Hildee
I is the greatest! - No, you ain't! WE IS!
Miejsce: ToonTown
Wiadomości: 1 652

Już chyba czwarta osoba poleca mi Gaimana, a na mojej tablicy fejsowej wybuchła nawet mini dyskusja, czy Gaiman jest piekielnie dobry, czy tylko udaje - dużo kontrowersji, ale muszę czekać, aż dorwę się z powrotem do mojej biblioteki.

Teraz kończę czytać dramaty Tennessee Williamsa, o których tyle słyszałam, a nie czytałam. Powiem Wam... bomba. Szczególnie w przekładzie Poniedziałka - oryginał mniam, ale Poniedziałek sprawił, że dramaty z przełomu lat '40 i '50 są niesłychanie aktualne, ale nic nie odbiera z atmosfery tamtych czasów. "Tramwaj zwany pożądaniem" albo "Kotka na gorącym blaszanym dachu" i "Szklana menażeria" - tylko jedno słowo: woah.

Schulz! oj no, pamiętam, że miałam czytać w liceum jeden utwór - przeczytałam wszystkie. A potem jeszcze go miałam na maturze XD

Offline

#62 09-01-2014 o 14h03

Miss'Sensei
lillchen
Pani Fioletu i Pochodnych
Miejsce: KremLove
Wiadomości: 976

Lillien, uwielbiam "Krainę Chichów" i "Czarny koktajl" /vendor/beemoov/forum/../../../public/forum/smilies/smile.png)

Hildee, krótkie formy mi nie leżą, ale jeżeli chcesz poeksperymentować z literaturą, znajdź zbiór opowiadań Jordana Jowkowa. Ach, i polecam "Czas cudów" Borislava Pekicia - niesamowite podejście do biblijnych treści, bardzo ludzkie, realistyczne, a jednocześnie napełnione cudownością.

Offline

#63 09-01-2014 o 14h10

Miss'wow
Lillien
They call me The Vigilante
Wiadomości: 558

Tak, ja też! Obok "Krainy Chichów", "Alicji w Krainie Czarów", "Gwiezdnego Pyłu" Gaimana i "Harry'ego Pottera", bo przerabiałam temat o baśniowych światach w literaturze /vendor/beemoov/forum/../../../public/forum/smilies/smile.png "Sklepy..." mają coś w sobie, choć przyznaję, do tej pory niewiele osób zdołałam zarazić fascynacją do ich dziwacznej atmosfery ;D

Najlepiej sama przeczytaj coś Gaimana i przekonaj się sama. Dokładnie takie same kontrowersje wywołują ludzie wokół dzieł Kinga. Moim zdaniem King wielkim pisarzem był, jest i będzie, i naprawdę mam w nosie opinie innych /vendor/beemoov/forum/../../../public/forum/smilies/wink.png To samo tyczy się Gaimana, z którego chyba już nigdy nie wyrosnę. Jak w gimnazjum przeczytałam "Nigdziebądź", tak od tej pory moja opinia w kwestii jego pisarstwa się nie zmieniła. Mogłam wyrosnąć z wielu rzeczy, ale z niego - nigdy. Tak samo mam z Tori. Niektóre miłości są wieczne /vendor/beemoov/forum/../../../public/forum/smilies/smile.png

Narobiłaś mi teraz smaka na te sztuki, zwłaszcza, że "Tramwaj..." kiedyś już czytałam. Bardzo chętnie położę łapki na tej pozycji ponownie!


//photo.missfashion.pl/pl/1/71/moy/56702.jpg

Offline

#64 09-01-2014 o 15h38

Miss'wtajemniczona
Asuu
"Nie księżniczko, nie oddam ci mojego Fiata"
Miejsce: Karpacz (Jelenia Góra)
Wiadomości: 2 247

Lillien widzę, że miałaś temat maturalny dość podobny do mojego. Także idę w tym kierunku, a dokładniej " Literatura fantasy - nowa odmiana baśni? Omów problem, analizując przykłady "klasycznych" baśni i utworów fantasy.". Jako że uwielbiam jeszcze klasyczne baśnie ten temat wydaje się idealny. Jeśli ktoś mógłby mi polecić tytuły klasycznych utworów fantasy będę wdzięczna. c:


Zapraszam na mojego bloga *Klik*
//photo.missfashion.pl/pl/1/68/moy/54052.jpg  //photo.missfashion.pl/pl/1/68/moy/54053.jpg

Offline

#65 09-01-2014 o 16h13

Miss'OK
Foxglove
Big, bad Fox
Miejsce: Yharnam
Wiadomości: 1 545

Czy ktoś powiedział Gaiman? Czy ktoś wspomniał Kinga? Czyżbym węszyła moich ulubionych autorów? XD
Ale tak na serio, to każdy autor będzie miał rzesze zagorzałych fanów i przeciwników. Ja osobiście obu wymienionych pisarzy szczerze uwielbiam i podziwiam za pomysły oraz warsztat. I każdemu Gaimana polecam, jeśli jeszcze się nie zapoznał. Jak już Lil wspomniała, "Nigdziebądź" jest dobrą lekturą na początek z jego książek. Albo "Koralina". Ale sama jestem wielkim fanem "Amerykańskich Bogów", książka mnie zmiotła pomysłem i wykonaniem.
Dziś jestem dopiero co po przeczytaniu "Oceanu na końcu drogi" i jestem zauroczona. Bardzo lekka książka, z iście gaimanowskim klimatem. Nie zawiódł mnie ^^

Offline

#66 09-01-2014 o 16h18

Miss'OK
Hildee
I is the greatest! - No, you ain't! WE IS!
Miejsce: ToonTown
Wiadomości: 1 652

No to czuję się bardziej, niż zachęcona /vendor/beemoov/forum/../../../public/forum/smilies/big_smile.png Kinga też bardzo lubię, może nie wielbię, ale lubię. Zawsze podobały mi się u niego porównania, strasznie trafne i działające na wyobraźnię.

Brunona Schulza nie miałam na ustnej, tylko podrzucili mi go na rozszerzonej, jako temat wypracowania. Wolałam pisać o nim, niż o Panu Tadeuszu i jeszcze zestawionym z wierszem do porównania na dodatek... XD
Mój temat z ustnego brzmiał: motyw kwiatów w literaturze i malarstwie <3

Offline

#67 09-01-2014 o 16h23

Miss'wtajemniczona
Asuu
"Nie księżniczko, nie oddam ci mojego Fiata"
Miejsce: Karpacz (Jelenia Góra)
Wiadomości: 2 247

Ja ambitnie startuję na maturę rozszerzoną i mam nadzieję na to samo co na gimnazjalisty. "Władca Pierścieni" i byłam spełniona do końca testu. xD
Kto wie co mi rzucą na maturze, ale ustną trzeba już szykować. :'D


Zapraszam na mojego bloga *Klik*
//photo.missfashion.pl/pl/1/68/moy/54052.jpg  //photo.missfashion.pl/pl/1/68/moy/54053.jpg

Offline

#68 09-01-2014 o 16h28

Miss'OK
Foxglove
Big, bad Fox
Miejsce: Yharnam
Wiadomości: 1 545

A tam szykować. Ja swoją przygotowałam mniej więcej tydzień przed terminem XD Ale mój temat to były interpretacje Makbeta na deskach teatralnych i w filmie. I tak głównie gadałam o współczesnej wersji Jarzyny, która była tragiczna, a potem już tylko cytowałam monolog lady Makbet w oryginale, bo znam całą sztukę na pamięć przez przeklęte wystawianie jej w teatrze. O dziwo da się dostać 100% z ustnej matury z polskiego głównie gadając szekspirowskim angielskim XD

Offline

#69 09-01-2014 o 16h36

Miss'wtajemniczona
Asuu
"Nie księżniczko, nie oddam ci mojego Fiata"
Miejsce: Karpacz (Jelenia Góra)
Wiadomości: 2 247

Cóż jeśli moja polonistka kładzie nacisk na francuski to czemu by nie angielski na maturze ustnej. xD
Rozwijajmy się bo i tak języki się przydadzą. Może niech zaczną od razu sprawdzać maturę ustną z innego języka. xD


Zapraszam na mojego bloga *Klik*
//photo.missfashion.pl/pl/1/68/moy/54052.jpg  //photo.missfashion.pl/pl/1/68/moy/54053.jpg

Offline

#70 15-01-2014 o 09h53

Miss'OK
Foxglove
Big, bad Fox
Miejsce: Yharnam
Wiadomości: 1 545

Wybaczcie, ale muszę to napisać /vendor/beemoov/forum/../../../public/forum/smilies/tongue.png Jak się okazało, ja i RMF mamy urodziny tego samego dnia, do tego jesteśmy równolatkami. Tyle wygrać XD

Offline

#71 15-01-2014 o 11h54

Miss'OK
Hildee
I is the greatest! - No, you ain't! WE IS!
Miejsce: ToonTown
Wiadomości: 1 652

RMF? To radio? /vendor/beemoov/forum/../../../public/forum/smilies/big_smile.png Macie dzisiaj urodziny? /vendor/beemoov/forum/../../../public/forum/smilies/big_smile.png

o, macie!

Wszystkiego najlepszego z okazji urodzin, Fox!

Offline

#72 01-02-2014 o 16h47

Miss'całkiem całkiem
Seeryouslee
...
Miejsce: Stekene
Wiadomości: 141

Uwaga, zadam teraz pytanie : D
Czy któraś z Was zamierza zrobić w maju szkolenie na barmana w MSBiS w Krakowie?

Offline

#73 01-02-2014 o 17h43

Miss'OK
Hildee
I is the greatest! - No, you ain't! WE IS!
Miejsce: ToonTown
Wiadomości: 1 652

Ja mam zamiar zrobić podobne w Poznaniu, ale miesiąc wcześniej.../vendor/beemoov/forum/../../../public/forum/smilies/big_smile.png I na baristkę, nie barmankę /vendor/beemoov/forum/../../../public/forum/smilies/smile.png

Offline

#74 02-02-2014 o 12h02

Miss'całkiem całkiem
Seeryouslee
...
Miejsce: Stekene
Wiadomości: 141

No, też świetne szkolenie : D Też planuję je zrobić (może jakieś relacje po? : D).
Jestem w ogóle ciekawa jak to będzie wyglądać bo naczytałam się samych dobrych rzeczy o tej szkole, no i nigdzie indziej nie ma takiej oferty z tak bardzo rozbudowanym planem zajęć i możliwościami, ale... trochę się boję ; D
I szkoda, że Poznań i miesiąc wcześniej, bo szukam osób żeby wynająć mieszkanie na te dwa tygodnie : D Strasznie drogo z noclegiem, a mieszkanie wyszłoby o wiele taniej... ale nikogo nie mogę znaleźć T_T

Offline

#75 16-04-2014 o 20h48

Miss'OK
Hildee
I is the greatest! - No, you ain't! WE IS!
Miejsce: ToonTown
Wiadomości: 1 652

Odkopuję, czy dostanę za to nagrodę złotej łopaty? XD

Offline

Strony : 1 2 3 4 5 ... 74