Strona główna

Forum - Missfashion.pl, gra o modzie dla dziewczyn!

Strony : 1 2 3 4

#1 26-05-2013 o 12h55

Miss'Żółtodziób
...
Wiadomości: 0

Jako że temat o anime już jest, pomyślałam, że powinno się założyć również temat o mandze.

Co czytujecie? Które mangi, czy manhwy podobają Wam się najbardziej, a które Was odrzucają?

Ja najbardziej gustuję w shounenach, mimo że jestem dziewczyną. Wybierając coś do czytania patrze przede wszystkim na kreskę, następnie na bohaterów (czy są jakieś ciacha, czy nie), wtedy przychodzi pora oceniania fabuły.
Otatnio mam absolutnego bzika na punkcie dwóch mang: Ran to Haiiro no Sekai i Onepunch-Man. Oba tytuły polecam, jeśli jeszcze ktoś ich nie widzał. /vendor/beemoov/forum/../../../public/forum/smilies/wink.png

Offline

#2 26-05-2013 o 12h58

Miss'Żółtodziób
...
Wiadomości: 0

Mi się chyba najbardziej podobała Vinland Saga (tak do momentu tej wielkiej "przemiany" Thorfinna). Poza tym, czytam te, które wychodzą u nas. Mam wszystkie wydane tomy Bleacha, kompletuję Death Note'a i czaje się na nowe numery Soul Eatera, Pandory i Hetali(i?).

Offline

#3 26-05-2013 o 13h08

Miss'nieobczajona
Abigo
...
Wiadomości: 16

Dengeki Daisy  /modules/forum/img/smilies/epingle.gif
Sora Log  /modules/forum/img/smilies/epingle.gif
Pandora Hearts  /modules/forum/img/smilies/epingle.gif
Beast Master
Lubię też czytać róże one - shoty, których tytułów już nie pamiętam, ale wiele jest na centrum mangi.
Jeden wyjątkowo mi przypadł do gustu, był dość długi, ale kreska prześliczna (w tym główny bohater) i świetna fabuła.

Ostatnio zmieniony przez Abigo (26-05-2013 o 13h09)

Offline

#4 26-05-2013 o 14h55

Miss'na całego
Erzsebet
...
Wiadomości: 280

Ha, na półce kompletuję Hetalie, Ouran high school host club, Kuroshitsuji, Battle Royale, Kagen no Tsuki oraz mam całą Alicje w Krainie Serc (zdobyć ją to był koszmar... )
Mam też konto na centrum mangi gdzie jest tego o wiele więcej ^ ^
Często pożyczam też mangi od koleżanki ale ona uwielbia horrory i nie jest to za dobra lektura przed snem /vendor/beemoov/forum/../../../public/forum/smilies/wink.png

Mam pytanie, czyta ktoś tutaj maŃgi Kattlett? To polska autorka, gorąco polecam! (można ją znaleźć na centrum mangi)


https://31.media.tumblr.com/17ae7c65eec0420bfaba512421d537e5/tumblr_inline_naeycjg12a1r3nulj.gif

Offline

#5 26-05-2013 o 15h34

Miss'ujdzie
Miriku
...
Wiadomości: 185

Ja znacznie częściej oglądam animce niż czytam mangi, ale mam kilka takich, które mi się podobały np. z takich bardziej znanych School Rumble (naprawdę nieźle się przy niej śmiałam ;P), a z takich mniej to Goth (taki psychologiczny horror) i Boys Next Door (yaoi <3, dramat). To tyle /vendor/beemoov/forum/../../../public/forum/smilies/wink.png

Erzsebet, fajnie ze napisałaś o tej polskiej autorce, nie znałam jej, a lubię czytać twory polaków /vendor/beemoov/forum/../../../public/forum/smilies/wink.png

Offline

#6 26-05-2013 o 15h52

Miss'ujdzie
MilaBee
...
Miejsce: Piechowice
Wiadomości: 182

Ja nie interesuję się zbyt tym światem, dlatego nie oglądam, a czytuję mange i jest to dla mnie bardziej ciekawe. Lubię również rysować postacie z wszelakich takich bohaterów. Jeżeli chodzi o to, co czytam, to jest różnie, dlatego nie potrafię wymienić, gdyż jest ich naprawdę wiele! : 3

Offline

#7 26-05-2013 o 16h25

Miss'nieobczajona
Hyorin
...
Wiadomości: 37

Ło matko, mang to ja czytam 928374654378293874 i jeszcze więcej. Głupio przyznać, ale uwielbiam słodziaśne szojce xD Romanse (Jousei'e i Shoujo) i dramaty to moje ulubione gatunki. Podam kilka (ech, żeby tylko) ulubionych tytułów:
-Nineteen, Twenty-one - manhwa, naprawdę sympatyczna i urocza. Z kociakami w tle~ Czytałam ją miliardy razy i nigdy mi się nie nudzi.
-Watashitachi no shiawase na jikan - Jedna z nielicznych mang, która naprawdę mnie wzruszyła. Co bym o niej nie powiedziała, może okazać się spoilerem. SPOILER: dodam tylko, że do samego końca liczyłam na happy end T_T
- Koizora - Podobnie jak z tytułem wyżej. Oglądałam również dramę.
- Sakamichi no Apollon - Mam do niej jakiś sentyment. Istnieje również anime.
- Annarasumanara - Manhwa, naprawdę magiczna. Zakochałam się od samego początku.
- Savage Garden - Czytałam online, teraz jest zlicencjonowana
- Teen Spirit - manhwa, historia urwana z powodu śmierci autora.
- Noblesse - manhwa, tyyyyyyle bishounenów.
- Ao haru ride - ulubiony szojec. Z niecierpliwością czekam na kolejne rozdziały, bo jestem na bieżąco.
- Forever Honey - śliczny, wzruszający one-shot
- Immortal Rain
- Hapi Mari - genialny jousei, komedia, romans. Cud miód i orzeszki
- Dengeki Daisy - czekam aż 10 tomik dołączy do mojej kolekcji *^*
- Ouran Highschool Host Club - genialna komedia
- Kagen no Tsuki
I mogłabym wymieniać naprawdę bez końca. Częściej czytam mangi niż oglądam anime. Trudno mi wymienić ulubione tytuły, żadnego nie pomijając  /modules/forum/img/smilies/bimbo/goutte.gif

Offline

#8 26-05-2013 o 16h41

Miss'Żółtodziób
...
Wiadomości: 0

Hyorin również czytam Noblesse i przeczytałam Annamasumanare. Są świetne :3

Jeśli nadal szukasz czegoś ślicznego do czytania przeczytaj Ran to Haiiro no Sekai, o którym wspomniałam w pierwszym poście. Ta manga jest tak cudna, że nie mogę się powstrzymać przed mówieniem o niej innym. ;p

Same scriny z tej mangi mówią same za sieibie:

Offline

#9 26-05-2013 o 16h44

Miss'na całego
Erzsebet
...
Wiadomości: 280

Hyorin, z wymienionych przez Ciebie mang czytam Koizore (znalazłaś gdzieś dramę po polsku?! Ja szukałam ale nie mogłam znaleźć...) Teen Spirit (tak ciekawie się zaczynało... ; ; ) Ao haru ride i wymieniane już Kagen no Tsuki i Ouran.
Ja również uwielbiam mangi shoujo... ^ ^


https://31.media.tumblr.com/17ae7c65eec0420bfaba512421d537e5/tumblr_inline_naeycjg12a1r3nulj.gif

Offline

#10 26-05-2013 o 16h44

Miss'ok
yaga
...
Wiadomości: 57

Ja jakoś nie szaleję z mangą. Może dlatego, że na internecie nie fajnie się czyta, a na mangi to mi jednakowoż szkoda trochę pieniędzy. Ale póki co czytam Beach, Beelzebuba, One Piece oraz mam na swoim koncie niedokończone Kaicho wa maid sama i kilka skończonych yaoiców.

Offline

#11 26-05-2013 o 16h48

Miss'OK
Nana
(*‘ω‘ *)
Miejsce: Neverland~
Wiadomości: 1 577

Czytuję mangi, moje ulubione to: Nana , skip beat! , Beelzebub, gintama,Boku no Hatsukoi wo Kimi ni Sasagu, Pandora hearts, Fairy tail, Dengeki daisy (chociaż ostatnio to jakoś mniej ulubiona....) Oresama Teacher, Katekyo Hitman Reborn!, Ouran High School Host Club, Fruits Basket i Watashi ni xx Shinasai!

Plus mam jeszcze wiele mang do przeczytania , niestety nie mam jakoś czasu, albo chęci ostatnio do czytania. 

Ostatnio zmieniony przez Nana (26-05-2013 o 16h58)


//photo.missfashion.pl/pl/1/7/moy/5281.jpg

Offline

#12 26-05-2013 o 16h56

Miss'Żółtodziób
...
Wiadomości: 0

Jak na razie kompletuję "Kuroshitsuji". A na kompie mam ściągnięte "Death Note" do trzeciego tomu(bo dalsze były po angielsku /vendor/beemoov/forum/../../../public/forum/smilies/hmm.png) i Junjou Romantica(do szóstego) Kiedyś zamierzam wziąć się za "Pandora Hearts" i może za "Sekaiichi Hatsukoi"
Wie ktoś, gdzie mogę ściągnąć dalsze tomy Death Note i Junjou Romantica ?

Offline

#13 26-05-2013 o 17h08

Miss'Żółtodziób
...
Wiadomości: 0

AgaKowJW napisał

Wie ktoś, gdzie mogę ściągnąć dalsze tomy Death Note i Junjou Romantica ?

DN raczej nigdzie nie znajdziesz po polsku, dziwię się nawet, że udalo ci się ściągnąć skądś aż trzy tomy. Powód: DN zostało oficjalnie przetłumaczone przez wydawnictwo mangi JPF. Wykupiło licencje i takie tam. Dlatego teoretycznie umieszczane DN po polsku na necie jest nielegalne.

Offline

#14 26-05-2013 o 17h19

Miss'nieobczajona
Hyorin
...
Wiadomości: 37

Erzsebet napisał

Hyorin, z wymienionych przez Ciebie mang czytam Koizore (znalazłaś gdzieś dramę po polsku?! Ja szukałam ale nie mogłam znaleźć...) Teen Spirit (tak ciekawie się zaczynało... ; ; ) Ao haru ride i wymieniane już Kagen no Tsuki i Ouran.
Ja również uwielbiam mangi shoujo... ^ ^

Ja oglądałam film, nie serialową wersję. Cóż, kiedyś ściągnęłam gdzieś i mam na dysku. Pamiętam jak to z przyjaciółką oglądałyśmy zaraz po oglądnięciu Hotarubi no Mori e. Masochistki z nas ;_____;

Offline

#15 26-05-2013 o 17h25

Miss'Żółtodziób
...
Wiadomości: 0

Westerplatte napisał

AgaKowJW napisał

Wie ktoś, gdzie mogę ściągnąć dalsze tomy Death Note i Junjou Romantica ?

DN raczej nigdzie nie znajdziesz po polsku, dziwię się nawet, że udalo ci się ściągnąć skądś aż trzy tomy. Powód: DN zostało oficjalnie przetłumaczone przez wydawnictwo mangi JPF. Wykupiło licencje i takie tam. Dlatego teoretycznie umieszczane DN po polsku na necie jest nielegalne.

Ściągałam DN z chomikuj. Ale skoro dalszych części nie ma na necie, to zostają mi księgarnie. Cóż, jak bd miała kasę, to koniecznie muszę kupić...

Offline

#16 26-05-2013 o 18h44

Miss'ok
yaga
...
Wiadomości: 57

No tak, zapomniałam oczywiście o Fairy Tail xD
Ja kiedyś szukałam na chomiku DN po polsku, ale znalazłam jedynie doujinshiny i to w dodatku yaoi ;_;

Offline

#17 26-05-2013 o 18h46

Miss'Żółtodziób
...
Wiadomości: 0

Stigmata, Inuyasha, Innocent, Soul Eater i moja nowa miłość "Dogs" DN jest fajne, ale jakoś nie przekonało mnie na tyle, aby kolekcjonować mangi ^^

Offline

#18 26-05-2013 o 20h45

Miss'na całego
Astaelia
...
Miejsce: SauPaulo jakby ktoś się pytał.
Wiadomości: 310

Nałogowo czytam mangę, choć u mnie często tak bywa, że nie mam czasu i muszę po prostu zrezygnować z czytania na jakiś czas. Zazwyczaj czytam Shōjo, jednak bywają wyjątki i zdarza mi się przeczytać Yaoi. Z Shōnen czytam wyłącznie Fairy Tail. Moje ulubione tytuły? Kheem, będzie ciężko jakieś wyróżnić. No na pewno wcześniej wspomniane Fairy Tail, Orange, Dengeki Daisy, Hapi Mari, Black Bird, Kyou Koi wo Hajimemasu, Hana to Akuma, L-DK, Akuma to Love Song, Watashi ni XX Shinasai!, Koizora, Hajimari no Niina itd.

Ostatnio zmieniony przez Astaelia (26-05-2013 o 20h47)


https://33.media.tumblr.com/400fb646497ebbc64fbf7ceaf222f58d/tumblr_nmvngzPK4n1r6pj8ko1_r2_400.gif https://38.media.tumblr.com/d31d56d003be99e0eb4a7e4c11d08751/tumblr_nmvngzPK4n1r6pj8ko5_r1_400.gif

Offline

#19 26-05-2013 o 21h49

Miss'Żółtodziób
...
Wiadomości: 0

Się wtrącę do tematu. Ja zazwyczaj czytam mangi yaoi. Uwielbiam Candy Man'a i Vassalorda. Podobają mi się mangi polskiej autorki KattLett <3  czytam wiele innych, ale po co wymieniać..

Offline

#20 26-05-2013 o 22h36

Miss'Żółtodziób
...
Wiadomości: 0

Czytam bardzo, bardzo dużo yaoiców, których tytułów potem nawet nie staram się zapamiętać. Ogólnie doujinshi.
Z mang drukowanych przez polskie wydawnictwa czytam (i zbieram) Tokyo Toy Box, Rabbit Doubt, D.N.Angel, Pandora Hearts, Vassalorda, Kuroshitsuji i Highschool of the Dead. Nie mogę się doczekać, kiedy wyjdą pierwsze tomy Ao no Exorcist i Madoki. *u*

Ostatnio zmieniony przez Miiyoki (27-05-2013 o 00h12)

Offline

#21 26-05-2013 o 22h43

Miss'nieobczajona
Sephiroth
...
Miejsce: Hogsmeade
Wiadomości: 23

Mangi prawie nie czytam. Wolę anime.
Te, które czytam obecnie: Naruto, Bleach, Kuroko no Basket, 07-Ghost, Kuroshitsuji, Sukitte ii na yo, D.Gray-Man.
Najbardziej podobają mi się: Katekyo Hitman Reborn, D.Gray-Man, Royal Fiance i Katekyo (ostatnie dwie mangi to yaoi, ale jakoś mi tak zapadły w pamięć).
W planach mam tylko 3: Ao no Exorcist i Madoka jak już wyjdą po polsku, oraz Level E - jak dojdzie paczka z zagranicy.
Ogólnie jeśli chodzi o mange, to czytam głównie te z gatunku yaoi ^^.

Offline

#22 27-05-2013 o 14h17

Miss'ok
Magpie
...
Miejsce: Nigdziebądź
Wiadomości: 78

Mangi wolę zdecydowanie bardziej od anime. Jakoś tak wychodzi, sama nie wiem dlaczego /vendor/beemoov/forum/../../../public/forum/smilies/wink.png Czytam głównie yaoice, ale z tych godnych polecenia mogę wymienić tylko Seven Days, Recipe no Oujisama, Himegoto no Asobi i twórczość Naono Bohry. Vassalorda raczej nie zaliczam do tego gatunku, prędzej do shounen-ai, a też jest bardzo wart przeczytania. A z takich normalnych, to przede wszystkim Amatsuki, Tsubasa Chronicle, Ludwig Revolution, 07-Ghost, D.Gray-man, Katekyou Hitman Reborn, Magi: The labyrinth of magic, Saint oniisan, Dogs: Bullets & carnage. Przynajmniej na chwilę obecną tyle przychodzi mi do głowy :3

Ostatnio zmieniony przez Magpie (27-05-2013 o 14h18)

Offline

#23 30-05-2013 o 16h23

Miss'na całego
Hallucinatie
...
Miejsce: Swagland
Wiadomości: 258

Pierwsza manga, z jaką miałam styczność - Kuroshitsuji. Nie wiedziałam, że mi się spodoba, kupiłam tylko z ciekawości dwa tomy i mnie wciągnęło. ;] Teraz jestem posiadaczką dziesięciu tomów tejże serii i czekam na przetłumaczenie jedenastego. :3 A w międzyczasie czytam mangi i manhwy, tyle, że w internecie, tłumaczone przez grupy na jakichś stronach, typu centrum-mangi.pl. Spis przeczytanych w internecie (nie tylko na wymienionej stronie):
~ R.I.P. Requiem in Phonybrian;
~ The Girl's Winter;
~ Traces of Snow;
~ Wings;
~ Violet;
~ The Dolls Girl;
~ To My Sister;
~ The Pearl Blue Story;
~ Two Cups of Coffee;
~ The Willow Tree;
~ What is Fate?;
~ We Can Fly!;
~ The Fairy And The Hunter;
~ The Friendly Winter;
~ Ability Shop.
Wymienione w kolejności, w jakiej zostały przeczytane. Nie potrafię wybrać jednej, ulubionej, wszystkie i czymś mnie urzekły, i czymś zawiodły. :]

Offline

#24 30-05-2013 o 20h51

Miss'ok
...
Wiadomości: 63

Kocham Naruto! /modules/forum/img/smilies/bimbo/amoureuse.gif

Offline

#25 30-05-2013 o 21h11

Miss'Żółtodziób
Paskuda
...
Miejsce: Poznań
Wiadomości: 1

Aygi napisał

Kocham Naruto! /modules/forum/img/smilies/bimbo/amoureuse.gif

O, jak miło, że znajdzie się tu ktoś dzielący moją pasję c:
A poza Naruto: Hellsing, Kuroshitsuji, Alicja w Krainie Serc...
Lubię też gatunek yaoi, co nie oznacza, że jestem szaloną i głupiutką yaoistką x.x

Offline

Strony : 1 2 3 4