Strona główna

Forum - Missfashion.pl, gra o modzie dla dziewczyn!

Strony : 1 2 3 4

#1 15-08-2013 o 13h04

Miss'całkiem całkiem
YoshiTakigawa
Kocham jedzenie.
Miejsce: Tokyo
Wiadomości: 93

Hej!

Jak zdradza tytuł- pogadamy tu o .. herbacie!
Temat nieco banalny, ale każdy znajdzie jakąś dla siebie.
Ja kocham pić herbatę, a wy?
Jaki jest wasz ulubiony smak?
A może lubicie także kawę?
Piszcie jeśli chcecie. ~
/modules/forum/img/smilies/epingle.gif  /modules/forum/img/smilies/epingle.gif  /modules/forum/img/smilies/epingle.gif  /modules/forum/img/smilies/epingle.gif  /modules/forum/img/smilies/epingle.gif  /modules/forum/img/smilies/epingle.gif  /modules/forum/img/smilies/epingle.gif  /modules/forum/img/smilies/epingle.gif  /modules/forum/img/smilies/epingle.gif  /modules/forum/img/smilies/epingle.gif  /modules/forum/img/smilies/epingle.gif  /modules/forum/img/smilies/epingle.gif
/modules/forum/img/smilies/bimbo/smile.gif


Yoshi~

Offline

#2 15-08-2013 o 13h19

Miss'OK
Evelyn
陶磁器人形
Miejsce: Kraków
Wiadomości: 1 617

Kiedyś lubiłam kawę, ale teraz się odzwyczaiłam.

Herbatę uwielbiam. Akurat czarną najmniej. Zielona, pu - erh, jaśminowa, biała. Tylko liściaste, żadnych torebek <3 * . *

Offline

#3 15-08-2013 o 13h24

Miss'całkiem całkiem
YoshiTakigawa
Kocham jedzenie.
Miejsce: Tokyo
Wiadomości: 93

Liściaste dają lepszy smak. ^^
Ale ja i tak piję taką w torebkach.


Yoshi~

Offline

#4 15-08-2013 o 13h35

Miss'OK
Evelyn
陶磁器人形
Miejsce: Kraków
Wiadomości: 1 617

Od biedy mi się zdarza, ale jeśli chodzi o rodzaje herbat i sposób ich parzenia jestem maniaczką /vendor/beemoov/forum/../../../public/forum/smilies/big_smile.png Jedno z moich dziwactw.

Offline

#5 15-08-2013 o 13h43

Miss'całkiem całkiem
YoshiTakigawa
Kocham jedzenie.
Miejsce: Tokyo
Wiadomości: 93

Fajnie wiedzieć! /vendor/beemoov/forum/../../../public/forum/smilies/big_smile.png Ciekawe czy znajdzie się więcej miłośniczek herbaty. ~


Yoshi~

Offline

#6 15-08-2013 o 14h30

Miss'OK
Evelyn
陶磁器人形
Miejsce: Kraków
Wiadomości: 1 617

Oby ^^
Herbata dobra o każdej porze /vendor/beemoov/forum/../../../public/forum/smilies/big_smile.png

Offline

#7 15-08-2013 o 14h57

Miss'Fuzja
Jessica23
...
Miejsce: Wrocław
Wiadomości: 5 291

Ja bardzo nie lubię kawy, a herbatę uwielbiam, ale nie jestem specjalistką /vendor/beemoov/forum/../../../public/forum/smilies/wink.png Bardzo lubię herbaty owocowe, szczególnie o smaku owoców leśnym i earl grey /vendor/beemoov/forum/../../../public/forum/smilies/smile.png


http://i60.tinypic.com/2m7uio7.gif

Offline

#8 15-08-2013 o 16h10

Miss'całkiem całkiem
Hanako
...
Wiadomości: 139

Też uwielbiam herbatę ^^ Najbardziej lubie czarną z mlekiem (bawarka). Czasem zieloną. Chudniecie od czerwonej herbaty? Podobno jest niesamowita.

Offline

#9 15-08-2013 o 21h08

Miss'Żółtodziób
...
Wiadomości: 0

Ja uwielbiam herbatkę *-*
Najbardziej miętową i o smaku owoców leśnych ^^

Offline

#10 15-08-2013 o 23h52

Moderator
Motionell
Poznańsko-śląska Pyra!
Miejsce: „Potęga wiatru jest do Twej dyspozycji!
Wiadomości: 4 172

Herbatę uwielbiam ale tylko żurawinową,zieloną i miętową. I tylko gorzka.

Zwykłej nie znoszę i nie wypiję.


Geralt, nie będąc pewien, czy czarodziejka magicznie czyta w myślach, czy wyłącznie trafnie zgaduje, milczał, uśmiechając się krzywo. Magia wymaga czasu.

Offline

#11 16-08-2013 o 09h11

Miss'Żółtodziób
badylla
Siła, Honor, Służba.
Miejsce: Kraków
Wiadomości: 8

herbatka. mogłabym pić na okrągło.
najczęściej piję czarną kenijską, ojciec regularnie przysyła mi zapas z Irlandii. oprócz tego namiętnie pijam czerwoną i białą. zielonej nie cierpię.
nie pogardzę również dobrą bawarką.
z herbat smakowych to malinowa, korzenna, miętowa.
i uwielbiam ziółka. im wstrętniejsze dla ogółu, tym bardziej mi smakują. /modules/forum/img/smilies/bimbo/amoureuse.gif
cóż, jestem ignorantką, jeśli chodzi o formę, bo wolę herbatę w torebkach, gdyż nie znoszę fusów. słodzę tylko czarną, choć ostatnio z powodów dietetycznych przerzuciłam się na stewię.

Offline

#12 16-08-2013 o 09h17

Miss'na całego
Lexa0
...
Wiadomości: 403

Brr, słodzenie herbaty, brr, słodzenie kawy.
Dnia nie da się zacząć od porządnej, mocnej czarnej kawy, w której nawet łyżka  na baczność staje. Nie i już. Ogólna cecha rodzinna.

Herbatę też lubie bardzo mocną, czarną i zieloną - jeżeli pijam saszetkowe, to po prostu saszetek nie wyciągam, bo i po co. Chociaż z saszetkowców pijam jedynie Twinningsa, Ahmada i Tetley, bo inne mi smakują jak wrzątek, a nie herbata.

Jeżeli o aromatyzowane i z dodatkami różnymi idzie - sensha cynamonowa wymiata. Uwielbiam też mieszankę Lady Grey i Magagaskar, za to nie wypiję niczego, w co jakiś mądry człowiek wrzucił płatki słonecznika. Fuj.
Z kaw aromatyzowanych mam słabość do tych o zapachu brzoskwini. W jakiejkolwiek innej formie brzoskwiń nie znoszę.

Offline

#13 16-08-2013 o 12h13

Miss'Żółtodziób
Idril
...
Wiadomości: 13

Kurczę ja po moim ostatnim obozie konnym uzależniłam się od picia herbaty.
Dawniej piłam trochę do śniadania ale całej nie wypiłam, a teraz kilka kubków dziennie.
Hmm najbardziej lubię cytrynową i owoce leśne...

Link do zewnętrznego obrazka

Ostatnio zmieniony przez Idril (16-08-2013 o 12h13)


"Przyjaźń polega czasem na powstrzymaniu druha w szaleństwie."

Offline

#14 16-08-2013 o 17h45

Miss'OK
Evelyn
陶磁器人形
Miejsce: Kraków
Wiadomości: 1 617

Lexa0, Twinnings i Ahmad rzeczywiście są niezłe jak na te z saszetek.

Nie przepadam za bawarką. A jeśli chodzi o słodzenie to - moim zdaniem - o ile cukier podkreśla smak kawy, o tyle w przypadku herbaty go zabija.

Offline

#15 16-08-2013 o 18h01

Miss'na całego
Lexa0
...
Wiadomości: 403

Cukier w herbacie dopuszczalny jest tylko i wyłącznie wtedy, kiedy robi się herbatę po indyjsku. O ile liście herbaty gotowane w mleku i przyprawach nadal liczą się jako herbata ^^'

I nie, cukier nie podkreśla smaku kawy Oo'
Już prędzej pojedynczy goździk, cynamon, imbir albo kardamon. Ewentualnie chilli, pieprz biały/czerwony lub sól, jeżeli lubi się dziwną kombinatorykę.

Offline

#16 16-08-2013 o 18h17

Miss'OK
Evelyn
陶磁器人形
Miejsce: Kraków
Wiadomości: 1 617

Dla mnie, jeśli już kawa, to tylko słodka /vendor/beemoov/forum/../../../public/forum/smilies/smile.png I bardzo mocna. Najlepiej espresso.

Lexa0 napisał

Już prędzej pojedynczy goździk, cynamon, imbir albo kardamon.

Uwielbiam przyprawy korzenne <3

Offline

#17 17-08-2013 o 20h17

Miss'całkiem całkiem
YoshiTakigawa
Kocham jedzenie.
Miejsce: Tokyo
Wiadomości: 93

Widzę, że trafiłam z tematem. XD


Yoshi~

Offline

#18 17-08-2013 o 20h53

Miss'nieobczajona
loulie
...
Miejsce: Warszafka
Wiadomości: 47

Tak, uwielbiam herbatę! Mam nawet swój prywatny kącik herbaciany w pokoju, więc mogę popijać kiedy tylko chcę.
Zwykle piję czarną, a moim ulubionym smakiem będzie chyba mango-truskawkowa Dilmah. Dostałam ją kiedyś przez przypadek i według mnie jest pyszna.
Lubię też karmelową, English Breakfast i pewną chińską, nie powiem dokładnie jaką, bo nie mogę nawet rozczytać opakowania, ale ma posmak jak Bubble Tea, którą kocham. ^-^ Ta ostatnia to jedyna herbata "liściasta" jaką piję, bo tak jak koleżanka Badylla nie znoszę fusów.
Zawsze robię herbatę słabszą i ją słodzę, bo po prostu nie cierpię gorzkich rzeczy. Z tego właśnie powodu nie piję kawy - kiedyś próbowałam i mimo ciągłego dosypywania cukru i dolewania mleka, wciąż nie mogłam znieść tego smaku. *~*

Offline

#19 17-08-2013 o 21h25

Miss'całkiem całkiem
YoshiTakigawa
Kocham jedzenie.
Miejsce: Tokyo
Wiadomości: 93

Na świecie jest tyle smaków.
Ja bardzo lubię herbatę z rumem, któraś z was piła takową?


Yoshi~

Offline

#20 18-08-2013 o 11h43

Miss'Żółtodziób
...
Wiadomości: 0

Słodka Ciemności, herbata <3 kawy nie pijam, bo ów napój to zło /vendor/beemoov/forum/../../../public/forum/smilies/tongue.png
z pewnością ich nie słodzę, bo to prawie jak popełnienie przestępstwa. nie lubię herbat aromatyzowanych bez względu na to, czy ktoś miał kaprys zapaćkania czerwonej, czy też zielonej. z białą miałam styczność raz w postaci piramidek Liptona i jakoś tak nie przypadła mi do serca.
próbowałyście kiedyś same zbierać susz na "herbaty" owocowe? /vendor/beemoov/forum/../../../public/forum/smilies/big_smile.png

Offline

#21 18-08-2013 o 12h03

Miss'ok
Magpie
...
Miejsce: Nigdziebądź
Wiadomości: 78

A u mnie jeśli chodzi o kawę, to z grzeczności w gościnie wypiję prawie każdą, a dla  przyjemności piję tylko cappuccino i ewentualnie latte macchiato. A jeśli są mrożone, to już w ogóle wpadam w stan nirvany <3
Natomiast jeśli chodzi o herbatę, to piję bardzo chętnie, właściwie każdy jej rodzaj, chociaż jakimś smakoszem ani specjalistą nie jestem. Najbardziej lubię miętową (ogólnie jestem mięto-maniaczką) i  zieloną, zwłaszcza upodobałam sobie aromatyzowane z wszelkimi domieszkami przede wszystkim cytrusów, imbiru i opuncji /vendor/beemoov/forum/../../../public/forum/smilies/smile.png 
Piję  herbatę i liściastą i w torebkach, głównie z lenistwa i braku czasu. I szczerze przyznam, że ubóstwiam taką mocno zaparzoną, niesłodzoną i najlepiej ciut już ostygłą. Jakoś świeżo zaparzona, gorąca jeszcze, nieco odbiera mi przyjemność z picia...

Ja zbierałam na taki susz herbaciany z ciotką /vendor/beemoov/forum/../../../public/forum/smilies/big_smile.png To wtedy były porzeczki i aronia. No i raz zbierałam też miętę na wyciąg, chociaż to już co innego.
Herbatę z rumem też piłam, raz, zimą. Nie było źle, ale to chyba nie moje rejony smakowe /modules/forum/img/smilies/blebl.gif

Ostatnio zmieniony przez Magpie (18-08-2013 o 21h44)

Offline

#22 18-08-2013 o 14h44

Miss'Żółtodziób
...
Wiadomości: 0

Ja uwielbiam herbatę! Najbardziej lubię taką zwykłą,earl grey,ale z cytrynka i z cukrem musi być! ^^

Offline

#23 18-08-2013 o 21h59

Miss'Żółtodziób
...
Wiadomości: 0

Rzadko zdarza mi się pić zwykłą herbatę, ale za to zieloną... Piję non stop! Uwielbiam zieloną o różnych smakach, najbardziej ananasową /vendor/beemoov/forum/../../../public/forum/smilies/wink.png
Nie lubię słodzonej herbaty, jest obrzydliwa. Czuć cukier, a nie herbatę.

Offline

#24 18-08-2013 o 23h08

Miss'wtajemniczona
nivata
Seamstress wannabe.
Miejsce: Orc Fortress
Wiadomości: 2 120

Lexa0 napisał

Brr, słodzenie herbaty, brr, słodzenie kawy.

Ja tam bardzo lubię słodką herbatę - czarną, najzwyczajniejszą i koniecznie z cytryną. Taki napój piję z przyjemnością dużo bardziej niż gorzki. Ale wszelkie herbaty białe, owocowe czy napary np. z kardamonu bądź siemienia lnianego piję tyko gorzkie faktycznie.

Lexa0 napisał

Dnia nie da się zacząć od porządnej, mocnej czarnej kawy, w której nawet łyżka  na baczność staje.

Tu się zgodzę. Odkąd odkryłam urok robienia kawy w kawiarce rozpuszczalne świństwo z torebek przestało dla mnie istnieć.


http://i64.tinypic.com/2eg9mdg.gif

Offline

#25 18-08-2013 o 23h09

Miss'Żółtodziób
...
Wiadomości: 0

Holen napisał

Rzadko zdarza mi się pić zwykłą herbatę, ale za to zieloną... Piję non stop! Uwielbiam zieloną o różnych smakach, najbardziej ananasową /vendor/beemoov/forum/../../../public/forum/smilies/wink.png
Nie lubię słodzonej herbaty, jest obrzydliwa. Czuć cukier, a nie herbatę.

U mnie słodzi sią naprawdę mało,zaledwie 1 łyżeczkę,więc idealnie czuć herbatę. Ale każdy ma inne zdanie /vendor/beemoov/forum/../../../public/forum/smilies/smile.png

Ostatnio zmieniony przez Gabe (18-08-2013 o 23h09)

Offline

Strony : 1 2 3 4