Strona główna

Forum - Missfashion.pl, gra o modzie dla dziewczyn!

Dyskusja zamknięta

Strony : 1 ... 8 9 10 11 12 ... 66

#226 14-09-2013 o 17h00

Miss'ujdzie
rkwcz
...
Wiadomości: 235

Softy szanuje Twoją opinię i mam bardzo podobną a propo przesytu czernią u niektórych, ale uwierz mi, że w opisywanej edycji oceniałam bardzo surowo. Niektóre średnie równe były 2.0 więc stylizacja jest zasłużona /vendor/beemoov/forum/../../../public/forum/smilies/wink.png Podium wybieramy sumując głosy nas trzech oraz jurora gościnnego. Zdaniem wszystkich 4 osób to była najodpowiedniejsza stylizacja na złoto /vendor/beemoov/forum/../../../public/forum/smilies/wink.png
My również dziękujemy Ci Lillien za niezwykłe kreacje, chyba jeszcze nie raz zagościsz u nas jako juror gościnny /vendor/beemoov/forum/../../../public/forum/smilies/big_smile.png
A we wtorek przekonacie się jaką dodatkową opcje otrzymał właśnie ,,juror gościnny"
Tak więc do wtorku drogie Panie, niech wena was nie opuszcza! :*


Spoiler (kliknij, aby zobaczyć)

Offline

#227 14-09-2013 o 17h19

Miss'całkiem całkiem
Deji
...
Wiadomości: 83

//photo.missfashion.pl/pl/1/9/moy/6559.jpg

Nanna - skandynawska bogini.
pochodząca z pierwszego z 9 światów: Asgardu (klik), siedziby Asów.
była pełna życia, młoda i układna, lecz po śmierci swego męża, targnęła się na swe życie i teraz tylko patrzy smutno, tymi swymi pięknymi niebieskimi oczami.


Spoiler (kliknij, aby zobaczyć)


p.s.
tak - wiem, że był już motyw wdowy, który wygrał w poprzedniej edycji. ale to jest moja własna koncepcja, a że strój się pokrywa z tragedią jednej z bogiń w mitologii nordyckiej, to czemuż tego nie wykorzystać w konkursie? /modules/forum/img/smilies/sourire.gif


Dej
dziękuję ;* http://new%20link%20wstawić   http://new%20link%20wstawić

Offline

#228 14-09-2013 o 21h42

Miss'wow
MariaANTONINA
...
Wiadomości: 529

A ja nie mogę się doczekać naszych chibików - wiadomo, kiedy będą? /vendor/beemoov/forum/../../../public/forum/smilies/big_smile.png


//photo.missfashion.pl/pl/1/64/gd/50864.jpg

Offline

#229 14-09-2013 o 23h41

Miss'Żółtodziób
...
Wiadomości: 0

Meh, nie śledzę tego wątku z braku czasu, ale widzę, że już jest jedna Freya, no cóż, jest i kolejna /vendor/beemoov/forum/../../../public/forum/smilies/smile.png
Link do zewnętrznego obrazka
Bogini miłości, magii, płodności, seksualności i przyjemności. Jej naszyjnik zwany Brisingamen zapewniał jej powodzenie u wszystkich mężczyzn, którzy wręcz nie mogli się jej oprzeć...

Spoiler (kliknij, aby zobaczyć)

Ostatnio zmieniony przez dyokira (14-09-2013 o 23h48)

Offline

#230 15-09-2013 o 08h59

Miss'ok
Mariko
...
Wiadomości: 67

Link do zewnętrznego obrazka


Nidhögg ("Kąsający Lęk") – w mitologii skandynawskiej skrzydlaty wąż lub smok, podgryzający korzenie Yggdrasilu i wysysający krew z ciał zmarłych.

Chciałam zrobić Frigg... ale białe ciuchy są albo za bardzo białe albo... źle wyprane /vendor/beemoov/forum/../../../public/forum/smilies/tongue.png

Ostatnio zmieniony przez Mariko (15-09-2013 o 09h03)


Be the broke or the breaker
Be the giver or the undertaker
Unlock and open the door
Be the healer or the breaker
The keys are in your hands
Realize you are your own source of all creation
Of your own master plan

Offline

#231 15-09-2013 o 19h14

Miss'całkiem całkiem
Julchen
Bezguście i Hejter
Miejsce: Berlinale
Wiadomości: 112

Widzę że temat zdominowany przez mitologiczne piękności /vendor/beemoov/forum/../../../public/forum/smilies/wink.png

Każdy z dziewięciu światów ma swojego władcę. Nie inaczej jest z Niflheim, Krainą Mgły, tajemniczym królestwem zmarłych. W królestwie tym, w ponurym zamczysku, Olund (Smutek), W halli pałacowej, na łożu Kor (Letarg), za zasłonami Blikande Boli (Lśniące Złorzeczenia), spoczywa Hel, ubrana w suknię zwaną Mdłością. Jest królową tej krainy i jej mieszkańców, trupów, wilkołaków i innych koszmarów...
Sama Hel jest jednocześnie piękna i odrażająca. Zachowała część ciała młodej, żywej kobiety, jednak cała reszta jest tylko zgniło-granatowym mięsem.
Jest bezlitosna. Jest bezuczuciowa. Jest Śmiercią.
Link do zewnętrznego obrazka


A funduszy wciąż brak i brak!
Lecz nie zamierzam leżeć na wznak!
Choć wciąż czuję się jak wrak!
O, tam! Widzę szczęścia znak!

Offline

#232 16-09-2013 o 09h29

Miss'ujdzie
rkwcz
...
Wiadomości: 235

DZIEWCZYNY W POŚCIE O WYNIKACH KAT. ,,HOUSEWIFE" POJAWIŁY SIĘ CHIBI! /vendor/beemoov/forum/../../../public/forum/smilies/wink.png


Spoiler (kliknij, aby zobaczyć)

Offline

#233 16-09-2013 o 21h51

Miss'wow
Aiamate
...
Miejsce: gdzieś tam na tęczy końcu
Wiadomości: 690


WYNIKI V WYBORÓW MF ,,SKANDYNAWIA"

Link do zewnętrznego obrazka



Link do zewnętrznego obrazka
Link do zewnętrznego obrazka
1 miejsce - Hildee
Średnia głosów wynosi 9,95
Nie mogłabym być szczęśliwsza, że właśnie ona wygrała. Jej kostium trolla był perfekcyjny w każdym calu: przepiękny makijaż pokrywający się z referencją, złośliwy uśmieszek, ciemna, przybrudzona skóra. Ubranie dopasowane rewelacyjnie do postaci trollowej żony. Pomysł oryginalny i wart pierwszej nagrody, trochę niepokojący, ale jednak budzący sympatię. Brawo!
MariaANTONINA



Link do zewnętrznego obrazka
Link do zewnętrznego obrazka
2 miejsce - Lillien
Średnia głosów wynosi 8,9
Inaczej zawsze wyobrażałam sobie boginie przeznaczenia (bardziej jako zasuszone staruszki przędące ze złowieszczymi minami nici ludzkiego żywota), ale interpretacja Lillien również mi się podoba. Jest tajemniczo, trochę niepokojąco, ale jednak majestatycznie - w końcu co bogini to bogini!
MariaANTONINA



Link do zewnętrznego obrazka
Link do zewnętrznego obrazka
3 miejsce - Nivata
Średnia głosów wynosi 8,75
Urocza, delikatna bogini wiosny o ślicznej, wręcz nieludzko lalkowatej twarzy niewystępującej u śmiertelniczek. Kreacja nie tak oryginalna jak dwie poprzednie, acz niezwykle estetyczna, czysta i dopracowana. Urocza w swoim minimalizmie. + za wybranie właśnie Idunn, do której mam sentyment po lekturze "Kłamcy".
MariaANTONINA





Na szczególne wyróżnienie zasłużyły
Link do zewnętrznego obrazka

Lillchen
Link do zewnętrznego obrazka
Przyznam, że nie byłam fanką tej kreacji, ale to może ze względu na sentyment do tej małej, chudej, dzikiej Pippi, która prowadziła mnie przez niejedną dziecięca przygodę swoją pogodą ducha. Wersja seksownej, dorosłej Pippi trochę mnie przerosła, acz przyznać trzeba, że Lillchen oddała ją dość dobrze.
MariaANTONINA

ORAZ

MaryKateAn
Link do zewnętrznego obrazka
Osobiście uważam, ze były lepsze kreacje. Nie jestem fanką kobiet wikingów (choć nazwa "wikingowiczka" mnie rozłożyła na łopatki : D), dużo bardziej doceniłabym prosty strój wieśniaczki. Uważam też, że lepiej prezentowałyby się w tej kreacji krótkie włosy koloru słomkowego blondu, ale to moje własne widzimisię. : )
MariaANTONINA


CHIBI
WKRÓTCE!

Gratulujemy i zapraszamy do dalszej zabawy!
/modules/forum/img/smilies/bimbo/bisous.gif
Rkwcz / Aiamate / Aria


Serdeczne podziękowania dla Masakry za nagrody w formie chibi! Oraz MariaANTONINA - naszej poprzedniej zwyciężczyni za bycie jurorem w tym temacie! Dziękujemy pięknie!


******************************************



CZAS ZACZĄĆ KOLEJNE WYBORY!

Link do zewnętrznego obrazka

W tym tygodniu daj się zaczarować przez dwa kolory: ZIELONY i CZERWONY. Puść wodze fantazji albo rozejrzyj się wkoło- inspiracji jest wiele: natura, baśnie, awangardowa sztuka a nawet kosmos!
Nie chodzi o monochromatyzm... tak byłoby zbyt nudno!
Połącz w ciekawej stylizacji TYLKO TE DWA kolory i zaskocz wszystkich! /vendor/beemoov/forum/../../../public/forum/smilies/wink.png

Wszystkich zainteresowanych serdecznie zapraszamy!
Zgłoszenia przyjmujemy do poniedziałku (23 września) godz. 10:00. Wyniki pojawią się we wtorek. Bądźcie kreatywni!

Jury będzie wyłaniać zwyciężczynie, zgodnie z podanymi kryteriami:
zgodność z tematem (1/10)
kreatywność (1/10)
ogólne wrażenie (1/10)
dopasowanie makijażu i włosów (1/10)
dodatki (1/10)
średnia, która będzie oceną główną.


Nagrody sponsorują: rkwcz oraz Masakra!


Wyłonimy w ten sposób trzyoosobowe podium oraz w przypadku szczególnych stylizacji, wyróżnienie. Podium otrzyma od nas trofeum, chibi w konkursowym stroju oraz dyplom. Dodatkowo pierwsze miejsce zostanie gościnnym jurorem w kolejnej kategorii! Wyróżnienia otrzymają dyplomy.
Można zgłaszać się do każdego tematu, ale tylko raz na temat. Zgłoszenia składamy w postaci wklejenia zdjęcia z miss w odpowiednim stroju. Można dodać krótką historię postaci, jeśli taką wymyślimy, a może ona ułatwić odbiór stylizacji.

/modules/forum/img/smilies/epingle.gif Powodzenia i miłej zabawy! /modules/forum/img/smilies/epingle.gif

Ostatnio zmieniony przez Aiamate (17-09-2013 o 12h14)

Offline

#234 16-09-2013 o 22h54

Miss'wow
MariaANTONINA
...
Wiadomości: 529

Opinie zostały wysłane na pw, więc drodzy nagrodzeni- zaglądajcie i spodziewajcie się mojej własnej, mocno subiektywnej opinii na temat Waszych kreacji! /vendor/beemoov/forum/../../../public/forum/smilies/smile.png

Tymczasem ogromne GRATULACJE dla Was wszystkich, a zwlaszcza dla Hildee, która po prostu nie mogła nie wygrać tej edycji. /vendor/beemoov/forum/../../../public/forum/smilies/smile.png


//photo.missfashion.pl/pl/1/64/gd/50864.jpg

Offline

#235 16-09-2013 o 22h55

Miss'OK
Hildee
I is the greatest! - No, you ain't! WE IS!
Miejsce: ToonTown
Wiadomości: 1 652

OMG jakie to czadowe uczucie wejść tu i zobaczyć swoją miss na I miejscu! Dziękuję pięknie za super wysokie noty. I gratuluję pozostałym podiumowiczkom i wyróżnionym, mam świetne towarzystwo <3 DZIĘKUJĘ!

BTW, fantastyczny nowy temat, aż trochę żałuję, że będe jurorką gościnną, a nie uczestniczką /vendor/beemoov/forum/../../../public/forum/smilies/big_smile.png

Offline

#236 16-09-2013 o 23h02

Miss'wtajemniczona
nivata
Seamstress wannabe.
Miejsce: Orc Fortress
Wiadomości: 2 120

ŁOOO! >: OO Ale fajnie znowu znaleźć się na podium! I to w towarzystwie takich zacnych stylizacji, czad. /vendor/beemoov/forum/../../../public/forum/smilies/big_smile.png Dziękuję za docenienie, choć gdzie mojej średniej do średniej Hildee. XD


http://i64.tinypic.com/2eg9mdg.gif

Offline

#237 16-09-2013 o 23h26

Miss'wow
Lillien
They call me The Vigilante
Wiadomości: 558

Wooooow, no nie wierzę!!! Tak bardzo dziękuję :D:D czuję się szczerze zaszczycona, naprawdę! Nie chcąc być przesadnie skromna, ale nie byłam w ogóle pewna swojego pomysłu, do czego szczerze się przyznaję...  Zwłaszcza, że sądziłam, że tyle innych, przepięknych stylizacji mnie prześcignie (w tym YooSti z przepięknym, naturalnym elfem rodem z nordyckich opowieści, Kupeczka z jej śliczną, rudowłosą jak uwielbiam Huldrą, bądź też Fox, za cudowny pomysł wykorzystania bandaży i potarganej spódnicy, sprawiającej wrażenie faktycznie utworzonej z żagla!). Gratuluję, a w szczególności Hildee, ponieważ zasłużyłaś na wygraną w pełni, o czym pisałam już wcześniej w tym temacie - prawdziwa radość widzieć moją faworytkę na podium! I to na pierwszym miejscu! ^^
Kłaniam się nisko i dziękuję wszystkim raz jeszcze! <3

Do organizatorek mam z kolei pytanie, dotyczące kolejnego tematu, który, choć ogromnie kreatywny, sprawia mi trochę trudności. Mam nadzieję, że Wasze odpowiedzi je rozwieją! A zatem - czy wymóg kolorów czerwonego i zielonego dotyczy również włosów, make upu i biżuterii, czy może dozwolona jest mała domieszka złota lub srebra? Wiele ubrań w grze posiada takie właśnie biżuteryjne elementy, stąd moje pytanie, czy użycie ich jest dozwolone - z góry bardzo dziękuję za pomoc w ustaleniu tej kwestii! :)

Ostatnio zmieniony przez Lillien (16-09-2013 o 23h30)


//photo.missfashion.pl/pl/1/71/moy/56702.jpg

Offline

#238 16-09-2013 o 23h36

Miss'ujdzie
rkwcz
...
Wiadomości: 235

Włosy się nie liczą, kolor jak ustaliłyśmy jest dowolny. Natomiast makijaż w innych barwach niż zgodne z tematem straci w punktacji /vendor/beemoov/forum/../../../public/forum/smilies/smile.png Jeżeli elementem przewodnim jest zieleń lub czerwień to złote czy srebrne dodatki nie powinny być problemem /vendor/beemoov/forum/../../../public/forum/smilies/smile.png

Lillien masz racje było wiele stylizacji, które mimo iż dopracowane nie zostały docenione. Już tłumaczę czemu. Temat był naprawdę bardzo rozległy, a ze względu na natłok legend i baśni każda kolejna użytkowniczka została obniżana za kreatywność. Ja osobiście z wyników jestem zadowolona, ale bardziej liczyłam na podejście od strony codzienności. Kolorowe sweterki i futerka /vendor/beemoov/forum/../../../public/forum/smilies/big_smile.png No cóż tak czy siak widać, że lubicie fantastykę /vendor/beemoov/forum/../../../public/forum/smilies/big_smile.png hah Aż będę musiała pogadać z dziewczynami o takim temacie byście mogły się wykazać ;p


Spoiler (kliknij, aby zobaczyć)

Offline

#239 16-09-2013 o 23h56

Miss'OK
Foxglove
Big, bad Fox
Miejsce: Yharnam
Wiadomości: 1 545

Serdeczne gratulacje, w szczególności dla Hildee i Lillien, bo ich stylizacje były wyjątkowo udane ^^

A ja co do nowego tematu zapytam czy buty mogą być w innym kolorze? Bo do całego zamysłu tylko one musiałabym dać w innym kolorze niż zielony lub czerwony, żeby być wierna pomysłowi ;] Całość będzie jak najbardziej zielono-czerwona, ale buty w tych kolorach byłyby zbrodnią na moich zamiarach D:

Offline

#240 17-09-2013 o 00h00

Miss'wtajemniczona
nivata
Seamstress wannabe.
Miejsce: Orc Fortress
Wiadomości: 2 120

Ok, no to wchodzę jako pierwsza do nowego etapu!

Każdy kwiat ma swojego duszka: w różach odpoczywa majestatycznie urodziwa Królowa, której piękno stało się legendą, pośród niezapominajek, stokrotek i koniczyn buszują maleńkie, rozbrykane przyjaciółki w pastelowych kolorach i ze śmiechem na ustach, a na krawędzi wodnej lilii przycupnęła delikatna i krucha jej opiekunka, nieśmiało przeglądająca się w tafli wody.
Również tulipany mają swojego duszka, bo dlaczego miałyby być wyróżnione w inny, gorszy sposób! Tulia, nie większa od żołędzia, nocą zwykła sypiać w stulonym, delikatnym kielichu, a w dzień długą, znalezioną kiedyś w ogrodzie szpilką walczyć zaciekle z wstrętnymi ślimakami i mszycami, które czekają tylko na możliwość podjedzenia młodych, tulipanich pędów. Jak każdy kwiatowy duszek, ubrana jest w suknię z opadłych płatków i liści. Szyję jej zdobi kolia z młodych włókienek z łodygi, a na czole nosi atrybut kwiatowego duszka - diadem z młodych listków ofiarowany przez samą Królową.


//photo.missfashion.pl/pl/1/9/moy/6691.jpg

NIGDY DOŚĆ FANTASTYKI I MAGII!


http://i64.tinypic.com/2eg9mdg.gif

Offline

#241 17-09-2013 o 00h06

Miss'wow
Lillien
They call me The Vigilante
Wiadomości: 558

Rkwcz, bardzo dziękuję Ci za wyczerpującą odpowiedź /vendor/beemoov/forum/../../../public/forum/smilies/smile.png rzecz jasna, moja wypowiedź w żadnym wypadku nie była naszpikowana pretensjami, choć bardzo interesujące jest poznać Wasze, jurorskie podejście do wyników - osobiście bardzo cieszy mnie taka szczerość /vendor/beemoov/forum/../../../public/forum/smilies/smile.png tak naprawdę mój komentarz był przyznaniem się do tego, co przez całą poprzednią edycję chodziło mi po głowie. Autentycznie cieszyłam sie, mogąc się tymi myślami podzielić, ponieważ dziewczyny z edycji na edycję sprawują się coraz fantastyczniej - przykładem Hildee, zakochałam się w tej trollicy, mimo że sama autorka pisała o niej dość odstręczająco, że to złośliwe stworzenie haha ;D ja także uważam, że to bardzo wyrównane wybory. A to jedynie pochwała dla wszystkich biorących w nich udział /vendor/beemoov/forum/../../../public/forum/smilies/smile.png
Zaś co do skupienia na jednym aspekcie tak rozległego zagadnienia przez uczestniczki, może po prostu rzeczywiście świetnym pomysłem byłoby zawężanie na przyszłość zadawanych tematów /vendor/beemoov/forum/../../../public/forum/smilies/smile.png prawdą jest, że od początku myślałam o mitologii nordyckiej, ponieważ nic nie poradzę na to, że tak bardzo magicznie kojarzy mi się ten rejon świata! To działa na wyobraźnię. Sądzę, że wybór mitów przez użytkowniczki był również podyktowany właśnie pragnieniem zachowania oryginalności, o której trudno mówić w przypadku codziennych stylizacji, o ile nie stoi za nimi silny, wyraźny pomysł /vendor/beemoov/forum/../../../public/forum/smilies/smile.png tak czy inaczej, sądzę, że jeszcze doczekasz się kreacji, jakie lubisz! Nie wątpię w pomysły na kolejne edycje Waszego konkursu - trzymam kciuki, że będziecie wciąż rozwijać dla nas ten wątek!

Ach, no i oczywiście dziękuję za wyjaśnienie kwestii dotyczącej nowego tematu - teraz zdaje się, że wszystko już dla mnie jest jasne /vendor/beemoov/forum/../../../public/forum/smilies/big_smile.png


//photo.missfashion.pl/pl/1/71/moy/56702.jpg

Offline

#242 17-09-2013 o 00h09

Miss'wow
Aiamate
...
Miejsce: gdzieś tam na tęczy końcu
Wiadomości: 690

Nie możemy zabronić butów (lub czegokolwiek innego) w innym kolorze jeżeli pasuje do pomysłu.
Jednakże nie możemy obiecać, że punktów za to nie odejmiemy, w końcu w temacie jest wyraźnie zaznaczone: Połącz w ciekawej stylizacji TYLKO TE DWA kolory.

Jedynym wyjątkiem, jak już rkwcz zaznaczyła jest biżuteria (w sensie: złote, srebrne, czarne itp. okucie oczek) i ewentualnie obcas w bucie lub inny niedominujący fragment odzieży.

Kombinujcie! /vendor/beemoov/forum/../../../public/forum/smilies/wink.png
Im bardziej dwukolorowe stylizacje tym lepiej /vendor/beemoov/forum/../../../public/forum/smilies/smile.png

Offline

#243 17-09-2013 o 00h20

Miss'wow
Kaiken
...
Wiadomości: 613

//photo.missfashion.pl/pl/1/9/moy/6692.jpg

No to wchodzę w to. /vendor/beemoov/forum/../../../public/forum/smilies/smile.png Wybaczcie, ale nie chcę mi się wymyślać opisu... /vendor/beemoov/forum/../../../public/forum/smilies/big_smile.png

Offline

#244 17-09-2013 o 01h08

Miss'wow
MariaANTONINA
...
Wiadomości: 529

Ja również chętnie się zgłoszę, tym razem ze zwykłym casualem, ponieważ nie miałam kompletnie pomysłu na fancy kreacje z historią. /vendor/beemoov/forum/../../../public/forum/smilies/big_smile.png Ale mam nadzieję, że wyszło estetycznie.

//photo.missfashion.pl/pl/1/9/moy/6693.jpg


//photo.missfashion.pl/pl/1/64/gd/50864.jpg

Offline

#245 17-09-2013 o 06h32

Miss'towarzyska
YooSti
Don't judge a book by its cover...
Wiadomości: 2 611

Link do zewnętrznego obrazka

Nie ma to jak pomoc organizacją charytatywnym,a zwłaszcza takim które pomagają zwierzętom. Tym bardziej jak się jest "Księżniczką pop-u"

PS: Gratuluję dziewczyny, Hildee tak myślałam,że twój troll zajmie pierwsze miejsce.

PPS: Moja miss ma zielone oczy,tylko nie wyraźnie widać.


             http://i65.tinypic.com/x4kd4g.gif

Offline

#246 17-09-2013 o 08h10

Miss'wow
Lillien
They call me The Vigilante
Wiadomości: 558

Widzę, że pojawiły się obiecane wypowiedzi MariiANTONINY o nagrodzonych stylizacjach! Całkiem nieźle pokrywają sie z moim własnym zdaniem /vendor/beemoov/forum/../../../public/forum/smilies/smile.png
Odnośnie jeszcze mojej Norny, to nawet nie tyle moja własna interpretacja bogini przeznaczenia, ale fakt wynikający z mitów /vendor/beemoov/forum/../../../public/forum/smilies/smile.png Skuld i Werdandi były pięknym dziewczynami, jedynie Urd była starsza. Każda z nich symbolizowała inny etap życia ludzkiego, a Skuld akurat odpowiadała za jego początek - dlatego też zajmowała się nowonarodzonymi dziećmi /vendor/beemoov/forum/../../../public/forum/smilies/smile.png plus, należała do Walkirii, a w zastępach Walkirii miejsce miały jedynie piękne i młode dziewczęta! Bardzo się cieszę, że mój pomysł przypadł Ci do gustu, kłaniam się nisko i dziękuję! /vendor/beemoov/forum/../../../public/forum/smilies/big_smile.png

A teraz trochę z innej beczki. YooSti, oddałaś dokładnie to, co mnie samej przychodzi do głowy, gdy myślę o tym temacie - kostiumy sceniczne! Nie dla mnie tak odważne połączenie kolorów na wyjście na ulicę ^^" choć może się mylę i koniec końców wpadnę na pomysł, jak inaczej wykorzystać zieleń i czerwień.

Ostatnio zmieniony przez Lillien (17-09-2013 o 08h39)


//photo.missfashion.pl/pl/1/71/moy/56702.jpg

Offline

#247 17-09-2013 o 09h32

Miss'Sensei
lillchen
Pani Fioletu i Pochodnych
Miejsce: KremLove
Wiadomości: 976

Yaaaay! Wyniki! Co? Wyróżnienie? Czuję się niesamowicie doceniona, skoro w tak zacnym towarzystwie udało się mojej Pippi zdobyć wyróżnienie. Gratulacje dla podium, zasłużyłyście na te miejsca, dziewczyny! Szkoda, że zabrakło rudowłosego księcia, od którego zaparło mi dech, ale przy takiej ilości fantastycznych stylizacji wyróżnienia należą się chyba wszystkim, które nie stanęły na podium /vendor/beemoov/forum/../../../public/forum/smilies/smile.png)

Czerwień z zielenią?

//photo.missfashion.pl/pl/1/9/moy/6697.jpg
Dopiero połowa września, za oknem lato przełamuje się jesienią, a w dalekiej Laponii, w pracowni świętego Mikołaja, praca wre. Karoliinná, młoda Laponka, od kilku lat jest elfką świętego Mikołaja. Zajmuje się przede wszystkim korespondencją biznesową, co jest mało romantycznym zajęciem, ale ktoś to robić musi. Karoliinná wyjeżdża właśnie w delegację do Niemiec, więc wystroiła się w paradny elfi strój. W dłoni jednak ściska nieodłączną teczkę z wytycznymi od samego szefa - w końcu, choć może na to nie wygląda, jest prawdziwą kobietą interesu /vendor/beemoov/forum/../../../public/forum/smilies/smile.png

Ostatnio zmieniony przez lillchen (17-09-2013 o 11h04)

Offline

#248 17-09-2013 o 11h30

Miss'Żółtodziób
...
Wiadomości: 0

Gratuluje podium i wyróżnionym. Nawet jeśli było wiadomo, że troll jest niemal nie do pobicia.
Nie rozumiem jednak tego odejmowania punktów za kreatywność.Gdyby wszyscy robili wariacje na temat jednego bóstwa można by narzekać na jej brak, jednak mitologia nordycka jest na tyle bogata i niezwykła, że niemal przewinieniem byłoby nie skorzystać z niej. A w końcu każdy znalazł coś swojego.

Zgadzam się z Nivatą, że fantastyki i magii nigdy za dużo, skoro jednak moje oddanie dla nich nie zostało ostatnimi czasy docenione postanowiłam podejść do tego tematu inaczej. Od jakiegoś czasu bawi mnie (o ile można tak to nazwać) łączenie elegancji z (pojmowanymi przeze mnie płytko i bez żadnej wiedzy w temacie) elementami rockowymi. I taki też zamysł przedstawiam tutaj. Jeśli ktoś uważa, że pasowałaby kurtka skórzana niech wie, że w pełni się z nim zgadzam. Jednak od jakiegoś czasu każdy mój strój posiada kurtkę skórzaną lub gitarę i tym razem postanowiłam się od tego uwolnić dając mojej miss parasolkę do ochrony przed jesienną pogodą.

Link do zewnętrznego obrazka

Offline

#249 17-09-2013 o 12h19

Miss'wow
Aiamate
...
Miejsce: gdzieś tam na tęczy końcu
Wiadomości: 690

lillchen napisał

A, drogie jurorki - poprawcie datę wysyłania zgłoszeń /vendor/beemoov/forum/../../../public/forum/smilies/smile.png Bo właśnie zauważyłam, że wszystkie zgłoszenia przekroczyły termin.

Poprawione /vendor/beemoov/forum/../../../public/forum/smilies/wink.png
Dzięki za czujność!
Następnym razem poprosimy w takich sprawach PW do autorki postu, żeby na forum znalazły się głównie posty ze zgłoszeniami /vendor/beemoov/forum/../../../public/forum/smilies/wink.png

Offline

#250 17-09-2013 o 13h41

Miss'OK
Foxglove
Big, bad Fox
Miejsce: Yharnam
Wiadomości: 1 545

Przede wszystkim chciałam pogratulować podium, zwłaszcza Lillien i Hildee. Ich stylizacje były moimi ulubienicami, wraz z uroczą Huldrą Kupeczki ^^ Szkoda, że nie dostała wyróżnienia za tak dobre oddanie tego leśnego stworzonka /vendor/beemoov/forum/../../../public/forum/smilies/smile.png

Zanim się zgłoszę to chciałabym się zgodzić z Issi na temat niekoniecznie sprawiedliwego obcinania punktów kreatywności za wykorzystanie mitów. Tak jak wspomniano, tematem była "Skandynawia" i niestety większość kojarzy to z ich bogatą kulturą i mitologią. To logiczne, że większość uczestniczek właśnie sięgnęła po takie pomysły. Jest ich tak dużo, że ucinanie punktów za kreatywność jest sporym nadużyciem. To jakby teraz obciąć punkty bo użytkowniczki są... zbyt zielono-czerwone. Miała być Skandynawia, to była jej kwintesencja ;] Każde zgłoszenie było inne i zasługiwało na punkty za kreatywne podejście do motywu przewodniego. Jeśli stylizacje codziennie są przez jurorów pożądane, to po prostu tematy niech są bardziej określone w tej dziedzinie. Poza tym, był sobie jeden słodki casual w zgłoszeniach i nie dostał nawet wyróżnienia, chociaż był ładnie dopracowany ;] Widać brak kreatywnego podejścia, czyli użycie mitów, nie pogrążyło laureatek, których miejsca były jak najbardziej zasłużone.

A teraz kończę chrzanić i wrzucam swoją interpretację czerwieni i zieleni /vendor/beemoov/forum/../../../public/forum/smilies/big_smile.png
Kwezale to jaskrawe, kolorowe ptaki zamieszkujące Amerykę Południową, okolice Panamy i Meksyku. Cechują się wyjątkowym, zielono-czerwonym upierzeniem i odegrały one ważną rolę w Mezoamerykańskich wierzeniach. Starożytne wierzenia określają kwezale jako "Wężowych bogów" i symbolizowały one azteckie bóstwo Quetzalcoatla. Był to pierzasty wąż właśnie z czerwono-zielonymi piórami kwezala na białym ciele. Jego połyskujące, zielone pióra ogona symbolizują wzrost roślin, a same w sobie kwezale wraz z bóstwem Quetzalcoatlem traktowane były jako bogowie powietrza oraz stworzenia. Zabicie kwezala było karane śmiercią, jednak najwyżej postawieni rangą kapłani nosili pióropusze z pięknych piór kwezali. Jednak w tym celu ptaki łapano i wyrywano im jedyne parę sztuk piór z ogona, a następnie wypuszczano, żeby nie denerwować boga. Kwezale są również symbolem wolności, gdyż zostało zaobserwowane, iż po schwytaniu i uwięzieniu kwezale niedługo później zabijały się.
A tak wyglądają te cuda ^^

Spoiler (kliknij, aby zobaczyć)


Oto moja interpretacja tych niezwykłych ptaków. Można odebrać miss jako uczłowieczenie kwezala lub samego w sobie boga Quetzalcoatla, który poza postacią węża również przyjmował ludzką postać z cechami tych ptaków. Jasną skórę można wyjaśnić faktem, że wąż Quetzalcoatl często przedstawiany był jako albinos z barwnymi piórami jedynie wokół szyi, na skrzydłach i przy ogonie.
//photo.missfashion.pl/pl/1/9/moy/6699.jpg

Offline

Dyskusja zamknięta

Strony : 1 ... 8 9 10 11 12 ... 66