Strona główna

Forum - Missfashion.pl, gra o modzie dla dziewczyn!

Strony : 1 2 3

#1 13-06-2013 o 11h09

Miss'całkiem całkiem
Chimayra
...
Wiadomości: 123

Serdecznie dziękuję Kouki za ustanowienie tego wątku oficjalnym wątkiem o grach!

Witam, chciałabym ułatwić życie niektórym Miss, wypisując tutaj wszystkie dostępne gry i informacje o nich, oraz porady co zrobić, jeśli w którejś z gier napotkamy błędy. Sama nie jestem w stanie sprawdzić niektórych gier, dlatego zapraszam do komentowania, sprostowywania moich błędów jeśli takie się pojawią i udzielania informacji o grach, do których w tym momencie nie mam dostępu.

Link do wcześniejszej dyskusji o grach: //www.missfashion.pl/forum/t453,1-gry.htm

Zacznę od gier, które znajdują się w zkładce Gry w menu na górze strony


//static.ma-bimbo.com/i18n/pl/modules/games/img/spelling.i18n.jpg
1 raz dziennie
Nagroda: po 10MM za poprawiony wyraz, maksymalnie 100MN i 50MM

W przypadku jeśli nie można użyć kalwisza backspace lub delete, zaznaczamy kursorem miejsce do zmiany i wpisujemy prawidłową literę - zaznaczone miejsce zamieni się na to co wpiszemy
Jesli jakieś wyrazy są już całkowicie uzupełnione, przepisujemy je własnoręcznie, inaczej nie będą zaliczone

UWAGA!
Niektóre teksty zawierają błędy, które uniemożliwią zdobycie maksymalnej ilości punktów. Jeśli taki napotkamy, należy odświeżyć stronę lub wejść ponownie w grę, żeby dostać inny tekst. Według użytkowniczek te teksty to:
Kopciuszek
Mały Książę


Sprawdzone i dobrze działające fragmenty to:
Brzydkie Kaczątko
Akademia Pana Kleksa
O mrówce i pasikoniku
Pan Tadeusz
Calineczka
Skąpiec (prawdopodobnie jedno ze słów będzie już uzupełnione, należy je przepisać)

Za dostarczenie powyższych informacji dziękuję Aiamate


//static.ma-bimbo.com/i18n/pl/modules/games/img/scratchcard.i18n.jpg
2 razy dziennie
Nagroda: 0 - 40MM (dziękuję Kociata i Indolentia za sprostowanie)

Tak naprawdę wcale nie musimy ruszać myszką by odkryć serduszka, wystarczy od razu kliknąć sprawdź.
Nie należy odświeżać strony po wejściu na zdrapkę, ponieważ nie dostaniemy punktów, za to stracimy jedną szansę na wygraną.

//static.ma-bimbo.com/i18n/pl/modules/games/img/sudoku.i18n.jpg
1 raz dziennie
Nagroda: 0,5 - 1 punktów IQ

Jeśli pola nie wyświetlają się prawidłowo, jako kwadrat 9x9 próbujemy zmienić rozmiar obrazu w przeglądarce za pomocą klawiszy ctrl i + lub - (możemy również użyć ctrl i kółka myszki)

//static.ma-bimbo.com/i18n/pl/modules/games/img/kisses.i18n.jpg
1 raz dziennie
Nagroda: 0 - 90 MN

Zbieramy punkty klikając na odpowiednich chłopaków
Unikamy:
Jean-Pierre Kapeć -10 punktów (czarne włosy i zielona koszula w grochy)
Klikamy:
Pierre Kastanieta +5 (brązowe włosy, niebieska koszula)
George Klonuj +20 (blond włosy, biała koszula)
Leonardo Carpachio +40 (czerwone włosy i koszula)

Pamiętajcie, że kiedy chłopak się pojawi, nie musicie klikać na niego tylko raz na wysunięcie, jeśli będziecie szybkie to od razu zdobędziecie dużo punktów, szczególnie kiedy pojawi się Leonardo!

//static.ma-bimbo.com/i18n/pl/modules/games/img/mastermind.i18n.jpg
2 razy dziennie
Nagroda: 10 - 30 MM

W poście #4 znajdziecie proste wyjaśnienie jak grać

//static.ma-bimbo.com/i18n/pl/modules/games/img/bag.i18n.jpg
1 raz dziennie
50 - 100 MN

//static.ma-bimbo.com/i18n/pl/modules/games/img/kemo.i18n.jpg
2 razy dziennie
Nagroda: 0 - 60 MN, IQ + 10MM jeśli szybko zgadniemy wyraz

//static.ma-bimbo.com/i18n/pl/modules/games/img/vignette-puzzle-facile.i18n.jpg
1 raz dziennie
Nagroda: 0,1 - 0,5 IQ (w opisie nad grą jest błąd dotyczący nagrody)

//static.ma-bimbo.com/i18n/pl/modules/games/img/vignette-puzzle-moyen.i18n.jpg
1 raz dziennie
Nagroda: 0,5 - 1 IQ

//static.ma-bimbo.com/i18n/pl/modules/games/img/vignette-puzzle-difficile.i18n.jpg
1 raz dziennie
Nagroda: 2 - 3 IQ + 50 MM

Jak układać PUZZLE!
Są dwa sposoby:
1 Trzeba układać najpierw górny rządek, potem lewy, następnie znowu górny, później lewy i tak dalej aż do końca.
2 Układamy rządki (tym razem tylko poziome) po kolei od góry aż do dołu

Te filmy mogą wam pomóc w układaniu:
Puzzle średnie - http://www.youtube.com/watch?v=Qmkrh2xHirQ
Puzzle trudne - http://www.youtube.com/watch?v=5SBsvF4vhlo

Gry znajdujące się w różnych częściach miasta - zkładka Miasto w górnym menu strony

Plaża

Link do zewnętrznego obrazka

Siatkówka plażowa
2 razy dziennie
Nagroda: 0-40 MN

Mamy 50s na odbijanie piłek, każde odbicie to 50 punktów, można maksymalnie zdobyć koło 1500, jednak wydaje mi się, że ilość otrzymanych MN jest losowa, ponieważ mając 1300 punktów otrzymałam ok 20MN, a mając ok. 800, otrzymałam ponad 30MN

Polecam granie myszką, jest szybsza. Wciśnięcie przycisku myszki lub spacji pozwala odbić piłkę. Lepiej nie naciskać w ostatnim momencie bo piłka przeleci. Nie można mieć cały czas wciśniętego klawisza ponieważ po około sekundzie ręce wracają do zwykłej pozycji i nie odbijają piłek

Góry

Link do zewnętrznego obrazka

Gra narciarska
Nagroda: 0 - 50 MN, samopoczucie, utrata wagi
Koszt 20MM za grę + jednorazowy wydatek 240MM na narty

Zanim będzie można zagrać, trzeba zakupić dowolne narty w sklepie IkeZimno



Ta część jest jeszcze niedopracowana:

Gry, dostępne w trakcie podróży - Biuro podróży znajduje się w zakładce Miasto, aby wybrać się w podróż wybieramy miejsce np. Kenię lub Chiny, wybieramy rodzaj pokoju i po zatwierdzeniu przenosimy się do recepcji w wybranym miejscu.

Niezależnie od wybranego miejsca, możemy zagrać w grę:
Walizka
Możemy zagrać tylko 1 raz po wybraniu się w podróż. Jest to nieobowiązkowe, ale stracimy szansę na MN
Nagroda: 400MN

Chiny:
Wachlarz proszę

Kenia:
Safari Foto

Ostatnio zmieniony przez Chimayra (24-06-2013 o 16h43)

Offline

#2 13-06-2013 o 11h34

Miss'nieobczajona
Kociata
...
Wiadomości: 44

W zdrapce jest błąd.
Od 10 MM do 40 MM na jedną grę. /vendor/beemoov/forum/../../../public/forum/smilies/smile.png


~Uważaj na przyjaciół, wrogów znasz lepiej~

Offline

#3 13-06-2013 o 11h37

Miss'całkiem całkiem
Chimayra
...
Wiadomości: 123

Kociata napisał

W zdrapce jest błąd.
Od 10 MM do 40 MM na jedną grę. /vendor/beemoov/forum/../../../public/forum/smilies/smile.png

Dziękuję bardzo! Zerknęłam jeszcze w FAQ i tam pisze od 0-40, ktoś może potwierdzić, że można nie wygrać nic? Ja teraz nawet nie mogę wejść w opis bo zużyłam dzisiejsze dwie możliwości.

Offline

#4 13-06-2013 o 13h09

Miss'Żółtodziób
...
Wiadomości: 0

Bardzo ładny post, ale wątek dotyczący gier już istnieje. Przed założeniem nowego wątku o sprawdzenie w Spisie Treści, czy takowy już nie istnieje. Ale jako że tutaj estetycznie zebrano opisy gier, zostawię ten wątek, a zamknę wcześniejszy, jednak proszę, aby na przyszłość takie działania konsultować w celu uniknięcia chaosu.

I jeszcze jedno, w Mastermind można grać dwa razy dziennie (:



Na koniec pozwolę sobie zacytować Verite. Jasno i przejrzyście wytłumaczyła ona, o co chodzi z Mastermind (:

Verite napisał

Jest już jeden temat o mastermind./vendor/beemoov/forum/../../../public/forum/smilies/wink.png

W grze chodzi o to, żeby zgadnąć kod złożony z czterech kolorów. Kulki po prawej pokazują ci, tak jak pisze Tais, ile kolorów zgadłaś - jedna biała kulka oznacza, że masz jeden kolor na dobrym miejscu (nie jest określone, który z nich akurat), dwa - że dwa na właściwym miejscu itd. Szare kulki tak samo - jedna oznacza, że jeden kolor zgadłaś, ale nie ustawilaś go w dobrym miejscu i tak dalej.

Żeby się nauczyć  w to grać i obserwować kulki, najlepiej na początku wybrać cztery kulki w jednym kolorze. Wtedy masz pewność, czy ten kolor się w ogóle pojawia. Dalej: jeżeli na przykład wybierzesz cztery różowe i wyskoczy jedna biała kulka, spróbuj ustawić pierwszą różową, a trzy dalsze w innym kolorze (np. trzy pomarańczowe). Sprawdzasz, jaka jest odpowiedź i będziesz wiedzieć: czy różowy ma być faktycznie na pierwszym miejscu, czy na innym i czy w kodzie pojawia się kolor pomarańczowy. I tak dalej. /vendor/beemoov/forum/../../../public/forum/smilies/smile.png

Offline

#5 13-06-2013 o 14h41

Miss'całkiem całkiem
Indolentia
...
Miejsce: Górny Śląsk
Wiadomości: 125

Chimayra napisał

Kociata napisał

W zdrapce jest błąd.
Od 10 MM do 40 MM na jedną grę. /vendor/beemoov/forum/../../../public/forum/smilies/smile.png

Dziękuję bardzo! Zerknęłam jeszcze w FAQ i tam pisze od 0-40, ktoś może potwierdzić, że można nie wygrać nic? Ja teraz nawet nie mogę wejść w opis bo zużyłam dzisiejsze dwie możliwości.

Można nie wygrać nic, nawet przed chwilą tak miałam /vendor/beemoov/forum/../../../public/forum/smilies/wink.png

Offline

#6 13-06-2013 o 16h06

Miss'całkiem całkiem
Chimayra
...
Wiadomości: 123

Dziękuję za pomoc /vendor/beemoov/forum/../../../public/forum/smilies/smile.png

Offline

#7 13-06-2013 o 16h16

Miss'na całego
Amik
Leśne Zło
Miejsce: Sosnowiec
Wiadomości: 419

W Kenii masz safarii foto i polega ona na robieniu zdjęć xD
Puste zdjęcie to -5 pkt, zdjęcie turysty to -10pkt, a zdjęcie zwierzęcia to +50 pkt. Nie pamiętam nagród /vendor/beemoov/forum/../../../public/forum/smilies/hmm.png
W Wachlarzu chodzi o ułożenie podanego nam wzoru wachlarza w określonym czasie. Wystarczy kliknąć na wszystkie ozdoby, które widzimy na wzorcu, nie musimy patrzeć na kolejność etc. Nagród też nie pamiętam.

Offline

#8 13-06-2013 o 17h08

Miss'całkiem całkiem
Chimayra
...
Wiadomości: 123

Amik napisał

W Kenii masz safarii foto i polega ona na robieniu zdjęć xD
Puste zdjęcie to -5 pkt, zdjęcie turysty to -10pkt, a zdjęcie zwierzęcia to +50 pkt. Nie pamiętam nagród /vendor/beemoov/forum/../../../public/forum/smilies/hmm.png
W Wachlarzu chodzi o ułożenie podanego nam wzoru wachlarza w określonym czasie. Wystarczy kliknąć na wszystkie ozdoby, które widzimy na wzorcu, nie musimy patrzeć na kolejność etc. Nagród też nie pamiętam.

Dzięki! /vendor/beemoov/forum/../../../public/forum/smilies/smile.png Dopytam się jeszcze w temacie o podróżach.

Offline

#9 13-06-2013 o 18h56

Miss'Żółtodziób
...
Wiadomości: 3

Ja mam problem z puzzlami:( pomocy

Offline

#10 13-06-2013 o 19h02

Miss'całkiem całkiem
Chimayra
...
Wiadomości: 123

Anastasia3 napisał

Ja mam problem z puzzlami:( pomocy

Niestety prawie każdy ma. Napisałam w pierwszym poście jeden ze sposobów, moim zdaniem najlepszy musisz poćwiczyć i załapiesz.

Tutaj jest film jak ktoś używa innego sposobu, czyli układa rządki po kolei od góry, może jak się przyjrzysz to Ci to jakoś pomoże: http://www.youtube.com/watch?v=5SBsvF4vhlo

Ostatnio zmieniony przez Chimayra (13-06-2013 o 19h12)

Offline

#11 13-06-2013 o 19h06

Miss'na całego
Masakra
Leśna Nimfa
Wiadomości: 492

Jakie każdy, ja nie mam zupełnie problemów z puzzlami, przecież na to jest prosta metoda i idzie łatwo ;P Tylko nie podam ze szczegółami, bo nie wypada jak już się na blogu zostawiło.

Offline

#12 13-06-2013 o 19h13

Miss'całkiem całkiem
Chimayra
...
Wiadomości: 123

Masakra napisał

Jakie każdy, ja nie mam zupełnie problemów z puzzlami, przecież na to jest prosta metoda i idzie łatwo ;P Tylko nie podam ze szczegółami, bo nie wypada jak już się na blogu zostawiło.

Przepraszam, tak mi się napisało i nie zdąrzyłam poprawić /vendor/beemoov/forum/../../../public/forum/smilies/tongue.png może jednak się podzielisz, to wstawiłabym tutaj żeby wszyscy mogli zobaczyć?

Offline

#13 17-06-2013 o 13h49

Miss'wow
Aiamate
...
Miejsce: gdzieś tam na tęczy końcu
Wiadomości: 690

Hej, może byś dodała ostrzeżenie do "Popraw błędy", że niektóre teksty nie mają prawidłowego rozwiązania, np. "Kopciuszek" i chyba też "Mały Książę".
Gdy natrafi się na ten fragment najlepiej wcisnąć odśwież albo wyjść i wejść jeszcze raz. Bez obaw, gra nie naliczy dziennego limitu.

Z tego co wyczytałam w //www.missfashion.pl/forum/t985,1-gra-popraw-b%C5%82%C4%99dy-fragment-z-kopciuszka.htm na 100% dobrze działają:
baśń o Brzydkim Kaczątku,
fragment "Akademii Pana Kleksa",
bajka o mrówce i pasikoniku,
kawałek "Pana Tadeusza",
"Calineczka".

Jeżeli ktoś wie o jeszcze jakiś błędach (i jest pewien, że to on nie zrobił byka) lub prawidłowych fragmentach proszę pisać /vendor/beemoov/forum/../../../public/forum/smilies/smile.png

Offline

#14 20-06-2013 o 18h17

Miss'całkiem całkiem
Chimayra
...
Wiadomości: 123

Aiamate napisał

Hej, może byś dodała ostrzeżenie do "Popraw błędy", że niektóre teksty nie mają prawidłowego rozwiązania, np. "Kopciuszek" i chyba też "Mały Książę".
Gdy natrafi się na ten fragment najlepiej wcisnąć odśwież albo wyjść i wejść jeszcze raz. Bez obaw, gra nie naliczy dziennego limitu.

Z tego co wyczytałam w //www.missfashion.pl/forum/t985,1-gra-popraw-b%C5%82%C4%99dy-fragment-z-kopciuszka.htm na 100% dobrze działają:
baśń o Brzydkim Kaczątku,
fragment "Akademii Pana Kleksa",
bajka o mrówce i pasikoniku,
kawałek "Pana Tadeusza",
"Calineczka".

Jeżeli ktoś wie o jeszcze jakiś błędach (i jest pewien, że to on nie zrobił byka) lub prawidłowych fragmentach proszę pisać /vendor/beemoov/forum/../../../public/forum/smilies/smile.png

Dziękuję za informację, miałam dodać, tylko do tej pory nie miałam za dużo czasu, zaraz się tym zajmę /vendor/beemoov/forum/../../../public/forum/smilies/smile.png

Offline

#15 20-06-2013 o 18h40

Miss'Sensei
Rosette
And all that jazz...
Wiadomości: 854

Osobiście, jeśli chodzi o gry jak ognia unikałam sudoku, bo kompletnie nie umiem tego badziewia układać. Aż mnie skręca na samą myśl o męczeniu się z tymi cyferkami... niestety późno odkryłam w internecie tak cudowne urządzonko, jak "rozwiązywacz sudoku". Wystarczy wpisać w google i wyszuka kilka portali z taką możliwością.

Drugą zmorą były oczywiście puzzle- jednakże jak na początku umiałam ułożyć z niemałym trudem tylko te najłatwiejsze, teraz wykonuję wszystkie poziomy bez specjalnego wysiłku. Wszystko sprowadza się do tego, by ćwiczyć. Wypracowanie systemu układania to naprawdę kwestia wprawy. Nie poddawać się i próbować do skutku, w końcu wpadniecie w rytm i będziecie je układać automatycznie /vendor/beemoov/forum/../../../public/forum/smilies/smile.png



https://i.imgur.com/FCQgZyV.png

Offline

#16 20-06-2013 o 19h29

Miss'Żółtodziób
...
Wiadomości: 0

Puzzle mam już wyrobione osobistą taktyką, po graniu takich na Cromimi, więc tutaj nie ma dla mnie problemu. Z Sudoku jest więcej myślenia, więc nie wyrabiam o późnej porze, ale potrafię to rozwiązywać.
Jeśli chodzi o master mind, to też daję radę. Na poprawę błędów, wchodzę tylko w te teksty, które nie są zbugowane. Reszta idzie dobrze.
Najgorsza jest ta gra z Całusami, bo mam strasznie powolną myszkę na to. W końcu jest dotykowa... /vendor/beemoov/forum/../../../public/forum/smilies/hmm.png

Offline

#17 21-06-2013 o 09h24

Miss'całkiem całkiem
Chimayra
...
Wiadomości: 123

Misa napisał

Puzzle mam już wyrobione osobistą taktyką, po graniu takich na Cromimi, więc tutaj nie ma dla mnie problemu. Z Sudoku jest więcej myślenia, więc nie wyrabiam o późnej porze, ale potrafię to rozwiązywać.
Jeśli chodzi o master mind, to też daję radę. Na poprawę błędów, wchodzę tylko w te teksty, które nie są zbugowane. Reszta idzie dobrze.
Najgorsza jest ta gra z Całusami, bo mam strasznie powolną myszkę na to. W końcu jest dotykowa... /vendor/beemoov/forum/../../../public/forum/smilies/hmm.png

Spróbuj skupić się na trzech miejscach przy barze. W dodatku jeśli przegrasz i szybko odświeżysz stronę możesz spróbować jeszcze raz, ale mam wątpliwości czy dostaniesz wtedy punkty, bo właśnie próbowałam tak i wydaje mi się, że nie otrzymałam tych 20mm.

Offline

#18 24-06-2013 o 09h01

Miss'całkiem całkiem
Shera
...
Wiadomości: 166

Mam takie pytanie o Mastermind. Może wiecie?..Przed chwilą zgadłam w 4 próbach i dostałam tylko 10 MM. Myślę, że zgadłam dość szybko, a przecież można dostać 10-30 MM. Od czego to zależy?

Offline

#19 24-06-2013 o 09h13

Miss'na całego
Lexa0
...
Wiadomości: 403

Od niczego szczególnego, nagrody przyznawane są losowo w niektórych grach.

Offline

#20 24-06-2013 o 10h58

Miss'wow
Aiamate
...
Miejsce: gdzieś tam na tęczy końcu
Wiadomości: 690

Ja właśnie dzisiaj zgadłam za 4 razem i dostałam 10MM, a później zgadłam za 10 podejściem i dostałam 30MM. /vendor/beemoov/forum/../../../public/forum/smilies/lol.png /vendor/beemoov/forum/../../../public/forum/smilies/lol.png /vendor/beemoov/forum/../../../public/forum/smilies/lol.png

Offline

#21 25-06-2013 o 15h40

Miss'na całego
Vena
...
Wiadomości: 309

Aiamate- miałam podobnie. Zagrałam raz i zgadłam przy piątym bodajże, a dostałam 10 MM. Później zagrałam jeszcze raz- zgadłam przy dziewiątym i dostałam 30MM.

A jeśli chodzi o grę "Popraw błędy" to jeśli nie jestem pewna, czy dobrze napisałam wyraz, to po nim klikam Spacje. Wtedy jeśli mam dobrze to jest normalnie, a jeśli mam źle, to podkreśla.

Offline

#22 25-06-2013 o 15h45

Miss'wow
Aiamate
...
Miejsce: gdzieś tam na tęczy końcu
Wiadomości: 690

Vena napisał

A jeśli chodzi o grę "Popraw błędy" to jeśli nie jestem pewna, czy dobrze napisałam wyraz, to po nim klikam Spacje. Wtedy jeśli mam dobrze to jest normalnie, a jeśli mam źle, to podkreśla.

Genialny myk! /vendor/beemoov/forum/../../../public/forum/smilies/big_smile.png
Po północy przetestuję.
Jestem dobra z ortografii ale zazwyczaj gram właśnie po północy kiedy mój umysł nie jest do końca bystry.

Offline

#23 25-06-2013 o 16h29

Miss'na całego
Vena
...
Wiadomości: 309

Też jestem dobra z ortografii, ale sprawdzić nigdy nie zawadzi. Jak to mówią- lepiej dmuchać na zimne.
Pomysł wielokrotnie sprawdzony, co dało mi szansę na wygraną! /vendor/beemoov/forum/../../../public/forum/smilies/smile.png

Offline

#24 26-06-2013 o 11h36

Miss'nieobczajona
xoloswag15
...
Miejsce: Gorlice
Wiadomości: 16

Ułożył ktoś z was kiedyś trudne puzzle?


http://oi43.tinypic.com/epfblf.jpg

Offline

#25 26-06-2013 o 11h44

Miss'Żółtodziób
...
Wiadomości: 0

Zawsze układam trudne puzzle i z tego co wiem, nie tylko ja ^___^ one wcale nie są trudniejsze od pozostałych, tylko raczej bardziej pracochłonne (;

Offline

Strony : 1 2 3