Strona główna

Forum - Missfashion.pl, gra o modzie dla dziewczyn!

Strony : 1 2

#1 10-06-2013 o 20h45

Miss'Żółtodziób
...
Wiadomości: 0

Są już tematy poświęcone spodniom i butom, więc czemu nie spódnicom/sukienkom?
Lubicie w nich chodzić? Czy może czujecie się w nich raczej niekomfortowo? Jeśli zdarzy wam się założyć, to czy dobieracie do nich rajstopy, legginsy, czy raczej podkolanówki/skarpetki/zakolanówki?

Ja, szczerze mówiąc, chodzę tylko i wyłącznie w spódnicach/sukienkach. Są moim zdaniem znacznie wygodniejsze niż spodnie. Nie mam jakiejś ulubionej długości, ale nie jestem w stanie założyć niczego, co sięga mniej więcej za kolana i wyżej niż za kostki. (Wizualnie skraca mi to nogi.)

Fasonem spódniczek, który najbardziej mi się podoba, są zdecydowanie te plisowane. Najlepiej takie z wyższym stanem.
Sukienki wybieram raczej z zakrytymi ramionami i plecami. Najczęściej jednokolorowe, chociaż ostatnio przybywa mi dość pstrokatych sukienek w kwiatki. Moim najukochańszym fasonem jest tzw. "pensjonarka".

Wybieram raczej stonowane rajstopy (czerń/grafit/granat/jak mi się odwidzi to biel). Kiedy jest cieplej, noszę podkolanówki, bo nie mogę dorwać zakolanówek, które by się trzymały i nie wpijały w uda.

Ostatnio zmieniony przez Byakyath (18-06-2013 o 21h53)

Offline

#2 10-06-2013 o 23h04

Miss'ok
Simolka
...
Wiadomości: 78

Lubię chodzić w sukienkach. Czuję się wtedy bardziej kobieco. Niestety z wygody częściej noszę spodnie, bo cieplej (zimą), łatwiej coś dobrać, no i ogólnie nie trzeba się przejmować czy ci coś nie podwiewa. Sukienki i spódniczki noszę głównie w sezonie letnim (nie licząc tych eleganckich). Najbardziej lubię (obecnie jedyne jakie mam) spódniczki krótkie i szerokie, zwiewne. Jeśli chodzi o sukienki to na ramiączkach i także z szerokim dołem. Oprócz tego mam jeszcze sukienki i spódniczkę bardziej eleganckie, ale z wiadomych przyczyn nie noszę ich na co dzień.

Edit: Zapomniałam jeszcze o tej części pytania. Rajstopy noszę tylko do tych wizytowych, najlepiej cienkie, nie widoczne. Do innych gołe nogi ewentualnie takie specjalne skarpetki, które nie wystają z balerinek

Ostatnio zmieniony przez Simolka (10-06-2013 o 23h06)

Offline

#3 12-06-2013 o 23h53

Miss'nałogowa
Winoa
Już nieważne ._.
Miejsce: Spójrz tam!
Wiadomości: 2 786

Jeśli tylko moge to zakładam spódnice i sukienki, ale ze względu na mój budżet muszę zadowalać się spodniami. Moimi ulubionymi spódniczkami są biodrówki i mini. Nie lubię długich bo one nie przylegają do ciała i muszę być czujna czy wszystko z nią w porządku. Sukienki mam 2 więc nie moge stwierdzić co najbardziej lubię bo mam obowiązek cieszyć się z tego co mam >_< Jedyne co moge powiedzieć to to, że sukienki o prostym kroju i z falbankami to coś obok czego nie mogę przejść obojętnie.
Teraz gdy w moim mieście są upały i gorąc, że heja, nie nosze niczego na nogi. W zimę zwykle wybieram czarne leginsy, a w cieplejsze dni kremowe rajstopy.

Offline

#4 18-06-2013 o 17h14

Miss'na całego
Lexa0
...
Wiadomości: 403

Lubię spódnice i sukienki.
Nie ubiorę niczego, co odsłania nogi powyżej kolan, ani mi się nie podobają, ani krój mi do sylwetki nie pasuje.
Mam całkiem sporo rzeczy sięgających do kostek (i niżej /vendor/beemoov/forum/../../../public/forum/smilies/tongue.png ), wszystkie zwiewne i szerokie. Spódnice krótsze przekrój mają różny - od ołówkowych, do sportowych i szerokich z dżinsu, mam też kilka bardzo eleganckich plisowanych sztuk.

Offline

#5 18-06-2013 o 19h17

Miss'Żółtodziób
...
Wiadomości: 0

Sukienki! ♥  Absolutnie kocham ♥♥♥ Trochę ich w szafie mam i na upartego mogłabym przez dwa tygodnie (co najmniej) codziennie zakładać inną ^^ Ale to dlatego, że mamy z siostrą ten sam rozmiar, więc się uzupełniamy.
Lubię we wszystkich długościach poza midi i super krótkimi. Preferuję nad kolano bardziej niż za, a długie to moja wakacyjna miłość <3
Lubię kolorowe i charakterne ^^ Mam sporo (większość) w kwiatki, kilka eleganckich i dopasowanych i trzy luźne do ziemi - jedna tylko casual, druga mogłaby być semi-formal, a w trzecia jest dobra tak na co dzień, jak i do opery <3 Ta ostatnia to nasza najlepsza zdobycz: ma niesamowity turkusowy kolor, w stylu "greckim", z H&M za 40zł ♥ Co najśmieszniejsze, tę sukienkę kupiła sobie nasza mama, która jest od nas niższa i normalnie ma większy rozmiar /vendor/beemoov/forum/../../../public/forum/smilies/big_smile.png

Spódnice też super, je preferuję głównie zimą, gdy mróz nie pozwala na sukienkę. Długość od połowy uda do nad kolano, w zimie zazwyczaj z czarnymi, grubymi rajtkami/leginsami. W lato preferuję naturalny wygląd nóg - rajstopy cieliste albo w ogóle bez, jeśli jestem opalona ^^ Chciałabym zakładać zakolanówki i podkolanówki, ale nigdy nie umiem się tak ubrać, żeby mi pasowały /vendor/beemoov/forum/../../../public/forum/smilies/sad.png(

Byakyath, zgadzam się, sukienki są o wiele wygodniejsze od spodni. Większa swoboda ruchu i w ogóle. (Choć po domu preferuję dres, bo nie mam siły się ciągle zastanawiać, czy się coś gdzieś nie podwinęło i czy współlokator zaraz nie wejdzie x))

Offline

#6 20-06-2013 o 19h09

Miss'na całego
Astaelia
...
Miejsce: SauPaulo jakby ktoś się pytał.
Wiadomości: 310

Sukienki, spódniczki, to dla mnie odległy temat.
Nie czuję się w nich dobrze, komfortowo, toteż nom stop noszę spodnie, spodenki. Oczywiście, jeżeli wymaga sytuacja ubrania tejże sukienki, spódniczki to tak zrobię, jednak wtedy czuję się nieco skrępowana.


https://33.media.tumblr.com/400fb646497ebbc64fbf7ceaf222f58d/tumblr_nmvngzPK4n1r6pj8ko1_r2_400.gif https://38.media.tumblr.com/d31d56d003be99e0eb4a7e4c11d08751/tumblr_nmvngzPK4n1r6pj8ko5_r1_400.gif

Offline

#7 23-06-2013 o 12h56

Miss'nieobczajona
miuokazaki
...
Wiadomości: 39

Często do szkoły noszę spódniczki, uwielbiam takie rozkloszowane i zwiewne ^-^ W zime zakładam najczęściej grube czarne rajstopy i dobieram odpowiednią spódniczke, a w wiosne/lato tylko czasami zakładam cienkie beżowe rajstopy /vendor/beemoov/forum/../../../public/forum/smilies/big_smile.png Najgorzej jest gdy założe zwiewną spódniczkę i wieje wiatr,muszę ją ciągle przytrzymywać -.- Sukienki rzadko zakładam, jedynie na jakąś specjalną okazję albo gdy nie mam pomysłu co ubrać /vendor/beemoov/forum/../../../public/forum/smilies/big_smile.png

Offline

#8 23-06-2013 o 20h38

Miss'całkiem całkiem
Fiona78
...
Miejsce: No znajdź mnie na Śląsku ;3 - Lamolandia♥
Wiadomości: 156

Ja zdecydowanie wolę chodzić w spodniach, ale szczerze mówiąc, od czasu do czasu lubię iść na spacer w spódniczce ^e^
Rajstopy - odpadają
Za kolanówki - może jeszcze /vendor/beemoov/forum/../../../public/forum/smilies/wink.png
Legginsy - Jasne ;3

Najczęściej do spódniczki biorę legginsy, ale jak już starsza siostra krzyknie... =_= Trza ubrać.

W sukienkach teraz chodzę po domu, bo w domu jak w garcu  ;_;


Link do zewnętrznego obrazka

"Bo życie, to nie bajka..."

Offline

#9 14-07-2013 o 23h25

Miss'wow
Wiolecinka
...
Wiadomości: 745

Hmm.. Ja rzadko kiedy zakładam spódnicznki, ale sukienek to już wogóle. Ostatnio sukienkę nosiłam tylko w formie habitu na komunię, a to baaaardzo odległe czasy ^^
Wkładam zwiewne spódnice (nie znoszę obciśłych spódnic, ani też tych z wycięciami. brr ), a do nich zawsze leginsy, bo nie czuję się w nich zbytnio  komfortowo.  /vendor/beemoov/forum/../../../public/forum/smilies/tongue.png

Offline

#10 14-07-2013 o 23h30

Miss'wow
Teru
...
Wiadomości: 560

kiedyś bardzo nie lubiłam chodzić w sukienkach, więc żadnej nie miałam. w gimnazjum tylko raz kupiłam sobie sukienkę w wakacje, która mi się od razu zbiegła w praniu, więc się zdenerwowałam i przez następny rok nie kupowałam żadnych spódnic, ani sukienek. aż w końcu przed końcem roku zobaczyłam przepiękną sukienkę i musiałam ją kupić na zakończenie roku szkolnego, szczególnie że nie mogłam iść na bal. i spodobało mi się łażenie w sukience /vendor/beemoov/forum/../../../public/forum/smilies/big_smile.png więc kupiłam następną nie dawno i planuję kupić jeszcze jakąś spódnicę :3 a jeszcze 2 lata temu nigdy bym nie pomyślała, że będę z własnej woli kupować sukienki xd


`Powody zawsze są proste.
Żyjemy w prostym świecie, nie sądzisz?
Pociągasz za spust i człowiek umiera`

Offline

#11 15-07-2013 o 12h20

Miss'całkiem całkiem
Alyssa
...
Wiadomości: 146

W sukienkach chodzę głównie wiosną i latem, zimą po pierwsze jest mi w nich niewygodnie (właściwie nie w samych sukienkach, ale w rajstopach które trzeba do nich ubrać), a po drugie jestem strasznym zmarzluchem. Kilka lat temu bardzo lubiłam całkiem długie obecnie doszłam do wniosku, że moja sylwetka korzystniej się prezentuje w takich tuż przed kolano i noszę głównie tę długość. Krótsze nie - moje uda nie są czymś, co chciałabym pokazywać światu (nie są najszczuplejsze + pryszcze).
Sukienki rzadko mogę nosić do szkoły, bo większość tych, które mam odsłania ramiona - a to jest nieakceptowalne nawet przy 35 stopniach.

Spódnic za to nie lubię. Po pierwsze nigdy nie umiem dobrać odpowiedniej bluzki, a po drugie jest mi w nich niewygodnie.

Offline

#12 28-07-2013 o 20h53

Miss'Żółtodziób
...
Wiadomości: 1

Jejku *-* Miesiąc temu kupiłam biało - miętową czy turkusową sukienkę *-* Jest tak śliczna, że mrrrr *-* Kocham sukienki, ale NIENAWIDZĘ rajstop :<

Offline

#13 01-08-2013 o 22h12

Miss'towarzyska
Peppers
...
Miejsce: Paprysiowe królestwo♥
Wiadomości: 2 260

Ja lubię spódniczki ale od czasu do czasu /vendor/beemoov/forum/../../../public/forum/smilies/smile.png
Dobrze czuję się w mini ale wolę trochę dłuższe jednak nie noszę spódnic za kolana ; c
A sukienki ^.^ noszę rzadko ale lubię.
Tak dobrze sie w nich czuję ; )
Bardziej dziewczęco i wgl

Offline

#14 02-08-2013 o 13h44

Miss'ujdzie
Oliwia
...
Miejsce: †
Wiadomości: 180

Mam ten problem, że nigdzie nie mogę znaleźć, żadnej ładnej sukienki, a jak już znajdę to za 200zł, co wykracza poza mój majątek.


Offline

#15 15-08-2013 o 17h56

Miss'całkiem całkiem
Hanako
...
Wiadomości: 139

Noszę spódniczki, ale tylko szerokie, mam krzywe biodra i nie mogę nosić przylegających a i tak wole przewiewniejsze ^^ Nogi grube i w rozstępach więc tylko lato lub okazjonalnie do szkoły jak trzeba się ładnie ubrać. Lubię czarne rajstopy te grube na chłód i te cienkie w ciemnych kolorach w nadziei że wyszczuplają ;__; Mam czarne zakolanówki ale czuje, że muszę do nich schudnąć. Poluje na rajstopy w groszki >;< No i poza tym 2 sukienki, jedna na niewyobrażalny upał drugą kupiłam na wesele, ale nigdy nie mogę znaleźć swojej wymarzonej sukienki.. Kiedy znajdę choć prawie idealną to albo tylko 34 i mniej albo w piersiach nie mogę się dopiąć a jestem dechą x.x niech zaczną produkować więcej ładnych ubrań, prosze!

Offline

#16 19-08-2013 o 15h02

Miss'Żółtodziób
...
Wiadomości: 0

Bardzo lubię spódniczki i sukienki. Preferuję te takie bardzo zwiewne, lekkie, rozkloszowane. Czuje się w nich wygodnie i kobieco. Noszę je bardzo często, bo po prostu czuje się w nich wygodnie... Lubię także spódnice z wysokim stanem, bo podkreślają dobrze talię. Sukienki odcinane pod biustem również moim zdaniem są na tak. A co dobieram? Zimą grube czarne rajstopy. Latem zaś cienkie cieliste rajstopy albo po prostu rezygnuję z nich. A długość hmm.. Taka tuż przed kolano albo odrobinę za... Nie uważam, aby moje uda chciały być pokazywane światu. /vendor/beemoov/forum/../../../public/forum/smilies/big_smile.png Krótsze spódniczki noszę, owszem, ale tylko w domu.

Offline

#17 28-08-2013 o 13h16

Miss'Żółtodziób
...
Wiadomości: 0

Kiedyś mama zmuszała mnie do noszenia sukienek czy spódnic.Teraz z chęcią wybieram je na zakupach czy do chodzenia.Eleganckie zestawiam ze rajstopami(zazwyczaj czarnymi),a do bardziej codziennych nie zakładam skarpetek,rajstop czy zakolanówek.Nóg najgorszych więc... /vendor/beemoov/forum/../../../public/forum/smilies/wink.png

Offline

#18 11-09-2013 o 17h57

Miss'Żółtodziób
...
Wiadomości: 0

U mnie tak samo. Mama na mnie siłą wciskała jakąś sukienkę czy spódnicę do kościoła, a ja potem resztę dnia chodziłam obrażona. Teraz sama wybieram sobie do chodzenia jakieś zwiewne i różowe sukienki. Kocham to, że jestem dziewczyną, ale nie ukrywam, że wolała bym być chłopakiem. No, ale jestem dziewczyną więc muszę z tego kożystać!   /modules/forum/img/smilies/content4.gif

Offline

#19 12-09-2013 o 15h18

Miss'całkiem całkiem
fifi2
...
Miejsce: Fr
Wiadomości: 165

Ja kocham sukienki  /vendor/beemoov/forum/../../../public/forum/smilies/cool.png spodnice tez  /vendor/beemoov/forum/../../../public/forum/smilies/lol.png
mamich cale mnostwo  /vendor/beemoov/forum/../../../public/forum/smilies/roll.png dlugie ,krotkie ....
mam tez podobne do kombinezonu baaardzo praktyczne i wygodne
Niestety nosze je zwlasza latem ze wzgledu na pogode oczywiscie
chociaz mam kilka na zime to i tak zastepuje je spodniami .


"Moda to zasada, ze stroj uzupełnia kobietę. Nigdy odwrotnie" Hubert de Givenchy

Offline

#20 05-12-2013 o 17h55

Miss'na całego
Duda
Tak, pamiętam. Tak, wiem. Tak, rozumiem. Tak, mam to gdzieś.
Miejsce: Warszawskie metro
Wiadomości: 321

Lubię sukienki ale latem, wtedy nie trzeba nakładać rajstop a tych nienawidzę!


http://i60.tinypic.com/2ciik36.png

Offline

#21 11-12-2013 o 20h53

Miss'wow
Klementyna
.
Miejsce: Kraków
Wiadomości: 571

Mi się zawsze takie sukienki podobały :   
http://s2.pasart.pl/images/thumbnails/product/45/66/46/456646-sukienka-z-dluzszym-tylem-kremowa_500_375.jpg /modules/forum/img/smilies/coeur.gif


.

Offline

#22 21-01-2014 o 19h22

Miss'na całego
Vena
...
Wiadomości: 309

Bardzo, BARDZO lubię sukienki! Kiedyś to chodziłam w nich, jak mama mi kazała, ale nie przejmowałam się tym zbytnio (jak oglądam swoje zdjęcia to dochodzę do wniosku, że słodko wyglądałam). Kiedyś myślałam o tym, dlaczego Bóg ukarał mnie postacią damską, a nie męską. Teraz to mi na szczęście minęło i wiem, że mogę robić męskie rzeczy (interesowanie się motoryzacją) i pozostać kobietą.
Ale odbiegłam od tematu. Lubię sukienki, lecz nie umiem jednoznacznie określić mojego gustu. Nie lubię, gdy są dłuższe (za kolano), bo czuje się w nich niekomfortowo. Na dodatek mogę cieszyć się zgrabną sylwetką (choć w moim wieku BMI wykazuje niedowagę).
Nie chodzę w nich w zimie, z powodu zimna (potem mnie skóra piecze). Do szkoły ubieram tylko na akademie, zakończenie/rozpoczęcie roku. W ogóle nie do pomyślenia, jakbym się w spódnicy czy sukience pojawiła (taka szkoła ;c). Mam zamiar zainwestować pewną sumę, aby kupić sobie jakąś ładną na lato (mam ich zaledwie 3, a spódnic do chodzenia ok. 7).

Spódnice nie cieszą się u mnie wielką sympatią. Prawda, lubię je, ale nie posiadam żadnej, z której byłabym happy! Mimo to nie narzekam i korzystam ile mogę.

Co do rajstop. Wybieram ciemne lub cieliste. Inne sztuczniejsze mi się wydają. W zakolanówkach już od dawien dawna nie chodziłam i jakoś nie mogę ładnych znaleźć. Dlatego noszę tylko rajstopy, a i one na jakieś okazje (wyjścia, przyjęcia itp.)

Troszkę się rozpisałam, ale mam nadzieje, że treściwie :3

Offline

#23 19-04-2014 o 19h28

Miss'całkiem całkiem
Lili708
...
Wiadomości: 127

Uwielbiam spódnice /vendor/beemoov/forum/../../../public/forum/smilies/smile.png W szafie mam ich pełno, ale wiecznie mi mało i ciągle przybywa. Najbardziej lubie rozkloszowane z podwyższonym stanem, oraz ołówkowe. Raczej krótkie,  ale nie zabardzo, żeby czasem coś  nie wystawało.  Ogólnie z paskiem, fajnie podkreślaja talie. W zimie najczęściej zakładam rajstopy czarne, albo jakieś fajne wzorki. W cieplejszych dniach rezygnuje z nich.
Sukienki też lubię,  ale mniej w nich chodzę. Najczęściej są obcisłe, dopasowane podkreślające figurę.

Offline

#24 19-04-2014 o 22h42

Miss'ok
Camellia
...
Miejsce:
Wiadomości: 61

Jakoś nie umiem odważyć się i założyć sukienkę/spódnicę. Mam w planach, żeby kupić spódnicę, taką która jest teraz w modzie, lub po prostu czarną, zwyczajną. Nie gustuję w kolorowych spódnicach, dźinsowych lub kolorowych, po prostu mi się nie podobają, Póki co mam parę na oku, ale zobaczymy w rzeczywistości.

Offline

#25 26-04-2014 o 17h19

Miss'towarzyska
Peppers
...
Miejsce: Paprysiowe królestwo♥
Wiadomości: 2 260

Ja bardzo lubię sukienki ale niestety nie mam ich wiele. /vendor/beemoov/forum/../../../public/forum/smilies/hmm.png
Za to spódniczek mam dość dużo ^^
Szczególnie czarnych mam taką fajną koronkową i czarną z serduchami /vendor/beemoov/forum/../../../public/forum/smilies/smile.png

Offline

Strony : 1 2