Strona główna

Forum - Missfashion.pl, gra o modzie dla dziewczyn!

Dyskusja zamknięta

Strony : 1 2

#1 30-12-2015 o 00h42

Miss'na całego
Suiseiseki
...
Wiadomości: 322

Link do zewnętrznego obrazka

Witam was w moim pierwszym konkursie, którego inspiracją jest anime/ manga Czarodziejka z Księżyca. Jest to znane anime z lat 1992- 1997 (starsza wersja)  Sailor Moon lub z 2014 roku - reedeycja Pretty Guardian Sailor Moon Crystal.

Jeżeli, ktoś nie wie o co chodzi to odsyłam do linku poniżej

Spoiler (kliknij, aby zobaczyć)



Waszym zadaniem będzie stworzenie stylizacji inspirowanej kultowym serialem, lub cosplay lub własną Sailor Senshi. Uwaga utrudnienie : nie można użyć zestawu Sailor Nine, bo to byłoby zbyt proste. Można wykorzystać maksymalnie 2 elementy z innych zestawów.

PRZEBIEG
~ 30 XII - 17 I (23:59) - zgłaszanie prac
~ 18 I - 24 I (23:59) - głosowanie
~ 14 II (Walentynki) - przewidywany czas publikacji wyników głosowania, ogłoszenia zwyciężczyń/zwycięzców i rozdania nagród oraz zakończenia konkursu

ZGŁOSZENIA
~ Jedna osoba może zgłosić do dwóch różnych stylizacji.
~ Stylizacja może być zarówno dla Miss, jak i dla Chłopaków.
~ Stylizacja musi być nazwana. Jeżeli cosplay - to czyj, jaka bohaterka, bohater + obrazek i opis; Jeżeli inspiracja - to czym się inspirowałyście + obrazek inspiracji i opis; Jeżeli stylizacja własna to minimum 4 zdania na jej temat.

GŁOSOWANIE
~ Głosować może każdy.
~ Każdy ma do dyspozycji 6 pkt. Jeżeli podobają się np 3 stylizacje to punkty muszą być odpowiednio rozłożone ( np 1.Miss - 3 pkt, 2. Miss - 2 pkt, 3.Miss - 1 pkt). Jeśli w wiadomości nie będzie informacji jak rozłożyć punkty - głos przepada. Kiedy podoba się wam tylko jedna miss możecie jej dać aż 6 pkt.
~ W sytuacji, w której kilka osób dostanie tyle samo punktów, o wygranej decyduje to, która z tych stylizacji bardziej przypadła mi do gustu.

NAGRODY
~ Pierwsze, drugie oraz trzecie miejsce otrzyma rysunek i dyplom.
~ Nagrodą Publiczności będzie dyplom.
~ Nagrody wykonuję ja oraz serowakanapka

REGULAMIN
//www.missfashion.pl/forum/t16,1-regulamin-forum.htm#p17
//www.missfashion.pl/forum/t5861,1-miniregulamin-nieoficjalne-konkursy.htm
~ Stosowanie się do powyższych pynktów
~ Zakaz plagiatowania
~ Niedozwolone użycie stylizacji z innego konkursu!

PRZYKŁADOWA STYLIZACJA WŁASNEJ SAILOR SENSHI
//photo.missfashion.pl/pl/1/70/gd/55236.jpg
Sailor Hologram - Wojowniczka Kryształowego Tokio z 3 Millenium. Jest strażniczką z odległej galaktyki której technologia znacznie przewyższa tą na Ziemii. Jej specjalną umiejętnością jest Pryzmatyczna Bariera. Jej zdolności polegają głównie na defensywie, skupia się na taktyce i jak najszybszym rozgryzieniu wroga. 

ŚCIĄGAWKA INSPIRACJI

Ostatnio zmieniony przez Suiseiseki (30-12-2015 o 00h45)


Offline

#2 01-01-2016 o 12h06

Miss'wtajemniczona
Dessdemona
I'm so UGLY, that's ok 'cause so are YOU.
Miejsce: War-saw
Wiadomości: 2 072

W latach '90 byłam wielką fanką Sailor Moon, zatem nie mogę odpuścić sobie tego konkursu /vendor/beemoov/forum/../../../public/forum/smilies/smile.png


//photo.missfashion.pl/pl/1/70/moy/55391.jpg


Zgłaszam się z moim luźnym nawiązaniem do postaci Usagi Tsukino, znanej wszystkim jako Chibiusa (Chibi - mała, Usa - skrót od Usagi).
Chibiusa przybyła na Ziemię z Kryształowego Tokio z przyszłości, w celu odnalezienia wojowniczek w mundurkach oraz Srebrnego Kryształu. W różnych odsłonach mangi czy anime, Chibiusa przybiera wiele postaci, najpierw jest przedstawiona jako sześciolatka, w późniejszych seriach zaczyna dorastać (gdy zdobywa moce Senshi). Moja stylizacja odnosi się bardziej do Chibiusy jako księżniczki, Małej Damy. Nie jest to jednak cosplay a moja dewiacja na ten temat.


Ostatnio zmieniony przez Dessdemona (01-01-2016 o 12h12)

Offline

#3 02-01-2016 o 11h06

Miss'Sensei
Saeniver
...
Wiadomości: 1 172

Ja zdecydowałam się na inspirację SM. Na opis pod stylizacją proszę przymknąć oko - prawdziwą fanką SM nigdy nie byłam (wolę inne anime, tak generalnie), oglądałam to dlatego, że leciało akurat w telewizji, gdy jadłam obiad po przyjściu ze szkoły. Pamiętam więc główne założenia, ale wszelkie niuanse między wcieleniami bohaterów są przeze mnie nie do końca znane.

//photo.missfashion.pl/pl/1/70/moy/55430.jpg

     ...I nadszedł taki dzień, sto lat później, że mieszkańcy Ziemi znowu byli w niebezpieczeństwie i potrzebowali pomocy Sailor Moon. Ale cóż to? Świat idzie do przodu, gender i te sprawy, i tym razem wcielenia wojowniczek okazały się być... chłopcami! A gdy nasi męscy senshi są w kłopotach, kto przychodzi im na pomoc? Tak jest, Tuxedo Mask! Ale i tutaj role się odwróciły, bo tym razem dzielny zamaskowany wybawca jest... dziewczyną. Odważna i bezczelna, mknie przez mroki nocy odziana w doskonale widoczny biały smoking, a za nią łopoce błękitny jak rozgwieżdzone niebo płaszcz. Na widok jej zmaskowanego oblicza blondwłosemu Sailor Moon zawsze niespokojnie drży serduszko.

inspiracja


https://photo.missfashion.pl/pl/1/104/moy/82627.jpg

Offline

#4 03-01-2016 o 19h10

Miss'towarzyska
serowakanapka
(ノ・ω・)ノ・゜゜・
Miejsce: W snach kouhaiow ;>
Wiadomości: 2 467

Podbije bo moc ksieżyca zaczyna słabnąć

Offline

#5 05-01-2016 o 21h21

Miss'wtajemniczona
Dessdemona
I'm so UGLY, that's ok 'cause so are YOU.
Miejsce: War-saw
Wiadomości: 2 072

Skoro tak mało chętnych, to podbiję ze swoją drugą, skromną stylizacją inspirowaną postacią Luny, która co prawda jest kotem, ale w jednym z filmów pojawiła się w ludzkiej postaci.

//photo.missfashion.pl/pl/1/70/moy/55658.jpg

Luna to nie jakiś zwyczajny dachowiec. Jest doradcą królowej Serenity, została wysłana na Ziemię aby przebudzić wojowniczki i ich moce.
Prywatnie została żoną Artemisa i mamą Diany /vendor/beemoov/forum/../../../public/forum/smilies/smile.png

Offline

#6 06-01-2016 o 01h05

Miss'Fuzja
KimKas
^ Avatar od Namae :-) Kot kochający wolność... i wiecznie zalatana studentka Miejsce? Pewno WNPiD
Wiadomości: 6 225


http://i66.tinypic.com/2j64fi0.jpg
Inspiracją do stworzenia powyższej stylizacji był znaleziony w internecie art przedstawiający Sailor Pluto (który zamieściłam w spoilerze wyżej). Tak właściwie to początkowo miał to być cosplay, ale nie znalazłam ani podobnej fryzury ani bluzki (nie wspominając o kolczykach), zdecydowałam się na zmienienie kilku szczegółów i stworzenie stylizacji inspirowanej. Dlaczego zainspirowałam się postacią Sailor Pluto? Cóż, powód jest prosty - zawsze uważałam ją za najpiękniejszą z czarodziejek ^^
Mam nadzieję, że w tym chaotycznym opisie jest choć kilka sensownych zdań ^^'

Offline

#7 08-01-2016 o 09h49

Miss'nałogowa
Likoris
HWAITING MINEŁO!!!
Miejsce: Byle były żelki!!!
Wiadomości: 2 754

Sailor Fauna
//photo.missfashion.pl/pl/1/70/moy/55847.jpg
Jest to stylizacja zainspirowana chyba najmniej popularną Senshi (wymyśloną przez fanów bo nie ma jej w serii). Wybrałam ją bo jako mała dziewczynka chciałam rozmawiać ze zwierzęetami
Wyobrażam ją sobie jako silną, czasami trochę dziwną ale łagodną i wrażliwą dziewczyne, która nie wybacza kiedy ktoś rani jaką kolwiek żywą istote, a ze złem walczy korzystając ze zwierzęcych umiejętności, oczywiście w swoim pełnym
wdzięku stylu /vendor/beemoov/forum/../../../public/forum/smilies/smile.png

Mam nadzieje, że  koncepcja wpisuje się w temat i zasady konkursu, na pewno przyczłapie jeszcze ze stylizacją nr 2 (na tą chwile mam już pomysł tylko brak środków)

Inspiracja (choć tak naprawde moja stylizacja nie ma z nimi prawie nic wspólnego, a z tych fotek powiedzmy, że zgarnełam zamysł)


//photo.missfashion.pl/pl/1/80/moy/63505.jpg

Offline

#8 09-01-2016 o 23h45

Miss'na całego
Suiseiseki
...
Wiadomości: 322

Podbijam

Świetne stylizacje, czekam na inne, równie dobre! W imieniu księżyca przyzywam was! Czarodziejki łączmy się! /vendor/beemoov/forum/../../../public/forum/smilies/smile.png


Offline

#9 10-01-2016 o 21h31

Miss'całkiem całkiem
Dryad
✿✿✿✿✿✿✿✿✿✿
Miejsce: Fantazja
Wiadomości: 154

Tak dokładnie to nie wiem, czy to co zrobiłam jest inspiracją, czy podchodzi już pod cosplay. Wydaje mi się, że postać to cosplay a stylizacje są tylko inspiracjami ale sami ocencie. ;P


Księżniczka Serenity

http://i65.tinypic.com/s414px.png
Księżniczka Serenity – prawdziwe imię księżycowej księżniczki. Jest poprzednim wcieleniem Usagi Tsukino, jak zostaje częściowo ujawnione przez fabułę pierwszego sezonu. Była następczynią tronu Srebrnego Milenium, ale okazywała małe zainteresowanie jej królewskimi obowiązkami, ponieważ zakochała się w Księciu Endymionie ze Złotego Królestwa.

Spoiler (kliknij, aby zobaczyć)



Czarodziejka z księżyca (Usagi Tsukino)

http://i65.tinypic.com/9j3m1i.jpg
Kolorowo, błyszcząco, cukierkowo - właśnie tak (choć sama nie wiem dlaczego -.-') wyobrażam sobie strój Czarodziejki z Księżyca.

Spoiler (kliknij, aby zobaczyć)

Offline

#10 11-01-2016 o 03h58

Miss'nałogowa
Likoris
HWAITING MINEŁO!!!
Miejsce: Byle były żelki!!!
Wiadomości: 2 754

Jak powiedziałam tak jestem znowu :3
Oto stylizacja nr 2
Sailor Sun
//photo.missfashion.pl/pl/1/71/moy/56114.jpg
Jest to postać, którą też można wygooglnąć, czyli tak jak poprzednia wykonana przez fanów. Ten ubiór w sumie wymyśliłam i nie inspirowałam się niczym kąkretnym, no może odrobine tym

Spoiler (kliknij, aby zobaczyć)


Choć nie wiem czy to się liczy, bo zrobiłam ją sama w tej ściągawce w pierwszym poście. W obu przypadkach chciałam zrobić coś co będzie, chociaż odrobine posiadało zamysł przeciwieństwa Princess Serenity, także tą tu jako, że ze słońca nazwałabym Princess Celestia czy jakoś tak (tyle, że to chyba imię z my little pony ale, choć myślałam godz to lepszego nie wymyśliłam.)
A tak ogólnie to uparłam się na tą postać bo kocham tematyke słońca <3
Tu są linki do randomowych sailor sun, które latają po necie:
http://vignette3.wikia.nocookie.net/sailormoon/images/6/65/Sailor_Sun.jpg/revision/latest?cb=20120320001405
http://pre13.deviantart.net/f032/th/pre/i/2011/334/0/f/sailor_sun_by_exyda-d4hr77g.jpg


A teraz pora na postulat społeczny!
Ludzie zgłaszajcie się, ostatnio nie często zdarza się konkurs, który pozwala puścić wodzę fantazji aż do tego stopnia i jednocześnie nie jest trudny.
Wiem, że nie będzie dla was problemem bo jest tu od groma kreatywnych ludzi i dziwi mnie to, że jeszcze was tu nie ma (nie wymienie z nicka bo może po prostu ktoś czasu nie ma lub coś XD)
Mini poradnik ode mnie jeżeli brak pomysłu:
Wpisz w google Sailor (wstaw jakie kolwiek słowo z j. ang. mroczne, z fantazy, urocze, coś z naturą itp) i inspiracja gotowa :3
Matko, co ja robie jeszcze więcej konkurencji będzie XD


//photo.missfashion.pl/pl/1/80/moy/63505.jpg

Offline

#11 13-01-2016 o 22h55

Miss'Żółtodziób
...
Wiadomości: 3

//photo.missfashion.pl/pl/1/71/moy/56256.jpg

Mała Dama została przemieniona w Ciemną Damę ^^

Offline

#12 14-01-2016 o 22h57

Miss'Supersonik
Yubin
╭∩╮(︶︿ ︶)╭∩╮
Wiadomości: 10 824

Cosplay Black Lady czyli "złej" Chibiusi

Link do zewnętrznego obrazka


//photo.missfashion.pl/pl/1/101/moy/80588.jpg

Offline

#13 15-01-2016 o 13h27

Miss'Żółtodziób
...
Wiadomości: 0

A ja przychodzę z moją Sailor Vocaloid.

//photo.missfashion.pl/pl/1/71/gd/56287.jpg

Jest ona inspirowana postacią Hatsune Miku. Jest ona jedną z najpopularniejszych wirtualnych piosenkarek. Jest przedstawiana jako dziewczyna o długich turkusowych włosach.

Inspiracja (Hatsune Miku jako Sailor):

https://s-media-cache-ak0.pinimg.com/736x/a7/1a/c0/a71ac0cb7023c1a0c04bca419c9f0a3f.jpg

Offline

#14 15-01-2016 o 13h58

Miss'na całego
Suiseiseki
...
Wiadomości: 322

Ogłoszenia Zmiany przebiegu konkursu /vendor/beemoov/forum/../../../public/forum/smilies/smile.png

~ 30 XII - 24 I (23:59) - zgłaszanie prac
~ 25 I - 31 I (23:59) - głosowanie


~ 14 II (Walentynki) - przewidywany czas publikacji wyników głosowania, ogłoszenia zwyciężczyń/zwycięzców i rozdania nagród oraz zakończenia konkursu

Piękne prace czarodziejki! Moc księżyca rośnie w siłę!


Podbijam!

Ostatnio zmieniony przez Suiseiseki (19-01-2016 o 16h12)


Offline

#15 22-01-2016 o 16h43

Miss'ok
Amara
...
Wiadomości: 51

Sailor Sky. Wojowniczka związana z duchem powietrza. Jedna z wojowniczek, które urodziły się na Ziemi, by chronić księcia i rodzinę królewską. Jej specjalnym atakiem jest piaskowe tornado.

//photo.missfashion.pl/pl/1/71/moy/56683.jpg

Offline

#16 24-01-2016 o 12h29

Miss'na całego
Suiseiseki
...
Wiadomości: 322

Już ostatni dzień zgłaszania swoich prac, do 23:59 można jeszcze oddawać pracę, a od 24:01 można już zacząć głosować na swoje faworytki! W tym konkursie każdy ma aż 6 pkt !

Ostatnio zmieniony przez Suiseiseki (24-01-2016 o 17h36)


Offline

#17 24-01-2016 o 16h36

Miss'towarzyska
Lilia444
Koooteeek!
Miejsce: Pomocnik moderatora :3
Wiadomości: 2 621

Sailor Snow
And animals ^^

//photo.missfashion.pl/pl/1/72/moy/56805.jpg
No cóż. Niczym się nie inspirowałam, to wymysł mojej własnej wyobraźni ( chociaż najpierw chciałam zrobić Elsę lub Annę, ale dziwnie mi to wyszło... )
Dziewczyna ukazana powyżej jest wielkim fanem zwierząt, a w szczególności sów i dużych kotków ;3 Kolor jej ubrania również można uzasadnić. No bo przecież jest Sailor Snow! Starałam się ubrać miss jak najdelikatniej i biało, ale pewnie mi się to nie udało... Jak ja kocham rymy... Jednak jej ubiór nie świadczy o charakterku dziewczyny. W rzeczywistości jest wielką psotnicą, której uśmiech nigdy nie schodzi z twarzy... ^^

Ostatnio zmieniony przez Lilia444 (24-01-2016 o 16h37)

Offline

#18 24-01-2016 o 17h22

Miss'całkiem całkiem
Stocking
( ͡~ ͜ʖ ͡°)
Miejsce: Baldur's Gate
Wiadomości: 153

Dodaje stylizacje pod naciskiem serowejkanapki ;-;
Oto moja blue Senshi, nie posiada zbyt wielu magicznych umiejętności, jest dobra w rzucaniu zaklęć wzmacniających prędkość oraz siłę.
Jej główną bronią jest kij oraz pantshot, który jest popularnie występującym elementem przy walce wręcz,nosząc tak krótką spódniczkę

//photo.missfashion.pl/pl/1/72/moy/56807.jpg

Offline

#19 24-01-2016 o 17h47

Miss'ujdzie
sarata123
żyj tak jakby każdy dzień był twoim ostatnim
Miejsce: nad horyzontem i jeszcze dalej
Wiadomości: 247

//photo.missfashion.pl/pl/1/72/moy/56808.jpg

Artemis (jap. アルテミス Arutemisu) – mówiący kot oraz pomocnik i doradca Minako Aino. Zamienił ją w wojowniczkę zanim Usagi stała się Sailor Moon. Razem z Luną byli doradcami Królowej Serenity, a kiedy Srebrne Milenium zostało zniszczone, Serenity użyła mocy Srebrnego Kryształu, by przenieść koty na Ziemię. Ich zadaniem było przebudzenie Sailor Senshi.

W przyszłości Luna zostaje żoną Artemisa i mają słodziutką córeczkę - Dianę, która zostaje przyjaciółką Chibiusy.

W anime Sailor Moon Artemis jest niezwykle odważny, lojalny, ale jednocześnie niezwykle dumny z siebie. W mandze Hasło brzmi: Sailor V nazywał siebie "bystrym, czułym kotem".


Szerze nie wiem o co chodzi w tym anime(po 2 odcinkach wyłączyłam)cały ten opis jest neta.

Obrazek którym sie inspirowałam:

Spoiler (kliknij, aby zobaczyć)


https://grafikaizdjecia.files.wordpress.com/2013/07/sygnaturamroczna2.jpg

Offline

#20 25-01-2016 o 15h04

Miss'na całego
Suiseiseki
...
Wiadomości: 322

Koniec zgłaszania prac! Serdecznie dziękuję za udział!
Od dzisiaj do niedzieli możecie głosować na swoje faworytki.
Wiadomości możecie przesyłać do mnie na pw.

/modules/forum/img/smilies/bimbo/gros-sourire.gif


Offline

#21 25-01-2016 o 15h17

Miss'towarzyska
Lilia444
Koooteeek!
Miejsce: Pomocnik moderatora :3
Wiadomości: 2 621

Muszę powiedzieć, że wszystkie stylizacje są bardzo ładne, tylko szkoda, że tak mało osób się zgłosiło...
1 punkt daję Saeniver, 1 punkt dla pierwszej stylizacji Likoris, 1 punkt dla Yubin, a 2 punkty dla Dessdemona ( 2 stylizacja ). A, zapomniałam, jest sześć punktów do rozdania... To jeszcze jeden punkcik dla KimKas /vendor/beemoov/forum/../../../public/forum/smilies/wink.png
Mam nadzieję, że też tak można rozdzielić punkty...

Ostatnio zmieniony przez Lilia444 (31-01-2016 o 18h29)

Offline

#22 25-01-2016 o 15h27

Miss'ujdzie
sarata123
żyj tak jakby każdy dzień był twoim ostatnim
Miejsce: nad horyzontem i jeszcze dalej
Wiadomości: 247

Piękne stylizacje,wszystkie zasługują na wygraną,trudno było wybrać,ale ostatecznie te osoby najbardziej przypadły mi do gustu:
2 punkty dla AnaMia22,2 dla Lilia444 i 2 dla Likoris 2 stylizacja


https://grafikaizdjecia.files.wordpress.com/2013/07/sygnaturamroczna2.jpg

Offline

#23 03-02-2016 o 22h00

Miss'na całego
Suiseiseki
...
Wiadomości: 322

Ok, chciałabym wszystkim podziękować za udział w moim pierwszym konkursie i z tej okazji mam dla wszystkich dyplomy z podziękowaniami. Wyczekujcie później wyników i nagród dla podium!

Spoiler (kliknij, aby zobaczyć)



Ps. Żeby zobaczyć większy format zdjęcia trzeba na niego nakliknąć i go otworzyć, wtedy przekierowuje nas na stronę i wszystko pięknie widać.  Wkleiłam miniaturki żeby mniej miejsca to zajęło /vendor/beemoov/forum/../../../public/forum/smilies/smile.png

Ostatnio zmieniony przez Suiseiseki (04-02-2016 o 06h32)


Offline

#24 03-02-2016 o 22h02

Miss'Supersonik
Yubin
╭∩╮(︶︿ ︶)╭∩╮
Wiadomości: 10 824

Dziękuję za dyplom :3


//photo.missfashion.pl/pl/1/101/moy/80588.jpg

Offline

#25 03-02-2016 o 23h13

Miss'Żółtodziób
...
Wiadomości: 0

Dyplom jest śliczny, dziękuję/vendor/beemoov/forum/../../../public/forum/smilies/wink.png

Offline

Dyskusja zamknięta

Strony : 1 2