Strona główna

Forum - Missfashion.pl, gra o modzie dla dziewczyn!

Dyskusja zamknięta

Strony : 1

#1 06-12-2015 o 20h54

Miss'Supersonik
Yubin
╭∩╮(︶︿ ︶)╭∩╮
Wiadomości: 10 824


Link do zewnętrznego obrazka

Konkurs polega na stworzeniu stylizacji inspirowanej twórczością Alexandra McQueena. Stylizacja może być cosplayem bądź kreacją nawiązującą do danego stroju.

Alexander McQueen



REGULAMIN:
1. Przestrzegamy regulaminu forum i miniregulaminu działu
2. Przyjmuję stylizację miss
3. Stylizacja może zawierać 2-3 elementy z jednego kompletu lub zdjęcia z gwiazdami
4. Stylizacja ma być zdjęciem z szafy
5. Możecie zgłosić max. 2 stylizacje
6. Wymagany jest min. 3 zdaniowy opis uzasadniający co przedstawia dana stylizacja oraz zamieszczenie zdjęcia, które było inspiracją w jej tworzeniu
7. Nie poddajemy obrazów obróbce graficznej
8. Dopuszcza się edytowanie pracy do upływu 30 min. od jej publikacji
9. Można składać pracę do 20.12.2015  godz. 24.00
10. Wyniki wraz z nagrodami ukażą się do 2 tygodni od zakończenia konkursu
11. Jury składa się z mojej osoby

NAGRODY:
Nagrody będą niespodzianką dla wszystkich uczestników. Zdradzę jedynie, że nie będą one wykonane wyłącznie przeze mnie (ogromne podziękowania dla osoby, która weszła ze mną w kolaborację przy ich tworzeniu ♥) dlatego nie bójcie się brać udziału w tym konkursie XD



To mój pierwszy konkurs dlatego proszę o wyrozumiałość /vendor/beemoov/forum/../../../public/forum/smilies/smile.png


//photo.missfashion.pl/pl/1/101/moy/80588.jpg

Offline

#2 06-12-2015 o 23h35

Miss'ujdzie
Lahlae
Lea
Wiadomości: 241

Lubię historyczne łaszki i lubię, gdy moda na wybiegach inspirowana jest historycznymi łaszkami, a McQueen dość często z nich czerpał. Ja natomiast zainspirowałam się kolekcją nie autorstwa McQueena, bo późniejszą, już po jego śmierci, ale sygnowaną jego nazwiskiem, a mianowicie Alexander McQueen FW 2013 stworzoną przez Sarah Burton.

FW 2013 to inspiracja czasami elżbietańskimi, papiestwem, jest bogato zdobiona, mnóstwo tam połączenia bieli ze srebrem i złotem, szerokie biodra, wąska talia, dużo szczegółów i oczywiście kryzy.

//photo.missfashion.pl/pl/1/68/moy/53939.jpg

Offline

#3 11-12-2015 o 00h46

Miss'Supersonik
Yubin
╭∩╮(︶︿ ︶)╭∩╮
Wiadomości: 10 824


~ PODBIJAM ~

Zdaję sobie sprawę, że tematyka konkursu do najłatwiejszych nie należy, aczkolwiek da się ją zrealizować /vendor/beemoov/forum/../../../public/forum/smilies/smile.png Jak pisałam stylizacja może być inspirowana twórczością McQueena, a więc jedynym ograniczeniem jest wasza wyobraźnia. Bardzo dziękuję za dotychczasowe zgłoszenie i nie będę ukrywać, że liczę, iż z czasem napłynie ich więcej... tak tylko dodam w ramach anegdotki, że podium zazwyczaj posiada 3 miejsca, a więc 2 kolejne stylizacje być może będą mieć je zagwarantowane ^.~


//photo.missfashion.pl/pl/1/101/moy/80588.jpg

Offline

#4 11-12-2015 o 19h51

Miss'na całego
Seite
Hi ^^
Miejsce: Wonderland
Wiadomości: 361

Szukałam sukni do odwzorowania i rzuciła mi się w oczy poniższa kreacja. To sukienka inspirowana Effie Trinket z ,,Igrzysk Śmierci".Jest to barwniejsza postać z filmu, powstała cała kolekcja na podstawie jej strojów. Film całkiem mi się podobał, wiec tak oto powstała moja stylizacja.To tylko taka inspiracja, która trochę nie wyszła //photo.missfashion.pl/pl/1/68/gd/54070.jpg      Aa to inspiracja

Spoiler (kliknij, aby zobaczyć)


The sky is the limit - your sky, your limit...
//photo.missfashion.pl/pl/1/71/gd/56556.jpg

Offline

#5 12-12-2015 o 00h18

Miss'Fuzja
KimKas
^ Avatar od Namae :-) Kot kochający wolność... i wiecznie zalatana studentka Miejsce? Pewno WNPiD
Wiadomości: 6 225

Szukając inspiracji przejrzałam kilka kolekcji autorstwa Alexandra McQueena. Najbardziej spodobała mi się kolekcja fall/winter 2014 i to właśnie nią inspirowana jest stylizacja. Tematem głównym były, jak mi się zdaje, futerka (dlatego też wybrałam tę właśnie kolekcję, uwielbiam takie "furby" ubranka :3 ), więc starałam się, aby dominowały one w stworzonej przeze mnie kreacji.
Link do zewnętrznego obrazka

Offline

#6 12-12-2015 o 15h03

Miss'towarzyska
serowakanapka
(ノ・ω・)ノ・゜゜・
Miejsce: W snach kouhaiow ;>
Wiadomości: 2 467

Ha, zrobiłam xD

Alexander McQueen Fall 2010: Angels & Demons
Nie jest to moj 1 pomysł, a 4 lub 5.
Na początku 2 kolekcje, które wybrałam, okazały sie nie McQueena a jego padawanki ;-;.
Chyba by sie to liczyło, jednak postanowiłam z nich zrezygnować.
Wiele stylizacji, które wybierałam doprowadzało mnie do apopleksji.
Gdy przeglądałam szafe/ nine w poszukiwaniu odpowiednich ubran których oczywiscie nie było xDD
Ostatecznie stanęło na tej kolekcji co napisałam.
Włosy oczywiscie sie nie zgadzaja, oszczedzam jak tylko moge przed swietami, żal mi nawet tych 120 MM.
Musisz mi to wybaczyć.
Natomiast irokeza zastąpiłam nakryciem głowy z piórek.

//photo.missfashion.pl/pl/1/68/moy/54094.jpg

Inspirowałam sieę tym pierwszym od prawej, jakby nie było widac ^^

Offline

#7 13-12-2015 o 18h41

Miss'Sensei
Saeniver
...
Wiadomości: 1 172

*patrzy na poprzednie stylizacje, zwłaszcza na dzieło Lahlae, i idzie płakać do kącika*

     Ech, dobra, jak już zrobiłam... Najpierw w ogóle nie miałam brać udziału w tym konkursie, bo moje zainteresowanie modą współczesną jest odwrotnie proporcjonalne do zainteresowania modą historyczną... ale przypadkiem trafiłam na kolekcję Jesień/Zima 2006 Widows of Culloden i padłam. Były tam dwie przecudne sukieneczki z tartanu, które mnie urzekły, ale niestety odwzorowanie ich na MF przekroczyło moje możliwości. Zrobiłam więc stylizację inspirowaną trzecim strojem, który najbadziej mi się spodobał.


//photo.missfashion.pl/pl/1/68/moy/54157.jpg

inspiracja


     Wybrałam tę kolekcję, bo - Szkocja, Szkocja, Szkocja, kraj moich marzeń i serca. Na dodatek tytuł nawiązuje do niezmiernie tragicznego wydarzenia, jakim była bitwa pod Culloden, ostatni krzyk Szkotów o wolność (aż do niedawnego referendum o niepodległość).

     Od siebie dodałam zwisający z tyłu tren w kolorze tartanu, bo z tego, co zauważyłam, McQueen lubił przepych i zamaszystość, oraz czarne piórka jako ozdobę głowy, no i kruki - pani w tartanowej sukieneczce w spoilerze ma przyczepionego do głowy wypchanego kruka - myślę, że ma to związek z krukami krążącymi nad ciałami poległych w bitwie Szkotów, ale mogę się mylić. A takie dziwaczne dodatki jak kruki sterczące po bokach chyba pasują do jego stylu (bo, jak sądzę, lubował się w takich dziwaczno-onirycznych, artystycznych kreacjach).

Ostatnio zmieniony przez Saeniver (13-12-2015 o 18h43)


https://photo.missfashion.pl/pl/1/104/moy/82627.jpg

Offline

#8 13-12-2015 o 22h46

Miss'całkiem całkiem
Amastiris
...
Wiadomości: 93

//photo.missfashion.pl/pl/1/68/moy/54179.jpg

//photo.missfashion.pl/pl/1/68/moy/54180.jpg

Ten konkurs jest po prostu świetny, ilość opcji jest tak duża, że spędziłam na tworzeniu przynajmniej z godzinę, wahając się pomiędzy kilkoma możliwościami. Nawet nie wiesz jak bardzo ucieszyła mnie możliwość zgłoszenia dwóch stylizacji. Modelka pozostała ta sama /vendor/beemoov/forum/../../../public/forum/smilies/big_smile.png
Masa zabawy przy doborze makijażu i stroju.
Nigdy nie byłam zainteresowana modą współczesną, więc nie jestem w stanie sprecyzować z jakich kolekcji pochodzą stroje, którymi się inspirowałam, jednak muszę przyznać, że ich enigmatyczny klimat bardzo mi się udzielił podczas tworzenia.

A to moje małe wspomagacze /vendor/beemoov/forum/../../../public/forum/smilies/smile.png


//photo.missfashion.pl/pl/1/69/moy/54653.jpg

Offline

#9 14-12-2015 o 22h05

Miss'całkiem całkiem
Poezja
...
Wiadomości: 131

Szukałam odpowiedniej kreacji do odwzorowania przez dobre 7 godzin. Aż w końcu znalazłam to cudeńko!

http://i64.tinypic.com/2mh64gm.jpg

Zakochałam się od razu.
Jest to stylizacja opierająca się na Wiktoriańskim Londynie. Niestety nie wiem czy kreacja stworzona jest przez samego Alexandra czy pod jego nazwiskiem.

http://i65.tinypic.com/29p2idd.png

Ostatnio zmieniony przez Poezja (14-12-2015 o 22h05)

Offline

#10 16-12-2015 o 00h17

Miss'na całego
Roccoco
I am selfish, private and easily bored. Will this be a problem?
Miejsce: Bordeaux
Wiadomości: 483

I ja się zgłoszę. McQueen jest bliski mojemu sercu, chociaż na jego genialne kreacje pierwszy raz natknęłam się przypadkiem, niecały rok przed jego śmiercią.

Wybór stroju, którym się inspirowałam nie był trudny - właściwie suknia ta jako pierwsza przyszła mi do głowy, gdy tylko zobaczyłam temat konkursu. Z wykonaniem było już nieco ciężej, bo wyszło na to, że mimo moich najszczerszych starań i czasu poświęconego na dłubaniu w warstwach, nie udało się uzyskać ani odpowiedniego kroju, ani odpowiedniej barwy, a więc moja stylizacja nie jest idealnym odwzorowaniem, ale inspiracją.

Alexander McQueen SS12


Ten projekt został zrealizowany przez główną dyrektorkę kreatywną marki McQueena, brytyjską projektantkę mody, Sarah Burton.


https://40.media.tumblr.com/3bcdfe655c22d022fd528909221bccac/tumblr_nzf9o5Xepy1tscv9bo1_400.png


http://i62.tinypic.com/jt1a87.gifhttp://i58.tinypic.com/qy73nc.gifhttp://i62.tinypic.com/jt1a87.gif

Offline

#11 20-12-2015 o 11h06

Miss'Supersonik
Yubin
╭∩╮(︶︿ ︶)╭∩╮
Wiadomości: 10 824

Edit:


~ PODBIJAM ~

Możliwość dodawania stylizacji konkursowych skończy się 20.12.2015 o godz. 24.00, a więc od chwili opublikowania tego postu macie jeszcze jakieś 12 godzin i 52 min, aby stworzyć coś naprawdę zachwycającego i się zgłosić /vendor/beemoov/forum/../../../public/forum/smilies/smile.png Czy znajdzie się jeszcze ktoś taki, kto zechce spróbować swoich sił w konfrontacji z twórczością McQueena?


//photo.missfashion.pl/pl/1/101/moy/80588.jpg

Offline

#12 20-12-2015 o 16h28

Miss'Platynowa
Nerra
''Nie jestem szalona. Moja rzeczywistość jest tylko inna niż twoja''
Miejsce: Przystań Lotosów
Wiadomości: 15 684

https://s-media-cache-ak0.pinimg.com/originals/1e/6f/9c/1e6f9cd48e443485bb19a7878dd74be6.png


Nie trudno ukryć, że cała stylizacja na miss jest jedynie (luźną..?) inspiracją i kilka rzeczy różni się od zdjęcia (np. buty, których na zdjęciu nie widać oraz naszyjnik). Mam nadzieje, że nie nagnę zbytnio tym regulaminu xd Mam również nadzieje na to, że zostanie wybaczone mi iż nie zmieniłam fryzury oraz makijażu


Na modzie znam się jak na samochodach (czyli wcale xd). Jednak jak tylko zobaczyłam zdjęcie tej sukni (obrazek w spoilerze), od razu przypomniałam sobie o tej sukience w świątecznym butiku.
Jak wcześniej wspomniałam. Jest to jedynie inspiracja.


Inspiracja


https://i.pinimg.com/originals/aa/29/0f/aa290fea3c8bc9288430b505cf9d93c7.jpg

Offline

#13 21-12-2015 o 00h08

Miss'Supersonik
Yubin
╭∩╮(︶︿ ︶)╭∩╮
Wiadomości: 10 824


~ KONIEC ~

Termin składania prac konkursowych dobiegł końca. Wyniki ukażą się do 2 tygodni. Macie swoich faworytów, których chętnie zobaczylibyście na podium? Zachęcam do komentowania, ponieważ osoba, która będzie się cieszyła waszym uznaniem otrzyma nagrodę publiczności /vendor/beemoov/forum/../../../public/forum/smilies/smile.png

Ostatnio zmieniony przez Yubin (21-12-2015 o 00h10)


//photo.missfashion.pl/pl/1/101/moy/80588.jpg

Offline

#14 21-12-2015 o 21h57

Miss'wow
hmurka444
♡♡♡...
Wiadomości: 731

Moją faworytką jest Lahlae, ale bardzo podoba mi się również praca Saeniver <3

Offline

#15 21-12-2015 o 22h14

Miss'Żółtodziób
...
Wiadomości: 0

Mi natomiast podobają się prace wykonane przez Amastiris.

Offline

#16 21-12-2015 o 22h35

Miss'całkiem całkiem
Poezja
...
Wiadomości: 131

A mnie zachwyciła praca KimKas

Offline

#17 22-12-2015 o 11h49

Miss'Sensei
jula1243
...
Miejsce: Gdańsk
Wiadomości: 802

Roccoco <333
Jeju jaka śliczna!!!


https://media.giphy.com/media/M41DGJtFGsGgo/giphy.gif

Offline

#18 23-12-2015 o 21h55

Miss'Supersonik
Yubin
╭∩╮(︶︿ ︶)╭∩╮
Wiadomości: 10 824


~ WYNIKI ~

Bardzo dziękuję wszystkim uczestniczkom za udział w moim pierwszym konkursie. Naprawdę doceniam trud, który włożyłyście w stworzenie każdej ze stylizacji! Mam także nadzieję, że nagrody, które miały być niespodzianką będą dla was satysfakcjonujące i nie będziecie się wstydzić zamieszczenia ich w swoim profilu XD Nie przedłużając, dodaję długo wyczekiwane (bądź też nie) wyniki...


WYNIKI





Mam nadzieję, że nikogo nie pominęłam ani nie przekręciłam żadnego niku /vendor/beemoov/forum/../../../public/forum/smilies/smile.png W ramach jakichś nieścisłości proszę o skontaktowanie się ze mną na privie

Ostatnio zmieniony przez Yubin (23-12-2015 o 21h58)


//photo.missfashion.pl/pl/1/101/moy/80588.jpg

Offline

#19 23-12-2015 o 22h27

Miss'Platynowa
Nerra
''Nie jestem szalona. Moja rzeczywistość jest tylko inna niż twoja''
Miejsce: Przystań Lotosów
Wiadomości: 15 684

Gratulacje dla dziewczyn z podium, jak i również dziewczyn których zabrakło na podium /vendor/beemoov/forum/../../../public/forum/smilies/smile.png
Świetne dyplomy oraz rysunek /vendor/beemoov/forum/../../../public/forum/smilies/smile.png


https://i.pinimg.com/originals/aa/29/0f/aa290fea3c8bc9288430b505cf9d93c7.jpg

Offline

#20 23-12-2015 o 22h53

Miss'Fuzja
KimKas
^ Avatar od Namae :-) Kot kochający wolność... i wiecznie zalatana studentka Miejsce? Pewno WNPiD
Wiadomości: 6 225

Gratuluję całemu podium, wyróżnieniom i pozostałym uczestnikom konkursu, ponieważ wszystkie prace były naprawdę zjawiskowe /vendor/beemoov/forum/../../../public/forum/smilies/smile.png
Dziękuję Poezja za oddanie na mnie głosu w Nagrodzie Publiczności, a Yubin za piękne dyplomy /modules/forum/img/smilies/content3.gif
A rysunek Solomony wspaniały *-*

Offline

#21 23-12-2015 o 23h24

Miss'ujdzie
Lahlae
Lea
Wiadomości: 241

Ach, zawsze się cieszę, gdy Saeniver wygrywa, bo jest moim senpaiem, więc teraz nie może być inaczej! Miło mi dzielić z Tobą podium, i z Poezja także. Gratulacje!

Wszystkie zgłoszenia były cudowne, chociaż zauważyłam, że poszliśmy w taki przepych i mnóstwo warstw, a to Poezji, która postawiła na minimalizm, udało się stworzyć coś najbardziej zbliżonego do oryginału :D

Dziękuję za dyplomy i konkurs, który był sporem wyzwaniem! A rysunek jest przeuroczy, już go sobie zapisałam (:

Ostatnio zmieniony przez Lahlae (23-12-2015 o 23h25)

Offline

#22 24-12-2015 o 00h17

Miss'całkiem całkiem
Poezja
...
Wiadomości: 131

Nie sądziłam ,że znajdę się na podium. Dziękuję. /vendor/beemoov/forum/../../../public/forum/smilies/smile.png
Gratuluję dziewczyną które zajęły pierwsze i drugie miejsce jak i wszystkim uczestniczką.
Dziękuję również za śliczny rysunek i równie śliczne dyplomy. Wstawię je na pewno na profil. /vendor/beemoov/forum/../../../public/forum/smilies/smile.png

Offline

Dyskusja zamknięta

Strony : 1