Strona główna

Forum - Missfashion.pl, gra o modzie dla dziewczyn!

Dyskusja zamknięta

Strony : 1 2 3 4

#1 09-09-2015 o 16h55

Miss'wow
Hiruko
DOTsim-Hiruko Origin-666Elenix a Discord-Hiruko#6667
Wiadomości: 734

Każdy potrafi wymienić kilka kamieni szlachetnych czy półszlachetnych, ale ile ich tak na prawdę znamy? Czy aby na pewno potrafimy je odróżnić od innych?
W tym konkursie możecie pochwalić się wiedzą na ich temat, przygotowując stylizację oddającą jak najwierniej cechy wybranego przez siebie kamienia.



Pamiętajcie, że niektóre kamienie mają charakterystyczny połysk, paski, ciapki i inne wzorki, a także kształt oraz różnią się od siebie, w zależności od tego, czy są wypolerowane czy nie. Nie bójcie się odwzorować tych cech. Są również takie, jak topaz czy turkus (i inne), które mają kilka wersji kolorystycznych, a większość ma jeszcze dodatkowo przypisane im znaki zodiaku, czy też cechy charakteru, także macie na prawdę duże pole do popisu /vendor/beemoov/forum/../../../public/forum/smilies/smile.png


PRZEBIEG
~ 9 IX - 20 IX (23:59) - zgłaszanie prac
~ 21 IX - 25 IX (12:00) - głosowanie
~ 25 IX - 30 IX - przewidywany czas publikacji wyników głosowania, ogłoszenia zwyciężczyń/zwycięzców i rozdania nagród oraz zakończenia konkursu

ZGŁOSZENIA
~ Jedna osoba może zgłosić do dwóch różnych stylizacji.
~ Stylizacja może być zarówno dla Miss, jak i dla Chłopaków.
~ Stylizacja nie musi być nazwana, jednak musicie napisać, który z kamieni przedstawia. Jeżeli stylizacja ma nazwę, to musi ona nawiązywać bezpośrednio do przedstawianego przez Was kamienia.
~ Opis stylizacji musi zawierać minimum dwa rozwinięte zdania.
~ Bardzo mile widziane jest wstawienie przez Was zdjęcia kamienia/przedmiotu/czegokolwiek, co Was zainspirowało, jednak nie jest to obowiązkowe.

GŁOSOWANIE
~ Głosować może każdy.
~ Każdy gracz ma do dyspozycji 1 punkt.
~ Można wytypować do trzech stylizacji, jednak punkt powędruje do jednej, którą wskażecie. W przypadku braku takiej informacji wasz punk przepada i nie trafia do żadnej ze wskazanych przez Was stylizacji.
~ W sytuacji, w której kilka osób dostanie tyle samo punktów, o wygranej decyduje to, która z tych stylizacji bardziej przypadła mi do gustu i/lub wierniej oddawała charakter danego kamienia.

NAGRODY
~ Pierwsze miejsce otrzyma rysunek i dyplom.
~ Drugie miejsce otrzyma dyplom.
~ Trzecie miejsce otrzyma dyplom.
~ Nagrodą publiczności będzie również dyplom.
Nagrody zostaną wykonane przez DarkSeaweed oraz spsr.

REGULAMIN
~ Regulamin forum
~ Miniregulamin: Nieoficjalne Konkursy
~ Stosowanie się do powyższych punktów.




POWODZENIA /vendor/beemoov/forum/../../../public/forum/smilies/smile.png




NAGRODY ZAKTUALIZOWANE

Ostatnio zmieniony przez Hiruko (11-11-2015 o 00h26)

Offline

#2 09-09-2015 o 18h01

Miss'wow
hmurka444
♡♡♡...
Wiadomości: 731

No to ja będę pierwsza. Perła to zdecydowanie jeden z moich ulubionych kamieni szlachetnych więc taki chciałam przedstawić. Perły ślicznie mienią się w blasku światła i mają przeważnie taki kolor jak na obrazku, którym się inspirowałam.
//photo.missfashion.pl/pl/1/62/moy/48870.jpg
Inspiracja:
//photo.missfashion.pl/pl/1/62/moy/48871.jpg

Offline

#3 09-09-2015 o 18h14

Miss'towarzyska
Karucchi
Pozbierać się jest dziesięć razy trudniej, niż rozsypać.
Miejsce: Don't cha whish your boyfriend was hot like my?
Wiadomości: 2 485

~Stylizacja: Pierścień~
A więc ostatnio nabrałam słabości do czarnych diamentów. Przede wszystkim podobają mi się one w połączeniu ze złotem, chociaż często, można je również spotkać w połączeniu ze srebrem.
Jak każda odmiana diamentów jest to bardzo rzadki i bardzo cenny kamień. Do tego nie łatwy w obrobię. Warto też dodać, że diamenty robią się coraz to bardziej cenniejsze i wielu ludzi zabezpiecza przez ich zakup swoją przyszłość(a przynajmniej tak twierdzi internet).
Link do zewnętrznego obrazka

Offline

#4 09-09-2015 o 19h46

Miss'Fuzja
Steno
Odliczanie do samodestrukcji: 10...9...8...
Miejsce: HotHarem- if u know.
Wiadomości: 5 284


Co prawda nie planowałam brać udziału w konkursie, ale jak trafiam w guglach na agat, tak z miejsca kazałam brać Miss ostatnie oszczędności i pędzić na zakupy. Nie mam pojęcia jakie właściwości wykazuje agat ani ile jest wart. Na szyi też bym go nie nosiła. Podobno dobrze działa na wrzody żołądka.
To daję.

https://40.media.tumblr.com/4fe511f3cc48d95ff339c9849a1ba744/tumblr_nuf7qmHHCX1und1xgo1_400.png



Spalę się ze wstydu za ten opis...= =



https://68.media.tumblr.com/cac66d438ae0420a5c451b84d53428d1/tumblr_oj4p3vhdFM1rkcev7o1_500.gif

Offline

#5 09-09-2015 o 20h25

Miss'na całego
Suiseiseki
...
Wiadomości: 322

Nie jestem pasjonatką kamieni szlachetnych ale niesamowicie podobają mi się opale.
Jest multum typów i odmian opali że nie mogę nigdy się zdecydować, który jest najpiękniejszy. Tutaj chyba przedstawiam Opal typu niebieskiego odmiany arlekinowej.
Inspiracja:

Spoiler (kliknij, aby zobaczyć)



Moja miss:
//photo.missfashion.pl/pl/1/62/gd/48883.jpg


Offline

#6 09-09-2015 o 21h55

Miss'Fuzja
KimKas
^ Avatar od Namae :-) Kot kochający wolność... i wiecznie zalatana studentka Miejsce? Pewno WNPiD
Wiadomości: 6 225

Poniżej jest sporo tekstu, ale (wydaje mi się), że jest ciekawy, więc warto go przeczytać :-)
Inspiracja
W te wakacje grałam w Jade Empire (całkiem fajny RPG z 2007 roku). Akcja gry rozgrywa się w świecie przypominającym Chiny, dlatego też tworząc stylizację na konkurs zdecydowałam się przedstawić Yunnan Jade (po polsku: Jadeit Yunnan), chińską odmianę jadeitu (wydobywa się go też w innych krajach świata, ale chiński wyróżnia się piękną, zieloną barwą.

kilka obrazków dla potwierdzenia powyższego zdania


Podstawowe informacje na temat jadeitu
Jadeit jest łudząco podobny do nefrytu, ale twardszy i ze względu na skład chemiczny należy do innej grupy minerałów. Swoją nazwę najprawdopodobniej uzyskał od greckiego słowa "ischias", co znaczy "ból w biodrze"; albo też od hiszpańskiego słowa "higado" - "wątroba", ponieważ używany jest przez litoterapeutów do uzdrawiania tychże organów.

Jadeit a astrologia
Jadeit jest symbolem władzy i fortuny, a jego planetą jest Merkury, który obdarza tych którym patronuje jadeit intelektu i błyskotliwości w działaniu. Jadeit jest kamieniem patronującym dla urodzonych w dniach:
21 sierpnia - 9 września
Urodzeni pod znakiem jadeitu to ludzie nie tylko pracowici, ale także zaradni, którym towarzyszy także pomyślność losu. Jadeit obdarza ich sprytem dzięki któremu udaje się im uzyskać pomoc innych ludzi, osiągać sukcesy we wszystkich dziedzinach życia stosunkowo niewielkim kosztem, ale nie krzywdząc nikogo. Pomaga przetrwać wszystkie porażki. W miłości osoby którym patronuej jadeit są zrównoważone, lubią być kochane, choć nie przywiązują do życia uczuciowego zbyt wielkiego znaczenia. Nie są specjalnie porywczy, ani namiętni, a to pewnie dlatego, że zbytnio koncentrują się na sobie.
Astrologicznie jadeit jest związany ze znakami Ryb, Raka i Wagi.
Źródło opisu pod spoilerem: ChicoChica

W stylizacji starałam się zawrzeć wszystko - chińskie pochodzenie (stąd czarne włosy, łuk i elementy smocze, bo ten z tyłu to smok, nie dinuś), piękną jadeitową biżuterię, cudną barwę tego szlachetnego kamienia, symbolikę władzy i fortuny... jednym słowem - wszystko to, co można było przeczytać wyżej. A oto efekt mojej pracy:
//photo.missfashion.pl/pl/1/62/gd/48888.jpg

Ostatnio zmieniony przez KimKas (09-09-2015 o 21h56)

Offline

#7 09-09-2015 o 22h50

Miss'Sensei
Saeniver
...
Wiadomości: 1 172

Wspaniały temat!

     Jakiś czas temu odkryłam kamyczek, który nazywa się... turmalin arbuzowy. Momentalnie zachwyciłam się, jak Naturze udało się stworzyć kamień o tak cudownie współgrających ze sobą pastelowych barwach, więc... oto i moja stylizacja.

//photo.missfashion.pl/pl/1/62/moy/48892.jpg

inspiracja



    Turmalin arbuzowy znany jest także pod nazwą "elbait" i jest wyjątkowo ceniony jako kamień kolekcjonerski. Odłożę jednak na bok gadanie a la oczytany wikipedią jubiler i skupię się na skojarzeniach, jakie u mnie "arbuzik" wywołuje: lekkość, dziewczęcość, radość. Patrzę na zdjęcie, którym się inspirowałam i widzę pełen radości i wdzięku taniec młodej dziewczyny na pokrytej delikatną mgłą łące o wschodzie słońca barwiącym niebo na różowo.


❀ ❀ ❀ ❀ ❀ ❀ ❀ ❀ ❀ ❀ ❀ ❀ ❀ ❀ ❀ ❀ ❀ ❀ ❀ ❀ ❀ ❀ ❀ ❀ ❀ ❀


    Druga stylizacja nie wiem, czy będzie się liczyć. No ale skoro pojawiła się perła, która kamieniem szlachetnym jako takim nie jest, bo nie jest minerałem tylko jest... wszyscy wiemy, jak powstają perły (fuj), a poza tym w pierwszym poście jako podpowiedź pojawia się jednak bursztyn, więc stwierdziłam, że warto spróbować. Zwłaszcza że bardzo chciałam go zrobić. A poza tym po niemiecku bursztyn to dosłownie "kamień, który się pali". Więc jak kamień, to kamień, i kropka.

//photo.missfashion.pl/pl/1/62/moy/48895.jpg



     Bursztyny zaczełam doceniać właściwie niedawno. Zawsze kojarzyły mi się z tandetnymi babcinymi koralami (jak na załączonym wyżej obrazku), a przecież tak naprawdę są takie piękne. Zazwyczaj o bogatej, głębokiej barwie słodkiego miodu, ale mogą być też mlecznobiałe, jasnożółte, zielonkawe bądź tak bardzo ciemnobrunatne, że aż prawie czarne. Przeświecające i jasne jak skamieniały promyk słońca - albo wręcz przeciwnie, solidne i nieprzejrzyste. A na dodatek czasami zamykają w sobie... prawdziwe życie.
   Stylizacja poza ogólnym bursztynowym kolorytem zawiera kilka symboli, więc pozwolę sobie jeszcze troszkę potłumaczyć:
- zegarek na kapeluszu symbolizuje własnie to zamknięte i zatrzymane w czasie życie - czyli te wszystkie nieszczęsne owady, które utknęły w żywicy, kiedy była jeszcze płynna;
- klucz w ręku miss - taka sobie moja fantazja o kluczu do mitycznej zaginionej bursztynowej komnaty (serio, przy całej mojej bujnej wyobraźni nie jestem w stanie do końca pojąć istnienia pokoju, gdzie kasetony, ściany i prawdopodobnie także posadzka, że nie wspomnę o wszelkich zdobieniach, wykonane są z bursztynu, no po prostu wow);
- dinozaur - sorry, nie mogłam się powstrzymać, w dzieciństwie setki razy oglądałam "Jurrasic Park", gdzie od komara zamkniętego w bursztynie wszystko się zaczęło ;)


https://photo.missfashion.pl/pl/1/104/moy/82627.jpg

Offline

#8 09-09-2015 o 23h41

Miss'ujdzie
Lahlae
Lea
Wiadomości: 241

Pierwszy raz robię stylizację, która nie jest inspirowana epoką historyczną, co nie znaczy, że i tak tego nie zrobiłam. A raczej nie tyle się zainspirowałam, co zmodyfikowałam poprzednią stylizację, by pasowała do tematyki konkursu c;

//photo.missfashion.pl/pl/1/62/moy/48896.jpg

To kamień księżycowy. Kierowałam się głownie tym, że ślicznie się błyszczy. Uwielbiam te mleczno-perłowo-błękitne refleksy. Są tak piękne, że potrafiłabym godzinami przeglądać zdjęcia biżuterii z tym minerałem.
Kamień księżycowy kojarzy mi się z elegancją i delikatnością. Wygląda bardzo subtelnie. Ponadto skoro księżyc, to przyda się też odrobina magii :3

A tutaj kamyk.

Offline

#9 10-09-2015 o 14h07

Miss'nieobczajona
...
Wiadomości: 19

Kryształ Górski jest kamieniem o najsilniejszym działaniu oczyszczającym - zarówno ciało, umysł, jak i pomieszczenia. Przez tę właściwość zwany jest „królem kryształów”, lub „neutralizatorem”. Kryształ Górski to także swoisty „wzmacniacz energetyczny” działający jak akumulator. Umożliwia realizację planów zwiększając naszą zdolność wprowadzania ich w życie. Umożliwia osobisty rozwój poprzez transformację negatywnej energii w pozytywną (zarówno tej zewnętrznej - w pomieszczeniach, jak i tej pochodzącej od innych ludzi). Umysł oczyszczony z negatywnych myśli może efektywnie pracować nad pozytywnymi zmianami wewnętrznymi oraz tymi, które chce przeprowadzić w swoim otoczeniu. Pojawia się w nas obiektywizm odbioru wydarzeń oraz gotowe rozwiązania dla problemów nas dotykających. Powiększa się zdolność koncentracji, rodzi optymizm i wiara we własne możliwości. Życie nabiera sensu, gdyż posiadamy samoświadomość tego, co dzieje się w nas i wokół nas. Dzięki oczyszczającej energii Kryształu Górskiego możemy żyć w zgodzie z sobą, innymi ludźmi i naturą.
http://images68.fotosik.pl/1168/c6cd33e0f49de7dcmed.jpg
http://images67.fotosik.pl/1169/66b57e04284f85damed.jpg

Offline

#10 10-09-2015 o 16h10

Miss'na całego
bombka65
Pani Jednorożek
Miejsce: Pora na przygodę
Wiadomości: 255

//photo.missfashion.pl/pl/1/62/moy/48903.jpg


Topaz Niebieski.Piękny turkusowy kamień który zachwyca każdego.Jego kształt ,kolor a nawet budowa sprawia że każda hrabina w XVll -wieku walczyła o niego jak o nie wiadomo co.


Inspiracje:  //photo.missfashion.pl/pl/1/62/moy/48904.jpg 

//photo.missfashion.pl/pl/1/62/moy/48905.jpg

(Chodź i tak wiem że nie wygram z hmurką44 i innymi missXD)

Ostatnio zmieniony przez bombka65 (10-09-2015 o 16h22)



Offline

#11 10-09-2015 o 16h48

Miss'Fuzja
Iremi
Pojawiam się i znikam~
Miejsce: #teamFriś
Wiadomości: 6 802

//photo.missfashion.pl/pl/1/62/moy/48906.jpg

Miałam "fazę" na ten kamień w bodajże czwartej klasie podstawówki, kiedy to czytałam "Pamiętniki Wampirów" XD A że jest naprawdę ładny i mam do niego sentyment, to właśnie jego postanowiłam przedstawić.

Link do zewnętrznego obrazka

//photo.missfashion.pl/pl/1/62/moy/48908.jpg

//photo.missfashion.pl/pl/1/62/moy/48911.jpg

Sądzę, że nie muszę objaśniać tej stylizacji. Lapis lazuli jest granatowe ze złotymi plamkami lub pasami, co starałam się jak najlepiej przedstawić.


Ostatnio zmieniony przez Iremi (10-09-2015 o 16h49)

Offline

#12 10-09-2015 o 20h46

Miss'ujdzie
sarata123
żyj tak jakby każdy dzień był twoim ostatnim
Miejsce: nad horyzontem i jeszcze dalej
Wiadomości: 247

//photo.missfashion.pl/pl/1/62/moy/48924.jpg
                                                          CYRKONIA
Cyrkonia-bezbarwny syntetyczny kamień ozdobny nieposiadający swojego wzorca w przyrodzie.Wybrałam go ze względu na ilość białych rzeczy w szafie,i lubię go nie wiem czemu.Reszta suchych faktów:
-Zazwyczaj bezbarwna, ale dodatek domieszek może zmienić jej barwę: cer – na pomarańczowoczerwoną, nikiel – na brązową, chrom – na zieloną, kobalt – na niebieską.
-Po raz pierwszy pojawiła się w handlu w 1973 r. Na dobre opanowała rynek jubilerski w 1976 r., kiedy to otrzymano ją przy wykorzystaniu metody stapiania czaszowego.
-Przez długi czas uchodziła za najlepszą imitację diamentu, dopóki na rynku nie pojawił się syntetyczny moissanit i diament GE POL.


https://grafikaizdjecia.files.wordpress.com/2013/07/sygnaturamroczna2.jpg

Offline

#13 10-09-2015 o 20h57

Miss'ujdzie
zabeczka1948
...
Miejsce: L-ny
Wiadomości: 207

Niebieski Szafir

//photo.missfashion.pl/pl/1/62/moy/48925.jpg

//photo.missfashion.pl/pl/1/62/moy/48926.jpg


To, że milczę, nie znaczy, że nie mam nic do powiedzenia.

Offline

#14 10-09-2015 o 21h17

Miss'ok
Hyunn
...
Wiadomości: 52

Cóż konkurs wydał mi się bardzo ciekawy więc postanowiłam wziąć w nim udział C:

Szmaragd - Kamień szlachetny i bardzo piękny. Przyznam, że jest jednym z moich ulubionych m.in. dlatego, że jeden z domów w serii o HP ma jego kolor (chyba już każdy wie, że chodzi o Slytherin xD). Więc przedstawiam, oto moja miss jako szmaragd  ^~^

Link do zewnętrznego obrazka


Inspiracja:
Link do zewnętrznego obrazka


//photo.missfashion.pl/pl/1/68/moy/53729.jpg

Offline

#15 10-09-2015 o 21h49

Miss'całkiem całkiem
PiezegDarczu
...
Miejsce: Azerbejdżan
Wiadomości: 135

FAJNY TEMAT!
https://encrypted-tbn1.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9GcSIUCjxKGGUONz2cGE5GvfjuzQ9aiKeiy1XOSW4Fwtf9PVrkoCCSw
//photo.missfashion.pl/pl/1/62/moy/48929.jpg

Przedstawiam wam moja miss w stroju kamienia fluorytu. Troche ciezko bylo oddac jego kolor i fakture poniewaz wystepuje on w wielu wybarwieniach : P najbardziej podoba mi sie oczywiscie rozowo fioletowe.Klejnot ten poleciła mi moja koleżanka Stocking.
Pozdrawiam ją serdecznie : *


moja inspiracja, nadesłana przez Stocking

Pozdrawiam Serowakanpka

Ostatnio zmieniony przez PiezegDarczu (10-09-2015 o 21h51)

Offline

#16 11-09-2015 o 16h28

Miss'na całego
Imileczka
Piszę hah? Piszę, więc nie pytaj. ♥ Miejsce: Jedna z tamtych róż.
Wiadomości: 353

Opal

Inspiracja:

http://i.picasion.com/resize80/d935ce5d7b48c3f438c302e4fb2020bb.png
"Odżywia i witalizuje ciało, przywraca ostrość wzroku, uspokaja nerwy, wyrównuje działanie obu półkul mózgowych, jest tak jakby wzmacniaczem naszych pozytywnych wibracji." - http://zjawiskaparanormalne.pl/amulety-talizmany-f181/kamienie-szlachetne-czyli-dla-dego-innego-t5576-30.html



Stylizacja:

http://i.picasion.com/resize80/91e2d641428e6dccdf160e9ab88187e7.png

Dumny, ostry wzrok ukazuję piękno kamienia. Pozytywna biel pokazuję kolor naszego Opalu. Konfetti, rozjaśnione włosy i cała reszta symbolizują błysk kamienia. Całość ukazuję dumę i pozytywne emocję. /modules/forum/img/smilies/epingle.gif


http://i.picasion.com/pic80/1de57123bb14f52be3d8a526236fb70e.gif

Offline

#17 11-09-2015 o 19h05

Miss'na całego
bombka65
Pani Jednorożek
Miejsce: Pora na przygodę
Wiadomości: 255

(To moja 2 stylizacja)


//photo.missfashion.pl/pl/1/62/moy/48981.jpg

To piękny czarny diament.Według mnie jest baaardzo zachwycający nie tylko czernią ale tym blaskiem.Tym bogactwem.


Inspiracja: //photo.missfashion.pl/pl/1/62/moy/48982.jpg

Ostatnio zmieniony przez bombka65 (11-09-2015 o 19h08)



Offline

#18 11-09-2015 o 19h44

Miss'Fuzja
Jessica23
...
Miejsce: Wrocław
Wiadomości: 5 291

PiezegDarczu za swoją "inspirację" którą oczywiście usunęłam dostaje upomnienie, ale żal...


http://i60.tinypic.com/2m7uio7.gif

Offline

#19 11-09-2015 o 21h14

Miss'Żółtodziób
...
Wiadomości: 0

Tak, kamienie szlachetne~! Co prawda, dopiero niedawno zaczęłam się nimi jako tako interesować (i to tylko dzięki kreskówce Steven Universe~), nawet od pewnego czasu myślałam nad jakąś stylizacją~ Ten konkurs nareszcie jakoś mnie zmotywował~ ^^
A oto i przedstawiam Piryt, który zdobył moje serce~

Link do zewnętrznego obrazka

Nazwa pochodzi od gr. pyr = ogień oraz pyrites = iskrzący, gdyż minerał ten iskrzy się pod wpływem uderzeń krzesiwa. Piryt, przez swój złotawy połysk znany jest też jako "Fałszywe Złoto", lub "Złoto głupców". Oj, wielu nabierało się na tę "sztukę maskowania" klejnotu~



~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

Postanowiłam dodać jeszcze jeden kamień, ponieważ udało mi się znaleźć coś bardzo ładnego~
Chryzokola:~

Link do zewnętrznego obrazka

Jego nazwa pochodzi od greckich słów chryzos i kolla oznaczających złoto oraz klej. W starożytności minerał był używany jako spoiwo przy łączeniu złota (dlatego postanowiłam dać tutaj nieco złotych elementów~) + łagodzi bóle menstruacyjne, łagodzi dolegliwości w okresie menopauzy, korzystnie wpływa na przebieg ciąży i poród, chroni przed poronieniem, zmniejsza bóle podczas porodu, przy gorączce i skurczach, czyli jest dobry dla przyszłych matek, dlatego trzyma książkę (uznajmy) z bajkami i łagodnie się uśmiecha~

Ostatnio zmieniony przez Kunegunda (12-09-2015 o 19h43)

Offline

#20 11-09-2015 o 22h03

Miss'Sensei
Ragnarook
...
Miejsce: go to sleep
Wiadomości: 895

tyle już tu ładnych stylizacji że nie wiem czy nie ogłupię się moją no ale zaryzykuję tak więc przedstawiam
Link do zewnętrznego obrazka
Wisiorek wykonany ze srebra próby oraz niezwykłych kamieni lapisu lazuli  i kamienia księżycowego .
//photo.missfashion.pl/pl/1/62/moy/49000.jpg

Lapis Lazuli (Lazuryt) (kamień półszlachetny) – obecnie stosowany do: pierścionków, naszyjników, drobnych rzeźb, przedmiotów artystycznych. Kamień wrażliwy na nacisk, temperaturę, kwasy, mydło. Pierścionki z tym kamieniem trzeba zdejmować do prac domowych
w średniowieczu – jako barwnik do uzyskania ultramaryny
Był stosowany jako materiał ozdobny już w okresie prehistorycznym. Ceniony w starożytnym Sumerze, później w Akadzie, Babilonii i Asyrii. Wykorzystywany do ozdoby przedmiotów kultu, biżuterii, instrumentów muzycznych – m.in. harfy wydobyte z grobowców w Ur, tzw. "Sztandar z Ur". Używany w Egipcie za czasów faraonów (grobowiec Tutenchamona).

Kamień księżycowy (minerał)Kamienie charakteryzują się specyficznym zjawiskiem świetlnym zwanym adularyzacją, występującym na wygładzonej, okrągławej powierzchni kamienia w postaci niebiesko połyskującego pasemka, które przesuwa się przy poruszaniu kamieniem.

MOJA MISS JEST PÓŁSZLACHETNA ;3
Link do zewnętrznego obrazka

Offline

#21 11-09-2015 o 23h40

Miss'ujdzie
Martyr
alteri vivas oportet, si vis tibi vivere
Miejsce: Zielona Góra
Wiadomości: 191

Rodochrozyt
Kamień bardzo pożądany przez kolekcjonerów, co zawdzięcza swojej unikatowości, należy bowiem do grupy kamieni rzadkich, rozpowszechnionych tylko w niektórych rejonach ziemi. Rodochrozyt najczęściej wykorzystywany jest jako ozdoba, lecz mało kto wie o jego zastosowaniach leczniczych - bardzo silnie oddziałuje na krew, w konsekwencji czego jest postrzegany jako nieoceniona pomoc w walce z cukrzycą, nadciśnieniem tętniczym i anemią.

http://i59.tinypic.com/2j4r8dg.png

Offline

#22 12-09-2015 o 08h46

Miss'ok
Mike565553
"I'm not just a picture, I'm a daughter and a sister..."
Wiadomości: 64

//photo.missfashion.pl/pl/1/62/gd/48952.jpg
Moja stylizacja przedstawia onyks. Jest to piękny, oszlifowany, płaski kamień który bardzo mi się spodobał. Jak mi się wydaje jest on też symbolem koziorożca czyli znaku zodiaku pod którym się urodziłam. Osobiście bardzo mi się podoba i muszę się pochwalić że w domu mam kilka ozdóbek z niego wykonanych /vendor/beemoov/forum/../../../public/forum/smilies/smile.png



Kilka inspiracji:
//photo.missfashion.pl/pl/1/62/gd/49006.jpg
//photo.missfashion.pl/pl/1/62/gd/49007.jpg
//photo.missfashion.pl/pl/1/62/gd/49008.jpg

Offline

#23 15-09-2015 o 18h21

Miss'wtajemniczona
nivata
Seamstress wannabe.
Miejsce: Orc Fortress
Wiadomości: 2 120

Udało mi się jeszcze załapać juhu! Machnęłam Noc Kairu, mój ulubiony i najpiękniejszy według mnie kamień, który wygląda jak rozgwieżdżone niebo.
OKAZAŁO SIĘ JEDNAK, ŻE NOC KAIRU TO NIE KAMIEŃ SZLACHETNY, tak więc trochę pokombinowałam i przerobiłam stylówkę pod błyszczący, surowy szafir. /vendor/beemoov/forum/../../../public/forum/smilies/big_smile.png

//photo.missfashion.pl/pl/1/62/moy/49279.jpg

Ostatnio zmieniony przez nivata (16-09-2015 o 21h14)


http://i64.tinypic.com/2eg9mdg.gif

Offline

#24 15-09-2015 o 20h42

Miss'Fuzja
KimKas
^ Avatar od Namae :-) Kot kochający wolność... i wiecznie zalatana studentka Miejsce? Pewno WNPiD
Wiadomości: 6 225

Wydaje mi się, że jeszcze nie widziałam tu takiego kamienia szlachetnego, więc postanowiłam stworzyć ametyst

inspiracje


Podstawowe informacje na temat ametystu
Ametyst to kamień szlachetny i jedna z najpiękniejszych odmian Kwarcu występująca w wielu odcieniach fioletu. Może występować w odcieniach od ciemnego fioletu do bardzo jasnej barwy wrzosowej. Intensywność barwy Ametystu można wzmocnić przez krótkotrwałe poddanie go działaniu wysokiej temperatury (obróbka termiczna).

Krótko o nazwie
Jego nazwa pochodzi od greckiego słowa „amethysos” czyli w polskim tłumaczeniu „trzeźwy”. Starożytni Grecy pili bowiem wino z ametystowych kielichów, które wypełnione czystą wodą nadawały jej barwę prawdziwego wina. Niektórzy z tych bardziej wstrzemięźliwych Greków korzystali z tego - zamiast wina pili wodę. Inni uważali, iż ametystowe naczynie chroni przed skutkami nadmiernego spożycia wysokoprocentowych trunków.

Ametyst w medycynie niekonwencjonalnej
Ametyst nazywany jest „kamieniem harmonii i relaksu”. Przywraca równowagę osobom podatnym na stres, przynosi spokój i uwolnienie umysłu od negatywnych myśli. Pomaga radzić sobie z emocjami, dodaje cierpliwości, uwalnia od codziennego zmęczenia i problemów, co w konsekwencji po ciężkim dniu umożliwia mocny i zdrowy sen nocą.
Ametyst może okazać się kamieniem szczególnie cennym dla osób na odpowiedzialnych lub/i wysokich stanowiskach pracy. Aktywność zawodowa może być w równym stopniu kreatywna, jak i efektywna. Energia Ametystu wpływa na te oba obszary i łączy je w postaci pełnego profesjonalizmu naszej pracy.
Ametystowi przypisuje się także pomoc przy łagodzeniu konfliktów w życiu osobistym i zawodowym, a także oczyszczania miejsc, gdzie długo przebywamy (biur, domów, sklepów) z nagromadzonej tam, z różnych źródeł, negatywnej energii.

W stylizacji starałam się oddać przede wszystkim szklisty połysk, przepiękną barwę i generalnie wszystko, o czym można przeczytać wyżej. Oto efekt końcowy:
//photo.missfashion.pl/pl/1/62/gd/49340.jpg

Offline

#25 17-09-2015 o 00h38

Miss'na całego
Roccoco
I am selfish, private and easily bored. Will this be a problem?
Miejsce: Bordeaux
Wiadomości: 483

Zielony fluoryt jest kamieniem wyjątkowym, bowiem jego właściwości znacznie różnią się od fluorytów w innych barwach. Ma działanie odświeżające i oczyszczające, pozwala poradzić sobie z nadmiarem złej energii i jest nieodzowną pomocą w oczyszczaniu aury. Jest używany do uleczania emocjonalnej traumy i łagodzenia jej skutków.   
Ciekawostka: świetnie radzi sobie z bólem zębów. Sprawdzone info. /vendor/beemoov/forum/../../../public/forum/smilies/wink.png

https://40.media.tumblr.com/0a8a424be1d6d58463b7a06d5cc74fdf/tumblr_nusjrq1ZIv1tscv9bo1_400.png

INSPIRACJA


http://i62.tinypic.com/jt1a87.gifhttp://i58.tinypic.com/qy73nc.gifhttp://i62.tinypic.com/jt1a87.gif

Offline

Dyskusja zamknięta

Strony : 1 2 3 4