Strona główna

Forum - Missfashion.pl, gra o modzie dla dziewczyn!

Strony : 1 2

#1 29-05-2013 o 17h45

Miss'ujdzie
MilaBee
...
Miejsce: Piechowice
Wiadomości: 182

Cześć Dziewczyny!

Dużo z Was tworzy śliczne rysunki, sygnaturki i avatary, tylko nasuwa się niektórym pytania: jak i jakim programem? A więc tutaj jest nareszcie o tym temat.

Jakim programem tworzycie swoje dzieła?


Ja osobiście rysuję w Gimpie, niestety jestem dopiero początkującą.

Pozwoliłam sobie sprecyzować tytuł i dodać tablety graficzne, bo o nie zapewne też ktoś będzie chciał pytać /vendor/beemoov/forum/../../../public/forum/smilies/wink.png/Kouki

Offline

#2 29-05-2013 o 17h52

Miss'Żółtodziób
...
Wiadomości: 0

Tabletu graficznego Bamboo i Gimpa

Offline

#3 29-05-2013 o 18h25

Miss'ujdzie
MilaBee
...
Miejsce: Piechowice
Wiadomości: 182

Ritta napisał

Tabletu graficznego Bamboo i Gimpa

Ja osobiście polecam Gimpa, aczkolwiek jestem początkująca w tych sprawach. Co najczęściej w nim tworzysz?

Offline

#4 29-05-2013 o 18h26

Miss'Sensei
Chika
...
Miejsce: Syjon
Wiadomości: 866

Ja tam się bawię Gimp'em :3

Offline

#5 29-05-2013 o 18h30

Miss'Żółtodziób
...
Wiadomości: 0

Jeśli chodzi o coś "poważniejszego", to używam Gimpa. Do zwyczajnych przycięć używam starego, dobrego painta.

Offline

#6 29-05-2013 o 18h35

Miss'nieobczajona
Sephiroth
...
Miejsce: Hogsmeade
Wiadomości: 23

Ja używam tabletu Bamboo CTL-460, jeśli chodzi o programy:
- rysunki
na przemian Photoshop i Paint Tool Sai ^^
- sygnatury/avatary
popularnego gimpa /vendor/beemoov/forum/../../../public/forum/smilies/smile.png

Ostatnio zmieniony przez Sephiroth (29-05-2013 o 18h37)

Offline

#7 29-05-2013 o 18h54

Miss'ujdzie
MilaBee
...
Miejsce: Piechowice
Wiadomości: 182

Sephiroth napisał

Ja używam tabletu Bamboo CTL-460, jeśli chodzi o programy:
- rysunki
na przemian Photoshop i Paint Tool Sai ^^
- sygnatury/avatary
popularnego gimpa /vendor/beemoov/forum/../../../public/forum/smilies/smile.png

Ja muszę się poduczyć z Gimpa jeszcze, następnie planuję robić sygnatury. Może ktoś ma jakieś wskazówki dla początkujących?

Offline

#8 29-05-2013 o 18h57

Miss'Sensei
Chika
...
Miejsce: Syjon
Wiadomości: 866

Takich wskazówek jest pełno na internecie xd
Mi osobiście nigdy nie wychodziły z tutoriali sygnaturki ;_;
Wolę sama pokombinować i się pomęczyć niż do jakiegoś zajrzeć, bo jeszcze wszystko mogę popsuć xd

Ostatnio zmieniony przez Chika (29-05-2013 o 21h02)

Offline

#9 29-05-2013 o 20h30

Miss'ujdzie
MilaBee
...
Miejsce: Piechowice
Wiadomości: 182

Chika napisał

Takich wskazówek jest pełno na internecie xd
Mi osobiście nigdy nie wychodziły z tutoriali sygnaturki ;_;
Wolę sama pokombinować i się pomęczyć niż do jakiegoś zajrzeć, bo jeszcze wszystko mogę popsuć xd

Ja osobiście czasami coś szukam na stronie youtube, jednak nie należę do osób cierpliwych i rzadko oglądam je do końca, dlatego muszę pokombinoważ trochę i może "coś" mi wyjdzie. =3

Offline

#10 29-05-2013 o 21h48

Miss'nieobczajona
Monstereq
...
Miejsce: Tarnów
Wiadomości: 22

Ja sygnatury, avatary i ogólnie wszystko robię także w gimpie. Według mnie to najlepszy program graficzny ;3

Offline

#11 29-05-2013 o 22h04

Miss'ok
Recorded
...
Miejsce: Poznań
Wiadomości: 64

Jak chcesz robić same sygranury, avatary etc. To Gimp na pewno ci wystarczy (lub jakaś starsza wersja PhotoShop'a).

Jak chcesz rysować to zainwestuj w tablet graficzny
(byle jaki, nawet pentagram jeśli jesteś początkująca i nie chce ci się na kartce rysować..tutaj jest haczyk jak nie będziesz rysować na przemiennie komputer-kartka to nie będziesz na jeden z nich mogła przenieść swoich pomysłów bo po prostu mózg się nie przyzwyczaił).
Po jakiś 3 latach nauki warto w lepszy tablet zainwestować tnz. z firmy Wacom, najlepiej Bamboo (nawet zawodowcy go używają). No i programy najlepsze moim zdaniem "PaintTool Sai" i "PhotoShop".

Jeśli nie masz cierpliwości do "wskazówek" (tutoriali), to musisz też sama się nauczyć.

Powodzenia.

Offline

#12 30-05-2013 o 10h23

Miss'ujdzie
MilaBee
...
Miejsce: Piechowice
Wiadomości: 182

Recorded napisał

Jak chcesz robić same sygranury, avatary etc. To Gimp na pewno ci wystarczy (lub jakaś starsza wersja PhotoShop'a).

Jak chcesz rysować to zainwestuj w tablet graficzny
(byle jaki, nawet pentagram jeśli jesteś początkująca i nie chce ci się na kartce rysować..tutaj jest haczyk jak nie będziesz rysować na przemiennie komputer-kartka to nie będziesz na jeden z nich mogła przenieść swoich pomysłów bo po prostu mózg się nie przyzwyczaił).
Po jakiś 3 latach nauki warto w lepszy tablet zainwestować tnz. z firmy Wacom, najlepiej Bamboo (nawet zawodowcy go używają). No i programy najlepsze moim zdaniem "PaintTool Sai" i "PhotoShop".

Jeśli nie masz cierpliwości do "wskazówek" (tutoriali), to musisz też sama się nauczyć.

Powodzenia.

Dziękuję za te rady. Ogólnie rysuję na kartce, jednak chciałabym spróbować swych sił na komputerze. :3

Offline

#13 30-05-2013 o 10h52

Miss'Sensei
Chika
...
Miejsce: Syjon
Wiadomości: 866

MilaBee napisał

Chika napisał

Takich wskazówek jest pełno na internecie xd
Mi osobiście nigdy nie wychodziły z tutoriali sygnaturki ;_;
Wolę sama pokombinować i się pomęczyć niż do jakiegoś zajrzeć, bo jeszcze wszystko mogę popsuć xd

Ja osobiście czasami coś szukam na stronie youtube, jednak nie należę do osób cierpliwych i rzadko oglądam je do końca, dlatego muszę pokombinoważ trochę i może "coś" mi wyjdzie. =3

Żeby sygnaturki były ciekawe, warto też pościągać przeróżne pędzle i czcionki.
Obecnie mój gimp uruchamia się o wiele dłużej niż przed zgraniem wszystkich pierdółek xd

Offline

#14 30-05-2013 o 13h39

Miss'Żółtodziób
...
Wiadomości: 0

Używam tabletu graficznego Bamboo i Gimpa. Kiedyś korzystałam z Paint Tool SAI, ale odmówił posłuszeństwa ._.

Offline

#15 30-05-2013 o 13h56

Miss'na całego
Masakra
Leśna Nimfa
Wiadomości: 492

Nie lubię gimpa, gimp nie lubi mnie :C
Mam bamboo mangę, jednego z photoshopów i regularnie wykorzystuję różne inne małe programiki czy triale. Taki SAI też jest całkiem przyjemny, na samym trialu da się też rysować tylko zapisywać normalnie się nie da.

Offline

#16 30-05-2013 o 14h17

Miss'całkiem całkiem
Kitty23
...
Miejsce: Gdzieś na podlasiu :)
Wiadomości: 140

Ja też używam gimpa od ponad roku. Niestety nie mam kasy na tablet graficzny, aparat mi się zepsuł i on jest pierwszy w kolejce, a potem tablet. Ale jakośtam radzę sobie narazie i bez niego.

Ostatnio zmieniony przez Kitty23 (30-05-2013 o 14h17)

Offline

#17 30-05-2013 o 17h24

Miss'ujdzie
Miriku
...
Wiadomości: 185

Ja posiadam Bamboo pen&touch, ale mogę stwierdzić, że wersja pen by mi spokojnie wystarczyła, także tylko niepotrzebnie przepłaciłam /vendor/beemoov/forum/../../../public/forum/smilies/tongue.png Nie używałam nigdy tabletów innych firm, ale mój bambus nigdy mi się nie psuł, także mogę Ci go polecić /vendor/beemoov/forum/../../../public/forum/smilies/wink.png Jedyna "wada" to to, że na tablecie wdrapałam piórkiem sporą dziurę, ale też sporo go używałam, z resztą myślę, że chyba z każdym tabletem tak jest. Wydaje mi się, że wacomy bamboo pen nie są w jakoś specjalnie drogie, więc możesz za nimi popatrzeć /vendor/beemoov/forum/../../../public/forum/smilies/wink.png

A co do programu to używam SAIa i jak dla mnie jest bardzo wygodny i prosty w użyciu. Gimpem jakoś nie potrafię się posługiwać, z resztą nie jest on też jakoś specjalnie dobrym (profesjonalnym) programem. Bardzo chciałabym potrafić używać Photoshopa ponieważ posiada on funkcje jakich SAI nie ma, jednak jest to trudniejszy program w obsłudze, przynajmniej dla mnie.

Offline

#18 30-05-2013 o 17h47

Miss'ujdzie
MilaBee
...
Miejsce: Piechowice
Wiadomości: 182

Miriku napisał

Ja posiadam Bamboo pen&touch, ale mogę stwierdzić, że wersja pen by mi spokojnie wystarczyła, także tylko niepotrzebnie przepłaciłam /vendor/beemoov/forum/../../../public/forum/smilies/tongue.png Nie używałam nigdy tabletów innych firm, ale mój bambus nigdy mi się nie psuł, także mogę Ci go polecić /vendor/beemoov/forum/../../../public/forum/smilies/wink.png Jedyna "wada" to to, że na tablecie wdrapałam piórkiem sporą dziurę, ale też sporo go używałam, z resztą myślę, że chyba z każdym tabletem tak jest. Wydaje mi się, że wacomy bamboo pen nie są w jakoś specjalnie drogie, więc możesz za nimi popatrzeć /vendor/beemoov/forum/../../../public/forum/smilies/wink.png

A co do programu to używam SAIa i jak dla mnie jest bardzo wygodny i prosty w użyciu. Gimpem jakoś nie potrafię się posługiwać, z resztą nie jest on też jakoś specjalnie dobrym (profesjonalnym) programem. Bardzo chciałabym potrafić używać Photoshopa ponieważ posiada on funkcje jakich SAI nie ma, jednak jest to trudniejszy program w obsłudze, przynajmniej dla mnie.

Tak, to prawda. W Gimpie można się nieźle pogubić, dlatego też założyłam ten wątek, aby poszukać innego programu. : 3

Offline

#19 30-05-2013 o 17h51

Miss'ujdzie
Miriku
...
Wiadomości: 185

No to ja polecam Ci SAIa bo jest bardzo prosty /vendor/beemoov/forum/../../../public/forum/smilies/wink.png z tym, że w gimpie z tego co pamiętam (z lekcji informatyki kiedyś tam) można było robić różne ciekawe efekty na zdjęciach, a w SAIu takich rzeczy nie ma, jest to program raczej do rysowania niż przeróbki zdjęć i dodawania efektów.

Offline

#20 30-05-2013 o 18h45

Miss'Żółtodziób
...
Wiadomości: 0

Do rysowania polecam SAI'a, a do wykończeń photoshopa. Z nieznanych sobie przyczyn jestem antyfanem gimpa. Nie dogadujemy się. Skutecznie pozbyłam się go z dysku >D
  Do przeróbek polecam photoshopa. Osobiście korzystam z wersji cs6. Jak już kilka osób wspomniało jeśli chcesz tworzyć avki, szablony, sygnatury pobierz sobie brushe i zaprzyjaźnij się z teksturami, które możesz tworzyć sama. Ogólnie to ps króluje na rynku, ale jest strasznie drogi. Musiałabyś pobierać jedną z jego starszych, bezpłatnych wersji.

Offline

#21 30-05-2013 o 18h51

Miss'ujdzie
Ohime
Widzę cię.
Miejsce: Wrocław
Wiadomości: 186

Ja posiadam tablet bamboo manga jednakże jestem jeszcze początkującą i nie umiem rysować tak pięknie jak Masakra (Ponieważ zgaduję że mam do czynienia z Panną Diadą ^^). obsługuję się od czasu Gimp'em ale bardziej sai'em :3

Offline

#22 30-05-2013 o 23h05

Miss'ujdzie
MilaBee
...
Miejsce: Piechowice
Wiadomości: 182

Ohime napisał

Ja posiadam tablet bamboo manga jednakże jestem jeszcze początkującą i nie umiem rysować tak pięknie jak Masakra (Ponieważ zgaduję że mam do czynienia z Panną Diadą ^^). obsługuję się od czasu Gimp'em ale bardziej sai'em :3

Ja planuję kupić sobie tablet Bamboo. Myślę, iż to jest świetnie rozwiązanie do nauki rysunku.

Offline

#23 31-05-2013 o 06h57

Miss'ok
Recorded
...
Miejsce: Poznań
Wiadomości: 64

MilaBee napisał

Ja planuję kupić sobie tablet Bamboo. Myślę, iż to jest świetnie rozwiązanie do nauki rysunku.

Może nie do nauki lecz do dalszego rozwijania swojej pasji :3
Poszukaj na allegro, czasem Bamboo chodzi tam za marne 100zł. Oczywiście nie jest to trzecia generacja jaka teraz wyszła lecz zazwyczaj druga, która (moim zdaniem jako 5 letniego użytkownika kilku tabletów) jest lepsza niż generacja która jest teraz.

Offline

#24 31-05-2013 o 15h18

Miss'całkiem całkiem
AEdelline
...
Miejsce: Warszawa
Wiadomości: 110

Hmm... Ja używam Tabletu Pentagram Titan. Jest profesjonalny, ale i tak zapłaciłam mało, jak za format A4... Jeżeli szukasz tabletu, to mimo wszystko polecam Wacom Bamboo, tak jak powiedział Recorded - jest najlepszy /vendor/beemoov/forum/../../../public/forum/smilies/smile.png Dobrym rozwiązaniem jest szukać na allegro lub ewentualnie na giełdzie komputerowej... Tam ceny są znacznie niższe...

Ja osobiście używam programów Paint Tool Sai i oczywiście Photoshopa. Kiedyś używałam gimpa, głównie dlatego, że jest łatwy w obsłudze i za darmo. Co do robienia banerów - nie wiem, nie znam się... Zazwyczaj po prostu sklejam wszystko co w miarę pasuje do obrazka i tyle...


http://i67.tinypic.com/zjtmwy.jpg

Offline

#25 31-05-2013 o 15h45

Miss'wow
Bombara
...
Miejsce: gdzieśland
Wiadomości: 520

Do rysowania tak sobie to Fire Alpaca


                 Link do zewnętrznego obrazka

Offline

Strony : 1 2