Strona główna

Forum - Missfashion.pl, gra o modzie dla dziewczyn!

Strony : 1 2 3

#1 22-02-2014 o 17h44

Miss'wtajemniczona
Oliwkaa
Czuje moc~
Miejsce: Pomocnik Moderatora
Wiadomości: 1 797

Założyłam ten wątek by dowiedzieć się czemu nie zapisują się tam nowe osóbki. Może was odstraszamy? Albo przerażamy? Nie wiecie o co chodzi? Chcecie sie czegoś dowiedzieć o naszym dziale? Nie wiesz jak coś zrobić? Nie znasz BBcodów?
No cóż, wiele osób gra w tą grę a zaledwie garstka piszę w RPG, gdzie udzielają się w innych działach >.< nie ja nie zmuszam do wchodzenia, ja zachęcam tylko.

W dziale RPG powstaje wiele ciekawych opowiadań, niektóre w ogóle sie nie rozpoczynają. A dlaczego? Za mało osóbek :c
Gdy zapiszesz się do opowiadania możesz stworzyć własną postać, wygląd, imię, nazwisko, wiek i wiele innych należy do ciebie. 
Jakieś pytanka?

Nie bój się komentować, nikt nie będzie się śmiał.



Jeśli wątek jest w złym dziale, prosze tylko powiedzieć a już poproszę moderatorkę o przeniesienie do innego działu.

Ostatnio zmieniony przez Oliwkaa (22-02-2014 o 17h55)

Offline

#2 23-02-2014 o 16h57

Miss'nieobczajona
Nayina
...
Wiadomości: 29

Generalnie zawsze podziwiałam wspólne blogi, kiedyś dawno temu (czyli z serii gimmby nie pamietajo /modules/forum/img/smilies/bimbo/langue.gif ) stale czytałam te najpopularniejsze na onecie, o niewolnikach, o szkołach z nastolatkami o supermocach, etc. ale nigdy nie rozumiałam zasad rządzących tego typu tworem. Serio. Nawet nie wiem o co zapytać, bo nie mam pojęcia jakimi zasadami rządzi się takie RPG.
Tworzymy wyczesaną postać, zakładamy jej kartę i co dalej się dzieje?

Offline

#3 23-02-2014 o 17h14

Miss'gadułka
Lynn
Powinni zrobić anime o ojcu Boruto!
Miejsce: Gdzieś między sadyzmem a przerwą obiadową
Wiadomości: 3 258

Dobry wątek, bardzo dobry Livi! /vendor/beemoov/forum/../../../public/forum/smilies/big_smile.png
Nayina, polega to na tym, że piszesz opowiadanie, sterując swoją postacią. Piszesz, co robi, jeśli ktoś z nią rozmawia, odpowiadasz, tworzymy po prostu własne, fikcyjne historie! /vendor/beemoov/forum/../../../public/forum/smilies/wink.png Jak piszę tą odpowiedź to mi samej wydaje się, że jedna strona mnie myśli "O rany, ale nudne", ale tak naprawdę to tylko pozory /vendor/beemoov/forum/../../../public/forum/smilies/wink.png No... Zależy od fabuły, bo można spotkać mniej lub bardziej tandetne, szkolne romanse, jak i przygodówki, w których pisze się z drżącymi rękoma.. Choć te to tak w sumie rzadko się zaczynają, a jak już to giną po paru dniach. To jest przykre :C Ale niektóre romanse też bywają naprawdę ciekawe /vendor/beemoov/forum/../../../public/forum/smilies/smile.png

Na zachętę dodam, że w Sali można spotkać naprawdę mnóstwo sympatycznych, kochanych pyszczków >w< Ogółem panuje bardzo miła atmosfera, jeśli zdarzają się jakieś kłótnie i kwasy to zaraz rozwiązujemy je na pw, więc wszystko na luzie /vendor/beemoov/forum/../../../public/forum/smilies/big_smile.png Dorzucę jeszcze, że tam poznałam moją siostrę bliźniaczkę >3



https://data.whicdn.com/images/302401948/original.gif

Offline

#4 23-02-2014 o 17h16

Miss'nieobczajona
Nayina
...
Wiadomości: 29

Ale ma się rozumieć, że jak rozmawiam swoją postacią, to mogę odpowiadać tylko za słowa swojej postaci? To jak potoczy się rozmowa, zależy w dużej mierze od osoby, która będzie drugim bohaterem?
Poza tym - kto odpowiada za to całe tło opowiadania? Za zachowanie się osób postronnych? Przecież nawet w najprostszym opowiadaniu pisanym przez dwie osoby pojawia się pewnie więcej niż tylko dwóch bohaterów?

Ostatnio zmieniony przez Nayina (23-02-2014 o 17h18)

Offline

#5 23-02-2014 o 17h23

Miss'gadułka
Lynn
Powinni zrobić anime o ojcu Boruto!
Miejsce: Gdzieś między sadyzmem a przerwą obiadową
Wiadomości: 3 258

Tak, piszesz tylko i wyłącznie swoją postacią. Ostatnio było dużo narzekania co do sterowania cudzymi postaciami, także lepiej się ograniczać do własnej. A rozmowa pamiętaj, że zależy od Was obojga, czy tam trojga, zależy z iloma osobami prowadzisz rozmowę /vendor/beemoov/forum/../../../public/forum/smilies/wink.png Nie zapomnij o tym, że przecież nie tylko jedna osoba odpowiada za przebieg akcji /vendor/beemoov/forum/../../../public/forum/smilies/wink.png
Co do tła, są dwie opcje - albo twórca wątku jest Mistrzem Gry (MG) i troszczy się o to samodzielnie, albo daje grającym pełną samowolkę. Osoby postronne, jeśli istnieją, to także zależy od decyzji twórcy wątku. A w dwuosobówkach zwykle jest tak, że osoby ze sobą piszące ustalają między sobą, co i jak, więc to też różnie bywa /vendor/beemoov/forum/../../../public/forum/smilies/wink.png



https://data.whicdn.com/images/302401948/original.gif

Offline

#6 23-02-2014 o 17h34

Miss'nieobczajona
Nayina
...
Wiadomości: 29

@_@ nie puszczaj mi tych oczek, bo szczerze mówiąc, to już się pogubiłam. Serio...

Offline

#7 23-02-2014 o 17h46

Miss'gadułka
Lynn
Powinni zrobić anime o ojcu Boruto!
Miejsce: Gdzieś między sadyzmem a przerwą obiadową
Wiadomości: 3 258

Rany, przepraszam... Nie umiem tłumaczyć, na to wychodzi ;___; Wybacz jeszcze raz *szepcze* Pomocy, pomóż ktoś no... ;n;



https://data.whicdn.com/images/302401948/original.gif

Offline

#8 23-02-2014 o 18h02

Miss'wtajemniczona
Oliwkaa
Czuje moc~
Miejsce: Pomocnik Moderatora
Wiadomości: 1 797

Nayina  Więc w RPG kiedy masz swoją postać kierujesz ją jak chcesz, może być wredna, miłą, słodka, głupia, geniusz itp. Ale nie idealna,  wady mieć musi :3
A co do wszystkiego na około to tak. MG (Mistrz Gry) ustala co sobie chce, pogodę, godzinę, datę, pore roku, miesiąc. On po prostu wszystkim rządzi. Ale jeżeli założyciel wątku się nim nie ogłosi, daje pozostałym graczom władzę że tak powiem. Sami mogę sobie ustalić pogodę, godzinę i całą resztę. Oczywiście jeśli założyciel wątku ogłosi kolejny dzień! To jest kolejny dzień, piszesz co robiła twoja postać przed zaśnięciem i co zrobiła po wstaniu. Oczywiście gdy się że tak powiem nie ogarnia tego, można napisać do osoby która się bardziej zna, ma większe doświadczenie.

I jak Lynn-sensei powiedziała :3 Wszystkie osóbki z RPG są miłe i pomocne ^^ wiadomo, czasami coś nam nie gra. Ale na pw wszystko można rozwiązać. Ja na ten przykład raz pożarłam się z Parmesan ;-; Myślałam że mi oczy wydłubie, ale skończyło się dobrze ^^ Żadna z nas nie gryzie! Na serio! A to kilka dziewczyn grających w naszej Sali!
Nieve
Ewangelin
Ikuna
Szyszyszka
@Parmesan
I oczywiście kochana panienka u góry @Lynnn !! <33
^^

Offline

#9 23-02-2014 o 19h21

Moderator
ErinBlack
...
Miejsce: Częstochowa
Wiadomości: 3 992

Ja lubię pisać opka grupowe, ale tylko wtedy gdy nie ma w nich więcej niż 8-10 osób... Bo gdy pojawia się więcej graczy ciężko jest to wszystko ogarnąć... Poza tym opka, gdzie gracze są na początku łączeni w pary są sporym ułatwieniem, no moim zdaniem rzecz jasna /vendor/beemoov/forum/../../../public/forum/smilies/wink.png

A już najbardziej mnie wkurza, gdy twórca z góry narzuca wszystkim charakter postaci x-x Uh... To aż zniechęca do pisania...


"Do not take life too seriously, you will never get out of it alive."

Gdzie możesz mnie znaleźć?
ASK || SF

Offline

#10 23-02-2014 o 19h32

Miss'wtajemniczona
Oliwkaa
Czuje moc~
Miejsce: Pomocnik Moderatora
Wiadomości: 1 797

ErinBlack Też nie lubie gdy charakter jest narzucony ;-;
A gdy jest też wiele osób to robi się bałagan, gdzie ja wolę gdzie jest kilka osób piszących długo i fajnie, oczywiście nie wymagam nie wiadomo czego bo nie każdy może pisać długo.
Czasami gdy są łączone pary na początku jest czasami ciekawe, ale czasami na prawdę jest to troszkę wkurzające /vendor/beemoov/forum/../../../public/forum/smilies/smile.png

Offline

#11 23-02-2014 o 19h41

Moderator
ErinBlack
...
Miejsce: Częstochowa
Wiadomości: 3 992

No w sumie fakt... Zależy na kogo się trafi xD Ja zazwyczaj albo mam farta, albo ściągam kogoś znajomego. Ale raz dałam się wrobić w parę z laską, która sterowała moja postacią i jeszcze mi jej charakter zmieniała... A to już jest najgorsze.


"Do not take life too seriously, you will never get out of it alive."

Gdzie możesz mnie znaleźć?
ASK || SF

Offline

#12 23-02-2014 o 19h58

Miss'wtajemniczona
Oliwkaa
Czuje moc~
Miejsce: Pomocnik Moderatora
Wiadomości: 1 797

Nie cierpię kiedy ktoś mi postacią steruje >.>
Ja ostatnio czekałam na Ikunę żeby spytać się czy jej postać przemienioną w wilka mogę się poruszać, a raczej zaprowadzić do domku :c Żeby nie było że się nia poruszam czy coś.
Wiec lepiej się zapytać niżeli samowolkę uprawiać :c

Offline

#13 23-02-2014 o 20h07

Moderator
ErinBlack
...
Miejsce: Częstochowa
Wiadomości: 3 992

Jeśli ktoś by się mnie o to zapytał, to też nie miałabym nic przeciwko.


Ostatnio nawet planowałam się do jakiegoś wątku tutaj zapisać *a co moderator też człowiek, więc może* ale nie mogłam znaleźć nic co by mnie jakoś specjalnie zaciekawiło x-x Cóż będę czekać dalej na cud xD


"Do not take life too seriously, you will never get out of it alive."

Gdzie możesz mnie znaleźć?
ASK || SF

Offline

#14 23-02-2014 o 20h10

Miss'wtajemniczona
Oliwkaa
Czuje moc~
Miejsce: Pomocnik Moderatora
Wiadomości: 1 797

Powiedz tylko co cie ciekawi to coś ci polece ^^ jestem na bierząco z naszym kochanym działem więc z chęcią pomogę.
Przecież Moderator to zwykły użytkownik XD tyle że ma większą władze ^^

Ja osobiście wole żeby sie ktoś mnie pytał niżeli sam coś robił, bo mogę nie mieć na to ochoty i już kiedyś na SF ochrzaniłam pewną osobę o to. ^^

Offline

#15 24-02-2014 o 20h31

Miss'nałogowa
Winoa
Już nieważne ._.
Miejsce: Spójrz tam!
Wiadomości: 2 786

Szczerze powiedziawszy to chciałam kiedyś spróbować, ale ostatecznie zbyt się boję ;______; A w sumie to bardzo mnie korciło żeby zajrzeć do tego działu, ale cóż...

Offline

#16 24-02-2014 o 20h52

Miss'wtajemniczona
Oliwkaa
Czuje moc~
Miejsce: Pomocnik Moderatora
Wiadomości: 1 797

Winoa nie ma się czego bać ^^ żądna z nas nie gryzie, a obecnie są założone 2 nowe wątki w których brakuje osób i tam można spróbować swych sił :3

Offline

#17 24-02-2014 o 20h59

Miss'nałogowa
Winoa
Już nieważne ._.
Miejsce: Spójrz tam!
Wiadomości: 2 786

Że nie ma się czego bać może powiedzieć tylko ta osoba, która jest całkowicie w tym ogarnięta i zna tam każdego i każdy ją zna T^T Wiem, że wszyscy mówią, że nie gryzą, ale gdy ostatecznie coś schrzanię to i tak będzie, że zepsułam wszystkim zabawę i mam więcej nie wracać .___.
Więc pewnie i tak ostatecznie sobie poczytam :3

Offline

#18 24-02-2014 o 21h08

Miss'wtajemniczona
Oliwkaa
Czuje moc~
Miejsce: Pomocnik Moderatora
Wiadomości: 1 797

Kochana! Ja też kiedyś byłam nowa i było tylko "Czemu wszyscy maja wyśrodkowany teks a ja nie mam?" lub "Dlaczego ich obrazki się pokazują a ja mam tylko link?" ale wszystko ogarnęłam po jakimś czasie ^^ nie mas się na serio czego bać. Można zapytać kogoś o radę i tyle.
I kicia! Nikomu zabawy nie zepsujesz, jeśli coś będzie nie tak na pewno ktoś cie upomni na PW i na pewno będzie to mile powiedziane i tyle /vendor/beemoov/forum/../../../public/forum/smilies/smile.png
I znam osoby po pisałam do nich! Chciałam poznać ^^ Ja raczej jestem znana z dziwnych kotałkowych postaci XD

Offline

#19 24-02-2014 o 21h10

Miss'na całego
Lexa0
...
Wiadomości: 403

Misiowało mi się całkiem długo w takie RPG z kostkami w systemach różnych, grało mi się też. I doświadczenie mówi, że w rolpleyach najważniejsza jest zawsze komunikacja wewnątrz drużyny. Nie pomiędzy bohaterami, ale graczami.
Dobrze jest uzgodnić, czego właściwie od rozgrywki chcemy przed rozpoczęciem przygody, ustalić granice (niektórzy się bardzo niekomfortowo czują odgrywając romans, inni mają jakieś fobie i na to należy zwracać uwagę) tego, na co można sobie pozwolić. I pytać, jak się czegoś nie wie.
Błędy i tak się pojawią, nikt chodzącym ideałem nie jest.

Do tej pory w dziale rolplejowym nie udzielałam się, bo i trochę brak czasu (od listopada w zasadzie wchodzę na forum popatrzeć na nowe posty), i niewiele scenariuszy na forum pokrywa mi się z zainteresowaniami. Dziwny gust, wiecie.
No i czasami jak przewijałam niektóre rozgrywki, to aż mną wstrząsała alternatywna polszczyzna. Nie wymagam perfekcji, nie wszyscy ze szkoły wyszli, ale mój boru...

Offline

#20 25-02-2014 o 23h04

Miss'Żółtodziób
...
Wiadomości: 0

Winoa na serio nie ma się co bać /vendor/beemoov/forum/../../../public/forum/smilies/wink.png Też jestem nowa, ale zostałam ciepło przyjęta ^^ Nawet jeżeli czegoś nie wiesz, to wydaje mi się, że dziewczyny są na tyle miłe, że chętnie by wszystko wytłumaczyły c: Raczej nie odstraszałybyśmy nowych duszyczek, bo jak wiadomo potrzeba nam ich, żeby "zabawa" stała się milsza, przyjemniejsza.
Właściwie, to mnie to zastanawia, że właśnie na tyle użytkowniczek, tak nie wiele odwiedza ten dział ;c Poza tym kochana Asuu prowadzi dział w gazetce, w którym również opisała jak tworzyć karty postaci, więc to już ułatwia sprawę, z kartami, któr chyba najbardziej odstraszają.
A jeżeli chodzi o czas to, że tak powiem jak tam wstąpisz, nie musisz się zapisywać do wszystkiego, no chyba, że masz od zawalenia dużo wolnego czasu (na przykład, taka sobie tam Maruki, pisze w RPG i to w wielu, pisze książkę na konkurs szkolny, uczy się wiersza na konkurs recytatorski i bierze udział w 5 innych konkursach.) to możesz się do wielu zapisywać. Istnieje też dużo RPG, w którym na odpowiedź czeka się z 2 dni, ale rozgrywka jest tak przyjemna, że nie podupada. Więc myślę, że co 2 dni znalazłoby się trochę czasu /vendor/beemoov/forum/../../../public/forum/smilies/wink.png

Offline

#21 26-02-2014 o 00h42

Miss'OK
nisiam
Kobieta jest cudem boskim, szczególnie jeśli ma diabła za skórą.
Wiadomości: 1 452

Jeśli chodzi o mnie to też na początku mnie zainteresowały takie opowiadania, ale po pewnym czasie jak przejrzałam to zaczęłam się bać, że nie ogarnę. Czasem miewam zajęcia cały dzień i wtedy nie mam czasu, więc nie chciałabym kogoś opóźniać no i dodatkowo raczej tematyka panuje fantastyczna, a ja wolę opowiadania realistyczne, a tych jakoś nie ma za wielu i to o ciekawej tematyce. W dodatku boję się, że trafię na kogoś doświadczonego i niewyrozumiałego. Ponadto praktycznie wszystkie postacie tworzone są jako anime, które w ogóle mnie nie interesują i na których wcale się nie znam.


                                                                                     „Wolę być niedoskonałą wersją samej siebie, niż najlepszą kopią kogoś innego."

Szybko zrezygnowałeś jak na kogoś, kto mówił, że jestem kobietą jego życia
— Guillaume Musso, "Kim byłbym bez Ciebie?"




Offline

#22 26-02-2014 o 10h48

Miss'wtajemniczona
Oliwkaa
Czuje moc~
Miejsce: Pomocnik Moderatora
Wiadomości: 1 797

nisiam  można w każdej chwili założyć własne RPG (opowiadanie grupowe). Dasz własną fabułe, regulamin i jaki ma być wygląd. A w razie czego można dogadać się z kimś innym by takie RPG założył /vendor/beemoov/forum/../../../public/forum/smilies/smile.png  Nawet jak miewasz zajęcia cały dzień to nic nie znaczy, na przykład taka Ikuna  ona również ma uczelnie itp. Ale zawsze doda posta, wcześniej czy później. I nikt jej nie pogania. Wszyscy są wyrozumiali i z  chęcią pomogą nowym duszyczką /vendor/beemoov/forum/../../../public/forum/smilies/smile.png

Offline

#23 26-02-2014 o 14h50

Moderator
ErinBlack
...
Miejsce: Częstochowa
Wiadomości: 3 992

Oliwkaa napisał

Powiedz tylko co cie ciekawi to coś ci polece ^^ jestem na bierząco z naszym kochanym działem więc z chęcią pomogę.
Przecież Moderator to zwykły użytkownik XD tyle że ma większą władze ^^

Większą władze i całą masę obowiązków i kłopotów z nią związanych /vendor/beemoov/forum/../../../public/forum/smilies/tongue.png

Najchętniej piszę w opkach z elementami fantastyki, ale nie w tych, które z góry muszą być romansem, bo takie po chwili stają się tandetnie nudne... No serio? Miłość już po pierwszych trzech postach u nieznających się postaci?

Jeśli już zaś chodzi o pisanie w romansach (no czasem mi się to jednak zdarza) to najbardziej lubię pisać te z tematyki BL, choć i hetero nie pogardzę, ale muszę być wtedy chłopakiem xD Nie umiem pisać jako dziewczyna. Przykro mi bardzo ja tylko za wiedźmę mogłabym robić, gdy o rolę żeńską chodzi /vendor/beemoov/forum/../../../public/forum/smilies/big_smile.png


"Do not take life too seriously, you will never get out of it alive."

Gdzie możesz mnie znaleźć?
ASK || SF

Offline

#24 26-02-2014 o 15h06

Miss'wtajemniczona
Oliwkaa
Czuje moc~
Miejsce: Pomocnik Moderatora
Wiadomości: 1 797

Hmm z fantastyki to może przypadnie ci do gustu: 
Jedyneczka!
Dwójeczka!
nie fantastyka ale spodobać się może XD
czwóreczka! mimo że wystartowało brakuje jakiejś postaci :3
Myślę że coś ci się spodoba :3

Offline

#25 26-02-2014 o 18h20

Miss'wtajemniczona
Asuu
"Nie księżniczko, nie oddam ci mojego Fiata"
Miejsce: Karpacz (Jelenia Góra)
Wiadomości: 2 247

O jak miło ujrzeć taki temat. Zwłaszcza, że mogę podpatrzeć co wasz dręczy moje kochane. Każdy temat związany z RPG jest dla mnie pomocny. No ale może i ja coś na ten temat powiem.
Rozumiem, że wymagania w regulaminach są wielkie i istnieje pewien strach w wybiciu się. Pamiętam kiedy na jakiś czas przestałam pisać, że nikt mnie nie kojarzył i też byłam zdziwiona pewnymi zmianami. Jednak jeśli się chce to łatwo można to ogarnąć. Oczywiście wiele użytkowniczek chętnie pomaga lub grzecznie zwraca uwagę. Więc my nie gryziemy. c:


Zapraszam na mojego bloga *Klik*
//photo.missfashion.pl/pl/1/68/moy/54052.jpg  //photo.missfashion.pl/pl/1/68/moy/54053.jpg

Offline

Strony : 1 2 3