Strona główna

Forum - Missfashion.pl, gra o modzie dla dziewczyn!

Dyskusja zamknięta

Strony : 1 2

#1 02-12-2013 o 18h03

Miss'Żółtodziób
...
Wiadomości: 0

Link do zewnętrznego obrazka

O CO CHODZI?
Jesteśmy szóstką nastolatków (od 16 w górę), która wychowywała się w tym samym sierocińcu. Po kilku latach od opuszczenia sierocińca cała szóstka dostaje tajemnicze listy, wzywające ich do odwiedzenia, zamkniętej już, placówki. Na miejscu okazuje się, że ich wychowawca został zamordowany przez niewiadomego sprawcę. Nasi boaterowie muszą go odnaleźć, w przeciwnym razie zginą kolejno od najmłodszego, o czym informuje ich list, pozostawiony w starym gabinecie ich wychowawcy. Za wszystkim kryje się mroczna tajemnica sprzed lat. Tajemniczy prześladowca będzie śledził każdy ich krok. Kto nim jest? Jakie stawia warunki? Ile czasu nam pozostało? To zależy tylko od nas...




Link do zewnętrznego obrazka

- staramy się pisać co najmniej dwa posty tygodniowo
- posty niekrótsze, niż pięć zdań
- nie przeklinamy (jeśli już to @#*%! - każdy wie o co chodzi)
- słowa takie, jak <cholera> oczywiście dozwolone
- KP w ciągu dwudziestu czterech godzin
- W KP ma się znaleźć godność, wygląd, orientacja i lubi/nie lubi oraz historia od opuszczenia sierocińca. Reszta według uznania
- przestrzegamy regulaminu MF
- wygląd dowolny

Link do zewnętrznego obrazka

- dziewczyna 1 - Ewangelin
- dziewczyna 2 - Lynn   

- chłopak 1 - ja ( czyli Rachel8)
- chłopak 2 - Ikuna
- chłopak 3 - Sooyoung   

MOJA KP :



                                            Link do zewnętrznego obrazka
                                            Link do zewnętrznego obrazka
                                           
                                                                        *Imię* Jake
                                                                        *Nazwisko* Sharp
                                                                         * Wzrost* 180 cm
                                                                         * Waga* 65 kg
                                                                         * Orientacja* Bi*
                                                                          * Wygląd* (jak powyżej)
                                                                          *Wiek* 18 lat
                                                                          *Znaki szczególne* blizna na prawym ramieniu, pozostała po biciu w rodzinie zastępczej.
                                                                          *Rola* Najstarszy chłopak


                                                                                      LUBI :
                                                                            * muzykę (wręcz kocha),*
                                                                            *książki, *
                                                                            *psy,*
                                                                            *przedmioty ścisłe (jest niezły z matmy)*
                                                                            *gorzkie jedzenie, *
                                                                            *szampana, *
                                                                            *patrzeć na ocean nocą.*
                                                                                     

                                                                             Link do zewnętrznego obrazka

                                                                              NIE LUBI :
                                                                             + słodyczy, +
                                                                             +kotów, +
                                                                             +boi się wchodzić do wody,+
                                                                             +nie cierpi skeaterów i skeate parków, ani całego tego towarzystwa,+
                                                                             + chemii,+
                                                                             +francuskiego ,chociaż umie mówić całkiem dobrze+
                                                                             + nie toleruje kłamstwa +




                                                               +CHARAKTER+
Jake jest raczej skryty. Po tym, jak skrzywdzono go w rodzinie zastępczej nie wie komu może zaufać. Woli raczej ciszę i spokój, stara się zawsze działać dla dobra ogółu. Mimo, że zdarza mu się ukrywać uczucia nie jest ich pozbawiony, a wręcz przeciwnie. Sam zwykł twierdzić, że jest ich dla niego za dużo. Kiedyś próbował się ich pozbywać, poprzez długi czas spędzany w samotności, ale przekonał się, że nie daje to spodziewanych efektów, a raczej nasila "objawy". Lubi pobyć sam, ale nie stroni od ludzi, jak to miał w zwyczaju dawniej. Pasuje mu spędzanie czasu w towarzystwie, o ile to towarzystwo nie jest zbyt "rozwrzeszczane" i "samolubne". Czuje się niepewnie, kiedy przebywa na raz z wieloma osobami, których nie zna. Unika rozmów o swojej rodzinie.


                                                          Link do zewnętrznego obrazka

                                   
                                  +HISTORIA+
             
Rodzice go, gdy chłopak miał sześć lat. Od tamtej pory mieszkali w sierocińcu, z którego został zabrany w wieku czternastu lat. Jake trafił do rodziny zastępczej, gdzie był poniżany i bity. Kiedy ukończył osiemnaście lat wyrzucono go na bruk i musiał sobie radzić sam. Miał siostrę - Allyson, ale po tym, jak odszedł z placówki nie miał od niej żadnych wiadomości. Próbował pracy w barze, ale nie do końca mu to wychodziło i pieniądze były kiepskie, dlatego zrezygnował i zatrudnił się w biurze.

Ostatnio zmieniony przez Rachel8 (06-12-2013 o 17h26)

Offline

#2 02-12-2013 o 18h06

Miss'gadułka
Lynn
Powinni zrobić anime o ojcu Boruto!
Miejsce: Gdzieś między sadyzmem a przerwą obiadową
Wiadomości: 3 258

//photo.missfashion.pl/pl/1/16/moy/12498.jpg
//photo.missfashion.pl/pl/1/16/moy/12500.jpg

Link do zewnętrznego obrazka

Link do zewnętrznego obrazka

Imię | Tabitha
Ksywka | Thai
Nazwisko | Aytes
Wiek | 16 lat (rocznikowo)
Orientacja | 1

Waga | 43 kg
Wzrost | 159 cm
| Znaki szczególne |
~ Blizna ciągnąca się od lewego łokcia do szyi ~
~ Absolutny brak piersi (;__;) ~
~ Cztery palce u prawej ręki - wada genetyczna ~

| Lubi |

~ Swojego starszego brata Chrisa ~
~ Podróże ~
~ Zachody słońca ~
~ Swoją prawą rękę ~
~ Malarstwo ~
~ Metal i rock symfoniczny ~
~ Wszelkiego gatunku książki ~

| Nie lubi |

~ Sierocińców ~
~ Chłopaków (poza bratem boi się ich panicznie, choć stara się z tym walczyć) ~
~ Alkoholu ~
~ Kłamców i ignorantów ~
~ Przyjmowania lekarstw ~
~ Gorzkiej herbaty ~
~ Rozmawiać o przeszłości ~

| O postaci |

W tragicznym wypadku, jakim było zawalenie ich domu, Thai straciła rodziców, a jedyne, co zyskała, to szpecącą jej ciało bliznę ciągnącą się przez pół ręki. Potem wychowywała się razem z bratem w sierocińcu, skąd nikt nie chciał jej zabrać, gdy tylko przeczytał "wada genetyczna". Nie przypomina sobie jednak, by było jej tam źle... Dopóki jej brat, Chris, nie zniknął na jakiś czas. Wówczas była nękana przez chłopców z sierocińca, co spowodowało obecny, paniczny strach przed płcią przeciwną. Na szczęście, brat po nią wrócił, a jednak fobia pozostała, nawet jeśli stara się jej pozbyć.

| Charakter |

Niestabilna psychicznie, histeryczka, wciąż czegoś się boi. Nie udaje jej się przezwyciężenie strachu, chyba że odpowiednio zmotywowana, a jedyną osobą, która potrafi tego dokonać, jest jej brat, u którego jednocześnie często szuka obrony. Nie ma zaufania do zbyt wielu osób, jednak jeśli już je zdobędzie, będzie zdolna zachowywać się znacznie inaczej, niż zwykle można dostrzec. Wygląda i rzeczywiście jest trochę zagubiona... Za to zdecydowanie szczera, lojalna i słowna.

Ostatnio zmieniony przez Lynn (05-12-2013 o 15h51)



https://data.whicdn.com/images/302401948/original.gif

Offline

#3 02-12-2013 o 18h09

Miss'wow
Sooyoung
...
Wiadomości: 633


Kompletnie zapomniałem o moim dzieciństwie kiedy miałem tak dużo marzeń
Link do zewnętrznego obrazka

Prawdziwe imię:
Jeon Jeongguk (전정국)

Ksywki:
Jeon Jeonggukkie,Jungkook

Rola:
Najmłodszy chłopak

Data urodzenia:
30.12

Wiek:
16

Link do zewnętrznego obrazka
Nie chcesz się uczyć, ale boisz się rzucić szkołę? Spójrz, już się szykujesz do szkoły

Grupa krwi:
A

Wzrost:
177 cm

Waga:
61 kg

Powód opuszczenia sierocińca:
Od dziecka chciał zostać raperem i tancerzem więc dużo trenował przez co często mu dokuczali. Wreszcie odezwała się do niego wytwórnia BIG HIT i włączyli go do zespołu BTS (Bangtan Boys). Wraz z tym wyprowadził się do ich wspólnego mieszkania. Nie są jeszcze zbyt sławni. Wydali dopiero jeden album,a prace nad drugim trwają.

Link do zewnętrznego obrazka
Idź swoją drogą, nawet jeśli żyjesz dniem,zrób coś, odstaw swoją słabość

Rodzina:
Brak żywych członków.

To co lubi:
~Rysowanie
~Słoneczną pogodę z chłodnym powietrzem
~Śpiewanie
~Taniec
~Słodycze
~Warzywa i owoce

To czego nie lubi:
~Kłamstwa
~Tłumów
~Ciasnych pomieszczeń (klaustrofobia)
~W sumie to nie lubi,a boi się śmierci i wielu innych rzeczy.

Ulubione kolory:
Czerwony, czarny, biały

Ulubiony numer:
1

Ulubione jedzenie:
Chleb, pizza, cokolwiek z mąką.

Link do zewnętrznego obrazka
Czemu kłamiesz? Jesteś jednym wielkim kłamcą! Spójrz na mnie hipokryto!

Ciekawostki:
~Nienawidzi kaszy manny
~Uwielbia słodycze.
~Kocha owoce i wszystkie warzywa,oprócz ogórków. Nienawidzi ich tak bez powodu.
~Jego rodzice nie żyją.
~Gdy jest zły - płacze.
~Nie ukrywa swoich łez.
~Bardzo dobrze rapuje.
~Ma nawyk pociągania nosem.
~Czasem nazywa siebie ''Golden *Maknne'' (z powodu swojej daty urodzenia zawsze jest najmłodszy ze swojego rocznika)
~Ma śliczne eye-smile.
~Uważa iż jest uroczy.
~Lubi robić aegyo (urocze zachowywanie się)
~Wygląda na młodszego niż jest.
~Jest w zespole BTS

* Maknee - określenie najmłodszej osoby w klasie/zespole.

Link do zewnętrznego obrazka
Hej Ty, o czym marzysz? Czy to wszystko czego pragniesz?! Buntuj się przeciw temu piekielnemu społeczeństwu. Marzenia są specjalną przepustką. Zapytaj siebie o swój wymarzony profil. Stań się głównym obiektem swojego życia, który zawsze był tłumiony.



Cytaty zaczerpnięte z mojej ukochanej piosenki BTS - No More Dream. (BTS - Bangtan Boys - zespół z któego wyciągnęłam do RPG JungKook'a <3)

Ostatnio zmieniony przez Sooyoung (02-12-2013 o 18h56)


https://31.media.tumblr.com/tumblr_lw04gr6YOq1r7tveho1_500.gif
Jeżeli chcesz pisać dwuosobowe RPG lub brakuje ci jakiejś postaci - pisz.

Offline

#4 02-12-2013 o 18h12

Miss'wtajemniczona
Ewangelin
We li­ve, as we dream – alo­ne.
Miejsce: Keizaal
Wiadomości: 2 136

//photo.missfashion.pl/pl/1/16/moy/12609.jpg

Imię:
Meredith

Nazwisko:
Rain

Wiek:
18 lat

Data urodzenia:
27 grudnia

Płeć:
Kobieta

Orientacja:
Hetero

Wygląd:

//photo.missfashion.pl/pl/1/16/moy/12610.jpg

Znaki szczególne:
-  Fioletowe włosy z złotymi końcówkami
- Tatuaż na plecach w postaci smoka

Lubi:
- Czekoladę
- Białe wino bądź jakiekolwiek kiedy nie ma humoru
- Muzykę klasyczną
- Swoją pracę (pracuje jako tłumaczka)
- Kąpiel w wannie
- Pływanie

Nie lubi:
- Rozpalać w piecu bądź gdziekolwiek indziej
- Spać na dworze
- Ciemności

Historia:
W sierocińcu nie była zbyt lubiana jednak nie wyżywano się na niej. Po odejściu w wieku szesnastu lat chciała poszukać pracy okazało się że szukają tłumacza od języka arabskiego. Jako że stamtąd pochodziła jej matka która zginęła w wypadku gdy Meredith miała 10 lat to potrafiła się porozumieć. Po jakimś czasie została zatrudniona. Dużo zarabia gdyż często pomaga w rozmowach biznesmenom i firmom.

Ostatnio zmieniony przez Ewangelin (03-12-2013 o 16h18)


//photo.missfashion.pl/pl/1/80/moy/63788.jpg   

Offline

#5 02-12-2013 o 18h18

Miss'OK
Ikuna
:>
Miejsce: Nibylandia
Wiadomości: 1 502

Link do zewnętrznego obrazka
Imię | Christopher
Ksywka | Chris ,
Nazwisko | Aytes
Wiek | rocznikiem 18 lat, ale urodził się w grudniu.
Orientacja | Hetero
Link do zewnętrznego obrazka
Waga | 75 kg
Wzrost | 1,90
Znaki szczególne |
-Tatuaż na plecach-
-Blizna na lewym kolanie, pamiątka po wypadku w którym zginęli jego rodzice-


| Lubi |
- Czerwone wino
-Książki
-Swoja młodszą siostrę
-Gotować, dzięki temu utrzymywał siebie i siostrę

| Nie lubi |
-chłopców którzy podrywają jego siostrę
-swojej przeszłości
-sąsiadki z 3 piętra( później Wam opowiem xD)


| O postaci |
-Starszy brat Tabithy
-Zaopiekował się swoją młodszą siostrą tuż po tym jak opuścił sierociniec
- Uparty, zabawny i nieco dziwny facet
-Przy Tabithi włącza mu się syndrom nadopiekuńczego brata
- Opuścił sierociniec w wieku 15 lat, właściwie z niego uciekł, a potem uprowadził młodszą siostrę

Ostatnio zmieniony przez Ikuna (04-12-2013 o 10h03)

Offline

#6 04-12-2013 o 13h37

Miss'Żółtodziób
...
Wiadomości: 0

UWAGA! Fanfary proszę! Oficjalnie ogłaszam, że możemy zaczynać! /vendor/beemoov/forum/../../../public/forum/smilies/wink.png Zaczynamy od momentu, kiedy otrzymujemy listy...

               Link do zewnętrznego obrazka

                                          Kiedy udało mi się zwlec z łóżka było przerażająco rano. Niechętnie uciszylem budzik lewą ręką, a potem spojrzałem na swoje odbicie w lustrze. Cóż... Wory pod oczami. Synonim pracy w biurze. Szczerze nienawidziłem tej roboty, ale co mogłem zrobić? Potrzebowałem forsy, żeby w końcu opłacić panią Morgan i jej drogocenne informacje... Podczas ubierania się usłyszałem nagle dzwonek do drzwi, Była dopiero 5:30. Lekko zdziwiony poszedłem  otworzyć.
Listonosz? Tak wcześnie? - pomyślałem.
- Pan Sharp? Proszę tu podpisać. Do widzenia, miłego dnia życzę - i doręczyciela już nie było. Spojrzałem na kopertę. To z Misllewhite... Nie było mnie tam od lat. Czego mogą teraz chcieć? " Proszę się stawić dnia 11.11 o godzinie dwunastej w południe przed bramą wejściową. Pan William Brown ma do przekazania swą ostatnią wolę". Czego może chcieć ode mnie mój wychowawca? Zapisał mi coś w testamencie? A może... Może znalazł Allyson? Spojrzałem na kalendarz. Jedenasty jest jutro... Jadę, co mi szkodzi? Najwyżej ktoś się ze mnie pośmieje...

Ostatnio zmieniony przez Rachel8 (05-12-2013 o 14h09)

Offline

#7 04-12-2013 o 21h33

Miss'gadułka
Lynn
Powinni zrobić anime o ojcu Boruto!
Miejsce: Gdzieś między sadyzmem a przerwą obiadową
Wiadomości: 3 258

Link do zewnętrznego obrazka
Dotknęłam delikatnie blizny na ramieniu. Dalej pamiętam, jak przez prawie pół roku bez przerwy piekła mnie rana znajdująca się w tym miejscu... Dalej nie wierzę, że się zagoiła.
Przynajmniej ta rana dała radę, nawet jeśli zostawiła po sobie bliznę.
Już dawno się obudziłam. Zawsze tak wstaję w weekend, dużo wcześniej od brata, jednak nie mam mu tego za złe, w końcu cały tydzień pracuje ciężko, dla mnie... Jestem mu wdzięczna, kiedyś jeszcze mu to okażę.
Wyjrzałam przez okno, siorbiąc herbatę. Listonosz idzie, z resztą jak zawsze w sobotę, przecież to jego praca. W sumie to chociaż był facetem, to tak jak Chrisa, jego też się nie bałam, przynajmniej nie tak bardzo, zwłaszcza, że zaraz obok miałam brata, który obiecał mi, że teraz już zawsze mnie będzie bronił.
Usłyszałam pukanie do drzwi, przez co nieomal nie rozbiłam kubka z herbatą. Czy to możliwe? Przecież brat powiedział, że opłacił wszystkie rachunki...
- T-tak? - spytałam cicho, otwierając delikatnie drzwi. Mówiłam już, że się go nie bałam tak bardzo, jednak to, co przed chwilą zrobiłam, było właśnie tego oznaką. Gdybym się go naprawdę bała, nawet bym nie otworzyła, tylko pobiegła do brata, a potem... Potem chyba schowała się pod łóżkiem. Albo za Chrisem, ale musiałabym być naprawdę ciekawa.
Tymczasem w listonoszu nie było nic ciekawego. Był to nawet sympatyczny, brodaty mężczyzna w podeszłym wieku, z mięśniem piwnym, którego nie sposób nie zauważyć. Może gdyby tak nie wyglądał, bałabym się go jeszcze mniej... Albo i nie. Tak kojarzy mi się ze Świętym Mikołajem. Nawet miał tak na imię, tylko na nazwisko miał jakoś dziwnie, nie mogłam go nigdy zapamiętać.
Wręczył mi dwa listy i wyjaśnił, że to od jednego adresata. A potem ostrzegł, że na dworze jest dużo zimniej, niż do tej pory. Zawsze, kiedy miał nam coś do dostarczenia, mówił coś jeszcze, co zawsze było dobre, dzięki niemu dowiedziałam się o tym, że festyn zacznie się dzień wcześniej, niż powinien, albo że do miasteczka przyjeżdża cyrk. I często rozmawiał z Chrisem. Był trochę jak.. Tato. Ale taty już nie ma. Już długo.
Wymamrotałam ciche "Dziękuję", a zaraz po nim jeszcze "Do widzenia", po czym zamknęłam drzwi i pobiegłam do kuchni po nóż, by otworzyć kopertę. Chris miał taki specjalny do kopert, ale kiedyś pocięłam się nim tak bardzo, że mało brakowało, by moja prawa ręka stała się trójpalczasta. Od tamtej pory boję się go używać.
Zanim jednak wyciągnęłam nóż, postanowiłam dopić herbatę, by nie wystygła. Nagle zamarłam. Na jednej z kopert było moje imię. odwróciłam ją z zamiarem przeczytania imienia nadawcy. Kto wysyłałby do mnie listy?
... Tym razem upuściłam szklankę na podłogę, a ta rozsypała się w drobny mak. Choć może nie, te fragmenty były nieco większe, jak... Jak te łzy, co właśnie płynęły mi po policzkach.



https://data.whicdn.com/images/302401948/original.gif

Offline

#8 04-12-2013 o 22h05

Miss'OK
Ikuna
:>
Miejsce: Nibylandia
Wiadomości: 1 502

//photo.missfashion.pl/pl/1/16/moy/12713.jpg

Spałem, był weekend a wtedy zawsze mogłem pospać dużo dłużej. Dziś jednak zostałem obudzony przez dzwonek do drzwi , otworzyła Thai widocznie ta stara jędza z piętra wyżej przyszła po coś. Miała w zwyczaju pożyczyć na chwilę i dostać sklerozy zawsze gdy prosiło się o zwrot. Przeciągnąłem się z zamiarem poleżenia jeszcze kilku, albo kilkunastu minut, ale usłyszałem jakiś hałas w kuchni. Zerwałem się na równe nogi, chwyciłem szlafrok i zarzuciłem go na siebie. W kuchni zobaczyłem moją siostrę, płakała, lubiła sobie popłakać ale zwykle miała ku temu powód. Jeśli któryś chłopak z okolicy coś jej zrobił to chyba pójdę siedzieć, ale jak dorwę tego g****a to nie będą mieli co zbierać. Nagle wdepnąłem w odłamek po kubku.
-Thai, co się stało? Czemu płaczesz?Skaleczyłaś się? Coś cię boli? Ktoś ci się narzucał?
Nagle dostrzegłam list w jej ręce, chwyciłem ją za ramiona i ostrożnie odprowadziłem do stołu. Sam zająłem się sprzątaniem tego co kiedyś można było nazwać kubkiem, wziąłem nóż i skierowałem się w stronę siostry.
-Od kogo ten list, daj otworzę.
Sam omal nie upuściłem noża gdy zobaczyłem adres naszego starego sierocińca.
Wziąłem ten zaadresowany do mnie i otworzyłem mrucząc pod nosem.
-11.11 godzina 12.00. Pan William Brown ma do przekazania swą ostatnią wolę
Spojrzałem na siostrę, nie chciałem żeby jechała do tego paskudnego miejsca gdzie tyle wycierpiała, ale  to był chyba pierwszy list jaki w życiu dostała, musiała wiedzieć co w nim jest.

Ostatnio zmieniony przez Ikuna (04-12-2013 o 22h05)

Offline

#9 04-12-2013 o 22h16

Miss'gadułka
Lynn
Powinni zrobić anime o ojcu Boruto!
Miejsce: Gdzieś między sadyzmem a przerwą obiadową
Wiadomości: 3 258

Link do zewnętrznego obrazka
Zaraz potem przyszedł mój brat, który zaczął mnie uspokajać, jednak ja nie potrafiłam... List z sierocińca? To przecież mogło oznaczać tylko jedno, w dodatku to, czego najbardziej się obawiałam - że zabiorą mnie tam z powrotem. A ja... Ja już nie chcę...
Usłyszałam, jak mój brat czyta coś półgłosem, po czym natychmiast chwyciłam swoją kopertę i otworzyłam ją. Sama przeczytałam treść, choć niewiele z tego zrozumiałam. Czym jest ostatnia wola? O co chodzi? Dlaczego... Dlaczego każą mi tam wracać?! Przecież mój brat mówił, że sierocińca już tam nie ma!
- Oni... Nie zabiorą mnie tam z powrotem, prawda? - spytałam, próbując powstrzymać zaszklone już oczy od kolejnego wybuchu płaczu. Szło mi to nawet całkiem dobrze, w przeciwieństwie do próby przerwania ciągłego drżenia.



https://data.whicdn.com/images/302401948/original.gif

Offline

#10 04-12-2013 o 22h47

Miss'OK
Ikuna
:>
Miejsce: Nibylandia
Wiadomości: 1 502

//photo.missfashion.pl/pl/1/16/moy/12713.jpg

Siostrzyczka zaczęła panikować, więc nachyliłem się i ją przytuliłem. Pogładziłem jej włosy i gdy poczułem że już tak nie drży odsunąłem się od niej na długość rąk i patrząc w oczy zacząłem spokojnie tłumaczyć.
-Thai, spokojnie nikt Cię nie zabierze, zostałem twoim prawnym opiekunem już kilka miesięcy temu. Nikt nie ma prawa mi cię zabrać, a jeśli spróbuje wtedy obiecuję że będzie to ostatnia rzecz jaką w życiu będzie próbował zrobić.Teraz już nie płacz, zrobię ci śniadanie co ty na to, na co masz ochotę?
Pogładziłem ją po włosach po czym chwyciłem oba listy i wsunąłem je w kieszeń szlafroka. Uśmiechnąłem się do niej i zacząłem przygotowywać śniadanie.

Offline

#11 04-12-2013 o 23h14

Miss'gadułka
Lynn
Powinni zrobić anime o ojcu Boruto!
Miejsce: Gdzieś między sadyzmem a przerwą obiadową
Wiadomości: 3 258

Link do zewnętrznego obrazka
Pokiwałam nerwowo głową, kiedy zaczął mnie pocieszać. Mówił mi już tyle razy, że tam nie wrócę, ale ja ciągle miałam wątpliwości. A jeśli zmienią zdanie? Może mają do tego prawo? Ja... Aż bałam się o to zapytać.
Chris chciał zrobić śniadanie, na co ja zaraz wstałam i chwyciłam go za nadgarstek.
- Zostaw - powiedziałam, tym razem głosem tym, co zawsze. To znaczy tym, co zawsze, jak nie ma w pobliżu nas niczego, czego bym nie chciała.
Rano zrobiłam przecież naleśniki, które schowałam w chlebaku, bo w lodówce za szybko zrobiłyby się zimne, a tak to jeszcze parowały, kiedy je stamtąd wyciągnęłam i położyłam na stół, z triumfalną miną oznajmiając, że zrobiłam je sama. Próbowałam nawet jednego... Nie były takie smaczne, jak te co robił mój brat, ale i tak były dobre. Zaraz po naleśnikach na stół powędrowała także Nutella, konfitury wiśniowe i karton soku porzeczkowego, który został ze wczoraj, nadal był do połowy pełny. A może... Może od połowy pusty?

Ostatnio zmieniony przez Lynn (04-12-2013 o 23h15)



https://data.whicdn.com/images/302401948/original.gif

Offline

#12 05-12-2013 o 14h34

Miss'Żółtodziób
...
Wiadomości: 0

Link do zewnętrznego obrazka


                                   Kiedy skończyłem czytanie listu było już za późno, żeby iść do pracy. I tak niemiałbym zbyt wiele do roboty. Pewnie tylko Jackson dobrałby mi się do tyłka za zwlekanie z raportem...
Odłożyłem papiery na stół, a potem sięgnąłem po laptopa i kubek z kawą. Nigdy jej nie słodziłem, ani niczym nie dosmaczałem. Taka była najlepsza. Wklepałem w wyszukiwarkę adres mojego sierocińca. Z tych informacji wynikałoby, że placówka już od dawna jest zamknięta. No tak, w liście napisali tylko "brama wejściowa", Czyli pan Brown chce mieć pewność, że na pewno będę wiedział gdzie przyjść i nie zgubię się... Dziwny człowiek. Zawsze był ekscentryczny, ale teraz? Po co po tylu latach nagle życzy sobie mnie widzieć i w dodatku chce przekazać mi swoją ostatnią wolę. A ostatnią wolę (czyli testament) odczytuje się zwykle już PO śmierci danej osoby. Z listu wynika jasno, że pan Brown jeszcze żyje... A może nie? Ile może mieć teraz lat? Z pięćdziesiąt? Może z małą górką. I dlaczego akurat ja? Co takiego mógłby mi zapisać? Pieniędzy nie miał (chociaż by mi się przydały), o niczym wartościowszym nie wiem. Mieszkania na pewno by mi nie przekazał, bo ma córę. Czego on chce ode mnie? Z pewnością wie, że nie mam zbyt dobrych wspomnień, związanych z tym miejscem. Rozdzielili mnie z Allyson, potem zmuszali do... I w końcu wywalili mnie do niesprawdzonej rodziny, gdzie obrywałem do nieprzytomności. Cudowne miejsce, nie ma co! A co do pana Browna, to nie pamiętam go zbyt dokładnie. Jako mężczyznę w kraciastej koszuli i wiecznie za dużych jeansach. W tych dziwnych drucianych okularach i z teczką w ręku. Lekko zgarbiony blondyn, któremu zaczynają się pojawiać siwe włosy. Nic szczególnego. W sierocińcu przebywał potwornie rzadko, wpadał raczej na kontrole, niż nas wychowywał. Reszte czasu, z tego co wiem, przesiadywał w pubie ze znajomymi. A pilnowała nas Pani Rowllinson. Ta masakrycznie blada, anorektycznie chuda kobieta z ogromnym, kruczoczarnym kokiem na głowie. Mogła mieć wtedy z pięćdziesiąt lat. Ja miałem dziesięć. Czyli teraz ma coś koło sześćdziesiątki... Właściwie, to ciągle siedzieliśmy sami. Tylko do łóżek ktoś nas kładł. Ciekawe co z resztą? Od lat nic o nich nie wiem. Pewnie mieli więcej szczęścia, niż ja. Chociaż nie mogę powiedzieć tego tak na sto procent... Mnie też wszyscy zazdrościli nowej rodziny, i co? Ledwo wyszedłem z tego cało... No dobra, nie cało, bo wszędzie na ciele mam blizny, szramy i tym podobne...
Nagle usłyszałem mój telefon.
Cholera! Jackson dzwoni... - pomyślałem i odebrałem telefon.

Ostatnio zmieniony przez Rachel8 (05-12-2013 o 17h29)

Offline

#13 05-12-2013 o 17h16

Miss'wtajemniczona
Ewangelin
We li­ve, as we dream – alo­ne.
Miejsce: Keizaal
Wiadomości: 2 136

Meredith Rain

Dzisiaj miałam dzień wolny. No cóż n ie tylko dzisiaj ale przez cały tydzień. Wreszcie wszyscy wyjechali a ja mam święty spokój. Obudziłam się około dziewiątej rano. Zaparzyłam sobie kawę i zrobiłam grzanki. Gdy wszystko było gotowe rozsiadłam się na fotelu i włączyłam telewizję. Nic ciekawego nie leciało. Wyłączyłam sprzęt wstałam i ubrałam się w białą spódniczkę i niebieską bluzkę. Mój przyjaciel powiedział że zna kogoś z swojego biura który mógł by się wziaść pracę jaką oferuje. Jednak ja wytypowałam jedną osobę której nigdy bym się nie spodziewała ujrzeć. Jake... No cóż to że w sierocińcu byłam w nim zakochana po uszy nie oznacza że nadal coś do niego czuję po prostu chcę go wyrwać z tego biura. Gdy już miałam wychodzić zadzwonił dzwonek. Zaskoczona otworzyłam drzwi. Listonosz dał mi list a ja pobieżnie go przeczytałam. Zadzwoniłam do Jacksona czy nie mógłby mi podać do słuchawki tego kolesia co przyjęłam do pracy. Ten tylko coś odburknął. Przeczytałam list i aż mnie zatkało. Co?! Ale... No dobra nie płacz, nie płacz... Po chwili jednak sie ogarnęłam i wyszłam. Gdy tylko przeszłam przez przejście dla pierwszych byłam przed ogromnym biurowcem. Weszłam i zaszłam do pokoju mojego znajomego. Ten sie na kogoś wydzierał przez telefon. Stanęłam w drzwiach i chrząknęłam a ten grubasek cały poczerwieniał. Coś szepnął do słuchawki i podał mi telefon.
- Halo? - ciekawe kto jest po drugiej stronie.


//photo.missfashion.pl/pl/1/80/moy/63788.jpg   

Offline

#14 05-12-2013 o 17h33

Miss'Żółtodziób
...
Wiadomości: 0

Link do zewnętrznego obrazka

No, cudownie! Jackson urządził mi piękny, niecenzuralny monolog. Ta urocza wiązanka mogła trwać nawet przez pięć minut... Zdolny jest, nie ma co...
- Co ty sobie wyobrażasz?! Spóźniasz się z raportem, a teraz od tak nie przychodzisz sobie do pracy?! !*@&!^! boli cię głowa?! - wrzeszczał. Ja tym czasem na chwilę odsunąłem słuchawkę od ucha, ale i tak go słyszałem. Kiedy jednak zamilkł nagle, zdziwiłem się.
-Halo? - zapytałem. Czyżby Jackson dostał niekontrolowanego napadu szału? - Jackson, w porządku? Nic ci nie jest? - wzniosłem oczy do nieba. Szef-choleryk, Tylko tego mi brakowało! Ok, stary, zaraz pożegnasz się z tą robotą... Jeszcze tylko rok...

Ostatnio zmieniony przez Rachel8 (05-12-2013 o 18h28)

Offline

#15 05-12-2013 o 17h48

Miss'wtajemniczona
Ewangelin
We li­ve, as we dream – alo­ne.
Miejsce: Keizaal
Wiadomości: 2 136

Meredith Rain

Tak to jego głos. Ja nie mogę to jednak on! Wdech... Wydech.. No dobrze ogarnęłam się teraz mogę zacząć spokojną konwersację.
- Witaj. Przy telefonie jest twoja nowa pracodawczyni. Twój szef mi powiedział że będziesz dobrym pracownikem. Potrzebuję kogoś do pomocy więc zaoferowano mi ciebie jeśli możesz to spotkamy się w kawiarence "Ciastka i nie tylko" która jest akurat przy miejscu twojej pracy tam przedyskutujemy twoje wynagrodzenie. Dobrze? - wszystko mówiłam słodkim spokojnym głosem osoby doświadczonej która jest na tyle leniwa że potrzebuję kogoś do czarnej roboty. Nie wiem czy sie zgodzi jednak jeśli tak to nieźle się zdziwi kiedy mnie zobaczy. Eh... To takie dziecinne...


//photo.missfashion.pl/pl/1/80/moy/63788.jpg   

Offline

#16 05-12-2013 o 18h32

Miss'Żółtodziób
...
Wiadomości: 0

Link do zewnętrznego obrazka

Kiedy usłyszałem w słuchawce głos kobiety stwierdziłem, że oszalałem. W dodatku ta kobieta właśnie proponowała mi spotkanie w sprawie pracy, a wręcz nazwała się "moją nową pracodawczynią". Przez chwilę otwierałem i zamykałem usta, jak ryba, aż w końcu udało mi się wykrztusić :
- To... Kiedy chce się pani spotkać?
No cóż, nie byłem zbyt śmiały, jeśli chodzi o kontakty z kobietami... Zresztą jutro muszę jechać do Misllewhite. Oby nie chciała spotykać się jutro...
- Może być dzisiaj? - zapytałem szybko, żeby nie zdążyła się odezwać. Im szybciej się wyrwę z tego cholernego biura, tym lepiej.
Oto stał się cud - pomyślałem i uśmiechnąłem się sam do siebie.

Ostatnio zmieniony przez Rachel8 (05-12-2013 o 19h00)

Offline

#17 05-12-2013 o 18h42

Miss'wtajemniczona
Ewangelin
We li­ve, as we dream – alo­ne.
Miejsce: Keizaal
Wiadomości: 2 136

Meredith Rain

Uśmoechnęłam się pod nosem. On naprawdę chcę opuścić swojego szefa. Jakie to przykre jednak zbytnio się mu nie dziwie. Ten tłuścioch ma tragiczny charakter.
- Możemy nawet teraz bo mam akurat czas będę siedzieć przy ostatnim stoliku przy oknie. To do zobaczenia. - chciałam się roześmiać ale udało mi się opanować. Rozłączyłam się i pożegnałam z moim znajomym. Spokojnie podeszłam do windy i zjechałam na dół. Wyszłam z budynku stukając obcasami o podłogę. Skręciłam w prawo i po jakiś stu metrach byłam przed kawiarenką. Weszłam do środka. Stolik o którym mówiłam nie był akurat na szczęście zajęty. Usiadłam i spojrzałam na kartę z ofertą. Zamówiłam sernik i kakao. No tak piłam niedawno kawę więc jej nie zamówię. Teraz muszę tylko poczekać.


//photo.missfashion.pl/pl/1/80/moy/63788.jpg   

Offline

#18 05-12-2013 o 19h07

Miss'Żółtodziób
...
Wiadomości: 0

Link do zewnętrznego obrazka

                                          Teraz? Czemu nie?
Bardzo szybko się ubrałem i po chwili już szybkim krokiem zmierzałem w stronę cukierni. Było dość zimno, jak na listopad... Lodowato wręcz...
Wszedłem do środka i zdjąłem z siebie swój czarny płaszcz. Byłem w koszuli tego samego koloru i ciemnych jeansach. Wszyscy, którzy mnie znają dobrze wiedzą, że nie dam się wcisnąć w garniturowe spodenki. Paniusia się zdziwi, ale trudno. Jej mina powinna być bezcenna, a to dopiero pierwszy dzień. Spojrzałem w kierunku stolika, o którym mówiła mi przez telefon kobieta i oniemiałem.
- Meredith? - podszedłem i wykrztusiłem z ogromnymi pokładami zaskoczenia. Chyba to jednak moja mina okazała się być bezcenną...
Szybko jednak opanowałem się i uściskałem ją. W sierocińcu była jedyną osobą, z którą byłem w stanie normalnie rozmawiać. Chyba nawet trochę mnie rozumiała, mimo, że nie wiem z jakich powodów.
- Nie widzieliśmy się od czterech lat! Co się z tobą działo, gdzie byłaś? - usiadłem na przeciwko niej i uśmiechnąłem się, jak mały chłopiec. A dopiero co tak brakowało mi reszty... No proszę, widocznie mam dar ściągania ludzi z czasoprzestrzeni...

Ostatnio zmieniony przez Rachel8 (05-12-2013 o 19h21)

Offline

#19 05-12-2013 o 19h20

Miss'wtajemniczona
Ewangelin
We li­ve, as we dream – alo­ne.
Miejsce: Keizaal
Wiadomości: 2 136

Meredith Rain

Założyłam słuchawki i zaczęłam słuchać utworów które miałam na odtwarzaczu. Przynajmniej zabiję jakoś czas. Spojrzałam w stronę wejścia no i właśnie ktoś wszedł. No proszę dosyć szybko się wyrobił. Gdy mnie zobaczył nie mogłam się powstrzymać i się zaśmiałam. Jego mina była bezcenna.
- Hm... a ja wiem... Zostałam tłumaczką mam dużo forsy za robotę. Jednak muszę mieć kogoś do pomocy w załatwianiu spotkań, zapisywania dat i tym podobnych bo nie mam na to czasu. Masz pecha bo będę cię bezkarnie wykorzystywała. Jednak proponuję ci 3000 wypłaty może być? - ja zarabiałam o wiele, wiele więcej dlatego mogę sobie pozwolić na zatrudnienie kogoś od czarnej roboty. Praca jak każda inna, dobrze płatna a ja no cóż nie wrzeszczę jak co poniektóży.


//photo.missfashion.pl/pl/1/80/moy/63788.jpg   

Offline

#20 05-12-2013 o 19h28

Miss'Żółtodziób
...
Wiadomości: 0

Link do zewnętrznego obrazka

                            3000? Zatkało mnie. Tyle właśnie potrzebowałem, żeby opłacić panią Morgan za informacje o Allyson...
- Wchodzę! - uśmiechnąłem się. - Słuchaj... Dostałem to dzisiaj do rąk własnych... Nie wiem o co może chodzić, ale wzywają mnie do Misllewhite. Do naszego sierocińca... - podałem jej kopertę z listem. - Wygląda na to, że stary Brown chce mi coś dać, zanim zejdzie z tego świata. Szukam Allyson. Myślisz, że może chodzić o nią? - spojrzałem prosto w oczy Meredith. Kiedy oglądała kopertę też wyglądała na zdziwioną.
- Zaraz... Ty też dostałaś taki list? - jeszcze głębiej zajrzałem jej w oczy.  Nie umiała kłamać, za dobrze ją znałem.

Ostatnio zmieniony przez Rachel8 (05-12-2013 o 20h13)

Offline

#21 05-12-2013 o 19h43

Miss'wtajemniczona
Ewangelin
We li­ve, as we dream – alo­ne.
Miejsce: Keizaal
Wiadomości: 2 136

Meredith Rain

Gdy podał mi kopertę głośno przełknęłam ślinę. On też dostał. Spojrzałam mu prosto w jego piękne oczy. Byłam zszokowana. O co chodzi? No i dlaczego my? Może to tylko zbieg okoliczności.
- Tak... Dostałam... - powiedziałam to bezbarwnym głosem. O co w tym wszystkim chodzi? Nie wiem dlaczego ten zbzikowany staruszek miał właśnie nam dać coś w spadku. Przecież miał setki innych podopiecznych. Przyszło właśnie kakao. Szybko je wypiłam ale to nie pomogło. Nadal się trzęsłam. Coś tutaj śmierdzi... Zaczęłam bawić się włosami. Zawsze to robiłam kiedy byłam zdenerwowana.


//photo.missfashion.pl/pl/1/80/moy/63788.jpg   

Offline

#22 05-12-2013 o 20h18

Miss'Żółtodziób
...
Wiadomości: 0

Link do zewnętrznego obrazka

                                  Była zdenerwowana. Widziałem ją już w podobnym stanie.
- Wiesz, może będzie lepiej, jeśli pojedziemy tam razem? Mam samochód, a zresztą będziemy mieli pewność, że we dwoje nic nam się nie stanie, na wypadek jakiegoś głupiego żartu.
Bawiła się włosami, bo wypiła już całe kakao. Na pewno się trzęsła. Złapałem ją za ramię.
- Meredith? Wszystko ok? - spróbowałem zajrzeć jej w oczy, które teraz miała spuszczone na dół i uśmiechnąłem się delikatnie.
- Nie bój się, ze mną nie zginiesz. Umówmy się przed tą cukiernią jutro o dziesiątej, dobrze? Godzina powinna wystarczyć na dojazd do Misllewhite. Chyba nie zdążyłem jeszcze zapomnieć drogi... Chcesz się przejść? - była trochę blada i zaczynało mnie to niepokoić. Podałem jej płaszcz i wyszliśmy z cukierni. Zza chmur zaczynało wychodzić słońce. Postanowiłem zaprowadzić ją na klify. O tej porze roku ocean wyglądał cudownie... Woda zawsze mnie uspokajała, a skoro kiedyś byliśmy do siebie podobni, to liczyłem, że ją też uda się doprowadzić do ładu za jego pomocą.

Ostatnio zmieniony przez Rachel8 (06-12-2013 o 10h24)

Offline

#23 05-12-2013 o 23h57

Miss'OK
Ikuna
:>
Miejsce: Nibylandia
Wiadomości: 1 502

//photo.missfashion.pl/pl/1/16/moy/12713.jpg

Byłem mile zaskoczony kiedy siostrzyczka pokazała naleśniki. Byłem strasznie zachwycony że je zrobiła, nie mogłem się powstrzymać żeby nie zjeść wszystkich na raz. W końcu zrobiła mi je moja ukochana siostrzyczka, do tego mój ulubiony sok. Po zjedzonym śniadaniu postanowiłem przejrzeć dokumenty, zastanawiało mnie czemu zwołują nas do dawno zamkniętej instytucji. Patrzyłem na siostrę która była kłębkiem nerwów od czasu dostania listu.Siedziałem przy kuchennym stole, obok mnie Thai.
-Thai, nie martw się, przecież sierociniec już dawno zamknęli wiec to na pewno jakiś opiekun chciał sprawdzić jak nam się układa. Nie ma się czym martwić, pojedziemy tam razem, a w razie czego ja Cię obronię.
Na pewno nie dam jej skrzywdzić, jeśli to jakiś żart to nie ręczę za siebie, pogłaskałem ją i postanowiłem zrobić herbaty.
-Pojedziemy tam, dowiemy się o co chodzi, wrócimy i będziemy żyć normalnie co Thai?

Offline

#24 06-12-2013 o 08h17

Miss'wtajemniczona
Ewangelin
We li­ve, as we dream – alo­ne.
Miejsce: Keizaal
Wiadomości: 2 136

Meredith Rain

Nie mogłam nic powiedzieć. Miałam jakąś dziwną gulę w gardle. Jake pomógł mi na szczęście się ubrać i wyjść. Cała drżałam ale nie z zimna. To zdarzenie mną wstrząsnęło. Obcasy głucho stukały o bruk. Słyszałam tylko ten dźwięk. Szłam obok chłopaka w ciszy. Nie wiedziałam gdzie mnie prowadził jednak ufałam mu. Gdy w końcu doszliśmy podniosłam wzrok i zobaczyłam coś pięknego. Uśmiechnęłam się. Wiatr rozwiewał moje włosy a ja napawałam się widokiem i wdychałam przesiąknięte zapachem morskiej soli powietrzem. Po chwili spojrzałam na chłopaka i się uśmiechnęłam:
- Dziękuje. No i dobrze spotkamy się w umówionym miejscu. - spojrzałam znowu w stronę klifów. Jak ja dawno nie miałam czasu żeby się zrelaksować.


//photo.missfashion.pl/pl/1/80/moy/63788.jpg   

Offline

#25 06-12-2013 o 10h41

Miss'Żółtodziób
...
Wiadomości: 0

Link do zewnętrznego obrazka

                                    Chyba jej się spodobało, bo się uśmiechnęła. Wtedy ja też to zrobiłem. Nie lubiłem patrzeć na czyjś smutek, szczególnie,  jeżeli znałem tę osobę. Podziękowała mi, potem już nic nie mówiliśmy i w ciszy spoglądaliśmy na ocean. Słyszeliśmy tylko szum fal i ciche śpiewanie wiatru. Słońce odbijało się wtafli wody, niczym w lustrze.
Oboje musieliśmy myśleć o tym samym. O tym, co wydarzy się jutro, o powrocie do Misllewihte. Do miejsca, o którym przez lata usilnie starałem się zapomnieć. A teraz wszystko nagle wróciło. To, do czego byłem zmuszany, odebranie mi Allyson i w końcu trafienie do rodziny, która traktowała mnie, jak zabawkę, którą można naznaczyć niezliczoną ilością ran, bo ona i tak nic nie poczuje. Z tym przyjdzie mi się zmierzyć jutro...

Ostatnio zmieniony przez Rachel8 (07-12-2013 o 11h31)

Offline

Dyskusja zamknięta

Strony : 1 2