Strona główna

Forum - Missfashion.pl, gra o modzie dla dziewczyn!

Dyskusja zamknięta

Strony : 1 ... 55 56 57 58 59 ... 66

#1401 29-03-2015 o 00h35

Miss'gadułka
Anixa
I know you, I walked with you once upon a dream
Miejsce: Zielona Góra
Wiadomości: 3 300

Zanim podamy wyniki, chcemy bardzo serdecznie przeprosić za wszelkie opóźnienia. Wynikły one z technicznych usterek, dlatego zamiast Evelyn posta wstawiam ja. Mam nadzieję, że wszystko nam wybaczycie, gdy tylko zobaczycie podium.
Powodzenia w nowej edycji!




WYNIKI XXXIV ALTERNATYWNYCH WYBORÓW MISS FASHION pt. Kopyta Strzelec
Link do zewnętrznego obrazka

/modules/forum/img/smilies/epingle.gifSerdeczne gratulacje dla:/modules/forum/img/smilies/epingle.gif
//photo.missfashion.pl/pl/1/27/moy/21217.jpg
Link do zewnętrznego obrazka
1 miejsce: Sniezyczka
Średnia: 9,3


Specjalny prezent!
Link do zewnętrznego obrazka


//photo.missfashion.pl/pl/1/27/moy/21218.jpg
Link do zewnętrznego obrazka
2 miejsce: Likoris
Średnia: 9,0417

//photo.missfashion.pl/pl/1/27/moy/21218.jpg
Link do zewnętrznego obrazka
2 miejsce: Misa-chan1906
Średnia: 9,0417

//photo.missfashion.pl/pl/1/27/moy/21218.jpg
Link do zewnętrznego obrazka
2 miejsce: Saeniver
Średnia: 9,0417

//photo.missfashion.pl/pl/1/27/moy/21219.jpg
Link do zewnętrznego obrazka
3 miejsce: Arwen
Średnia: 9,0

/modules/forum/img/smilies/epingle.gifNa szczególne wyróżnienie zasłużyła:/modules/forum/img/smilies/epingle.gif
//photo.missfashion.pl/pl/1/27/moy/21220.jpg

KuroiTenshi
Link do zewnętrznego obrazka


ZDANIEM JUROREK:

Faworytka Anixa:
Tym razem oczarowała mnie Patience ze swoją historią Nessosa. Uwielbiam stylizacje odwołujące się do legend, mitów i historii. Przyznaję, że troszeczkę wybaczyłam tej stylizacji. Może mogłaby być odrobinę spójniejsza, ale dzięki wszystkim symbolom i zawartej w nich historii, po prostu mnie oczarowała. Niezwykle pomysłowe wykorzystanie dwóch elementów - kopyt i bliźniaczki - moim zdaniem to majstersztyk, żeby wymyślić i wykonać taki pomysł. Bardzo gratuluję i żałuję, że zabrakło Cię na podium. Mam nadzieję, że następne stylizacje będą równie kreatywne.

Faworytka Evelyn:
W tej edycji pojawiło się aż kilka stylizacji, które mnie ujęły i otrzymały wysokie noty. Aż dwie uzyskały równą punktację, a trzecia różniła się tylko o pół punkta. Dlatego też nie miałabym serca, aby nie wyróżnić kilku osób - Saeniver, Sniezyczka, KuroiTenshi. Moje serce skradła jednak Arwen. Na pochwałę zasługuje niezywkła spójność całej koncepcji. Całość, począwszy od włosów, stroju, dodatków, a skończywszy na zakomitym makijażu i opisie, harmonijnie ze sobą współgra. Największe wrażenie zrobił na mnie właśnie makijaż, o którym mogę powiedzieć, że jest jednym z najlepszych, jakie widziałam w grze. Na twarzy rysuje się siła, zaciętość, w oczach odbija się nienawiść, lecz także wielka odwaga, charakter i męstwo. Mam wrażenie, że ta waleczna centaurzyca zaraz przypuści na mnie szarżę /vendor/beemoov/forum/../../../public/forum/smilies/wink.png Urzekła mnie również niezwykła prostota i pewna ''surowość'', świenie korespondująca z zamysłem stylizacji. Brawo!

Faworytka Ojsa:
Muszę przyznać, że miałam spory dylemat. Misa-chan1906 konkurowała o moje względy z Likoris. I pomimo, że byłam dosyć mocno skłonna do tej drugiej za jej cudowne barwy, to mimo wszystko klucznik Misy okazał się być bliższy memu sercu. Od początku do końca przemyślany, wszystko idealnie do siebie pasuje. Pomimo bardzo dużej ilości elementów, nie odnosi się wrażenia przesytu. To, co najbardziej mi się w nim spodobało, to ta jego samotna i jakże smutna mina, to niemal błagalne spojrzenie oczu. No i oczywiście genialny opis, to trzeba przyznać. Serdecznie gratuluję!

Faworytka Mineo - w roli jurora gościnnego:
Bardzo mi miło, że mogłam oceniać tę edycję! Przyznam, że nie było to takie proste, bo kilka stylizacji naprawdę mnie urzekło. Mimo to najbardziej podobała mi się Sniezyczka Najbardziej wpasowała się w klimat. Świetnie wykorzystała wszystkie dodatki. Opis miss jak najbardziej pasuje do outfitu, to dzięki niemu mogłam ''poczuć'' tę stylizację. Patrząc na nią, czuję grozę. W pełni potrafiłabym wyobrazić sobie tego centaura, dlatego Sniezyczka zajmuje u mnie pierwsze miejsce.

ZDANIEM GRAFICZEK:

Faworytka Charlotte5:
Po przeglądnięciu wszystkich prac stwierdziłam, że moją faworytką jest Sniezyczka Zachwyciła mnie i stylizacja, i opis. Połączenie dodatków jest świetne. Nie widzę w tej pracy żadnych niedociągnięć. Kiedy patrzę na tę stylizację, odczuwam lekki niepokój, bo mam wrażenie, jakby te oczy przewiercały mnie na wylot. Albo raczej brak oczu. Jedna z lepszych stylizacji, jakie widziałam. Gdybym mogła, dałabym jej serduszko. Mistrzostwo.

Mini-nagroda:
Link do zewnętrznego obrazka

Faworytka @dyokira:
Moja faworytka - MadziaG. Wśród wymyślnych stylizacji z użyciem Kopyt Strzelec Twoja wydała mi się tak urocza i niewinna, że od razu skradła moje serce. Przeurocza, delikatna buzia - albo raczej pyszczek, mimo że to tak mały detal, kolorystycznie pasuje idealnie do tułowia. A pomysł z małym jelonkiem - trafiony w 10!

Mini - nagroda (pikselowa ikonka):
Link do zewnętrznego obrazka

Faworytka Solomona:
Moją faworytką w tym tygodniu jest MadziaG. Jelonek po prostu skradł mi serce. Ma taką uroczą buźkę. W dodatku pomysł jest całkiem inny od reszty zgłoszeń. Ja lubię wyróżniające się kreacje. Świetny pomysł.

Mini - nagroda (chibi) :
Link do zewnętrznego obrazka

Gratulujemy!
Serdeczne podziękowania za oprawę graficzną dla @dyokira i Solomona.
Anixa/ Evelyn/ Ojsa

**********

Link do zewnętrznego obrazka
Różnorodność świata jest niezwykła. Zapraszamy Was w podróż po jego najdalszych zakątkach. Któż może wiedzieć, co tam znajdziecie i co Was zainspiruje? Możliwe, że wpadnie Wam w oko ubiór ognistych tancerek flamenco, a może urzeknie czar dalekiej prowincji i strój kobiet chińskiego plemienia Mosuo...Liczymy na Waszą kreatywność i czekamy na zgłoszenia! Niech moc dobrych pomysłów będzie z Wami /vendor/beemoov/forum/../../../public/forum/smilies/smile.png


Wszystkich zainteresowanych serdecznie zapraszamy!
Zgłoszenia przyjmujemy do 10 kwietnia (piątek), godz. 23:59.
Wyniki pojawią się w ciągu 2 tygodni od daty zakończenia składania zgłoszeń, tj.24 kwietnia.



Jury (w składzie: Ojsa, Evelyn, Anixa) będzie oceniać prace zgodnie z poniższymi kryteriami:
- zgodność z tematem (0/10)
- kreatywność (0/10)
- ogólne wrażenie (0/10)
- dopasowanie makijażu (0/10)
- dopasowanie włosów (0/10)
- dodatki (0/10)

i wyłaniać zwyciężczynie na podstawie średniej.



Przewidujemy trzyosobowe podium - a w przypadku szczególnych stylizacji - wyróżnienia.
Podium otrzyma od nas trofea i dyplomy.Pierwsze miejsce dodatkowo zostanie nagrodzone rysunkiem - niespodzianką oraz możliwością bycia jurorem gościnnym w następnej edycji wyborów, zaś miejsca 2 i 3 sygnatury na życzenie (poza kolejką).
Nagrody sponsorują: @dyokira, Solomona, Charlotte5

REGULAMIN:

/modules/forum/img/smilies/epingle.gifW konkursie może brać udział tylko jedna stylizacja.
/modules/forum/img/smilies/epingle.gifNiedopuszczalna jest zmiana stylizacji w trakcie trwania konkursu.
/modules/forum/img/smilies/epingle.gifPrac nie można poddawać obróbce w programach graficznych.
/modules/forum/img/smilies/epingle.gifNiedozwolone są pełne komplety od Nine oraz stroje, w których ubrania od danej gwiazdy stanowią zdecydowaną większość całej stylizacji.
/modules/forum/img/smilies/epingle.gifObowiązują ogólne i intuicyjne zasady współżycia społecznego i fair play ( w razie pytań lub skarg należy zgłosić się do jury drogą pw).
/modules/forum/img/smilies/epingle.gifZgłoszenia należy składać w postaci zdjęcia miss w odpowiednim stroju.

Krótkie historie postaci, które mogą ułatwić odbiór stylizacji, mile widziane.


Kto tym razem stanie na podium?
/modules/forum/img/smilies/epingle.gifŻyczymy miłej zabawy! Powodzenia!/modules/forum/img/smilies/epingle.gif
/modules/forum/img/smilies/bimbo/clein-d-oeil.gif
Ekipa AWMF

Ostatnio zmieniony przez Anixa (29-03-2015 o 00h51)

Offline

#1402 29-03-2015 o 07h37

Miss'Sensei
MadziaG
I'm done
Miejsce: 상상 한국어
Wiadomości: 1 110

Gratuluje całemu podium i dziękuje za dwie mini nagrody /modules/forum/img/smilies/bimbo/rougie.gif


https://68.media.tumblr.com/8132945c38d10b97316afd28f77c2070/tumblr_oczqrwhqEv1rfqq7ho6_400.gif

Offline

#1403 29-03-2015 o 08h37

Miss'Sensei
Saeniver
...
Wiadomości: 1 172

O matko, jak tłoczno na podium! :D

Serdecznie gratuluję pozostałym dziewczynom, było tyle świetnych stylizacji, że naprawdę nie wiem, jak jury sobie poradziło. Samemu jury też dziękuję - za drugie miejsce i śliczny dyplom :)

A nowy temat alternatywnych jest bardzo fajny!


https://photo.missfashion.pl/pl/1/104/moy/82627.jpg

Offline

#1404 29-03-2015 o 10h41

Miss'OK
Sniezyczka
...
Wiadomości: 1 278

Nieźle się uśmiałam widząc całe stado na podium. Aż dziwne, że się tam zmieściłyśmy wszystkie razem /vendor/beemoov/forum/../../../public/forum/smilies/smile.png

Serdecznie dziękuję za pierwsze miejsce! Z ręką na sercu nie spodziewałam się go, widząc, z iloma cudownymi i kreatywnymi zgłoszeniami konkuruję. Poprawiłyście mi humor z rana a dzień nie zapowiada się ciekawie. Bardzo dziękuję za obie nagrody-obie są przepiękne /vendor/beemoov/forum/../../../public/forum/smilies/smile.png Solomono-świetnie oddałaś moją postać. Jej twarz jest taka obojętna, zupełnie jak w pierwowzorze.

Gratuluję też pozostałym dziewczynom. Cieszę się, że moje faworytki również zostały wyróżnione /vendor/beemoov/forum/../../../public/forum/smilies/smile.png

Lata temu miałam książkę z tradycyjnymi strojami ludowymi większości narodowości więc nowy temat jest dla mnie tym bardziej ciekawy i naprawdę dobrze mi się kojarzy. Swoją drogą ten banner jest szczególnie udany-nie ma się do czego doczepić /vendor/beemoov/forum/../../../public/forum/smilies/smile.png Jeśli mam do tego prawo to zastanowię się, czy chcę stworzyć jakąś stylizację czy wystąpię w roli gościnnego jury.

Raz jeszcze dziękuję /vendor/beemoov/forum/../../../public/forum/smilies/smile.png


Link do zewnętrznego obrazka
Jeśli masz niższy poziom MN bardzo proszę rzuć mi dwa wyzwania bez zakładu /vendor/beemoov/forum/../../../public/forum/smilies/smile.png

Offline

#1405 29-03-2015 o 10h48

Miss'Sensei
Arwen
...
Wiadomości: 802

Dziękuję bardzo za przyznanie mi III miejsca. Naprawdę się cieszę, że udało mi się dostać na podium, szczególnie przy tak wyrównanym poziomie (tylko 0,0417 straty do II miejsca). Także fakt, że skradłam twoje serce Evelyn, napawa mnie radością ^^. To była bardzo udana edycja, a następna zapowiada się równie ciekawie.
Pozdrawiam całą ekipa AWMF i życzę powodzenia uczestniczką w tej edycji ;3


https://i.imgur.com/c2OaL3K.png

Offline

#1406 29-03-2015 o 19h25

Miss'Żółtodziób
...
Wiadomości: 0

Gratuluję całemu podium /vendor/beemoov/forum/../../../public/forum/smilies/smile.png osobiscie moją faworytką była KUROITENSHI <3 Poniewaz tak mnie urzekła twoja stylizacja że łooo < Naprawdę ! /vendor/beemoov/forum/../../../public/forum/smilies/big_smile.png Gratuluję i Pozdrawiam

Offline

#1407 29-03-2015 o 19h58

Miss'ok
KuroiTenshi
...
Wiadomości: 69

Ojej... Nie spodziewałam się wyróżnienia ze względu na wysoki poziom. Było tu tak wiele kreacji, które mnie urzekły *_*

Gratuluję całemu obszernemu podium ^_^
Dziękuję wszystkim, którym podobał się mój strój i oczywiście dziękuję za dyplom ♥_♥

Offline

#1408 29-03-2015 o 20h09

Miss'Fuzja
KimKas
^ Avatar od Namae :-) Kot kochający wolność... i wiecznie zalatana studentka Miejsce? Pewno WNPiD
Wiadomości: 6 225

Gratulacje dla całego, pięknego i jakże niespodziewanie dużego /vendor/beemoov/forum/../../../public/forum/smilies/big_smile.png podium ♥

Nowy temat bardzo ciekawy, na pewno pojawi się wiele niesamowitych kreacji ^^

Offline

#1409 30-03-2015 o 04h02

Miss'wow
Kaiken
...
Wiadomości: 613

Strój ludowy hmm, kusi mnie ten temat. Dlatego podzielę się z Wami Strojem prosto z Japonii. Osoby, które mnie znają wiedzą, że mam słabość do kultury japońskiej. Tradycyjne kimono, którym nie pogardził by rodowita Japonka i z pewnością założyła by je z dumą. Piękna i niewinna. Chyba tylko tak to można skomentować.


//photo.missfashion.pl/pl/1/49/moy/39189.jpg

Offline

#1410 31-03-2015 o 19h49

Miss'Żółtodziób
...
Wiadomości: 0

Ja z kolei przedstawiam pana w szkockim kilcie.

http://i58.tinypic.com/5x1jzd.png

Offline

#1411 31-03-2015 o 22h21

Miss'całkiem całkiem
GOSKA77
...
Wiadomości: 146

Przedstawiam strój ludowy Bawarii - Dirndl składa się z gorsetu, bluzki, spódnicy i fartucha. Był prostym strojem ludowym.


//photo.missfashion.pl/pl/1/50/moy/39302.jpg  //photo.missfashion.pl/pl/1/50/moy/39301.jpg

Ostatnio zmieniony przez GOSKA77 (02-04-2015 o 18h38)


//photo.missfashion.pl/pl/1/55/moy/43832.jpg

Offline

#1412 02-04-2015 o 17h38

Miss'nieobczajona
noriko1999x
...
Wiadomości: 42

Przedstawiam wam ludowy strój Hiszpanii ,zwany flamenco.
//photo.missfashion.pl/pl/1/50/moy/39414.jpg


//photo.missfashion.pl/pl/1/55/moy/43820.jpg

Offline

#1413 02-04-2015 o 21h38

Miss'wow
Teru
...
Wiadomości: 560

Link do zewnętrznego obrazka

Tradycyjny, ludowy strój południowych Niemiec i Austrii nazywający się "Dirndl". Strój teraz jest noszony na specjalne wydarzenia np. na festiwalu Oktoberfest. /vendor/beemoov/forum/../../../public/forum/smilies/smile.png


`Powody zawsze są proste.
Żyjemy w prostym świecie, nie sądzisz?
Pociągasz za spust i człowiek umiera`

Offline

#1414 03-04-2015 o 01h43

Miss'Fuzja
KimKas
^ Avatar od Namae :-) Kot kochający wolność... i wiecznie zalatana studentka Miejsce? Pewno WNPiD
Wiadomości: 6 225

A ja postanowiłam sobie utrudnić i wzięłam sobie do zrobienia Księstwo Liechtensteinu, które zapewne jakieś stroje ludowe ma, ale w internecie żadnych źródeł pisanych na ich temat nie udało mi się znaleźć.Wzorowałam się więc na zdjęciu i starych znaczkach pocztowych (w spoilerze) /vendor/beemoov/forum/../../../public/forum/smilies/smile.png
//photo.missfashion.pl/pl/1/50/gd/39475.jpg

Offline

#1415 03-04-2015 o 20h04

Miss'Sensei
Rainbow
Ban(an) ^^
Wiadomości: 1 054

A ja postanowiłam nie być oryginalna i stworzyć (a w zasadzie wygrzebać spośród starych stylizacji /vendor/beemoov/forum/../../../public/forum/smilies/wink.png ) słowiański strój ludowy.
Link do zewnętrznego obrazka

Offline

#1416 03-04-2015 o 20h57

Miss'Supersonik
Yubin
╭∩╮(︶︿ ︶)╭∩╮
Wiadomości: 10 824

Link do zewnętrznego obrazka

Niemcy /vendor/beemoov/forum/../../../public/forum/smilies/smile.png inspiracja Oktoberfest


//photo.missfashion.pl/pl/1/101/moy/80588.jpg

Offline

#1417 03-04-2015 o 22h58

Miss'Fuzja
Jessica23
...
Miejsce: Wrocław
Wiadomości: 5 291

Strój inspirowany naszą kulturą ludową.

Link do zewnętrznego obrazka


http://i60.tinypic.com/2m7uio7.gif

Offline

#1418 06-04-2015 o 23h44

Miss'Żółtodziób
...
Wiadomości: 0

Pozwolę sobie podbić, bo temat tej edycji jest zbyt zaje*isty, żeby nie wykorzystać jego potencjału /vendor/beemoov/forum/../../../public/forum/smilies/big_smile.png

Offline

#1419 07-04-2015 o 10h24

Miss'Sensei
Saeniver
...
Wiadomości: 1 172

Jestem chyba zbyt ambitna tam, gdzie nie trzeba i po zobaczeniu tematu tej edycji pomyślałam sobie: "Europa? Nie, zbyt oczywiste. Japonia? Jeszcze bardziej. Chiny, Korea? MEH, trochę tylko mniej oczywiste niż Japonia. Hm. Już wiem! Maorysi!".

//photo.missfashion.pl/pl/1/50/moy/39725.jpg

     Tak więc dzięki głupim pomysłom mojego umysłu przedstawiam wam kobietę z ludu Maorysów, który zamieszkuje Nową Zelandię i znany jest przede wszystkim z rozległych, skomplikowanych tatuaży i tańca haka (który osobiście uwielbiam).
     Stroje maoryskich kobiet z czasów przybycia tam pierwszych odkrywców wyglądają dosłownie jak stogi siana, ale mimo to robią ogromne wrażenie, a kobiety wyglądają w nich po prostu... czarująco i pięknie, no i na pewno ich zrobienie wymagało masy czasu. Stwierdziłam więc, że spróbuję raczej przedstawić ich współczesny strój ludowy (1, 2 - cudna jest ta pani z przodu), ubierany na różne festiwale i występy, ale nie aż tak kompletnie turystycznie wygładzony, lecz nieco wzbogacony o nutkę pierwotnej, plemiennej dzikości. Kolejną małą nieścisłością są tatuaże - kobiety ozdabiają sobie głównie brodę pod dolną wargą, ale skoro tak się tutaj nie da, to postanowiłam poszaleć - rozleglejszy tatuaż całkiem nieźle komponuje się z dzikim, wojowniczym wytrzeszczem i językiem na wierzchu :)


https://photo.missfashion.pl/pl/1/104/moy/82627.jpg

Offline

#1420 07-04-2015 o 14h08

Miss'wow
jula209
...
Miejsce: Kamionka Wielka
Wiadomości: 713

W wielu miejscowościach są organizowane różne festyny, zgrupowania. W starej miejscowości, Kamionka Wielka, wszyscy mieszkańcy wychodzą na Festiwal Doliny Kamionki. Niektórzy z nich mają piękne, ludowe stroje, a inni są ubrani normalnie. /vendor/beemoov/forum/../../../public/forum/smilies/wink.png
Link do zewnętrznego obrazka


http://40.media.tumblr.com/4546d6fef90b323bc8c73d7f244c6743/tumblr_mtc85tNQDk1sctigpo1_500.jpg

Offline

#1421 09-04-2015 o 17h01

Miss'Fuzja
Ojsa
Martwa, lecz nieumarła, nieczuła całka nieoznaczona~
Miejsce: Somewhere in the darkness of my room. Under the blanket.
Wiadomości: 5 624

Przypominam, że zgłoszenia można oddawać jeszcze do jutra do 23:59.

Bo trzeba przyznać, że coś w tej edycji dosyć mało ich... Czekamy, czekamy...


https://68.media.tumblr.com/c11d596a002e56fcb7da0f3fc671fd61/tumblr_o0dqnnhbw31udhucno1_500.gif

Offline

#1422 10-04-2015 o 19h08

Miss'Sensei
Ragnarook
...
Miejsce: go to sleep
Wiadomości: 895

Japonia i kimono
Jak wiadomo kultura ta zachwyca od zawsze łączy w sobie subtelność delikatność a zarazem uwodzicielskie piękno
Link do zewnętrznego obrazka
jak wiadomo wszystko za czasem się zmienia kultury ulegają małej zmianie każda kobieta dąży do tego być ideałem dla tego moje kimono nie jest tak bardzo unowocześnione jak te które są teraz
http://magazyn-aow.pl/wp-content/uploads/2015/01/Kimono-Coming-of-Age-Day-2012-G8920-1024x683.jpg
Moje Kimono jest raczej stonowane kolorystycznie i odpowiada raczej kobiecie nieśmiałej kochającą przyrodę . Typowa pałacowa księżniczka jeśli szło by się w to zagłębić ;3
//photo.missfashion.pl/pl/1/51/moy/40039.jpg

Offline

#1423 10-04-2015 o 19h16

Miss'Sensei
jula1243
...
Miejsce: Gdańsk
Wiadomości: 802

http://i61.tinypic.com/2zewg78.png

Zrobiłam strój słowiański tylko tak trochę mi nie wyszedł, ale zawsze warto spróbować.


https://media.giphy.com/media/M41DGJtFGsGgo/giphy.gif

Offline

#1424 10-04-2015 o 21h58

Miss'gadułka
Anixa
I know you, I walked with you once upon a dream
Miejsce: Zielona Góra
Wiadomości: 3 300

W związku z głosami, które do nas dotarły- przedłużamy termin dodawania stylizacji o kolejny tydzień, czyli do 17.04 do 23:59 /vendor/beemoov/forum/../../../public/forum/smilies/smile.png
Mam nadzieję, że macie dużo pomysłów!

Ostatnio zmieniony przez Anixa (10-04-2015 o 21h58)

Offline

#1425 12-04-2015 o 13h42

Miss'OK
Sniezyczka
...
Wiadomości: 1 278

W związku ze zmianą terminu przesyłania prac zdecydowałam się zrezygnować z możliwości bycia gościnnym jurorem.

Od lat marzy mi się podróż do Indii więc zdecydowałam się przedstawić tradycyjny strój hinduski!Przenieśmy się do kraju najczystszych barw, życia i tradycji.  Zafascynowana typowo bollywoodzkimi kostiumami zaczęrpnęłam kilku inspiracji i tak oto powstała młoda Hinduska. Od razu chciałbym nadmienić, że NIE użyłam ANI JEDNEGO z przedmiotów z zestawu hinduskiego dostępnego u Nine.

Link do zewnętrznego obrazka

Zdecydowałam się na kolor czerwony i złoty, gdyż w Indiach stawia się na intensywność i "jaskrawość spektaklu".  Szczególnie stroje kobiece mają mnóstwo różnego rodzaju haftek, rysunków i wzorów. Duże znaczenie w tej kulturze ma też bogata, złota biżuteria i jej ogromna ilość.

Miss ma na sobie sari. Sari jest bardzo długim pasem materiału, którego się nie zszywa, długości 5-6 metrów. Najbardziej popularnym stylem  jest zawijanie go dookoła talii, z końcem udrapowanym na ramieniu. Choli to krótka bluzeczka, noszona do ghagry-bogato zdobionej spódnicy. Dupatta to szal, który oplata ramię Śnieżyczki.
Jeśli chodzi o biżuterię to w stroju pojawiają się elementy takie jak tikka-element ozdobny na czole kobiety, jhmunka- duże kolczyki,
raani-haar równie duży naszyjnik, suggi-phul materiał zakładany na głowę i ostatnie już churi czyli dziesiątki bransolet. Henna, która pojawia się na jej dłoniach symbolizować ma szczęście i powodzenie. Mehndi (czyli własnie tatuaże z henny) tradycyjnie zdobiło tylko ciało panien młodych, jednak z czasem tatuażami tymi zaczęto zdobić skórę również na inne okazje, takie jak hinduskie święta Karva Chauth, Teej czy Diwali.

Jak to ja, nie mogłam zdecydować się nad wersją kolorystyczną. (Czerwona symbolizująca życie pozostaje zgłoszeniem konkursowym a tu wrzucam stylizacje dla uciechy oka)

Link do zewnętrznego obrazka


EDIT: Jak zwykle zapomniałam o inspiracjach /vendor/beemoov/forum/../../../public/forum/smilies/wink.png

Spoiler (kliknij, aby zobaczyć)



Chciałabym też serdecznie zaprosić pozostałe użytkowniczki do zaprezentowania różnorodnych strojów ludowych. Jest ich więcej niż Wam się wydaje, a czas został przecież wydłużony! Do roboty kochane!

Ostatnio zmieniony przez Sniezyczka (12-04-2015 o 13h51)


Link do zewnętrznego obrazka
Jeśli masz niższy poziom MN bardzo proszę rzuć mi dwa wyzwania bez zakładu /vendor/beemoov/forum/../../../public/forum/smilies/smile.png

Offline

Dyskusja zamknięta

Strony : 1 ... 55 56 57 58 59 ... 66