Strona główna

Forum - Missfashion.pl, gra o modzie dla dziewczyn!

Strony : 1 2

#1 25-05-2013 o 22h14

Miss'całkiem całkiem
Itami
...
Miejsce: Najgłębsze czeluście Piekła
Wiadomości: 124

Jest temat o blogach, więc czemu nie o pbf'ach? Dla niezaznajomionych z tematem, wyjaśnię, iż pbf'y to rodzaj for, na których pisze się opowiadania RPG. Zakłada się kartę postaci, a potem wraz z innymi tworzy historię. Istnieje wiele tego typu for na przeróżne tematy. Gracie lub grałyście kiedyś na jakimś pbf'ie? Znacie jakieś godne polecenia? Piszcie. :3

Jeśli chodzi o mnie, to mogę się już nazwać weteranem w tej dziedzinie. Grałam na naprawdę wielu i większości nie pamiętam, ale wymienię te, które utkwiły mi w głowie.

- Wataha Wilków - pierwsze, na jakim grałam. Wciąż funkcjonuje, ale wymiera.
- Deathvill - czyli pierwsze forum mojego autorstwa. Przeżyło ponad rok.
- Law Circus
- Vastengaard
- Maid - sama PBF
- Spectrofobia - z tej szybko uciekłam, duża ilość użytkowników mnie przytłoczyła.
- Wiele, wiele innych, których nazw już nie pamiętam.

Obecnie można mnie znaleźć na:
- Furore - jako North i Kris (ten drugi rzadko)
- Virtum - jako Itami oraz Sheo (nick "Sheo" zaczerpnięty od youtubera WorldOfSheo, dla jasności. Po prostu mi się spodobał).


http://.

Offline

#2 25-05-2013 o 22h22

Miss'nieobczajona
Rosanna
...
Miejsce: Gdańsk
Wiadomości: 16

Ja pisałam na wielu, ale jakoś za każdym razem przytłaczał mnie regulamin. Jakoś nie mogę sobie znaleźć odpowiedniego miejsca.

Sama założyłam jedno w postaci bloga. Nie jest to typowy PBF, a z resztą oceńcie sami: http://krwawa-akademia.blogspot.com/
Powinnam popracować nad tłem itp.
Na razie trochę się zatrzymało, ale będzie lepiej.

Offline

#3 25-05-2013 o 22h30

Miss'całkiem całkiem
Itami
...
Miejsce: Najgłębsze czeluście Piekła
Wiadomości: 124

Regulamin? A cóż w nich takiego? Znaczy, dla mnie, to we wszystkich jest praktycznie to samo. Jedynym różnym elementem jest cenzura lub jej brak, czasem wymiary avatarów.


http://.

Offline

#4 25-05-2013 o 22h34

Miss'wtajemniczona
Asuu
"Nie księżniczko, nie oddam ci mojego Fiata"
Miejsce: Karpacz (Jelenia Góra)
Wiadomości: 2 247

Ja kiedyś grałam na wielu i to głownie pod nickiem Asu. Aktualnie nie mam czasu z powodu nauki i tylko gram na hetaliowym pbf'ie. Ale i tak od czasu do czasu. Trudno teraz o dobre forum, więc nawet nic mnie jakoś nie zachęca. ; ;


Zapraszam na mojego bloga *Klik*
//photo.missfashion.pl/pl/1/68/moy/54052.jpg  //photo.missfashion.pl/pl/1/68/moy/54053.jpg

Offline

#5 25-05-2013 o 22h49

Miss'nieobczajona
Rosanna
...
Miejsce: Gdańsk
Wiadomości: 16

Mi w regulaminie przeszkadzał punkt o nazwie "tematy zakazane". W sumie bardzo ograniczał fabułę dlatego przestałam pisać. No trochę też przez brak czasu. :c

Offline

#6 25-05-2013 o 22h50

Miss'ujdzie
Irisse
Czekoladowy Kot ~
Miejsce: Białystok
Wiadomości: 228

Cóż, kiedyś grałam... I to baaaaaaaaardzo dużo, naprawdę. Teraz nauka, ograniczony dostęp do kompa, ogólny brak czasu, a także jak wspomniała wyżej Asuu, trudno też o dobre forum.
Na Spectro rok temu założyłam konto, tak się namęczyłam z KP, a i tak odeszłam stosunkowo szybko, grałam może miesiąc, dwa? W każdym razie może na dniach wolnych poszukam jakiegoś, bo mam taką ochotę z kimś popisać i nie mam z kim. XD

Offline

#7 25-05-2013 o 22h56

Miss'wtajemniczona
Asuu
"Nie księżniczko, nie oddam ci mojego Fiata"
Miejsce: Karpacz (Jelenia Góra)
Wiadomości: 2 247

Dziękuję za poparcie Irisse. Dobre fora poupadały i nikt nie bierze się za ich reaktywację. ; ;
Do tego na spectro też grałam, ale niezbyt mi się podobał klimat więc także szybko odeszłam. Mam nadzieję, że w końcu pojawi się na prawdę dobre forum, które nie upadnie dość szybciutko.


Zapraszam na mojego bloga *Klik*
//photo.missfashion.pl/pl/1/68/moy/54052.jpg  //photo.missfashion.pl/pl/1/68/moy/54053.jpg

Offline

#8 25-05-2013 o 22h57

Miss'całkiem całkiem
Itami
...
Miejsce: Najgłębsze czeluście Piekła
Wiadomości: 124

Irisse - co do Spectro, to miałam podobnie, z tym, że moja gra na tym forum skończyła się, zanim tak naprawdę się zaczęła. Od tego czasu zwykle nie rejestruję się na popularnych forach, gdyż tam naprawdę jest trudno "wbić się" w towarzystwo. A jeśli chodzi o samą Spectrofobię, to... Mój bliski przyjaciel ma z administratorem konflikt natury prywatnej, przez co sama zauważyłam, iż administracja nie oddziela osobistych problemów od zawodowych. Przynajmniej kiedyś tak było.

Rosanna - Teraz powiem szczerze, nie widzę punktów o tematach zakazanych. Znaczy, ja raczej obracam się w świecie for, w których cenzura nie obowiązuje, może dlatego. Jednak przyznam, że mało ich nie jest. Sama nie przepadam za ograniczaniem użytkownikom rozgrywki - ktoś nie lubi - nie czyta danego tematu. Dla mnie to oczywiste.

Co do upadania for, to tak - to częsta przypadłość. W mojej opinii głównie dlatego, że użytkownicy, jak i administracja, mają słomiany zapał. Na kilku forach byłam adminem i z doświadczenia mogę powiedzieć, że istnieje po założeniu pewien schemat. Najpierw jest napływ użytkowników, a nagle przychodzi moment, gdy nikt nowy nie przychodzi, a ci, którzy byli pierwsi - wykruszają się. Przez to administracja nie ma już ochoty na dalszy rozwój swojej strony, a ona upada.

Ostatnio zmieniony przez Itami (25-05-2013 o 23h00)


http://.

Offline

#9 25-05-2013 o 23h07

Miss'wtajemniczona
Asuu
"Nie księżniczko, nie oddam ci mojego Fiata"
Miejsce: Karpacz (Jelenia Góra)
Wiadomości: 2 247

Może i tak jest, jednak dalej mam tą łezkę w oku na myśl o tylu wspaniałych forach. Zazwyczaj umierają w okresie szkolnym, zwłaszcza jak powstają wakacje. Generalnie są osoby, które próbują ratować forum, ale wiadomo jak to się kończy. Ja potrafię do końca pisać, jednak jak nie ma z kim to co mam robić?


Zapraszam na mojego bloga *Klik*
//photo.missfashion.pl/pl/1/68/moy/54052.jpg  //photo.missfashion.pl/pl/1/68/moy/54053.jpg

Offline

#10 25-05-2013 o 23h12

Miss'ujdzie
Irisse
Czekoladowy Kot ~
Miejsce: Białystok
Wiadomości: 228

Asuu - też mam taką nadzieje. Może zabrzmię teraz jak stara babcia, ale kiedy kilka lat temu zaczynałam grać, było całkiem inaczej, nie wiem, lepiej? ^^" Teraz trudno utrzymać forum na dłużej, a jak już jest, to tak jak napisała Itami, trudno się wbić w "towarzystwo". No ale, co poradzić...  ._.

Itami - ja założyłam postać i wiesz jak to jest na początku, miałam przypływ weny i chciałam pisać jak najszybciej... Cóż, niedoczekanie moje... Pisać zaczęłam półtora tygodnia później, nim udało mi się kogoś znaleźć. ==' Na dodatek potem osoba z którą pisałam, bez wcześniejszego uprzedzenia mnie odpisała mi po miesiącu... ._. więc mam z tym forum takie doświadczenia, a nie inne. xD No, i co do adminów, nie wiedzieć czemu trochę mnie przerażali... o.o

Offline

#11 25-05-2013 o 23h18

Miss'wtajemniczona
Asuu
"Nie księżniczko, nie oddam ci mojego Fiata"
Miejsce: Karpacz (Jelenia Góra)
Wiadomości: 2 247

Irisse ja chyba także zabrzmię jak stara babcia, ale podobnie myślę. Kiedyś było inaczej i fora potrafiły utrzymać się spory czasu. Użytkownicy byli bardziej otwarci, chociaż często należałam do tych pierwszych userów. No i nie ma zbytnio ciekawy i oryginalnych tematów, więc to także się udziela.


Zapraszam na mojego bloga *Klik*
//photo.missfashion.pl/pl/1/68/moy/54052.jpg  //photo.missfashion.pl/pl/1/68/moy/54053.jpg

Offline

#12 25-05-2013 o 23h19

Miss'całkiem całkiem
Itami
...
Miejsce: Najgłębsze czeluście Piekła
Wiadomości: 124

Irisse - Dokładnie. Niby tyle osób, ale wszyscy zajęci lub w ogóle nie grają. No i powiem ci, że mnie też przerażali i przerażają nadal. No i... Co do for w tematyce fantastycznej, denerwuje mnie ciągłe porównywanie ich do Spectro. Nieraz już widziałam, kiedy administratorzy takich stron byli oskarżani o plagiat, a tak naprawdę, jedyne, co było wspólne, to pisanie w tematyce fantasy.
Swoją drogą, jakie pbf'y najbardziej lubicie? Yaoi, yuri, fantastyka, realny świat? Ja osobiście gustuję w tym trzecim, acz dobrym forum yaoi też nie pogardzę.


http://.

Offline

#13 25-05-2013 o 23h23

Miss'wtajemniczona
Asuu
"Nie księżniczko, nie oddam ci mojego Fiata"
Miejsce: Karpacz (Jelenia Góra)
Wiadomości: 2 247

Ja wolę fantastykę i realny świat. Lepiej mi się pisze, niż np. yaoice. Może przez to, że od samego początku pisałam na forach o takiej tematyce. :'D


Zapraszam na mojego bloga *Klik*
//photo.missfashion.pl/pl/1/68/moy/54052.jpg  //photo.missfashion.pl/pl/1/68/moy/54053.jpg

Offline

#14 25-05-2013 o 23h28

Miss'ujdzie
Irisse
Czekoladowy Kot ~
Miejsce: Białystok
Wiadomości: 228

Cóż, dosyć hejtu po Spectro, bo jeszcze tu nas dorwą. xD A taks serio, to oni mają tam tyle ras, że czasem trudno, aby jakieś forum nie było podobne. ^^

Asuu - zgadzam się, teraz też coraz trudniej o jakiś ciekawy pomysł... /vendor/beemoov/forum/../../../public/forum/smilies/hmm.png Ech, odezwały się stare emerytki. xD

Itami - co do Twojego pytania, to zdecydowanie wolę yuri i yaoi, chociaż innymi nie pogardzę... Z drugiej strony, tematykę yrui/yaoi można wcisnąć wszędzie, jeśli tylko się chce, na każde forum o jakiejkolwiek tematyce. C:

Offline

#15 25-05-2013 o 23h49

Miss'wtajemniczona
Asuu
"Nie księżniczko, nie oddam ci mojego Fiata"
Miejsce: Karpacz (Jelenia Góra)
Wiadomości: 2 247

Taaa... Zacznę narzekać "że za moich czasów..." xD
Generalnie co myślicie o takich forach, gdzie całe życie toczy się na sb czy jak kto woli cb? Z tego co widzę i wiem taka reguła panuje w większej mierze jak nie całkowicie na forach o tematyce Hetaliowej. o:


Zapraszam na mojego bloga *Klik*
//photo.missfashion.pl/pl/1/68/moy/54052.jpg  //photo.missfashion.pl/pl/1/68/moy/54053.jpg

Offline

#16 25-05-2013 o 23h58

Miss'ujdzie
Irisse
Czekoladowy Kot ~
Miejsce: Białystok
Wiadomości: 228

Oj, na wszystkich tak jest... I jeśli tylko się tam nie udzielasz, to niektórzy nie wiedzą, że wgl istniejesz. xD  Kiedyś grałam na forum, gdzie ludzie przestali udzielać się fabularnie, za to forum żyło na sb i tak ciągnęło przez dłuższy czas. o.o

Offline

#17 26-05-2013 o 00h01

Miss'całkiem całkiem
Itami
...
Miejsce: Najgłębsze czeluście Piekła
Wiadomości: 124

Ta, coraz więcej for tak ma. Szczerze, z czasem potrafi to irytować. Bo rozumiem - sb i tak dalej. Ale to przecież nie wszystko, życie forum powinno być widoczne w tematach, nie na czacie. >.<


http://.

Offline

#18 26-05-2013 o 00h03

Miss'wtajemniczona
Asuu
"Nie księżniczko, nie oddam ci mojego Fiata"
Miejsce: Karpacz (Jelenia Góra)
Wiadomości: 2 247

Jak mówiłam, dawno nie grałam na normalnym forum, więc niezbyt ogarniam. Za to na Hetare kiedyś sporo grałam. Teraz nie mam czasu i wbicie się na cb jest dość trudne. Generalnie uważam, że rozgrywa fabularna jest najważniejsza i nie powinno się skupiać na czymś, co kiedyś służyło tylko do komunikowania się graczy i takich "mini rozgrywek", które nie mają nic wspólnego z fabułą.


Zapraszam na mojego bloga *Klik*
//photo.missfashion.pl/pl/1/68/moy/54052.jpg  //photo.missfashion.pl/pl/1/68/moy/54053.jpg

Offline

#19 26-05-2013 o 00h07

Miss'ujdzie
Irisse
Czekoladowy Kot ~
Miejsce: Białystok
Wiadomości: 228

Cóż, ja również dawno nie grałam i w sumie nie wiem jak teraz jest, może się zmieniło? o.o
W każdym razie jak zaczęła się Wasza "przygoda" z forami? :3

Offline

#20 26-05-2013 o 00h09

Miss'całkiem całkiem
Itami
...
Miejsce: Najgłębsze czeluście Piekła
Wiadomości: 124

Przez koleżankę. Ona grała i wysłała mi link. Potem poszło szybko.


http://.

Offline

#21 26-05-2013 o 00h11

Miss'Żółtodziób
...
Wiadomości: 0

To ja także się udzielę. Weteranem po prawdzie żadnym nie jestem, ani nic, no, ale jednak coś tam o tym wiem. xD
Z tego, co pamiętam, to moja przygoda zaczęła się na moim własnym forum, za które mi tak wstyd, że aż adresu zapomniałam.
Ogółem, to wymienię te, które pamiętam (bez kolejności):
- Newhogwartrpg.pigk.net - na tym gram obecnie, mam 6 postaci.
- Dmc.wxv.pl/ - tam miałam jedną postać, w ogóle to bardzo mi smutno, że je zamknęli, bo było moim ulubionym.
- Deathvill - tak, pokrywa się z tym Itami, wiem. xD
- Maid - sama PBF - też się pokrywa. Drugie forum mojego autorstwa, które haniebnie opuściłam, ale w ogóle wiele rzeczy tam było niedopracowanych, więc może dobrze się stało.
- Ascella - moje pierwsze PBF, jeżeli nie liczyć tego mojego.
- Lucifenia - moje trzecie PBF, jeszcze więcej niedopracowań, niż na Maidzie. Również upadłe.
- Corruptionem - założone na prośbę przyjaciółki, czwarte forum, najbardziej dopracowane. Nigdy tak naprawdę nie zaczęło żyć, więc sobie tak tkwi w sieci i się kurzy.
- Hentailand - odeszłam, bo jednak to nie było dla mnie.
- Jakieś cosie, których nie pamiętam.

Szukam teraz czegoś poza NH, ale na razie nic mi nie odpowiada, więc to tyle. c:
O, a przygoda mi się zaczęła, bo znalazłam jakieś forum o Vocaloidach i mi się spodobało, o. xD

Ostatnio zmieniony przez Reina (26-05-2013 o 00h11)

Offline

#22 26-05-2013 o 00h12

Miss'wtajemniczona
Asuu
"Nie księżniczko, nie oddam ci mojego Fiata"
Miejsce: Karpacz (Jelenia Góra)
Wiadomości: 2 247

Co za wspaniałe pytanko. :3
U mnie zaczęło się od tego, że kiedyś miałam fikcyjne konto na nk. Wtedy to było coś i tyle znajomych się tam poznało. No ale wracając do tematu, to jedna z koleżanek zarzuciła mi linkiem do forum. Pierw się zdziwiłam istnieniem pbf''ów i bałam się grać. W końcu nie wiedziałam czy nauczę się pisać na fabule. Dość szybko mi się to spodobało, więc zaczęłam się wciągać w ten świat. Jedno z pierwszych for w jakie grałam, było funhouse, które niestety po trzech próbach reaktywacji, upadło. Generalnie koleżanka podrzucała mi linki do for, jakie tworzyła ona lub znajomi, ale także grałam na innych. Ale ta sama historia z upadaniem. No ale miło sobie przypomnieć, że wszystko zaczęło się od nk. :'D


Zapraszam na mojego bloga *Klik*
//photo.missfashion.pl/pl/1/68/moy/54052.jpg  //photo.missfashion.pl/pl/1/68/moy/54053.jpg

Offline

#23 26-05-2013 o 00h28

Miss'całkiem całkiem
Itami
...
Miejsce: Najgłębsze czeluście Piekła
Wiadomości: 124

Reina - o matko, byłaś na moim forum, ja byłam na twoim i o tym nie wiedziałam. Wstyd i hańba dla mej osoby. >.< A w ogóle, byłaś na tym z MF czy fora.pl, że tak zapytam?


http://.

Offline

#24 26-05-2013 o 00h39

Miss'Żółtodziób
...
Wiadomości: 0

Itami, spoko, ja tylko mogłam podejrzewać, kim jesteś, ale nie byłam pewna, więc milczałam. xD Tym z mf.

Offline

#25 26-05-2013 o 01h06

Miss'ujdzie
Irisse
Czekoladowy Kot ~
Miejsce: Białystok
Wiadomości: 228

Reina - również grałam na Ascelli i Hentailandzie (tez okazało się nie dla mnie XD)! ^^

Moja przygoda zaczęła się tak:
Dopiero zaczynałam z anime i po obejrzeniu Vampire Knight jak szalona zaczęłam szukać informacji o trzeciej serii, bo ktoś tam napisał coś tam i trafiłam na pewną stronę fanowską, gdzie ktoś o forach wspomniał. Ja oczywiście weszłam i się zaczęło. :3 Chociaż początek miałam dziwny, bo dziewczyna forum wgl nie reklamowała i było na nim 5 osób, grałam na nim przez całe wakacje. Potem kiedy przez przypadek natrafiłam na inne, jakież moje zdziwienie, że na forum może być tyle userów i od tego tak naprawdę zaczęła się moja zabawa z forami. ^^

Offline

Strony : 1 2