Strona główna

Forum - Missfashion.pl, gra o modzie dla dziewczyn!

Dyskusja zamknięta

Strony : 1

#1 01-10-2015 o 21h24

Miss'na poziomie
Solomona
...
Miejsce: Wonderland
Wiadomości: 4 205

http://i58.tinypic.com/nl37fk.jpg
2 edycję mojego konkursu czas zacząć.

Jak w poprzedniej edycji jest to konkurs miss + deco.
Jako, że październik jest miesiącem halloween to tematyka poniekąd będzie  związana z tym świętem. Tematem przewodnim mojego konkursu jest MROK.
Należy odtworzyć scenę / kadr: z filmu (horroru) / anime (horroru) / serialu (horroru) / gry (horroru) / teledysku (jakiegoś mrocznego) / obrazu (jakiegoś mrocznego np. Beksiński) itp.
Może to też być pojedyncza scena w filmie, która jest mroczna. Nie musi to być gatunek horror. Np. może to być scena z „Harrego Pottera i czara ognia”, gdzie na cmentarzu spotyka się Harry i odrodzony Voldemort. Chodzi o ten klimat. 

Przebieramy swoją miss za jakąś wybraną postać oraz dekorujemy tło do tej postaci.
Nie musi być to idealne odtworzenie. Wystarczy inspiracja. Ale podobieństwo musi być.

Najlepiej będzie jak pokażę. Moja scena - "Blade- wieczny łowca"
http://i57.tinypic.com/iviv42.jpg

Spoiler (kliknij, aby zobaczyć)



W zgłoszeniu należy podać TYTUŁ (filmu/ anime....), IMIĘ postaci oraz dodać obrazek, którym się inspirowano.

REGULAMIN
1. Obowiązuje regulamin forum i miniregulamin działu.
2. Tym razem mała zmiana. Można dodać więcej niż jedną pracę.
3. Oceniania będzie pomysłowość, realizacja projektu, ogólne wrażenie.
4. NIE można wykorzystywać prac z poprzedniej edycji.
5. Zasadnicza zmiana. W tej edycji NIE można edytować pracy. Przepraszam was za to. W 1 edycji było to niedopatrzenie nadzorujących.

TERMIN SKŁADANIA PRAC do 10 listopada. (Termin może ulec zmianie).

NAGRODY
Oczywiście rysunki dla całego podium.


Mam nadzieję, że i tym razem mnie nie zawiedziecie i wasza twórczość będzie owocna.
Konkurs otwieram wcześniej, aby dać wam czas do namysłu nad wyborem sceny. Z rozwagą zamieszczajcie swe prace. Nie ma możliwości edycji, więc możecie teraz tylko pracować nad pracami. A w trakcie trwania event - jak już w 100% będziecie pewni swej pracy to ją dodajcie.

Z racji tego, że przed nami event halloween’owy to zapewne każdy obkupi się w nowe ciuchy lub akcesoria.  Co zapewne pomoże przy tworzeniu sceny.
Powodzenia.

Ostatnio zmieniony przez Solomona (01-10-2015 o 21h53)


https://78.media.tumblr.com/tumblr_mdmrytUnPJ1qimfrko1_500.gif

Offline

#2 03-10-2015 o 10h02

Miss'wtajemniczona
Dessdemona
I'm so UGLY, that's ok 'cause so are YOU.
Miejsce: War-saw
Wiadomości: 2 072

Moja stylizacja może wydawać się nie do końca mroczna dla niewtajemniczonych. Jednak każdy kto oglądał Grę o Tron wie czym jest Mur i co się za nim kryje. Przedstawiam Wam (z przyczyn oczywistych zmienionego na wersję z biustem) Jona Snow, pełniącego wartę na Murze. Jon za chwilę ujrzy w ciemnościach lasu zbliżające się ukradkiem zło i zaalarmuje dzwonem swoich czarnych braci.
A oto moje inspiracje:



//photo.missfashion.pl/pl/1/63/moy/50252.jpg


"Noc jest ciemna i pełna strachów, a dzień jasny, piękny i pełen nadziei.
Jedno jest czarne, a drugie białe.
Istnieją lód i ogień.
Nienawiść i miłość.
Gorycz i słodycz.
Pierwiastek męski i żeński.
Ból i przyjemność.
Zima i lato.
Dobro i zło.
[...]
Śmierć i życie.
Wszędzie napotkasz przeciwieństwa.
Wszędzie toczy się wojna."

Ostatnio zmieniony przez Dessdemona (03-10-2015 o 11h38)

Offline

#3 03-10-2015 o 18h36

Miss'wow
...
Wiadomości: 516

Chris - Until Dawn

Link do zewnętrznego obrazka

Słów Kilka



Ostatnio zmieniony przez MnlXyz (03-10-2015 o 18h39)

Offline

#4 22-10-2015 o 20h43

Miss'na poziomie
Solomona
...
Miejsce: Wonderland
Wiadomości: 4 205

Przypominam o dalej trwającym konkursie.

W przypadku małej ilości zgłoszeń przedłużę termin dodawania prac.

Możecie wykorzystać zdobyte rzeczy z krainy halloween.


https://78.media.tumblr.com/tumblr_mdmrytUnPJ1qimfrko1_500.gif

Offline

#5 22-10-2015 o 21h56

Miss'wow
ellixp
.
Wiadomości: 715

Link do zewnętrznego obrazka
Nie odwzorowałam konkretnego kadru, bardziej zainspirowałam się anime "Shingeki no Kyojin". Pokój przedstawia tytana depczącego zwiadowców. Miss za to wcieliła się w Mikasę Ackerman, przyszywaną siostrę głównego bohatera.

Miss i pokój osobno


''Życie jest jak tęcza, żeby miało piękne barwy, potrzebuje zarówno słońca jak i deszczu."

Offline

#6 24-10-2015 o 21h20

Miss'Fuzja
KimKas
^ Avatar od Namae :-) Kot kochający wolność... i wiecznie zalatana studentka Miejsce? Pewno WNPiD
Wiadomości: 6 225

Na razie jedna praca, jeśli starczy mi czasu to zrobię jeszcze drugą.
//photo.missfashion.pl/pl/1/65/gd/51354.jpg
Postanowiłam stworzyć scenę inspirowaną grą horror-przygodową Penumbra, a właściwie drugą jej częścią Penumbra: Czarna Plaga. Była to pierwsza gra typu horror w którą grałam wspólnie z tatą (tzn. tata grał, a ja piszczałam ze strachu w strasznych momentach, ale i tak wspominam to jako fajną zabawę z dzieciństwa [miałam wtedy jakieś 9 lat, ale czy kogoś obchodzi PEGI 18? xD]). Nie chcę za bardzo zdradzać fabuły (bo gorąco polecam zagrać, bo historia przedstawiona w grze jest szalenie ciekawa), więc napiszę tylko, że moja scena przedstawia protagonistę serii Philipa (jako, że widok w grze jest z perspektywy pierwszej osoby, tworząc bohatera wzorowałam się na fanartach). Wydaje mu się, że został zaatakowany przez pająki, ale to tylko wizja wywołana przez Clarence'a (w grze występuje jako głos w głowie, więc w mojej scenie przedstawiłam go w postaci cienia z nożem).

Inspiracje


~*~ Edycja za wiedzą i zgodą Solomona. ~*~
Wyrobiłam się w czasie, więc wrzucam drugą pracę.
//photo.missfashion.pl/pl/1/65/gd/51969.jpg
Tym razem sięgnęłam do anime (na podstawie gry) typu horror o (nie)wdzięcznym tytule Danganronpa. Charakterystycznym elementem produkcji z serii "Danganronpa" jest różowa krew.

Opis fabuły z animezone


Pierwszą ofiarą zostaje Sayaka Maizono i to właśnie ją (a właściwie to moment odnalezienia jej ciała w łazience) postanowiłam przedstawić.
Jest to bardziej inspiracja niż cosplay, ale myślę, że widać tu pewne podobieństwo do oryginalnych scen.

Ostatnio zmieniony przez KimKas (02-11-2015 o 18h48)

Offline

#7 25-10-2015 o 12h53

Miss'Sensei
Sartani
Shadow of my life
Miejsce: Wygwizdów..
Wiadomości: 1 120

Solomona, ten konkurs od początku mi się podobał, ale za cholerkę nie wiedziałam jak i co stworzyć, żeby idealnie pasowało pod klimat Twojego tematu.
W końcu poszłyśmy do kina i pierwsze co mi wpadło do głowy to Crimson Peak. Majestat zła i przemocy, krew krwi nierówna, glina, błoto i kopalnia. Tak! To było to coś. Jednakże kiedy się za to zabrałam stwierdziłam, że wieeele mi brakuje do odtworzenia sceny z filmu. (faceta, drugiej baby i odpowiedniego psa - bo kupiłam za wielkie a kota nie dam xD). Scena z zewnątrz kiedy Edith Cushing pożegnała się ze swoim "mężem" duchem (bez Pana pod ręką za co przepraszam T^T). Pamiętaj, że to mój pierwszy taki odtwór T^T
//photo.missfashion.pl/pl/1/65/gd/51403.jpg


https://photo.missfashion.pl/pl/1/103/gd/82208.jpg

Offline

#8 01-11-2015 o 00h45

Miss'Supersonik
Yubin
╭∩╮(︶︿ ︶)╭∩╮
Wiadomości: 10 824

Creepy Forest - IrenHorrors (Ksenia Svincova)

Link do zewnętrznego obrazka







Zainspirowałam się jednym z obrazów Ksenii Svincovej kryjącej się pod nickiem IrenHorrors na portalu deviantart. Praca nie jest dokładnym odwzorowaniem, a raczej luźną inspiracją, jednak mam nadzieję, że choć w niewielkim stopniu  przypomina oryginał /vendor/beemoov/forum/../../../public/forum/smilies/smile.png


//photo.missfashion.pl/pl/1/101/moy/80588.jpg

Offline

#9 10-11-2015 o 17h32

Miss'na poziomie
Solomona
...
Miejsce: Wonderland
Wiadomości: 4 205

Przedłużam termin oddawania prac do 24 listopada.

Także macie jeszcze 2 tygodnie by zaprezentować swoje dzieła. Mam nadzieję, że jeszcze pojawią się jakieś prace.

By was zachęcić wstawiam swoje dzieło z halloween - Edith z Crimson Peak.
http://i66.tinypic.com/15ccye9.jpg


https://78.media.tumblr.com/tumblr_mdmrytUnPJ1qimfrko1_500.gif

Offline

#10 17-11-2015 o 18h14

Miss'Fuzja
spsr
Skoro nudzi ci się na tyle, że czytasz ten opis, zrób pracę na konkurs. I'm Espi Nekromanka
Miejsce: Gdynia na zawsze
Wiadomości: 6 728

Może nie do końca się popisałam, ale cza podbić konkurs ;V

Przedstawiam wam Lucy z Elfen Lied.
Nie miałam za dużo MM,więc starałam się w miarę tanio coś stworzyć.No i jest.

//photo.missfashion.pl/pl/1/67/moy/52948.jpg

inspiracja


//photo.missfashion.pl/pl/1/102/moy/81086.jpg

Offline

#11 30-11-2015 o 16h08

Miss'na poziomie
Solomona
...
Miejsce: Wonderland
Wiadomości: 4 205

WYNIKI

Bardzo dziękuję osobom, które wzięły udział w 2 edycji mego konkursu. Z racji małej ilości zgłoszeń oraz trzech trzecich miejsc w tej edycji każdy dostaje nagrodę. Trzeba nagrodzić wysiłek jaki włożyłyście by odtworzyć jakąś scenę robiąc miss oraz deco (które jest tak mało popularne, bo jest czasochłonne).

Jak zwykle oceniałam obiektywnie. Należało wybrać dobrą scenę, która robi wrażenie. Plus zobaczyć czy w efekcie tak też będzie wyglądać. Bo niestety czasem zrobi się identycznie, a prezentuje się niezbyt dobrze - jak mój Blade T-T.

Jak w pierwszej edycji będzie kilka słów, czyli krytyka (wady i zalety pracy).

1 miejsce - Sartani
http://i68.tinypic.com/r28gb9.jpg

Edith z „Crimson Peak”. Byłam na tym w kinie i zafascynowała mnie estetyka tego filmu. Przyznam się, że sama chciałam ten kadr zrobić, ale Sartani mnie ubiegła i jeszcze wstawiła to do mego konkursu. XD. A ja potem musiałam się męczyć na gorszej jakości screen’u i bawić elementami w pokoju. Pokój pomimo, iż wydaje się skromny w elementy to tak naprawdę ma ich wiele. Najlepsze odwzorowanie w 2 edycji. Dobre kadry z filmu umieszczone w poście. Mogłam z łatwością porównać. Jedyne do czego mogłabym się przyczepić to do braku ramki. W obrazku przykładowym była ramka (bo to obrazek z plakatu) i wtedy praca o niebo lepiej by się prezentowała.

2 miejsce - ellixp

Spoiler (kliknij, aby zobaczyć)



Mikasa z „Shingeki no kyojin”. Tutaj była inspiracja, więc troszkę inaczej oceniałam. Ładnie się ten las prezentuje. Najlepsze zastosowanie tych wielkich nóg jako nóg tytana zadeptującego człowieka. I ta ręka spod tych stóp XD. Epickie. Pomysł świetny. Niestety mniejsza ilość elementów i 1 błąd zadecydowały o 2 miejscu. Kiedy Mikasa dostała się do zwiadowców to miała już krótkie włosy. A w twojej stylizacji miss są długie.

3 miejsce:

Yubin i jej „Creepy Forest”. Idealne odwzorowanie z obrazkiem, ale niestety nie robi tak dobrego wrażenia przez małą ilość elementów. Dlatego trzeba zawsze przemyśleć dobór pracy wybranej na konkurs. Ja także oceniam wysiłek i pomysłowość włożone w pracę. Choć to 100% odwzorowanie. Pochwała za wybór pracy- obrazka z deviantarta, a nie kadru z filmy czy gry.

Spoiler (kliknij, aby zobaczyć)



spsr i „Elfen Lied“. Tutaj natomiast jest drugi problem przy wyborze sceny. Yubin miała zbyt małą ilość elementów. Tutaj jest znacznie więcej i także jest 100 % odwzorowanie. Niestety odwzorowanie niezbyt dobrze się prezentuje. Te deski i rzeczy latające niestety są jakie są i lepiej pokój nie mógł wyglądać. I błąd - Lucy na kadrze ma krótkie włosy, a u Ciebie miss ma długie. Bardzo dobrze poradziłaś sobie z siatką i zwróciłaś uwagę na detale.

Spoiler (kliknij, aby zobaczyć)



KimKas i „Danganronpa”. Bardzo niewdzięczny tytuł i masakryczna różowa krew. Utrudniłaś sobie sprawę wybierając scenę, gdzie postać siedzi. I pomimo starań i też różowej krwi troszkę to śmiesznie wygląda jak miss stoi. Nie wiem też czemu odcięłaś miss rękę skoro postać ma obie. Troszkę pusty się wydaje pokój. Ale toaleta widoczna na gifie. Jakże ważny atrybut odtworzony XD.

Spoiler (kliknij, aby zobaczyć)



Nagroda za udział:

Dessdemona i MnlXyz. Musicie podzielić się obrazkiem. XD. Obie poległyście na kadrach jakie wstawiłyście do porównania. Nie bardzo miałam z czym porównywać i bardziej to była inwencja twórcza, aniżeli odwzorowanie. Czyli troszkę odbiegło od tematu. A niestety nie każdy zna serial lub grę by móc sobie przypomnieć z głowy jak to wyglądało. Mogłam jedynie tak mniej więcej pokój ocenić oraz postać. Ale w oby pracach klimat serialu czy gry jest zachowany. Mroźna zima i wierzę, że lepiej trzymać się z dala od muru. No i morderczo - tajemniczy klimat, który przez całą grę towarzyszy graczowi.

Spoiler (kliknij, aby zobaczyć)



Mam nadzieję, że moje uwagi nie odbierzecie źle, a wyciągnięcie wnioski. I nie będzie popełniać już tych błędów, a dzięki temu wasze prace będą jeszcze wspanialsze.

Jeszcze raz dziękuję za udział. Sama wiem ile trzeba się napracować w deco by odtworzyć jakąś scenę. Choć głównie to są chęci.

Ostatnio zmieniony przez Solomona (30-11-2015 o 16h10)


https://78.media.tumblr.com/tumblr_mdmrytUnPJ1qimfrko1_500.gif

Offline

#12 30-11-2015 o 16h28

Miss'Sensei
Sartani
Shadow of my life
Miejsce: Wygwizdów..
Wiadomości: 1 120

Wooow, dziękuje ślicznie za 1 miejsce w Twojej 2 edycji Solka /vendor/beemoov/forum/../../../public/forum/smilies/big_smile.png Nie sądziłam, że tak Ci zapadnie w gust moja "śliczna" praca i fakt braku ramki.. Jest mi smutno, że o niej zapomniałam - zupełnie xD Słowa krytyki są wyważone i miło się je czyta. Dziękuję.
Gratuluje również pozostałemu podium jak i osobom, które nie zajęły żadnego miejsca.
Rysunki - jak zwykle przeszłaś samą siebie ^^


https://photo.missfashion.pl/pl/1/103/gd/82208.jpg

Offline

#13 30-11-2015 o 17h20

Miss'Supersonik
Yubin
╭∩╮(︶︿ ︶)╭∩╮
Wiadomości: 10 824

Bardzo dziękuję za trzecie miejsce /vendor/beemoov/forum/../../../public/forum/smilies/big_smile.png Naprawdę się nie spodziewałam, bo tak jak wspomniałaś pomimo starannego odwzorowania moja praca była dość "pusta" /vendor/beemoov/forum/../../../public/forum/smilies/smile.png Wszystkie obrazki są śliczne ♥ Gratuluję pozostałym uczestniczkom.


//photo.missfashion.pl/pl/1/101/moy/80588.jpg

Offline

#14 30-11-2015 o 18h59

Miss'wow
ellixp
.
Wiadomości: 715

Dziękuję za 2 miejsce!♥ A jeśli chodzi o 1 - SErtani, od początku wiedziałam, że będzie złoto  /vendor/beemoov/forum/../../../public/forum/smilies/big_smile.png Genialne odwzorowane!
No i oczywiście - śliczne nagrody, to bardzo miłe, że postanowiłaś zrobić dla wszystkich uczestników :3


''Życie jest jak tęcza, żeby miało piękne barwy, potrzebuje zarówno słońca jak i deszczu."

Offline

#15 30-11-2015 o 20h09

Miss'Fuzja
KimKas
^ Avatar od Namae :-) Kot kochający wolność... i wiecznie zalatana studentka Miejsce? Pewno WNPiD
Wiadomości: 6 225

Bardzo dziękuję za trzecie miejsce, nie spodziewałam się, że któraś z moich prac trafi na podium ^-^ Słowa krytyki jak najbardziej trafne (jakby nie patrzeć, kibelek to najważniejszy element każdej toalety/łazienki x'D) Rysunki-nagrody są wspaniałe (jak zresztą wszystkie Twoje malunki) ♥
Gratuluję wszystkim uczestnikom konkursu :>

Offline

#16 30-11-2015 o 20h28

Miss'wtajemniczona
Dessdemona
I'm so UGLY, that's ok 'cause so are YOU.
Miejsce: War-saw
Wiadomości: 2 072

Zdążyłam zapomnieć, że brałam udział w tym konkursie ^^' hehe dzięki za rysunek, jest świetny (mimo, że dzielony) /vendor/beemoov/forum/../../../public/forum/smilies/big_smile.png i gratuluję podium, szczególnie Sartani bo czułam, że wygra /vendor/beemoov/forum/../../../public/forum/smilies/smile.png

Offline

#17 01-12-2015 o 19h09

Miss'Fuzja
Jessica23
...
Miejsce: Wrocław
Wiadomości: 5 291

Jak zwykle piękne rysunki /vendor/beemoov/forum/../../../public/forum/smilies/smile.png


http://i60.tinypic.com/2m7uio7.gif

Offline

Dyskusja zamknięta

Strony : 1