Strona główna

Forum - Missfashion.pl, gra o modzie dla dziewczyn!

Dyskusja zamknięta

Strony : 1

#1 01-06-2013 o 23h10

Miss'nieobczajona
Shika-sama
...
Miejsce: Daleko...
Wiadomości: 29

Eh...raz się żyje. Chcę spróbować założyć tego typu wątek. Moje wiersze nie będą zbyt równe z sylabami w linijce, a więc nie będzie wam się ich czytało gładko... tak sądzę.
"Moje życie"

Moje życie jest szalone
Trochę przyznam pokręcone.
Psychiatryk już widziałam.
Lecz tam władzom się nie dałam.

Jestem kobietą nie herosem,
Także nawet nie komandosem.
Jestem sobą, właśnie tak
Żyje co dzień, na wspak.

Przyjaciele  mocy dają mi
Bo to oni są Asami.
Przyjaciółko, przyjacielu.
Nie ma takich osób wielu

Kocham życie za Dary
Ono niesie mnie jak dźwięk gitary.
Więc chcę pożyć lat tych wielu
Mówcie na mnie MARZYCIELU.


No takie ni-jakie. Jeżeli będzie się podobać napiszę drugi o miłości, lub czymś innym. Piszcie w komentarzach jaki ma być temat następnego wiersza.
Żegnam /modules/forum/img/smilies/bimbo/bisous.gif

Ostatnio zmieniony przez Shika-sama (02-06-2013 o 17h57)

Offline

#2 02-06-2013 o 17h03

Miss'Żółtodziób
...
Wiadomości: 0

Witam!

Wikipedia napisał

Wiersz biały – typ wiersza, który charakteryzuje się brakiem rymów w klauzulach.

Wikipedia napisał

Wiersz wolny – typ wiersza, który należy do systemu nienumerycznego, gdyż jego budowa nie opiera się na zgodności liczby sylab, stóp, zestrojów akcentowych w wersie. Długość wersów w wierszu wolnym nie musi być analogiczna i nie jest określona żadnymi regułami.

Zgodnie z powyższym, nie wszystkie wiersze muszą być gładkie jak to określiłaś, a wręcz przeciwnie. Moim zdaniem pisanie czegoś co nie opiera się na regularnej liczbie wersów jak i rymach, jest naprawdę o wiele ciekawsze niż wszystkie schematyczne utwory.

Nie mniej jednak popełniłaś parę błędów, których nie mogę puścić Ci płazem, gdyż wyraźnie zakłócają odbiór tekstu.

"[...]Psychiatryka już widziałam.
Lecz tam władzom się nie dałam."

Wyjaśnij mi proszę czym jest "psychiatryka" ? Jak mniemam chodziło Ci o psychiatryk.

"[...]Jestem kobietom nie herosem[...]"

Zastraszający błąd ortograficzny. Kobietą, nie "om".

" Przyjaciel  mocy daje mi
Bo to oni są Asami. "

Tutaj pojawił się problem natury liczebnej. W pierwszym wersie mówisz o jednym przyjacielu, a w następnym nagle pojawia się liczba mnoga. Wystrzegaj się takich nieścisłości.

" Kocham życie za Dary
Ono niesie mnie jak dźwięk gitary. "

Słowo "ono" wbrew pozorom nie występuje w języku polskim i jest jednym z najgorszych błędów, które ludzie nagminnie popełniają.

Jak sama widzisz, pojawiło się tutaj sporo problemów natury technicznej, mniemam jednak, że wciąż są to Twoje początki i uczysz się dopiero tego fachu.

I chociaż sam tekst nie za bardzo do mnie przemawia, gdyż nie jestem w stanie doszukać się logicznego połączenia pomiędzy stanami, które w nim opisałaś, łudzę się, że przy następnym, pozytywnie mnie zaskoczysz.

Pozdrawiam serdecznie i życzę ogromnej weny. /vendor/beemoov/forum/../../../public/forum/smilies/smile.png

Offline

#3 02-06-2013 o 17h56

Miss'towarzyska
Peppers
...
Miejsce: Paprysiowe królestwo♥
Wiadomości: 2 260

Są  błędy ale nawet fajny /vendor/beemoov/forum/../../../public/forum/smilies/smile.png
może lepiej "psychopatę" ?

Ostatnio zmieniony przez Peppers (02-06-2013 o 18h00)

Offline

#4 02-06-2013 o 21h06

Miss'nieobczajona
Shika-sama
...
Miejsce: Daleko...
Wiadomości: 29

No to idziem dalej... Teraz o miłości...

"Miłość Przeklęta"
Pragniesz mnie dotykać.
W miłości mej zanikać.
Patrzeć w me oczęta,
lecz ta miłość jest przeklęta

Nożem dzierżysz przyszłość.
Cz pokocham twą nieczystość?
Czy bać się mam ciebie
I uciekać przed siebie?

Ostrze kapie krwią
To za to cię czczą.
Następnie zabiłeś mnie
Lubowałeś tylko siebie...

Offline

#5 25-09-2015 o 20h17

Miss'towarzyska
Ryuu
I don't wanna die But I ain't keen on living either
Miejsce: I will follow him, he is my destiny.
Wiadomości: 2 365

Wątek nieaktywny od dwóch lat.


https://66.media.tumblr.com/150a383a6763c516fd9da09ca43b8835/tumblr_n7gnbfpTGU1su04fao1_r1_500.gif

Offline

Dyskusja zamknięta

Strony : 1