Strona główna

Forum - Missfashion.pl, gra o modzie dla dziewczyn!

Dyskusja zamknięta

Strony : 1 2 3

#1 25-04-2015 o 18h10

Miss'Fuzja
Sadist
i put the romance into necromancer
Wiadomości: 6 430

I oto nowy konkursik :3
Link do zewnętrznego obrazka
Waszym zadaniem jest stworzenie postaci z Mitologii greckiej.


Kogo przedstawicie? Bogini piękna- Afrodytę? Bogini mądrości- Atenę? Boga podziemnego świata zmarłych- Hedesa? Meduzę? Minotaura? A może Heraklesa?
Wybór należy do Was /vendor/beemoov/forum/../../../public/forum/smilies/smile.png

Regulamin
● Przestrzegamy Miniregulaminu
● Możesz zgłosić 2 stylizacje
● Opis stylizacji. Minimum 2 zdania
● Nie używamy kompletów od Nine lub od gwiazd
● Postacie mogą się oczywiście powtarzać, ale nie można odgapiać stylizacji
● Zgłoszenia przyjmuję do 8.05.14 do godziny 18:00 ( tj. piątek)

I to by było na tyle /vendor/beemoov/forum/../../../public/forum/smilies/smile.png
Powodzenia!

Ostatnio zmieniony przez Sadist (08-05-2015 o 16h01)


https://i.postimg.cc/vBBMJPGn/dark-tumblr-grave-Favim-com-6076161.jpg

Offline

#2 25-04-2015 o 19h58

Miss'Fuzja
KimKas
^ Avatar od Namae :-) Kot kochający wolność... i wiecznie zalatana studentka Miejsce? Pewno WNPiD
Wiadomości: 6 225

Ojej, Sadist, na początek bardzo, bardzo dziękuję Ci za ten konkurs, mitologia grecka i ogólnie antyk to mój ulubiony dział historii ♥

W starożytnej Grecji żyło wielu mniej i bardziej wybitnych rzeźbiarzy. Artyści najczęściej tworzyli posągi postaci z mitologii, wybitnych sportowców i bohaterów narodowych.
//photo.missfashion.pl/pl/1/32/gd/25404.jpg
Powyższy pomnik przedstawia Klio - jedną spośród dziewięciu muz olimpijskich, które należały do orszaku Apollina. W dłoni trzyma zwój papirusu - atrybut dziedziny, której patronowała (historia).

Offline

#3 25-04-2015 o 22h07

Miss'całkiem całkiem
GOSKA77
...
Wiadomości: 146

Pierwsza stylizacja to Hera ,żona Zeusa ,opiekunka rodzin. Jej atrybutami są paw oraz lilia.
Druga stylizacja przedstawia Nike ,skrzydlatą boginię  zwycięstwa (w bitwach, sporcie lub sztuce. Atrybuty Nike to skrzydła, gałązka oliwna (inaczej palmowa) i wieniec na głowie. Nie miałam gałązki więc dałam miecze na znak zwycięstwa.

//photo.missfashion.pl/pl/1/52/moy/41284.jpg  //photo.missfashion.pl/pl/1/52/moy/41287.jpg


//photo.missfashion.pl/pl/1/55/moy/43832.jpg

Offline

#4 25-04-2015 o 23h11

Miss'ujdzie
Lahlae
Lea
Wiadomości: 241

Talia, jedna z dziewięciu muz, patronka komedii. Najczęściej przedstawiana jest w masce komicznej i z wieńcem bluszczu na głowie. Stylizacja przedstawia ją na jednej z boskich biesiad, które uświetniała wraz z siostrami, stąd te kiście winogron.
Stylizacja jest bardzo prosta, bo i moda w starożytnej Grecji taka była, a poza tym nie potrafię inaczej :3
//photo.missfashion.pl/pl/1/52/moy/41292.jpg

Offline

#5 26-04-2015 o 12h28

Miss'Sensei
Saeniver
...
Wiadomości: 1 172

//photo.missfashion.pl/pl/1/52/moy/41307.jpg

Hesperydy były to nimfy Zachodzącego Słońca, których zadaniem było strzeżenie złotych jabłek rosnących w ogrodzie bogów. W różnych wersjach mitów była ich różna ilość, ale początkowo było ich trzy: Ajgle (Jasność), Eryteja (Czerwona) i Hesperetuza (Blask Zachodu).

Ja przedstawiłam Ajgle, w sukni odzwierciedlającej niebo poczas zachodu, kiedy błękit dnia przechodzi w róż i fiolet wieczoru, przetykany złotymi odblaskami zachodzącego słońca. Dolny brzeg stroju zazielenił się od mokrej wieczorną rosą trawy, przykleiło się też kilka delikatnych, zamykających swe kielichy kwiatów.


https://photo.missfashion.pl/pl/1/104/moy/82627.jpg

Offline

#6 26-04-2015 o 17h03

Miss'Fuzja
Jessica23
...
Miejsce: Wrocław
Wiadomości: 5 291

Stara, ale jara...
Oto Harpia, pół kobieta, pół ptak, która w mitologii greckiej była demonem porywającym dzieci. W ręku trzyma czaszkę swojej ofiary.
(Uprzedzam, że dobór spodni do butów nie jest przypadkowy i ma to wyglądać dokładnie w ten sposób, bo takie właśnie są grabcie ptaszorów i koniec /vendor/beemoov/forum/../../../public/forum/smilies/tongue.png)

Link do zewnętrznego obrazka


http://i60.tinypic.com/2m7uio7.gif

Offline

#7 26-04-2015 o 17h38

Miss'całkiem całkiem
Yumeka
...
Wiadomości: 141

Link do zewnętrznego obrazka
Temida jest tytanidą, która jako jedyna z pierwszej generacji bóstw przetrwała wojnę i pozostała na Olimpie. Dawniejsza doradczyni Zeusa, do dziś często zdobi sądowe sale, patronując sprawiedliwości i uczciwemu egzekwowaniu praw, co symbolizują odpowiednio: waga i opaska na oczach.

Link do zewnętrznego obrazka
Psyche to powszechnie uskrzydlona personifikacja duszy, ale ma poświęcony sobie mit. Jest to historia księżniczki, której urody zazdrościła sama Afrodyta. Bogini miłości posłała Amora, by Psyche pod wpływem jego strzały zakochała się w najbrzydszym mężczyźnie na świecie, ale... skrzydlaty bożek sam uległ jej urokowi! Przychodził do niej nocą, zastrzegając, że jeśli go zobaczy, będzie musiał od niej odejść. Zazdrosne siostry księżniczki sprowokowały ją jednak, by zapaliła świecę i przyjrzała mu się, gdy będzie odpoczywał. Amor zbudził się jednak i musiał opuścić ukochaną. Zrozpaczona dziewczyna rozpoczęła wędrówkę po świątyniach, aż w końcu Afrodyta zlitowała się nad nią i ujęta jej wytrwałością ofiarowała nieśmiertelność oraz parę motylich skrzydeł i wprowadziła na Olimp, jako zaślubioną Amorowi.

Ostatnio zmieniony przez Yumeka (26-04-2015 o 17h40)

Offline

#8 26-04-2015 o 21h29

Miss'nieobczajona
noriko1999x
...
Wiadomości: 42

Jest to moja stara stylizacja ,którą już kiedyś wystawiałam w konkursie. Przedstawia ona Steno , jedną z sióstr Meduzy.
//photo.missfashion.pl/pl/1/52/moy/41354.jpg
Druga stylizacja to Artemida , bogini łowów. Jej atrybuty to łuk i kołczan ze strzałami , a ulubione zwierzę to łania.
//photo.missfashion.pl/pl/1/52/moy/41353.jpg


//photo.missfashion.pl/pl/1/55/moy/43820.jpg

Offline

#9 26-04-2015 o 21h48

Miss'całkiem całkiem
Rosali
...
Wiadomości: 100

Moja pierwsza stylizacja przedstawia boga podziemi Hadesa. Brat Zeusa, Posejdona, Hery, Hestii i Demeter, syn Kronosa i Rei; jego żoną była Persefona, zarazem jego siostrzenica. Wraz z Zeusem i Posejdonem jeden z władców świata, H. przypadło w udziale państwo zmarłych, Tartar. Brał udział w walce przeciw tytanom, odgrywa aktywną rolę w micie o porwaniu Persefony, córki Demeter, a także o zejściu Heraklesa do Podziemi. Przebywa w Hadesie, gdzie rządzi zmarłymi; pomagają mu różne duchy i stwory, posłuszne jego rozkazom - np. Erynie (Eumenidy). Stąd Hadesem zw. też w ogóle zaświaty; wejście do Hadesu wg jednej z wersji znajdowało się na przylądu Matapan k. m. Gythion, w pobliżu morza. Atrybuty: hełm zw. kynēn, który czynił niewidzialnym, drzewa cyprysowe i narcyzy (sadzone na grobach);

//photo.missfashion.pl/pl/1/52/moy/41359.jpg

Druga stylizacja przedstawia Selene .Córka tytanów Hyperiona i Thei, albo Pallasa Megameidesa, siostra Heliosa i Eos. Była kochanką Zeusa, ze związku z którym urodziła Pandię; ze związku z Endymionem miała pięćdziesiąt córek. Nazywana była też Mene 'Księżyc', określana przydomkami: Blada Selene, Długoskrzydła, Selene Utpotea 'Dwurożna'; przez Orfików nazywana Płodną Matką Roku. W związku z nią wymienia się gwiazdy i szlak "który na niebo się pnie"; bogini tarczy księżycowej, przejeżdżała nocą po niebie na srebrnym rydwanie zaprzęgniętym w dwa rumaki. Uchodziła za opiekunkę czarodziejów, patronowała magii miłosnej, najbardziej skutecznej podczas pełni. S. odgrywała rolę w magii miłosnej; zazdrosna kobieta zaklinała boginię, by ta złożyła niemocą / udusiła konkurentkę. Uchodziła też za opiekunkę srebra. (dlatego też trzyma list miłosny od zazdrosnej kobiety )
//photo.missfashion.pl/pl/1/52/moy/41356.jpg

Offline

#10 26-04-2015 o 22h10

Miss'ok
Ophaal
...
Wiadomości: 69

//photo.missfashion.pl/pl/1/52/moy/41360.jpg

Moja stylizacja przedstawia Demeter - bogini urodzaju, patronkę rolnictwa.  Demeter była boginią płodności, opiekowała się domostwami i polami rolników. To od jej łaski zależała pomyślność zbiorów. Według mitu rozpacz Demeter po stracie córki (Kory) doprowadziła do powstania czterech pór roku.

Offline

#11 30-04-2015 o 15h09

Miss'Fuzja
spsr
Skoro nudzi ci się na tyle, że czytasz ten opis, zrób pracę na konkurs. I'm Espi Nekromanka
Miejsce: Gdynia na zawsze
Wiadomości: 6 728

//photo.missfashion.pl/pl/1/52/moy/41577.jpg
Moja pierwsza stylizacja przedstawia tytana Heliosa, który w mitologii greckiej był uosobieniem i bogiem słońca. Przemierzał on codziennie niebo na złotym rydwanie zaprzężonym w cztery białe konie (stąd bat w dłoni).W sztuce przedstawiany jest zwykle jako piękny mężczyzna z promienistą aureolą wokół głowy lub promienistą koroną na głowie.

//photo.missfashion.pl/pl/1/52/moy/41578.jpg
Moja druga stylizacja przedstawia Kajkiasa który był bogiem i uosobieniem wiatru północno-wschodniego. Wiatr który uosabiał był chłodny i pokrywający niebo ciężkimi chmurami (swym chłodem oziębiał i zagęszczał parę).


//photo.missfashion.pl/pl/1/102/moy/81086.jpg

Offline

#12 30-04-2015 o 19h02

Miss'wow
jula209
...
Miejsce: Kamionka Wielka
Wiadomości: 713

Hermes, boski posłaniec, ale także bóg złodzei, dróg, podróżnych, kupców, pasterzy. Hermes jako bóg handlu musiał mieć opanowane techniki dobijania targu, uznano go więc za boga "przekonującej wymowy". A ponieważ stąd już tylko krok od zwykłego cwaniactwa, Hermes został także opiekunem złodziei, co przypisywano mu raczej żartem niż naprawdę. Hermes nosił sandałki se skrzydłami )niestey nie mogłam takch znależć) /vendor/beemoov/forum/../../../public/forum/smilies/hmm.png a na głowie miał podobne skrzydła jak na plecach, tylko złote. /vendor/beemoov/forum/../../../public/forum/smilies/wink.png
Link do zewnętrznego obrazka


http://40.media.tumblr.com/4546d6fef90b323bc8c73d7f244c6743/tumblr_mtc85tNQDk1sctigpo1_500.jpg

Offline

#13 01-05-2015 o 16h32

Miss'na całego
Mikacz
...
Wiadomości: 339

Pierwszą (wieki temu zrobioną ale wciąż jedną z moich ulubionych) postacią, którą przedstawiam jest waleczna Artemida, bogini łowów, bezwzględna i dumna. Mściwa i wyniosła, bogini księżyca i śmierci, siostra Apolla. Wyzwolona i śmiercionośna pani łowów. Odziana w wygodne, zwiewne szaty, w ręku dzierży łuk, którym uwielbia polować - jej głowę zdobi piękne poroże jednej z jej zdobyczy.

//photo.missfashion.pl/pl/1/53/moy/41656.jpg

Druga postać to jeden z mitologicznych potworów - chimera. Potwór łączący w sobie cechy lwa, kozy i węża, często przedstawiany też ze smoczymi skrzydłami, nierzadko potrafiący ziać ogniem czy pluć kwasem. Groźna, a jednocześnie majestatyczna i hipnotyzująca - oto właśnie chimera.

//photo.missfashion.pl/pl/1/53/moy/41661.jpg

Offline

#14 01-05-2015 o 20h58

Miss'Sensei
Rainbow
Ban(an) ^^
Wiadomości: 1 054

//photo.missfashion.pl/pl/1/53/moy/41710.jpg
Eris (także Eryda; gr. Ἔρις Eris, łac. Discordia) – w mitologii greckiej uskrzydlona bogini niezgody, chaosu i nieporządku; córka Nyks (Nocy). Według innej wersji córka Zeusa i Hery, bliźniacza siostra Aresa. Utożsamiana z rzymską boginią Dyskordią. Matka Ate i Dysnomii.
Eris najbardziej zasłynęła z historii o złotym jabłku niezgody, które trzyma w lewej ręce. W lewej trzyma laskę.
W sztuce bogini Eris przedstawiana była jako uskrzydlona bogini z jabłkiem w ręku, czasami pokazywano ją jako starą i brzydką kobietę, odzianą w ciemne zniszczone szaty, z laską w jednej ręce i złotym jabłkiem niezgody w drugiej.
Postanowiłam ją właśnie przedstawić jako starą, aczkolwiek bardziej gustownie ubraną kobietę (inspiracja poniższym obrazkiem).

Spoiler (kliknij, aby zobaczyć)

Offline

#15 01-05-2015 o 23h52

Miss'wtajemniczona
Dasharia
...
Wiadomości: 2 069

Początek kwietnia. Wiosna nadchodzi wielkimi krokami. W świat rusza niecodzienny orszak, składający się z najróżniejszych istot złączonych jednym celem - zorganizowaniem najprzedniejszej zabawy, jaką widział świat! Na ich czele zaś bożyszcze zabaw, tańców i wina - Dionizos.

Link do zewnętrznego obrazka

Przewrotnie, moja stylizacja nie przedstawia Dionizosa, a bachantkę. Bachantki były tajemniczymi (i okrutnymi!) nimfami, które towarzyszyły bóstwu. Znane były z nieopisanych aktów przemocy, jakich dopuszczały się na mężczyznach, symbolizowały też rozpasanie, hedonizm i dziką, nieskrępowaną zabawę.
Moja Miss to bachantka w czasie obchodów święta Dionizosa (tzw. Dionizje Wielkie), które odbywały się wiosną (stąd kwiatowe akcenty oraz motyle w stylizacji). Podczas tego święta mocno sobie folgowano w kwestii różnego rodzaju... ekhm, uciech. Dotyczyło to także picia wina - stan upojenia próbowałam wyrazić za pomocą makijażu. Małe, błądzące oczka, charakterystyczny rumieniec oraz krzywy uśmiech mówią chyba same za siebie... /vendor/beemoov/forum/../../../public/forum/smilies/wink.png


https://cdn.shopify.com/s/files/1/1158/9490/collections/pennywise-collection-banner_1400x_e89e2ea8-cdda-4b5c-9467-fd50e5b47012_1400x.jpg?v=1509661904

Offline

#16 02-05-2015 o 15h47

Miss'na poziomie
Solomona
...
Miejsce: Wonderland
Wiadomości: 4 205

Jak zobaczyłam ten konkurs to od razu przyszedł mi na myśl Minotaur. Oto moja wersja tego pól człowieka pół byka. Minotaur został uwięziony w labiryncie (specjalnie dla niego zaprojektowanego przez Dedala). Składano mu ofiary z ludzi. Jednakże nić Ariadny pozwoliła pewnemu mężczyźnie wydostać się z labiryntu. Niestety zabił też Minotaura.

http://i62.tinypic.com/35lhp9t.png


https://78.media.tumblr.com/tumblr_mdmrytUnPJ1qimfrko1_500.gif

Offline

#17 03-05-2015 o 02h57

Miss'Fuzja
Lajna
Nie być raniony to wspaniałe uczucie tylko kiedy ostatni raz go doznałam?
Miejsce: Każdy kwiat musi w końcu zakwitnąć
Wiadomości: 6 165

Kocham mitologię Grecką więc musiałam spróbować coś stworzyć i oto efekt.
Wszystko ma swój początek i z jakieś powodu na myśl przyszło spróbować upersonalizowanie Chaosu

//photo.missfashion.pl/pl/1/53/moy/41786.jpg

Jej włosy są mieszanką ziemi i ognia które powiewają na wietrze.W klepsydrze zamknięta jest woda. Z uszu zwisają gwiazdy w tle szaleje błyskawica które ukazuje jak zmienny jest Chaos. Czerwień na ręce symbolizuje krew-być może właśnie ta krew dała początek  Uranosowi I Gai

Ostatnio zmieniony przez Lajna (03-05-2015 o 02h58)


                  "Przyszłość potrafi być bardziej świetlna niż mroczna przeszłość"                                                       
https://s-media-cache-ak0.pinimg.com/originals/ee/08/4f/ee084f654ac406d362ee0db97aa92665.jpg

Offline

#18 03-05-2015 o 10h39

Miss'ujdzie
sarata123
żyj tak jakby każdy dzień był twoim ostatnim
Miejsce: nad horyzontem i jeszcze dalej
Wiadomości: 247

//photo.missfashion.pl/pl/1/53/moy/41791.jpg

Syn Kronosa i Rei, starszy brat Zeusa(w tym wypadku siostra), Hadesa, Hery, Demeter i Hestii.Przedstawiona z trójzębem, (który był jej atrybutem),syreni ogon,pas po rzyczony od wiosny,koronka,peleryna,muszle jako bluzka i płetwa w kolorze niebieskim.Włosy białe z niebieskimi końcami.to tyle mam nadzieje że się podobało


https://grafikaizdjecia.files.wordpress.com/2013/07/sygnaturamroczna2.jpg

Offline

#19 03-05-2015 o 23h10

Miss'na całego
Assiya
...
Wiadomości: 357

Wrzucę również swoją wersję Artemidy. Artemida była boginią łowów i dzikiej natury, opiekunką dziewic. Jej strzały miały moc zadawania bezbolesnej śmieci. Bliźniacza siostra Apolla. Bardzo lubiła tańczyć.
Najczęściej przedstawiano ją jako młodą kobietę ubraną w chiton do kolan. Jej atrybutami były łuk i strzały.

//photo.missfashion.pl/pl/1/53/moy/41840.jpg

Spoiler (kliknij, aby zobaczyć)


//photo.missfashion.pl/pl/1/94/moy/75120.jpg

Offline

#20 04-05-2015 o 00h53

Miss'Fuzja
Ojsa
Martwa, lecz nieumarła, nieczuła całka nieoznaczona~
Miejsce: Somewhere in the darkness of my room. Under the blanket.
Wiadomości: 5 624

Widzę, że pojawiły się już trzy Artemidy, ale oczywiście osa jak to osa musi dodać jeszcze swoją wersję. Zwłaszcza, że panie powyżej dodały stylizacje zgoła odmienne od odwiecznej osowiej wizji tej jakże wspaniałej postaci.

https://40.media.tumblr.com/2bd2e8396a18b8b1da47b72d1132e479/tumblr_nnspndfnhk1uqalngo1_400.png

Opisywanie atrybutów bogini po raz kolejny uznam za zbędne. W końcu wszystkie zostały już wymienione. Stylizacja jest połączeniem moich wyobrażeń z lekką inspiracją obrazkiem poniżej (który był wyszukiwany mając już w głowie ogólną koncepcję).

//photo.missfashion.pl/pl/1/53/moy/41892.jpg

Dodam tylko jako anegdotkę, że sądziłam, że w ten sposób postrzega Artemidę wiele osób, ale okazało się, że chyba jednak nie, patrząc na powyższe trzy stylizacje i biorąc pod uwagę fakt, że ciężko było mi znaleźć odpowiedni obrazek D:

Ostatnio zmieniony przez Ojsa (04-05-2015 o 17h41)


https://68.media.tumblr.com/c11d596a002e56fcb7da0f3fc671fd61/tumblr_o0dqnnhbw31udhucno1_500.gif

Offline

#21 04-05-2015 o 10h52

Miss'na całego
Suiseiseki
...
Wiadomości: 322

To ja wam przedstawiam Syrenę na którą natkną się Odys podczas swej tułaczki. W mitologii greckiej to niebezpieczne i przebiegłe stworzenia femme fatale wyobrażane jako półkobieta-półptak.
//photo.missfashion.pl/pl/1/36/gd/28586.jpg

oraz niegdyś piękna Gorgonę, czyli Meduzę, przeklętą przez Atenę
//photo.missfashion.pl/pl/1/53/gd/41861.jpg


Offline

#22 06-05-2015 o 17h05

Miss'Żółtodziób
Lenka2
...
Wiadomości: 10

Eos,piękna bogini jutrzenki.Pojawia się jeszcze przed wschodem słońca i otwiera wrota dnia.Choć to owe złote promyki zbierają słowa uwielbienia ,to ona jaśnieje wśród szarych świtów.
//photo.missfashion.pl/pl/1/53/moy/42016.jpg

Offline

#23 07-05-2015 o 20h39

Miss'Fuzja
Sadist
i put the romance into necromancer
Wiadomości: 6 430

Podbijam, podbijam ^^
Do końca został już tylko 1 dzień! :3


https://i.postimg.cc/vBBMJPGn/dark-tumblr-grave-Favim-com-6076161.jpg

Offline

#24 07-05-2015 o 22h34

Miss'Żółtodziób
...
Wiadomości: 3

//photo.missfashion.pl/pl/1/53/moy/42119.jpg


A o to przed wami .... Amfitryta  jedna z najbardziej znanych nereid, bogini morza oraz żona Posejdona. Wraz z mężem sprawuje władzę nad morzami, a zarazem uosabia piękno morza. Jednak nie radzę jej denerwować gdyż posiada zdolność przemieniania iludzi.

Offline

#25 08-05-2015 o 14h59

Miss'ok
KuroiTenshi
...
Wiadomości: 69

Przedstawiam moją ulubioną boginię z mitologi greckiej, jaką jest Atena.

//photo.missfashion.pl/pl/1/53/gd/42144.jpg

W mitologii greckiej była to bogini mądrości, sztuki oraz wojny sprawiedliwej. Była opiekunką Aten i Sparty. Znajdowała się wśród dwunastu głównych bogów olimpijskich. Jej atrybutami były: włócznia i tarcza. Jej świętym zwierzęciem była sowa, a rośliną - oliwka.

Offline

Dyskusja zamknięta

Strony : 1 2 3