Strona główna

Forum - Missfashion.pl, gra o modzie dla dziewczyn!

Dyskusja zamknięta

Strony : 1 2

#1 24-03-2015 o 23h24

Miss'wow
DarkSeaweed
...
Miejsce: Rzeka
Wiadomości: 548

Witam witam.
Niektórzy może pamiętają mój pierwszy konkurs, inni może dopiero mnie poznają. Miałam dać sobie spokój z organizacją konkursów, ale wpadł mi do głowy miły pomysł i pomyślałam, że należy go wykorzystać póki mam zapał.
Przewiduję I,II oraz III miejsce, jeżeli pojawi się coś ciekawego mogą się pojawić wyróżnienia.~
Tym razem oceniać będę o wiele bardziej surowo, gdyż poprzednio wyszło tak dużo zwyciężczyń, że mogłam w sumie wszystkie zgłoszenia równie dobrze ustawić na podium '3'

Przejdźmy jednak do rzeczy.

Konkurs polega na stworzeniu DWÓCH stylizacji, które muszą być swoim całkowitym przeciwieństwem jak przykładowo:

dzień i noc
https://36.media.tumblr.com/ed2c18b8aa102b3192a4e8644415c8a3/tumblr_n6iy3m948a1r238sko1_500.jpg

ogień i woda
https://encrypted-tbn2.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9GcSMo0d8jea21pQMUcnesh4WjZumbmywU5lM-0tTeEX0b__5OInoDA

ład i chaos
https://s-media-cache-ak0.pinimg.com/236x/a7/5d/7a/a75d7a4677f8c7bb33f7fd833a58103c.jpg

czerń i biel
Link do zewnętrznego obrazka

piękno i brzydota
Link do zewnętrznego obrazka

Wszystko zależy od waszej wyobraźni!

Mały regulamin:
1. Należy pamiętać o mini regulaminie działu!
2. Prace można edytować do 2 minut po dodaniu posta, mogą być to jedynie literówki bądź po zgłoszeniu mi zmiana wielkości obrazka.
3. Prace można składać do 10.04 do godziny 23:59:59
4. Każde zgłoszenie musi zawierać dwie kreacje!
5. Wyniki pojawią się zaraz po zamknięciu przyjmowania zgłoszeń, a nagrody maksymalnie do 19.04.
6. Bądźmy oryginalni, kulturalni i kreatywni!
7. Każde zgłoszenie musi zawierać co najmniej 2 zdaniowy opis zawierający przemyślenia, wyjaśnienia i inspirację! Zdania typu "Moja miss to zimna woda i ciepły ogień. Są przeciwieństwami." lub "Moja miss to noc i dzień. Starałam się." nie będą brane pod uwagę.
8. Niech wasze kreacje nie będą gotowymi zestawami od Nine, czy od gwiazd.
9. Do komentowania zapraszam tuż po zakończeniu przyjmowania zgłoszeń.
10. Bawcie się dobrze!

Na co będę zwracać uwagę!
1) Pomysł: (oryginalność, pomysłowość, kreatywność) 1-10
2) Ogólne wrażenie: (wygląd obu kreacji z osobna każda po maks 5 pkt.) 1-10
3) Zgranie kreacji: (współpraca obu kreacji) 1-5
4) Dopasowanie makijażu: (obu kreacji z osobna każda po maks 5 pkt.) 1-10
5) Dopasowanie fryzury:(obu kreacji z osobna każda po maks 5 pkt.) 1-10
6) Opis: (dodatkowe punkty za opis) 1-5

Powodzenia!

Offline

#2 25-03-2015 o 14h28

Miss'OK
MaMiMuMeMo
Bez opisu, bez tragedii..
Miejsce: Tam gdzie przezydentem jest Czekolada
Wiadomości: 1 604

  Smutek
//photo.missfashion.pl/pl/1/49/moy/38872.jpg
Moja miss przedstawia smutek, smutek wielu osobom kojarzy się z  czernią. Tak więc: Czarna bluzka, czarna spódnica i czarne buty. Wpadłam na ten pomysł przez to, że miałam w szafie dużo smutnych ubrań. Powstała wtedy taka stylizacja, jaka jest wyżej /vendor/beemoov/forum/../../../public/forum/smilies/smile.png
Radość
//photo.missfashion.pl/pl/1/49/moy/38873.jpg
Oto przeciwieństwo smutku: radość.  Radość może się kojarzyć na przykład z kolorem różowym, dlatego taka jest ta stylizacja. Sukienka też jest "radosna" a w dodatku moja miss ma kwiatek we włosach.


http://i60.tinypic.com/a9o01j.jpg

Offline

#3 25-03-2015 o 14h48

Miss'Fuzja
Ojsa
Martwa, lecz nieumarła, nieczuła całka nieoznaczona~
Miejsce: Somewhere in the darkness of my room. Under the blanket.
Wiadomości: 5 624

Na Wstępie chciałabym ci podziękować za ten genialny pomysł na konkurs, bo już jakiś czas temu, te stylizacje chodziły mi po głowie, a dopiero teraz zostałam zmotywowana do stworzenia ich C;

https://40.media.tumblr.com/37842fddd46b8cef869ba631a6cdb67b/tumblr_nlqpwugtFK1uqalngo1_400.png                 https://40.media.tumblr.com/eb2c2d9ef461da8521c7037772803e9c/tumblr_nlrs8uZswr1uqalngo1_400.png

Swoimi stylizacjami postanowiłam zestawić ze sobą dwa przeciwieństwa.
Po pierwsze czerń i biel, a po drugie skrytość i otwartość.

Pani nr.1 jest bardzo skrytą osobą, całkowicie maskuje siebie i własne uczucia. Patrząc na jej twarz, nie da się dostrzec żadnych uczuć, niektórzy twierdzą, że w ogóle żadnych nie posiada.

Pani nr.2 jest bardzo otwartą na świat i na ludzi osobą, bez krępacji okazuje swoje uczucia, a także nie widzi najmniejszego problemu w poznawaniu innych ludzi. O tym też świadczy jej wzniesiona w zapraszającym geście dłoń. Oczywistością jest, że zaprasza na wspólną herbatę, prawda?


https://68.media.tumblr.com/c11d596a002e56fcb7da0f3fc671fd61/tumblr_o0dqnnhbw31udhucno1_500.gif

Offline

#4 25-03-2015 o 14h52

Miss'Fuzja
KimKas
^ Avatar od Namae :-) Kot kochający wolność... i wiecznie zalatana studentka Miejsce? Pewno WNPiD
Wiadomości: 6 225

Drapieżnik - zjada słabszych, człowiek - (czasami) ich broni.
//photo.missfashion.pl/pl/1/48/gd/38202.jpg//photo.missfashion.pl/pl/1/47/gd/37277.jpg
Po lewej widzimy drapieżnika - czarną panterę. Po prawej sarenkę, schowaną za pastereczką. W naturalnym środowisku roślinożerca stałby się posiłkiem mięsożercy, jednak z chwilą, w której w tą sytuację wmiesza się człowiek role mogą się diametralnie odwrócić.
(Mam nadzieję, że udało mi się wyjaśnić, dlaczego przedstawione stylizacje są przeciwieństwami /vendor/beemoov/forum/../../../public/forum/smilies/wink.png )

Offline

#5 25-03-2015 o 16h58

Miss'OK
DarkCoffe
choose to heal, choose to bloom.
Miejsce: ?
Wiadomości: 1 371

Ja przedstawiam starość:
//photo.missfashion.pl/pl/1/49/gd/38859.jpg

I młodość:
//photo.missfashion.pl/pl/1/49/gd/38878.jpg

Łuk w ręku młodości oznacza ... No .. Polowanie na chłopców /vendor/beemoov/forum/../../../public/forum/smilies/big_smile.png

Książka w ręku starości oznacza dojrzałość /vendor/beemoov/forum/../../../public/forum/smilies/smile.png

Offline

#6 25-03-2015 o 18h54

Miss'nieobczajona
noriko1999x
...
Wiadomości: 42

ogień
//photo.missfashion.pl/pl/1/49/moy/38881.jpg
woda
//photo.missfashion.pl/pl/1/49/moy/38882.jpg
Moje stylizacje przedstawiają ogień oraz wodę.
Ogień i woda to dwa z czterech żywiołów.Z wody wzięło się życie , oznacza ona zmianę, natomiast ogień niszczy ,oznacza energię i siłę.


//photo.missfashion.pl/pl/1/55/moy/43820.jpg

Offline

#7 25-03-2015 o 20h41

Miss'całkiem całkiem
GOSKA77
...
Wiadomości: 146

anioł   diabeł
//photo.missfashion.pl/pl/1/41/moy/32620.jpg//photo.missfashion.pl/pl/1/49/moy/38891.jpg
Anioły to stworzenia boskie ,opiekujące się ludźmi."Swoim aniołom dał rozkaz o tobie, aby cię strzegli na wszystkich twych drogach". Natomiast demony to upadłe anioły sługusy szatana „I zrzucony został ogromny smok, wąż starodawny, zwany diabłem i szatanem, który zwodzi cały świat; zrzucony został na ziemię, zrzuceni też zostali z nim jego aniołowie.”


//photo.missfashion.pl/pl/1/55/moy/43832.jpg

Offline

#8 25-03-2015 o 21h40

Miss'wow
jula209
...
Miejsce: Kamionka Wielka
Wiadomości: 713

Nieraz narzekamy na wszelakie jedzenie: a no bo w reklamę wyglądało tak kusząco, a w rzeczywistości chcę mi się wymiotować! A popatrzyłyśmy na nasze zdjęcia na wszelakich portalach? Na nich wyglądamy pięknie! Pełne życia dziewczyny, które widać, że o siebie dbają. A gdybyśmy zobaczyli w rzeczywistości.... Nieumalowana, brudna, bo właśnie jadła kanapkę. /vendor/beemoov/forum/../../../public/forum/smilies/tongue.png
Więc moim przeciwieństwem jest rzeczywistość-marzenie (fantastyczność)
//photo.missfashion.pl/pl/1/49/gd/38900.jpg
//photo.missfashion.pl/pl/1/49/gd/38901.jpg


http://40.media.tumblr.com/4546d6fef90b323bc8c73d7f244c6743/tumblr_mtc85tNQDk1sctigpo1_500.jpg

Offline

#9 27-03-2015 o 21h26

Miss'nałogowa
Podoina
Umarłam?
Miejsce: Zimowy pałac Doni
Wiadomości: 2 965

Ostatnio moja siostra ma fazę na oglądanie bajek Barbie i to mnie zainspirowało do stworzenia...

Spoiler (kliknij, aby zobaczyć)

Spoiler (kliknij, aby zobaczyć)


Oczywiście nie jest to wersja Barbie, ale moja własna interpretacja :-P
A więc...
Pierwsza pannica odziana cała w złoto (poza biżuterią, bo inaczej jej widać nie było, a poza tym do dosyć długa historia) jest księżniczką (ale to chyba wiadomo). Żyje w swoim pięknym pałacu, złota u niej więcej niż rozumu w głowie. Mimo wszystko nasza księżniczka jest niezadowolona, bo  nie może być ze swoim ukochanym, bo niestety pochodzi on z biednej rodziny i poza tym jest jej nauczycielem(dodajmy że jakieś 10 lat starszy kolo od niej). Ostatnim gwoździem do trumny jest to, że w przyszłym miesiącu ma brać ślub z księciem Nicolasem Klatką z krainy Hellowood którego na oczy nie widziała (a podobno niezły z niego przystojniak). Dzwoneczek który trzyma w dłoni służy do przywoływania służących(ech, nie widać go za dobrze...). Krótko mówiąc totalne bogactwo i ogromny przepych.
Druga pannica pracuje w salonie sukni ślubnych pani Bolognese za dwa posiłki dziennie (jak same widzicie dość marne, jest niedożywiona)bo reszta jej zarobków idzie na spłatę długów jej rodziców. Aby pozwolić sobie na coś od  czasu do czasu, sprząta u różnych ludzi, ale najczęściej śpiewa na placu targowym. Jej cały dobytek to sukienka, stary sweter i stara miotła. Kwiat we włosach ukradła madame Bolognese z sukni. Marzy o tym żeby być wolną i nie musieć spłacać długów i oczywiście marzy o karierze śpiewaczki operowej. Krótko mówiąc, bieda i jeszcze raz bieda.
A więc moimi przeciwieństwami jest... albo księżniczka i żebraczka, albo bogactwo i bieda- jak kto lubi.


http://i65.tinypic.com/2mqru4x.gif

Offline

#10 28-03-2015 o 17h16

Miss'Fuzja
Jessica23
...
Miejsce: Wrocław
Wiadomości: 5 291

Buuu starość i młodość już zajęte /vendor/beemoov/forum/../../../public/forum/smilies/sad.png

Ja przedstawię dwie pory roku, które stanowią swoje przeciwieństwo.

Lato
Link do zewnętrznego obrazka
Lato w nasyconym kolorze słońca i gotowych do żniw zbóż. Cechy charakterystyczne: Opalona skóra, rozjaśnione włosy. Delikatne i zwiewne ubrania. Ostatnie kwitnące kwiaty.

Zima
Link do zewnętrznego obrazka
Zima w smutnym i nudnym kolorze śniegu. Cechy charakterystyczne: Cieple i ciężkie ubrania. Blada cera i zarumienione policzki.


http://i60.tinypic.com/2m7uio7.gif

Offline

#11 31-03-2015 o 22h08

Miss'nałogowa
Likoris
HWAITING MINEŁO!!!
Miejsce: Byle były żelki!!!
Wiadomości: 2 754

Nie była bym sobą, gdybym nie przykleiła się do konkursu o tak ciekawej tematyce, którą moja głowa wałkuje od naprawde dawna. Kocham tematyke przeciwieństw, a już szczególnie w połączeniu z koncepcją bliżniąt <3
Ja sama zaszłam na dość specyficzne rejony przy robieniu stylizacji, które miały reprezentować . . . .  no właśnie! Co?
Dlatego trza było pomyśleć, zaciągnąć się inspiracją i wymyślić coś co choć troche miałoby sens /vendor/beemoov/forum/../../../public/forum/smilies/big_smile.png

DZIEŃ!!!
Imie: Lux //photo.missfashion.pl/pl/1/50/moy/39293.jpg


NOC!!!
Imie: Tenebris //photo.missfashion.pl/pl/1/50/moy/39294.jpg



"Legenda Nocy i Dnia"
Historia tych dwojga zaczyna się długo przed ich narodzinami. W czasach gdy Universum składało się z sześciu niezależnych od siebie ale związanych ze sobą światów, podzielonych na dwie strony. Strone światła w której znajdowały się światy Arinkron, Meleanoen i Izron oraz strone cienia gdzie swoje miejsce miały światy Strioprian, Krystrios i Lidon.
Fatum nie istniejących jeszcze istot rozpoczeło się od starodawnej przepowiedni, mówiącej o narodzinach bliżniąt zrodzonych z miłości ciemności i światła, których przeznaczeniem będzie we dwoje przynieść katastrofe i cierpienie wszystkiemu co żyje, a także dokonać zniszczenia absolutnego. Choć mogła być to tylko plotka lub bajeczka wymyślona przez szaleńca, to historia ta w formie pieśni bardzo szybko obiegła wszystkie światy, nie omijając przy tym zasięgu słuchu sześciu władców, którzy obawiali się nadejścia zapowiedzianego dnia. Lata mijały i coraz to rzadziej słychać było pamiętną pieśń, aż dzwięki jej słów całkowicie ucichły, a ludzie zapomnieli czego się bali. Po tym nastąpiło 300 lat spokoju, mieszkańcy cienia i światła zapominając o strachu, zapomnieli również powód rozdzielenia się stron. Zaczeły na ten temat powstawać niestworzone historie i plotki co wprowadziło nienawiść między nich i doprowadziło do konfliktu, którego prawdziwym powodem była naiwność, niewiedza i głupota.
Jednak znależli się wśród tych wszystkich nagabywaczy i tacy, którzy o legendzie przeklętego rodzeństwa bardzo dobrze pamiętali, a wręcz było to ich przekleństwo przekazane im wraz z ogromną odpowiedzialnością.
Pieśń niczym mantra była przekazywana wraz z władzą z pokolenia na pokolenie następcom tronu, dwóch najpotężniejszych królestw, Arinkronu i Lidonu. Mając świadomość że kiedyś przeznaczenie się wypełni, królowie nakazali tak zwanym "Neutralnym" inaczej radzie Oracula obserwować ludy zamieszkujące wszystkie ziemie, za pomocą wszystko widzących zwierciadeł. Ich zadaniem było znależć nowonarodzone dzieci, które wyglądać będą jak swoje odbicia lustrzane, a rozpoznać je będzie można po cechach zwierzęcych.
Jednak przez ponad 300 lat nic podobnego się nie wydarzyło, aż do pewnego dnia w którym przyszły na świat dwie dziewczynki o nieludzkich kończynach.
Wiadomość ta wprowadziła ogromny strach i panike co doprowadziło do roprzestrzeniania się chaosu. Władze żeby niedopuścić do tragedii i uspokoić poddanych wydali dekret o kompletnej separacji dzieci, nie było to proste z wielu powodów, strach był tak wielki, że rozważano pozbawienie ich życia, jednak ochronne znamiona na ich ciałach na to nie pozwalały. Również przez ten właśnie strach zwyczajne wywiezienie dzieci na dwie różne strony uznano za niewystarczające. Po wielu debatach i rozważaniach, królowie postanowili rzucić na dziewczynki klątwe, która wraz z nadaniem im imion Lux i Tenebris miała sprawić, że nigdy się one nie spotkają. Gdy słońce zachodząc za horyzont zabierało ze sobą promienie słoneczne, i z dnia powstawała noc, Lux zapadała w mimo wolny głęboki sen wraz z nim, a gdy słońce wschodziło zabierając tym ciemność i blask księżyca, przeistaczając noc w dzień, to Tenebris usypiała. I w ten oto sposób stały one na straży dnia i nocy oraz nigdy nie było im dane się spotkach, a jednak pewnego dnia . . . .


To bardzo zmodyfikowana wersja prologu do powieści fantasy, którą pisze /vendor/beemoov/forum/../../../public/forum/smilies/big_smile.png


//photo.missfashion.pl/pl/1/80/moy/63505.jpg

Offline

#12 01-04-2015 o 15h38

Miss'ujdzie
Lowsip
...
Wiadomości: 204

Jako przeciwieństwa chce pokazać początek i koniec związku.
Zauroczenie
//photo.missfashion.pl/pl/1/50/moy/39349.jpg
Rozstanie
//photo.missfashion.pl/pl/1/50/pt/39345.jpg

Zauroczenie to dziewczyna, która wciąż jest jeszcze naiwna. Miłosne uniesienie oplata ją niczym magia zmieniając zwyczajną dziewczynę i zwyczajne chwilę w coś niesamowicie pięknego. Miłość stała się jej światem, poza miłością świata nie widzi.

Rozstanie to dojrzała kobieta przepełniona żalem, gniewem i... szaleństwem utraconej miłości. Kwiaty w dłoni symbolizują dręczące ją wspomnienia o szczęściu. Woalka stara się przykryć jej ból, by mis mogła wejść między ludzi, symbolizuje też żałobę.

Offline

#13 02-04-2015 o 22h08

Miss'Żółtodziób
...
Wiadomości: 0

Przed ślubem:
//photo.missfashion.pl/pl/1/50/moy/39457.jpg




Po ślubie:
//photo.missfashion.pl/pl/1/50/moy/39459.jpg

Dla wielu z Was może wydawać się to jako "sceptyczne nastawienie na facetów "
ale kiedy widzę moje ciotki, i inne kobiety przed slubem i p slubie to mam takie wrazenie jakie przedstawiłam na górze czyli:  Przed ślubem...  dbająca o siebię, rozkwitająca wręcz kobieta.. a po ślubie ... totalnie  niezadbana , typowa "kura domowa"

Offline

#14 08-04-2015 o 21h03

Miss'wow
DarkSeaweed
...
Miejsce: Rzeka
Wiadomości: 548

Zgłosiło się tyle cudownych kreacji, tyle wspaniałych pomysłów? Zaskoczycie mnie czymś jeszcze? ♥

Offline

#15 09-04-2015 o 23h49

Miss'Super Saiyen
Pineapple
vanoe canon!!
Miejsce: gdzieś, lecz nie wiadomo, gdzie
Wiadomości: 7 683

Owszem, ja może nieco zaskoczę, gdyż moimi stylizacjami będą... Czekolada oraz pasta do zębów! /vendor/beemoov/forum/../../../public/forum/smilies/big_smile.png

PASTA DO ZĘBÓW

Odświeży Twój oddech (ta śnieżynka w pasie symbolizuje niezwykłą świeżość~), spowolni psucie się uzębienia! Często dzieci zapominają o umyciu zębów - celowo, czy niecelowo. xD Czasem ma okropny smak, ale też czasem całkiem niezły. Nie wolno jej jednak jeść - może to się dosyć źle skończyć...

//photo.missfashion.pl/pl/1/51/moy/40008.jpg

CZEKOLADA!

Podobno to między innymi od niej psują się zęby. Ale przecież dzieci ją wprost uwielbiają! Czasem nawet podjadają ją w ukryciu, chociaż rodzice im na to nie zawsze pozwalają. Według większości ludzi ma cudowny smak! (to właśnie ten cudowny smak symbolizują tęczowe kolorki oraz skrzydła) ^^ Je się ją samą albo w przeróżnych deserach. ^^

//photo.missfashion.pl/pl/1/49/moy/38917.jpg

Ostatnio zmieniony przez Pineapple (09-04-2015 o 23h50)


/modules/forum/img/smilies/bimbo/amoureuse.gif  /modules/forum/img/smilies/bimbo/bave.gif  /modules/forum/img/smilies/bimbo/bisous.gif /modules/forum/img/smilies/bimbo/en-colere.gif  /modules/forum/img/smilies/bimbo/clein-d-oeil.gif  /modules/forum/img/smilies/bimbo/gros-sourire.gif  /modules/forum/img/smilies/bimbo/langue.gif  /modules/forum/img/smilies/bimbo/malheureuse.gif  /modules/forum/img/smilies/bimbo/smile.gif  /modules/forum/img/smilies/bimbo/rougie.gif  /modules/forum/img/smilies/bimbo/mdr.gif 

Offline

#16 10-04-2015 o 14h34

Miss'Sensei
Rainbow
Ban(an) ^^
Wiadomości: 1 054

//photo.missfashion.pl/pl/1/51/moy/40024.jpg
Moja pierwsza miss przedstawia dostatek. Winogrona mają oznaczać fakt, iż miss nigdy nie doświadczyła głodu, a długa i cenna spódnica przedstawia nie opuszczające jej nigdy bogactwo. Natomiast fauna i flora otaczająca przedstawicielkę dostatku skojarzyła mi się z rajem, miejscem, gdzie niczego nie brakuje.
//photo.missfashion.pl/pl/1/51/moy/40025.jpg
Druga miss przedstawia głód, widoczne kości, oraz szarawa cera ma za zadanie przedstawić, iż to kolejny dzień bez pożywienia i wody. Kosa w ręce ma przedstawiać zbliżającą się śmierć z głodu.

Offline

#17 10-04-2015 o 16h51

Miss'wtajemniczona
Dasharia
...
Wiadomości: 2 069

Jako przeciwieństwa postanowiłam wykorzystać dwie z moich postaci. Jedna z nich jest tytułową bohaterką opowiadania, nad którym pracuję, druga - raczej poboczną postacią, która być może w wersji ostatecznej się nawet nie pojawi (wtedy zapewne wykorzystam ją przy jakimś innym projekcie /vendor/beemoov/forum/../../../public/forum/smilies/big_smile.png), jednak jako przeciwieństwo nadaje się idealnie. Obie panie są maginiami, reprezentującymi dwie skrajne szkoły magiczne. A zatem przedstawiam MAGIĘ ŚMIERCI oraz MAGIĘ ŻYCIA.

Link do zewnętrznego obrazka Link do zewnętrznego obrazka

Z magią śmierci (zwaną też często czarną magią) związane jest wszystko, co plugawe: paskudne klątwy, zadawanie bólu tak fizycznego, jak i psychicznego, szerzenie chorób, zabijanie, a nawet przywracanie zmarłych do częściowego życia, by służyli magowi jako bezmyślne, śmiertelnie niebezpieczne potwory, zwane powszechnie zombie. Magią śmierci raczej nie parają się osobnicy mili i przyjaźni - wręcz przeciwnie, są wrogo nastawieni do świata, dlatego też wybierają tą właśnie szkołę magii. Zwykle tego typu praktyki są zakazane, a uprawianie ich grozi poważnymi konsekwencjami, toteż nic dziwnego, że magię śmierci praktykuje się zwykle w tajemnicy, w ciemnościach, pod osłoną nocy, w budzących grozę i opuszczonych miejscach - jak stare cmentarze, katakumby, budynki uznawane za nawiedzone. Stąd też często ta szkoła magiczna kojarzona jest z kolorem czarnym, symbolizującym tajemnicę, mrok, nieznane niebezpieczeństwo. Drugim dominującym kolorem jest intensywna, jadowita zieleń, biorąca się z rozkładu, trucizn i toksyn.
Miss reprezentująca magię śmierci nie jest, jak widać, osóbką przyjemną: jedno spojrzenie w jej przesycone jadem oczy zdradza, że gotowa jest wyrządzić drugiemu człowiekowi krzywdę w mgnieniu oka. Jej policzki zaczynają się niezdrowo zapadać, jako, że uprawiana przez nią magia wysysa także część jej własnych sił witalnych. Zielony naszyjnik w kształcie serca pozwala jej kontrolować armię nieumarłych - powodować bicia dawno już martwych serc, gdy zombie są jej potrzebni i zatrzymywać ich rytm, gdy stają się zbędni. Mroczny cień za jej plecami to dusza złoczyńcy, która właśnie wraca do gnijącego ciała, by służyć złej magini i jej bluźnierczej magii.

Magia życia stanowi przeciwieństwo magii śmierci: przynosi zdrowie, życie, ukojenie, ulgę. Magowie i maginie, którzy praktykują tę sztukę, często są także kapłanami lub medykami. Za pomocą swoich czarów leczą z chorób i urazów, zasklepiają rany, niwelują ból, przywracają do życia obumierające lub martwe rośliny, a nawet przyspieszają ich wzrost i czynią plony bogatszymi. Czasem po prostu sprawiają, że cierpiąca osoba odchodzi ze świata w spokoju, miast w bólu, często pomagają przy porodach. Ci najpotężniejsi potrafią nawet, jeśli od zgonu minęło niewiele czasu, przywrócić osobę do pełnego życia. Najczęściej są to osoby o łagodnym usposobieniu, dobre i empatyczne.
Uosabiająca tę magię Miss ma łagodne oczy o ciepłym, przyjaznym wyrazie. Uśmiecha się, bo wie, że to, co robi, daje szczęście innym ludziom. Zdrowo zarumienione policzki sprawiają, że sama wydaje się być pełna życia. Biel, w którą jest odziana, jednoznacznie wskazuje na to, że jej magia jest czysta, niewinna i dobra - stąd często zwie się ją po prostu magią białą. Towarzyszący bieli błękit jest kolorem chłodu, ale w tym wypadku nie kojarzy się ze śmiercionośnym zimnem, a raczej ulgą, ukojeniem, orzeźwieniem. Korona na głowie magini oznacza, że jej szkoła magii jest uznawana za najwznioślejszą spośród innych.

Do jasnej anielki, dlaczego ja nie potrafię wrzucić krótkiego opisu?!... xD


https://cdn.shopify.com/s/files/1/1158/9490/collections/pennywise-collection-banner_1400x_e89e2ea8-cdda-4b5c-9467-fd50e5b47012_1400x.jpg?v=1509661904

Offline

#18 10-04-2015 o 20h44

Miss'na całego
Rillianne
...
Wiadomości: 351

Jeszcze ja! :'D Borze Szumiący, przekombinowałam to wszystko...
Miało mnie tutaj nie być, ale rzutem na taśmę, w ostatniej chwili, zmieniłam zdanie i jednak dorzucę jakieś stylizacje. Jedną zrobiłam już kawałek czasu temu, ale łatwiej wykorzystać już istniejący strój i stworzyć do niego przeciwieństwo niż kombinować od zera z dwiema kreacjami. Tak, jestem aż tak leniwa XD
Przedstawiam zatem ALBINIZM i MELANIZM
Jednocześnie chciałam przedstawić te dwie stylizacje jako lustrzane odbicia, ale nie miałam odpowiednich ubrań w potrzebnych kolorach, a niektóre niestety są do kupna tylko w Butiku Świątecznym, więc musiałam zrezygnować z tego pomysłu.
(mówiłam, że przekombinowałam)

Link do zewnętrznego obrazka Link do zewnętrznego obrazka

Albinizm jest mutacją genetyczną objawiającą się brakiem pigmentu w skórze, tworach skórnych, włosach i tęczówce oka. Miss jest zatem jasnooka, jasnowłosa, ubrana w zwiewne białe szaty. Z kolei melanizm jest czarnym zabarwieniem skóry (niestety, Nine nie poszła mi na rękę i nie stworzyła odpowiedniej karnacji, z resztą, to chyba byłaby przesada) wynikającym ze zwiększonej zawartości melaniny – ciemnego pigmentu. Pani uosabiająca melanizm ma ciemne oczy, czarne włosy i przyodziana jest w suknię koloru kruczych piór.
Nie dorabiam tutaj żadnej historii, bo to, po prostu, dwie mutacje genetyczne. Nic miej i nic więcej.

Nieodwrócona stylizacja "Melanizmu"

Offline

#19 11-04-2015 o 23h18

Miss'wow
DarkSeaweed
...
Miejsce: Rzeka
Wiadomości: 548

Uwaga!Uwaga!
Oto wyniki konkursu. Znów naprawdę było mi bardzo ciężko wybrać. Jesteście po prostu za dobre w robieniu stylizacji!
Jak i poprzednio, niektórzy wiedzą inni nie pojawi się teraz punktacja, ogólna, a następnie szczegółowa z opisami do każdego zgłoszenia.~
Rozdanie nagród przewiduję na przyszły weekend!

MaMiMuMeMo 35/50
Ojsa   43/50
KimKas 40/50
DarkCoffe 43/50
Noriko1999x 34/50
GOSKA77 37/50
Jula209 46/50
Podoina 43/50
Jessica23 45/50
Likoris 48/50
Lowsip 46/50
Lasana 46/50
Pineaplle 47/50
Rainbow 45/50
Dasharia 49/50
Rillianne 48 /50

Jak się domyślacie miejsca zajmują:
I. Dasharia ze swoją Magią życia oraz śmierci!
II. Rillianne z Albinizmem i Melanizmem oraz Likoris ze swoimi kreacjami Dnia i Nocy
III. Pineaplle jako Pasta do zębów kontra czekolada!
Gratuluję dziewczyny!

Chciałabym też przydzielić parę wyróżnień. Bardzo mi się spodobały kreacje dwóch autorek, które bardzo przypominały mi siebie w pewien sposób więc postanowiłam wytypować obie:
*Lasana
*Jula209
Gratulacje, spodziewajcie się dyplomów i niewielkiego upominku w postaci grafiki /vendor/beemoov/forum/../../../public/forum/smilies/wink.png

...ale jest jeszcze jedno wyróżnienie. Chciałam je przyznać komuś kto wytrwale bierze udział w prawie każdym konkursie, a jeszcze nie widziałam by ktoś ją docenił za jej skromne, ale urocze stylizacje i to małe wyróżnienie wędruje do...
MaMiMuMeMo

Gratuluję wszystkim!
I mimo, że nie mogę nagrodzić wszystkich mam nadzieję, że ucieszy was chociaż mały opis /vendor/beemoov/forum/../../../public/forum/smilies/smile.png

MaMiMuMeMo


Ojsa


KimKas


DarkCoffe


Noriko1999x


GOSKA77


Jula209


Podoina


Jessica23


Likoris


Lowsip


Lasana


Pineaplle


Rainbow


Dasharia


Rillianne



Ode mnie to by było na tyle!
Zapraszam do wypowiadania się, a nagrody pojawią się już niedługo!
Dziękuję wszystkim serdecznie za udział, nie spodziewałam się aż takiego zainteresowania. ♥

Ostatnio zmieniony przez DarkSeaweed (11-04-2015 o 23h18)

Offline

#20 11-04-2015 o 23h28

Miss'Fuzja
KimKas
^ Avatar od Namae :-) Kot kochający wolność... i wiecznie zalatana studentka Miejsce? Pewno WNPiD
Wiadomości: 6 225

O, tym razem nie ma komentarzy od nadwornego krytyka? /vendor/beemoov/forum/../../../public/forum/smilies/wink.png

Gratuluję całemu podium oraz wyróżnionym i właściwie wszystkim, którzy brali udział, bo każda ze stylizacji była naprawdę mega kreatywna i Aldze na pewno nie było łatwo przy ocenianiu i wybieraniu zwycięzców /vendor/beemoov/forum/../../../public/forum/smilies/smile.png

Dziękujemy DarkSeaweed za świetny konkurs, będziemy czekać na następny ♥

Ostatnio zmieniony przez KimKas (11-04-2015 o 23h28)

Offline

#21 11-04-2015 o 23h38

Miss'ujdzie
Lahlae
Lea
Wiadomości: 241

Szkoda, że dopiero dzisiaj przyszedł mi pomysł na stylizacje pasujące do tematu.
No ale! Bardzo ładne podium, gratulacje dla wszystkich! Rozpiętość punktów pokazuje, że rzeczywiście ciężko było wybrać :)

Offline

#22 11-04-2015 o 23h43

Miss'wtajemniczona
Dasharia
...
Wiadomości: 2 069

Wchodzę sobie jakby nigdy nic na forum, patrzę - o, wyniki konkursu! Ale super, zajrzę, zobaczę, która z moich faworytek zgarnęła podium... scroll, scroll, scroll... WAIT, WHAT?!
Cóż mogę rzec, cieszę się, że moja wizja (sklejona, jakby nie patrzeć, na chybcika) jednak się spodobała. /vendor/beemoov/forum/../../../public/forum/smilies/big_smile.png Bardzo gratuluję Rillianne, Likoris i Pineapple - dziewczyny, poszalałyście. Wasze kreacje były zachwycające, przy Paście do Zębów nie mogłam się nadziwić, że można tak rewelacyjnie wykorzystać poszczególne elementy...

Specjalne gratulacje dla zasłużonych wyróżnień, czyli Lasany, Juli209 i MaMiMuMeMo, za równie świetne prace! /vendor/beemoov/forum/../../../public/forum/smilies/smile.png

DarkSeaweed, podziwiam Cię za to, że chce Ci się samej prowadzić te konkursy. To jest jednak presja, samemu wybrać podium. Odwalasz kawał fajnej roboty. /vendor/beemoov/forum/../../../public/forum/smilies/wink.png

A co do mojego wbijania do konkursów w ostatnich chwilach - bo najlepsze pomysły przychodzą do głowy, gdy słyszę tykanie zegara tuż przed deadlinem! ^^


https://cdn.shopify.com/s/files/1/1158/9490/collections/pennywise-collection-banner_1400x_e89e2ea8-cdda-4b5c-9467-fd50e5b47012_1400x.jpg?v=1509661904

Offline

#23 11-04-2015 o 23h49

Miss'na całego
Rillianne
...
Wiadomości: 351

O matko, jakoś cichaczem te wyniki dodałaś, nie zorientowałam się o.O

Cieszę się bardzo... że to nie ja musiałam wybierać zwyciężczynie, bo dziewczyny naprawdę przeszły same siebie. Stylizacje świetne, ale pomysły na przeciwieństwa - GENIALNE! Gratuluję wszystkim i każdemu z osobna!
Pasta do zębów i czekolada mnie kupiły :'D

Dziękuję za drugie miejsce, naprawdę, przy takiej konkurencji to wręcz cud...

Offline

#24 12-04-2015 o 00h45

Miss'nałogowa
Likoris
HWAITING MINEŁO!!!
Miejsce: Byle były żelki!!!
Wiadomości: 2 754

Hło hło hło o.O
Nie spodziewałam się, że moje dziwneee stylizacje mogą się spodobać.
/vendor/beemoov/forum/../../../public/forum/smilies/big_smile.png
Ogromnie się cieszę, na dodatek staje na podium z pięknymi stylizacjami Rillianne

Podium jest piękne i ci pw mądrze prawią "Odwalasz kawał dobrej roboty!!!"

Ja najbardziej zakochałam się w stylizacjach Rainbow, są wspaniałe!

Gratuluje wszystkim :3

Ostatnio zmieniony przez Likoris (12-04-2015 o 00h47)


//photo.missfashion.pl/pl/1/80/moy/63505.jpg

Offline

#25 12-04-2015 o 10h50

Miss'całkiem całkiem
GOSKA77
...
Wiadomości: 146

Gratulacje dla zwyciężczyń i wyróżnionych.


//photo.missfashion.pl/pl/1/55/moy/43832.jpg

Offline

Dyskusja zamknięta

Strony : 1 2