Strona główna

Forum - Missfashion.pl, gra o modzie dla dziewczyn!

Dyskusja zamknięta

Strony : 1

#1 21-02-2015 o 10h11

Miss'Brązowa
eufrozyma
You only live once so don't be afraid of living
Miejsce: Warszawa
Wiadomości: 12 633

Jako że już zaczęłam z przytupem to mogę przejść do normalnych konkursów, hehe.
Temat obecnego to "Imiona" i wokół naszych imion się skupimy. Chodzi o to, żeby przedstawić imię w stylizacji, najlepiej swoje. XD Możecie korzystać ze wszystkiego, co go dotyczy - znaczenia samego w sobie, szczęśliwego koloru czy przypisanego zwierzęcia (np. moje imię to Anna i mogłabym wykorzystać fakt, że jest pochodzenia hebrajskiego albo że znaczy "pełna łaski, wdzięku", a według jakiejś strony moje predyspozycje zawodowe to nauczyciel albo pedagog, albo coś powiązanego ze sztuką, według tej samej strony szczęśliwy kolor to niebieski, kamień szafir, a zwierzę ryś - podobno xD). Wbrew pozorom temat daje ogromne pole manewru, a ja dodatkowo nie ograniczam Was do korzystania z jednego źródła. Możecie klikać w tyle linków z Google o znaczeniu imion, ile Wam się żywnie podoba.
Oczywiście mile widziane stylizacje, w których pokazana zostanie więcej niż jedna rzecz (w końcu wtedy "głębiej" przedstawicie swoje imię), ale nie jest to obowiązkiem.


Regulamin

§ Na początek – przestrzegamy regulaminu forum.
§ Każdy może wstawić JEDNO nieedytowanie zgłoszenie. Edytowane zgłoszenia nie będą brane pod uwagę.
§ Stylizacja nie może zawierać więcej niż DWA elementy z tego samego kompletu (Frozia zna U Nine i stylizacje gwiazd na pamięć, więc nie myślcie, że przeszmuglujecie więcej).
§ Krótkie (albo długie, w końcu Frozia sama ma problem z pisaniem "krótko" xD) opisy stylizacji mile widziane, Frozia lubi poczytać ❤️
§ Obowiązkowo trzeba podać interpretowane imię. Nie przyjmuję stylizacji-widm, gdzie nie wiadomo, co "to to" jest.
§ Przyjmowanie zgłoszeń trwa do piątku 27 lutego 2015 godz. 23:59.
§ Zwycięzcę wyłoni Froza i ewentualnie poboczne osoby typu: moja kuzynka, moja BFF, jeśli nie będę umiała się zdecydować XD
§ Wyniki zostaną opublikowane najpóźniej w niedzielę 29 lutego, chyba że wystąpi nieoczekiwany kataklizm xD Nagrody na 99% pojawią się razem z wynikami, chyba że wymagają jakichś informacji od uczestnika konkursu.
§ Zastrzegam sobie prawo do zmiany regulaminu, mwłahahahhahaha!

Nagrody

1. miejsce - dyplom + ozdobna grafika z imieniem + możliwość "zamówienia" dowolnej grafiki (sygna, sygna+awek, "happily married" czy cokolwiek innego, aby było w granicach możliwości moich i Photoshopa), która będzie miała pierwszeństwo przed wszystkimi moimi pracami w AP (hehe, sorry tato, nie mogę zrobić Ci tego projektu, bo muszę do konka grafikę machnąć xD)
2. miejsce - dyplom + ozdobna grafika z imieniem
3. miejsce - dyplom + ozdobna grafika z imieniem

+ do każdej nagrody może dojść jakiś SURPRISE, w zależności od humoru, pomysłowości i czasu Frozy


Mam nadzieję, że ktoś się podejmie ♥

Ostatnio zmieniony przez eufrozyma (21-02-2015 o 12h31)


Miss Fashion Info – Misje Halloween 2017 | Instagram

Offline

#2 21-02-2015 o 11h49

Miss'nałogowa
Podoina
Umarłam?
Miejsce: Zimowy pałac Doni
Wiadomości: 2 965

http://pl.wikipedia.org/wiki/Emiliahttp://www.ksiegaimion.com/emiliahttp://magia.onet.pl/imiennik/emilia,54.html
U góry źródła z których skorzystałam.
Więc jak się domyślacie na imię mam Emilia (nie, nie Paulina XD)
//photo.missfashion.pl/pl/1/47/moy/36882.jpg
Zacznijmy od wytłumaczenia mojej stylizacji.
Ma ona całkowicie przedstawiać charakter Emili- no i trochę może mnie, bo coś się z tego zgadza. Ubrania są dosyć skromne jak widać, bowiem albowiem w którymś z tych źródeł (albo dwuch) pisało iż że Emilie są osobami skromnymi, dlatego też(z żalem) postawiłam na prostotę. No mniej więcej, bo prosta jest tylko bluzka, rajstopy, buty i spódnica. Kolorem wszystkich Emilek jest kolor granatowy. Więc oczywiście postarałam się jak najwięcej w tym kolorze znaleźć ubrań, ale wyszło jak wyszło. To coś co ma na głowie- co jest jakby koroną- ma pokazywać że Emilia zawsze jest królową sytuacji i że zwykle to ona rządzi i oczywiście panuje nad emocjami. Czy chodzi o miłość czy też nie. Ma też oddawać w stylizacji to zdanie z ostatniego źródła

"Kocha tylko to, co do niej należy, to królowa potrzebująca poddanych."
Okulary, okulary, te cudne (ta jasne) okulary... mojaą pokazywać jej naturę obserwatorki.
obserwuje i osądza, sprawia wrażenie, jakby posiadała tajemną wiedzę, trzymała w dłoni księgę życia.

Jeśli chodzi o tą brzydką bransoletkę i kolczyki, to miały być kamienie "noc kairu", ale nie znalazłam takowych w butiku, więc zostały czarne. No oczywiście chodzi o to że to jest kamień dopasowany do imienia Emilia.
A teraz odnośnie tego co trzyma w rękach. Jest to notes i długopis, które mają symbolizować to że Emilie najlepiej nadają się do zawodu dziennikarki, sekretarki...itd.
A teraz najważniejsze- czyli te pikne skrzydła i błyskawice. Nie znalazły się tutaj bowiem przypadkiem.

Niemożliwie bezczelna (...) Lepiej z nią nie zadzierać, bo nawet po czasie odda z nawiązką. Mściwa, dumna, nieraz gwałtowna. Nie przejmuje się porażkami, gdyż wyłącznie inni są im winni. Dzięki wrodzonemu umiłowaniu intryg może skłócić całą rodzinę. Wydaje się jej, że jest ponad prawem i obyczajami.

No to chyba wszystko wyjaśnione. Zła, bezczelna intrygantka - cała ja :-P
Ale dodam że te błyskawice mają symbolizować jej wybuchowość, a skrzydłą jej czarną stronę charakteru.
Poza tym patrzcie na jej twarz-ona wciąż was obserwuje, i wyraża całkowicie jej charakter. Bo ona na miłą raczej nie wygląda.


ENDE tak bardzo krótko opisane XD


http://i65.tinypic.com/2mqru4x.gif

Offline

#3 21-02-2015 o 12h04

Miss'OK
MaMiMuMeMo
Bez opisu, bez tragedii..
Miejsce: Tam gdzie przezydentem jest Czekolada
Wiadomości: 1 604

http://images.tinypic.pl/i/00634/vo211xrtrder_t.jpg
Ach, to ja będę druga. Głównym źródłem byłam ja-Misia xD Potem korzystałam z onet ale tam pisało że jestem uwodzicielska i trochę agresywna /vendor/beemoov/forum/../../../public/forum/smilies/hmm.png W dodatku onet twierdzi, że jestem leniuchem !!! No dobra, może nawet prawda. Heh.... A ta stylizacja przedstawia Michalinę we własnej osobie. /vendor/beemoov/forum/../../../public/forum/smilies/cool.png
Co ja tu mam jeszcze napisać? Krótko Misia pisze, i nic nie poradzi. W przeciwieństwie do Podoina xD


http://i60.tinypic.com/a9o01j.jpg

Offline

#4 21-02-2015 o 14h56

Miss'Fuzja
Sadist
i put the romance into necromancer
Wiadomości: 6 430

Ja także wzorowałam sie na onecie /vendor/beemoov/forum/../../../public/forum/smilies/big_smile.png
http://www.znaczenieimion.org/imiona-zenskie/znaczenie-imienia-oliwia/
Oto moja Oliwka :3
Link do zewnętrznego obrazka
Pierwsze, co mi się rzuciło w oczy to znaczenie imienia - ''ta co hoduje oliwiki'' i od razu to skojarzyłam z tym kapeluszem w kolorze oliwkowym /vendor/beemoov/forum/../../../public/forum/smilies/smile.png W ręce trzyma paletę farb, bo " wolą wolny czas wykorzystać na swoje artystyczne hobby bądź na naukę nowych rzeczy." (Prawda. Uwielbiam rysować ^^). Jasnozielony kolor kojarzy mi się z wrażliwością, wiernością oraz pogodnym i spokojnym nastawieniu do otoczenia. Fartuszek symbolizuje, że Oliwie potrafią zadbać o swoją rodzinę. A twarz i włosy wzorowałam na sobie samej  /modules/forum/img/smilies/bimbo/gros-sourire.gif


https://i.postimg.cc/vBBMJPGn/dark-tumblr-grave-Favim-com-6076161.jpg

Offline

#5 21-02-2015 o 17h41

Miss'Fuzja
KimKas
^ Avatar od Namae :-) Kot kochający wolność... i wiecznie zalatana studentka Miejsce? Pewno WNPiD
Wiadomości: 6 225

Julia - niezwykle atrakcyjna i czarująca, bardzo inteligenta i urzekająca.
//photo.missfashion.pl/pl/1/47/gd/36926.jpg

Opis stylizacji
Najlepiej czuje się w roli pani domu (fartuszek), ale może być też dobrym prawnikiem (teczka), modelką (kapelusz, buty i peleryna) lub aktorką (okulary i podkolanówki typu "lolita") .
Sprzyjająca roślina to winorośl (bransoletka).
Przysłowie mówi: "Julia zawsze jest wierna, cierpliwa i wytrwała. Chociaż w połowie z mgły jest, a tylko w połowie z ciała." W mojej stylizacji odzwierciedla to kolorystyka (pomarańczowy to ciało, białe elementy to mgła).

Komentarz odautorski
Większość tekstu przepisałam z imiennej kartki urodzinowej, którą dostałam od mamy rok temu. Przysłowie wzięłam z http://www.ksiegaimion.com/julia.
I jeszcze dodam, że to o dobrej pani domu to kłamstwo, bo ja się w tej roli kompletnie nie sprawdzam xD

Offline

#6 22-02-2015 o 13h09

Miss'Superstar
Majerankowa
Beemoov ogarnij się
Wiadomości: 27 291

Link do zewnętrznego obrazka
Aleksandra
Zacznijmy od oczywistości, czyli znaczenia imienia. Aleksandra pochodzi od jej męskiego odpowiednika Aleksander. Pochodzi ono od greckiego słowa aleksandros (obrońca ludzi). Stąd właśnie miecz i tarcza trzymane w rękach.
Kolorem tego imienia jest fioletowy oraz srebrny, co widać na pierwszy rzut oka.
Dalej spójrzmy na minę Aleksandry. Ona wcale nie stara się być groźna - w pracy korzysta z inteligencji emocjonalnej i nie toleruje obłudy, a jej mina mówi o tym, że kobieta nie do końca wierzy w twoje słowa.
Fryzura ma za zadanie przekazać odrobinę tej dynamiczności, która cechuje Olkę, nawet jeśli większość tej dynamiczności jest w formie pasywnej. W końcu ktoś musi myśleć o tym wszystkim!
Łańcuch na szyi symbolizuje to, że Aleksandra jest nazbyt zaborcza i lubi robić z ludzi swoich niewolników. Potwierdzam w 10000%
Gorset mówi o wielkiej miłości, która jako jedyna może zastopować porywczość Oli.
Rogi daniela - kto by się przejmował tym, że to rogi jelenia - to zwierzęcy przewodnik Sandry - daniel. Tak samo jest z chmurą fioletowego czegoś i bańkami - konik morski.
Ostatni element, czyli spódnica, to nic innego jak rozłożystość wiązu, czyli drzewa imienia Aleksandra.


Źródło. Źródło.


https://66.media.tumblr.com/a79585b15b7fc52ce6d27f2f9814a19b/tumblr_inline_op9jh0YOA71t67szg_540.gif

Offline

#7 22-02-2015 o 17h57

Miss'Sensei
Rainbow
Ban(an) ^^
Wiadomości: 1 054

//photo.missfashion.pl/pl/1/47/moy/37008.jpg
A N I E L A
Aniela – imię żeńskie, które jest spolszczoną formą łacińskiego imienia Angela, pochodzącego od greckiego słowa ángelos "posłaniec".
Posłaniec... Czy tylko mi te stwierdzenie skojarzyło się z niejakim Hermesem, posłańcem bogów? Który nosił kapelusz ze skrzydełkami?
W świecie chrześcijańskim upowszechniło się jako nawiązanie do aniołów i Anioła Stróża. Jest żeńskim odpowiednikiem imienia Anioł (Angel).
Moja główna interpretacja tej stylizacji. Miecz w ręce ma oznaczaj aniołów, strzegących swych panów. Skrzydełek chyba nie muszę tłumaczyć...
Jej atutami są wrażliwość i rzadko spotykany wdzięk osobisty.
Delikatnie pomalowane usta i loki najbardziej skojarzyło mi się z tym pojęciem. Chociaż ja z wdziękiem osobistym... Niemożliwe

1 2
Niestety moje imię nie jest na tyle popularne, aby można było wyszukać więcej informacji o jego znaczeniu, ale dało się coś znaleźć.

Offline

#8 23-02-2015 o 19h07

Miss'wow
jula209
...
Miejsce: Kamionka Wielka
Wiadomości: 713

  JULIA

http://i61.tinypic.com/5znw54.png
Zrobiłam inperpetacje mnie. Ma co dzień noszę kolorowe leginsy, jakiś fajny T-shirt ( oczywiście ze śmiesznym nadrukiem), marynarkę lub sweter. Na nogi zakładam moje ulubione concersy. Muszę pamiętać o okularach, bo bez nich jestem ślepa jak kret. ;_;
A po co paleta? Chcę być w przyszłości malarką. /vendor/beemoov/forum/../../../public/forum/smilies/smile.png

Ostatnio zmieniony przez jula209 (23-02-2015 o 23h25)


http://40.media.tumblr.com/4546d6fef90b323bc8c73d7f244c6743/tumblr_mtc85tNQDk1sctigpo1_500.jpg

Offline

#9 24-02-2015 o 08h38

Miss'nałogowa
DemOlkaGirl
NIE BIASUJ NOSA MOJEGO BIASA
Miejsce: Talerz
Wiadomości: 2 871

//photo.missfashion.pl/pl/1/47/moy/37094.jpg

Alexandra (Tak, Zioło już ją wstawiło, ale moje drugie imię to no name) to kobieta pełna uroku, co symbolizuje podniesiona noga i uwodzicielski makijaż.
Mogłaby być sekretarką, pedagogiem lub przewodnikiem wycieczek, do czego potrzebne są jej koszula i buty, oraz długa spódnica, która już zawsze będzie mi się kojarzyć z panią pedagog w mojej szkole.
Jest osobą buntowniczą i lubiącą pakować się w kłopoty, ale jest też bardzo uczciwa, co ma symbolizować kokarda w jej włosach.


  https://78.media.tumblr.com/9865d2fc8f6d10bb382e53ee04126fa6/tumblr_ozb44fu5xI1sg1swdo4_400.gif   https://78.media.tumblr.com/0a25edb5d3bc6700454bc96933c308fb/tumblr_ozb44fu5xI1sg1swdo3_400.gif

Offline

#10 25-02-2015 o 12h07

Miss'ujdzie
Lahlae
Lea
Wiadomości: 241

Martyna
Chyba nie będzie nieskromnością, jeśli napiszę, że moje imię jest boskie. Bo jest.
Martyna to żeńska forma imienia Marcin, którego oryginalna, łacińska wersji brzmi bardzo ładnie – Martinus. Wywodzi się od słowa Martis, czyli łacińskiego dopełniacza imienia rzymskiego boga wojny, czyli Marsa. Polskie źródła* twierdzą, że imię Marcin znaczy „należący do Marsa”.
Przyznam szczerze, że nigdy nie sprawdzałam, co oznacza moje imię i jaka powinnam być według różnych wróżbitów. Wystarczy mi znajomość samego pochodzenia imienia, które uważam za wiele ciekawsze niż zbiór cech, które na upartego można dopasować do każdego człowieka, dlatego uznałam, że pójdę w moją ulubioną stronę, a mianowicie historyczno-kostiumową.
//photo.missfashion.pl/pl/1/47/moy/37180.jpg
To moja panienka „należąca do Marsa” *mrug mrug*
Ma na sobie „płaszcz z podbiciem koloru krwawnika”, który jak mało co kojarzy mi się ze starożytnym Rzymem, a w ręku trzyma włócznię, która jest jednym z atrybutów Marsa. O jej waleczności świadczy najprawdziwsze żelazne bikini, wyzierające spod drapowanych szat. Do pełni szczęścia brakuje mi tu tylko wilka, który jest kolejnym z symboli Marsa, ale jako że nie znalazłam niczego wilczego u Nine i w sumie to nawet nie wiem, czy coś takiego w grze istnieje, wilczy charakter, przynajmniej odrobinę, starałam się pokazać w makijażu.

*tak, chodzi o wiki c:
Oprócz tego korzystałam z behindthename.

Offline

#11 27-02-2015 o 01h37

Miss'wow
DarkSeaweed
...
Miejsce: Rzeka
Wiadomości: 548

Klaudia.
Jeszcze się nie pojawiła ♥
Link do zewnętrznego obrazka

W mojej kreacji skupiłam się na pokazaniu ciepłej, uśmiechniętej, pełnej poświęcenia dziewczyny. Wygląda uroczo i wzbudza zaufanie. Koty, które ją otaczają podkreślają jej troskę o innych, a gałązkowy wianek na głowie przywodzi na myśl oddanie i poświęcenie(nie wiem czemu, pomyślałam trochę o cierniowej koronie jaką nosił Jezus *nie jestem wierząca, ale stereotypy robią swoje.*).
Nie wybrałam żadnego z "proponowanych" zawodów, poprowadziłam się raczej swoją osobą, chciałabym pracować w bibliotece, kwiaciarni lub schronisku, więc skupiłam się na nierzucającym się w oczy, schludnym, ale luźnym ubiorze. Choć ostatecznie można ją zakwalifikować jako pracownika społecznego. No i oczywiście moja Miss ma ciepły, niewinny i lekko nieśmiały uśmiech /vendor/beemoov/forum/../../../public/forum/smilies/smile.png


"Klaudia ma wielu przyjaciół, ponieważ przyciąga ludzi potrzebujących i zatroskanych. Każdy znajdzie w niej wsparcie, dobre słowo, poradę i wielkie serce. Urzeka przy tym swym pocieszającym i ciepłym uśmiechem, który zachowuje w każdej sytuacji. Ciężko ją zranić, gdyż usprawiedliwia postępowanie każdego, kto wyrządzi jej krzywdę. Zawsze poszukuje przyczyn złego zachowania innych i łatwo wybacza wszelkie złośliwości oraz przewiny. Wobec siebie nie jest już jednak tak wyrozumiała! Znajomi i przyjaciele z kolei często nie dostrzegają jej potrzeb i problemów. Klaudia nie oczekuje jednak pochwał i wdzięczności za swe oddanie i poświęcenie."

"Klaudia to rozważna kobieta obdarzona intuicją – niestety skutecznie ją ignoruje. Skuteczność bowiem jest jej główną cechą."

"Klaudia ma tę zaletę, że sprawdza się w wielu różnych zawodach. Chętnie wybierze zawód lekarza, pielęgniarki, pracownika społecznego, psychologa bądź pedagoga."



źródło:http://www.ksiegaimion.com/

Ostatnio zmieniony przez DarkSeaweed (27-02-2015 o 01h39)

Offline

#12 27-02-2015 o 09h53

Miss'Fuzja
Jessica23
...
Miejsce: Wrocław
Wiadomości: 5 291

Wbrew temu co myślą niektórzy nie mam na imię Jessica /vendor/beemoov/forum/../../../public/forum/smilies/tongue.png

AGATA

Agata znaczy dobra, a nikt nie jest takim okazem dobroci jak święta. Oto św. Agata z Sycylii.

//photo.missfashion.pl/pl/1/47/moy/37283.jpg


http://i60.tinypic.com/2m7uio7.gif

Offline

#13 27-02-2015 o 14h31

Miss'Fuzja
Iremi
Pojawiam się i znikam~
Miejsce: #teamFriś
Wiadomości: 6 802

//photo.missfashion.pl/pl/1/47/moy/37293.jpg

//photo.missfashion.pl/pl/1/47/moy/37294.jpg

Jest to imię pochodzenia hebrajskiego i oznacza "życie" lub inaczej "dająca życie". Symbolem życia jest m.in. jajko lub pisklak, który się wykluł z jajka - stąd kurczaczek w ręce Miss.

Zwierzęciem Ewy jest o dziwo gołąb, którego nie mogło zabraknąć również tutaj.


"Ma niełatwy charakter."

"Stoi mocno nogami na ziemi. Gdy się z czymś nie zgadza, bardzo ostro się przeciwstawia.''

"Jeśli coś jej się nie podoba, potrafi być mało sympatyczna, a nawet mściwa."

"To kobieta zdecydowana, pracowita, nieco chmurna, zazdrosna, ale posiada bogactwo czułości i miłości. "



W minie Misski starałam się zawrzeć chmurność, mściwość i zazdrość, którymi to cechami wyróżnia się Ewa.



Większość stylizacji odwołuje się do historii, z którą najczęściej imię Ewa jest kojarzone. "Według prastarego semickiego mitu o stworzeniu świata, Ewa była pierwszą kobieta, towarzyszką Adama w raju, pramatką całej ludzkości. Wszyscy znamy historię Adama i Ewy: jak zostali stworzeni przez Boga, żyli bez trosk w rajskim ogrodzie, jak za namową złośliwego Węża odmówili Stwórcy posłuszeństwa i na skutek owego pierworodnego grzechu zostali z raju wygnani. Opowieść o losach Ewy i Adama jest zapisana w Biblii w rozdziale o początku świata, zwanym Genesis, czyli w Księdze Rodzaju."

"Ciekawe, że według dawnych Semitów pierwsza kobieta wcale nie była łagodna ani posłuszna. Przeciwnie: była istotą wścibską i buntowniczą. Ewę w raju goni nienasycona ciekawość i chęć spróbowania czegoś nowego. Mało jej rajskiego dobrobytu: nie może wytrzymać, że jest tam drzewo, z którego nie może zerwać owocu. I w końcu to ona pierwsza ulega namowom węża kusiciela. Adam, mężczyzna stateczny i poczciwy, sam na pewno żadnego grzechu by nie popełnił...  "

Kolorem Ewy jest niebieski co połączyłam również z opisem osobowości: "Ta, co króluje w niebie i na ziemi". W stylizacji - korona, błękit nieba znajdujący się w stylizacji, oraz roślinność żyjąca na ziemi.

W dawnych czasach imię to było źle widziane – ciążył na nim grzech pramatki Ewy, która złamała zakaz Boży. Stąd bransolety na nogach Miss - wyraz napiętnowania wszystkich Ew owym grzechem.


Reszty się domyśl, bo już nie chce mi się pisać ;P

Offline

#14 27-02-2015 o 21h31

Miss'Electronic
Setarah
♥ "i teraz przypominała sobie, jak ten dotyk grzał ją" ♥
Miejsce: Pomocnik moderatora
Wiadomości: 11 474

http://i59.tinypic.com/2vnqfxd.png

Przedstawiam Wam Esterę.
Ale nie byle jaką Esterą, bo to właśnie ona, Królowa, znana szerzej z Księgi Estery Starego Testamentu.
Imię Estera pochodzi z języka perskiego i "Setarah" oznacza gwiazdę, stąd duża ilość złotego koloru w stylizacji.
Wystrojona Estera, podąża właśnie do króla, aby prosić go o zlitowanie się nad jej narodem.


"kiedy człowiek pierwszy raz się zakochuje, jego życie nieodwracalnie się zmienia i choćby nie wiedzieć jak się próbowało, to uczucie nigdy nie zniknie."


"twoja wartość jest bezcenna"

Offline

#15 27-02-2015 o 21h31

Miss'Fuzja
Charlotte5
“Elegance is the only beauty that never fades.”
Miejsce: Miami
Wiadomości: 5 762

Link do zewnętrznego obrazka

//photo.missfashion.pl/pl/1/47/moy/37324.jpg


Link do zewnętrznego obrazka

Joanna jest osobą niezwykle energiczną. To natura wojowniczej rewolucjonistki. Posiada zdolności organizatorskie i kierownicze. Do tego z łatwością zjednuje sobie ludzi. Zawsze stara się realizować swoje idee i często posiada dokładny plan na życie. Wywieranie na nią jakiejkolwiek presji mija się jednak z celem, gdyż Joanna wszędzie chodzi swoimi ścieżkami. Musi jednak uwierzyć we własne siły i uzdolnienia, aby odnieść należny jej sukces. Z natury jest wrażliwa na ludzką niedolę, ale nie poświęca działalności altruistycznej wiele czasu i sił. Współczuje drugim, bo tak wypada. Swoje zaangażowanie i zdolności chętnie spożytkuje na rzecz upatrzonej idei. Gdy pokocha i zaufa, może góry przenosić.

Link do zewnętrznego obrazka

Joanna jest to imię, które pochodzi od męskiego imienia Jan.

Link do zewnętrznego obrazka

Gdy pokocha i zaufa, może góry przenosić. Dokona wszystkiego, jeśli spełni się jej marzenie o miłości. To uczucie dowartościowuje ją najbardziej i motywuje do działania. Świetnie zajmie się domem, będzie troskliwa wobec dzieci i wiernie wytrwa przy mężu. Jednakże w jednej chwili może wszystko porzucić, jeśli nie będzie się czuć dostatecznie potrzebna. Joanna ceni sobie również wolność, gdy ktoś próbuje są ograniczać – ucieka. Jest ciekawa świata i ma bardzo dobrą pamięć – nie popełnia dwa razy tego samego błędu, a w domu wszystkiego dopilnuje. Warto o tym pamiętać i pozwolić jej dyrygować życiem rodzinnym, pozostawiając swobodę ruchów. Od najbliższych wymaga równie bohaterskiej postawy w działaniu, jak od siebie!

Link do zewnętrznego obrazka

Pomimo dość wojowniczej natury, Joanna jest bardzo wrażliwa na krzywdę drugiego człowieka. Logika karze jej patrzeć obiektywnie, ale uczuciowość narzuca subiektywny punkt widzenia. Swoje zaangażowanie, energię i zdolności chętnie poświęci dla upatrzonej idei. Ma bardzo silną potrzebę dawania czegoś z siebie innym! Dlatego z łatwością zjednuje sobie ludzi. Lubi ją każdy, kto poznał! Jednakże, aby być jej przyjacielem, trzeba na to zasłużyć. Joanna ma dobry wpływ na otoczenie, nawet gdy próbuje nim dyrygować. Jest kulturalna i uczciwa – nie toleruje zatem kłamstwa ani obłudy i wyczuwa je bezbłędnie! Nie warto jej podpaść, gdyż w ocenie pojedynczego człowieka bywa bardzo surowa. Dla swoich przyjaciół zawsze znajdzie czas, a jeszcze chętniej ugości ich w domu.

Link do zewnętrznego obrazka

Wojownicza rewolucjonistka obdarzona dużymi zdolnościami przywódczymi! Joanna jest kobietą z dokładnym planem na życie i skutecznie zmierza do celu. Pomimo wybuchowej natury, częściej jest opanowana i chłodno analizuje zaistniałe sytuacje. Należy pamiętać, iż wywieranie na nią jakiejkolwiek presji mija się z celem. Joanna wierzy tylko sile argumentów i własnym wymiernym korzyściom. Wszystkie drzwi stoją przed nią otworem, potrafi naprawdę wiele zdziałać, a umiejętności dyplomatyczne nieraz pomagają jej w interesach. Musi jednak wierzyć w swoje siły i uzdolnienia, inaczej ponosi klęskę. Jest skłonna wszystko poświęcić dla ideałów. Zaangażowanie i umiejętności kierownicze czynią z niej dobrego przełożonego – bez obaw można jej powierzyć stanowisko związane z dowodzeniem grupą ludzi.

Link do zewnętrznego obrazka

Joanna dobrze sprawdzi się jako aktorka, modelka, fryzjerka, kosmetyczka, nauczycielka. Potrzeba bycia pomocną oraz wrażliwość na drugiego człowieka sprawiają, że dobrymi zawodami dla Joanny będą nauczycielka, terapeutka bądź lekarka.

Link do zewnętrznego obrazka

Joanna imieniny obchodzi 30, 31 stycznia, 2, 3, 4 lutego, 1, 28 marca, 12, 24, 30 maja, 23 lipca, 7, 17, 21, 24, 26 sierpnia, 4 listopada, 12, 13, 15 grudnia.

Najbardziej popularną datą obchodzenia imienin Joanny jest 30 maja.


Link do zewnętrznego obrazka

Joanna d’Arc – święta, bohaterka narodowa Francji. Urodziła się w roku 1411 lub 1412 w Lotaryngii. W czasie wojny stuletniej skłoniła niezdecydowanego Karola, by koronował się na króla Francji. Sama stała na czele oddziałów francuskich i osiągała zwycięstwa w bitwach. W roku 1430 dostała się w ręce Burgundów, którzy odsprzedali ją Anglikom. Trybunał Inkwizycyjny posądził ją o zmowę z diabłem. Po torturach spalono ją na stosie, 30 maja 1431 roku. Jej postawa zakończyła trwającą od stu lat wojnę z Anglią. W roku 1457 zrehabilitowana przez papieża Kaliksta III.

Link do zewnętrznego obrazka

Asia, Aśka, Jasia, Joasia, Joaśka

Link do zewnętrznego obrazka

Joanna (łac.), Jane, Jean, Joan (ang.), Johanna, Hanne (niem.), Jeanne (fr.), Juana (hiszp.), Gianna, Giovanna (wł.)

Link do zewnętrznego obrazka

Łososiowy, 1, perła

Link do zewnętrznego obrazka

Przepraszam Froziu, że taki długi tekst, ale to po to, abyś pojęła sens stylizacji. ^^ Mam nadzieję, że to przybliży Ci sens stroju. Przyjrzyj się dokładnie. ♥

Link do zewnętrznego obrazka

http://www.ksiegaimion.com/joanna


~

Offline

#16 01-03-2015 o 22h53

Miss'Brązowa
eufrozyma
You only live once so don't be afraid of living
Miejsce: Warszawa
Wiadomości: 12 633

Dziewczyny, nawet nie wiecie, jaki rzuciłyście mi ciężki orzech do zgryzienia. Kiedy w piątek próbowałam zacząć wyłaniać zwycięzcę, przekonałam się, że nie będzie to łatwe zadanie. Po walce sama ze sobą ograniczyłam się do sześciu faworytek i muszę przyznać, że do tej pory nie miałybyście wyników, gdybym nie poradziła się innych osób. Ostatecznie głos zabrały oprócz mnie jeszcze dwie osoby i jestem im ogromnie za to wdzięczna ♥

Tak więc nie przedłużając – oto laureatki!
Wyłaniane w otoczeniu potu, bólu i łez XD
Link do zewnętrznego obrazka

Pierwsze miejsce ex aequo zajęły Majerankowa i Iremi
Nikt nie chciał między Wami wybierać, hehe XD

Link do zewnętrznego obrazka Link do zewnętrznego obrazka
Link do zewnętrznego obrazka
Link do zewnętrznego obrazka

Drugie miejsce przypadło Rainbow

Link do zewnętrznego obrazka
Link do zewnętrznego obrazka

Trzecie miejsce zgarnęła Jessica23

Link do zewnętrznego obrazka
Link do zewnętrznego obrazka

Plus na nieprzewidywane z początku wyróżnienie załapała się jeszcze Lahlae /vendor/beemoov/forum/../../../public/forum/smilies/big_smile.png

Link do zewnętrznego obrazka

Serdecznie dziękuję wszystkim za udział w konkursie ♥

Przyjmuję zażalenia dotyczące grafik z imionami, w końcu nie miałyście wpływu na to, jak będą wyglądać, a chciałbym, żeby się podobały /vendor/beemoov/forum/../../../public/forum/smilies/smile.png
Na Iremi i Majerankową czekam na privie, żeby upomniały się o ostatnią z nagród /vendor/beemoov/forum/../../../public/forum/smilies/wink.png


Miss Fashion Info – Misje Halloween 2017 | Instagram

Offline

#17 02-03-2015 o 11h25

Miss'Fuzja
Jessica23
...
Miejsce: Wrocław
Wiadomości: 5 291

O jejku jakie piękne nagrody, tym bardziej cieszę się z mojego 3 miejsca <3 Dziękuję i gratuluję wszystkim! /vendor/beemoov/forum/../../../public/forum/smilies/smile.png


http://i60.tinypic.com/2m7uio7.gif

Offline

#18 02-03-2015 o 11h31

Miss'Superstar
Majerankowa
Beemoov ogarnij się
Wiadomości: 27 291

Dziękuję bardzo Froziu. <3 Piękne nagrody. ^^ Pierwszego miejsca się nie spodziewałam. <3
Pozdrów całe jury, hehehe. <3


https://66.media.tumblr.com/a79585b15b7fc52ce6d27f2f9814a19b/tumblr_inline_op9jh0YOA71t67szg_540.gif

Offline

#19 02-03-2015 o 16h37

Miss'ujdzie
Lahlae
Lea
Wiadomości: 241

Aww, dziękuję za wyróżnienie ♥ I za zorganizowanie ciekawego konkursu!
Gratulacje dla wszystkich, śliczne podium :3

Offline

#20 02-03-2015 o 16h40

Miss'wow
jula209
...
Miejsce: Kamionka Wielka
Wiadomości: 713

Gratulacje! /vendor/beemoov/forum/../../../public/forum/smilies/big_smile.png


http://40.media.tumblr.com/4546d6fef90b323bc8c73d7f244c6743/tumblr_mtc85tNQDk1sctigpo1_500.jpg

Offline

#21 02-03-2015 o 16h42

Miss'Fuzja
KimKas
^ Avatar od Namae :-) Kot kochający wolność... i wiecznie zalatana studentka Miejsce? Pewno WNPiD
Wiadomości: 6 225

Gratulacje dla pięknego podium! /vendor/beemoov/forum/../../../public/forum/smilies/smile.png
Frozu, Twoje grafiki są boskie ♥

Offline

#22 02-03-2015 o 18h25

Miss'Sensei
Rainbow
Ban(an) ^^
Wiadomości: 1 054

Ślicznie dziękuje za drugie miejsce i ciesze się, że przede mną stoi Majerankowe ze swoją świetną interpretacją Aleksandry, gdyż to był zdecydowanie mój faworyt /vendor/beemoov/forum/../../../public/forum/smilies/wink.png. A nagrody cudne /vendor/beemoov/forum/../../../public/forum/smilies/smile.png.

Offline

#23 02-03-2015 o 20h06

Miss'wow
DarkSeaweed
...
Miejsce: Rzeka
Wiadomości: 548

Gratulacje zwyciężczynią, prace są godne swoich miejsc ♥

Offline

#24 02-03-2015 o 20h24

Miss'Fuzja
Sadist
i put the romance into necromancer
Wiadomości: 6 430

Gratuluję Wszystkim /vendor/beemoov/forum/../../../public/forum/smilies/smile.png Wasze stylizacje były cudowne /vendor/beemoov/forum/../../../public/forum/smilies/wink.png


https://i.postimg.cc/vBBMJPGn/dark-tumblr-grave-Favim-com-6076161.jpg

Offline

#25 03-03-2015 o 13h43

Miss'nałogowa
Podoina
Umarłam?
Miejsce: Zimowy pałac Doni
Wiadomości: 2 965

Gratki, gratki :-) Stylizacje na podium rzeczywiście piękne :-) Mi szczególnie podobają się miejsce drugie i trzecie :-)


http://i65.tinypic.com/2mqru4x.gif

Offline

Dyskusja zamknięta

Strony : 1