Strona główna

Forum - Missfashion.pl, gra o modzie dla dziewczyn!

Strony : 1

#1 19-09-2014 o 14h43

Miss'Żółtodziób
Virie
...
Miejsce: Valinor
Wiadomości: 13

Ja osobiście uwielbiam cały świat stworzony przez Tolkiena. /vendor/beemoov/forum/../../../public/forum/smilies/big_smile.png Czytałam Silmarillion, Niedokończone Opowieści, hobbita mam również Encyklopedię Śródziemia i Atlas Śródziemia. Nie długo zacznę "Władcę pierścieni" i jestem w trakcie uczenia się języka elfów i ich pisma. A wy? Też was interesuje ten fikcyjny świat? Wolicie książki czy filmy związane z Śródziemiem? Jakie są wasze ulubione postacie stworzone przez Tolkiena?    /modules/forum/img/smilies/bimbo/amoureuse.gif


"Żegnaj mi, kraju pod północnym niebem! Na wieki będę błogosławił ciebie, bo tu na trawie w poświacie miesiąca i w pełnym blasku gorącego słońca Luthien Tinuviel widziałem tańczącą a jej piękności i głosu słowika nikt nie wysłowi w mowie śmiertelnika."    

Offline

#2 20-09-2014 o 16h01

Miss'Super Saiyen
Pineapple
vanoe canon!!
Miejsce: gdzieś, lecz nie wiadomo, gdzie
Wiadomości: 7 683

Czytam właśnie ,,Władcę Pierścieni'' . Książka naprawdę ciekawa... ale aż takim wielkim fanem Tolkiena jak ty to ja nie jestem. Nie za łatwo mi idzie nauka języka angielskiego, a co dopiero elfów /modules/forum/img/smilies/bimbo/langue.gif


/modules/forum/img/smilies/bimbo/amoureuse.gif  /modules/forum/img/smilies/bimbo/bave.gif  /modules/forum/img/smilies/bimbo/bisous.gif /modules/forum/img/smilies/bimbo/en-colere.gif  /modules/forum/img/smilies/bimbo/clein-d-oeil.gif  /modules/forum/img/smilies/bimbo/gros-sourire.gif  /modules/forum/img/smilies/bimbo/langue.gif  /modules/forum/img/smilies/bimbo/malheureuse.gif  /modules/forum/img/smilies/bimbo/smile.gif  /modules/forum/img/smilies/bimbo/rougie.gif  /modules/forum/img/smilies/bimbo/mdr.gif 

Offline

#3 28-11-2014 o 00h09

Miss'Żółtodziób
...
Wiadomości: 0

Ja bardzo lubię czytać Tolkiena.Pierwszą jego książke, którą dostałam do ręki szczerze lubię dotychczas powtarzać, a był to "Silmarillion". Oprócz tego oczywiście obowiązkowo mam za sobą lekturę "Władcy Pierścieni" i "Hobbita" (które cztałam daaawno temu w 4 klasie podstawówki)oraz paru tam innych. Nie mówię, że to łatwa literatura, ale według mnie warto po nią sięgnąć.

Offline

#4 11-12-2014 o 17h32

Miss'ok
Kafra
...
Wiadomości: 65

Ja czytałam Hobbita. I mam mieszane uczucia.

+ świat fantastyczny, postacie, wszystkie kreacje - są wyjątkowe. Poza tym historia też jest ciekawa

- nie mam pojęcia dlaczego było mi tak ciężko przejść przez dość spory początek książki. Przeczytałam dlatego, że bardzo chciałam i stwierdziłam, że MUSZĘ przeczytać. Nie wiem czy to sposób pisania czy ten całkiem obcy i nowy świat czy coś innego

Nie żałuję, że przeczytałam, jest wspaniałą książką, ale było mi ciężko. Powoli przymierzam się do Władców Pierścienia. Próbowałam, ale muszę mieć więcej wolnego czasu.

A co sądzicie o Hobbicie filmie?

Offline

#5 12-12-2014 o 16h55

Miss'wtajemniczona
Dasharia
...
Wiadomości: 2 069

Ubóstwiam Tolkiena i jego twórczość, jest przefantastyczna. Choć prawda, że to raczej ciężka lektura i nie każdemu musi się podobać (Tolkien słynie z przydługich opisów i o ile mi się to bardzo podoba, to rozumiem tych, którzy twierdzą, że trochę "przynudza" xD). "Władcę Pierścieni" czytało się fajnie, choć długo (nie mogłam przebrnąć przez rozdziały z Tomem Bombadilem, nie wiem, czemu, ale po prostu go nie znoszę i bardzo się cieszyłam, że "wycięli" go z filmu). "Hobbit" to już inna liga, zasadniczo miał być powieścią dla dzieci, dlatego jest o wiele "lżejszy", choć równie rewelacyjny.
Boli mnie strasznie, że na naszym rynku tak ciężko dorwać "Księgę Zaginionych Opowieści". Tytuł adekwatny do dostępności, nigdzie jej nie ma, a jak już jest, to w zawrotnych cenach. /vendor/beemoov/forum/../../../public/forum/smilies/sad.png Kiedyś na jakimś letnim kiermaszu książek dorwałam część trzecią - wtedy jeszcze Tolkien był na mocnej fali i o wszelkiej maści fantastykę typu epic było na takich kiermaszach dość łatwo. Niestety, na dwie pozostałe części nie mam co liczyć, jeśli wydawnictwo nie zdecyduje się na dodruk (może i jestem psychofanką Tolkiena, ale nie do tego stopnia, żeby wybulić za te książki jakieś 600 zł - tyle na allegro kosztuje komplet...)

Co do kinowego "Hobbita", to mam mieszane uczucia. Z jednej strony fajnie zrobiony, jest zasłużony, epicki rozmach. Rozbudowali wiele elementów, w większości na plus. Z drugiej: niektóre kwestie są mocno przegięte (można się kłócić do długość brody Thorina, obecność Legolasa, a o ile relacja Kili-Tauriel jest w miarę zabawna, to już sam fakt pojawienia się rudej elfki mocno zniesmaczył część "maniakalnych" fanów). Najbardziej boli mnie fakt, że nie pojawiła się ta genialna wzmianka o "wyjściu za próg" (powinna pojawić się na samym początku filmu i potem znów pod ukrytymi drzwiami). Bardzo liczyłam, że reżyser przytoczy tych kilka linijek dialogu, tym bardziej, że "próg" pojawił się w pierwszej części "Władcy"... Wiem, czepiam się drobnostek, ale pewnie niejeden fan wściekł się, że tego zabrakło (raptem dwie, trzy krótkie linijki dialogu, no nie można było tego gdzieś upchnąć?...)

Ostatnio zmieniony przez Dasharia (12-12-2014 o 16h59)


https://cdn.shopify.com/s/files/1/1158/9490/collections/pennywise-collection-banner_1400x_e89e2ea8-cdda-4b5c-9467-fd50e5b47012_1400x.jpg?v=1509661904

Offline

#6 12-12-2014 o 17h03

Miss'ok
Kafra
...
Wiadomości: 65

Mi w filmie podoba się cała ta sceneria, właśnie epickość. Najbardziej przeszkadzały mi np w 2 części romans Kili i Tauriel, a już szczególnie ta walka ze smokiem. Nie przypominam sobie by coś takiego było w książce.

Mojej siostrze bardzo się podobał film dlatego, że nie czytała. Koledze, który czytał tak jak mi podoba i nie podoba. Nie lubimy takich zmian.

Offline

#7 13-12-2014 o 11h05

Miss'wtajemniczona
Dasharia
...
Wiadomości: 2 069

Walki ze smokiem akurat sie nie czepiam, bo choć dodana, to jednak zrobiona z jajem. Jeśli chodzi o filmowe adaptacje książek to zawsze dopuszczam pewne "zmiany" - koniec końców reżyser nie ma za zadanie "przekopiować" czyjeś dzieło, a dodać coś od siebie, samemu coś zinterpretować. Dodanie tej walki uważam za wielki plus. No i złoty odlew był przegenialny!

Romans elfio-krasnoludzki to już inna sprawa. Mnie generalnie śmieszy /vendor/beemoov/forum/../../../public/forum/smilies/big_smile.png Ale fakt, jest dodany na siłę i trochę psuje całą historię (tok myślenia połowy producentów i większości widzów: "ale jak to, hollywodzka produkcja bez romansu w tle? Nie ma bata, romans musi być!").
Ale np. rozwinięcie wątku Radagasta (który w książce chyba nawet się nie pojawił, był tylko wspomniany) wyszło fajnie.


https://cdn.shopify.com/s/files/1/1158/9490/collections/pennywise-collection-banner_1400x_e89e2ea8-cdda-4b5c-9467-fd50e5b47012_1400x.jpg?v=1509661904

Offline

#8 13-12-2014 o 14h43

Miss'ok
Kafra
...
Wiadomości: 65

No właśnie, jak zobaczyłam go w filmie to tak kurcze, kto to jest, w ogóle go nie pamiętam. To ładnie wkleili.

Jak oglądaliśmy za drugim razem to ta walka i to wszystko już takie a spoko, nie jest złe. Na początku tylko takie wtf, co to jest. Ale co prawda to prawda, ładnie im to wyszło /vendor/beemoov/forum/../../../public/forum/smilies/smile.png

Offline

#9 29-06-2015 o 22h10

Miss'nieobczajona
GingerRogers
"Nie obchodzi mnie czy myślisz o mnie źle. Ja nie myślę o tobie wcale" - Coco Chanel
Miejsce: Old Hollywood
Wiadomości: 35

Ja kocham, czytałam wszystko prócz Dzieci Hurina i Księgi zaginionych opowieści i bardzo ubolewam:(


Old Movies Rules

Offline

#10 10-10-2016 o 21h34

Miss'wow
agatkaa91
Każdy ma swoje zdanie. Ja również.
Wiadomości: 627

Tolkien miał głowę do tego aby stworzyć taki świat. Jest to ciężka lektura, praktycznie dla tych osób, które lubią taki klimat i czytając książkę wkraczają do tego świata i nie mogą wyjść /vendor/beemoov/forum/../../../public/forum/smilies/wink.png Co do filmów mnie osobiście się podobała trylogia Władcy niż Hobbita. Ale nie powiem, że Hobbita też przyjemnie się oglądało. Bardzo miło by było gdyby Peter Jackson nakręcił jeszcze coś z Tolkiena /vendor/beemoov/forum/../../../public/forum/smilies/wink.png Mimo, że Hobbit był naciągany, to jednak dało się jakoś nakręcić trzy części, chociaż by wystarczyła jedna ( no ale to branża filmowa i pieniądze /vendor/beemoov/forum/../../../public/forum/smilies/smile.png )

Offline

#11 06-08-2018 o 19h57

Miss'nieobczajona
GingerRogers
"Nie obchodzi mnie czy myślisz o mnie źle. Ja nie myślę o tobie wcale" - Coco Chanel
Miejsce: Old Hollywood
Wiadomości: 35

Ostatnio miałam okazję przeczytac dzieła Mistrza Tolkiena w oryginale i muszę powiedziec, że po angielsku są jeszcze cudowniejsze niż po polsku (choc myślałam, że to niemożliwe) - choc język momentami jest nieco archaiczny - Tolkien namiętnie używa "dwell" zamiast "live" czy "forsake" zamiast "leave", ale dzieki temu książki zyskują niepowtarzalny klimat. Dorwałam też wersje rozszerzone filmowego "Władcy" i chyba już nigdy nie obejrzę tych kinowych. Dodano kilka naprawdę cudownych scen, które ubogacają treśc filmu i dają możliwośc nowych interpretacji.
Jeśli idzie o ulubione postacie to u mnie wygląda to tak:
"WP": Eowina, Aragorn, Boromir, Faramir, Eomer, Theoden, Galadriela, Gandalf, Gimli i Legolas (ich dialogi to prawdziwe perełki i za to ich wielbię) oraz (tylko w filmie) Saruman
"Hobbit": Bilbo, Thorin, Gandalf, Bard i Beorn (tylko w książce), Smaug
"Silmarillion": Tuor, Finrod Felagund, Idris Celebrindal, Finduilas, Beren i Luthien, Turin Turambar, Nienor Niniel, Huor, Turgon, Aredhela, Finarfin, Elendil i Glaurung

Ostatnio zmieniony przez GingerRogers (06-08-2018 o 19h58)


Old Movies Rules

Offline

#12 31-01-2024 o 15h46

Miss'nieobczajona
...
Wiadomości: 31

Ja czytałam tylko Hobbita i obejrzałem film. Ogólnie kocham tą książkę i mogłabym czytać i oglądać non stop, bo lubię do niej wracać, ale jakoś nie mogę się przekonać do innych jego twórczości. Może kiedyś przeczytam

___________________________________
https://cennikremontow.pl/uslugi-glazurnicze-cennik

Ostatnio zmieniony przez lila564 (27-02-2024 o 10h42)

Offline

Strony : 1