Strona główna

Forum - Missfashion.pl, gra o modzie dla dziewczyn!

Dyskusja zamknięta

Strony : 1

#1 27-02-2014 o 22h25

Miss'ujdzie
Ohime
Widzę cię.
Miejsce: Wrocław
Wiadomości: 186

Visual kei– moda, styl ubioru i zachowania, przyjęty wśród muzyków japońskich, charakteryzujący się kolorowym, ekscentrycznym, szokującym makijażem, fryzurami i kostiumami oraz łączącym elementy obu płci. Styl ten powstał pod koniec XX wieku. Jest traktowany częściowo jako osobne zjawisko kulturowe, a częściowo jako nieodłączna cecha japońskiego rocka niezależnego.
Link do zewnętrznego obrazka
Styl ten reprezentuje zespół The Gazette.

Elegant Gothic Aristocrat (w skrócie "Aristocrat kei" lub "EGA")- Imituje styl wiktoriański z naciskiem na prostotę i elegancję. Jest to styl składający się z czarnych i białych, ciemnych kolorach i naturalnych kolorach, z wyszczególnieniem elementów takich jak delikatne falbany lub koronkowe ozdoby i wykończony czarnymi, wysokimi  butami i ciężkim makijażem. Akcesoria są również istotne elementy w osiągnięciu wyglądu EGA. Są to gorsety, rękawice, kamizelki, pończochy, przepaski na oko i cylindry.
Link do zewnętrznego obrazka
Zespół Versailles

Oto krótkie opisy tych stylów.
Czy któryś z nich się wam podoba, a może reprezentujecie któryś z tych stylów ? Czy mamy dobrych reprezentantów visual kei i  Ega  w Polsce ?

Ostatnio zmieniony przez Ohime (01-03-2014 o 15h16)

Offline

#2 04-06-2014 o 22h28

Miss'Żółtodziób
...
Wiadomości: 1

Ja osobiście uważam, że ten styl to tandeta na całej lini i nie kryję się z tym.

Offline

#3 18-03-2015 o 19h15

Miss'Żółtodziób
...
Wiadomości: 0

Carrie500 napisał

Ja osobiście uważam, że ten styl to tandeta na całej lini i nie kryję się z tym.


Masz prawo do własnego zdania. Ja osobiście uważam, że ci Kwiatkowscy, Szaszan czy inne takie to też tandety. I te całe naśladowanie "looków" gwiazd.

Chciałam napomnieć, że Polak nie może być VK. VK może być tylko:
- Japończyk
- muzyk
- japoński muzyk.
Proste. My możemy się niestety tylko inspirować tym stylem.

Osobiście myślę, że EGA ma głównie dużo wspólnego z Gothic Lolitą i Kodoną. W końcu zapoczątkowaniem dla Gothic Lolita, a nawet dla całego Lolita Fashion był Mana-sama.

Kuukokunokyoon pięknie opisała rodzaje VK i jego warunki. Niestety po angielsku, ale jeśli ktoś chciałby się coś dowiedzieć zapraszam tutaj - klik

Offline

#4 04-09-2015 o 13h52

Moderator
Motionell
Poznańsko-śląska Pyra!
Miejsce: „Potęga wiatru jest do Twej dyspozycji!
Wiadomości: 4 172

Zamykam z racji braku zainteresowania wątkiem.
W razie chęci ponownego aktywowania,proszę o kontakt:)


Geralt, nie będąc pewien, czy czarodziejka magicznie czyta w myślach, czy wyłącznie trafnie zgaduje, milczał, uśmiechając się krzywo. Magia wymaga czasu.

Offline

Dyskusja zamknięta

Strony : 1