Strona główna

Forum - Missfashion.pl, gra o modzie dla dziewczyn!

Strony : 1

#1 05-09-2013 o 07h29

Miss'Żółtodziób
...
Wiadomości: 0

Jak na razie przeglądałam forum i niczego takiego nie znalazła. A ekologia jest bardzo ważna dla naszego życia! Segregujecie makulaturę i plastik? Odpady mokre dajecie do mokrych, a suche do suchych? Co jeszcze robicie dla naszej planety.

Offline

#2 05-09-2013 o 07h54

Miss'Żółtodziób
...
Wiadomości: 0

Mam świadomość tego, że ekologia jest dość ważna. Niestety na tym się kończy /vendor/beemoov/forum/../../../public/forum/smilies/wink.png Nie segreguję odpadów, jedyną ekologiczną rzeczą jaką mam w pokoju są żarówki energooszczędne, to by było na tyle /vendor/beemoov/forum/../../../public/forum/smilies/big_smile.png

Offline

#3 05-09-2013 o 12h23

Moderator
ErinBlack
...
Miejsce: Częstochowa
Wiadomości: 3 992

Gdy mowa o ekologii, ja osoba po trzech latach na biol-chemie mogłabym powiedzieć sporo xD I na gadaniu się chyba by skończyło, bo śmieci nie segreguję, co najwyżej używam energooszczędnych żarówek. Moja była nauczycielka biologii raczej nie byłaby ze mnie dumna xD


"Do not take life too seriously, you will never get out of it alive."

Gdzie możesz mnie znaleźć?
ASK || SF

Offline

#4 05-09-2013 o 16h03

Miss'całkiem całkiem
Kaede
Królewna z drewna.
Wiadomości: 139

Niedawno policzyłam swój ślad ekologiczny. Niestety, okazuje się, że "zużywam" niemal 2 razy więcej zasobów Ziemi, niż mi przypada. Jak tylko wypalą mi się żarówki, zmienię je na energooszczędne i zaczęłam wystrzegać się fast foodów. Oddzielam plastik od reszty śmieci, ale wiem, że powinnam to samo robić z papierem i aluminium. Niestety, ciężko jest zmienić nawyk wrzucania wszystkiego do jednego kubła /vendor/beemoov/forum/../../../public/forum/smilies/hmm.png

Offline

#5 05-09-2013 o 16h35

Miss'na całego
Yvonne
For all our lives and until death. Together we’ll be, 'til the end of eternity.
Miejsce: Narnia ☾ Hogwart ☾ Atramentowy Świat ☾ Dystrykt 13 ☾ Wonderland
Wiadomości: 366

Używam żarówek energooszczędnych, segreguję śmieci, zakręcam wodę i to na tyle.


★·.·´¯`·.·★★·.´¯`·.·★ Eldarya | SF ★·.·´¯`·.·★★·.·´¯`·.·★https://i.ibb.co/6tRSMdz/yuimai-r.png

Offline

#6 05-09-2013 o 18h45

Miss'Żółtodziób
...
Wiadomości: 0

Ja segreguję śmieci na mokre, suche, plastik, baterię i makulaturę. W całym domu mamy żarówki energooszczędne i zakręcam wodę. Nie śmiecę jak mi papierek po cukierku zostanie. Racja Kaede nawyki trudno zmienić, ale przynajmniej liczy się to, że się starasz...

Offline

#7 05-09-2013 o 20h37

Miss'Żółtodziób
...
Wiadomości: 0

Właściwie ekologia to, w dzisiejszych czasach, gadanie równie piękne, co bzdurne. W gruncie rzeczy wystarczy najprostsze segregowanie śmieci - papier, plastik, szkło, kompost - zbieranie korków, odpowiednia utylizacja sprzętów elektrycznych, gaszenie świateł i zakręcanie wody. Dużo więcej szary człowiek zrobić nie może i, właściwie, nie musi, bo i tak wiele to nie da. Pozostaje jednak faktem, że dbanie o środowisko i ziemię a nie tylko jej eksploatowanie jest bardzo ważne.

Offline

#8 06-09-2013 o 17h01

Miss'Żółtodziób
...
Wiadomości: 0

Bo to zależy się od chęci tego szarego człowieka. Jak mu się chce ruszyć tyłek i pomóc ekologom to wtedy rozumiem. Więc ekologia zależy nawet od szarego człowieka i od tego czy jego tyłek jeszcze nie przykleił do kanapy przed telewizorem.

Offline

#9 06-09-2013 o 19h54

Miss'Żółtodziób
...
Wiadomości: 0

Segreguję śmieci, używam tylko żarówek energooszczędnych, zakręcam wodę i oszczędzam światło (nigdy nie palą się u mnie więcej niż jedna lampa). I to tyle jeżeli chodzi o moje podejście do ekologii  /vendor/beemoov/forum/../../../public/forum/smilies/wink.png

Offline

#10 09-09-2013 o 16h59

Miss'Żółtodziób
...
Wiadomości: 0

Widzieliście już tę reklamę z mrówką? Mnie ona tak dobija, że kiedy ją słyszę (chora w chwili obecnej jestem) chowam się pod kocem i zaczynam przebierać nogami zatykając sobie uszy. Niewiarygodne w jaki sposób przekazują najmłodszym chęć do segregowania śmieci i nie wyrzucania papieru. Co do reklamy z nie wyrzucaniem papieru mrówka była tak mądra i nie wspomniała o makulaturze. Fakt najlepiej żeby zużyty i niepotrzebny papier wziąść i zrobić z niego kapelusz, który zaraz się pogniecie i zostawić tak na biurku żeby zajmował miejsce niż żeby oddać na makulaturę i żeby powstał z niego piękny zeszyt dla przyszłego mistrza matematyki. Tak mam parę takich "ekologicznych" zeszytów na których okładki są z papieru czerpanego i jestem zadowolona. ^^

Offline

#11 09-09-2013 o 17h54

Miss'całkiem całkiem
...
Wiadomości: 127

a ja mam taki nietypowy sposób wykorzystywania papieru- z jakiejś gazety, magazynu, plakatu w magazynie robię okładki dla zniszczonych, używanych ksiażek /vendor/beemoov/forum/../../../public/forum/smilies/smile.png oczywiście moich xD


Życie jest okrutne, lecz idzie się w nim odnaleźć. Czas mknie przed siebie, ale można go zatrzymać w sercu...

Offline

#12 09-09-2013 o 18h04

Miss'Żółtodziób
...
Wiadomości: 0

Też dobry pomysł. Szczerze gdyby większość ludzi wpadało na takie pomysły to było by mniej wyrzucania śmieci. Niestety kreatywność niektórych sięga wzrostu tej ekologicznej mrówki. Szczerze na stronie którą reklamuje mrówka są ciekawe propozycje wykorzystania śmieci wyrzucanych na codzień (dlaczego ja tam weszłam ? T^T). Mimo iż nie jestem zwolenniczką tej mrówki popieram pomysły wykożystania zabawek, ale tych durnych piosenek z reklam już nie! T^T Mrówko nie lubię cię...

Offline

#13 09-09-2013 o 21h18

Miss'Żółtodziób
...
Wiadomości: 0

Czekaj, moment, czegoś nie rozumiem. Najpierw narzekasz na wykorzystywanie papieru zamiast oddawanie na makulaturę a potem chwalisz okładanie nim zeszytów?
Pioseneczka jest straszna (chociaż to nie jest najgorsza pioseneczka z reklam jaką można usłyszeć.), cel nadal pozostaje szczytnym i nikt nie mówi, że trzeba robić koniecznie kapelusz. Przekaz jest raczej "najpierw pomyśl, co z tym można zrobić, potem wyrzucaj" i myślę, że dzieci go rozumieją. Nie zamykają się do jakiegoś kapelusza.

Offline

#14 10-09-2013 o 09h41

Miss'Żółtodziób
...
Wiadomości: 0

Kapelusz, żabka czy papierowa laleczka... Nawet ten las z kartonu. Mama w końcu by się wkurzyła na brak miejsca w pokoju i powywalała. A na okładkę na książkę mama na pewno by się wkurzyć nie mogła, bo by nie miała z czego. Zresztą papierowa laleczka zaraz się podrze i będzie płacz. Dziecko się zrazi do papieru i już nie będzie chciało już robić z papieru zabawek i dekoracji do zabawy. Natomiast okładka tak szybko się nie podrze chyba, że ktoś będzie latał wszędzie z książką wymachując nią dziko, ale to już jest nie szanowanie książek.
Szczerze gdzieś ostatnio czytałam taki kawał, albo ktoś mi opowiedział wierszyk coś typu coś tam wyrzucaj tam, a coś tam do lasu. Czego to ludzie nie wymyślą. Jak drzew zabraknie i tlenu nie będzie to też będą drzeć mordy ze śmiechu na temat "bardzo ekologicznych" kawałów.

Offline

#15 13-09-2013 o 15h36

Miss'Żółtodziób
...
Wiadomości: 0

odpady segreguję, bo dzięki temu płacę mniej za wywóz śmieci /vendor/beemoov/forum/../../../public/forum/smilies/tongue.png i notorycznie kłócę się z miłymi zielonymi ludkami z pewnej organizacji, która chciałaby wszędzie stawiać elektrownie wiatrowe i ochraniać wszystkie drzewa, co jest jawną głupotą. o to cały mój wkład w ekologię.

Offline

#16 02-11-2013 o 14h33

Miss'Żółtodziób
...
Wiadomości: 0

Ostatnio mrówki ani śladu co mnie bardzo cieszy. Osobiście mam taki sam skład w ekologię do oszczędzania wody, bo piję teraz jej więcej, a mi się osobiście zębów dosyć często nie chce myć... U... Wstyd...

Offline

#17 02-11-2013 o 14h40

Miss'gadułka
Sszyszka
...
Miejsce: Okolice Jeleniej Góry
Wiadomości: 3 443

Segreguje śmieci bo tak jak Imoloth płacę za to mniej. I to chyba taki mój wkład w ekologie, a te reklamy z szurniętą mrówką  mnie wnerwiają .


|Ask|Blog|Instagram|

WRÓCIŁAM~~

https://45.media.tumblr.com/5e1ed6549c0d6ceeb4a08a5434504f7b/tumblr_nxw2qxPJIa1up7gxfo5_400.gifhttps://45.media.tumblr.com/57397f448f8e7f4e15ba1dba6d386309/tumblr_nxw2qxPJIa1up7gxfo1_400.gif

Offline

#18 02-11-2013 o 19h58

Miss'nieobczajona
Jakly
...
Wiadomości: 34

Przede wszystkim, to nie mylmy ochrony środowiska z ekologią. To dwie różne rzeczy.
A co do tematu, to nie przykładam do tego wagi. Oszczędzam rzeczy typu woda czy światło ale z tego względu, że nie lubię jak coś się marnuje i nic poza tym.

Offline

#19 12-11-2013 o 19h25

Miss'całkiem całkiem
...
Wiadomości: 127

Eh wreszcie gra znowu dostępna! <3.  Jakly- wiem, ale nie wiem w czym xD Chyba w tym, że środowisko to ten papier i tak dalej, a ekologia to... eee.... o już wiem, (z przyry) to nauka o ochronie środowiska! xD Jestę miszczę, zapamiętałam to  /modules/forum/img/smilies/fou rire.gif


Życie jest okrutne, lecz idzie się w nim odnaleźć. Czas mknie przed siebie, ale można go zatrzymać w sercu...

Offline

#20 20-06-2014 o 21h47

Miss'Sensei
Żelkowa
Littlemooonster96
Wiadomości: 884

Tak segreguję śmieci mam nie wiem ile ale chyba dużo pojemników na śmieci i do pojemnika ze szkłem wkładam szkło do pojemnika z plastikiem wkładam plastik dla mnie to za dużo roboty ale moi rodzice są uparci.

Offline

#21 11-07-2017 o 15h24

Miss'wtajemniczona
Dessdemona
I'm so UGLY, that's ok 'cause so are YOU.
Miejsce: War-saw
Wiadomości: 2 072

Ekologia to nie tylko segregowanie śmieci i oszczędzanie wody czy prądu. Najwięcej szkody wyrządza planecie produkcja mięsa/mleka i oleju palmowego. Czy wiecie, że zwierzęta hodowlane produkują więcej metanu (który jest silnym gazem cieplarnianym) niż cały transport lądowy i powietrzny razem?? Dla mnie statystyka była szokiem. Z kolei olej palmowy (nie mylić z kokosowym), który jest olejem tańszym niż zwykły rzepakowy przyczynia się do odlesiania planety, gdyż żeby posadzić palmy olejowe koncerny wycinają NIEWYOBRAŻALNE połacie lasów deszczowych, zabijając przy tym mnóstwo zwierząt, w tym przede wszystkim gatunki zagrożone, żyjące tylko i wyłącznie na tej szerokości geograficznej.
Warto pomyśleć o tym kupując kolejnego burgera czy mleko lub choćby słoik Nutelli (polecam zamiennik bez niecertyfikowanego oleju palmowego - enerBio z Rossmanna, naprawdę nie traci na smaku).

Offline

Strony : 1