Strona główna

Forum - Missfashion.pl, gra o modzie dla dziewczyn!

Strony : 1 2 3

#1 22-07-2013 o 20h53

Miss'nieobczajona
...
Wiadomości: 40

Co studiujecie lub będziecie studiować? Jesteście zadowoleni z wyboru?

Ja od września będę w liceum na kierunku humanistycznym. Zaczęłam zastanawiać się już nad studiami. Widzę siebie albo na filologiach(romańska, koreańska, chińska, może skandynawistyka) lub na prawie, historii, dziennikarstwie bądź stosunkach międzynarodowych. Jak myślicie które studia będą lepszym wyborem i po których z nich jest największe prawdopodobieństwo, że znajdę pracę w swoim zawodzie?

Offline

#2 22-07-2013 o 21h22

Miss'całkiem całkiem
Kaede
Królewna z drewna.
Wiadomości: 139

Tak naprawdę to trochę trudno przewidzieć, jak będzie się kształtowała sytuacja na rynku pracy za 8 lat, chociaż na pewno w cenie będą informatycy i osoby po kierunkach typu mechatronika i inne technologiczne sprawy. Po prawie każdym kierunku można znaleźć pracę w swoim zawodzie, w 90% zależy to od Ciebie. Poza tym, studia to nie szkoła zawodowa. Idź na to, co Cię będzie najbardziej interesowało. Chiński to na pewno język przyszłościowy i jego znajomość już teraz jest w cenie.

Ostatnio zmieniony przez Kaede (22-07-2013 o 21h25)

Offline

#3 24-07-2013 o 12h01

Miss'na całego
Astaelia
...
Miejsce: SauPaulo jakby ktoś się pytał.
Wiadomości: 310

Teraz będzie drugi rok - studia informatyczne. Jeszcze w tym roku, będę zdawać drugi kierunek: filologia japońska. 
Powiem szczerze, że sama nie wiedziałam, co tak naprawdę chciałam studiować. Jeszcze 2 lata temu nie byłam pewna czy chcę studiować informatykę, pracownika socjalnego czy kontynuować tradycję rodzinną i studiować ekonomię, która kompletnie mnie nie interesowała.


https://33.media.tumblr.com/400fb646497ebbc64fbf7ceaf222f58d/tumblr_nmvngzPK4n1r6pj8ko1_r2_400.gif https://38.media.tumblr.com/d31d56d003be99e0eb4a7e4c11d08751/tumblr_nmvngzPK4n1r6pj8ko5_r1_400.gif

Offline

#4 24-07-2013 o 12h06

Miss'OK
Foxglove
Big, bad Fox
Miejsce: Yharnam
Wiadomości: 1 545

Ja już jeden dyplom inżyniera biotechnologa mam, teraz intensywnie piszę pracę magisterską z tej samej dziedziny, ze sporą domieszką biznesu biotechnologicznego.
Szczerze mówiąc szłam na studia z myślą, że nie mam pojęcia co ze sobą zrobić, ale grzebanie w DNA i bakteriach brzmiało całkiem interesująco. Aż nie wyjechałam na II stopień za granicę byłam pewna, że praca laboratoryjna to jest właśnie to. A potem się okazało, że o wiele bardziej podoba mi się czysta inżynieria, projektowanie bioreaktorów i właśnie dowodzenie strategiom biznesowo-inżynierskim.
Tak jak napisała Kaede. Idź na to, co Cię najbardziej interesuje. Ludzie idą na studia pod kątem przyszłej pracy, nawet jeśli kierunek ich nie interesuje. I potem się męczą. Nie wyobrażam sobie pisać pracy inżynierskiej czy magisterskiej na temat, który w ogóle mnie nie interesuje.

Offline

#5 24-07-2013 o 12h28

Miss'na całego
Yvonne
For all our lives and until death. Together we’ll be, 'til the end of eternity.
Miejsce: Narnia ☾ Hogwart ☾ Atramentowy Świat ☾ Dystrykt 13 ☾ Wonderland
Wiadomości: 366

Planuję studiować psychologię. Jeżeli nie uda mi się na nią dostać to pójdę na weterynarię lub germanistykę.


★·.·´¯`·.·★★·.´¯`·.·★ Eldarya | SF ★·.·´¯`·.·★★·.·´¯`·.·★https://i.ibb.co/6tRSMdz/yuimai-r.png

Offline

#6 24-07-2013 o 16h03

Miss'nieobczajona
Dragona
...
Miejsce: Płock
Wiadomości: 21

Szczerze też myślałam o psychologii, kulturoznawstwie i dziennikarstwie.
Została mi teraz tylko klasa maturalna, a ja nie wiem z czego będę zdawać maturę i gdzie iść na studia, by przyjęli mój humanistyczny łeb.
W sumie, to nie mam również pojęcia czym się zająć, żeby nie skończyć później w McDonald's na smażeniu frytek.

Offline

#7 26-07-2013 o 11h21

Miss'Sensei
Widmo
So you made me a troll... So let's play...
Miejsce: I'm coming for you
Wiadomości: 1 223

Mam w planach studiować medycynę i jestem zadowolona z wyboru

Ostatnio zmieniony przez Widmo (26-07-2013 o 11h21)


http://orig05.deviantart.net/62d0/f/2015/092/5/f/phantom_bb_jumpscare__gif__by_nicktheawesome115-d8o18kh.gif

Offline

#8 28-07-2013 o 16h22

Miss'wow
Kaiken
...
Wiadomości: 613

5 lat temu nie wiedziałam co chcę studiować, wiedziałam tylko, że to musi być coś biologicznego. Wylądowałam na biologii, dopiero na praktykach studenckich odkryłam magię laboratorium mikrobiologicznego i w tym się zakochałam. Tak znalazłam się na nowym unikatowym kierunku Mikrobiologia. Aktualnie idę teraz na 2 stopień.

Offline

#9 01-08-2013 o 15h48

Miss'Sensei
lillchen
Pani Fioletu i Pochodnych
Miejsce: KremLove
Wiadomości: 976

Od października będę na trzecim roku rusycystyki i pierwszym roku dziwnego tworu pod nazwą studia bałtyckie, na który idę dla poszerzenia horyzontów. Przez półtora roku studiowałam bałkanistykę, ale uznałam, że nie moja bajka.

Powiem Wam jedno: bzdury z tym, że rynek pracy nie potrzebuje humanistów. Jestem humanistką, mam pracę, jak dobrze pójdzie, za dwa miesiące będę zarabiać więcej niż moja mama i przy okazji świetnie się bawię /vendor/beemoov/forum/../../../public/forum/smilies/smile.png Tylko że kierunki humanistyczne (zresztą, to chyba dotyczy wszystkich kierunków) nie są dla wszystkich. Jak ktoś nie ma zacięcia, to faktycznie może obudzić się bez pracy, ale jeżeli ktoś pójdzie na informatykę, mimo że informatyka kompletnie go nie interesuje, to też raczej rynku nie zwojuje /vendor/beemoov/forum/../../../public/forum/smilies/smile.png

Tak że jeżeli marzycie o jakimś kierunku, nie odrzucajcie go tylko dlatego, że jest "nieprzyszłościowy". Zresztą, kto po studiach pracuje w wyuczonym zawodzie? /vendor/beemoov/forum/../../../public/forum/smilies/smile.png)

Offline

#10 22-08-2013 o 10h32

Miss'Żółtodziób
Cheroxx
...
Wiadomości: 9

Mam w planach studiwać Prawo, gdyż w przyszłości chcę być Notariuszem.  Ale jak mooja mama zawsze mówi studia są dla tych, którzy umieją kombinować ;d.


http://data.whicdn.com/images/23209514/tumblr_ly0wsc7Syp1r43irfo1_250_large.gif

Offline

#11 22-08-2013 o 10h55

Miss'na całego
Georgina
Never let me go, Damon.
Miejsce: Wroclove
Wiadomości: 262

Od października zaczyna się mój pierwszy rok Mechatroniki. Szczerze mówiąc, nie mam pojęcia co będę po tym robić (chociaż mój tata już obmyślił trzy plany na stworzenie biznesu i wszystko dokładnie mi przedstawił = nie jest najgorzej), ale poszłam na te studia, bo interesuje mnie przede wszystkim elektronika, mechanika i bardzo chciałabym nauczyć się w końcu czegoś z infy, choć niekoniecznie ją lubię (mój C++ leży i kwiczy, heh), do tego systemy sterowania to dla mnie czarna magia, a do moich własnych projektów potrzebuję takiej wiedzy ._. Żaden inny kierunek nie oferowałby mi takiego misz-maszu, więc jestem całkiem zadowolona (nie ważne, że będę człowiekiem od wszystkiego i od niczego!) - szczególnie, że już od drugiego semestru zaczyna mi się elektronika i elektrotechnika, a nie same suche algebry i analizy matematyczne (liczę na to, że przetrwam : D).

Obecnie studia nie dają żadnej gwarancji, że znajdzie się spokojnie pracę w jakimkolwiek zawodzie. Wszystko zależy od podejścia danego człowieka - szczęście w życiu też się przydaje ^^


https://38.media.tumblr.com/ad7c58e22195b9ba0d7cc04cf8f7bc5a/tumblr_nd8pzjTuN81rzh2wpo3_500.gif

Offline

#12 22-08-2013 o 16h06

Miss'Żółtodziób
...
Wiadomości: 0

przepis na sukces? robić to, co się lubi ^^
dziadek opowiadał mi kiedyś, że rodzice chcieli go wydziedziczyć za to, że chciał leczyć zwierzęta zamiast zostać szewcem /vendor/beemoov/forum/../../../public/forum/smilies/tongue.png
III rok Ratownictwa Medycznego i II Weterynarii. o ile ten pierwszy kierunek to kaprys, o tyle drugi jest tradycją /vendor/beemoov/forum/../../../public/forum/smilies/tongue.png wraz z siostrą jesteśmy trzecim pokoleniem weterynarzy w rodzinie, brat to odszczepieniec - informatyk ;D
a moja 3 letnia siostrzenica Lenusia oznajmiła nam ostatnio, że ona też zostanie "zoofilem" /vendor/beemoov/forum/../../../public/forum/smilies/big_smile.png

Offline

#13 22-08-2013 o 16h45

Miss'OK
Hildee
I is the greatest! - No, you ain't! WE IS!
Miejsce: ToonTown
Wiadomości: 1 652

Ja jestem po Kulturoznawstwie ze specjalnością Teatr (głównie alternatywny). I powiem szczerze: jeśli ktoś idzie na te studia tylko dlatego, że nie wie, co ze sobą zrobić, to po tych studiach pracy nie znajdzie i zmarnuje dużo czasu. Dla mnie było to 5 najlepszych lat w moim życiu i nie żałuję, ale to dlatego, że humanistyka mnie kręci /vendor/beemoov/forum/../../../public/forum/smilies/smile.png (jakby co, z matematyki, chemii i biologii też zawsze szło mi świetnie, poradziłabym sobie bez problemu, ale kierunek humanistyczny mi o wiele bardziej pasował).

Offline

#14 22-08-2013 o 17h12

Miss'nieobczajona
Marysiaa1
...
Miejsce: Leszno
Wiadomości: 30

Calla napisał

Co studiujecie lub będziecie studiować? Jesteście zadowoleni z wyboru?

Ja od września będę w liceum na kierunku humanistycznym. Zaczęłam zastanawiać się już nad studiami. Widzę siebie albo na filologiach(romańska, koreańska, chińska, może skandynawistyka) lub na prawie, historii, dziennikarstwie bądź stosunkach międzynarodowych. Jak myślicie które studia będą lepszym wyborem i po których z nich jest największe prawdopodobieństwo, że znajdę pracę w swoim zawodzie?

Również od września będę w Lo na kierunku humanistycznym. Co do studiów, to zastanawiam się nad dziennikarstwem, filologia lub pedagogiką /vendor/beemoov/forum/../../../public/forum/smilies/big_smile.png

Offline

#15 22-08-2013 o 19h47

Miss'Żółtodziób
...
Wiadomości: 0

Ja za dwa tygodnie zaczynam ostatnią klasę gimnazjum, jednak liceum mam już wybrane, profile z rozszerzeniami mam także wybrane. Jeśli chodzi o studia, też jestem już zdecydowana i od kilku lat marzę tylko o jednym kierunku.
W liceum chcę mieć na rozszerzeniach języki obce - angielski i niemiecki. Ewentualnie historię, gdybym jednak nie dostała się na profil lingwistyczny.
Mój wymarzony kierunek studiów - filologia germańska. Do tego dążę od podstawówki. Albo chciałabym iść na historię, gdyby mi nie wyszło.

Offline

#16 23-08-2013 o 19h24

Miss'Sensei
Sentis
...
Miejsce: Gdańsk
Wiadomości: 1 226

Kryminalistyka albo jakieś zarządzanie i dbanie o wizerunek firmy. Jeszcze nie wiem. Ale nie ważne co wybiorę i tak nie będę zadowolona. Jedyne co chcę w życiu zrobić, to pisać książki i z tego żyć /vendor/beemoov/forum/../../../public/forum/smilies/big_smile.png

Offline

#17 28-08-2013 o 11h17

Miss'OK
Shillo
Your eyes are empty like your bed...
Miejsce: Poznań
Wiadomości: 1 419

Studia... Temat rzeka. Od czasu rozpoczęcia gimnazjum przewinęło mi się przez głowę tyle opcji że o jeju (o tych z czasów podstawówki nie wspominając).  Począwszy od lekarza sądowego, przez prokuratora, germanistę, panią od resocjalizacji, filologa koreańskiego itp. na obecnym wyborze kończąc. Obecnie od września kłania mi się klasa maturalna (najwyższy czas coś wybrać, prawda?) i jestem na 99,9% pewna, że chce studiować psychologię. Co z tego wyjdzie? Zobaczymy /vendor/beemoov/forum/../../../public/forum/smilies/wink.png

Offline

#18 30-08-2013 o 17h24

Miss'Fuzja
Jessica23
...
Miejsce: Wrocław
Wiadomości: 5 291

Jestem już socjologiem, kierunek ten wybrałam ze względu na zainteresowania, nie myślałam co będzie później... Teraz studiuję Zarządzanie na Politechnice, kończę za rok i zobaczymy co będzie dalej /vendor/beemoov/forum/../../../public/forum/smilies/smile.png Moja specjalizacja to procesy tzw. tworzenie map procesów, usprawnianie ich itd.


http://i60.tinypic.com/2m7uio7.gif

Offline

#19 31-08-2013 o 08h55

Miss'Żółtodziób
...
Wiadomości: 0

Studia dopiero przede mną, podobnie jak i matura, ale decyzję już podjęłam. Będę studiować psychologię. Od dawna czytam publikacje naukowe z tej dziedziny, można powiedzieć, że to moja pasja. Mam nawet zapisanych kilka zeszytów z notatkami i przemyśleniami związanymi z moimi lekturami.

Offline

#20 31-08-2013 o 21h26

Miss'Żółtodziób
...
Wiadomości: 0

Ile ja już planów odnośnie kierunków miałam /vendor/beemoov/forum/../../../public/forum/smilies/roll.png Różne filologie, dziennikarstwo, psychologia, ekonomia, socjologia... Wszyscy mi mówili, że po tym nie znajdę pracy. W sumie coś w tym jest, teraz każdy na to "ciśnie" /vendor/beemoov/forum/../../../public/forum/smilies/big_smile.png Zastanawiałam się też nad architekturą, ale mam wątpliwości co do moich zdolności matematycznych... Zostało mi jeszcze trochę czasu do podjęcia decyzji, ale zapewne wybiorę coś z tego: projektowanie gier komputerowych/ zarządzanie projektami/ dietetyka i żywienie/ księgowość i bankowość/ animacja i efekty wizualne/ prawo gospodarcze. Na studia planuję wyjechać do UK do rodziny. Szczerze mówiąc chciałabym się wyrwać z Polski a studia to świetna okazja /vendor/beemoov/forum/../../../public/forum/smilies/wink.png

Offline

#21 31-08-2013 o 21h33

Miss'gadułka
Sszyszka
...
Miejsce: Okolice Jeleniej Góry
Wiadomości: 3 443

Chardonnay napisał

Ile ja już planów odnośnie kierunków miałam /vendor/beemoov/forum/../../../public/forum/smilies/roll.png Różne filologie, dziennikarstwo, psychologia, ekonomia, socjologia... Wszyscy mi mówili, że po tym nie znajdę pracy. W sumie coś w tym jest, teraz każdy na to "ciśnie" /vendor/beemoov/forum/../../../public/forum/smilies/big_smile.png Zastanawiałam się też nad architekturą, ale mam wątpliwości co do moich zdolności matematycznych... Zostało mi jeszcze trochę czasu do podjęcia decyzji, ale zapewne wybiorę coś z tego: projektowanie gier komputerowych/ zarządzanie projektami/ dietetyka i żywienie/ księgowość i bankowość/ animacja i efekty wizualne/ prawo gospodarcze. Na studia planuję wyjechać do UK do rodziny. Szczerze mówiąc chciałabym się wyrwać z Polski a studia to świetna okazja /vendor/beemoov/forum/../../../public/forum/smilies/wink.png

Dietetyka i żywienie wydaję się być ciekawa.


|Ask|Blog|Instagram|

WRÓCIŁAM~~

https://45.media.tumblr.com/5e1ed6549c0d6ceeb4a08a5434504f7b/tumblr_nxw2qxPJIa1up7gxfo5_400.gifhttps://45.media.tumblr.com/57397f448f8e7f4e15ba1dba6d386309/tumblr_nxw2qxPJIa1up7gxfo1_400.gif

Offline

#22 31-08-2013 o 22h17

Miss'Żółtodziób
...
Wiadomości: 0

Dietetyka i żywienie wydaję się być ciekawa.

Zgodna z moimi zainteresowaniami i niby "przyszłościowa" /vendor/beemoov/forum/../../../public/forum/smilies/wink.png Chociaż ten kierunek ostatnio również staje się dość popularny a wiadomo... im więcej dietetyków tym ciężej o pracę w tym zawodzie.

Offline

#23 02-09-2013 o 10h22

Miss'Fuzja
Jessica23
...
Miejsce: Wrocław
Wiadomości: 5 291

Chardonnay ja się zatrudnię jako mojego dietetyka /vendor/beemoov/forum/../../../public/forum/smilies/wink.png


http://i60.tinypic.com/2m7uio7.gif

Offline

#24 02-09-2013 o 14h08

Miss'towarzyska
Emma1
Leśny Kwiat
Miejsce: Schkeuditz
Wiadomości: 2 302

Ja obecnie jestem w klasie maturalnej i wybór studiów to dla mnie męczarnia.. zupełnie nie wiem na co się wybrać. Co prawda interesuje mnie język niemiecki, może nie tyle interesuje co lubię go i mówić po niemiecku sprawia mi frajdę /vendor/beemoov/forum/../../../public/forum/smilies/smile.png byłam też w Niemczech na praktykach i dałam radę, ale czy wybrać się na filologię germańską nie mam pojęcia. Poza tym nic mnie jakoś do siebie nie przyciąga. Nie wiem.. ale trzeba zdecydować. Co myślicie o filologii germańskiej? Ktoś studiuje na tym kierunku?


"Wytrenuj swoje ciało i umysł, a przejmiesz kontrole nad swoim życiem" ~ Ewa Chodakowska 
                 

                                                                                             Emma1

Offline

#25 02-09-2013 o 15h31

Miss'Żółtodziób
...
Wiadomości: 8

Jestem na ostatnim semestrze informatyki (software). Przez całe gimnazjum i liceum myślałam, że pójdę na fizykę + astronomię, zmieniłam zdanie 2 dni przed końcem rekrutacji. W sumie to mogłabym studiować wszystko, interesuję się też matematyką, biologią, chemią, medycyną, psychologią, ponad to jestem grafikiem, kiedyś też profesjonalnie śpiewałam i grałam na klawiszach, sama nauczyłam się grać na gitarze. Myślałam też o karierze gamera (nałogowo gram w StarCrafta2, a ze stream'ów też niezła kasa ;p).

Powiem Wam, że z mojej perspektywy studia nie są potrzebne do znalezienia pracy. Ponad połowa z 300 osób na pierwszym semestrze inf. miała już prace i zaczęli bez żadnych kursów/papierków/doświadczeń. Po prostu chcieli się uczyć a programowanie traktowali raczej jak zabawę niż ciężką pracę. W wieku 18 lat zarabiali blisko 5k na rękę, tylko dla tego, że robili co lubili i wciąż się w tym doskonalili. Myślę, że każda z Was tak może, wystarczy znaleźć zajęcie, które się kocha /vendor/beemoov/forum/../../../public/forum/smilies/smile.png.

Offline

Strony : 1 2 3