Strona główna

Forum - Missfashion.pl, gra o modzie dla dziewczyn!

Dyskusja zamknięta

Strony : 1 2

#1 13-06-2015 o 18h46

Miss'nałogowa
Podoina
Umarłam?
Miejsce: Zimowy pałac Doni
Wiadomości: 2 965

"My Słowianie wiemy jak..." My, Słowianie (a tutaj głównie słowianki:) wbrew pozorom mamy interesującą kulturę, ale jak to się mówi:"Cudze chwalicie, swego nie znacie"
Chciałabym żebyśmy spróbowały przy okazji tego konkursu pogłębić swoją wiedzę na temat kultury ludów Słowiańskich. Święta, język, wierzenia- wszelkie istoty mistyczne, bogowie, gusła, a także historia, ludzie- ci zwykli i ci znani, geografia i wszystko inne co was zainspiruje! Macie na prawdę duże pole do popisu- wystarczy powęszyć /vendor/beemoov/forum/../../../public/forum/smilies/smile.png
Chciałabym dodać żę wpadłam na pomysł na ten konkurs podczas błądzenia po Wikipedii :-P


REGULAMIN

1. Obowiązuje regulamin forum i regulamin działu, ale je możecie sobie poczytać, są łatwo-znajdywalne.
2. Opis u mnie, jak wcześniej, ma być przynajmniej dwu zdaniowy. Ma to pomóc w zrozumieniu stylizacji i uważam że jedno zdanie, to za mało. Po prostu.
3. Prace możecie umieszczać (uwaga, uwaga) do 24.06.15r do północy (tym razem nie zapomniałam o godzinie). Wyniki ok 3-4 dni po zakończeniu.
4. Przyjmuję takie stylizacje które:
a) są zdjęciami z szafy (za pomocą tego przycisku na dole który wyświetla się po zapisaniu);
b) są ewentualnie screenami zedytowanymi (przyzwoicie) w programie graficznym ,żeby były renderami.
5. Nie przyjmuję stylizacji które mają więcej niż dwie rzeczy od jednej gwiazdy, albo z jednego kompletu.
6. Można zgłosić max 2 stylizacje.
7. Stylizacje nie mogą być plagiatami (ale to chyba oczywiste).

A teraz nagrody...
1~> Rysunek dowolnej stylizacji oraz stylizacji konkursowej w całości + dyplom
2~> Rysunek stylizacji konkursowej w całości + dyplom
3~> Rysunek stylizacji konkursowej od pasa w górę + dyplom

Dyplomy wykona kucykowa9 a rysunki, tradycyjnie ja.
A więc do dzieła! :-)


http://i65.tinypic.com/2mqru4x.gif

Offline

#2 13-06-2015 o 20h55

Miss'Żółtodziób
Lenka2
...
Wiadomości: 10

//photo.missfashion.pl/pl/1/56/moy/44012.jpg

Miałam wiele pomysłów co do tego tematu,ale ostatecznie zdecydowałam się na dziewczynę z zespołu ludowego.W ręku trzyma kwiaty,które wręczył jej ukochany po jednym ze wspaniałych występów.

Offline

#3 13-06-2015 o 22h10

Miss'Fuzja
KimKas
^ Avatar od Namae :-) Kot kochający wolność... i wiecznie zalatana studentka Miejsce? Pewno WNPiD
Wiadomości: 6 225

Ode mnie dwa słowiańskie demony:
1. Pojawiały się w czasie nowiu i używając swojej niezwykłej urody, wabiły do siebie młodzieńców, których później zabijały poprzez łaskotki lub opętańczy taniec. Nie daj się zwieść uwodzicielskim nóżkom rusałki...
//photo.missfashion.pl/pl/1/46/gd/36177.jpg
2. Powodowała bóle piersi u młodej matki, a nocą zakradała się do łóżeczka niemowlęcia budziła je i nie pozwalała zasnąć, straszyła, drapała ostrymi pazurami i szczypała. Najczęściej była niewidzialna, czasem przyjmowała jednak postać kuny lub wysokiej, przeraźliwie chudej kobiety o ciele tak jasnym, że przenikało przez nie światło księżyca. Dam Ci dobrą radę, młoda matko - nie stawaj z dzieckiem przy oknie o zachodzie słońca, bo zobaczy je północnica...
//photo.missfashion.pl/pl/1/56/gd/44016.jpg

Offline

#4 14-06-2015 o 19h19

Miss'na całego
Hetalia
...
Miejsce: Va'esse deireádh aep eigean
Wiadomości: 297

Mitologią, kulturą i zwyczajami słowiańskimi pasjonuję się od bardzo dawna, więc z dziką chęcią wzięłam się za ten konkurs ^^ No to lecimy!

1. Weles, pan Nawii, magii, tajemnic i snów, patron wieszczy, zielarzy, kupców i kapłanów. Nazywany był pasterzem wilków bądź pasterzem niedźwiedzi. Zazwyczaj przedstawiany jako rogaty starzec okryty ciężkim futrem. Co ciekawe, w czasach chrystianizacji ziem słowiańskich wizerunek Welesa zaczął być utożsamiany z wizerunkiem diabła kreowanego przez ówczesnych misjonarzy chrystianizacyjnych...

Link do zewnętrznego obrazka



2. Włóczył się Jaryło,
Po całym świecie.
Rodził żyto w polu,
Płodził ludziom dzieci.
A gdzie on na ziarnie,
Tam kłos zakwitnie.

Oj, tak, Jaryło! Jaryło, Jaryło!
Niebo pochmurne znów ciebie jawiło.
Goj, ty, młody boże!
Goj, ku tobie wołamy!
W środku kwietnia
Piosenkę śpiewamy.


Jaryło- bóg młodości, płodności i słońca. Przedstawiany jako młody, przystojny mężczyzna przemierzający na białym koniu wsie, sprowadzając do nich wiosnę.

Link do zewnętrznego obrazka


http://i66.tinypic.com/16ay0id.jpg

Offline

#5 15-06-2015 o 09h48

Miss'ujdzie
zabeczka1948
...
Miejsce: L-ny
Wiadomości: 207

//photo.missfashion.pl/pl/1/56/moy/44098.jpg

My słowianie od zawsze ceniliśmy sobie wolność, a więc przedstawiam Słowiańskiego Ducha Wolności w moim mniemaniu /vendor/beemoov/forum/../../../public/forum/smilies/big_smile.png


To, że milczę, nie znaczy, że nie mam nic do powiedzenia.

Offline

#6 15-06-2015 o 19h15

Miss'Fuzja
Jessica23
...
Miejsce: Wrocław
Wiadomości: 5 291

Mieliśmy już temat dot. mitologii słowiańskiej w wyborach inspirowanych, na przyszłość jeżeli tematy są w tak dużej części podobne, proszę najpierw do mnie napisać.


http://i60.tinypic.com/2m7uio7.gif

Offline

#7 16-06-2015 o 18h22

Miss'ujdzie
Lahlae
Lea
Wiadomości: 241

Uwielbiam kulturę słowiańską, więc konkurs bardzo mi się podoba i z przyjemnością tworzyło mi się stylizacje do niego :3

//photo.missfashion.pl/pl/1/56/moy/44156.jpg

Pierwsza przedstawia strój huculski. Inspirowałam się konkretną wersją z połowy XIX wieku, którą wrzuciłam w spoiler, a sam pomysł, by stworzyć Hucułkę, podsunął mi jeden z najpiękniejszych filmów, jaki widziałam, czyli Cienie zapomnianych przodków.
Huculi to grupa etniczna zamieszkująca głównie ukraińską część Karpat. Blisko im do bardziej znanych w Polsce Łemków.



//photo.missfashion.pl/pl/1/56/moy/44157.jpg

Druga to pójście dalej na wschód i inspiracja wczesną słowiańszczyzną, a jeszcze bardziej - obrazem Siemiona Kożina, który też wrzucę w spoiler. Wyszło mi trochę bardziej na bogato niż u niego, ale cóż. Obraz przedstawia puszczanie wianków w Noc Kupały i tak samo miało być ze stylizacją, ale niestety nie mam żadnej świeczki/latarenki, więc moja miss poszła zaczerpnąć wody dla bawiących się przy ognisku. Czy coś.

Inspiracja

Offline

#8 19-06-2015 o 15h11

Miss'na całego
Assiya
...
Wiadomości: 357

A niech stracę...
przedsatwiam wszem i wobec moją południcę:
//photo.missfashion.pl/pl/1/56/moy/44290.jpg
cytując za" słownikiem mitów i tradycji kultury":
południca - "wg dawnych wierzeń lud polskich i czeskich demony powietrzne które męczą rolników znajdujących się w samo południe na polu, zwł, zaś spoczywających na miedzach,gdzie, jako na granicach,najczęściej przebywają widma. Południce pojawiają się w postaci  biało ubranych kobiet, pięknych i bardzo wysokich(...)Ten klasyczny demon meridianuswyfdaje się być uosobieniem tumanu pyłu podniesionego nagłym porywem wiatru w upalne południe na polu"
Od siebie jeszcze dodam że południce grasowały tylko latem, w okresie żniw i przede wszystkim na polach żyta(nazywano je też żytnimi babami). Ich sprawką były wszelkie efekty udarów słonecznych.
Uznawano je za dusze młodych kobiet, które zmarły tuż przed ślubem. w jego trakcie lub bezpośrednio po(znaczy się jeszcze przed jego skonsumowaniem) ,  tłumaczono tym fakt, że były szczególnie niebezpieczne dla dzieci bawiących się na polu,było to spowodowane żalem i zazdrością, gdyż same nie miały okazji mieć dzieci, zdarzało się że je porywały.


//photo.missfashion.pl/pl/1/94/moy/75120.jpg

Offline

#9 19-06-2015 o 16h15

Miss'Fuzja
Sadist
i put the romance into necromancer
Wiadomości: 6 430

To i ja się zgłoszę (:

Przedstawiam słowiańską boginię- Dziewannę.
Jest to bogini młodości, łowów i dzikej przyrody, dziewica Stąd jej imię
Link do zewnętrznego obrazka
Dziewanna jest młodą, świeżą, piękną dziewczyną, ubraną w kolorową sukienkę, wystrojoną w kwiaty i tym podobne symbole wiosny.


https://i.postimg.cc/vBBMJPGn/dark-tumblr-grave-Favim-com-6076161.jpg

Offline

#10 19-06-2015 o 21h28

Miss'Sensei
Saeniver
...
Wiadomości: 1 172

Chciałam zrobić strój ludowy ze swojego regionu, ale dolnośląski strój jest trudny (te tzw, czepce z brodą, dzięki którym kobiety wyglądały jak dilofozaury z którejś tam części "Jurassic Parku", no na litość, jak to zrobić?...), więc się poddałam. Po krótkim namyśle skończyło się na..

//photo.missfashion.pl/pl/1/56/moy/44309.jpg

...odświętnym stroju ludowym kujawskim. Ze względu na wyjątkowo dobre warunki ekonomiczne (rolnictwo, przemysł, surowce), kujawianie zawsze nosili się bogato, a ich stroje miały wiele warstw. Moja stylizacja przedstawia mężatkę wybierającą się na targ. Jej strój składa się z: haftowanej, przystrojonej chustą kopki (czepiec z falbanką) na głowie, koszuli z batystową kryzką wykończoną w ząbki, kabatu (kaftan z kołnierzem w kształcie pelerynki), spódnicy, zapaski (były różnokolorowe, chociaż najbardziej znane są czerwone ozdobione białymi haftami na dole), sznurowanych butów do połowy łydki i korali.




Jako drugą stylizację wrzucę moją wiłę, do której mam wielki sentyment, bo to moja pierwsza konkursowa stylizacja. A opis będzie kopiuj-wklej, bo doprawdy, o tej porze w piątek nie mam siły na kreatywność.

//photo.missfashion.pl/pl/1/44/moy/35170.jpg

Kąpały się wiły w Noc Kupały,
Kąpały się w Noc Kupały wiły,
Brały chłopców w taniec oszalały,
Każdy chłopiec w tańcu był im miły,
Brały chłopców w taniec oszalały,
I czarami swymi ich mamiły,

Jak tu z nami zatańczycie jak trzeba, hej!
To weźmiemy was w tym tańcu do piekła!

Żywiołak - Noc Kupały

Oto wiła, uwodzicielskim spojrzeniem nieludzko błyszczących w ciemności oczu i obiecującym wiele uśmiechem wabiąca kolejnego nieszczęsnego młodzieńca do śmiertelnego tańca w Noc Kupały.
Wiły to słowiańskie demony potrafiące przyjmować między innymi postać pięknych dziewczyn, nagich lub skąpo ubranych (moja miss ma nagie piersi, ale obyczajnie zakryłam je koralami i włosami). Wiły wywodziły się z dusz zmarłych dziewczyn, dlatego też potrafiły być wyjątkowo kapryśne - mogły pomagać ludziom, ale zdarzało się też często, że zatańcowywały na śmierć przypadkowo spotkanych w lesie, na polu lub nad jeziorkiem młodzieńców, bądź też sprowadzały na nich żądze niemożliwe do spełnienia, które doprowadzały ich do szaleństwa. Ja dodałam  do legedy słowiańskiej element z mitologii greckiej - w wyjątkowo okrutnym nastroju wiła, niczym bachantka, mogła rozerwać zamroczonego mężczyznę gołymi rękoma, stąd też krew jakiegoś nieszczęśnika na jej ręku.


https://photo.missfashion.pl/pl/1/104/moy/82627.jpg

Offline

#11 21-06-2015 o 19h03

Miss'nałogowa
Podoina
Umarłam?
Miejsce: Zimowy pałac Doni
Wiadomości: 2 965

Przedłużam konkurs do 29 czerwca


http://i65.tinypic.com/2mqru4x.gif

Offline

#12 24-06-2015 o 19h54

Miss'Fuzja
Jessica23
...
Miejsce: Wrocław
Wiadomości: 5 291

Z kategorii ludzi zwykłych, oto słowiańska dziewczyna podczas zbioru jabłek w sadzie. Jest jej bardzo gorąco, stąd ten skąpy strój a la Ola Ciupa /vendor/beemoov/forum/../../../public/forum/smilies/tongue.png

Link do zewnętrznego obrazka

Tutaj z kolei przedstawiam bohaterkę słynnego Wesela Wyspiańskiego, a konkretnie jedna z panien na ww. weselu. Inspirowałam się interpretacją filmową. Poniżej kadr.

https://40.media.tumblr.com/c8eb7ea5059034355fd03889fb6be984/tumblr_nnh6scrjrs1utw1e2o1_400.png

Spoiler (kliknij, aby zobaczyć)


http://i60.tinypic.com/2m7uio7.gif

Offline

#13 28-06-2015 o 20h54

Miss'Super Saiyen
Pineapple
vanoe canon!!
Miejsce: gdzieś, lecz nie wiadomo, gdzie
Wiadomości: 7 683

Jakiś czas temu zrobiłam Borutę, właśnie na ten konkurs. Jest to bardziej taka inspiracja niż stylizacja bardzo ściśle związana z tematem, ale myślę, że taka inspiracja wyszła ciekawiej. /vendor/beemoov/forum/../../../public/forum/smilies/smile.png

//photo.missfashion.pl/pl/1/56/moy/44746.jpg

Boruta to taki słowiański demon. Inne jego imię to Leszy. Ogółem to milutki dziadzio mieszkający w lesie... No, chyba, że się czymś go wkurzy. Wtedy to już zupełnie inna bajka. xD A czym go można wkurzyć? No, najczęściej traktowaniem lasu niezbyt dobrze. Taki dziadzio - stróż lasu.

Co co samej stylizacji - gdy wyguglowałam w grafice Leszego, odkryłam, że mój dziadzio niechcący jest dosyć podobny do tego z Wiedźmina. Ups. /vendor/beemoov/forum/../../../public/forum/smilies/tongue.png
Koleś jedną nogę zastąpił szczudłem, bo mu odpadła przy jakiejś misji ratowania lasu, czy coś w ten deseń. A druga jest korzeniami drzewa.


/modules/forum/img/smilies/bimbo/amoureuse.gif  /modules/forum/img/smilies/bimbo/bave.gif  /modules/forum/img/smilies/bimbo/bisous.gif /modules/forum/img/smilies/bimbo/en-colere.gif  /modules/forum/img/smilies/bimbo/clein-d-oeil.gif  /modules/forum/img/smilies/bimbo/gros-sourire.gif  /modules/forum/img/smilies/bimbo/langue.gif  /modules/forum/img/smilies/bimbo/malheureuse.gif  /modules/forum/img/smilies/bimbo/smile.gif  /modules/forum/img/smilies/bimbo/rougie.gif  /modules/forum/img/smilies/bimbo/mdr.gif 

Offline

#14 29-06-2015 o 08h46

Miss'nałogowa
Podoina
Umarłam?
Miejsce: Zimowy pałac Doni
Wiadomości: 2 965

KONKURS KOŃCZY SIĘ DZISIAJ O PÓŁNOCY! TAK TYLKO PRZYPOMINAM


http://i65.tinypic.com/2mqru4x.gif

Offline

#15 29-06-2015 o 16h29

Miss'Sensei
Rainbow
Ban(an) ^^
Wiadomości: 1 054

Link do zewnętrznego obrazka

Co prawda zgłaszałam już tę stylizacje wiele razy, ale co mi szkodzi... Jest to moja własna słowianka, inspirowana jak najbardziej My Słowianie. Moja miss nie przedstawia stroju ludowego ani słowiańskiego boga, po prostu inspirowałam się wcześniej wymienioną piosenką.

Offline

#16 03-07-2015 o 15h44

Miss'nałogowa
Podoina
Umarłam?
Miejsce: Zimowy pałac Doni
Wiadomości: 2 965

A więc chciałabym ogłosić wyniki!

wyniki


A więc proszę zdobywczynię 1 miejsca o przesłanie stylizacji którą mam narysować. Oczywiście czekamy na decyzję kucykowa9 w sprawie przyznania specjanego wyróżnienia. I chciałam przypomnieć iż to właśnie ona wykona dla was dyplomy :-)

Dziękuję wszystkim za udział i zapraszam do udziału w kolejnych konkursach :-)


http://i65.tinypic.com/2mqru4x.gif

Offline

#17 03-07-2015 o 16h46

Miss'Fuzja
KimKas
^ Avatar od Namae :-) Kot kochający wolność... i wiecznie zalatana studentka Miejsce? Pewno WNPiD
Wiadomości: 6 225

Dziękuję pięknie za miejsce na podium i gratuluję wszystkim nagrodzonym ♥

Offline

#18 03-07-2015 o 20h52

Miss'Fuzja
Jessica23
...
Miejsce: Wrocław
Wiadomości: 5 291

Kibicowałam Hetalia, Saeniver i Lahlae, więc z podium jestem bardzo zadowolona, gratulacje! /vendor/beemoov/forum/../../../public/forum/smilies/smile.png


http://i60.tinypic.com/2m7uio7.gif

Offline

#19 03-07-2015 o 23h52

Miss'ujdzie
Lahlae
Lea
Wiadomości: 241

Jejku, dziękuję! ♥
Śliczne podium (oczywiście nie mówię tu o sobie c/vendor/beemoov/forum/../../../public/forum/smilies/smile.png, moje faworytki się pomieściły, więc bardzo mnie to cieszy. Może niekoniecznie wybrałabym akurat te stylizacje, ale osoby pozostają te same (: Gratulacje!

Jeśli chodzi o stylizację do narysowania, to może być właśnie ta z podium? Ewentualnie jeśli by Ci nie leżała, to prosiłabym o tę drugą zgłoszoną (:

Ostatnio zmieniony przez Lahlae (03-07-2015 o 23h53)

Offline

#20 04-07-2015 o 17h22

Miss'Sensei
Saeniver
...
Wiadomości: 1 172

Khy, moja wiła, serio? A nie wiązałam z nią większych nadzei, bo to z kujawianką namordowałam się jak głupia z warstwami... Na dodatek w konkursie pojawiło się wiele cudnych stylizacji słowiańskich istot nie z tego świata... Tym bardziej dziękuję xD

Gratuluję pozostałym dziewczynom z podium, wiedziałam, że strój huculski Lahlae nie przejdzie niezauważony, stylizacje Hetalii miały wiele czaru (chociaż to Welesowi bardziej kibicowałam), a prace KimKas miały w sobie coś słowiańsko mrocznego..

Ostatnio zmieniony przez Saeniver (04-07-2015 o 17h23)


https://photo.missfashion.pl/pl/1/104/moy/82627.jpg

Offline

#21 09-07-2015 o 14h55

Miss'ujdzie
FranciszkaP
...
Miejsce: Wonderland
Wiadomości: 236

Gratuluję, dziewczyny /vendor/beemoov/forum/../../../public/forum/smilies/smile.png szkoda, że nie zdążyłam wziąć udziału /vendor/beemoov/forum/../../../public/forum/smilies/hmm.png


                                        Link do zewnętrznego obrazka
♥♥♥

Offline

#22 14-07-2015 o 18h03

Miss'Fuzja
Jessica23
...
Miejsce: Wrocław
Wiadomości: 5 291

I jak tam nagrody, zostało 5 dni?


http://i60.tinypic.com/2m7uio7.gif

Offline

#23 16-07-2015 o 16h36

Miss'nałogowa
Podoina
Umarłam?
Miejsce: Zimowy pałac Doni
Wiadomości: 2 965

no więc chciałabym wam przekazać już rysunki :-)

Lahlae




Saeniver


Mam nadzieję ,że się podobają :-)


http://i65.tinypic.com/2mqru4x.gif

Offline

#24 16-07-2015 o 18h34

Miss'Sensei
Saeniver
...
Wiadomości: 1 172

Ojej, bardzo mi się podoba rysunek, ślicznie wyszło. Dziękuję :]


https://photo.missfashion.pl/pl/1/104/moy/82627.jpg

Offline

#25 16-07-2015 o 19h42

Miss'Fuzja
Jessica23
...
Miejsce: Wrocław
Wiadomości: 5 291

Śliczne rysunki, a co z dyplomami?


http://i60.tinypic.com/2m7uio7.gif

Offline

Dyskusja zamknięta

Strony : 1 2