Strona główna

Forum - Missfashion.pl, gra o modzie dla dziewczyn!

Dyskusja zamknięta

Strony : 1

#1 31-05-2015 o 00h16

Miss'ujdzie
Lahlae
Lea
Wiadomości: 241

//photo.missfashion.pl/pl/1/55/moy/43366.jpg
Cześć! To nie jest kolejny konkurs o tematyce historii mody (:
Tym razem zainspirowała mnie pewna stylizacja, na którą natknęłam się jakiś czas temu na defiladzie i która zdobyła później podium.

Waszym zadaniem jest stworzenie staruszka bądź staruszki. Mogą to być stylizacje inspirowane Waszymi babciami i dziadkami albo postaciami z popkultury - jedynym ograniczeniem jest to, że ma to być osoba żyjąca współcześnie. Tym razem nie będą oceniane stylizacje historyczne.

Pamiętajcie, że starsze osoby wyglądają dzisiaj bardzo różnie i niekonieczne muszą wpisywać się w stereotyp podeszłego wieku.

REGULAMIN
1. Obowiązuje mini-regulamin nieoficjalnych konkursów.
2. Można zgłosić maksymalnie dwie stylizacje.
3. Nie można używać więcej niż dwóch elementów z gotowego zestawu lub od gwiazdy. Mogą być trzy, jeśli są to małe elementy, ale proszę o zachowanie umiaru.

TERMIN SKŁADANIA PRAC
7 czerwca do godziny 23:59
Może zostać wydłużony, jeśli zajdzie taka potrzeba, tj. jeśli ktoś o to poprosi albo nie będę miała wystarczająco dużo czasu, by zakończyć konkurs.

KRYTERIA OCENIANIA
Oceniany będzie oczywiście strój. Poza tym najważniejszym elementem będzie makijaż, w końcu Wasze staruszki nie mogą mieć młodziutkich twarzy.

Dłuższe opisy mile widziane. Pomogą mi w prawidłowej interpretacji Waszych zgłoszeń, ale pamiętajcie, że jest to konkurs na najlepszą stylizację, a nie opowiadanie.

NAGRODY
Wykonane przeze mnie dyplomy. Powinniście już wiedzieć, czego mniej więcej się spodziewać (:

Powodzenia!

Ostatnio zmieniony przez Lahlae (31-05-2015 o 00h16)

Offline

#2 31-05-2015 o 01h52

Miss'Fuzja
KimKas
^ Avatar od Namae :-) Kot kochający wolność... i wiecznie zalatana studentka Miejsce? Pewno WNPiD
Wiadomości: 6 225

Świetny pomysł na konkurs /vendor/beemoov/forum/../../../public/forum/smilies/smile.png

To ja może zacznę (i od razu  palnę coś na co pewnie nikt inny by nie wpadł xD)

Jak powszechnie wiadomo, nieuniknione są dwie rzeczy: śmierć i podatki (z tym, że podatki są gorsze, śmierć nie zdarza się człowiekowi co roku). Jednak do śmierci zwykle pozostaje nam całe życie, ze wszystkimi jego etapami. Jako, że tematem konkursu jest jego ostatni etap, czyli starość. Pragnę państwu przestawić podstarzałą draq queen.
//photo.missfashion.pl/pl/1/55/gd/43371.jpg
Stylizacja lekko inspirowana Conchitą Wurst (za X lat od tej chwili, żeby nie było).

Offline

#3 31-05-2015 o 17h00

Miss'Fuzja
Jessica23
...
Miejsce: Wrocław
Wiadomości: 5 291

Poprawiłam i usuwam te posty, swój też potem usunę /vendor/beemoov/forum/../../../public/forum/smilies/tongue.png


http://i60.tinypic.com/2m7uio7.gif

Offline

#4 02-06-2015 o 22h24

Miss'ujdzie
Lahlae
Lea
Wiadomości: 241

Wątek trochę spadł, więc przypominam i zachęcam do zgłaszania się c:

Offline

#5 03-06-2015 o 13h14

Miss'Fuzja
Ojsa
Martwa, lecz nieumarła, nieczuła całka nieoznaczona~
Miejsce: Somewhere in the darkness of my room. Under the blanket.
Wiadomości: 5 624

https://41.media.tumblr.com/081489eedfd58604573d7b960182f2c7/tumblr_npd7ypzCdO1uqalngo1_r1_400.png

- Babciu, poczytasz mi bakę?
- Oczywiście kochanie... Jaką?
- O śpiącej królewnie...
- Ale czytałam ci ją już tyle razy...
- Ale ja chcę jeszcze raz!
- W porządku. Widział ktoś moje okulary?


Moja babcia jest dosyć typową babcią. Siwiutka, kocha swoje wnuki i zrobiłaby dla niech wszystko. Daje się męczyć, pomimo, że już i tak jest bardzo zmęczona. Siwe włosy, zbladłe usta, zmarszczki, oczy zaszyte mgłą - typowe dla każdego w tym wieku. I oczywiście problemy ze wzrokiem, dlatego oczka są lekko przymrużone.

Mam nadzieję, że pojawi się więcej zgłoszeń. Do boju dziewczyny!


https://68.media.tumblr.com/c11d596a002e56fcb7da0f3fc671fd61/tumblr_o0dqnnhbw31udhucno1_500.gif

Offline

#6 03-06-2015 o 16h37

Miss'Żółtodziób
...
Wiadomości: 0

//photo.missfashion.pl/pl/1/55/moy/43510.jpg

Moja stylizacja przedstawia Sherlocka trzydzieści lat po wydarzeniach, które miały miejsce w serialu. Czyli jest on po sześćdziesiątce.
Ma pomarszczoną twarz, jego włosy siwieją, tylko oczy pozostały takie same.
Sherlock dalej mieszka na Baker Street 221B i nie przeszedł na emeryturę. W dalszym ciągu rozwiązuje zagadki kryminalne, choć z mniejszą werwą.

Ostatnio zmieniony przez SherLocked (03-06-2015 o 16h38)

Offline

#7 03-06-2015 o 20h21

Miss'Sensei
Saeniver
...
Wiadomości: 1 172

Bloody hell, całkiem zapomniałam, że miałam wziąć udział w tym konkursie!

//photo.missfashion.pl/pl/1/55/moy/43521.jpg

     Kto zgadnie, kto to?

     Oto Elżbieta Aleksandra Maria Windsor, znana bardziej jako królowa Elżbieta II. Wszyscy kojarzymy ją jako dość sztywną starszą panią, wiecznie ubraną w jakiś koszmarny futerał... ekhem, przepraszam, elegancką garsonkę, mniej lub bardziej fikuśny kapelusik (zwlaszcza podczas wyścigów w Ascot) oraz nieodłączny sznur pereł na szyi.

     Trudno jednak, żeby królowa ubierała się w ten sposób wypoczywając na zamku Balmoral, polując i chodząc na spacery ze swoją hordą ukochanych, rozpieszczonych psów corgie. Przebywając na Balmoral wygląda po prostu jak... typowa babcia idąca trochę popracować w ogródku - czasem podpiera się nawet laseczką. Spacerując po wiejskich i leśnych ścieżkach, z dreptającymi wokój jej stóp pieskami, wydaje się niemalże... szczęśliwa i szczerze radosna.


https://photo.missfashion.pl/pl/1/104/moy/82627.jpg

Offline

#8 03-06-2015 o 22h27

Miss'wow
jula209
...
Miejsce: Kamionka Wielka
Wiadomości: 713

Przedstawiam Wam Pana Janka, starefo leśniczego, niestety już na emeryturze. Ale zawsze jak usłyszy jakies krzyki bierze swoją srzekbę, zakłada kapcię od swojej żony i idzie to sprawdzić. /vendor/beemoov/forum/../../../public/forum/smilies/smile.png
//photo.missfashion.pl/pl/1/55/moy/43529.jpg


http://40.media.tumblr.com/4546d6fef90b323bc8c73d7f244c6743/tumblr_mtc85tNQDk1sctigpo1_500.jpg

Offline

#9 04-06-2015 o 12h50

Miss'nałogowa
Podoina
Umarłam?
Miejsce: Zimowy pałac Doni
Wiadomości: 2 965

//photo.missfashion.pl/pl/1/55/moy/43543.jpg
Przedstawiam wam moją babcię (dodałabym zdjęcie dla porównania, ale moja babcia się temu sprzeciwia, trzeba to uszanować)
Wiecznie uśmiechnięta, ubrana tak kolorowo jak się da (kwiatowe wzory muszą być). Otoczona przez koty z sąsiedztwa które karmi (bo wielkoduszna z niej kobieta). Koraliczki, klipsy i zegarek, bez tego nie wyjdzie z domu. Okularki ma na serio takie same, bo nie widzi już za dobrze.
Włosy to nie pomyłka. Mimo że ma prawie 60 lat, to trudno u niej znaleźć siwe włosy
(no ale moja babcia żyje "don't worry be happy" :-)
No i moja babcia jest trochę zdziwaczała, a ubiera się mniej więcej tak jak to pokazałam. Nie mogłam tylko mojej miss pogrubić, bo moja babcia nie ma idealnej figury, no ale cóż, jak się nie da to się nie da.


http://i65.tinypic.com/2mqru4x.gif

Offline

#10 04-06-2015 o 22h21

Miss'Fuzja
Ojsa
Martwa, lecz nieumarła, nieczuła całka nieoznaczona~
Miejsce: Somewhere in the darkness of my room. Under the blanket.
Wiadomości: 5 624

UWAGA, UWAGA, OSĘ NATCHNĘŁO! Więc dodaje 2 styli ^^
Od razu przepraszam za to, że w sumie niewiele zmieniłam i za groteskowość całej postaci.

"Zmieniłeś buty?!"

"I twoim zdaniem ta podeszwa jest jasna?!"

"Czy ty do tej szkoły chodzisz od wczoraj przepraszam bardzo?!"

"Wiedziałaś, że będziesz pisać maturę próbną to mogłaś wcześniej sobie te buty wziąć!"
Ale jakby się wcześniej przyszło to też nie da C;

"Myślisz, że ja tu będę co 15 min przychodzić, żeby ci otworzyć?!"

https://40.media.tumblr.com/4ed8dfe5845d4c4e3ffaed16721bd388/tumblr_npfpcf2hkF1uqalngo1_400.png

Więc oto nasza kochana pani woźna - Krystyna. Zawsze uśmiechnięta i sympatyczna oczywiście. Szkoda, że tylko wtedy kiedy dyrektor patrzy. To świdrujące spojrzenie, kontrolujące buty wszystkich, ale to WSZYSTKICH wchodzących i wychodzących ze szkoły. Wypieki z tyłu policzków tak jakby kogoś przyłapała zanim fakt się dokonał. Wiecznie wykrzywiona i z lekko rozsuniętymi ustami, gotowymi do krzyku na jakiegoś "niesfornego" ucznia. I oczywiście zawsze w gotowości do działania.

BONUSIK



Teraz mam nadzieję, że nie ma tu nikogo "od nas" bo jeśli jest, pewnie zarobiłabym mokrą szmatą x'D

A i powinnam jeszcze dodać, że post nie miał na celu nikogo obrazić! :3


https://68.media.tumblr.com/c11d596a002e56fcb7da0f3fc671fd61/tumblr_o0dqnnhbw31udhucno1_500.gif

Offline

#11 05-06-2015 o 01h41

Miss'Fuzja
KimKas
^ Avatar od Namae :-) Kot kochający wolność... i wiecznie zalatana studentka Miejsce? Pewno WNPiD
Wiadomości: 6 225

Ja i moja spostrzegawczość (czy też nieuważne czytanie regulaminów) ^^' Dopiero po poście Osy zauważyłam, że można wstawiać po dwie stylizacje, a że tak się złożyło, że mam taką, która pasuje w sam raz - szkoda by było nie skorzystać z okazji :>

"Demony istnieją w naszych sercach." ~ Shirō Fujimoto
//photo.missfashion.pl/pl/1/50/gd/39474.jpg
A więc przedstawiam bohatera drugoplanowego z mangi i anime Ao no Exorcist. Jeśli chodzi o wygląd - nosił typowy strój kapłański, żółte okulary z doczepionymi do nich krzyżami i oczywiście krzyż na szyi. Był kapłanem Klasztoru Południowego Krzyża i Paladynem. Pomimo bycia kapłanem oraz wieku (ok. 50) lubił żarty, wino z kocimiętki i gorące panienki (niekoniecznie w tej kolejności). Zapanował nad kocim demonem, który mścił się za zniszczenie jego świątyni, poprzez upicie go winem z kocimiętki. Nazwał koto-demona Kuro i został jego przyjacielem. A skoro o znajomych księdza Fujimoto mowa to przyjaźnił się też z diabłem Mephisto Phelesem. I kto powiedział, że kapłan nie może być normalnym człowiekiem? <That was a joke>

Offline

#12 06-06-2015 o 10h32

Miss'ujdzie
Lahlae
Lea
Wiadomości: 241

Na razie nikt nie wspominał o przedłużeniu, więc przypominam, że konkurs kończy się jutro!

Offline

#13 06-06-2015 o 14h37

Miss'Sensei
Rainbow
Ban(an) ^^
Wiadomości: 1 054

W sumie wysłałam już tą pracę do jednego konkursu, ale widzę, że się również i tematycznie zgadza, więc...
//photo.missfashion.pl/pl/1/55/moy/43667.jpg
Czy każda babcia to stereotypowa starsza kobieta siedząca przed telewizorem oglądając seriale i szyjąc czapeczki? Nie! Moja miss dopiero po sześćdziesiątce zaczęła swoje prawdziwe życie. Dołączyła do zespołu rockowego "Szalone emerytki" w którym świetnie wywija na gitarze! Kapela stała się aż tak sławna, że lada moment mają odbyć swój pierwszy koncert. Moja miss szykuje się właśnie na występ.

Offline

#14 07-06-2015 o 15h35

Miss'towarzyska
Lilia444
Koooteeek!
Miejsce: Pomocnik moderatora :3
Wiadomości: 2 621

Moja stylizacja przestawia babcię, mającą ponad 60 lat.  Mimo to ona nie chce być stara - przeszła wiele operacji plastycznych. Niestety przed starością nie da się uciec. Lecz kobiet sądzi, że to jednak możliwe, starość da się przezwyciężyć. Dlatego wszyscy jej krewni i znajomi uważają, iż jest chora psychicznie.
//photo.missfashion.pl/pl/1/55/moy/43750.jpg
Obecnie babcia robi przestawienie dla swych wnucząt, czyli pokaz magi. Zmusiła ją do tego jej córka, matka tych dzieci. Na twarzy starszej pani maluję się niezadowolenie. Kilka minut temu z pustego kapelusza wyjęła wiewiórkę za pomocą magicznej sztuczki. Zwierzę usiadło jej na karku. Tym samym sposobem wyczarowała serpentyny. To żółte z tyłu to nie widoczna dla oka zwykłego człowieka magia, wspomagająca babcię. Starsza pani na oczy włożyła okulary przeciwsłoneczne, ponieważ chce ukryć swój surowy wzrok i malutką rozpacz z powodu tego, że włosy zaczynają jej siwieć, mimo wszelkich starań.

Ostatnio zmieniony przez Lilia444 (07-06-2015 o 15h36)

Offline

#15 08-06-2015 o 00h01

Miss'ujdzie
Lahlae
Lea
Wiadomości: 241

Zamykam konkurs.
Wyniki będą najpóźniej za trzy dni, a w międzyczasie możecie typować swoje faworytki c;

Offline

#16 08-06-2015 o 00h13

Miss'Fuzja
KimKas
^ Avatar od Namae :-) Kot kochający wolność... i wiecznie zalatana studentka Miejsce? Pewno WNPiD
Wiadomości: 6 225

Ja podium widzę tak:
Absolutnym numero uno jest  pani Krysia autorstwa Ojsa (po prostu nie wyobrażam sobie podium bez niej). Jako druga Jej Wysokość Elżbieta II by Saeniver. A na trzecie miejsce typuję rockową babcię Rainbow (a dla całej reszty wyróżnienia bo zgłoszeń nie wiedzieć czemu jest dość niewiele) ;-)

Offline

#17 08-06-2015 o 15h14

Miss'towarzyska
Lilia444
Koooteeek!
Miejsce: Pomocnik moderatora :3
Wiadomości: 2 621

A ja podium tak widzę:
- Saeniver
- Ojsa
- Rainbow
I wyróżnienie dla KimKas /vendor/beemoov/forum/../../../public/forum/smilies/smile.png
No może dla każdego /vendor/beemoov/forum/../../../public/forum/smilies/tongue.png

Ostatnio zmieniony przez Lilia444 (08-06-2015 o 15h14)

Offline

#18 08-06-2015 o 21h16

Miss'Fuzja
Jessica23
...
Miejsce: Wrocław
Wiadomości: 5 291

Szkoda, że tak mało zgłoszeń, ale za to poziom bardzo równy /vendor/beemoov/forum/../../../public/forum/smilies/smile.png


http://i60.tinypic.com/2m7uio7.gif

Offline

#19 09-06-2015 o 22h20

Miss'ujdzie
Lahlae
Lea
Wiadomości: 241

Wyniki już są!
Na początku zaznaczę, że wszystkie Wasze stylizacje były absolutnie cudowne i ustalenie podium było mega trudne, dlatego postanowiłam nagrodzić poszczególne stylizacje, a nie osoby. Na pewno zrozumiecie, dlaczego podium wygląda tak, a nie inaczej c;

TRZECIE MIEJSCE



DRUGIE MIEJSCE



PIERWSZE MIEJSCE



Dziękuję wszystkim za udział w konkursie i do następnego! :3

Offline

#20 09-06-2015 o 23h03

Miss'wow
jula209
...
Miejsce: Kamionka Wielka
Wiadomości: 713

?? Ja, i pierwsze miejsce! /vendor/beemoov/forum/../../../public/forum/smilies/yikes.png Dziękuję /vendor/beemoov/forum/../../../public/forum/smilies/smile.png Naprawdę się nie spodziewałąm! Super,że na podium jest Elżbieta! ^^


http://40.media.tumblr.com/4546d6fef90b323bc8c73d7f244c6743/tumblr_mtc85tNQDk1sctigpo1_500.jpg

Offline

#21 09-06-2015 o 23h04

Miss'Fuzja
KimKas
^ Avatar od Namae :-) Kot kochający wolność... i wiecznie zalatana studentka Miejsce? Pewno WNPiD
Wiadomości: 6 225

Po pierwsze - niesamowity pomysł na podium, tak powinno być w każdym konkursie xP
Po drugie - dyplomiki wyszły prześliczne, widać, że włożyłaś w nie dużo pracy ♥
Po trzecie - gratulacje dla całego podium w złotym wieku \(^-^)/

Offline

#22 10-06-2015 o 13h55

Miss'towarzyska
Lilia444
Koooteeek!
Miejsce: Pomocnik moderatora :3
Wiadomości: 2 621

Jejku, bardzo dziękuję ♥

Offline

#23 12-06-2015 o 13h39

Miss'Fuzja
Jessica23
...
Miejsce: Wrocław
Wiadomości: 5 291

Piękne podium i nagrody, super konkurs szkoda, że nie zdążyłam się zgłosić, gratki /vendor/beemoov/forum/../../../public/forum/smilies/smile.png


http://i60.tinypic.com/2m7uio7.gif

Offline

Dyskusja zamknięta

Strony : 1