Strona główna

Forum - Missfashion.pl, gra o modzie dla dziewczyn!

Dyskusja zamknięta

Strony : 1

#1 14-08-2015 o 15h58

Miss'na całego
Imileczka
Piszę hah? Piszę, więc nie pytaj. ♥ Miejsce: Jedna z tamtych róż.
Wiadomości: 353

Uwaga, Uwaga! Historia,którą opowiada nam Matylda ( bohaterka mojej opowieści) miłego czytania!
"Puk,Puk"


Wczesnym rankiem obudziła mnie moja zabawka "wróżka grająca". Prawdopodobnie zaczęła grać przez uderzenie pioruna, gdyż na dworze szalała burza. Zeszłam na dół i nagle przypomniałam sobie,że nie nakarmiłam swojej rybki. Pobiegłam na górę, chwyciłam pudełko i nasypałam do kuli jedzenie, które od razu zostało pochłonięte.
Dzisiaj do szkoły nie trzeba iść... przecież to jest sobota, a ja tak wcześnie wstałam!
Złapałam się za głowę i poszłam natychmiast zasnąć. Leżałam z 10 minut, aż tu nagle... obudziła mnie siostra każąc wstawać do szkoły.

- Jest sobota! - wykrzyknęłam niemrawo.
- Y, nie? Dzisiaj jest piątek! WSTAWAJ - darła się Alicja.
Rewelacyjnie! Piątek! Super! - wymamrotałam.

Zjadłam śniadanie ubrałam się i umyłam. Nic szczególnego, znowu poszłam do szkoły.Jednak tym razem pewna byłam, że nic nie umiem i jestem nieprzygotowana.

Pierwsza była matematyka.

- Hej Maty! - przywitała się ze mną Ledy.

- Cześć Ledy! I znowu ta Maty? - zapytałam.

- Taaa.... I znowu ta Ledy? - zaśmiała się.

Tak na prawdę ja na imię mam Matylda, a Ledy to przezwisko Amandy.

- Coś długo nie ma pani - słyszałam z tyłu.

Odwróciłam się do Lukasa i Roksany i zaczęłam prowadzić z nimi rozmowę. Nagle zza drzwi ukazała nam się postać Pani Dyrektor.
- Dzień Dobry, wam! - odezwała się radośnie.

Przywitaliśmy się. Pani kontynuowała.

- Ekhem... Pani Lisy dzisiaj nie będzie, jak i pozostałych nauczycieli. Dlatego macie lekcje zastępcze z panią na którą macie mówić " Pani Kad", dobrze?  Zajęcia polegać będą na tym, że każdy z was dzisiaj dostanie ksywkę, jak to się teraz mówi i tak dalej...Miłej zabawy! - powiedziała i wyszła z sali.

Zaskoczeni przywitaliśmy się z panią Kad. W skrócie powiedziała nam o przebiegu zajęć. Każdy z nas dostał ksywkę. Ciekawi? Oto one:

Lukas- Piła
Amanda- Lady
Roksana- Roxy
Ja- Maty
Lili- Lilka
Petr- Pe
Kasur- Kau
Sandy- Sand
I to tyle.
Dalsza część zabawy jest tajemnicą. Wybaczcie.
Po udanych lekcjach poszliśmy z klasą na boisko nikomu nie śpieszno było do domu.
Lilka i Sand huśtały się na huśtawkach, Pe i Piła grali w gry na komórkach. Ja i Lady opowiadałyśmy sobie żarty, a Roxsy i Kau poszli do sklepu. Do domu wróciłam w świetnym humorze postanowiłam zaprosić na kolejny dzień wszystkich do mnie.


Wkrótce kolejna część! Komentujcie i poprawiajcie /vendor/beemoov/forum/../../../public/forum/smilies/big_smile.png c:

A oto skrót bohaterów który wprowadzi was w ich:

W budowie

Ostatnio zmieniony przez Imileczka (15-08-2015 o 11h11)


http://i.picasion.com/pic80/1de57123bb14f52be3d8a526236fb70e.gif

Offline

#2 14-08-2015 o 16h49

Miss'Żółtodziób
...
Wiadomości: 0

Przeczytałam i ciekawy pomysł. Opowiadanie całkiem całkiem^^ Jestem ciekawa co będzie dalej i mam nadzieję, że miło mnie zaskoczy /vendor/beemoov/forum/../../../public/forum/smilies/smile.png

Offline

#3 14-08-2015 o 17h34

Miss'na całego
Duda
Tak, pamiętam. Tak, wiem. Tak, rozumiem. Tak, mam to gdzieś.
Miejsce: Warszawskie metro
Wiadomości: 321

Nie do końca zrozumiałam. Rzecz dzieje się za granicą?
Wydaje mi się jednak, że, jeżeli dobrze to rozwiniesz, może wyjść ciekawie. Pomysł niczego sobie. /vendor/beemoov/forum/../../../public/forum/smilies/smile.png


http://i60.tinypic.com/2ciik36.png

Offline

#4 14-08-2015 o 21h47

Miss'Sensei
sandy123
...
Miejsce: Niebo
Wiadomości: 937

Trochę dziwne. Nie za bardzo zrozumiałam:) Ale fajnie , że jedna z bohaterek ma na imię Sandy:)


                      Link do zewnętrznego obrazka

Offline

#5 15-08-2015 o 08h31

Miss'na całego
Imileczka
Piszę hah? Piszę, więc nie pytaj. ♥ Miejsce: Jedna z tamtych róż.
Wiadomości: 353

Rozdział 2
Wiem to trochę dziwne, że żadnego nauczyciela nie było obecnego..., ale tak to bywa. Miałam ochotę zaprosić moich kolegów i koleżanki do mnie, ale humor mi zmarniał. Tata zaraz po obiedzie kazał mi usiąść wygodnie i wysłuchać go i mamy do końca.

- No więc Maty, mamy nowinę. Zamieszka u nas ciocia Elwera. - widząc zaskoczoną moją minę przerwał.

Ciocia Elwera!? Ona zatruwa życie i mi i mojej siostrze! Zamyka nas podstępnie w łazienkach... nie no to niemożliwe!

- Czy na prawdę musi? -  słodko zapytałam.

- Tak! Zachowujesz się niestosowanie - odpowiedziała mama.

W przeciwieństwie do mnie i Alicji, rodzice uważali ciocię za bóstwo!
I jeszcze jutro sobota! Po prostu rewelacyjnie!

Smętnie poszłam do mojego pokoju. Chwyciłam komórkę i zadzwoniłam do Lady.

- Cześć Mady! - usłyszałam w słuchawce.
- Hej Ledy! Muszę ci koniecznie ponarzekać.
- Słucham więc cierpliwie..
- Zmora u nas zamieszka! - dałam temat od razu.
- Elwera! O nie! Znowu będzie tak jak zawsze, kiedy was odwiedza? Nie idź ona mi się nie podoba?!
- Tak! Jestem załamana!
Rozmowę zakończyła moja siostra, która musiała ze mną pomówić.

Zapukałam do jej pokoju. Otworzyła mi z smutną miną.

- Ciocia? - zgadłam
Pokiwała głową.
- Ciekawe czy będzie tak jak zawszę! - wymamrotała.
Po dłuższej chwili milczenia wpadłam na nieziemski pomysł.

- Alicja! Nie dawajmy się cioci. Bądźmy po przeciwnej stronie i jakoś to będzie! W końcu to nie nasza mama czy tata.

Siostra zgodziła się. Z postanowieniem wyszłam z pokoju i zajęłam się obmyślaniem "jak to będzie?


http://i.picasion.com/pic80/1de57123bb14f52be3d8a526236fb70e.gif

Offline

#6 15-08-2015 o 10h54

Miss'wtajemniczona
sandra88
...
Miejsce: Camelot
Wiadomości: 1 850

Opowiadanie samo w sobie dość ciekawe, miło się czyta.
Znalazłam kilka drobnych błędów i powtórzeń.
Najbardziej zastanawia mnie ksywa Roksany. Czy to przypadkiem nie miało być "Roxy" zamiast "Roxsy"? Bo jeśli ta druga wersja jest wg. ciebie poprawna to ja wysiadam przy fonetyce (Roxy czyt. Roksi, a Roxsy to by było coś takiego: Rokssi).
Ale jest całkiem spoko /vendor/beemoov/forum/../../../public/forum/smilies/smile.png

Ostatnio zmieniony przez sandra88 (15-08-2015 o 10h55)


https://68.media.tumblr.com/ea717e89625bf147da9be71223bff3c8/tumblr_ocxa88MzGe1rdhap4o1_500.jpg
























































































































































































































Offline

#7 15-08-2015 o 11h11

Miss'na całego
Imileczka
Piszę hah? Piszę, więc nie pytaj. ♥ Miejsce: Jedna z tamtych róż.
Wiadomości: 353

Sandra masz rację miało być Roxy. /vendor/beemoov/forum/../../../public/forum/smilies/wink.png Dziękuje za opinię /vendor/beemoov/forum/../../../public/forum/smilies/smile.png


http://i.picasion.com/pic80/1de57123bb14f52be3d8a526236fb70e.gif

Offline

#8 17-08-2015 o 23h49

Miss'Żółtodziób
...
Wiadomości: 0

Już jestem ciekawa co będzie dalej^^.Jaka jest głównej bohaterki ciotka i jaki będzie plan. Życzę weny i czekam na następny rozdział /modules/forum/img/smilies/bimbo/amoureuse.gif

Offline

#9 18-08-2015 o 16h45

Miss'na całego
Imileczka
Piszę hah? Piszę, więc nie pytaj. ♥ Miejsce: Jedna z tamtych róż.
Wiadomości: 353

Następnego dnia obudziły mnie wrzaski mojej ciotki. Przyjechała z rana? O, nie..
Próbowałam zasnąć, ale ciocia krzyknęła jeszcze  raz.
Zeszłam na dół. Kolejny wrzask.

- Czy musi ciocia na krzyczeć?  - niewinnie zapytałam.

- A czy o tej godzinie się już nie wstaję?

Spojrzałam na zegar. 7:50.

- Nie, ani trochę. Idę spać.

Ciocia pobladła.
- U nas to o 5 się śniadanie je! I teraz nie idziesz spać! Teraz to idziesz się ubrać!

- Y, nie. Ja idę spać. - powiedziałam i pobiegłam na górę.
Obudziły mnie głośnie szmery. Spojrzałam w bok moja rybka zamiast jak zawsze wesoło pływać w swojej kuli, chowała się pod roślinami. Podniosłam głowę i wszystko jasne. Kot mojej cioci czaił się za szafką.
- Idź sobie Perels. - odgoniłam kota nogą.
Od razu z miauczeniem wyszedł. Rybka zaczęła wesoło pływać. Ale zaraz zaraz? Alicja jeszcze śpi? Poszłam po cichuteńku do jej pokoju. Nie było jej. Zostawiła kartkę.

Maty, ciocia mnie obudziła. Powiedziałam, że się ubierasz czym ciocia zapomniała cię obudzić. Nie wychodź do 11:00. Ciocia SPRZĄTA mieszkanie.

Spojrzałam na zegarek. 2 minuty po 11.
Ubrałam się i umyłam. Nakarmiłam rybkę. Zeszłam na dół.

- O królewna przyszła! - ciocia zaczęła swój normalny dzień.


http://i.picasion.com/pic80/1de57123bb14f52be3d8a526236fb70e.gif

Offline

#10 29-08-2015 o 17h20

Miss'Żółtodziób
angel91
...
Wiadomości: 13

ciekawe
pewnych elementów nie rozumiem ale jest ok  /modules/forum/img/smilies/bimbo/clein-d-oeil.gif

Offline

#11 09-01-2016 o 12h54

Miss'wtajemniczona
KanapkaczusHighus
Czas by uratować naszą społeczność. .
Wiadomości: 1 775

Fajne, ale ta ciocia to antagonista, normalnie.


https://discord.gg/XyTtcas

Offline

Dyskusja zamknięta

Strony : 1